Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) daninet válasza fo_di (#44400) üzenetére


daninet
veterán

egyáltalán nem rendelhető :D [link]
a kijelzőjük előrendelhető [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44402) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Nem jövök rá..... hogyan tudom eltüntetni egy 'picture-element' kártyán a 'state-badge' alól a szenzor nevét???

type: picture-elements
elements:
  - type: state-badge
    entity: sensor.panasonic_heat_pump_main_outside_temp
    style:
      top: 18%
    left: 10%
image: /local/hoszivattyu_v02_out.bmp

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44403) dbius válasza fap333 (#44402) üzenetére


dbius
veterán

entity alá beírod:

name: ''

Ugyanott kezdődjön a sor, mint az entity. Bocs, de telefonról írok és nem akar működni a programkód beillesztés.

[ Szerkesztve ]

(#44404) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Van két BlitzWolf BW-SHP15 konnektorom, ami ma valamiért önállósította magát:

Én kapcsoltam vissza manuálisan a gyerekzárat 9:31-kor, de mi váltotta ki a 8:22-es kikapcsolást? Erre van valakinek tippje? :R

(#44405) dbius válasza -ZeeZee- (#44404) üzenetére


dbius
veterán

Nekem egy db van belőle, child lock nincs bekapcsolva, de nekem is kikapcsolja "magát" néha.

Én túlfeszültségre gyanakszom, hogy amiatt kapcsolja ki, bár nem mindig olyankor kapcsolja ki magát amikor az inverter túlfeszültség miatt szintén leáll.

Eddig nem jöttem rá a pontos okára én sem, ha fontos a folyamatos bekapcsolt állapotban tartás akkor automaizmussal kapcsoltasd vissza.

(#44406) fap333 válasza dbius (#44403) üzenetére


fap333
aktív tag

Ezt próbáltam, de semmi változás :( Ugyanúgy ne történik semmi, ha bármit beírok az idézőjelek közé.
Lehet valami bug?
Ez a verzió működik jelenleg:
Home Assistant 2023.4.6
Supervisor 2023.06.2
Frontend 20230411.1 - latest

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44407) fo_di válasza daninet (#44401) üzenetére


fo_di
őstag

egy shelly plus 1pm-re (wifi+bt) mutat a link, amit adtál, a másiknál pedig még nem mutat árat, és csak egy listára felírod, hogy "érdekel, majd szóljatok, ha lesz valami", ami azért nem előrendelés
bár nem érzem autentikusnak, hogy a honlapjukon még egy nyikkanás sincs ezekről, de a random webshopokban már előrendelhetőek

[ Szerkesztve ]

(#44408) LouiS22 válasza fo_di (#44407) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha elballagsz az official shelly fb csoportba, látni fogod, hogy 5 másodpercig mérgelődött is Dimitar, hogy idő előtt felkerült a szlovák webshopba a cucc és az ár. [link]

De mint most látom, a szlovákok visszavették a cuccokat :)

És megnyugodhatsz: nem kamu. Ja, és amazon, walmart, target is rendre belistáz és élesít dolgokat idő előtt. Nincs itt semmi újdonság.

Egyébként ha jól emlékszem, akkor 23 euro körül volt a BT-s nyitásérzékelő, és 30 euro körül a z-wave-es Shelly1 relé.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44409) fo_di válasza LouiS22 (#44408) üzenetére


fo_di
őstag

mondjuk ez sem zwave a linkelt facebook bejegyzésen, hanem egy bluetooth ajtószenzor, de mindegy, a lényeg, hogy remélhetőleg jó áron hoznak valamit :)

(#44410) LouiS22 válasza fo_di (#44409) üzenetére


LouiS22
veterán

Annyira szubjektív (és annyira magyarosch), hogy mi a jó ár...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44411) zsamiatt válasza LouiS22 (#44410) üzenetére


zsamiatt
őstag

meg remélhetőleg a mínőség is megmarad. Mert a qubino jó volt tapasztalatok szerint.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#44412) dbius válasza fap333 (#44406) üzenetére


dbius
veterán

Ne "-t használj, hanem csak sima '-t, ahogy írtam.

(#44413) BlackJack21 válasza fap333 (#44402) üzenetére


BlackJack21
tag

Ezt próbáld:
style:
top: 18%
left: 10%
  color: transparent

(#44414) istvan170 válasza fo_di (#44392) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ezt hogy kéne hozzáadni? Hacs van, meg fent van a pyscript. Ez elég? Hogyan tovább?
Vagy van a bemásolós verzió. De nincs config mappám.

