Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) nemma válasza kornél1 (#249) üzenetére


nemma
addikt

Nagyon szép!
Ennyi lórerő meg már meg is hajtja az autót :)
Hány kg a kaszni?

(#252) kornél1 válasza Lejszi (#250) üzenetére


kornél1
aktív tag

köszi!!!! jajaja :B de aki csinálta a képet az iylen amatör-profi, szal az sokat számit :DD

nemma: 1210kg és 11,1sec a 100as sprintje, de ugye dizelnél nem az számit, hanem mondjuk 80-120ra és az nagyon rugalmas. ez nem lóeröböl hanem nyomatékból huz (240Nm.) jah jo gyors ;] már csak szemészhez kellene elmennem mer ugy érzem romlik, és nem kéne összetörni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#253) kornél1 válasza kornél1 (#252) üzenetére


kornél1
aktív tag

csak már nem éri meg a dizelt.... soha többet :DD

olvasgattam a forumot... nemma, te ekkora rönyós vagy? carstylingon nem vagy jelen?

[ Szerkesztve ]

(#254) nemma válasza kornél1 (#252) üzenetére


nemma
addikt

Huh, nem is könnyű, de hát persze persze, a nyomaték! A szemedet pedig mindeképp nézesd meg, nem kéne összetörni! :)

Jah, hát ez a kedvenc márkám(nincs is több kedvenc :D ), mindig Renaultjaink voltak és imádom. Nekem sajna nincs még, most tanulok csak vezetni, úgyhogy egyelőre marad a BKV :)
Carstylingra pedig nem járok, bocsika :( :)

(#255) kornél1 válasza nemma (#254) üzenetére


kornél1
aktív tag

jahjah, nehéz nagyon. de azért fürgén mozgassa. én nem vagyok nagy márka bolond, de mostanság kétségtelenül jo a rinyó! :K

(#256) nemma válasza kornél1 (#255) üzenetére


nemma
addikt

Bárcsak a Forma-1-ben is jobbak lennének :(((

Jó mostanában tényleg, az előző Laguna az gyenge eresztés volt nagyon, remélem az új nemcsak szép, hanem megbízható is lesz.
Egy szó, mint száz, francia autó, úgyhogy még mindig ki kell fogni, de ha rendes vagy vele, meghálálja! :)

(#257) kornél1 válasza nemma (#256) üzenetére


kornél1
aktív tag

jah,jah, vigyázni kell velük, nagyo remélem nem lesz gond vele, mert hosszutávra lett tervezve. (majd anyué lesz-szoval birja :)) ) bár azért hallom hogy az 1,9TDI-k 4-5l körül fogyazstanak, ez 5,5.... de az se rossz még. otthon miylen renault van?

(#258) nemma válasza kornél1 (#257) üzenetére


nemma
addikt

Nyilván ha nagyobb a motor és kevésbé pörgeted, akkor nem is fogyaszt annyit, viszont a kötelező több rá...
Előző szériás Mégane Classic(ez a második), már igencsak csereérett, na de persze semmi baja. Egy új Lagunának viszont örülnék :)

(#259) kornél1 válasza nemma (#258) üzenetére


kornél1
aktív tag

igen ez igy van. csak megane II-t ne vegyetek!!!!!!!! anyunak az elözö megane-bol volt 2, azok szuperek voltak.jobb az hidd el! a classic neki 1,6os volt, ment mint a golyo! volt nálam egy MII csereautonak 2 honapig, hát többet vártam :S na majd talán a meganeIII... egy haveromnak lett most egy Laguna II monaco, fehér, igencsak korretkt példány. szép nagy, kényelmes gyors!

