Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) enginev3.0 válasza vodrosjozsi (#44550) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ahhoz képest hogy a világ egyik legnagyobb cége a Google az a home egy fabatkát nem ér a szemembe

Rég előrébb kéne járniuk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44552) vodrosjozsi válasza enginev3.0 (#44551) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az biztos..
A kamera képét se tudom megnyitni, ez valami eszméletlen dühítő

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44553) v.attis


v.attis
őstag

Találtam itthon usb-s Bluetooth dongle-t, ráadásul pont az, amit javasolnak is a HA honlapján. A Xiaomi hőmérők cfw-vel tökéletesen működnek, a Xiaomi fogkefe is fain.
Van még két Mi Door sensor 2 itthon. Esetükben cfw-ről nem tudok, csak a tiken, vagy bind key működhet.
Ha kiveszem a rendszerből a gateway-t akkor lehet annak esélye, hogy a token és bind key megváltozik?
Vagy ezt most beírom, integrálom és soha nem lesz vele gond? Nem szeretnék mondjuk elem csere esetén olyan hibába futni, hogy nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#44554) Degeczi válasza enginev3.0 (#44551) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Határozottan az az érzésem, h romlott a szolgáltatás, a hangfölismerés biztonsága, és pláne a válaszok minősége, használhatósága. Mondjuk az Alexa sem sokkal jobb. Nincs benne üzlet, nem erőltetik.

Kellene vmi nyílt forrású eszköz, ami ki tudja váltani ezeket. A legjobb az lenne, ha lehetne rá egyedi firmwaret telepíteni, mert amúgy az alaphardver jó a célra (mint vezényszó folyamatos figyelés, majd az utána következő szakasz elküldése), és ezt is házilag kellene végezni (persze sajnos sokkal erősebb központi gépen, mint ami jelenleg bőven elég HA futtatásra)

(#44555) LouiS22 válasza Degeczi (#44554) üzenetére


LouiS22
veterán

ez az idei nagy HA projekt. Csak hardver nincs még tuti. Az meg álom, hogy Alexa/Google Mini és társai open source-ok legyenek. Pedig a vas jó.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44556) ViZion válasza Jofi81 (#44549) üzenetére


ViZion
félisten

Te is úgy gondolkodsz, mint én... szal. nem fogsz jól aludni, ha félig oldod meg.
Kijelöltem egy range-t az IoT kütyüknek, van egy rész a telefonoknak, az elején meg a VM-ek, PC, laptop, akármik vannak. A tartomány végén meg valamennyi DHCP, ha valaki betévedne hozzánk.
Törölni és újra hozzáadni nem nagy dolog, csak azt nem tudom, h ez az automatizmusokat, egyebeket mennyire érinti, kell-e azokat is állítgatni utána.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44557) Jofi81 válasza ViZion (#44556) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, ez lesz majd nálam is. Csinálok egy táblázatot, abba rögzítek mindent, utána meg beállítom aszerint, különben nem hagyna nyugodni a dolog.

(#44558) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
használja valaki az iobroker appot?
Szimpatikus, hogy van benne blockly meg dockerben is fut. Igy elmenne az omv meg qbittorrent mellet :)

Ahogy nézem német nyelterületen használják inkább, és ha minden igaz 2017óta.

[ Szerkesztve ]

(#44559) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Gosund EP2-vel szívott még esetleg valaki tuya app-ba való hozzáadással? Vettem 3 plug-ot, amiből 2 teljesen smooth-an felvehető volt az app-ba. De a 3. az istenért sem akarja, egyik módszerrel sem. Már többször resetelte a konnektort, az SSID-jét is elfelejtettem a telefonban (iOS), de a 2 perces timewindow vége mindig egy "fail" lesz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44560) jézusom


jézusom
addikt

Nem tudjátok, hogyan lehet a home assistanton belül az mqtt addont úgy beállÍtani, hogy rövidebb jelszót elfogadjon? Tasmotához akarok csatlakozni, gondolom nem ott kell állitani. Most sajnos csak ilyen brutál hosszú gyári jelszóval működik az mqtt bróker :( semmi mást nem fogad el.

(#44561) ojb válasza jézusom (#44560) üzenetére


ojb
tag

Nálam ezzel a beállítással megy:

(#44562) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy RPI 4 , amin HA OS fut.
Vettem egy zexmte bt-505 Bluetooth usb dongle- t , ami rajta van a Home Assistant ajánlott BT listáján, de hiába dugom be nem működik.

Windows pc -n hibátlanul megy.

