Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) sambenez válasza JoHn123 (#16798) üzenetére


sambenez
addikt

Ha azt akarod csak éjjel kapcsoljon fel akkor nem kell a timer hanem ez kell neked:
if (domoticz.time.isNightTime) then
....
end

A timer akkor kell ha azt akarod, hogy lefusson a script egy bizonyos időpontban.

(#16802) Vodike


Vodike
tag

Sziasztok!
Edddig szépen ment a google tts bemondás eseményre, de ma felvettem egy újat és futáskor ezt a hibaüzenetet kapom. A Google Minin egyébként hallani a csippanást, de nem mondja be amit kellene:

Tolokapu tts nyitva: Error executing script. Invalid data for call_service at pos 2: required key not provided @ data['entity_id']

- id: '1586758703512'  alias: Tolokapu tts nyitva  description: ''  trigger:  - entity_id: binary_sensor.tolokapu    platform: state    to: 'on'  condition:  - condition: and    conditions:    - condition: state      entity_id: binary_sensor.tolokapu      state: 'on'  - after: 07:00:00    before: '20:00:00'    condition: time  action:  - data:      volume_level: 0.75    entity_id: media_player.living_room_speaker    service: media_player.volume_set  - data:      message: A tolókapu kinyílt    service: tts.google_cloud_say

Mi lehet vajon?

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#16803) Vodike


Vodike
tag

- id: '1586758703512'
alias: Tolokapu tts nyitva
description: ''
trigger:
- entity_id: binary_sensor.tolokapu
platform: state
to: 'on'
condition:
- condition: and
conditions:
- condition: state
entity_id: binary_sensor.tolokapu
state: 'on'
- after: 07:00:00
before: '20:00:00'
condition: time
action:
- data:
volume_level: 0.75
entity_id: media_player.living_room_speaker
service: media_player.volume_set
- data:
message: A tolókapu kinyílt
service: tts.google_cloud_say

exTiga

(#16804) cpt rodgi válasza itanczos (#2615) üzenetére


cpt rodgi
tag

Szia.. En ost tartok itt. Mqtt broker, fenn, de nem talalom, nem vilagos a hogyan tovabb. Hassio -t birtam feltenni, jelenleg ehy több kevesebb sikerrel müködö domoticz rendszer van. a Terv, hogy teljesen atszarnyalok a HA ra. Mint info, eddig annyit tudtam összeszedni , hogy nagyonjo, csak teljesen mas. Szoval, Valami apro segittseget szeretnek kerni, vagy azt a bizonyos "mas gondolkodast igenyel"hez egy utmutatot.. Köszi Rod

(#16805) Degeczi válasza Vodike (#16802) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott van a hibaüzenetben, h nem kapta meg a kötelező "entity_id" paraméter egy service hívásnál - és valóban, a tts.google_cloud_say-nek nem adtad át ezt, oda is kell egy entity_id: media_player.living_room_speaker
(egyébként ha úgyis a binary_sensor.tolokapu "on" állására triggerelsz, akkor fölösleges azt mégegyszer megadni feltételként is. Egyébként 2: a feltételek alapban AND kapcsolatban vannak, így azt máshol sem kell külön megadni)

(#16806) Vodike válasza Degeczi (#16805) üzenetére


Vodike
tag

Időközben rájöttem én is, hogy ezzel mennyit szívtam anno, hogy nem adtam meg, hogy min szólaljon meg :-)

Másik kérdés, hátha:

Ez tökéletesen működik, nincs a logban hiba:
- platform: mqtt
name: 'Gardrób ablak'
state_topic: 'tele/sonoffrf/RESULT'
value_template: >-
{% if value_json.RfReceived.Data == '5CEF0A' %}
{{'ON'}}
{% elif value_json.RfReceived.Data == '5CEF0E' %}
{{'OFF'}}
{% else %}
{{states('binary_sensor.gardrob_ablak') | upper}}
{% endif %}
qos: 1
device_class: window

Ez viszont dob egy hibát, de ettől még működik, viszont zavar a logon a hiba :-)

- platform: mqtt
name: 'Fürdőszoba ablak'
state_topic: 'tele/sonoffrf/RESULT'
value_template: >-
{% if value_json.RfReceived.Data == '93CB0A' %}
{{'ON'}}
{% elif value_json.RfReceived.Data == '93CB0E' %}
{{'OFF'}}
{% else %}
{{states('binary_sensor.furdo_ablak') | upper}}
{% endif %}
qos: 1
device_class: window

