Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) nemma válasza gabx76 (#300) üzenetére


nemma
addikt

Eladni mikor szeretnéd? :D

(#302) kornél1 válasza gabx76 (#300) üzenetére


kornél1
aktív tag

én is kaposvári vagyok :DD

(#303) gabx76 válasza nemma (#301) üzenetére


gabx76
senior tag

Jelenlegi tervek szerint jövőre. (Bár ameddig semmi baja, lehet, h megtartom) Még rozsdafolt sincs rajta kop-kop-kop.

kornél1: Én pécsi, de a kocsi odavalósi. Lehet, hogy korábban találkoztál is vele az utcán. ;)

[ Szerkesztve ]

(#304) Lejszi


Lejszi
senior tag

Kornél, megnéztem:

165/70 R13

(#305) kornél1 válasza gabx76 (#303) üzenetére


kornél1
aktív tag

most én is kvázi pécsi vagyok (itt tanulok, és többet vagyok itt) most is itt vagyok. :P

(#306) kornél1 válasza Lejszi (#304) üzenetére


kornél1
aktív tag

hmmmm, érdekesnek tartom. távtartó sincs? semmi? igy vetted már?
a képen is 13assal van???

[ Szerkesztve ]

(#307) gabx76 válasza kornél1 (#305) üzenetére


gabx76
senior tag

Akkor üdv kvázi-földim! :DD

[ Szerkesztve ]

(#308) kornél1 válasza gabx76 (#307) üzenetére


kornél1
aktív tag

:DD jut eszembe, van occso pénzér eladó nokia 9500ám 1gb-s karival tartozékokkal, ha érdele vkit :DDD sorry az offért

szoval nem tudom láttam e! autos életet élsz itt pécsen?

[ Szerkesztve ]

(#309) Lejszi válasza kornél1 (#306) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nem hiszem hogy távtarto van.
Igy vettem a 13-assal.

(#310) kornél1 válasza Lejszi (#309) üzenetére


kornél1
aktív tag

értem. akkor nézz körbe a felnik miatt carstylingon, meg hasznaltauto.hu -n. :R

(#311) Lejszi válasza kornél1 (#310) üzenetére


Lejszi
senior tag

felmentem a carstyling-ra, meg is neztem a felni hirdeteseket, de nincs kategoriakba rendezve, minden felnis hirdetes egy kategoriaban van, nem nagyon van idom kikeresgetni 2500 hirdetes kozul azt a 10-15 db-ot ami nekem jo lenne :O

vagy van szűrés csak én voltam béna :F

(#312) kornél1 válasza Lejszi (#311) üzenetére


kornél1
aktív tag

igen alul, de nem a legjobb... akkor haszaltauto.

(#313) chumpika válasza nemma (#210) üzenetére


chumpika
csendes tag

"akkor az mégiscsak a régi motor, az előző szériás Mégane 1.6-os motorja :)"

És ez a szerencséje, h nem az új 1.6 16V-vel kapja meg.
Az erősebb motornak komoly problémai vannak az vezérműtengely eltolással, amit a mai napig nem tudták kijavitani a Renaultosok.
(és majdnem mindenkinek előjön 2-4 év alatt)

Más, látta valaki, h a 86 lovas 1.5dci Megane Grand Tour 3 milláért árulják pár helyen? Joval a benyas 1.4-es alatt.. Hacsak nem elirás, amit a kalkulátoruk kidob. Extreme felszereltséggel, metál + tetősin + ködlámpa 3.2M

(#314) chumpika válasza chumpika (#313) üzenetére


chumpika
csendes tag

elirás volt :-) több mint 1 millával drágább.
Viszont holnaptól újra él az Expression-re a nagyobb kedvezmény

(#315) nat válasza Lejszi (#311) üzenetére


nat
senior tag

szükitsd le 4x100-ra [link]

(#316) AMD Power


AMD Power
titán

Egy 1992-93 körüli diesel Clio "miben" lehet jobb mint egy 1987-88 évjáratú szintén diesel Peugeot 205-s.?