RPI -t újraindítás , másik usb port próba megvolt, de semmi.
Van itthon egy régi bt adapter, azt legalább felismeri és elkezdi beállítani , de ezt az újat még csak meg sem jeleníti.

Mit tudnék kezeni vele?

(#44563) jézusom válasza ojb (#44561) üzenetére


jézusom
addikt

Na várjunk csak. Ez a HACS-ban van? Most nézem nekem HACS-ban és a sima beállitások/integrációnál is van MQTT addon. Ezek ugyan azok? Lehet, hogy nem, és nálam össze akadnak?

(#44564) jézusom válasza ojb (#44561) üzenetére


jézusom
addikt

Nálam nincs ilyen. ezt hova Írtad be?

(#44565) Audience válasza Sygnus83 (#44562) üzenetére


Audience
aktív tag

Működik a dongle? PC/Notebook felismeri?

(#44566) LouiS22 válasza jézusom (#44564) üzenetére


LouiS22
veterán

addon/mosquitto broker és ott a konfig rész.

Ne keverd össze az mqtt integrációval.

Ja, és nem kell ide hacs sem.

Az mqtt lényege bróker, ő a szerver. Ha esetleg máshol futtatod a brókert, akkor értelemszerűen ott kell definiálnod a user/passwordöt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44567) jézusom válasza LouiS22 (#44566) üzenetére


jézusom
addikt

most még jobban megzavarsz. Mosquitto broker van a hacsban, mqtt broker a sima beállitások/eszközök alatt. Most akkor melyiket használjam, ami működik?

(#44568) Sygnus83 válasza Audience (#44565) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

Igen, ott tökéletesen működik !

" Windows pc -n hibátlanul megy."

(#44569) faki_


faki_
senior tag

Sziasztok!

Egy Tuya kompatibilis ZigBee gateway tudja kezelni rendben a Sonoff ZigBee-s cuccait?

(#44570) LouiS22 válasza jézusom (#44567) üzenetére


LouiS22
veterán

a hacsban nincs mosquitto broker. Azt a hivatalos addonokból tudod telepíteni. A hacs egy nem hivatalos addon store. Természetesen mindez haos alatt játszik.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44571) jézusom válasza LouiS22 (#44570) üzenetére


jézusom
addikt

Én hacs alatt találtam, de tényleg azt Írja hogy átirányit supervisorba...

Na de most akkor melyik mqtt addon vagy kiegészÍtő vagy mi kell?
A zb2mqtt is menne de most Így lehalt hogy azt se tudom melyik mqtt program fut, vagy nem fut.

Most csak a zb2mqtt maradt a másik kettőt leszedtem.

Ja és kellett csinálnom a doksi szerint egy mqtt usert, az mihez kell? Úgy értem mondjuk ha tasmota küldi az mqtt üzit, akkor tasmotába azt a user/passt irjam?

[ Szerkesztve ]

(#44572) jézusom


jézusom
addikt

Ide a brókerhez mit kell Írni? A home assistant, vagy a tasmota cÍmét? És a többihez?

(#44573) Speederer válasza jézusom (#44572) üzenetére


Speederer
senior tag

Bróker: MQTT szerver címe
Ha a HA addonok között fellelhető Mosquitto broker-t használod (ezt a legegyszerűbb szerintem), akkor a HA-nak a címe lesz a bróker címe is.
Név/jelszó: amit a HA-ban létrehoztál erre a célra, pl mqtt_user vagy akármi.

Ezekkel az adatokkal fogsz tudni más eszközről csatlakozni az MQTT szerverhez.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#44574) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Android tableten tapasztalom, hogy a HA dashboard nem igazán frissül. Ezt hittem ez amolyan magától értetődő funkció. Wall mount infopanelnek használnám egy régi 2012-es samsung note tabletem. Új custom fw-t toltam rá, nincs még gapps sem, csak apk-ban a HA és egy browser ment fel rá. Egyik sem hajlandó frissíteni a dashboardot egy idő után. Browserből persze ha frissítek akkor jön az új page. Mintha egy idő után elvesztené a kapcsolatot a szerverrel. Van erre valami megoldás? /mondjuk taskerrel újraindígathatnám a ha appot, de na, hát az elég lame megoldás/

fred

(#44575) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Vettem egy kb. ilyen okoskonnektort:

Sikerült Android TUYA app-al felismertetni (WiFi). Ki/be kapcsolni is tudom.
Szeretnék hasonló esemény grafikont visszanézni (feszültség, teljesítmény):

Hogy lehet valami hasonlót kicsikarni?

mezis

(#44576) Konflikt


Konflikt
addikt

vezetekekben van kul a sima Smart Home kapcsolos motorok es a Premium motorok (tehat akadalyerzekelos) kozott?