No matching payload found for entity: Fürdőszoba ablak with state topic: tele/sonoffrf/RESULT. Payload: UNKNOWN, with value template Template("{% if value_json.RfReceived.Data == '93CB0A' %} {{'ON'}} {% elif value_json.RfReceived.Data == '93CB0E' %} {{'OFF'}} {% else %} {{states('binary_sensor.furdo_ablak') | upper}} {% endif %}")

exTiga

(#16807) szat8 válasza BullZeye (#16799) üzenetére


szat8
tag

Köszi a visszajelzést!
Nálam ugyanez van jónéhány napja.
Szerintem valamit eltoltak vagy a HA oldalon egy frissítésnél, vagy a darksky-on az átállásnál.
Mindenesetre jó tudni, hogy nem csak nálam van a hiba, mert ezek szerint nem user error lesz. :)

(#16808) fo_di válasza szat8 (#16807) üzenetére


fo_di
őstag

lehet, hogy valami olyan kérés, ami eddig egynek számított, most kétszeresen számol, mert külön apihívással adja csak ki?

(#16809) fo_di válasza BullZeye (#16799) üzenetére


fo_di
őstag

redditen egy a duckdns-hez köthető account (u/stevethepirateuk) azt mondja, hogy átmeneti probléma volt, ami remélhetőleg megoldódott:

Yes, sorry about that. We had an issue with high CPU, a single record had caused a bug.
The fix was then deployed, but as always another thing goes wrong.....
So the build sever is using a slightly older version open openjdk, which caused a severe memory issue.
The process virtual ram jumped to 26gb a second and the oom kernel task killed it, which is then setup to auto restart.
This was stuck in a loop for about 15 minutes while I worked out what the issue was.
Anyway it's back. I have set up extra alarms and will be keeping a very close eye on it.
Sorry for the inconvenience.
https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/g0d63b/looks_like_duckdns_is_down_again_webpage_wont/

(#16810) DJGABI válasza fo_di (#16809) üzenetére


DJGABI
addikt

jó kis java :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16811) BullZeye válasza fo_di (#16809) üzenetére


BullZeye
veterán

Szerintem nem nekem akartál válaszolni, nálunk a DarkSky a hibás, nem a DuckDns.
Tegnap 21:03->22:04-ig szokásos módon elérhetetlen volt (limit exceeds).

(#16812) Degeczi válasza fo_di (#16809) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi! Ezzel együtt (és a fogadkozással, h már figyelni fognak rá) elég nyugtalanító, h egyetlen szerver hibája így megfektethet egy ennyire kiterjedten használt szolgáltatást, ráadásul napokra.

(#16813) vkp válasza Degeczi (#16812) üzenetére


vkp
aktív tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy pont nulla forintot fizetünk érte, ehhez képest elég jó rendelkezésreállással működik. Volt olyan fizetős ddns szolgáltatás, ami 1 év alatt többet állt mint ez ingyen.

(#16814) fo_di válasza Degeczi (#16812) üzenetére


fo_di
őstag

ha jól tudom, az egész egy hobbiprojektből nőtte ki magát, amit jelenleg csak a patreonok tartanak el

(#16815) guess.who


guess.who
senior tag

Tisztelettel érdeklődnék, hogy a kollegák közül nem ismerős-e valakinek ez a WiFis kapcsoló? Ewelinkben működik, de a célom nyilván a Tasmota lenne, amihez viszont nincs meg az érintkezősor szitázása. Pontosabban az előlapon van felül 6 darab pötty (a második képen látszik, forrasztás-szerű nyomok vannak is rajta), de üresen nem tudom a kiosztását.
Amire (nagyjából) tippelek, az a következő: balról a második az RX, a harmadik a TX, a hatodik pedig a GND. Az RX/TX a túloldali chip elvileg megfelelő lábától jön, a 6. GND pedig a körülötte levő "nagy" GND foltból következik (szerintem) de melyik lehet a VCC, illetve a GPIO 0 láb?
A bal első érintkező lehet szintén GND (a felső LED alól jön, majd átmegy a túloldalra, ha jól látom, akkor egy ellenállásra. A 4. érintkező bemegy az érintőkapcsoló fedele alá (ez lehet a tápfesz/VCC?), az 5. pedig átmegy a túloldalra és ott a 8266-os chip 1. lábára, ami ha jól tippelek, a Reset láb.