Pl: motorikusan...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#317) plömplöm válasza chumpika (#313) üzenetére


plömplöm
őstag

K4M 690 a motor kódja. ez melyik?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#318) nemma válasza AMD Power (#316) üzenetére


nemma
addikt

Hát, először is fiatalabb és valszeg kevesebbet futott. Ez mindenképp előny.
Egyébként meg 6 LE-vel erősebb, mint a Peugeot, na és persze mindenképp előny, hogy Renault :D
Mire vagy kíváncsi?

(#319) AMD Power válasza nemma (#318) üzenetére


AMD Power
titán

Főleg az ,hogy motorikusan mennyivel jobb - megbízhatóbb. Van két spanomnak is ilyenje (csak azok benzinesek) és nagyon tetszik.

Pl egy ilyet eltudnék képzelni magamnak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#320) nemma válasza AMD Power (#319) üzenetére


nemma
addikt

Ezek elég megbízhatóak, csak szarrá vannak már hajtva.
Egyik ismerősömnek 1.6-os Diesel Renault 5-öse van(!), 286000 km van benne és azon kívül, hogy zörög az egész autó, a motorral semmi baj, tök kulturált a járása.
Konkrétan ezt én biztos nem venném, gondolom törve volt, azért van, hogy hátul színre fújt a lökhárító, elől viszont nem :U

(#321) AMD Power válasza nemma (#320) üzenetére


AMD Power
titán

Háát igen. Még ami szóba jött nálam a Clio ellen azok a Ford Fiesták. Árban picit jobbak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#322) nemma válasza AMD Power (#321) üzenetére


nemma
addikt

Hát, nézd, vedd azt, amelyik jobban tetszik és amelyiket jobban szeretnéd.
Én biztos a Clio-t fogom mondani, de a Ford topikban a Fiestát fogják, úgyhogy rajtad múlik :)

Azért az mekkora görénység, hogy nem bírják leírni a futott km-t :((

(#323) AMD Power válasza nemma (#322) üzenetére


AMD Power
titán

Látod az ilyen dolgok engem is zavarnak ezekben a hülye hirdetésekben. Ez olyan mintha az árát nem írnék oda... Mind1. :U

A Clio szimpatikusabb nekem. Sőt a Renault dieselt is valahogy jobbnak érzem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#324) nemma válasza AMD Power (#323) üzenetére


nemma
addikt

Olyan is gyakran van, hogy azt nem írják oda :)

Én mondjuk benzin párti vagyok, de tényleg nem rosszak, városban különösen jó, hogy elég csak a kuplunggal játszani és váltogatni, ez dugóban különösen jól jön...

Hát akkor, jó döntést és vásárlást. De ne feledd, a Renault autókat alkot! ;)

(#325) Lejszi válasza nat (#315) üzenetére


Lejszi
senior tag

Köszi szépen :R

(#326) kornél1 válasza nemma (#324) üzenetére


kornél1
aktív tag

mert igy talán felhivják, ha meg oda van irva hogy ora szerint 280E amugy 3x visszatekerve, nem is telefonálnának.... bár egyenesebb odairni. mint egy ismerösöm 10éves Audi A6-osa, full szakadt belül minden lekopva kifényesedve, ora szerint meg csak 138E :DDD az elözö autom 150E-el ment el és minden mintha uj lett volna benne :F

(#327) plömplöm válasza AMD Power (#321) üzenetére


plömplöm
őstag

egy '91-es 1.8D fehér fiesta birtokosa vagyok. emberünk mentségére szolgáljon, hogy ezeknek a gépeknek a futottkm számlálója 5számjegyű*, szóval százezrenként újautód van :DDD . néhány éve hirdettem az autót, beleírtam a hirdetésbe hogy 46ezer km (vagy valami ilyesmi), aztán nem győztem mindenkinek elmagyarázni hogy az autó négy éve volt meg, ebből a 46ezerből 4ezret tudok biztosan (tartalék autó volt), és fogalmam sincs hogy milyen számjegy hiányzik az elejéről, pláne hogy '93-ban jött be csak az országba. aztán inkább nem adtam el, és milyen jól döntöttem, mert most eléggé nagyon jó hogy van egy autóm mire megjön a megrendeltem...

