Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) BB9000 válasza tomi07 (#44146) üzenetére


BB9000
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.
A számlát az MVM állítja ki nekem. Abban is rengeteg azonosító van, azonban egy olyan sincs amelyiknek az a neve, amit az EON folyamatkövető oldala kér: Felhasználó azonosító.
Amit a legutóbbi telefonos ügyintézésemkor kértek: Elosztói felhasználási hely azonosító. A számlán 10 jegyű! Két nullával kezdődik. Ez a szám szerepel az MGT-ben is. Ott is ez a neve, csak ott 8 jegyű, mert nincs előtte a két nulla. Ezt már próbáltam, nullákkal is és anélkül is. A folyamatkövetés weboldal minden esetben ezt üzeni: "Önnek nincs nyomon követhető folyamata vagy hibásan adta meg a kért azonosítókat!"
A másik amit a weblap bekér, az a "Folyamat azonosító" Az MGT ilyet nem tartalmaz. Van benne Ügyszám a tetején, Ügyiratszám a vonalkód felett, a kettő történetesen pont ugyanaz. 9 jegyű.
Van még továbbá "Levelünk jele" 12 jegyű szám.
Mi lehet a hiba? Biztos én vagyok a hibás, de nem tudok eligazodni az azonosítók tengerében.
Szerk:
Senki68: Köszönöm a képet és az infót! Ez lesz a hiányzó láncszem! :)

[ Szerkesztve ]

(#44152) tomi07 válasza BB9000 (#44151) üzenetére


tomi07
tag

Én e-mailben kaptam az MGT-t. Az e-mail szövege:"
Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük, hogy kérésével hozzánk fordult.
felhasználó azonosító: 100xxxxxxxx válasz iktatószáma: 1/0xxxxxxxx-00/2023/1

Válaszunkat mellékelten küldjük."
Csatolva van hozzá pdf formátumban az MGT aminek a képét berakták az előbb. Az e-mail tartalmazta a felhasználó azonosítót, a pdf pedig a folyamatazonosítót.

(#44153) korcsi válasza kardkovacsi (#44142) üzenetére


korcsi
veterán

Bővítésre? Ha a feltételek adottak, jó pénzért kicserélnek néhány kismegszakítót.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#44154) cd930 válasza korcsi (#44153) üzenetére


cd930
aktív tag

Ez engem is érdekel.
A túltermelésem akarom elfogyasztani, emiatt most átkapcsoltam áramra a HMV tároló etetését. Mivel ez 3 fázisú, mellette megy a sütő és mosogatógép azonos fázison, párszor leverte már az egyik 20-as kismegszakítót az óránál.
Lehet, hogy sakkozni lehetne, mennyire egyenletes a fázisonkénti terhelés és a másik két fázisra áttenni belőlük, de ha nem megy, akkor inkább a 3x20A-t bővíteném 32+20+20A-re.
Mérőhely és vezetékek bőven bírják, így a +12A díján felül milyen költséggel kell számolni?

20+ éve a Prohardveren

(#44155) edeleny


edeleny
őstag

Orbán:
"Gázerőműveket fogunk építeni, azért, hogy kiszolgáljuk a nagy ipari központokat"

Annak idején megmondta Rákosi elvtárs is. Vas és acél országa leszünk. Vasérc, vas és acél nélkül, teszem hozzá.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44156) mlaci01 válasza cd930 (#44154) üzenetére


mlaci01
tag

Meg tudod mondani a 3 fázisú bojlered típusát ?
Mekkora teljesítményű fűtőszál van benne ? (3x800,3x1200....)

(#44157) 313313 válasza edeleny (#44155) üzenetére


313313
addikt

Napelem parkok mellé kellenek gyorsfelpörgésű gázerőművek, hogy a hirtelen fellépő teljesítmény hiányt pótolni tudják. Nem mellesleg keletjezik csomó hulladék hő. Ha okosak jopár társasházban ki tudják váltani a konvektoros fűtést távhőre....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44158) snooze válasza 313313 (#44157) üzenetére


snooze
veterán

kik?ezek?kizárt..jó drága lesz ez a gázerömü üzemeltetés,mivel itthon kb 15% a gázkitetmelés a fogyasztáshoz képest..a többi import..ez is az akksigyárak áramellátására kell.🤔

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#44159) cd930 válasza mlaci01 (#44156) üzenetére


cd930
aktív tag

Hajdu STA 300C2 Sztea a bojler típusa.
3x1066W benne a szteatitos fűtőszál.
Teljesítményre nem nagyot terhel fázisonként, de az az 5A is számít, ha közben egyszerre megy a mosogatógép, a szárítógép és a sütő, mert ha fűtési fázisban van mind, simán leveri a 20A-es kismegszakítót.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#44160) mlaci01 válasza cd930 (#44159) üzenetére


mlaci01
tag

Köszi.
Lehet fázisonként kapcsolni a fűtőszálakat ?