Tehát:
1 - ? GND ?
2 - RX
3 - TX
4 - ?
5 - RST
6 - GND

Az előlapon alul a "2PH109363A" felirat látható (ez hasonlít más Tasmotásítható kapcsolókhoz), más konkrét azonosító nincs azonosító a tokozáson és a csupafehér dobozon sem, az Ewelink "PSF-B01-GL" néven ismeri fel a rajta levő firmware-t.


Minden ötletet örömmel veszek! :)

(#16816) fo_di válasza guess.who (#16815) üzenetére


fo_di
őstag

tuyaconvert nem eszi meg esetleg? ha psf-01, akkor gyanús, hogy esp8285ös chip van benne, nem 8286
esetleg ezek közül valamelyik a cucc? https://templates.blakadder.com/switch.html

(#16817) guess.who válasza fo_di (#16816) üzenetére


guess.who
senior tag

Elvileg Minitiger, és a "gomb" áttörése ilyen négyzetes, meg a tokozás is így néz ki: [link]

Bár nekem ebből nem derül ki, hogy hogyan kellene bekötni. A tuyaconvertről egy korábbi kapcsolónál már szerintem beszéltünk, de nem maradt meg sok belőle.

Viszont lehet, hogy tényleg 8285 van rajta:

(#16818) fo_di válasza guess.who (#16817) üzenetére


fo_di
őstag

ezt próbáld meg: [link] (google cache, mert átszervezték a repót)
tuyaconvert: https://www.youtube.com/watch?v=dt5-iZc4_qU

(#16819) umfrider


umfrider
senior tag

Hali
Ha ezt [link] rendelem, akkor ehhez csak kínából származó kiegészítők fognak passzolni?
Fotót kértem tőle, valóban EU plug-os

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#16820) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Home Assistant ala van valakinek jol mukodo megoldasa Eso meresre? (novekmenyes olvasas)

Napi osszes mennyiseg kellene, illetve egy orara elorevetitett mennyiseg (ket meres kozbeni kulonbseg elore vetive egy orara)

Node-RED alatt csinaltam ra folyamatot, de nem igazan mukodik jol... (olyan mintha duplat merne, de nem ertem, miert...)

(#16821) szat8


szat8
tag

Az egyik shelly-s redőnyöm néha elfelejti magát fel/lehúzni automatizálásban. Groupban van a többivel, annak küldöm a parancsot. Ha utána rányomok, rögtön megindul.
Közel van a routerhez, másik ugyanolyan távra lévő mindig jó. Firmware ugyanaz. Az állapotát szépen mutatja.
Kifogytam az ötletekből, hol keressem a hibát, semmit nem látok logban, csak hogy lefut az automatizálás, és 5-ből csak 4 redőnynél vált a state open-re.
Gondoltam rá, hogy írok valami loop-ot, ami percenként addig küldi a parancsot, amíg nem sikerül, de ez csak gányolás, nem a valódi probléma felderítése.
Van valakinek bármi ötlete?
Köszi!

(#16822) Degeczi válasza szat8 (#16821) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Shelly nyűg sajnos, még közelről sem vmi jó a wifijük, valóban ki tud hagyni.
De nem kell loop: egyszerűen retain módban küldöd ki a parancsot, az pont ilyesmire (is) tökéletes.

(#16823) szat8 válasza Degeczi (#16822) üzenetére


szat8
tag

Hm, kösz a tippet!
Csak eszközöknél volt a fejemben, hogy van ez a retain mód, parancsnál eszembe sem jutott.
A qos számít valamint? Nekem 1-re van most állítva. Érdemesebb lenne 2-re, vagy az nem segít ezen?

[ Szerkesztve ]

(#16824) Degeczi válasza szat8 (#16823) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy próbát megérhet, de a retain amúgy is célszerű a legtöbb vezérelt eszközhöz, mert áramszünet vagy wifi leállás után is garantáltan az utoljára parancsolt állapotba kerülnek (persze egyben ez hátrány is lehet ahol nem csak MQTT vezérlés történik)

(#16825) szat8 válasza Degeczi (#16824) üzenetére


szat8
tag

Értem. Ez az utolsó állapotba kerülés azért nem volt gond nekem sosem a shelly-nél, mert abban külön be tudtam állítani, áramkimaradás után milyen állapotot vegyen fel.
A gyerekszobánál ki is kapcsoltam, hogy a legutóbbi állapotba kerüljön, miután egyik este áramszünet volt bekapcsolt lámpánál, a gyerkőc lefeküdt aludni, és az éjszaka közepén visszajött az áram. :DDD
Mivel nyomókapcsoló van felszerelve, nem jutott eszünkbe (de nem is tudtuk volna) lekapcsolni, szegény gyerek nem tudta miért van ilyen világos.

