Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) plömplöm válasza dbius (#150) üzenetére


plömplöm
őstag

kétszer írtam lejszinek, hogy amit nekem eljuttatott msn-en jó verziót azt feltölthetem-e helyette, mert neki nincs ideje, egyszer sem élt a lehetőséggel. mondanám hogy elküldöm neked valahogy, de az ő cucca, amíg nem bólint rá addig ez van

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#152) No-kia


No-kia
őstag

bocs hogy ilyen hülyeségeket írok , de muszály megosztano veletek, hog y a biosz tanárom mit mesélt ma nekünk(tudnillik ő mindent szid ami természetellenes és amivel átverik az embereket).Szval a növényekről beszéltünk és feljött az a téma hogy a macskajajban a disznók megettek egy trabantot és mondta hogy ez azért lehetséges mert a kasztnija préselt búza szár ,kukorica levélből készült és ekkor miondta ,hogy az ilyen sz..rt még most is árulják RENAULT THALIA néven csak itt tizedvastagságú "préselt búza szár ,kukorica levél" ből készült mint a trabant anno.mert ő látta egy összetört renault kasztniján a kukoricalevél maradványokat. nah ehhez mit szóltok? hogy bizonyítsam neki ezt a baromságot?(koőpogtassam meg a kasztnit? ;] )bocs a hosszú hsz-ért de ezt mindeképp lekellet írnom,bég eyszer bocsi :B :DD :Y

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#153) The DJ válasza No-kia (#152) üzenetére


The DJ
addikt

Hát ezen röhögtem egy jót... :D

Akkor mostmár ha falun járok nem megyek malacok közelébe a Thaliaval nehogy lelegeljék a kasztnit mire visszaérek. ;] :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#154) No-kia válasza The DJ (#153) üzenetére


No-kia
őstag

hát születtet pár ilyen poén miután ezt teljes komolysággal és ordibálva elmondta nekünk :C :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#155) No-kia válasza No-kia (#152) üzenetére


No-kia
őstag

egy ksi kiegészítés. Ezt azzal is "bionyította", hogy a renault föl sem meri vállalni hogy az ő autój a mert csak a Dacia honlapján van fönt. Nem tudom hogy ezt hogy nézte ,de első dolgom , miután hazajöttem sítáborból , hogy megmondom neki hogy egy picit elnézett vmit.(remélem nem bukok meg bioszból) :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#156) dbius válasza plömplöm (#151) üzenetére


dbius
veterán

Thx az infót :R Ha rábólint töltsd fel ftp-re és jelezd :K

(#157) Louies válasza Lejszi (#1) üzenetére


Louies
tag

köszi. Nagyon tutti :C :R

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#158) gabx76 válasza matya (#148) üzenetére


gabx76
senior tag

THX! Le is töltöttem.

Amúgy ez az én öreg csatalovam
.
Igaz, a kép készülte után kapott új felniket + 2 gyári ködlámpát előre.

(#159) biga válasza No-kia (#155) üzenetére


biga
senior tag

Buta emberrel nem vitatkozunk mert legyőz a rutinjával... :U

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#160) biga válasza No-kia (#152) üzenetére


biga
senior tag

Dühöngeni fogok, tehát akit nem érdekel eleve olvasson tovább!

Megjegyzem egyébként, hogy a tanárod mellesleg a következő dolgokban tévedett:

1: biológia tanárként olyan dolgokról próbál értekezést tartani, amikről szemmel láthatóan halvány lila gőze nincs (a véleménye meg nem tananyag)
2: valószínűleg soha életében nem ment 1 méternél közelebb egy valódi trabanthoz, vagy ha igen, soha nem nézte meg nyitott szemmel, hogy valóban miből van (ami nem lenne baj, de akkor miért állít ilyeneket?), különben tudná, hogy a trabant burkolata duroplast. (gyapot és műgyanta keveréke, hőre keményedik). Mellékes információként megjegyzem, hogy a Trabant 1957-es megjelenésekor (akkor még AWZ P50, később Trabant 500) már ezt az anyagot használta és akkoriban (meg utána még vagy 15-20 évig) kifejezetten modern anyagnak számított. Biológia tanárként ismernie illene a különbséget tehát a duroplast (gyk: gyapot + műgyanta) és a búza/kukorica között. Mindenesetre érdekes, hogy összekeveri :)
3: a Thalia karosszériája semmilyen hasonlóságot nem mutat a Trabant karosszériájával. Anyaga nagy részben egyszerű hengerelt és sajtolt acéllemez, mint a világ autótipúsainak kb 95%-ban, néhány helyen (pl első doblemezek, lökhárítók) egyszerű, melegen sajtolt műanyag (se az acéllemez, se a műanyag burkolóelemek gyártása során nem használnak fel se kukoricát, se búzát, se semmilyen növényt (bár az lehet, hogy a munkások pár dohánylevelet elégettek a gyártás során :D ) A műanyag elemek használata sem éppen egyedi az autógyártásban, lényegében majd minden modern autótipus használja ezt a kombinációt.
4: ezek után már csak egyetlen tévedést követett el: mikor a tanári pályát választotta (és itt nagyrészt azt sérelmezem, hogy felnőtt, minimum főiskolát végzett, elméletben intelligens emberként a tanári pozíciót véleménye kinyílvánítására használja egy olyan témában, amihez nyílvánvalóan nem ért. Ezzel lejáratva magát (ami az ő baja), a többi tanár tekintélyét, az iskolát és úgy általában hosszú távon elértéktelenítve a tanári hivatást.

