Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) 313313 válasza Degeczi (#44446) üzenetére


313313
addikt

Ki jön az a matek, nézd meg a linket a 444444 hozzászólásomba.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44452) MPx válasza sethyx (#44449) üzenetére


MPx
csendes tag

Köszi, ezeket már láttam. Az oké, hogy a smart metert hogyan kötöd be, a kérdés arra vonatkozott, hogy amelyik a smart meternél az 1-2-3 fázis, annak az inverterben is annak kell lennie? Mert a rajzokon így mutatja, de ennyire nem értek hozzá, azt sem láttam, az inverternél hogyan kötötték be a vezetékeket.

(#44453) bekesizl válasza MPx (#44452) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Igen, ugyanannak kell lennie a fázissorrendnek, különben nem fogja tudni helyesen kijelezni, hogy mennyi a tényleges fogyasztás és visszatáplálás azon a fázison.

Azt viszont nem tudom, hogy az inverter burkolat megbontása nélkül kideríthető-e a fázissorrend.
Ha sorkapocsra van kötve, akkor nem.
Ha valamilyen dugaljas rendszerű, akkor igen.

(#44454) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Egy 15 KWp -s rendszernél (15KW inverterrel) mennyi a reális folyamatos legnagyobb teljesítmény? A 12500W az rendben van?

(#44455) kormos81


kormos81
újonc

Most volt esedékes a havi beszélgetésem az ELMÜ-vel. Eddig semmilyen értékelhető tájékoztatást nem adtak, így egyre kisebb elvárással hívom őket. Lehet ennek köszönhető, hogy a következő információmorzsát megosztásra érdemesnek találtam. Elmondásuk szerint a szeptember végi HMKE igényeket bírálják el (Budapest), és "várhatóan" egy hónapon belül eljutnak október végéig.

(#44456) HunChris válasza bekesizl (#44453) üzenetére


HunChris
senior tag

Simán lekapcsolja az egyik fázist, és az inverter kiírja, melyiken alacsony.

(#44457) HunChris válasza HIJ (#44454) üzenetére


HunChris
senior tag

Dőlésszög, azimut, panel és külső hőmérséklet föggő.
Itt jelenleg 89% körül van délben egy 33°os dőlésszögű a névlegeshez képest black panel.
Ismerősnél 35° dőlés 370W panel épp 94% on termel. (348W, bár lehet pici felhő mögül is kibújhatott)

[ Szerkesztve ]

(#44458) cOxeR


cOxeR
Ármester

Most látom kicsoda újítás van, vissza lehet pörgetni a betett képeket.

(#44459) sethyx válasza MPx (#44452) üzenetére


sethyx
csendes tag

Ha Huawei SUN2000 akkor elég egyszerű, de AC-t teljesen kapcsold le előtte. A jobb oldali nagy csati az AC, egy kis csavart kell kilazítani, utána kihúzható, és bele lehet kukkolni, így. AC dobozba se árt belenézni színhelyesség miatt.

(#44460) HunChris válasza HunChris (#44457) üzenetére


HunChris
senior tag

Megnéztem az előzményt, picit 350W felett is volt délben, tehát valós lehet a 94%.
Black paneles 33°nál 340Wp névleges mellet 310W-ot hozott. (itt csak 91%)

(#44461) HIJ válasza HunChris (#44460) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor ez a 84% egy majdnem teljesen déli (azimut: -24°) fekvéssel egy 35° -os tetőnél nem túl derék? Nem panaszkodom, mert egy jó napon 90 felett termel, de jó tudni, h mi lenne az elvárt…

(#44462) HunChris válasza HIJ (#44461) üzenetére


HunChris
senior tag

Attól függ merre van a rendszer, sok helyen bejött fátyolfelhő.
De a -24° annyira nem optimális ezért is alacsonyabb a névlegeshez képest.
Amiket írtam az pont dél 1-2° eltérésnél annyi.