Elsőre kipróbálom a qos segít-e, mert ezt a retain módot hirtelen nem látom át a shelly discovery scripttel felismert eszközeimnél hogyan állítsam, vagy parancsnál hogy kell megadni. De B tervnek marad. Köszi mégegyszer!

(#16826) szat8 válasza szat8 (#16825) üzenetére


szat8
tag

Ok, bocs, hülyeséget kérdeztem!
Hiszen a shelly webes felületén a developer settingsben az mqtt-nél van retain mód beállítás!
Ki is próbálom. :)

(#16827) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Kb. egy hete próbálok TTS cloud platforomon szenzor adatokat bemondatni. Maga a tts folymatokat megcsináltam, a magyar wavenet is működik szépen a beadott szöveget szépen fel is olvassa, akár szimplán a Google minire küldve akár autómatizmusban.

A szenzor adatainál viszont elakadtam. Talán a tegnapi esete folyamán jöttem rá, hogy nem elég a message mezőbe írni, hogy "A hőmérséklet {{states('sensor.temperature')}}."... hanem, hogy template-t szükséges létrehozni?

Pár gondolatíndító mondatot írna valaki?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16828) Degeczi válasza szat8 (#16826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a saját állapotbeküldésére vonatkozik.
A parancsok kiküldését a HA alatt tudod átállítani (a discoveryvel létrehozott cuccok nem tudom hová kerülnek, kézzel adtam hozzá a saját eszközöket)

(#16829) Degeczi válasza huliganboy (#16827) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h nem elég: ha sima (data: alatti) üzenetbe teszed ezt, akkor úgy adja át, ahogyan van: a states szöveggel és zárójelekkel együtt.

Ha behelyettesíteni szeretnéd a kifejezés értékét, akkor természetesen data_template: alatt adod át ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#16830) fecus


fecus
őstag

A Domoticzban tudok újabb "füleket" létrehozni?
Pl. a "Vegyes" után még egy-kettő tematikusat.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#16831) huliganboy válasza Degeczi (#16829) üzenetére


huliganboy
addikt

És a data_template: részt elég az automatizmushoz kapcsolódóan beírnom a automations.yaml fájba, vagy adata_template: "hívatkozik valami másra?". Bocs a balga kérdésért, nincsennek meg a programozási alapok, de lekes vagyok :DDD :DD

(#16832) Degeczi válasza huliganboy (#16831) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze. Ahol most az automation-ödben a service hívás alatt szerepel egy data:, ott írsz helyette data_template:-et.

Pl. csengetésről így kapok értesítést a telefonomra, az üzenetbe beszúrt aktuális időponttal. Pont ugyanígy menne egy szenzor értékének a beillesztése is.

Benne hagyom a végét is, ami ugyan egy saját event generálása, ez csak nálam érvényes (amit egy Appdaemon-os minialkalmazásom kezel le), h lásd, template-ben még beépített filterek is vannak, mint pl. a random, amivel ilyen egyszerűen megoldható, h ne mindig pont ugyanazt jelentse be, hanem véletlenszerűen válasszon egy szöveget:

- alias: Gatebell notify
trigger:
- entity_id: binary_sensor.gatebell
platform: state
from: 'off'
to: 'on'
action:
- service: notify.notify
data_template:
message: Csöngettek a kapunál! ({{ now().strftime('%Y.%m.%d %H:%M:%S') }})
- event: tts_announce
event_data_template:
filename: doorbells/big-ben-doorbell-sound.mp3
delay: 9
message: >-
{{ [
"Úgy tűnik, valaki szeretne bejönni a telekre!",
"Valaki mintha csöngetett volna a kapunál!",
"Nézd meg gyorsan, ki áll odakinn a kapunál!",
"Vajon beengedjük az utcán állót, vagy ne...",
] |random }}

[ Szerkesztve ]

(#16833) huliganboy válasza Degeczi (#16832) üzenetére


huliganboy
addikt

:Y Áh én ettől még messze vagyok :DDD

- id: '1585853758480'
alias: Hőmérséklet bemondása konyhában
  description: ''
  trigger:
  - device_id: d1489e584811432fa266f670a442add1
    domain: binary_sensor
    entity_id: binary_sensor.tasmota_button1
    platform: device
    type: turned_on
  condition: []
  action:
  - data_template:
      entity_id: media_player.nappali
      message: A hőmérséklet {{states('sensor.tasmota_dht11_temperature')}}.
    service: tts.google_cloud_say

Annyi, hogy neked a services az notify.notify nekem meg tts.google_cloud_say. Lehet ez a baj?

