Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) tlala


tlala
addikt

Debian 11-re frissítettem a kis mini PC gazdagépem (HP thin client) operációs rendszerét (debian 10-esről).
A Supervised Home Assistant rendben megy, némi sárga hibaüzenet jön még a logban, hogy "Add-on config 'snapshot_exclude' is deprecated, 'backup_exclude' should be used instead. Please report this to the maintainer of ESPHome." (és ... MariaDB...deCONZ, stb. esetében ugyanezek az üzenetek - egyiket sem telepítettem/használom amúgy.)
De minden eszköz és automatizáció rendben megy, illetve a "Snapshots" fül "Backups"-ra változott a Supervisor menüpontban.

[ Szerkesztve ]

(#28352) fo_di válasza tlala (#28351) üzenetére


fo_di
őstag

ez a múlt héten jött ki, hogy a snapshotot backupra nevezik át, amíg minden addon át nem veszi, addig maradnak a warningok, de a működést nem befolyásolja

(#28353) tlala válasza fo_di (#28352) üzenetére


tlala
addikt

Igen, tudom, köszi - csak így éreztem teljesnek a beszámolót, ha ezt is beleírom. :)

(#28354) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

-multiroom kerdes-
szeretnek a lakasba par audio lejatszot. van mar egy kodi, es a HA allol is tudom iranyitani, latom, hogy mit csinal, stb. de szeretnek meg 2 (eleg a csak audio) playert, mondjuk [link] ilyesmit, vagy valami hasonlot. ( alexa van , de feny derült ra h erre alkalmatlan, goggle home-on nincs lehetoseg tovabb erösiteni a hangot :( )
milyen eszkoz a javasolt, es/vagy a linkeltet kezeli a HA?

(#28355) zsamiatt válasza cpt rodgi (#28354) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk:
[link]

video is van:
[link]
[link]
én pivel oldottam meg. zero w arra tettem most egy aktív hangfalat.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28356) simico válasza ojb (#28318) üzenetére


simico
aktív tag

Buta kérdés (de abból tanul az ember, ha kérdez - mondták régen :D ): ezzel a 8xx MHz-es sávban adó cuccokat is lehet venni?

(#28357) vampire17 válasza simico (#28356) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, szabadon hangolhato a teljes spectrumon amit a cucc tamogat.

https://github.com/merbanan/rtl_433

"rtl_433 (despite the name) is a generic data receiver, mainly for the 433.92 MHz, 868 MHz (SRD), 315 MHz, 345 MHz, and 915 MHz ISM bands."

[ Szerkesztve ]

(#28358) koala69


koala69
tag

nem talalkozott veletlenul vki Airsonic addon-all HA-hez? koszonom!

(#28359) cpt rodgi válasza zsamiatt (#28355) üzenetére


cpt rodgi
tag

hat ezt kerestem bar a szinkron nem volt feltetel, de ha lud... hat ezzel el leszek par napig.... köszi !!
:R

(#28361) koala69 válasza vampire17 (#28360) üzenetére


koala69
tag

koszonom!

(#28362) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok, felteszem a kérdésemet itt is, hátha jár itt olyan aki csinált már ilyet :R

Mint kezdő HA felhasználó kérdezném:
Mi a legegyszerübb módja annak, hogy a HA szerver indulása után hajtson végre különböző parancsokat?
Pl: egy áramszünet után (RPI4 HA -OS el telepítve), elindul a Home Assistant, majd X idő után automatikusan lekapcsolja az áramszünet után "megzavarodott" okosizzókat?
Be lehet ezt tennei automatizációba (pl supervisorhoz, vagy máshova), vagy csak szkripttel vmelyik yaml file-ba? Melyikbe, hogyan?
Mi a legegyszerübb módja ennek?
Köszi :R

(#28363) Degeczi válasza Galahed (#28362) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi sem egyszerűbb: csinálsz egy automatizálást a homeassistant platform start eseményére.

Célszerű egy akkora delay-el kezdeni, ami után a rendszer elemei már mind üzemelnek.
Pl. hogy a Tasmotás és Shelly MQTT konnektorok, redőnyvezérlők azonnal helyes állapottal jelenjenek meg, ilyen MQTT parancsokat küldök nekik indításkor:

- alias: "Resfresh MQTT switch power states on HA start-up"
  trigger:
    platform: homeassistant
    event: start
  action:
    - delay:
        seconds: 60
    - service: mqtt.publish
      data:
        topic: sonoffs/cmnd/state
        payload: ""
    - service: mqtt.publish
      data:
        topic: cmnd/sonoffs/POWER
    - service: mqtt.publish
      data:
        topic: shellies/command
        payload: "announce"

De amúgy egy korrekt okosizzót, lámpát valóban nem kell külön abajgatni, magától tudnia kell olyat, h az utolsó állapotába álljon vissza.

