Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) radio11 válasza daninet (#45400) üzenetére


radio11
tag

Az a kérdés, hogy hogy fordítja le nekem az esphome yaml-ról bin-re

(#45402) daninet válasza radio11 (#45401) üzenetére


daninet
veterán

úgy, hogy a manual download gombra kattintasz ahogyan írtam

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45403) szuszinho


szuszinho
őstag

Ezzel a típusú dugaljjal van tapasztalat?

(#45404) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Xiaomi Gateway 3-hoz a Tokent hogy lehet kinyerni, megtudni? EZT a leírást követném (Method 3-at), de kiválasztva a HUB_ot, és a 3 pöttyre kattintva nekem nincs olyan hogy About. Ez alapján adnám hozzá amúgy.

(#45405) LouiS22 válasza Gabesz87 (#45404) üzenetére


LouiS22
veterán

Bár minden igyekezetemmel lebeszélnélek a gateway használatáról (francért akarsz a felhőtől függeni?), de ha mindenképpen szopatni akarod magad vele, akkor szedd le a Vevs féle módosított mi home apk-t, abban látszanak tokenek is. Az oldal orosz, de a google translate segít (mondjuk egyértelmű, hogy hova kell kattintani :) ).

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45406) Gabesz87 válasza LouiS22 (#45405) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem akarok én, csak anno a Temp&Humidity Sensorok miatt vettem, Mi Home appal (rendes, Play áruházas) megy frankón, meg a porszívó, Bedside lamp, párásító is. Kb. 1 év tervezgetés után végre feltettem KVM-ben (OMV-n) a HA-t, úgyhogy mondhatni csak most ismerkedem a dolgokkal, mi hogy működik. Mit javasolnál helyette?

(#45407) LouiS22 válasza Gabesz87 (#45406) üzenetére


LouiS22
veterán

Jahogyja, még ismerkedsz :) Ha megismerted a HA-t, akkor a xiaomi cuccokat azért be lehet pattintani HA alá (bluetooth, zigbee, a porszívót meg 99%, hogy a valetudóval felhőmentesítheted).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45408) Gabesz87 válasza LouiS22 (#45407) üzenetére


Gabesz87
addikt

Engem igazából nem zavar a felhő, addig míg nem kínai. Porszívóm még a Gen1 Xiaomi, eredetileg kínai volt, de azt átállítottam CE-re. Mi home app meg minden cucc EU-s amúgy. valetudo-ról ovlastam már igen, sz_gabor leírásait a logout-on.

[ Szerkesztve ]

(#45409) LouiS22 válasza Gabesz87 (#45408) üzenetére


LouiS22
veterán

Gen1 xiaomit gond nélkül kezeli a valetudo :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45410) radio11 válasza daninet (#45402) üzenetére


radio11
tag

Köszi, végül sikerült ezt a részét megoldani :R Más dolog, hogy nem fér fel a bináris (Sonoff basic az áldozat, nem egy memóriabajnok) de majd holnap felteszek egy lájtos tasmotát és azt remélem le tudja cserélni.

(#45411) Madoc válasza LouiS22 (#45407) üzenetére


Madoc
veterán

Xiaomi gateway 2 éve megy itthon offline HA alatt.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#45412) Yocee válasza Yocee (#45372) üzenetére


Yocee
aktív tag

Na, ez sem megy. Az ngix nem akar feltelepülni a ha ra, vagy mittomén. Feladom. Sima ingyenes duckdns-el viszont működik. 1883-as porton, nem titkosítottan.

(#45413) jézusom válasza ViZion (#45394) üzenetére


jézusom
addikt

Jelenleg kodit használok cube3-on. Az amlogicos coreelec megvan még, de lassan múlt idő.

(#45414) lallern


lallern
csendes tag

Sziasztok!
Egyszerű kérdésem lenne, egy mélykúti szivattyút szeretnék smart socket-re rakni, ami kb 1200W-at, 10A-s kapcsoló elég lenne, de ezek induláskor elég nagy teljesítményt vesznek fel, így ahogy többen is írtátok jó minőségű mágnes relé kapcsoló kellene (lehet hogy pontatlanul írtam)
Sonoff POWR316-ot néztem, hogy 16A-t is tud, vagy elég Basic R2-ös, illetve ezek a mágneses relé kapcsolók?
Vagy szivattyúra ilyet ne akarjak, mert csak befog égni a relé?