(#44415) fap333 válasza BlackJack21 (#44413) üzenetére


fap333
aktív tag

Köszönöm, így eltűnt a szöveg.

dbius: próbáltam mindent: szimpla, dupla aposztróf, egymás mellett, szóközzel, szöveggel, szöveg nélkül, ... ott semmi nem használt

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44416) fo_di válasza istvan170 (#44414) üzenetére


fo_di
őstag

a konfig mappád az, amiben minden konfigurációs fájlod van (lényegében a HA install gyökere)
vagy bemásolod, vagy pedig ha a python_script komponensed be van lőve, akkor elvileg van egy Automations rovat a HACS.ben, ott tudod letölteni

de shellyék leírják a support oldalon a topikokat is az mqtt-hez: https://shelly-api-docs.shelly.cloud/gen1/#common-mqtt-commands

(#44417) -ZeeZee- válasza dbius (#44405) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi, akkor ez nem bug, hanem feature. :C Nem fontos, csak most vettem észre.

(#44418) Degeczi válasza -ZeeZee- (#44417) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem, csúnya bug, még a Z2M is említi

[ Szerkesztve ]

(#44419) -ZeeZee- válasza Degeczi (#44418) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem kapcsol ki, hanem a gyerekzárat kapcsolgatja.

(#44420) Degeczi válasza -ZeeZee- (#44419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem gyanús, h dbius a tényleges kikapcsolásról beszél (vagyis az alábbi bugról, ezért gondoltam én is arra), míg nálad nincs ilyen gond, csak a gyerekzár hülyéskedik.

[ Szerkesztve ]

(#44421) Tarokk79 válasza daninet (#44396) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Mivel a szűrőnek úgyis kell áram, ezért lehet értelmesebb vezetékesen megoldani. Akkor elég lehet egy ilyen lapka + érzékelő + egy régi telefontöltő? Pluszban még köthető más érzékelő is erre a lapkára? Pl. fényérzékelő (mármint napsütés), vagy valami ami a ph és klór szintet is nézi?

(#44422) v.attis


v.attis
őstag

Vettem két [ilyet] .
Azonnal sikerült beüzemelni, ZHA 1 perc alatt felismerte, hozzáadta, minden tökéletes.
Amire nem jöttem rá:

Mi lenne az alsó érzékelő?
Egyazon eszközről beszélünk, a másodikba még bele sem raktam az elemet. Hátlap levételre nem érzékel, fényérzékelő nincs benne. De akkor mi a francot figyel az alsó szenzor?

(#44423) enginev3.0 válasza v.attis (#44422) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az entitas neve nem segít?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44424) LouiS22 válasza v.attis (#44422) üzenetére


LouiS22
veterán

Tamper (babrálás) -- még úgy is, hogy írod, hogy hátlapra nem reagál. De 99%, hogy az (vagy hibás a ZHA illesztő).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44425) istvan170 válasza fo_di (#44416) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszönöm szépen! Mi kell még nekem, hogy mqtt-n kapcsolgassak egy shelly plugot? A HA egy synology nason fut.

(#44426) Jofi81


Jofi81
őstag

Gree klímákat szeretnék hozzáadni a HA-hoz a hivatalos Gree integráción keresztül. A Gree+ appban sikerült mindet felvenni, de az integráció nem találja:

No devices found on the network

A klímák külön IoT hálózaton vannak, de egyelőre nincs korlátozva az átjárás. Ahogy látom, manuálisan nincs mód hozzáadni. Mit tudnék még kipróbálni? Esetleg használjam a custom integrációt, ahol a yaml-t kell szerkesztgetni? Vagy az sem működne ilyenkor?

(#44427) v.attis válasza enginev3.0 (#44423) üzenetére


v.attis
őstag

Nem igazán...:

(#44428) v.attis válasza LouiS22 (#44424) üzenetére


v.attis
őstag

Én is erre gondoltam, de a hátlap alatt vannak az elemek, az alatt van még egy hátlap, amit viszont csavar rögzít az elülső burkolathoz. Így nem sok értelme van a tampernak, mert hamarabb lekapom az egész egységet, minthogy meg tudnám babrálni a tampert...
Persze ha ez egy univerzális elektronika, vagy abban egy univerzális fw, akkor már lehet van értelme, csak nem ebben a tokozásban...

