Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) spst


spst
csendes tag

Szervusztok!
Szeretnék a Home Assistantban megoldani, hogy adott időpontban bekapcsoljon egy eszközt és adott időpontban kikapcsolja.
Hiába olvasom a leírásokat, fórumokat nem jövök rá hogyan is kellene megvalósítani ezt akár a grafikus felületen, akár konfig szerkesztéssel. Állandóan elakadok...
Tudna valaki segíteni?
Köszönöm.

(#45552) LouiS22 válasza spst (#45551) üzenetére


LouiS22
veterán

Két út van.

1. automatizmusokat hozol létre (kezdőként egyszerűbb lesz ha a bekapcsolás és kikapcsolás is egy-egy automatizmus). Settings/Automations és van "varázsló", ami végigvisz.

2. HACS-ból telepíted a scheduler-componentet és a scheduler cardot és nagyjából a fentieket tudod szintúgy megcsinálni vele. Szerintem amúgy ezzel a komponenssel egy fokkal érthetőbb a létrehozás.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45553) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
10 nap távollét ez fogadott itthon. Mit tudnék vele kezdeni? (Az összes olyan automatizmus problémás innentől ahol notify menne vmlyik mobilra)

"Component error: mobile_app - cannot import name 'DEFAULT_CIPHERS' from 'urllib3.util.ssl_' (/usr/local/lib/python3.11/site-packages/urllib3/util/ssl_.py)"

(#45554) daninet válasza (ex)Cat (#45553) üzenetére


daninet
veterán

frissíts mindent, az összes HACS kiegészítőt illetve a HA saját integrációit is ha van bármi frissíthető. Utána jó lesz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#45555) LouiS22 válasza (ex)Cat (#45553) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45556) (ex)Cat válasza LouiS22 (#45555) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszönöm.

A hibaüzenet megszűnt, de a kiegészítő (mobileapp) továbbra sem működik, ezáltal ugye az értesítések se.

[ Szerkesztve ]

(#45557) LouiS22 válasza (ex)Cat (#45556) üzenetére


LouiS22
veterán

béta verziót futtatsz?

A parancssori ha core rebuild megvolt?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45558) (ex)Cat válasza LouiS22 (#45557) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem futtatok bétát, sosem voltam ehhez bátor, főleg hogy nincs is kellő tudásom ahhoz, hogy olyat használjak, ami instabilabb. Nem fordítottam még sosem parancssorból, nem is tudom hogy kell. :(

Ez ugye a fő probléma :(

[ Szerkesztve ]

(#45559) LouiS22 válasza (ex)Cat (#45558) üzenetére


LouiS22
veterán

A leggyorsabb, ha rádugod a monitorod és egy billentyűzetet a HA-t futtató vasra. Egy parancssor lesz előtted, oda kell beírnod azt, amit írtam.

Vagy a másik lehetőség: telepíted az Advanced SSH & Web Terminal addont, és windows alatt a putty nevű alkalmazásból csatlakozol (kelleni fog a HA ip címe hozzá).

Az első talán kényelmesebb :)

De jó lenne egy log a mobil_app nincs betöltve hibaüzeneteivel, mert lehet, hogy itt más probléma van.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45560) Yocee válasza LouiS22 (#45552) üzenetére


Yocee
aktív tag

Tudnál mutatni egy olyan automatizációt, ahol a ki, és bekapcsolás egy automatizmusban van? mert én is mindenre külön csináltam egy ki, és egy be változatot.

(#45561) LouiS22 válasza Yocee (#45560) üzenetére


LouiS22
veterán

Én is így oldottam meg, de egészen biztosan lehet if then else ágakkal egyben is letudni. Én sem szeretem bonyolítani, elférnek külön-külön külön is :R

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45562) enginev3.0 válasza Yocee (#45560) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem csak delayyel lehet megoldani ezt
De lehet tévedek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45563) LouiS22 válasza (ex)Cat (#45558) üzenetére


LouiS22
veterán

Bocs, az addonnál van/lesz egy terminal az oldalsó sávon is, szóval a putty nem kötelező.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45564) (ex)Cat válasza LouiS22 (#45563) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ez megvan, de mit írjak be? Azt pont nem találom...