(#44161) 313313 válasza snooze (#44158) üzenetére


313313
addikt

Sándorfalvi 440/132-es allállomás mellé is akarnak 4-6 MW-os parkot, meg mellé gázerőművet(hogy helybe tudjanak kompenzálni....), persze Mavir/állami beruházás.

Meg a Mercinek, Merci2-nek és a kiszolgáló gyárakat nem nagyon tudják makd kiszolgálni...
Villany autóknak is kellenei fig energia, nem csak itthon a németeknél is, 30-35 körül lesznek itt bajok...

Amúgy meg nem tudnak/karnak a gazdaságnak jó szerződést kötni. Azért vesszük sokért a gázt, mert egy részét visszakapják a kajmán szigetekre, nagy összegem van rá....

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44162) snooze válasza 313313 (#44161) üzenetére


snooze
veterán

az lenne a kisteleki,ami volt a tv-ben?
szerbek is szivtak,a bértárolást 6szorosára emelte az állam..🤔🤔

GO Gunners!!!

(#44163) 313313 válasza snooze (#44162) üzenetére


313313
addikt

Nem, ez Sándorfalva előtt van.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44164) cd930 válasza mlaci01 (#44160) üzenetére


cd930
aktív tag

Nem lehet külön kapcsolni, be van kötve 1-1 kismegszakítóra, csak a termosztáton lehet állítani a hőfokot. Most a gázkazán hőfokát bőven alá állítottam, így most a pazarló áramról táplálom meg.

20+ éve a Prohardveren

(#44165) nimfas válasza cd930 (#44164) üzenetére


nimfas
addikt

Kismegszakítók után beteszel 3 okos kütyüt és már kapcsolható is fázisonként. A termosztát csak a hőfokot figyelni és átengedi a fázisokat ha a hőfok lecsökken.
(Villanyszerelő) 😁

(#44166) cd930 válasza nimfas (#44165) üzenetére


cd930
aktív tag

Mi értelme volna fázisonként lekapcsolni?
Ha az okoskütyü érzékeli valahogy, mennyire van terhelve az adott fázis és ha a határ közelében van, lekapcsolja, aztán terheléscsökkenés után visszakapcsolja, az tetszene.

20+ éve a Prohardveren

(#44167) sethyx


sethyx
csendes tag

Sziasztok! Pár napja végre felkerültek a panelek a tetőre, már csak a készre jelentés és az óracsere van hátra. Két kérdés:
Gondoltam addig beszerzek és felteszek egy smart metert, hogy lássam majd hogyan történik a felhasználás - ezt megtehetem én is, vagy az áramszolgáltató által jóváhagyott villanyszerelő bojgathatja csak? Meg nehogy baj legyen abból, hogy a készre jelentős dokumentáció képein még nincs, az óracserekor meg már ott van...
Másik, hogy van-e tapasztalat volt ELMŰ területen (Bp nyugati agglomeráció), mire kell számítani óracserével mostanában - hetek, hónapok?

(#44168) sz.zs. válasza sethyx (#44167) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha személyesen viszed be a papírokat, akkor pár napon belül megvan az óra csere. ( Érd )

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#44169) rolltrade tm válasza varadigabor (#44110) üzenetére


rolltrade tm
kezdő

2022 szept 5. - én kaptam mgt-t. Egybe lett minden beküldve. Azóta várol a terv jóváhagyására. Egyszer már voltam személyesen. Széttárt karokkal elküldtek kb Szóval ne ábrándozz. De sok sikert. Siófok. E-on.

Majd ha fagy. + Escape From The Lost World Pinball Games.

(#44170) rolltrade tm válasza BB9000 (#44144) üzenetére


rolltrade tm
kezdő

Szia. Az mgt-n van egy folyamatazonosító. Azt üsd be. A felhasználói azonosítót a számláidon találod. ( Látom elkéstem)

[ Szerkesztve ]

Majd ha fagy. + Escape From The Lost World Pinball Games.

(#44171) senki68 válasza sethyx (#44167) üzenetére


senki68
senior tag

Te is megteheted. Semmi köze az átvételhez. Kb annyi , mintha az óra után betennél még 4 megszakítót.

(#44172) Vision


Vision
veterán

Október 28-án érkezett e-onhoz a csatlakozási doksi, az online felületen még az se látszik, hogy iktatták volna. Kíváncsi vagyok, hogy mikor kerül egyáltalán ügyintézőhöz.