(#44429) LouiS22 válasza v.attis (#44428) üzenetére


LouiS22
veterán

ne foglalkozz vele/tiltsd el ezeket az entitásokat :) A lényeg, hogy az, ami a fő felhasználás, működjön.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44430) daninet válasza Tarokk79 (#44421) üzenetére


daninet
veterán

Én nem ellene vagyok, egy rakás wemos d1-em van ESPhome-al. Csak nem a teljes kép ezt javasolni, mert kell hozzá doboz is, meg forrasztgatni is kell, lehet pákája sincs. Érdemes ezeket ajánlásnál tisztázni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44431) ojb válasza v.attis (#44422) üzenetére


ojb
tag

Létezik olyan is, amiben benne van a tamper érzékelő fizikailag is nem csak a FW-ban...

[ Szerkesztve ]

(#44432) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ezen leírás alapján az iPhone-nal tökéletesen megy a Carplay és a garázs nyitás.
Ugyanez hogyan működhetne egy Samsung android telefonnal?
Nyilván ez működik: [link] , de jobb lenne ha az autóra a telefon csatlakoztatva van vezetékkel akkor ott is 100 méteren belül jelenjen meg a garázsnyitás ikonja.

20 éve a Prohardveren

(#44433) dbius válasza Degeczi (#44420) üzenetére


dbius
veterán

Jól értelmezted. Nálam bekapcsolt állapotban van az aljzat, de néha magától kikapcsol. Most beleolvastam a linkelt topikokba és ott is az általam említett túlfeszt említik lehetséges okként, illetve firmware frissítést említenek még, de én zha alatt használom, ott nem látok firmware verziót és frissítésre lehetőséget. Szerencsére olyan helyen használom, ahol nem fontos a 7/24 bekapcsolt állapot, de szükség esetén készítek egy automatizmust, ami visszakapcsolja ha kikapcsolja magát.

#44415 fap333:

A lényeg, hogy megoldódott, bár ugye ezzel a megoldással továbbra is ott van a szöveg, csak átlátszó a színe, ezért nem látszik.
szerk: ezt a topikot nézd át, hasznos tippek vannak benne

[ Szerkesztve ]

(#44434) Degeczi válasza dbius (#44433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az általam linkelt oldalon valóban akad, aki túlfeszre tippel - de olyan is, akinek még 230V-ot sem ért el a hálózata, mégis előjött ez a váratlan lekapcsolás... Fura

(#44435) v.attis


v.attis
őstag

[link] Ezeknek mi a titka HA alatti használat esetében?
Zigbee verziót vettem és usb zigbee kulccsal szeretném használni ZHA alatt. Egy perc alatt be is izzítottam, de az adatok kb 15 percig jöttek át, azóta semmi.
Nem telepítettem fel a Smart Life appot, mindenképp local módban szeretném használni és kizárólag HA alatt. (Mivel nincs zigbee gatewayem nem is érnék semmit a Smart life appal, jól sejtem...?)
Szóval mit kellene állítani szerintetek? Mint mondtam tökéletesen működött az elején, tehát elfogadja a rendszer, de valami mégsem kerek. Alvó módba került, vagy mi lelte?

(A korábban linkelt nyitásérzékelő ugyanez a gyártó, ugyancsak zigbee és hibátlanul működik. Vagy 3 órája nem volt nyitás-zárás, de utána azonnal jelezte az állapotváltozást, tehát az nem alszik mélyen.)

(#44436) sambenez válasza v.attis (#44435) üzenetére


sambenez
addikt

Sokat segítene ha működő linket osztanál meg. ;]

(#44437) v.attis válasza sambenez (#44436) üzenetére


v.attis
őstag

[link]
Talán most sikerült...

(#44438) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Megengedtem a HA-nak hogy frissítsen 2023.6.2 -re ...
Azóta local-ból se tudok belépni, persze a 2 faktorost azóta nem fogadja el ... :F :Y

ilyenkor mit lehet csinálni? :((

:R

(#44439) Degeczi válasza v.attis (#44437) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pár hónapja használok ilyet a hűtőben (Z2M-el), azzal nincs probléma.