Amúgy ennyit ír a log-ba csak.

Logger: homeassistant.components.automation.uj_automatizmus_mosas1
Source: helpers/script.py:420
Integration: Automatizmus (documentation, issues)
First occurred: 11:59:17 (1 occurrences)
Last logged: 11:59:17
Mosás - Mosógép 1 (mosás végéig): Error executing script. Service not found for call_service at pos 6: Unable to find service notify.mobile_app_istvan_iphone_ja

(#45565) hedgehog válasza hedgehog (#45550) üzenetére


hedgehog
senior tag

talán mégis lesz eredmény: "we're glad you're taking the time to sort things out, I'm going to put your request to development."
utána már csak a HA addon fejlesztőjét kell meggyőznöm hogy tegye ki ő is :D

-- aka p3d3str1an

(#45566) LouiS22 válasza (ex)Cat (#45564) üzenetére


LouiS22
veterán

ha core rebuild

majd vársz, eltart egy ideig.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45567) 4ron válasza LLKobe (#45516) üzenetére


4ron
senior tag

és #45519faki_ Köszi mindkettőtöknek! Azt már tudom akkor, hogy a Broadlink mehet, a Tuya viszont nem ajánlott :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#45568) spst válasza LouiS22 (#45552) üzenetére


spst
csendes tag

Elkövettem egy hibát. Miközben próbáltam létrehozni az automatizmust, létrehoztam egy Segéd entitást Time scheduled Power On néven és ez megjelent az Entitások alatt is. Most viszont nem tudom törölni...
Hogyan lehetne eltávolítani?
[kép] [kép]

(#45569) (ex)Cat válasza LouiS22 (#45566) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Sikerült! Köszönöm!

(#45570) LouiS22 válasza spst (#45568) üzenetére


LouiS22
veterán

Settings/Devices&Services/Helpers, rákattintasz a létrehozottra, majd csavar ikon és bal alsó sarok töröl gomb.
Bocs, angolul használom, nem tudom, hogy magyarul mik a nevek, de vélhetően eléggé egyértelmű lesz így is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45571) dbius válasza (ex)Cat (#45564) üzenetére


dbius
veterán

Valami gáz van a notify szolgáltatás kapcsán, mert az utóbbi időben nálam is vannak vele gondok a telefonomra történő értesítés küldésével, amik automatizmusban vannak, pl.:
Bejárati ajtó nyitva: Error executing script. Error for call_service at pos 1: Device not connected to local push notifications

Nekem tegnap este ezen csak az segített google keresések alapján, hogy a telefonon a beállítások, mobilalkalmazás, szerver kiválasztás után az állandó kapcsolatot "mindig"-re állítottam.

Így azóta nem vesztette el a kapcsolatot a telefonnal és jönnek az értesítések a telefonra.

Viszont eddig ez nem volt bekapcsolva, valamint a profilon (alul felhasználó ikon) belül a kapcsolat automatikus bontása is be volt kapcsolva, ennek ellenére működtek az értesítések.

Pár hete már volt ezzel egy köröm, de akkor a telefonon lévő HA alkalmazás memóriából kilökésével és az alkalmazás újratöltésével ez látszólag megoldódott, tegnap kezdte megint.

Frissítés tegnap nem érkezett - legalábbis HAOS-ra -. Azt nem tudom, hogy a háttérben a mobilalkalmazás nem frissült-e, nem néztem.