Köszi,
Norbi

(#45415) v.attis válasza Gabesz87 (#45404) üzenetére


v.attis
őstag

HACS-ban van gateway 3 integráció, tökéletesen működik, 2 perc alatt behúz mindent HA alá.

Vagy teszel cfw-t a hőmérőkre és egy bluetooth sticckel megy gateway nélkül is.
A többi eszközöd nekem ismeretlen, abban nem tudok segíteni

(#45416) RAiN91 válasza amaximus (#45369) üzenetére


RAiN91
őstag

Laptopra felraktam a Transmission klienst, HA integrációval tudott is csatlakozni. De nem teljesen értem a lényegét, ez gondolom azt csinálja, hogy tudom nézni HA alól, hogy a laptopon hogy futnak a torrentek?

Én pont azt szeretném, hogy a HA szerver töltse fel/le a torrenteket, laptopról max ránézni szeretnék, vagy irányítani. Ez akkor nem erre való?

(#45417) LouiS22 válasza RAiN91 (#45416) üzenetére


LouiS22
veterán

edited

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45418) RAiN91 válasza LouiS22 (#45417) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, az nem gond, 120 GB SSD a HA szerverem háttértárja. De Transmissionben hogyan csinálok szervert HA-ra?

(#45419) LouiS22 válasza RAiN91 (#45418) üzenetére


LouiS22
veterán

közben szerkesztettem, mert félreérthető voltam.

Nem futtatok HA-ban transmissiont, nálam NAS-on fut, de az elv ugyanaz lehet. Transmission telepít és ide irányítod a letölteni kívánt torrenteket, azok meg lecsorognak. Ahogy nézem, pont ugyanaz, mint a syno-s csomag.

Szóval valszeg csak valamit nem állítottál be jól.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45420) LLKobe válasza RAiN91 (#45418) üzenetére


LLKobe
veterán

HA / Bővítmények / Transmission ?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#45421) v.attis válasza RAiN91 (#45416) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor nem jól értelmezed az egészet! Maga a kliens nem a laptopodon fut, hanem a HA gépen! Oda telepíted oda töltesz le, samba megosztással akár onnan is nézed, hallgatod a letöltött anyagot!.
A laptopot egyetlen dologra használom: böngészőben megnyitom a HA gépen futó transmissiont, hozzá adom a torrentet, oszt jóccakát. Igaz, ez mind megoldható egy mobilról is.
A laptopról töröltem is a torrent kliens programot, teljesen fölösleges. Soha többé nincs seed gondom, hisz a HA kliens 0-24-ben seedel.

(#45422) jézusom válasza lallern (#45414) üzenetére


jézusom
addikt

Ha veszel rendes relét itthon, akkor azon keresztül irányíthatod a sonoffal. megveheted a 10A sonoffot is

(#45423) jézusom válasza LouiS22 (#45396) üzenetére


jézusom
addikt

Mivel nem philips tvm van, Így nem lesz normális a megoldás. Ugyebár egyedül ott van olyan, hogy minden féle bemenetről és a tv saját lejátszóját is figyelembe veszi maga az ambilight megoldás.

Most van egy amúgy tök jópofa icled szalagom, hulladék vezérléssel, valamit kéne barkácsolni belőle.

(#45424) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Társasházi lakás villamos fogyasztását szeretném monitorozni: létezik olyan eszköz, amibe be lehet kötni az összes kismegszakítót, hogy szakaszonként lássam a pillanatnyi fogyasztást, vagy csak a villanyórától érkező betápon lévő össz fogyasztást lehetséges figyelni (ha az első verzió nem kivitelezhető, akkor beérem a másodikkal is)?