[ Szerkesztve ]

(#28364) LouiS22 válasza Galahed (#28362) üzenetére


LouiS22
veterán

Picit off, de talán a létező legegyszerűbb megoldás az, ha olyan ledeket teszel be, amik támogatják a poweronpoweroff state helyes kezelését (pl. Ikea zigbee ledek ilyenek).

(ha tippelnem kell, most valami wifis csodád lehet).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28365) vampire17 válasza Galahed (#28362) üzenetére


vampire17
addikt

https://www.home-assistant.io/docs/automation/trigger/#home-assistant-trigger

Szerk, kozben Degeczi beelozott :)

#28364LouiS22

Az is lehet, hogy tudja neki, csak nincs beallitva.

[ Szerkesztve ]

(#28366) Galahed válasza Degeczi (#28363) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm, ez valóban egy kinai csoda ami egy HUE hubbal is képes együtt dolgozni. A HUE hub pedig nem kezeli helyesen a poweron -power off dolgokat amikor elmegy az áram (ennél a szines körténél... ) a többi rendben van...

Köszi :R

(#28367) Galahed válasza vampire17 (#28365) üzenetére


Galahed
senior tag

Nem sajnos se FW upgrade se egyébb... de legalább olcsó volt :) (Gledopto)
Majd valamikor kiutálom a rendszerből...

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#28368) Degeczi válasza Galahed (#28366) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk ez persze csak a HA indulásakor fut le - ami egy normál áramszünet után jó esetben nem történik meg, hiszen a szünetmentesed (ugye van? Rengeteg idő előtti kártya sérülés, config elszállás oka, ha nincs!) remélhetőleg áthidalja, és akkor nem a HA indulásra, hanem a "visszajött az áram"-ra kell időzíteni

Nemrég amúgy pont a szünetmentes szivatott meg: USB-n keresztül túl hamar leállította a rendszert, noha bőven bírta volna az áramszünet végéig. Így aztán hiába volt a gép setup-jában beállítva, h visszajött áramra kapcsoljon be - ha az valójában el sem ment, így persze nem történt meg a visszakapcsolás sem... :O
Természetesen távollét idején (szerencsére nem hosszún, így csak két napra nem volt időzített locsolás)
Azóta annyit változtattam, h a setupban állítottam be minden nap hajnalra bekapcsolást (többnyire úgyis éjjeli vihar idején megy el), ill. nem hallgatok az USB-n jött UPS pánikra, időzítve kapcsolom le ha már fél órája nincs áram.

[ Szerkesztve ]

(#28369) Galahed válasza Degeczi (#28368) üzenetére


Galahed
senior tag

Nincs szünetmentesem. (pár napja kezdtem az egész RPI -HA dolgot)
De akkor lesz. Ezzel megint el fog menni néhány napom, mig keresek ehhez megfelelőt, ami rendesen kommunikál ,de ha adtok tanácsot akkor megspórolok pár órát és tisztelettel megköszönöm. :R

(#28370) LouiS22 válasza Degeczi (#28368) üzenetére


LouiS22
veterán

Még jó, hogy a viharral egyúttal talán a locsolás is megoldódott :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28371) Galahed válasza Galahed (#28369) üzenetére


Galahed
senior tag

megvan a kiválasztott: Ez lesz az : Eaton 5E 850i USB szünetmentes tápegység.

(#28372) vampire17 válasza Galahed (#28371) üzenetére


vampire17
addikt

lenyeg, hogy a Nut ismerje:

https://networkupstools.org/

(#28373) vtechun válasza Galahed (#28371) üzenetére


vtechun
veterán

Kifejezetten raspberry Pi-hez létezik valami olcsó szünetmentes? Pl. pár 18650 cellával üzemel, stb?

ill. HA-val kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy csináltam egy automatizálást, ami az elektromos kerékpár okoskonnektorának Off állásból On állásra kapcsoláskor bekapcsol egy másik automatizálást. Viszont nem nagyon kapcsol be a másik… ezt nem lehet így megoldani? Vagy mi lehet a gond?