u.i: mindez talán túlzásnak tűnik ebben a kontextusban, de gondoljatok pl a tanórákon néha előforduló egyéb (pl tipikusan politikai) téves, félreértelmezett illetve az adott helyen abszolut nem odavaló véleménynyílvánításnak, közvetve befolyásolásnak (pont, mikor a legfogékonyabb az ember). Szülőként az a véleményem, hogy a tanár feladata nem ez, hatáskörét ezzel az "oktatási módszerrel" jóval túllépi, és - ismétlem - hosszú távon (rövid távon nyílván nem érzékelhető ez) csak kárt okoz a legapróbb ilyen megnyílvánulás is.

Uff! Kidühöngtem magam... ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#161) Lejszi válasza Lejszi (#1) üzenetére


Lejszi
senior tag

Az elso HSZ-t ki modositotta nem tudja vki?
Én nem ezzel a szöveggel nyitottam meg ezt a topicot :W

de "jófej" volt az az illető.....

(#162) No-kia válasza biga (#160) üzenetére


No-kia
őstag

Nagyon szépen megfogalmaztad,háát erre csak azt tudom mondani ,hogy az itt leírtak egy részét az engedélyeddel elmondnám a tánáromnak,köszönöm,ezt a kis "karosszéria gyorstalpalót". :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#163) nat válasza Lejszi (#161) üzenetére


nat
senior tag

Ő:
[ Moderálta: Grafiqs ]

[ Szerkesztve ]

(#164) plömplöm


plömplöm
őstag

hátha érdekel valakit ő... :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#165) hastalavista


hastalavista
csendes tag

Hello mindenkinek. Én is csatlakoznék ehez a topikhoz. Nekem van egy Megane 1.6 Alizé tehénkém és elveszet az autórádióm hanszínváltó (magas mély balance) gombja. Ha akad valakinek egy rossz rádiója ehhez a tipushoz azt megvenném (spec görbített előlapja van). Előre is köszönöm, ha van vkinek építő jellegű hozzászólása.

Nem szívesen vívok szellemi csatát fegyvertelen emberrel. Peace.

(#166) hastalavista


hastalavista
csendes tag

Bocs a heljesírásért. Késő van már... :)

Nem szívesen vívok szellemi csatát fegyvertelen emberrel. Peace.

(#167) #32577792


#32577792
törölt tag

benevezek egy Laguna II 1.9 Dci-vel

[ Szerkesztve ]

(#168) #32577792 válasza #32577792 (#167) üzenetére


#32577792
törölt tag

2003.07. havi
180ekm-rel

[ Szerkesztve ]

(#169) #32577792 válasza #32577792 (#168) üzenetére


#32577792
törölt tag

hátha sikerül képet is feltenni :B
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#170) Louies


Louies
tag

Carstylingon van fent valaki?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#171) Lejszi válasza #32577792 (#168) üzenetére


Lejszi
senior tag

Szép autó, néztem a képeket.

5éves sincs és már 180e km van benne?! nem semmi...
Akkor gondolom nem csak 7végenként jársz el a tescoba vásárolgatni :))

(#172) Lejszi


Lejszi
senior tag

Úgy néz ki az én CLIO-m meg eladó lesz hamarosan.
Kép a #2 HSZ-nél.

Ha vkit érdekelne...

(#173) #32577792 válasza Lejszi (#171) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát nem jellemzően ;)
nekem 1 éve van meg, előtte egy 1.6 Lanosom volt, 7 évesen adtam el. abban 230ekm volt.