*: pontosabban 6számjegyű, van benne 100méteres sárgaszámos pörgettyű leghátul :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#328) Bibby


Bibby
addikt

Ez elvileg az új Mégane. Lagunás az eleje, de ez a 3 ajtós forma nagyon szép és sportos. :K

Ελευθερια η θανατος

(#329) Lejszi válasza AMD Power (#321) üzenetére


Lejszi
senior tag

A CLIO sokkal jobban tartja az árát, őt javaslom (nem csak azért mondom mert azon van, a IV-es golfok is eléggé tartják az árukat különben szerintem)

(#330) Lejszi válasza kornél1 (#326) üzenetére


Lejszi
senior tag

Amikor én vettem a CLIO-t tavaly áprilisban akkor elvittem az ismerösömet, aki akkor már 3-4éve használtautó értékesítő volt, mivel sokkal jobban ért hozzá mint én.
Hozott festésvastagság mérőt meg teljesen profin csinálta a dolgokat (aminek ereményeképpen alkudott is 75e Ft az árból +ajándék lett a téli gumi garnitura.) :)

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy egy hozzáértő ember a kiült ülésekből,kormányból, stb stb dolgokból megállapitja, hogy valós lehet e a futott kilóméter.

Egy 323F-es mazdát néztem nem is olyan régen (2000.évjáratút) és a szélvédőn ott figyelt 1 matrica 2003-es dátummal. Az ismerősöm szerint az akkor került oda mikor 80ezer km volt az autóban (a matrica tanulsága szerint). A kocsit 100e km-el árulták. A nő a telefonba elmondta előtte, hogy az autó mindennapos városi használatban van (volt)
Szóval emellett elképzelhetetlen,hogy 5év alatt mindössze 20e km-t tegyenek bele.
Ergo: a 100e km nem volt valós.

(#331) Lejszi válasza Bibby (#328) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nekem tetszik :))
biztos jó drága lesz.

(#332) Lejszi válasza plömplöm (#327) üzenetére


Lejszi
senior tag

A LOGAN MPV-re ugye? :))

(#333) AMD Power válasza plömplöm (#327) üzenetére


AMD Power
titán

De te megvoltál vele elégedve? Megbántad ,hogy megvetted?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#334) plömplöm válasza Lejszi (#332) üzenetére


plömplöm
őstag

mcv

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#335) Lejszi válasza plömplöm (#334) üzenetére


Lejszi
senior tag

bocs :B

(#336) plömplöm válasza AMD Power (#333) üzenetére


plömplöm
őstag

többet bír, mint amire megvettük. most nézem az ekszelemet, 2003 októberben vettük, ezalatt egyszer kellett önindítót reparáltatni (22ezer) és kapott egy akkumulátort (13ezer), ennyi. de mondom, összesen 11655km-t mentünk vele, a nagyautóba havonta került bele annyi mint ebbe évente, szóval ez nem egy tartós teszt :)
ha több ajtó lenne rajta, mint amennyi van, akkor nem is cserélném le, de nekünk már nem praktikus.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#337) gabx76 válasza AMD Power (#321) üzenetére


gabx76
senior tag

Ha elfogadsz egy tanácsot, régi (10 évnél idősebb) Fiestát NE vegyél!
Kb 4-et néztem anno, mikor kocsit kerestem és mind rohadt valahol. Legjöbbször a töltőnyílás környékén, de volt olyan, ami éppencsak szét nem rohadt alulról.

(#338) AMD Power válasza gabx76 (#337) üzenetére


AMD Power
titán

Eddig "70-30%" a Clio javára. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#339) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Örülök hogy megtaláltam ezt a topicot, mint Thalia tulaj és klubtag.

