Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) 4sal3


4sal3
tag

sziasztok
nem vagyok annyira képben a vodafone előfizus díjcsomagokban, ezért kérném a segítségeteket. most fix 3ropis díjcsomagban vagyok.
szeretnék váltani, de valamivel "olcsóbbra"
szerintetek a multimédia 5000 megéri? vagy inkább az onnet? ( mondjuk többség vodás, amit hívok)

azért gondolkozom, váltáson, mert sokat beszélek és így is 5ropi körül szokott lenni a számlám.

- vagy, ha nem éri meg arra váltani, légyszi írjatok olyat, ami nekem megérné.
köszi :)

(#5352) lomha lepke válasza 4sal3 (#5351) üzenetére


lomha lepke
tag

Hát erre így nehéz bármit is mondani. Milyenek a telefonálási szokásaid, milyen számokat hívsz, mikor, használsz-e egyéb szolgáltatásokat (wap, net)?

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5353) 4sal3 válasza lomha lepke (#5352) üzenetére


4sal3
tag

nagyjábol 3 percet dumálok vodás számokkal. nem használok semmilyen szolgáltatást.

(#5354) lomha lepke válasza 4sal3 (#5353) üzenetére


lomha lepke
tag

Esetleg érdemes kipróbálnod a Multimédia 5000-et, vagy ha csak Vodás számokat hívsz, akkor az onnetet. Ha 5000 Ft körül van a számlád, ezzel valószínűleg jobban jársz. Itt ugye kapsz az 5000 Ft-os havidíjért 200/1000 perc lebeszélhetőséget, 50/100 db SMS-t, plusz 200 Mega adatforgalmat (sima/onnet). A percdíj ua., mint a FIX 4500-nál, de szerintem jobbak a feltételek. Ha nem jön be mégsem, a következő ciklusban újra tudsz váltani.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5355) 4sal3 válasza lomha lepke (#5354) üzenetére


4sal3
tag

és ha mondjuk most váltok akkor a köv. számlázási ciklusban már azzal a díjcsomaggal indulok?

(#5356) lomha lepke válasza 4sal3 (#5355) üzenetére


lomha lepke
tag

Ha most váltasz, akkor mostantól fogsz a választott csomagba tartozni. Felhívod a 1270-et (telefonszám, üf. bizt. kód kell), és 10 perc múlva már az új csomagban vagy. Ilyenkor időarányosan történik a havidíjak számlázása, részösszeget kell kifizetned a köv. számlazárásig, persze a havidíjban foglalt szolgáltatásoknak is csak az időarányos részét használhatod. Az előző tarifa előre kifizetett havidíjának ugyanerre az időszakra vonatkozó részét, pedig záráskor megkapod jóváírásként (csökkenti a számla végösszegét).

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5357) bzolee601


bzolee601
csendes tag

Sziasztok!

Ki lett nézve az új teló (E51), de leghamarabb is február-március környékén tudom hűséggel újra aláírva megvenni a telót, így jelentősen olcsóbb számomra.

Van vkinek infója arról, hogy a Vodafone-nál kb. meddíg szándékozzák forgalmazni ezt a fasza telefont? Ill. szerintetek mikor veszik le a palettájukról? Nem akarok lemaradni róla!

Aki bennfentes, vagy meg tudná kérdezni ismerősétől, legyen szíves jelezze!

Előre isköszönöm!

Üdv, Z

(#5358) 4sal3 válasza lomha lepke (#5356) üzenetére


4sal3
tag

értem. köszi szépen

(#5359) dim3nsi0n válasza bzolee601 (#5357) üzenetére


dim3nsi0n
tag

A teló 2008/04/21-én került be a Vodafone kínálatába. Így viszont esélyes, hogy sokáig már nem lesz benne. Ezt viszont pontosan senki sem fogja tudni neked megmondani. :( Jelenleg még van készleten, így reméljük, hogy kitart márciusig. :)

(#5360) ottoyes


ottoyes
senior tag

...és jutalomhétvége!Itt az idő,hogy felhívjam vodás ismerőseimet...persze nem most azonnal :)

Ottoyes

(#5361) bzolee601 válasza dim3nsi0n (#5359) üzenetére


bzolee601
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Nincs mit tenni, bízok benne és várok, reménykedek...