(#45572) freddirty válasza 4D4M (#45546) üzenetére


freddirty
senior tag

Nekem a HA külön konténerben fut és csak a HA maga, nem HAOS-t futtatok. Ergo nincsenek addonok és nincs a HA-ba integrált esphome sem. Ergo nem fog frissítés sem menni a slimmerezerre, csak akkor ha én külön lefrissíteném. (amihez vagy külön konténerben indítok egy esphome-ot vagy PC-n browserből/pythonból bűvészkedem USB-n). Egyébként justforfun lekompiláltam a firmwared a dsmr komponenssel egy esphome konténeren, de már nem volt kedvem ezzel a binárissal felülírni a 4D4M binárist. (funkconalitásban ugyanazt tudják minek is)
Alapvetően én otthoni rendszereknél a fire and forget-et favorizálom és csak nagyobb biztonsági kockázatnak kitett rendszereket frissítek rendszeresen. Nincs otthoni rendszergazdaként ideje az embernek zero trust environmentként kezelni a házi környezetet és mindig mindent frissíteni.

[ Szerkesztve ]

fred

(#45573) spst válasza LouiS22 (#45570) üzenetére


spst
csendes tag

Gondolom ez a Beállítások/ Eszközök és szolgáltatásokat jelenetné, de ott az Integrációk, Eszközök, Entitások és Segéd entitások vannak, nincs Helpers. Megnéztem telepíthető-e bővítményként vagy Integrációként de nincs ilyen...

Egyéb ötlet?

(#45574) MrTwister válasza hedgehog (#45550) üzenetére


MrTwister
őstag

De kis sértődékenyek ezek a Hollandok amúgy azt néztem, hogy a 2 "gyártó" nem túl messze tevékenykedik egymástól, szinte ugyanazon a régióba vannak egymástól 24 km-re, az egyik Noordwijk városkában aktív(Homewizard), a srác Martin (SlimmeLezer) meg Zoetermeer városában. Tudom csak érdekesség nem lényeg, csak feltűnt, hogy mind a ketten Hollandok és rákerestem a címükre.

Más téma:
Kinőttem a Synology Dockerben tanyázó HA Core-t (nem akart felmenni rá sok plugin). Most azt tervezem, hogy van elfekvőben egy viszonylag erős (keveset fogyasztó szerverem) SSD-vel és arra menne fel a HA. Viszont nem akarom elpazarolni a szerver erejét egyetlen amúgy sem túl erőforrásigényes alkalmazásra(ugye a HA), így gondoltam mehetne virtuális gépre és nem baremetal telepítés lenne.
Olvastam egy megoldást, hogy pl. mondjuk Ubuntu szerver alap és arra Docker, amire meg telepíthető többek között a HA. Ez így jó lesz? Teljes értékű HA-t kapok ezzel? Minden külső plugin mehet rá, nem fog nyavajogni mint a HA Core?
Ti hogyan telepítettek?
Sok helyen olvasom, hogy HA Supervised telepítés... Ez mit jelent amúgy?
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45575) LouiS22 válasza spst (#45573) üzenetére


LouiS22
veterán

A Segéd entitások lesz a Helpers...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45576) LouiS22 válasza MrTwister (#45574) üzenetére


LouiS22
veterán

a DSMR rövidítésben a D a dutch (a maradék meg a smart readers), így talán nem lepődsz meg túlságosan, hogy az egész okosmérést ők (a hollandok) indították el :) (de egyébként is élen járnak a domoticában, hogy mást ne mondjak, a HA atyja, Paulus is holland).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45577) dbius válasza spst (#45573) üzenetére


dbius
veterán

Ezek közül amiket felsoroltál a segéd entitásokat keresed (=helpers) :K

(#45578) LouiS22 válasza dbius (#45577) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45579) rdi


rdi
veterán

Üdvözlök mindenkit,
több fogyasztó fokozatos felkapcsolására áramszünet után az egyik barátom a sonoff relét javasolta.
Viszont ahogy olvasgattam a man-ját én erre nem találtam megoldást.
Szerintetek ez működne?
Mert akkor két-három alaprelével meg tudnám oldani.

Fej! Tor! Potroh!