(#44173) zsiga19 válasza korcsi (#44139) üzenetére


zsiga19
csendes tag

Decemberben bevittem az amperbővítés kapcsán a papírokat, még decemberben kiküldték a szerződést, aláírva bevittem még decemberben, január 24-én megvolt a bővítés, nem volt semmilyen elszámolás, nem változott az évforduló. Émász terület.

(#44174) t.laszlo válasza Degeczi (#44136) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Mennyit adnak most KWattonként? Ha nagyon keveset lehet hagyom az egészet, az utána járás + adóbevallás (amit a cég készít ahol dolgozom) nem ér annyit.

(#44175) rolltrade tm válasza Vision (#44172) üzenetére


rolltrade tm
kezdő

Akkor még mgt-d sincs ? Ma hívtam a kivitelezőmet. Azt mondta rengeteg igényt nyújtottak be tavaly. Fele már visszalépett. Felborult a rendszer. Azt ígérte beszél az engedélyeztetővel hátha megtud valamit. Nagyon szánalmas az egész.

Majd ha fagy. + Escape From The Lost World Pinball Games.

(#44176) leslieke válasza t.laszlo (#44174) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kb. 5 Ft.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44177) ssarosi válasza senki68 (#44171) üzenetére


ssarosi
tag

Azt szeretném kérdezni tőled, ha beépítem az SE inline energy metert, akkor be tudok vele állítani visszatáplálási limitet? Telefonról? Mint felhasználó, vagy csak az adminnak van joga?

(#44178) senki68 válasza ssarosi (#44177) üzenetére


senki68
senior tag

Be tudsz, bár még nem csináltam ilyet, de majd átbogarászom.
Telefonról csak akkor ha belépsz az inverter SetAppjába.

(#44179) LOTR válasza Vision (#44172) üzenetére


LOTR
addikt

akkor eonnál teljes összevisszaság van (bár nem meglepő)
mert idei csatlakozási dokumentációk is lettek már elbírálva, nemhogy 4,5 hónappal ezelőttiek, ott azért érdemes lenne komolyabban utánakérdezni, hogy mi is a helyzet

vagy az igénybejelentővel együtt lett leadva a tervezés is?
mert akkor ez lehet az ok, meg az, ami az eonnál van... (káosz)

One Ring to rule them all

(#44180) rolltrade tm válasza LOTR (#44179) üzenetére


rolltrade tm
kezdő

Nekem is egyben lett beadva augusztusban. Az mgt szeptemberben megjött a többire azóta semmi válasz.

Majd ha fagy. + Escape From The Lost World Pinball Games.

(#44181) asdf_ válasza LOTR (#44179) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem, ha egy csepp logika is uralkodik a cégeknél (bár nekem már minden felől kétségem van), akkor nem sorban mennek, hanem jön a következő igény, x település y utca, ránéz az ügyintéző, hogy mi a szitu azon a környéken, képbe helyezi magát, majd indít egy lekérdezést, hogy az érintett trafókörzetben van-e még igény, és ezeket egyben, egy kanyarban bírálja el, emellé esetleges nyeremény lehet, hogy ha eleve csatlakozási ment be, nem csak hmke igény, akkor a 3 fázis kiépítését is egymásra lehet tenni, tehát egyszer kell kimenni, de 2-3-at lehet egyszerre csinálni, ha a kivitelezők véletlen egy tempóban dolgoznak, akkor akár az átvételt is. De aztán lehet, hogy bilibe logó kéz ilyet gondolni...

(#44182) HunChris


HunChris
senior tag

Kelet Mo.(Opus titász): (SE2200H)
2022.10.04. beérkezett kérelmet 2022.11.22-n jóváhagyták. Karácsonyi OFT roham/év eleje miatt csúszott a kivitelezés.
2023.01.30 telepítés/készrejelentés.
2023.02.27 óra csere/termelés.

[ Szerkesztve ]

(#44183) bekesizl válasza cd930 (#44159) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Az ajánlott okosított relé jó ötlet.
Fázisonként viszont csak akkor kapcsolható a fűtőszál, ha csillagba van kötve (4 vezeték+zöld-sárga a bekötésnél).
Sajnos a háromfázisúak általában deltában vannak (3 vezeték+zöld-sárga). Itt csak egyben lehet lekapcsolni az egészet egy megfelelő méretű mágneskapcsolóval/kontaktorral.

(#44184) S-eye


S-eye
senior tag

[Longi LR4-72HBD-445W bifacial] panelt mennyire ajánlott cseréptetőre telepíteni? A kivitelezőm ezt ajánlja most.