Tudnátok ehhez terméket ajánlani? :R

(#45425) daninet válasza Shade45 (#45424) üzenetére


daninet
veterán

Mindkét verzió lehetséges. Általában shelly termékeit ajánlja mindenki.
Ha megszakítónként akarod akkor a PM (Power Meter) jelzésű reléket kell berakni, megszakítónként egyet. Ezzel le is kapcsolhatod majd távolról de nézd össze a maximum terhelhetőséget (általában 16A, nem hiszem, hogy a megszakítóid nagyobbak)
Ha a reléket nézegeted, akkor az 1PM és a 2PM azt jelöli hány relé van benne, szóval ha csak mérni akarsz az 1PM jó neked.

Ha fázisonként akarod mérni akkor Shelly EM egy fázishoz, Shelly 3EM 3fázishoz

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45426) Shummo


Shummo
aktív tag

Aki esetleg rendelt már Aliexpressről wemos d1 minit / esp32 (wifi+bt) boardot és tudja ajánlani azt a beszerzőt, az tudna nekem adni üzenetben egy -egy linket a termékhez?
Annyi féle fajta van, hogy teljesen tanácstalan vagyok. ezért megköszönöm a segítséget.

(#45427) vampire17 válasza Shummo (#45426) üzenetére


vampire17
addikt

En azt szoktam nezni, kinek van sok eladasa.

(#45428) daninet válasza Shummo (#45426) üzenetére


daninet
veterán

Én vettem már mindenfélét a legtrógerebb legolcsóbbat, a nagyon klónt ami nem is hasonlított rá. Mind működött.
Az eredeti wemos d1 mini mini USB-s de klónokból már vannak USB C-sek ha olyan kábeleid vannak otthon.
Sztm nem tudsz mellényúlni nagyon

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45429) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Az alábbi típusú gázóránál szeretném a fogyasztást mérni, és HA alá betenni.
[kép]
Milyen eszközök kellenek ehhez?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#45430) ViZion válasza daninet (#45428) üzenetére


ViZion
félisten

Van már 4.0, ami USB-C.
Banggood-ról mondták, h a fesz IC szar, Wemoson keresztül nem tud sok mindent tápolni. Mondjuk ha lehet, akkor egyébként is érdemes direktben és nem pin-ről csapatni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45431) daninet válasza ViZion (#45430) üzenetére


daninet
veterán

hát, egyébként is 60mA alatti az ilyen GPIO pin-ek terhelhetősége szóval ha ledurran róla 500mA-nél az nem gyári hibás :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45432) LouiS22 válasza daninet (#45431) üzenetére


LouiS22
veterán

:D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45433) LouiS22 válasza odrif (#45429) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45434) ViZion válasza daninet (#45431) üzenetére


ViZion
félisten

jah, csak néha az mcu-nak is kevés, amit ad... guglizz rá, én inkább kerülöm ezeket. Alin nem tudom, h mik vannak, gondolom eladótól függ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45435) Degeczi válasza daninet (#45431) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a GPIO, hanem kompletten a 3.3V!
A Wemos Mini klónok többségén az 5V->3.3V táp terhelhetősége katasztrofális, csak 150 mA-es, amit már önmagában az ESP chip is túl tud lépni rövid csúcsokkal, ami még nem gond, de ha vmi szenzort is erről táplálnál, ahhoz már kevés lehet
Egy márkás, pl. "Lolin" típuson 500 mA táp van, azzal nincs gond.

(#45436) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,

Mi most a best buy okos konnektor, ami nem túl drága? Egy Lidl-ben vásárolt toronyventilátort akarok vele vezérelni úgy telefonról, hogy 23:00-01:00 között menjen, majd 03:00-05:00 között ismét kapcsoljon be - azaz előre megadott időzítés szerint működjön.

Ezen felül egy régi Hajdu típusú klímához keresek IR kütyüt, amit hasonló módon, telefonon vezérelnék és időzítenék. Anno már érdeklődtem a téma kapcsán valamelyik topikban, de végül nem jutottam vele semerre.
Broadlink kütyüt írtak a fórumtársak, azóta esetleg változott valamit a helyzet, melyik típus ajánlott ilyen célra?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#45437) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Tuya fogyasztásmérő konnektor akkor is tud mérni, ha nincs folyamatosan wifi kapcsolat?
Sajnos a nyári konyhában már nem látja a hálózatot, de alkalmanként mobilneten rá tudnék nézni.