(#44440) v.attis válasza Degeczi (#44439) üzenetére


v.attis
őstag

Ja, én ezt a gyógyítási megoldást találtam. Nekem az mqtt nagyon kínainak tűnt. Kétszer estem neki, egyszer sem sikerült beizzítanom, sőt még a logikáját sem értem. Ezért kötöttem ki a ZHA mellett. Ezzel 1 perc alatt lehet integrálni mindent, kezel is rendben mindent, még a Xiaomi zigbee cuccot is. Most futottam bele először problémába.
Lehet harmadszor is neki kell esnem az mqtt-nek? :O

(#44441) ojb válasza v.attis (#44435) üzenetére


ojb
tag

"...de az adatok kb 15 percig jöttek át, azóta semmi.", mert valószínűleg azóta nem volt változás az adatokban...
Rövid időre nyomd meg a párosító gombot, ezzel felébreszted és adatküldésre kényszeríted.
Ellentétben az RF433-as eszközökkel, amik általában 30 - 120 másodpercenként jelentenek és akkor is küldik az adatot, ha az nem változott , a ZB hő és páramérők csak bizonyos meghatározott változás (hőmérséklet v páratartalom) után ébrednek fel és küldenek adatot, ezzel kímélve az elemet...
Meghatározott időnként (általában ~egy óránként) viszont minden elemes ZB eszköz küld un "hearbeat" jelet a coordinátor felé. Ezzel jelzik, hogy életben vannak.

"Alvó módba került, vagy mi lelte?" Remélhetőleg igen...

"...de utána azonnal jelezte az állapotváltozást, tehát az nem alszik mélyen.)"
,de bizony alszik az ráadásul jó mélyen, hogy keveset fogyasszon.
Csak a reed nyitása vagy zárása fogja ébreszteni a mélyalvásból vagy a fentebb említett heartbeat.

(#44442) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Nálam UNRAID alatt fut a HAOS. Sajnos az elmúlt időszakban volt egy hardverhibám, ami többször okozott a host gépen leállást. Most úgy tűnik, hogy ezt megoldottam, több docker-emmel is probléma volt a hirtelen leállások okán, de azokat sikerült helyre állítanom, viszont a HAOS sajnos nem indul.
Ha elindítom a virtuális gépet és megnyitom a konzolt, akkor ez látható:


Van valakinek valami ötlete, a javításra?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#44443) daninet válasza ratkaics (#44442) üzenetére


daninet
veterán

Nem volt backupod? Mert egyszerűbb lenne újratelepíteni és restore

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44444) daninet válasza detroitrw (#44438) üzenetére


daninet
veterán

Ha hozzáférsz ssh-n vagy fizikálisan a konzolhoz akkor vannak opciók a login resetelésére
Van számodra egy egész oldal a doksiban :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44445) ViZion válasza ratkaics (#44442) üzenetére


ViZion
félisten

Első guglizásra a virtuális gép boot ordert és secure boot kikapcsolást dobta ki ... ehh...
A VM biosa, vagy a settings-ben lehet állítani? Nem tudom.

Unraid tényleg olyan jó, mint ahogy mondják olvastam? :U Majdnem az lett, végül PVE+OMV, de OMV helyett már Casa OS van, stabilabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44446) jézusom válasza ojb (#44441) üzenetére


jézusom
addikt

De gondolom ha pirosan villog az offline felirat akkor nem alvó módban van :F

(#44447) v.attis válasza ojb (#44441) üzenetére


v.attis
őstag

Ez bizony nem küld semmit! Állapotváltozás is volt bőven, mert kicsit ment a klíma délután, éjszakára meg nyitott ablak van.
Ez bizony 15-30 perc helyes működés után teljesen elaludt, sőt! Ma reggelre offline lett.


(#44448) ratkaics válasza daninet (#44443) üzenetére


ratkaics
senior tag

Van backup, de úgy rémlik, hogy az sem állít vissza mindent teljesen. Pl. Ha jók emlékszem, akkor a HACS Add-on-okat újra fel kell venni...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#44449) ratkaics válasza daninet (#44444) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem a loginnal van gond, el sem indul rendesen...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#44450) ratkaics válasza ViZion (#44445) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ezeken túl vagyok. Igazából találtam hasonló problémát az unraid hivatalos fórumán, de ott annyi volt a baj, hogy a VM disk típusa állítódott át raw-ra, azt kellett visszaállítani, és minden rendben volt. Nálam ez rendben van.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.