(#260) nemma válasza kornél1 (#259) üzenetére


nemma
addikt

Nekünk mindkettőben 1.4-es volt és ezzel is lehet ám menni, mondjuk 180-nál már kicsit hangos :)
A Mégane III-at várom én is, van is pár kép róla a neten, de azok csak ilyen koncepciók, gondolom. Régebbi Röncitek nem volt? Mondjuk konkrétan 19-es tapasztalatod nincs? :)

[ Szerkesztve ]

(#261) kornél1 válasza kornél1 (#259) üzenetére


kornél1
aktív tag

ez lehet még egy élmény ;]

(#262) kornél1 válasza nemma (#260) üzenetére


kornél1
aktív tag

[link] ez volt az 1. autom!!!!! twingo! jo volt nagyon... csak megane I (3db) meg a twingo, meg most a clio, ennyi renault volt/van. 19eket nem ismerem sajna. azt vennél? igaz, hogy a gatyád eltankolod rá, de minimum 1,8ast kell venni, kábrioba :DD lassan már meglesz a végleges MIII. nagyon a laguna vonalait célozta meg ;] asszem az év végén leleplezik, 2009 elején me gindul a forgalmazás.

(#263) nemma válasza kornél1 (#262) üzenetére


nemma
addikt

Vicces ekkora autót tuningolni, de azért jól néz ki:)
Hát nézegettem őket, de egyelőre csak a szívemet fájdítom, mert messze van még az...
Jah, nem, nem akarok én kabriót, egy szolid kis 1.4-es pedig bőven megteszi, nem vagyok a saját pénztárcám ellensége ;]
Gondoltam, hogy Lagunás lesz, nem is baj mondjuk, aztán pedig jöhet az új Scénic is na jöjjön mááá! :) Meddig offoljuk még a topikot? :D

(#264) kornél1 válasza nemma (#263) üzenetére


kornél1
aktív tag

mé ez off??? nem a fáradt gözbe vagyunk?

mééér vicces? lagunának nem álltam vollna neki, vagy vel satisnak :DDD

(#265) Lejszi válasza kornél1 (#264) üzenetére


Lejszi
senior tag

A Vel Satis-rol ne is beszéljük. Ez lenne a renault felső kategóriás autója....pffff.Elég gáz, főleg a dizájn. Sztem aznap a tervezők jó másnaposak lehettek mert ezt nagyon elk**elták.

Nekem is tetszenek ezek a tuning csodák, de nem nagyon akarok bele fogni, mert ha eladásra kerül a sor akkor nehezebb dolgom lesz az tuti. :(

De nagy UP a CLIO-dnak :D nagyon süti

(#266) Lejszi


Lejszi
senior tag

Kornél: MIM felnik ha jól látom..... :))
vagy tévedek?

(#267) kornél1 válasza Lejszi (#266) üzenetére


kornél1
aktív tag

ez egy ujfajta Team Dynamics "City" felni, egyenesen Angliából hozták (ráadásul nagyon korrekt árban-persze számla nélkül). tudomásom szerint még ez az egy iylen van országban, de ahogy hallottam, sokan akarnak még beszerezni ilyet. -persze lehet azota (február) elszaporodtak :DDD

jah, mostmár én se tuningolnék, egyrészt másra költök, meg fontosabb kényelem, meg igen, jo sokat lehet vele bukni, az biztos. bár sztem ezeket a tök uj autokat nem is kell, mer gyárilag elég dizájnosak már. gondolok itt arra, hogy nagylöksiket terveznek rá, meg alacsonyabbak már, gyári sportkormány stbstb... köszi az uppot :D :R

Lejszi, szép a cliod, föleg a szine. én csak egy alupapucsot dobnék rá, 15öst, nem peremeset. az még nem nagy bukta, meg lehet venni használtan, meg el is lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#268) Lejszi válasza kornél1 (#267) üzenetére


Lejszi
senior tag

Az ALU felniken már én is gondolkodtam, csak jelen pillanatban épp ezerrel lakásra gyűjtünk a párommal és ilyenkor minden fillér számit. Nem akarunk a végtelenségig albiban lakni :(
Ha ölembe hullik vagy 50e ft akkor gondolok majd az alu felnikre.
Semmi féle képpen nem szeretnék peres gumik, total fölösleges.
Viszont ha minden igaz holnap új CD-s fejegység kerül bele.

Ezt a SONY-t cserélem le:

(#269) gabx76


gabx76
senior tag

Üdv!