(#45580) MrTwister válasza LouiS22 (#45576) üzenetére


MrTwister
őstag

Aztaaa, ezt nem is tudtam, köszi az infót :R amúgy sok mindenben élen járnak pl. elektronikus zenében is (Armin van Buuren, Tiësto, Ferry Corsten, Fedde Le Grand...)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45581) spst válasza LouiS22 (#45575) üzenetére


spst
csendes tag

A Segéd entitások fülre lépve ha kiválasztom a Time scheduled Power On segéd entitást, melyet törölni szeretnék, a következő kép jelenik meg:

Ha a fogaskerékre kattintok csak felirat jelenik meg, nincs törlésre lehetőség:

Ha a függőleges hárpom pontot választom, akkor ez jelenik meg:

Sajnos egyiken sincs lehetősé törlésre. Ezt már végignéztem mielőtt segítséget kértem és sajnos az angol fórumban sem találok működőképes megoldás ebben az esetben. Javasolják az integráciüó törlését, amelyikhez kapcsolódik, de ez nem kapcsolódik sehová... Megpróbáltam manuálisan törölni a core.entity_registry-ből, de akkor nem indult a HA és vissza kellett állítani. Mi lehet a megoldás ebben az esetben?

És még az eredti kérésnek megfelelő automatizmus létrehozásával sem tartok sehol...

(#45582) MrTwister válasza 4D4M (#45546) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor ezt tartod a biztosabb módszernek esetemben (Én HA OS-t futtatnék és nem korlátozottabb HA-t): [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45583) dbius válasza spst (#45581) üzenetére


dbius
veterán

hm, mások is panaszkodnak erre: [link]

Te magad hoztad létre egyébként a segédentitást a segéd entitások menüben, vagy yaml fájl szerkesztésével? Ha utóbbi, akkor a yaml fájlból töröld és indítsd újra a HA-t.

(#45584) eastsider


eastsider
nagyúr

zigbee2mqtt Tradfri elem (CR2032) merules kulcsara valaki rajott mar? nekem van amelyik merul mint a TItanic, van amelyik mar par eve birja gyari elemmel...

[ Szerkesztve ]

(#45585) spst válasza dbius (#45583) üzenetére


spst
csendes tag

A menüben hoztam létre, a yaml-ban ráadásul nem is jelenik meg.

Pontosan a linken jelzett üzenetet kapom én is, mikor az Entities (mert csak ott lenne lehetőség az ottani bejegyzés törlésére) alatt törölni akarom:

Only 0 selected entities can be removed.

You can only remove 0 of the selected 1 entities. Entities can only be removed when the integration is no longer providing the entities. Sometimes you have to restart Home Assistant before you can remove the entities of a removed integration. Are you sure you want to remove the removable entities?

Így aztán nem távolítja el...

(#45586) dbius válasza spst (#45585) üzenetére


dbius
veterán

automatizmusban vagy más entitás konfigban nincs hivatkozás a segéd entitásra? Ha sehogy nem boldogulsz akkor hagyd ott, aztán majd frissítések alkalmával néha ránézel, hogy lehet-e már törölni.

(#45587) mezis válasza eastsider (#45584) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak laikus ötlet: Van amelyik el van magában a WiFi háló végén és van amelyik meg állandóan "bridge"-elni kénytelen? :F

mezis

(#45588) spst válasza dbius (#45586) üzenetére


spst
csendes tag

Sehol nincs rá hivatkozás, lealábbis én nem hoztam létre, legfeljebb automatikusan jött létre valami, de nem találok rá utalást sehol. Akkor egyenéőre marad, legfeljebb letiltom és frissítések után majd ránézek.

Viszont az automatizmus létrehozásával teljesen elakadtam, nincs varázsló a létrehozáshoz, csak a grafikus menü. Ebben teljesen járatlan vagyok, fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. A HACS fenn van, de nem találom hol lehetne telepíteni a scheduler-t.

(#45589) LouiS22 válasza spst (#45588) üzenetére


LouiS22
veterán

a grafikus menü a "varázsló".