(#44463) chemand válasza ftamas0201 (#44232) üzenetére


chemand
tag

Nálunk is hasonló a helyzet. Társasház vagyunk, szomszédnál Fronius megy folyamatosan, nálam az SE mostani napsütéses időben 8x-10x megáll a magas hálózati feszültség miatt. Nem tudom miért van ez, (ő szerinte ennyivel jobb a Fronius) :F

(#44464) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Túlfeszültség probléma miatt jeleztem a kivitelezőnek, hogy a Q/U karakterisztikát be kéne állítani. Azt válaszolta állított a küszöbértékeken, figyeljem meg mi változott.
Azóta nem volt leállás, ellenben ma is volt 255Volt egyik fázison. Szerintem simán felemelte a 253Voltos beállítást. Jól gondolom? Nem láttam visszaszabályzást a termelésben mikor 250V felett járt a feszültség. Azért elkeserítő, hogy a kivitelező ezzel oldja meg. Mondta volna, hogy nem tudom miről beszélsz, hívd a szolgáltatót. Most azon parázok, eon mikor büntet rommá ezért... Jelzem is neki, hogy ezt azonnal állítsa vissza.

(#44465) 313313 válasza chemand (#44463) üzenetére


313313
addikt

Elvileg Fronius tud visszább venni teljesítményt, hogy ne áljon ki magas feszre.
SolarEdge ilyet nem tud a legjobb tudomásom szerint.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44466) senki68 válasza 313313 (#44465) üzenetére


senki68
senior tag

Froniusnak benne van a szoftverében nem kell állítani, a régieknek elég egy szoftverfrissítés.

SE is TUDJA !!!!!!!!!!! Csak ott be kell állítani.

(#44467) ftamas0201 válasza 313313 (#44465) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Hát nem tudom, amelyik froniusokat én néztem azok dübörögtek szinte fullon, nem volt ott semmi visszavétel amikor az enyém már állt :) Szóval azok biztosan nem szabályoztak vissza, a pillanatnyi fogyasztás a kijelzőjükön megfelel a panelok számának (nagyjából persze) és a tárolt görbe (tudom csak negyed-fél órás adatok de akkor is) sem mutatja hogy pl mai napon mikor az enyém reggel 8-tól délig állt az övéké megtorpanna. Szóval itt erős játszmázások vannak úgy érzem ahogy Blamazs is írja, csak ne cseszegessék őket, a balhét és a büntit meg majd elviszi a tulaj, a telepítő meg majd védekezik hogy a tulaj mondta... (nem jogosan persze de bizonyítsuk az ellenkezőjét ha tudjuk) :)

[ Szerkesztve ]

(#44468) chemand válasza ftamas0201 (#44467) üzenetére


chemand
tag

én is ezt látom a szomszédnál (dübörög szinte fullon), nem vesz az vissza semmit :N
a szomszéd állítja nincs hozzányúlva, gyári beállításokkal megy

nálam eddig a kritikus időszak 11h-14h között van (ma 10 leállással)
még nem panaszkodom, 6 kW-os rendszer, ma jelen pillanatig 31,6kWh termeléssel

[ Szerkesztve ]

(#44469) 313313 válasza ftamas0201 (#44467) üzenetére


313313
addikt

Szerintem az idei év lesz az, mikor ezekre rászállnak de keményen az elosztók. A felhasználó fogja megfizetni, kivitelező tagad majd mindent....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44470) Blamazs válasza 313313 (#44469) üzenetére


Blamazs
senior tag

Nekem megírta, hogy állított rajta. A levelezésből az is kiderül, hogy nem erre kértem. Ővé a felügyeleti jog, nekem nincs hozzáférésem hogy tudnék állítani rajta.
Amúgy Huawei is tudja ezt a visszaszabályozós játékot?

(#44471) ftamas0201 válasza chemand (#44468) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Te még jó vagy, nekem full napsütésben jó tájolással csak 14.6kW-ra futotta :) És pont most délután tudtam meg, hogy jövő héten bekapcsolnak még egy rendszert az utcában, még mindig jönnek az engedélyek a reklamációk ellenére is. Már nekem sem szabadott volna kiadják, nem hogy még másnak is. Bele is törődtem volna és azt a 3.6 millát egy darabig fizettem volna még számlákban és megvehettem volna az új autót is amiért 10 éve hajtok :D Na majd egyszer hátha a szolgáltatónak is lesz kedvük költeni egy kicsit a hálózatokra és jó lesz, csak így már megtérülésről nekem álmodni sem lehet ha pár évig ez elhúzódik és az emlegetett 10 évig szaldó futni fog.