(#174) Lejszi


Lejszi
senior tag

Tegnap délután a TESCO parkolóban össze koccantam egy 20-25 éves Micu galantal. A kár úgy 50-60 ezer Ft :W :W :W

(#175) plömplöm


plömplöm
őstag

került fel motyó régi lagunákhoz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#176) dbius válasza plömplöm (#175) üzenetére


dbius
veterán

God bless You ;) :R

(#177) Akkus


Akkus
csendes tag

Sziasztok,

Lassan meg a 1.2es cliom 60.000es szervizre, meg tudnátok mindeni, hgy ilyenkor milyen cserék vannak kb milyen kiadásokkal? csak hgy tudjam mire számíthatok.

köszönettel,

(#178) Lejszi válasza Akkus (#177) üzenetére


Lejszi
senior tag

Gondolom olaj csere az lesz, vezérműszíj az nem biztos, az kb 80 000Km-ig birni szokta, ott szokták lecserélni tudomásom szerint.

Az árak teljesen márkaszerviz függő sztem.

Hoztak már vissza hozzánk pl: garis gázrugó (gyártók vagyunk). Véletlenül a szervizlista számláját is hozzá csatolták, amiben a következő állt:

Gázrugó ára 2db-ra vonatkozóan: 19 500Ft
Beszerelési költség : 2500 Ft

Mi anno a nagykernek (már nem tudom hogy METEOR, Bárdi vagy éppen START Autó)
kb 1500Ft-ért adtuk el maximum, de sztem olyan 1200-1300Ft volt.
Beszerelési díj 2500Ft???? Azért a 20 másodperces munkáért....
felháborító!!!! Akárki le tud pattintani 4 db faudi fejet a gömbről.

Remélem vmennyire segíthettem :))

(#179) Louies válasza Akkus (#177) üzenetére


Louies
tag

mindent cserélnek amire szükség van. elsőnek átvizslatják és utána csere. Elég komolyan veszik. Föleg a foyladék feltöltéseket. Azért szólj elöre,h nem kell minden kis szar maitt lecserélni a fél autót, mert nem Európai körutra mész vele. "Jobb félni mint meg ilyedni"

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#180) plömplöm válasza plömplöm (#164) üzenetére


plömplöm
őstag

tegnap este elkelt...
:( vagy :) , nem is tudom... 5ésfél év sok idő. hát ez van.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#181) Lejszi válasza plömplöm (#180) üzenetére


Lejszi
senior tag

Most akartam megnezni a 164-.es HSZ-ben levo hirdetest, de mar nincsennek meg a kepek.
El tudnad esetleg kuldeni emailben?olyan kivancsi lennek rá

Én holnap reggel megyek a festőhöz akkora lesz kész a CLIO-m.
60e Ft volt ez a kis "baki". :O

(#182) plömplöm válasza Lejszi (#181) üzenetére


plömplöm
őstag

iderakom, sztem elfér:
1
2
3
4
5

ezeket megtartottam, ez a legrosszabb állapotú gumi:
1
2
3
4
5
6
7
két idényt futottak, még kettő simán megy majd nekik, úgyhogy nem akartam(-om) elkótyavetyélni őket, a tárcsák egy-az-egyben jók lesznek az mcv-re

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#183) Lejszi válasza plömplöm (#182) üzenetére


Lejszi
senior tag

Megértelek, alufelniket jó gumikkal ha nem muszály nem szivesen ad oda senki. Jól tetted hogy megtartottad. Szép felnik. A kocsi is jól néz ki, bár egy belső képet szivesen megnéztem volna róla. ;)

Nekem ma lett kész a CLIO-m. Végül is 60ból kijött cakli pakli, de annak jobban örültem volna ha magamra költöm ezt a pénzt :(

(#184) jeges


jeges
senior tag

nos, úgy néz ki, én is belépek: előlegeztem egy 2004es 1,4es thaliat. a csomagtér büntet :D

(#185) Louies


Louies
tag

hi all!
van egy olyan kis gondom,h a hifi amit vettem az autóba nem kompatibilis a távirányitóval és akozép konzolon lévő kijelzővel. Erre számítottam is. Az lenne a kérdésem,h valakinek van valami 5lete,hogyan lehetne aközépkonzoli kijelzőt be inditani,h ne csak az időt mutassa. Igy elég béna.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#186) Lejszi válasza Louies (#185) üzenetére


Lejszi
senior tag

Javaslom, hogy hivj fel egy márkaszervizt. Ott tuti megmondják mi a teendő.
Mit akarsz látni a közép konzolon?Ha nem komp. akkor nem fog ugy se mutatni semmit a már említett időn kívül.
Elég rossz megoldásnak tartom ezt amúgy :(
A Toyota Corolla-val is ez a helyzet.