Tehat mindket esetben 4 db vezetek jon ki: (N, O1, O2, PE)?
Koszonom!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#44577) Konflikt válasza mezis (#44575) üzenetére


Konflikt
addikt

lehet, ezek Home Assistant screenshotok. Gyari Tuya integracion keresztul az entitas history-ja megnezheto, vagy ki is rakhato grafikonkent a lovelace UI-ra

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#44578) jézusom válasza Konflikt (#44576) üzenetére


jézusom
addikt

szerintem 3 vezeték van.
-Nulla
-le fázis
-fel fázis

ilyen akadály érzékelősről nem hallottam, nem tudom nekem milyen van, de a legbutábbat vedd ha okosÍtani akarsz. Véletlenül van is zigbee okosÍtóm maradék :D mert végül kis ablakra nem tettünk redőnyt :)

(#44579) jézusom válasza mezis (#44575) üzenetére


jézusom
addikt

tasmota, vagy esphome kell a kütyüre, ha rámegy. Elvileg az esphome többet tud, de jobban kell érteni hozzá.

(#44580) Kommy válasza jézusom (#44578) üzenetére


Kommy
veterán

+ földelés

(#44581) ViZion válasza jézusom (#44579) üzenetére


ViZion
félisten

szerintem a Tuya appra gondolt, nem HA alatt használja. Tuya oldalán mintha olvastam volna anno, h amúgy cloud-ban elérhető, ha a gyártót aktiválta. [link]
Smartlife-ban is vannak a prémium funkciók, ahogy nézem a részleteket, itt már vannak grafikonok is (óránkénti/napi fogyasztás, meg statisztikák).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44582) jézusom válasza Kommy (#44580) üzenetére


jézusom
addikt

nálam nincs földelés, de dupla szigetelésnél nem is kell :) de nem is lenne szerencsés, ha 4 eres kábel kellene ?)

[ Szerkesztve ]

(#44583) mezis válasza Konflikt (#44577) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm az ötleteket, jézusom-nak is..
Figyelmesebben megnéztem a dobozát a "féleszű" konnektoromnak:

Ez bizonyára csak hackeléssel lenne alkalmas az általam kívánt esemény naplókra.
Közben rájöttem, hogy dupla koppintásra kapok egy "látványosabb" vezérlő panelt:

Ezen a lapon a "Settings"-re feljövő ablakban választhatok "Switch Log"-ot.


Ez "gyárilag" ennyire képes.

mezis

(#44584) detroitrw válasza mezis (#44583) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

Nem féleszű csak nem a megfelelő programot használod, mint privátba is írtam:

"Viszont siman sajat szerver nelkul csak a tuya vagy smart life alkalmazassal monitorozhato amibe szerintem csak az aktualis W, A, V adatokat es azokat napi, havi, eves bontasba lehet visszanezni. Meg persze tavolrol ki-be kapcsolni.

Viszont ha sajat szervert tudsz futtatni (pl. Virtualis gepen, rpi, ...) akkor Home Assitant-al barmilyen felbontast es idointervallumot megadhatsz ahol esetlegesen a diagramba torteno szakadas jelezne az aram kimaradasat."

(#44585) vkp válasza jézusom (#44582) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem tudom milyen motorjaid vannak, a fent említett smarthome motorokon van földelés amit kötelező bekötni.

(#44586) jézusom válasza Speederer (#44573) üzenetére


jézusom
addikt

Erre gondolsz? Ez a beállitások/eszközök és szolgáltatások/integrációk alatt van.

(#44587) LouiS22 válasza jézusom (#44586) üzenetére


LouiS22
veterán

1. telepítsd az addonokban a mosquitto BROKERT
2. ott tudsz megadni saját logint és passwordot a config fülön (kövesd a leírást)
3. itt, ezen a részen, amit screenshotoltál, kattints a csavarikonra és konfigolj
4. a broker címe: core-mosquitto (de egyébként IP alapon meg az az IP, amin a HA fut, a port pedig alapértelmezetten 1883)
5. username, password az, amit megadtál a BROKERNÉL
6. MQTT protokoll: 5
7. transport: TCP

Kész.

PS: tényleg nem bántás, de ez olyan nagyon szépen le van írva a HA doksiban, hogy öröm olvasni.