De lehet, hogy mielőtt a mélyébe vágnál, végigcsinálnál/olvasnál egy onboardingot, hogy mi merre van és mi mire szolgál. Nem youtube video, olvasás! Tudom, sokszor leírom én is (más is), de a HA doksija kiváló és példákkal is szolgál. Ennél jobb ismerkedés nincs (leszámítva a te próbálkozolnál).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45590) dbius válasza spst (#45588) üzenetére


dbius
veterán

automatizmus szerkesztésénél lépj át yaml módba, majd ez alapján elindulhatsz: [link]

(#45591) eastsider válasza mezis (#45587) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezek csak "vegpontok"

(#45592) 4D4M válasza freddirty (#45572) üzenetére


4D4M
aktív tag

Természetesen az elmondottak alapján akkor nem te vagy, akit félteni kell az olyan jellegű problémáktól, amikre utaltam volt (: Használd egészséggel.

#45582 MrTwister:
Ha esetleg hozzá akarsz nyúlni a küldendő adatokhoz, azok felbontásához, vagy akármihez, akkor arra a "hosszú" módszer alkalmas. És ha előfordulna valami váratlan változtatás (breaking change) a jövőben, akkor azt is a yaml-ben lehet kezelni/megoldani, ha nem akarsz arra várni, hogy én frissítsek egyet a binárison (:

#45574 MrTwister:
Én Synology HA Supervised dockerből jöttem VM-ben futatott HA OS-re. Ég és föld a kettő rugalmasságban és üzembiztonságban. A dedikált gép VM-ről nincs tapasztalatom, de gyanítom, hogy az még az előbbiek felett is áll, ha érted a rendszert, amit összeraktál a HA OS alá.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#45593) MrTwister válasza 4D4M (#45592) üzenetére


MrTwister
őstag

"VM-ben futatott HA OS" Neked min fut a VM és mi a Hypervisorod? Úgy értem Mi a konkrét szoftveres háttered amin fut a HA OS? :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45594) 4D4M válasza MrTwister (#45593) üzenetére


4D4M
aktív tag

Egy alap Synology 220+ 18 GB rammal.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#45595) MrTwister válasza 4D4M (#45594) üzenetére


MrTwister
őstag

ESXi vagy mi adja a VM-et? Gondolom nemcsak a HA OS fut neked a VM-en, hanem mellette a Synology OS is ugye?
Amúgy ebből indulok ki, ez adta az ötletet: [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45596) 4D4M válasza MrTwister (#45595) üzenetére


4D4M
aktív tag

Syno OS -> VM Manager -> HA OS. Van még mellette egy Ubuntu server is, de azt csak tesztelés miatt tettem fel, még nem használom élesben.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#45597) strip33


strip33
újonc

Sziasztok!
Olvastam visszamenőleg a témában, de van egy dolog, amit nem tudok eldönteni. Most telepítjük majd a redőnyöket és buta kapcsolós redőnymotort kértem és Shelly 2pm plus-al szeretném felokosítani, plusz kap egy kapcsolót. A nyílászárós A-OK redőnymotorokat telepít és egy kapcsolós redőnymotort ajánlott, ami elekronikus végálláskapcsolóval van szerelve és akadályérzékelős.
A kérdés az lenne, hogy ezt a típust tudom okosítani, vagy csak a síma mechanikus végálláskapcsolóval szerelt kapcsolós redőnymotort tudom okosítani Shellyvel?
Köszönöm a segítséget.

(#45598) MrTwister válasza 4D4M (#45596) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Amúgy, hogy tudtál bele 18GB-ot rakni? :Y Itt azt írják max. 6GB-ig bővíthető, még a proci gyári adatlapja is max 8-at ír. Valami hack? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#45599) Yocee válasza 4D4M (#45596) üzenetére


Yocee
aktív tag

így használom én is.

(#45600) 4D4M válasza MrTwister (#45598) üzenetére


4D4M
aktív tag

Csak egy kis hazárdjáték.
(én speciel 16 GB-os Kingstont szereztem)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.