(#5362) tothm válasza ottoyes (#5360) üzenetére


tothm
őstag

Igen-igen... én is belevágok... :C

(#5363) AMD Power


AMD Power
titán

Vodafone Bónuszal tudok venni valami akciós előfizus telefont?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5364) lomha lepke válasza AMD Power (#5363) üzenetére


lomha lepke
tag

A Bónusz speciális csomag (a Szimpla és a FIX is), ezért erre nem tudsz tarifahűséget aláírni. Ez azt jelenti, hogy új szerződéskötésnél A kategóriából tudsz telót venni, ha pedig hosszabbítasz, akkor az eddigi számlaforgalomtól, ügyféltörténettől függően lesz a kategória meghatározva (minél többet költesz, annál magasabb). Konkrétumokért hívd a 1270-et, telefonszámot, üf. bizt. kódot ne feledd!

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5365) AMD Power válasza lomha lepke (#5364) üzenetére


AMD Power
titán

2-3 hónapja hívtak ,hogy nem-e vennék telefont is de akkor nem volt aktuális.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5366) wwhy válasza lomha lepke (#5364) üzenetére


wwhy
veterán

van bónusz fix is?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5367) lomha lepke válasza AMD Power (#5365) üzenetére


lomha lepke
tag

Hát ha hívtak, akkor valószínűleg C vagy D kategóriás vagy szerintem megéri felhívni a 1270-et. :)

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5368) lomha lepke válasza wwhy (#5366) üzenetére


lomha lepke
tag

Az fix!! :D

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5369) wwhy válasza lomha lepke (#5368) üzenetére


wwhy
veterán

bővebben ;] akár priviben ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5370) <NewL>


<NewL>
addikt

Vodafone VitaMAX 500Ft lebeszélhető ( 45 db van ) :D
Meg akarnak gazdagodni az emberek az ingyensimekből:D

There's an app for that

(#5371) tothm válasza <NewL> (#5370) üzenetére


tothm
őstag

:C :C :C :C

(#5372) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új telefont mert döglődik a régi, vodafone-nál van előfizetésem (márciusban jár le a két éves hűségidőm). Mikor tudok leghamarabb telefont vásárolni újabb hűségidő aláírásával? Meg kell várnom a márciust? Előre is köszönöm

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#5373) Gebriel


Gebriel
veterán

Vodafone Internet szabadon panaszok MOST HÍR TV-n :Y

(#5374) bzolee601 válasza skiny83 (#5372) üzenetére


bzolee601
csendes tag

Én úgy tudom,h a két év lejárta előtt 3 hónappal köthetsz újra, és akkor vehetsz újra az adott csomagnak megfelelő kategória árain új telát... -én is erre várok...

Üdv, Z

(#5375) AusWolf válasza Sanyi_666 (#49) üzenetére


AusWolf
őstag

Nőknek való? És ugyan miért? :U Én nem vagyok nő, mégis a Vodát tartom a legjobbnak a három közül. Majdnem 4 éve használok piros előfizetést, és semmi gondom nincs, nem is volt.

Egyéb téma:
Lehet, hogy egy kicsit le vagyok maradva, de el tudná valaki magyarázni jó szájbarágósan, hogy milyen opciók kellenek ahhoz, hogy az ember 3G-vel vagy HSDPA-val netezhessen a mobiltelefonján (nem számítógépen), illetve hogy ezek mennyibe kerülnek? Előre is köszönöm. :R

Szerk.: Upsz, régi üzenetre válaszoltam. :C

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5376) okib4100 válasza AusWolf (#5375) üzenetére


okib4100
aktív tag

Üdv,

Háttöö kell először is egy 3G/HSDPA képes telefon, de gondolom ilyened van, ezért kérdezed. Másrészt pedig meg kell rendelni egy netes csomagot a Vodától.
Ha csak telefonon akarod használni, akkor kettő jön szóba:
100MB - 1500 Ft/hó
1GB - 3000 Ft/hó

Az első akkor jó ha csak netezel, vagy emailezel a telefonon, a második ha komolyabb géped van, és egyéb dolgokat is akarsz csinálni (pl. komolyabb méretekben google maps GPS-el, netes streaming rádió, youtube,stb.)