(#16834) Degeczi válasza huliganboy (#16833) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, az mindegy.
Gyors ránézésre elvileg jó (mondjuk nekem úgy logikus és áttekinthető, ha egy action alatti fölsorolás a - service: hívással kezdődik, hiszen az az elsődleges, az annak átadott adatok csak másodlagosak, azok később következzenek - de a yaml számára így sem probléma)
De mi történik, az értéket nem helyettesíti be, vagy le sem fut, semmit nem mond?

(#16835) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Valaki hasznal Gree klimat HA-ban (Vagy barmi mas alatt)? Az a gondom, hogy egy ideje folyton leszakad a Wifi-rol...Mikrotik AP-kat hasznalok CapsMAN-al, van esetleg valami tipp, milyen csatorna, beallitas, stb... kellhet a jo mukodeshez?

(#16836) vampire17 válasza vampire17 (#16835) üzenetére


vampire17
addikt

Asszem elengedem a direkt vezerlest es rendelek egy ilyet (sokan panaszkodnak ra, h leszakad a wifirol, megbizhatatlan ):

https://www.banggood.com/XIAOMI-Mijia-Universal-Remote-Controller-Switch-Smart-WiFi-Mi-Home-APP-Remote-Control-Surpport-Mi-AI-Speaker-Voice-Control-p-1440318.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Ezzel a HA modullal elv a Xiaomi IR remote tudja iranyitani a Gree klimakat:

https://github.com/smartHomeHub/SmartIR/blob/master/docs/CLIMATE.md

[ Szerkesztve ]

(#16837) Degeczi válasza vampire17 (#16835) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem egy Gree Amber 12 tökéletesen megy egy mezei Huawei routeren, a sokszor említett custom component-el. Infra nagyon gagyi félmegoldás lenne.

(#16838) vampire17 válasza Degeczi (#16837) üzenetére


vampire17
addikt

Nekem is az van (Amber [link] ). Biztos a CapsMAN kavar be (bar csak a klimaknal, pedig van meg par mas cucc a wifin....) mert pl az egyik klimat kb alig lehetett wifire tenni, csak akkor tudtam, ha kikapcsoltam a CapsMAN-t es normal modban csatlakoztattam. (Aztan CapsMAN vissza)

A routeredrol tudsz mondani par infot ? (melyik 2.4ghz csatorna, 20 vagy 40mhz, g vagy n, ilyenek....)

[ Szerkesztve ]

(#16839) Vodike válasza vampire17 (#16838) üzenetére


Vodike
tag

CapsMAN engem is szívatott hasonló problémákkal, csak nem klíma wifivel. Én odáig jutottam, hogy kihajítottam a mikrotik AP-kap és cseréltem unifi-ra. Switch és router maradt Mikrotik. Nem százas az a capsman. Unifi teljesen más szint több ap esetén.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#16840) Degeczi válasza vampire17 (#16838) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mezei, Telenoros Huawei B525, 2.4 Ghz-en. De volt korábban mezei TP-Link WR841-en is (igaz, nem gyári, hanem LEDE fw-el), azzal is stabilan ment.

(#16841) KKevin válasza huliganboy (#16833) üzenetére


KKevin
tag

Szia,

nálam Alexán így működik a bemondás:

'1579213147250':
  alias: Alexa teszt
  sequence:
  - data:
      data:
        type: tts
      message: This is a test message using TTS on Amazon Alexa: {{states.sensor.multi_sensor.state}}
      target:
      - media_player.balazs_s_echo_dot
    service: notify.alexa_media

Szóval sztem ez legyen a message: A hőmérséklet {{states.sensor.tasmota_dht11_temperature.state}}.

[ Szerkesztve ]

(#16842) huliganboy válasza Degeczi (#16834) üzenetére


huliganboy
addikt

és (#16841) KKevin

Köszönöm srácok! Amatőr hiba volt... minden automatizmusban történő változás után szükséges a yaml újratöltése. Ebből kifolyólag mikor próbálgattam és elsőnek rossz volt, onnantól hiába raktam be bármit, nem működött.... ezt is megtanúltam, szépen be is mondja az értékeket....
:R :R

Még finomítanom kell, ugyanis a kiejlzésnél szeretném a két tizedesjegy értéket, de bemondásnál elég lenne max egy tizedes...