Az 1.4 kontra 1.6vitához szeretnék hozzászólni, mint 1.4e 19-es tulaj. Bevallom, az 1.6-os díjszabást nem ismerem (ugyan faternak az van, de az Daewoo :D ).
Az én 1.4-esem 88LE és SZVSZ épp alég a 960kg-os kasztnihoz. SZépen gyorsul, szeret pörögni (3-asban 140-ig lehet húzni).
Teljes létszámmall valóban nem olyan izmos, de utazásra épp elég. Múlt héten voltam vele Győrben. (az nekem oda-vissza 500km) és átlagban 6 körül fogyasztott négy emberrel, csomagokkal. A kötelezőm évente 7k.

szerk.:azt is hozzátenném, hogy az én járgányomban csak most fordult át a számláló 90k-ra, szóval eléggé megkímélt.

szerk2: Ittvan

[ Szerkesztve ]

(#270) Lejszi válasza gabx76 (#269) üzenetére


Lejszi
senior tag

Az nagyon jó, hogy csak ennyit fogyaszt a gépsárkány, dícséretre méltó. :R
Viszont ha neked csak 7k évente a kötelező, akkor te már vmi über brutál kedvezményes kategóriában lehetsz. De ha vki A0-ba kezd annak minimálisan olyan 30e Ft lesz a kötelezője 1évre a legolcsóbb biztosítónál a MÁV ABE-nél egy 1.4-es kocsira. Ez tuti!

(#271) gabx76 válasza Lejszi (#270) üzenetére


gabx76
senior tag

Bocs, közben elolvastam mégegyszer amit írtam és rájöttem, hogy nagyon benéztem.
Szóval a 7k az csak az adó. A kötelező bizt. természetesen jóval több.
mivel elég fiatal vagyok, ezért 40k körül van évente. Sorry :B

mod: a fogyasztás stimmt. Tavaly voltunk Zasszonnyal kettesben Komáromban. Akkor 5.5-re jött ki 100km-re, pedig siettünk.

[ Szerkesztve ]

(#272) kornél1 válasza gabx76 (#269) üzenetére


kornél1
aktív tag

hallod, olyan mintha 50000 lenne benne, látszik van gazdája.

Lejszi: mire cseréled? nekem a elözö automba tudod mi volt? Audiovox ME512. nincs CD mechanika (nincs mi elromoljon) és csak USB és SD kártya foglalat, és ugy nézett ki mint egy gyári audi rádió (amugy B vectrába volt, illett bele). meguntam hogy CD-t kell kiirni stb és az ára csak 25k volt. (audiovox meg a legnagyobb az usa-ban). a clioban sima CD-s van sajnltam rá plusz 40et hogy mp3 legyen, ugyis csak a rádio szol...

jahjha, nem fontos annyira, peres gumi meg persze, nekem már ez is tool peres, legközelebb a kényelem miatt nem megyek /60 alá....

(#273) Lejszi válasza gabx76 (#271) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nekem a súlyadó vmi 4-5 e Ft volt, nemrég fizettem be. Nekem a kötelező évente 26 e Ft.
Én is 5-6L-el járok el vele és nagyon meg vagyok elégedve. :C

(#274) kornél1 válasza Lejszi (#273) üzenetére


kornél1
aktív tag

én is 5-6 literrel járok, igaz nagyon gyorsan vezetek de akkor se vagyok megelégedve :DDD

(#275) Lejszi válasza kornél1 (#272) üzenetére


Lejszi
senior tag

Ilyenre cserélem: (Panasonic)

Újabb modell, távirányító (nem mintha annyira lusta lennék :D ) meg a SONY-t már meguntam. A pana után már DVD-set fogok bizniszelni, de az még a jövő zenéje...

6 hangszórós Magnat szett van amúgy a kocsiban. :))

(#276) kornél1 válasza Lejszi (#275) üzenetére


kornél1
aktív tag

egy sony-t lecserélsz Pana-ra???? nem hiszem el. én a twingombol kivágtam a Pana-t és Pio-t tettem be helyette :DDD ár az már 2004ben volt az igaz :DD

(#277) Lejszi válasza kornél1 (#276) üzenetére


Lejszi
senior tag

igen lecserélem
tudom így elsőre kicsit furán hangzik :D
Nekem évekig Clarion-om volt (még a Ladámba), de aztán mikor eladtam az autót kivettem belőle és eladtam azt másnak. Meg voltam vele elégedve, nagyon szépen szólt
Aztán a CLIO-t egy kenwood-al vettem meg, és a KW-t erre a Sony-ra cseréltem le, mert ez már mp3-as volt, de sajna meguntam.
Nem egy alsó kategóriás ez a Pana sem uh a silány minőségtől nem félek. :))