És mindenképp ajánlom böngészésre az opera mini nevű program használatát (www.operamini.com)

Okostelefonokra azt hiszem komolyabb böngetők is elérhetőek, de ahhoz nem értek. Az Opera Mini JAVA alapú, szinte minden telefonon elfut amin érdemes egyáltalán netezni.

PS. Talán még annyi, h a legtöbb HSDPA-képes mobilt számítógépre is lehet kötni, ahol modemként is használható. Így ha mégis kell, számítógépen is tudsz vele netezni (erre értelemszerűen az 1GB alkalmas leginkább mert a 100MB gépről villámgyorsan elfogy)

Azt hiszem nagyjából ennyi. Remélem segítettem vmit.

Üdv.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5377) ottoyes válasza AusWolf (#5375) üzenetére


ottoyes
senior tag

Igen..válaszoltál egy három éves hozzászólásra... :-)

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#5378) skiny83 válasza bzolee601 (#5374) üzenetére


skiny83
aktív tag

Szia Z!
Nagyon szépen köszönöm, akkor már egy hónapot sem kell várnom! Dejó! Még1szer köszi!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#5379) lomha lepke válasza okib4100 (#5376) üzenetére


lomha lepke
tag

Miért csak a 100 Megás, meg az 1G-s csomag jöhet szóba? Ha előfizetéses, használhatja a Startot (nincs havidíj, cserébe drága), és az 5 ill. 10G-s csomagot is, feltöltőkártyásoknál nincs Start, de a másik kettő elérhető...

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#5380) fateless válasza lomha lepke (#5379) üzenetére


fateless
veterán

Igazad van, de egy netet most próbálgató személynek én is e kettőt ajánlottam volna kipróbáláshoz

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5381) AusWolf válasza okib4100 (#5376) üzenetére


AusWolf
őstag

Nincs ilyen telefonom, de tervezem a beszerzését, ezért érdeklődtem.

Igen, sokat segítettél. Köszönöm szépen. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5382) AusWolf válasza ottoyes (#5377) üzenetére


AusWolf
őstag

Bejelentkeztem, a fórum kidobta a "legfrissebbet", én meg válaszoltam. Csak azt nem vettem észre, hogy nem a topic, hanem csak a lap legfrissebb hozzászólása volt. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5383) okib4100 válasza lomha lepke (#5379) üzenetére


okib4100
aktív tag

Üdv,

Azt írta, h a telefonjáról használná, nem a gépéről, ebből én azt vettem le h a telefonján lévő lehetőségeket (böngető, email, esetleg youtube, streaming cuccok) akarja használni, és nem laptopos netezésre használná, ebben az esetben viszont 5GB nem használható ki. De odaírtam, h telefon is használható modemként, ha kell.

BTW. a Voda mennyit fizet h ajánljam a Startot ? :DD :C

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5384) okib4100


okib4100
aktív tag

updatelek (már megint lejárt az ötperc):
Megnéztem mennyi ez a start, örömmel látom, h 10-ed annyi mint a pannon hasonló szolgáltatása. De ebben az esetben is max azt mondom, h ha valaki 1-2-szer ránéz a wapra, arra jó, komolyabb böngetésre sztem már mobilról sem. 1,2 Ft/10kb = 120 Ft/MB
Az 1500-as százmegás csomag árából 12,5 mega startos netezés jön ki (v.ö. a pannon hasonló szolgáltatásával a pannonos százmegás csomag árából 1,6 mega startos netezés jönne ki), úh egyértelmű h melyik a jobb választás.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5385) AusWolf válasza okib4100 (#5383) üzenetére