(#44472) 313313 válasza Blamazs (#44470) üzenetére


313313
addikt

Huawei is tudja, max szoftvert kell rajta frissíteni hozzá...
Elvileg helybe bárki tudja állítani az invertert a megfelelő kódokkal persze....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44473) Blamazs válasza 313313 (#44472) üzenetére


Blamazs
senior tag

Akkor nem is értem miért nem állította be. Direkt erre kértem, nem arra hogy emelje meg a 253V-os határt. Írok neki újra. Aztán ha nem csinálja meg elkérem a felügyeleti jogot, és keresek egy hozzáértőt aki be is tudja állítani ezt rajta.

(#44474) gabor9991 válasza Blamazs (#44464) üzenetére


gabor9991
őstag

Az Inverter által mért feszültségértéknél nálam egy multiméterrel 4-5V-tal is alacsonyabb érték mérhető a hálózaton, ha az inverter 255-öt mért akkor én úgy gondolom hogy annál alacsonyabb volt a hálózati feszültség picivel, szerintem 253V alatt lehetett, de valóban nem az a jó megoldás hogy feljebb állította a telepítő a limitet hanem az lenne a helyes amit kértél tőle, ha már ez a helyzet hogy a hálózat miatt ezzel kell szórakozni.

(#44475) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egyébként a megfelelő inverter túlfesz szabályzás tényleg érdekes kérdéssé válik, ha szolgáltató erre rárepül a jövőben.
A felhasználók többségének valóban nincs joga/nem is ért belepiszkálni ilyenbe, node a szolgáltatóval mégiscsak ő áll szerződésben, nem a telepítő.
A telepítőn meg behajtani bármilyen büntetést, amit a szolgálató rótt ki a fogyasztóra ... hááát nem lesz egyszerű :(

(#44476) Blamazs válasza gabor9991 (#44474) üzenetére


Blamazs
senior tag

Egyenlőre csak feltételezés a részemről, miután láttam a grafikonon pillanatnyi 255V feszültséget. Most rá is kérdeztem erre náluk. Meglátom mit válaszolnak. De véleményem szerint 250V felett egy 4-es inverter ha be van állítva a leszabályozás akkor nem kéne 4400-al hasítania.

(#44477) 313313 válasza gabor9991 (#44474) üzenetére


313313
addikt

Hivatalaosan az invertert 253 voltra kell állítani és slussz. Hiába mér az 2-3-5 Volttal többet, nem számít.
Van egy engedélyezett terved, abban benne vannak a beállítások és ott biza 253 volt lehet a max. Ha ettől eltér a cucc elvileg a kivitelező hibázott.
Gyakorlatilag a szolgáltató a fogyasztót fogja jegyzőkönyvezni, én a kikapcsolást se tartom elképzelhetetlennek, pláne azért is, mert a Smart órakkal távolról gombnyonásra kikapcsolható a felhasználó.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44478) axioma válasza ftamas0201 (#44471) üzenetére


axioma
veterán

Sztem legalabb probalj meg egy olyat irni nekik, hogy a leendo 10 ev szaldo neked ugye csak akkor indul, amikor a halozat mar hiba nelkuli, es te a rendszered rendeltetesszeruen hasznalhatod... vagy h a termeles-kieses miatti aramdijat se kelljen most kifizetned. Vesztenivalo az idod, aztan kesobb ha ugy tunik megeri erre a korai jelzesre [nem csak utolag] hivatkozva ugyvedkedni, akkor nem az van hogy keson jelezted az igenyed.

[ Szerkesztve ]

(#44479) MPx válasza HunChris (#44456) üzenetére


MPx
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget a Huawei smart meterrel kapcsolatban, most már képben vagyok! :)

(#44480) senki68 válasza Blackmate (#44475) üzenetére


senki68
senior tag

A telepítők többsége sem tudja állítani.
Froniusnál lehet kérni telepítőként mesterkódot, hogy tudd állítani, és ugye legelőször mindig a telepítőt veszik elő, így én is azt a nézetet vallom, ki sem kértem, így nem vagyok támadható.
SE-nél meg nem lehet állítani. Support biztos tudja, de a telepítői jog nem hatalmaz fel rá.

Itt még annyi lehet az "okosság", hogy más az országbeállítás.