(#28374) Sethdobaloah válasza Galahed (#28371) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem 650i-van. Rendben teszi a dolgát, szerver is időben kikapcsol ha kell.

...csak én vagyok helikopter?

(#28376) zsamiatt


zsamiatt
őstag

DDwrt routert tett be valaki HA-ba? Forgalom és sebesség adatok érdekelne belőle.

Létrehoztam egy auto etities cardot. Felvettem benne a szenzort de hogyan tudom megadni a stateba hogy nagyobb mint 0?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28377) vtechun válasza vampire17 (#28375) üzenetére


vtechun
veterán

ilyesmi, csak nem ennyire extrém módon túlárazva :) hanem mondjuk 2-3x annyiért amennyiből ki lehet hozni, mondjuk max 5 ezerért.

(#28378) Galahed válasza Sethdobaloah (#28374) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm, úgy látom nekem is elég lesz a 650i.
Az RPI4 , egy kicsi Synology NAS (216) és a router megvédése/tápellátása lesz a feladata, a Gigabites UTP csati túlfesz megvédését pedig a APC Gigabit Surge protector fogja megoldani. Most megrendeltem, igy azt hiszem ezzel az oldallal készenvagyok. :)

(#28379) simico válasza vampire17 (#28357) üzenetére


simico
aktív tag

Én magára a TV tuner stickre kérdeztem, mert az Alis leírásból nekem nem derül ki (még a 433 MHz se...).

(#28380) #68270080 válasza Galahed (#28378) üzenetére


#68270080
törölt tag

Az APC túlfeszvédelem jó választás.
Cégnél tucatnyit használunk abból, amit belinkeltél, vagy 6-8 éve, és jól végzik a dolgukat. Elég hosszú szálon megy ki az FTP az antennákhoz, és bizony be-bevonzogtatja a viharban azokat a fránya túlfesz impulzusokat, amik tönkreteszik az Ethernet portokat. Illetve csak tették, mert mióta ezzel dolgozunk, már nincs ilyen bajunk.

Otthonra én már másfélét vettem a sok vezeték és a hely szűke miatt. Szintén APC, de ez Rack-be szerelhető, és egyenként bővíthető. Árban picivel húzósabb a PNETR6 túlfesz panel, amit egy PRM24-es keretbe tudsz bepattintani.

(#28381) ojb válasza simico (#28379) üzenetére


ojb
tag

Az R820T2 tuner 24 - 1760 MHz-ig hangolható SDR -el az FC0013 pedig 22 - 1100MHz-ig.
TV és rádió ( DAB) tuner-ként eredetileg ezek valahol 45 és 870 MHz között dolgoznak.
Bizonyos SDR átalakítások hatására képesek egy külső keverővel akár 50KHz-től!!! indulni, de ezt már csak 2 lépcsőben.(50kHz - 50MHz ill 50 MHz -1700MHz)
Tehát a 433MHz és 868 MHz ISM sáv jeleinek érzékelésére tökéletesen alkalmasak.

(#28382) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Augusztusi frissítés után nem működött a BLE integrációm. Azelőtt custom-components-ként volt felrakva. Most HACS-ból felrakva működik, de vannak benne ilyen tüskék, amik gondot okoznak, amikor különböző hőmérsékletértékekhez tartozó automatizálások vannak.

Mi okozhatja ezt?
Lehet orvosolni?

A szenzor kijelzőjén jó értékek vannak mindig.

(#28383) vampire17 válasza simico (#28379) üzenetére


vampire17
addikt

Chip neve ott van az Alli. linkben: R820T

https://www.rtl-sdr.com/about-rtl-sdr/

"R820T/2 = 24 – 1766 MHz (Can be improved to ~13 - 1864 MHz with experimental drivers)"

Szerk, kozben ojb megelozott. :)

[ Szerkesztve ]

(#28384) koala69 válasza vtechun (#28377) üzenetére


koala69
tag

en ezt hasznalom, bevalt, kb 3 orat megy rola folyamatosan egy Pi3B+

(#28386) amargo válasza vtechun (#28373) üzenetére


amargo
addikt

Nekem egy PiJuice UPS HAT-om van hozzá, igaz már nem használom a PI-t.

Én a nagy rendszerhez vettem egy felújított APC Smart 750L-t hozzá új akkumulátorokat. Tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#28387) vtechun válasza koala69 (#28384) üzenetére


vtechun
veterán

alapesetben rá van dugva az adapter? folyamatosan töltöd és, ha áramszünet van akkor meg simán megy róla tovább a raspi?