AusWolf
őstag

Ha fizetnek, akkor majd valószínűleg szólhatsz nekik, mert egyelőre nekem a Start a szimpi. :B Mobilon úgyis csak a leveleim, meg talán 1-2 friss hír az, amit megnéznék, általános netezésre laptopot használok 10 Mb/s-es UPC kábelnettel. :) Egyébként a 3G is ugyanezzel a tarifával megy? Csak mert levelekhez, meg 1-2 perces böngészésekhez nem igazán lesz szükségem 3,6 Mbites villámgyorsaságra. :U

Más, de még ide kapcsolódik:
Videotelefonálás esetén kábé hány kilobyte (netán megabyte) megy percenként a telók között? Itt is csak a letöltött forgalomért kell fizetni? A percdíjat most hagyjuk, az egyértelmű.

Bocs a sok kérdésért, csak leragadtam a GPRS-nél, és nem tudom, hogy ezek a modern dolgok hogy működnek. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5386) okib4100 válasza AusWolf (#5385) üzenetére


okib4100
aktív tag

Üdv,

Az előző megjegyzést annak fényében írtam ,h a pannonnál hasonló szolgáltatás díja 1200 Ft/mega :Y
Nézd meg, ha havi 12,5 megánál kisebb forgalmad van, akkor jó a start. De mint lomhalepke is írta vala, feltöltősnél nincs ilyen.
A GPRS és a 3G ugyanannyiba kerül, ez mindig is így volt.
Videotelefonnál sztem nincs külön adatforgalmi díj, bár még életemben nem használtam.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5387) Edween


Edween
őstag

Üdv.
Bónusz szimplám van, és a 3000ft/hó nekem kicsit sok, esetleg nem tudnátok mondani valamivel olcsóbb, de másodperc alapú csomagot, olyasmire gondolok mint volt a fix 1750nek a zárt csomagja?.

(#5388) wwhy válasza Edween (#5387) üzenetére


wwhy
veterán

semmilyen más mp alapú publikus csomag nem létezik :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5389) Studi22 válasza Edween (#5387) üzenetére


Studi22
aktív tag

Válts ki egy egyéni vállalkozóit vagy alapíts céget. :DDD
Mint ahogy kollega is írta lakosági publikusban nincs másodperc alapú. :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#5390) Edween válasza wwhy (#5388) üzenetére


Edween
őstag

akkor még ez marad, köszi

Studi22 - ;]

valahol olvastam, hogy az unió kifogásolja a mobilcégek perc alapú szálázását, remélem nem sokára kényszerítik őket a másodperc alapú szálázásra

[ Szerkesztve ]

(#5391) dim3nsi0n válasza Edween (#5390) üzenetére


dim3nsi0n
tag

az, amit olvastál, a roaming szolgáltatásra vonatkozik.. Az, hogy egy adott ország belső piacán mi folyik, azt magasról lesz*rja... :))

(#5392) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valaki meg tudná mondani hogy mit kell csinálni akkor, ha a standardnet.vodafone.net APN nem elérhető, azaz ha azt választom ki, akkor felépül ugyan a kapcsolat, de nem fogad csomagot, nem megy net?
Ha automatára állítom az APN-választást, akkor megy a net, viszont szarrá tömöríti a képeket mindenhol, stb.. ezért volt a standardnet beállítva APN-nek.
Az Internet Szabadon fantázianevű csomagban vagyok.
Az Internet Plusz alkalmazásban hiába van leállítva az optimalizálás, így is ugyanolyan szar.
Sima üzemzavar lehet, karbantartás, hogy nem jó az az APN, vagy csak gondoltak egyet és levágtak róla?

(#5393) ordogfajzat


ordogfajzat
csendes tag

valaki bennfentes meg tudja erősíteni, hogy a most árlistába került nokia e66 tényleg nem gps-es a vodánál? mert amúgy az. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5394) AusWolf válasza okib4100 (#5386) üzenetére


AusWolf
őstag

Akkor az annyi, mint...