(#44185) Jolida válasza asdf_ (#44181) üzenetére


Jolida
tag

"emellé esetleges nyeremény lehet, hogy ha eleve csatlakozási ment be, nem csak hmke igény, akkor a 3 fázis kiépítését is egymásra lehet tenni, tehát egyszer kell kimenni, de 2-3-at lehet egyszerre csinálni"
Optimista vagy.
EON szerint HMKE, vagy 3 fázis (+H), egyszerre nem fogadják be a kombinált igényt. :Y
Barátom inkább elengedte a HMKE-t, így talán lesz idén őszre H tarifás 3 fázisú fűtése (tavaly szeptemberi igényre februárban reagáltak az elutasítással).

(#44186) senki68 válasza HunChris (#44182) üzenetére


senki68
senior tag

Kelet Mo.(Opus titász)

Invertercsere

Készrejelentés bement október 20.

Sok sok telefonálás és panaszbejelentés követően átvétel március 20.

(#44187) Blamazs


Blamazs
senior tag

Másfé éve megy a rendszer. Idén kezdődtek a gondok. Ez a vége az eszetlen engedélykiadásoknak. Ma "csak" 3 leálláson vagyok túl. Mi lesz itt később? Az sem normális hogy 20V eltérés van a fázisok közt. Valami nagyon nem ok a környékben a hálózattal...

[ Szerkesztve ]

(#44188) Bathalsar válasza Blamazs (#44187) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én azt figyeltem meg, hogy felhő elvonulása után megugrik termelés (10-20%-kal magasabb, mint utána a teli napsütésben), megtolja a feszültséget. De csak és kizárólag akkor, amikor jön-megy egy felhő. Ha csak simán süt a nap, egyáltalán nincs leállás.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#44189) asdf_ válasza Blamazs (#44187) üzenetére


asdf_
veterán

Feszültségfüggő termelésszabályozás be van kapcsolva meg állítva? Ha nincs, szólj a telepítődnek, hogy csinálja meg (ha neked nincs jogod rá). Sokkal jobb leszabályozni, mint elkoptatni a relét...

(#44190) Vision válasza rolltrade tm (#44175) üzenetére


Vision
veterán

Mgt már megjött októberben, utána küldtük a csatlakozásit. Azóta semmi hír, az ügyfélszolgálat pedig elérhetetlen.

(#44191) ftamas0201 válasza Blamazs (#44187) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Jelentsd be a hibát, én is ezt tettem és várom a csodát. Ugyanúgy eon terület dél-dunántúl. nálam is van hogy naponta órákra áll mert szar az egész hálózat. Feltették a mérőt, elismerték, hogy hálózati beavatkozásra van szükség amit mielőbb el is végeznek aztán újra mérnek és majd annak az eredményéről is tájékoztatnak, ez volt 2 hete kb, azóta még nem ért ide senki és gyanítom hogy nem is nagyon foglalkoznak vele.
A semmire való 5ezer forintot persze kiküldték, és azt hiszik ezzel el van rendezve minden, de mostmár megy folyamatosan az email küldözgetés, egyszer csak megunják és tesznek valamit, addig úgysem hagyom annyiban. Annyi a különbség hogy nálam éjszaka sem megy le 245V alá, innen indul az egész fesz, szóval időszerű lenne a helyretétel.

(#44192) Blamazs válasza asdf_ (#44189) üzenetére


Blamazs
senior tag

Beállítanám, de nem tudom a pontos paramétereket a Q/U szabályzáshoz.

(#44193) asdf_ válasza Blamazs (#44192) üzenetére


asdf_
veterán

[ Szerkesztve ]

(#44194) Blamazs válasza asdf_ (#44193) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi, megkeresem a hol is kell pontosan ezt állítani.

(#44195) HunChris válasza S-eye (#44184) üzenetére


HunChris
senior tag

Szerintem kétoldalast csak állványra illik rakni.

[ Szerkesztve ]

(#44196) Blamazs válasza asdf_ (#44193) üzenetére


Blamazs
senior tag

Nem találom. Tudsz benne segíteni, vagy keressem a telepíőt. Vele csak az a gond, hogy eddig sem nagyon mozgatta a füle botját sem ha gondom volt. A huawei support szerencsére segített.

(#44198) Blamazs válasza asdf_ (#44197) üzenetére


Blamazs
senior tag

köszi, ezt megtaláltam én is, de vagy más régió, de nekem ilyen opció nincs a sun2000-ben

(#44199) asdf_ válasza Blamazs (#44198) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy jogosultságod nincs hozzá.

(#44200) Blamazs válasza asdf_ (#44199) üzenetére


Blamazs
senior tag

telepítőként lépek be. de írtam a kivitelezőnek, várom a csodát :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.