(#28388) koala69 válasza vtechun (#28387) üzenetére


koala69
tag

igen, folyamatosan tolton van, es az usb kimenetere van kotve a Pi. Ha talalsz olyan power bankot, ami ad le aramot mikozben toltesen van, azt is hasznalhatod.
Ugy tapasztalom, hogy az akkut nem nagyon zavarja ez az uzemmod, most is orakat elmegy, pedig mar tobb mint egy eve benne van, es raadasul bontott cella volt, 2300-as.

[ Szerkesztve ]

(#28389) Degeczi válasza koala69 (#28384) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Praktikus, de a routerhez ettől még érdemes lehet egy hagyományos UPS, hogy tudjon értesíteni a ház, ha áramszünet van

(#28390) LouiS22 válasza vtechun (#28382) üzenetére


LouiS22
veterán

Az integráció leírásában ott van, hogy miként tudod szűrni a tüskéket.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28391) koala69 válasza Degeczi (#28389) üzenetére


koala69
tag

persze, ez csak egy amolyan olcso, szuksegmegoldas, arra az esetre, ha vki kihuzna a tapot, vagy elmegy az aram, hogy ne seruljon az sd kartya, - a feladatra alkalmas .

(#28392) vtechun válasza koala69 (#28388) üzenetére


vtechun
veterán

és, ha jól sejtem, akkor ehhez gyakorlatilag nem is kellene olyan "speciális" táp, mint ami kell alapból a raspihez. Már csak valami jó magyar webshop kellene, ahol kapható, normál áron. Vagy legalább EU raktárból normálisabb áron valahonnan.

(#28393) koala69 válasza vtechun (#28392) üzenetére


koala69
tag

szerintem a tap az fontos, en probaltam a Pi-t lim lom toltokkel, de csak a szivas volt vele, erdemes jobb, legalabb 2A-est venni /Pi3/, es itt meg tolteni is kell, szoval szerintem a tapon ne sporolj!

(#28394) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Olvastam korábban, hogy a BW-SHP6 konnektor nem mér valami pontosan.
Ez igaz a BW-SHP6 PRO (15A) verzióra is?
Esetleg valakinek működik gyári FW-vel local tuyaval a HA alatt a fogyasztás mérés?

(#28395) vtechun válasza LouiS22 (#28390) üzenetére


vtechun
veterán

beállítottam, bár már a múltkor, de fene tudja, hogy végignyomtam-e, mindenesetre az biztos, hogy korábban SOHA nem volt ilyen érték

(#28396) vtechun válasza Shummo (#28394) üzenetére


vtechun
veterán

most fogom tasmotásítani ezeket is, elvileg ez 15A-es.

Valóban nem ugyanazt mutatja az APP, mint a HA-ban amit az integral függvény kiad. De Tasmota után már ugyanaz van HA-ban is, mint Tasmota-ban.

(#28397) vtechun válasza koala69 (#28393) üzenetére


vtechun
veterán

az van hivatalos Raspberry Pi-hez való, csak míg a 2,4 Amperes Ipad töltővel is szivárványozott, addig a hivatalossal tökéletesen ment.

(#28398) Degeczi válasza vtechun (#28397) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kábel sem mindegy, mert nagy áramfölvételnél azon is jópár tized V feszültség tud esni, hiába lenne jó amúgy a táp.

(#28399) Chal válasza vtechun (#28397) üzenetére


Chal
addikt

Nem érdemes ezt túlmisztifikálni, bármilyen 2A-s usb táp jó. Nyilván tényleg 2A-s legyen, biztosan lehet találni olyan hulladékot, amire csak rá van írva, de a felét se tudja.

Amit figyelembe kell még venni: az ipad és egyéb smart eszközhöz járó töltők sajnos "okosak", ha nem a megfelelő eszköz van a túlsó végén, akkor lemennek 500mA-re, ez okozta a gondot. Egyébként az IKEA usb tápjai is ilyenek, telefonhoz és egyéb eszközökhöz jók, Rpi szivárványozik tőle. Nincs most kéznél link, de gugli megmondja, hogy pontosan milyen elektronika kell ezeknek a töltőknek fogyasztó oldalra, hogy leadják a 2A+-t, az rpi-ben viszont nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#28400) koala69


koala69
tag

Ikea Vindriktning - szallo por szenzor - tulajdonosoktol kerdeznem, a keszulekuk bekapcsolas utan folyamatosan zug, mintha egy villanymotor menne benne - vagy csak az enyem hibas?
koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.