12,5 mega Start HSDPA = 1500 Ft.
100 mega Internet 100 HSDPA = 1500 Ft.
100 mega 3G vagy GPRS = 1800 Ft.
20 mega 3G vagy GPRS = 1200 Ft.
5 mega 3G vagy GPRS = 600 Ft.

Mivel nem használnám állandóan a mobilnetet és nagy oldalakat se nézegetnék, így lehet, hogy a 3G érné meg leginkább. :U

Tehát ha jól értelmezem, akkor ha már van GPRS WAP opcióm, és ha lesz megfelelő telefonom is, akkor netezhetek 3G-vel ugyanilyen áron anélkül, hogy bármit pluszba megrendelnék. :)) Ez így túl szépen hangzik. Mi benne az átverés? :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5395) okib4100 válasza AusWolf (#5394) üzenetére


okib4100
aktív tag

Üdv,

100 mega 3G vagy GPRS = 1800 Ft.

Ez mi? Az utolsó kettő gondolom a GPRSWAP havidíja, olyan 600-as még nekem is volt valaha.

A másik kérdésem, h nem ismerem pontosan ezt a WAP opciót. Ez per pill mennyiben különbözik a netes opciótól? Neked milyen van most?
Igaz az amit egy vodás ismerősöm mondott, h bizonyos programok (pl. a Gmail javás programja) nem mennek wap csomaggal, csak net csomaggal?

Bocsánat de a wap kérdésköréből eléggé kiestem, egy Nokia 6030-as mobilon használtam olyat utoljára valamikor 2007 első felében.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5396) okib4100 válasza dim3nsi0n (#5391) üzenetére


okib4100
aktív tag

Hozzá kell tenni, h fejlettebb piacokon (pl. német) is inkább a 60/1 számlázást láttam (azaz 60 mp-t mindenképp, utána másodperc alap), bár kivételek vannak, pl. fél p vagy 15mp-es számlázás. Ami biztos h ráfizetés a mobilcégnek, az az 1-2 másodperces beszélgetés, amiért 1-2 másodpercet számláz. Érthetően ezt annyira nem favorizálják, cégnél azért van másképp, mert ott bejövő hívás több van általában (=több összekapcsolási díj bevétel)

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5397) AusWolf válasza okib4100 (#5395) üzenetére


AusWolf
őstag

A GPRS WAP havidíja 600 Ft, amiért 5 mega forgalmat kapok. 5 és 20 mega között +600 Ft, illetve 20 és 100 mega között +1200 Ft, ebből jönnek össze az előbbi összegek. 100 mega fölött 1125 Ft = 10 MB, de a Samsung E310-esemmel még a 20 megát se szoktam elérni, sőt valószínű, hogy még az 5-öt se. Nekem már nagyon régen (kb 3 és fél éve) van ilyen opcióm, de ezek az árak nekem is újak, az imént néztem meg a voda honlapján a 3G kedvéért. :B

A javás programokról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nekem nincs olyanom, ami netet használ. :B Még az ősidőkben a forgalom WAP-oldalakra volt korlátozva (lehet, hogy ez nem is a vodánál volt, már nem emlékszem), netoldalakra már évek óta csak a "túl nagy fájl" üzenetet kapom. De attól még lehet, hogy igaz, megfelelő telefon híján ezt nem tudom megmondani. :B

Nem probléma, erre való a fórum. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#5398) dim3nsi0n válasza FoxiestFox (#5392) üzenetére


dim3nsi0n
tag

átmeneti hiba volt, most már mennie kell.

(#5399) dim3nsi0n válasza ordogfajzat (#5393) üzenetére


dim3nsi0n
tag

van benne, csak elírták. A korrigálása folyamatban van.

[ Szerkesztve ]

(#5400) lomha lepke válasza AusWolf (#5394) üzenetére


lomha lepke
tag

Wap szolgáltatással nemigen fogsz tudni netezni, csak wapozni. Előfizetéseseknél ha aktív neted van, akkor az adatforgalmat wapozásra is használhatod, de ez fordítva nem igaz.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.