#?*@&!

(#45438) Degeczi válasza zeon.hu (#45437) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezekben nagyon pici a memória (áramszünetről meg ne is beszéljünk, a flash ram végképp kicsi, hamar tönkremenne ha folyamatosan oda mentene) ezért teljesen a hálózatos üzemre vannak fölkészítve. Gyári állapotban még internet is kell, hiszen felhős működésűek.

(#45439) zeon.hu válasza Degeczi (#45438) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem, köszönöm!

#?*@&!

(#45440) odrif válasza LouiS22 (#45433) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.

20 éve a Prohardveren

(#45441) amaximus válasza RAiN91 (#45416) üzenetére


amaximus
csendes újonc

A HA Transmission integráció egy meglévő Transmission serverhez tud csatlakozni és mindenféle Transmission-nel kapcsolatos sensort/switchet tud létrehozni HA alatt. A HACS-ben lévő kártya meg ezen szenzorokat és switcheket teszi ki a UI-ra.

Hogy a fent említett Transmission server egy külön laptopon fut vagy a HA szerveren HA installációtól függően Add-Onként vagy HA-tól teljesen függetlenül telepítve az a fentieket illetően mindegy.

Pl. HA Core-ban nincsenek Add-Onok, így Trnasmission servert magadnak kell manuálisan telepítened.

(#45442) radio11 válasza radio11 (#45410) üzenetére


radio11
tag

Fene egye meg a tasmotás Sonoff basic-re nem ment fel wifin az ESPHome, túl kevés a hely. Próbáltam a tasmotát karcsúbbra cserélni, végül sikerült találni egy olyan karcsút amiben wifi sincs :Y . Szépen szedhettem ki a természetesen jól beszerelt Sonoffokat és kábellel (persze mindegyik fel volt szerelve pluszban DS18B20-akkal, így azokat a flashelés idejére le kellett forrasztani) kellett átrakni ESPHome-ra. Ráment a nap de legalább túl vagyok rajta.

(#45443) ViZion


ViZion
félisten

Grafana-ban a neveket hogy lehet átírni? Friendly-t találtam, de nem lehet egyedit adni? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45444) ViZion válasza ViZion (#45443) üzenetére


ViZion
félisten

OK, megvan, override... :U Value-t is szeretnék mellé... de már találtam doksikat, olvasom. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45445) daninet válasza radio11 (#45442) üzenetére


daninet
veterán

Először tasmota-light.bin kell flashelni majd az esphome-ot.
A light verzióval pont van ~550kb hely ami elég hogy esphome felmenjen. A light verzióban van wifi is

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45446) BlackJack21 válasza daninet (#45445) üzenetére


BlackJack21
tag

tasmota-lite.bin-t akartál írni, nem?
Amúgy a minimal is felmegy még, azzal is ota fel lehet flash-elni a vezérlőt.

(#45447) ViZion


ViZion
félisten

Proxmox VE-t használó usereknek ennek az olvasását ajánlom: Monitor Proxmox with Glances.

Jelenleg nálam a "klasszikus" módon, metrics server-el van megoldva a monitorozás: InfluxDB konfigolva PVE-ben, az adatokat a HA alatti Victoria-metrics kapja, onnan Grafana... hááát, sok mindent lehet nézni, de a beállítás elég sok idő, macera. Glances lényegesen egyszerűbbnek néz ki. Még nem próbáltam, majd most... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45448) vampire17


vampire17
addikt

Új cucc!

Lassan jobban megéri, mint egy esp32....

https://www.aliexpress.com/item/1005005785695181.html

[ Szerkesztve ]

(#45449) LouiS22 válasza vampire17 (#45448) üzenetére


LouiS22
veterán

biztos legalább olyan jól dokumentált és közösségileg tánogatot is :O

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45450) vampire17 válasza LouiS22 (#45449) üzenetére


vampire17
addikt

Egy natur Debiant tudsz ra rakni, meg tudod vezerelni a GPIO-kat... Ennek kb nem kell tobb :)

Itt nem cel a "custom fw" a debian eleg custom magaban is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.