(#44481) gabor9991 válasza 313313 (#44477) üzenetére


gabor9991
őstag

Tökéletesen igazad van, nem is vitatkozni szeretnék csak leírtam hogy nálam ez a tapasztalat, amikor az inverter 253-at mér akkor a hálózaton még éppen 250-alatt van a valós érték nálam, így a mérő sem tud túlfeszültséget rögzíteni valószínűleg, pont emiatt kérdeztelek nemrég hogy a nálam lévő órából hogy lehet előcsalogatni a feszültségértéket de kiderült hogy sehogy, az ezekben le van tiltva, így csak bízni tudok abban hogy a mérő is annyit mér mint a multiméterem.

(#44482) chemand válasza ftamas0201 (#44471) üzenetére


chemand
tag

Nálam a helyzet jelenleg az, hogy a szolgáltató - miután bejelentést tettem - kivizsgálta a feszültség panaszomat és azt válaszolta, hogy a mérés igazolta a panaszt. A levél szerint megkezdték a mérési adatok részletes elemzését, a vizsgálat lezárását követően tájékoztatnak a műszaki beavatkozás módjáról és időpontjáról. (A levél 03.08. keltezésű, a bejelentésem januárban volt.)

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni?

(A mérési jegyzőkönyvön van egy név, aki nálunk a területgazda. Megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot és az én friss méréseimet elküldeni neki.)

[ Szerkesztve ]

(#44483) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!
2021 májusa óta működik a napelemes rendszer itthon, gond nélkül. Energy meter (pontosabban egy SMA home manager 2.0) került installálásra két napja és a hazai és a német képviselet szerint (SMA eszközök) teljesen új rendszert kell felvenni, mert utólag az energia mérőt nem lehet hozzáadni egy meglévő rendszerhez. Bukom az eddigi adatokat.

Nekem ez nem elfogadható, más gyártóknál ez hogy működik? Nem akarom elhinni, hogy ez ennyire bonyolult legyen.

(#44484) Andras6800 válasza Balázzs (#44483) üzenetére


Andras6800
senior tag

Szia, nekem 2021 vége óta üzemel SolarEdge rendszerem. Február elején lett beüzemelve az inline meterem.
Nem volt semmi ilyesmi. Csak simán megjelent +1 grafikon ami mutatja a fogyasztást is. Illetve a telepítés előttről nem látszanak a fogyasztási adatok, csak a termelés.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#44485) Balázzs válasza Andras6800 (#44484) üzenetére


Balázzs
senior tag

Telepítő is ezt mondta, hogy mennie kell, többet telepített már és megjelent magától egy új menü. Az inverter direktben már látja, kapom is azon keresztül az adatokat, de nekem egyben a portálon lenne jó minden. A magyar support a német fejlesztőre hivatkozik, aki szerint a sunny portalon ez nem megoldható. Agyrém. Maga a sunny portál lehetőséget ad meglévő rendszer módosítására, ott is van, hogy home manager 2.0 hozzáadása, de amikor beírom az azonosítókat ezt kapom:

Error
The selected device is aSunny Home Manager 2.0. You can only addSMA Webconnectdevices to the PV system

Gondoltam, hogy más gyártónál ez nem lehet gond, huawei inverteres ismerősnél se volt. Plug and play.

[ Szerkesztve ]

(#44486) edeleny válasza senki68 (#44480) üzenetére


edeleny
őstag

Akkor én leszek a fekete bárány!

Még itteni segítséggel, novemberben leptem be a Huawei inverterbe. Mivel ez lett a szűz belépés, én lettem a telepítő, mindenféle jogokkal.

Elméletileg bármit tudok állítani, más kérdés, hogy mivel nem értek hozzá, ez a ne piszkáljuk történet!
Azt csak most hallom tőletek, hogy 253V felé nem lehet vinni a lekapcsolási feszt.
Jó, mert én pár napja, megunva, hogy időnként lekapcsol, mind a két reteszértéket felírtam 254V ra! 😁
(az elmúlt két gyönyörű napban nem is állt le)

Ehhez két dolog, három.

Egyrészt az inverter feszültség trendjein többször volt 255 V feletti fesz., úgy hogy nem oldott le! A feszültség értékeket nem lehet összevetni a termelt teljesítménnyel. Az az nem én rangatom a feszültséget, kapom.