Illetve visszafelé mennyire működik a hangvezérlés? Van pár autómatizált lámpám, amit néha jó lenne hanggal kapcsolni, de telefonnak bemodva a garázsajtó nyitás is hasznos lenne stb :D

[ Szerkesztve ]

(#16843) Degeczi válasza huliganboy (#16842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még akartam is kérdezni, biztosan újratöltetted-e az automatizálásokat... :O

Filterek a kulcsszó a template-ben átalakításhoz, pl. itt a round.
Vagyis {{ states('sensor.temperature') | round(1) }} kerekíti egy tizedesre.
(bár sanszos, h a magyar TTS csak akkor fogja jól kimondani a tizedes törtet, ha nem pont, hanem vessző az elválasztó, azaz kellhet még egy | string | replace('.', ',') is utána)
Mindezt persze a fejlesztői eszközök / sablon alatt kikísérletezve.

A hangvezérlés sem gond, de azért jóval összetettebb a másik iránynál, és ha ingyen akarod megoldani, első lépés, h elérhető kell legyen a géped HTTPS-en keresztül, mert úgy fog kommunikálni a Google (vagy az Amazon) szervere.

(#16844) huliganboy válasza Degeczi (#16843) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm a részletezést. Már csak holnap tudom kiporóbálni.
A https nem gond már be van állítva, azzal érem el a a. HA-t is már, zóval nézem a doksit és utána kérdezek a hangutasításokkal kapcsolatban...

Szükséges hozzá más Google api esetleg?

(#16845) BullZeye válasza huliganboy (#16842) üzenetére


BullZeye
veterán

Sőt, ahogy észrevettem, ha törölsz automatizálást a YAML fájlból, és simán újratöltöd az automatizálásokat, akkor bent marad a memóriában, és működnek továbbra is (ami vicces dolgokat produkált).

Nálam csak HA restart segített.

(#16846) szat8 válasza fo_di (#16679) üzenetére


szat8
tag

Hogy ne csak mindig kérdezősködjek, megosztok egy fejleményt is végre. :)
A shelly flood alvási periódusának átállításához nem tudtam a pontos megadási módot, ezek a jó bolgárok meg nem rakták be a beállítások közé a webes felületre.
Egyszerűen csak ezt kellett beírnom a megfelelő IP-vel a böngészőbe, hogy átállítsa a default 12 óráról 2 órára:
192.168.XXX.XXX/settings?sleep_mode_period=2
Ráment vagy egy órám, hogy rájöjjek, csak egy "?"-t kell beírni a settings és a paraméter közé. :DDD
Nem mondom, hogy megérte, de ma is tanultam valamit.

(#16847) LouiS22 válasza szat8 (#16846) üzenetére


LouiS22
veterán

MIért ébreszted fel ilyen gyakran?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16848) vampire17 válasza Vodike (#16839) üzenetére


vampire17
addikt

Naa kikapcsoltam a CapsMAN-t, most a ket AP sima WISP AP modban fut. Azota full stabilan kapcsolodnak a klimak!

Viszont! Az emelet AP-n levo klimat (Az emeleti AP-hoz csatlakozik, ez egy PowerLine AP) nem tudja a HA modul broadcast-olni, igy nem talalja meg... Ha rakenyszeritem, hogy csatlakozzon a lenti AP-hoz (ez sima Cap AC) majd vissza az emeletire, akkor megtalalja es egy darabig jo ,de aztan elvesziti egy ido utan... Persze pingelni lehet az osszes eszkozt, csak a broadcast nem megy...

Erre van valakinek otlete?

(#16849) szat8 válasza LouiS22 (#16847) üzenetére


szat8
tag

A hőmérőre vagyok kíváncsi, hogy azért mér-e konstans értéket, mert ritka a mintavétel, vagy mert a földön van az eszköz, és a padlóból sugárzó hőmérséklet tényleg nagyjából állandó.
Egyébként hetek óta megy, és még mindig 100%-on van az elem, elvileg kb. 2 évet bírna, meglátjuk így mennyire merül.

(#16850) umfrider


umfrider
senior tag

Most látom, hogy van Xiaomi Gateway 3 (legalábbis ezen a néven hirdetik). Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Már érdemes ezt megvenni, vagy a Home Kit-ben csomagolt verziót inkább?
[link]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.