Nekem 1.5dci van ujonnan, 4 éves lesz, 38k km, egyszer egymenetben megjártam vele Grantown Spey-t (Skócia) (kivéve a komp Amsterdamtól-Newcastle-ig :) ), most ujra megyek haza a vasért. Eddig két apró hibám volt:
1. Vészvillogo nem kapcsolt azonnal
2. Utastér lámpában állt a viz
Átlagfogyi hihetetlen 4.5 130-as pályázásnál.
Az emberek 90%-a köpködi mert thalia, én + magasrol le...m :)

Ha a lakásom sinre teszem akkor egy Clio kombi 1.2 100LE van betervezve :D

[ Szerkesztve ]

(#340) mynames


mynames
senior tag

Itt egy kép a vasról, a nagy kapkodásban -ami volt a gumisnál- felcserélt első kereken csak kicsit ér röhögni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#341) TomDog válasza AMD Power (#338) üzenetére


TomDog
tag

szia

Szerintem a rönót válaszd.Nekem 19-esem volt, diesel ugyanaz a motor mint a clióban, nem egy erőgép, de igénytelen, keveset fogyaszt, olcsó a javítása.
Jellemző hibái: a főtengelyen elhelyezkedő hosszbordás szíjtárcsának kiszakad a közepe /öregeknél mert a gumibetét is öregszik/, az adagoló elengedi a nyálat /1400 ft-os visszacsapószelepet kell beépiteni az üzemanyag tömlőbe/
Nézegesd a 19-eseket is, mert azért csak nagyobb mint a clio

Ja, a Fordnak kiesel az alján annyira rohadnak :Y

Az 5-6 éves dizelbe meg ne romoljon el semmi, mert rámegy a gatyád is :K

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#342) Lejszi válasza mynames (#339) üzenetére


Lejszi
senior tag

Szia!

Jól néz ki a verdád ;)
De bölcs dolog lenne egy 1.2 kombi autót venni? Hiába 100LE, szerintem szétpörgi a motort nagyon rövid idő alatt. Véleményem szerint egy kombihoz minimálisan egy 1.6-os motor dukál. vagy tévedek? :F

Amúgy az új CLIO kombinak nagyon gyönyörű a belseje, volt látnom nem is olyan régen egy parkolóházban.

[ Szerkesztve ]

(#343) kornél1 válasza Lejszi (#342) üzenetére


kornél1
aktív tag

1,2TCE turbo, ha kell huz elözésnél mint állat, ha meg elég a 90km/h akor meg jol fogyaszt és nem pörög. a kombinak nem sokkal nagyob a sulya mint a simának nincs 100kg se a difi asszem. 1,6os motor ugyanannyit fogyaszt kb, csak adozás drágább ennyi. jah még a nyomaték is majdnem egyezik.

(#344) gabx76 válasza kornél1 (#343) üzenetére


gabx76
senior tag

A lista szerint is jobban fogyaszt, mint a sima 1.2-es. Ha most vennék új autót, nálam is valami hasonló lenne a befutó. (csak nem kombi változat)

(#345) kornél1 válasza gabx76 (#344) üzenetére


kornél1
aktív tag

hát azért az 1,2es szivo jobban fogyaszt mint az1,2es turbo :DDD na mindegy, tapasztalat alapján (több autoval) mondom, hogy 100LE körüli teljesitmény (benzines motornál perzse) városban 10L körüli átlagot kell számolnoi.

(#346) Möhe


Möhe
addikt

Hali!
Mennyibe van egy Master pótkulcs (rádiós)?
Beleesett az esőelvezetőbe és 2m mélyen fekszik a főút alatt a csatornában.

(#347) gabx76 válasza kornél1 (#345) üzenetére


gabx76
senior tag

Én sem nagyon értettem, de a renault oldaláról vettem

(#348) AMD Power


AMD Power
titán

Jó reggelt!

Van még egy Renault ami tetszik. Nagyjából egy árban van a Clioval de jóval nagyobb. És ez is tetszik már régóta.

Renault 19

Erről mi a "Renaultos" vélemény?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#349) Lejszi válasza AMD Power (#348) üzenetére


Lejszi
senior tag

Kívülről nem néz ki rosszul, de nem értem a belsőjéről miért nem mutatnak képet.
Nem értem az ilyen embereket :F

220-ból még sztem alkudni is lehet. :))

(#350) AMD Power válasza Lejszi (#349) üzenetére


AMD Power
titán

Van még egy jó pár ami ilyen árban van. Ezért is szúrt nekem szemet. Ebben gondolom ugyan az a 1.9D moci van min t a Clioban.!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.