Tegnapelőtt beszéltem a szomszéddal, januárban üzemelték be a rendszerét. Panaszkidott, hogy folyton leáll, túlfeszültségre. (az ő rendszere 90°-al keletre van az enyemtől) Már harcol a szolgáltatóval, de azon kívül, hogy mértek az oszlopon, és nem mondtak semmit más nemtörtént. (ismerve őket nem is fog)

Harmadrészt a multiméterem 3-4-5 V kevesebbet mér. De ez egy full gagyi, olcsó, Kinai multiméter. Valahol a lakásba, a "disznóorrban" mérve. (Meg akartam keresni melyik lehet az A, B, C fázis, de csak sejtésem van. 246,249,250 helyett 239, 245-t mértem)
Egyébként kipróbáltam, bekapcsoltam egy csomó nagyfogyasztót, sütő, elektromos kandalló, klíma, de nem változtak szignifikánsan az értékek.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44487) senki68 válasza edeleny (#44486) üzenetére


senki68
senior tag

Huaweii invertert nem ismerem, én csak azt a 2 invertert írtam le, amelyiket mélyebben tanulmányoztam/telepítettem.

Mindenki maga dönti el, mit hogy kozkáztat.
És mindenki maga gyártja a mesét hozzá, hogy ez miért nem probléma. :)

(#44488) chemand válasza edeleny (#44486) üzenetére


chemand
tag

ügyes vagy, gratulálok hozzá :U

(#44489) ftamas0201 válasza axioma (#44478) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Az a baj hogy még nem létező téma (hiába van valami odahányva a közlönybe) ez az elszámolásos dolog (és gyanítom hogy ez a banda március 31ig képtelen lesz kitalálni értelmes szabályozást és törvénybe foglalni csak egy féleképpen értelmezhetően) ezért a szolgáltató sem fog velem mit kezdeni ezügyben. Most majd bemegyek személyesen is panaszt tenni jövő héten a túlfeszültségre, több helyen legyen nyoma mindennek, emaileket irogatok, egyszer csak rámunnak.

#44482 chemand

Hát véleményem szerint semmi nem fog történni. Nincs pénz semmire ebben az országban, ha lenne is rá pénz akkor inkább eltüntetik szépen okosan, azért tartunk itt ahol.. Ugyanígy nekem is megvan a kivizsgálásos dolog, de mérési eredményeket meg elérhetőséget nem kaptam a területgazdához, mert már azt is hivogatnám az biztos :D
Meg kiszúrták a szemem egyszeri 5ezerrel ami engem hótra nem érdekel, nem azért raktam bele több milliót, hogy ne működjön megfelelően. Még kifele sem termelek sokat, mert a nagyrészét itthon elhasználom szerencsére, pont ma volt itt a villanyszerelő felmérni a dolgokat hogy még jobb legyen a fázisonkénti elosztásom a terheltségeket illetően, még jobban tudjam hasznosítani az áramot a háztartásban. Majd kiderül ez is merre fog haladni.

(#44490) gorbep válasza edeleny (#44486) üzenetére


gorbep
senior tag

Azért szerintem olvass utána jogilag mit jelent a szabálytalan vételezés... majd magyarázhatod a bizonyítványt, ha jogi herce-hurca lesz belőle... és a bírság tételei is igen jelentősek!

szerintem ennyit nem ér... de mindenki eldönti magának...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44491) Blamazs válasza edeleny (#44486) üzenetére


Blamazs
senior tag

Tudsz segíteni, hogy melyik menüpontban lehet megnézni, hogy mennyire van állítva a lekapcsolási feszültség. Megnézném, hogy a kivitelező tényleg csak azt csavarta-e feljebb vagy mást állított be esetleg. Köszi előre is!

(#44492) MPx válasza sethyx (#44366) üzenetére


MPx
csendes tag

A Huawei smart meter áramváltóinak a vezetékrövidítését végülis megcsináltad? Mert nekem is sok az 5 méter, szerintem be sem fér a dobozba. Muszáj lenne rövidebbre vágni, de elrontani sem akarom, bár nem látom, miért is lenne gond a rövidítés.

(#44493) 313313 válasza MPx (#44492) üzenetére


313313
addikt

Elvileg méretezve van, ha toldod a vezetéket vagy vágsz belőle, mérési pontatlanság lehet belőle. Max többet fog mérni, mint a tényleges, ha vágsz belőle...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44494) edeleny válasza Blamazs (#44491) üzenetére


edeleny
őstag

A főmenüben a beállítások, azt hiszem.
De két menüből is el lehet jutni hozzá.