PS2: természetesen bármilyen MQTT-t használó eszköznél módosítanod kell a login/passwordöt, különben nem fognak csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44588) csemberlen válasza vkp (#44585) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, pont egy mostani munkán futottam bele Somfy 40WT motorba ( gyártó szerint) kettősszigetelésű. 3 eres vezetékkel F-B-K szinekkel. Kértem tőlük megfelelőségit, de még nem küldték.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#44589) mezis válasza detroitrw (#44584) üzenetére


mezis
nagyúr

Szia!

Bocs, most tanulom a "nagyon okos" kütyüket. :o
A féleszűt arra értettem, hogy a gyár nem regisztrálta a készüléket a TUYA-hoz, különben a felhőből elérhetők lennének az általam kívánt naplók is.

Korábban egy "SonOff" rellével okosítottam a lakásomat. Annál elég a lakásból történő On/Off.
Ezzel a mostanival egy tanyán előforduló áramkimaradást gondoltam detektálni. Internet, (WiFi routerrel) van, de 24/7-ben működő PC nincs.

Gondolom a saját szervernek is ugyanabban az alhálóban kellene lenni, különben tanulhatom a DMZ-t, Port forwardingot, de ennyi időt már nem gondoltam vele tölteni.

Még egy tapasztalat: Éjszakára kikapcsoltam a WiFi routert. Amíg nem találta meg a WiFi routerét, villogott és "SmartLife-8321" SSID-vel a 6-os csatornán működtetett egy WiFi AP-t.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44590) detroitrw válasza mezis (#44589) üzenetére


detroitrw
addikt

Azt nem tudom, hogy szukseges e ugyan azon a halozaton lenni mint a szerver.
Nalam a tuyaba letre van hozva fiok, amit a home assistant-ba valo tuya integracional meg kell adni.

Ebbol nekem az jon le, hogy az adatgyujtest a tuya vegzi (a home asszisztant onnan kerdezi le) igy szvsz nem feltetlen fuggvenye hogy azonos halozaton legyen, de ez csak feltetelezes.
Majd megprobalom megnezni jovoheten, egy masik halozatba kotott eszkozzel.

(#44591) jézusom válasza LouiS22 (#44587) üzenetére


jézusom
addikt

(#44592) jézusom válasza vkp (#44585) üzenetére


jézusom
addikt

(#44593) LouiS22 válasza jézusom (#44591) üzenetére


LouiS22
veterán

feladom :( Leírtam, csak értelmezni kell.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44594) jézusom válasza LouiS22 (#44593) üzenetére


jézusom
addikt

Jól elbeszélgetünk egymás mellett.

(#44595) LouiS22 válasza jézusom (#44594) üzenetére


LouiS22
veterán

Sikerült beállítani vagy nem? Utóbbira tippelek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44596) jézusom válasza LouiS22 (#44595) üzenetére


jézusom
addikt

két MQTT addon van minimum, egyik a HACS/kiegészÍtők/GO NOW, a másik beállÍtások, eszközök szolgáltatások/integrációk
Melyik kell nekem?

(#44597) mezis válasza detroitrw (#44590) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálom megtudni az okos konnektor működését. Jelenleg az okostelefonomról a TUYA app segítségével tudom kapcsolgatni. Okostelefonom Mobil elérési ponton keresztül csatlakozik az internethez. Más használható WiFi AP nincs a közelben.
A Win10 beállításoknál NEM jelenik meg a csatlakoztatott eszközök listájában az okos konnektor.
A BT kapcsolat kizárt, telefonomon kikapcsolva.

Akkor hogy tud fogadni On/Off-ot ? :F

mezis

(#44598) jézusom válasza mezis (#44597) üzenetére


jézusom
addikt

miért kellene windózon látnod? A routerben nézd meg, vagy töltsd le a fing appot!

(#44599) mezis válasza jézusom (#44598) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs routerem. UTP kábelen csatlakozom az internethez és a Win10 "Mobil elérési pont"-ja az egyetlen WiFi AP, SSID = Azenifim.
Úgy gondolom az okostelefonomhoz hasonlóan az okoskonnektorna is meg kellene jelennie a csatlakoztatott eszközök listáján.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44600) Degeczi válasza jézusom (#44596) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én sem értem, hogy jön ide a HACS. Az custom_component-ek, vagyis HA alatti integrációk ill. UI kiegészítők tárháza, de az MQTT bróker nem tartozik egyik alá sem (nem kiegészítő, hanem HA-tól független kiszolgáló), így az nincs is ott...
Az egy Add-on, "Bővítmény" (azaz HA-tól függetlenül is futni képes Docker), ott kell hozzáadni a Mosquitto névre rákeresve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.