Az én CLIO II-őmnek is van egy ilyen változata, amelyikben az anyósülésnél is van légzsák. Ott a közép konzolnál kijelző van fent. Az Opeleknél ráadásul még gázabb, ha a kijelzőben a világítás imitt amott elalszik... (ezt több opelban is láttam)

(#187) Louies válasza Lejszi (#186) üzenetére


Louies
tag

találtam valami átalakitot a Vaterán, de a kormány távirányítóé 17ezer. A kijelző+távirányitó 34ezer. kicsit sok.A fejegység amit vettem 26k volt. megprobálok valami leírást taléálni és megcsinálni ha tudom.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#188) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Sziasztok!
Örvendetes topic, szépen minden összegyűjtve. Tudtok Renault bontót Bpesten, ahol garanciát is adnak a cuccokra? Egy Twingo generátorra lenne szükségem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#189) nemma


nemma
addikt

5-ös Röncivel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Van egy eladó, 91-es és 48000km van benne:)

(#190) Lejszi válasza nemma (#189) üzenetére


Lejszi
senior tag

Jó vétel lehet ;) kevés a km az tuti :C

(#191) Lejszi


Lejszi
senior tag

Esetleg ha vkit érdekelne:

ELADÓ!!!!!

[link]

(#192) Louies válasza nemma (#189) üzenetére


Louies
tag

hát ha tesztik az 5ös akkor jó. Nagyon sok netes forumban olvashatsz róla. Én is gondolkodtam annak idején egyen, de végül Clio mellett döntöttem . a kora miatt.
amugy a 48e km az nagyon jó.!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#193) nemma válasza Louies (#192) üzenetére


nemma
addikt

Hát igen, a kmóra állása igencsak impozáns:)
Egyébként szép állapotban is van, kis fehér, 3ajtós, rozsdamentes darab, viszont az egész jobb oldalát meghúzták kb egy hónapja :F
A másik választottam nekem is a Clio, de azért a biztos forrás elég nagy előny...

Lejszi: Szép állapotban van, tök szívesen megvenném, de ennek az összegnek csak a harmadával szolgálhatnék :D

Egyébként sportdobod van, vagy csak kipufogóvég?

(#194) plömplöm válasza Lejszi (#191) üzenetére


plömplöm
őstag

sosem értettem, hogy miért kell kitakargatni a rendszámot. titok?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#195) Topiccsendőr válasza plömplöm (#194) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egyesek azért szokták, hogy ne tudj utánanézni biztosítónál, hogy törve volt-e. A többiek nemtom miért.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#196) nat válasza Topiccsendőr (#188) üzenetére


nat
senior tag

garit nem nagyon adnak
XIV.ker Tengerszem u. M3-nál
Dunakeszi
az M3 Káposztásmegyeri leágazásnál

(#197) Topiccsendőr válasza nat (#196) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ngyon köszönöm a segítséget, azóta találtam egy spec Renault bontót a Pesti úton, 8 munkanap garanciával. Egy generátor sajnos nem szotyipénz, 120 000 forintot akartak kérni ezért a gyári Mitsubishi-ért, vagy 60 000-et az utángyártott Bosch-ért... Mivel nem nagyon fűlt a foga a javításhoz, kénytelen leszek én meglazítani azt a három csavart és kicserélni... Én tényleg támogatnám a magyar ipart, de így nem lehet.:(

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#198) Lejszi válasza nemma (#193) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nem készen vettem a kipufogó rendszert hanem csináltattam kipuf. szervizben.

Úgy lőtték be, hogy ha gyorsan megyek 90-100 fölött akkor ne sikítsom, hanem fasza legyen. 3ezres fordulat fölött szépen lehalkul uh azért is nagyon örülök neki. Városban viszont szintén szolid sportos hangja van :)

Csak a kipuvég SPORT, de nem olyan gagyi TESCO-s amut rá kell huzni a sima kipu végre :D Ezt nem tudod lehuzni.

Fehár kocsit nem szabad venni, hacsak nem cégesnek veszed. Jobban látszik rajta a mocsok, nehezen tudod eladni később.

(#199) Louies válasza Lejszi (#198) üzenetére


Louies
tag

most jön vissza divatba a fehér. Ezért trendi. bár tény,h szeny az látszik rajta hamar, de nekem fekete van és azt meg ha megmosom mindig petyes, meg foltos, meg baromi nehéz tisztán tartani.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#200) nemma


nemma
addikt

Á, szerintem régi autónál ez mindegy, akkor még nem ilyen gyöngyház fényezés volt rajta, vagy ha volt is, már rég lekopott:) Szóval nem marad meg rajta semmi különösebb kösz, hidd el, látom minden nap ;)

Vadi új fehér Mercédeszt, viszont nem vennék, az tuti, azon meg is látszik. Jó, mondjuk elvből sem :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.