Most dolgozom, nem tudom megnézni, de megerősitest kér: tényleg hülye vagy? 😁 Tehát nyugodtan nézheted, azzal nem csinálsz kárt.
Vagy a Beállítások, vagy a Riasztások menüpontban lesz.
Van lekapcsolási fesz.
Van valami 10 perces átlag fesz.
Es van visszakapcsolási fesz.
Mondom, gyárilag mind 253,5 volt.

Elméletileg van az a U/P görbe is, úgy láttam be is van kapcsolva, vagy valami ilyesmi. De az már a ne piszkáld kategória.

Egyébként a tőlem jogszabályt jobban ismerőknek.
253,5V ról irtam át 254V ra.
Valószínűleg az ég világon semmit nem jelent. Tehát még csak nem is 1 V, hanem 0,5 V (fél Volt) lett feljebb pakolva. Nem ez hozza a megoldást, de egy próbát meg ér!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44495) edeleny válasza gorbep (#44490) üzenetére


edeleny
őstag

Miért is lenne ez szabálytalan vételezés?
Mert megoldom magamnak, amit a szolgáltató nem fog?
Lopom az áramot?

Ja, ja! Lopom a NAP-ot 😁😁😁😁

Emlékeim szerint, mindig is 235 - 245V körül volt a hálózati feszültség. Vagy 10 éve mértem utoljára 220 körüli ertéket. (mindig buherálok ezt azt) És, hogy őszinte legyek addig nem is érdekelt, amíg itt nem olvastam, hogy gáz lehet, meg amíg múlt októberben egy gyönyörű napos időben 1 órát nem állt az inverter túlfeszültség miatt.

Ha már itt tartunk, és ez már off topic, a 250V tól sokkal jobban zavar, az utóbbi időben elharapódzó áramszünetek száma.
Egy hete 11 volt, vasárnap 5, szerdán 7 darab.
Milyen jót tesz ez mindennek. Nálam csak pillanatnyitól pár percig vannak, de pl anyám hívott, hogy náluk órák óta nincs.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44496) Jolida válasza 313313 (#44493) üzenetére


Jolida
tag

Ha az 50mA-es szenzor kábele 0.5mm-es, akkor az ellenállása (oda-vissza kábelhurok)
5m esetén 0.8910 Ohm
1m esetén 0.1782 Ohm
A differencia 0.7128 Ohm

Az áramszenzor -általában- 33 Ohm-os ellenállásra dolgozik, ez 2.16% hibát fog okozni.
16A esetében 0.3456A-el fog többet mérni.

BTW az áramváltó szenzorok (trafó) többnyire 3% pontosságúak.

(#44497) chemand válasza ftamas0201 (#44489) üzenetére


chemand
tag

Úgy gondoltam megfutom a kötelező köröket, ha kell többször is. Ha nem tudnak lejjebb venni a feszültségen, még a végén engedik a magasabb feszültség beállítást az iverteren.
(a telepítőm ilyenről is hallott :Y )

[ Szerkesztve ]

(#44498) 313313 válasza edeleny (#44495) üzenetére


313313
addikt

Rosszúl fogalamazott a fórumtárs, nem szabálytalan vételezés, hanem szerződéssegés, valamint elektromos hálózat zavarása/veszélyeztetése. Erre jobban fognak harapni, pláne ha elkezdik a szomszédok bejelenteni, hogy a magasfesz miatt elszált a 75-80"-os OLED tévé, meg még pár kacat. Onnantól kezdve odafugyelnek majd a magas feszre és szankcionálnak ;)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44499) 313313 válasza Jolida (#44496) üzenetére


313313
addikt

Nem azt mondtam, hogy hatalmas hiba, hanem okozhat. Van aki 3 tizedesre akar pontos adatokat, na neki fonots lehet, mezei felhasználónak meg majdnem mind1...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44500) Blamazs válasza edeleny (#44494) üzenetére


Blamazs
senior tag

A védelmi paraméterekben találtam ilyen 10 perces túlfeszültség védelem feszültségküszöbe értéket, ami nálam jelenleg 260V. Gondolom ennek klne 253-nak lennie. Írtam a telepítőnek, hogyállítsa vissza, nem kell a baj. Inkább küzdök a szolgáltatóval, de nincs kedvem fizetni büntetést. Nemréég volt 258V-os csúcs is a grafikon szerint.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.