(#278) gabx76 válasza Lejszi (#277) üzenetére


gabx76
senior tag

Csak mert meguntad?!
Ejh, én is most zártam le a lakásvásárlás project-et, de még nincs tervben lecserélnem a Grundig-ot. (pedig nem vagyok elájulva tőle)

(#279) Lejszi válasza gabx76 (#278) üzenetére


Lejszi
senior tag

jaja

Meglátjuk mit tud majd ez a panasonic.
Mondjuk egy SD kártya foglalat vagy egy USB csatlakozás nem lenne rossz ;)

(#280) gabx76 válasza Lejszi (#279) üzenetére


gabx76
senior tag

Nincs rajta?
Ha most vennék, tuti olyat keresnék, amin mindkettő van.

(#281) kornél1 válasza gabx76 (#280) üzenetére


kornél1
aktív tag

[link]

ezt ajánlom! nekem ez volt és nagyon tetszett! az ujba csak azér nme hoztam, mer fényezett a középkonzol és nem illene bele. csak a gyári

(#282) gabx76 válasza kornél1 (#281) üzenetére


gabx76
senior tag

Hééé, ne csináld már! :D
Pont valami ilyesmire gondoltam. Szeretem az ilyen low-design cuccokat. Ráadásul nem is drága. Ha el tudnám passzolni a mostani cuccot, lenne benne fantázia.

(#283) kornél1 válasza gabx76 (#282) üzenetére


kornél1
aktív tag

nah ugye hogy jo ez. mintha gyári Audi lenne, nekem pont ez tetszik, hogy semmi csicsapicsa. és a hangminöség is jo. igaz nekem 8hangszoron szolt, amik jok voltak, de maga a fej szuper.

a mostanit meg told fel Carstyyling.hu-ra. ott el lehet adni. én az autos dolgokat ott intézem

(#284) Lejszi válasza kornél1 (#281) üzenetére


Lejszi
senior tag

Tényleg jól és szolidan néz ki :K

(#285) Lejszi válasza gabx76 (#282) üzenetére


Lejszi
senior tag

Szerintem a régit itt a PH-n is simán el tudnád adni.
Eddig nem volt olyan cucc amit ne adtam volna el itt, mindenre talász vevőt előbb vagy utóbb.
Ha majd befektetsz egy ilyenbe várom a tapasztalatokat.

(#286) Lejszi


Lejszi
senior tag

Nem tud vki 13"-os ALU felniket eladót a CLIO-mra?
Kornél, nem kell rá egyenlőre 15"-os, mert ott van egy felni nélküli téli gumi garnitúra.
Ráraknám a nyárit a ALU felnikre a télit meg a lemez felnikre.
Sajnálom a gumikat, mert a téli még csak idén ment, a nyári meg szintén nagyon jó állapotban van és hát...Michelin Energy.
Uh mindenképp 13-asokra lenne szükségem.

Ha vkinek van vagy tud akkor kérem jelezze. :R
Szerdán és vasárnap (ápr 30 és május 4.) Bp-i átvétel is jó lenne, mert akkor ott tartózkodom. Ha vkinek nagyon jó ajánlata van akkor a két időpont között is megoldható, mert Bp mellett leszek ekkor.

(#287) kornél1 válasza Lejszi (#285) üzenetére


kornél1
aktív tag

nekem jók a tapasztalataim vele.!!!!

Lejszi, Carstyling.hu !!!! sok felni van ott!!!!!! biztos 13as? nem 14es az?????? sztem arra a Cliora 14es kell :F

[ Szerkesztve ]

(#288) kornél1 válasza kornél1 (#287) üzenetére


kornél1
aktív tag

lejszi, nézd már meg, arra 14es kell.

(#289) Lejszi válasza kornél1 (#288) üzenetére


Lejszi
senior tag

jelenleg 13-as van rajta uh abból gondolom h 13-as kell :)

de azert du ujra megnezem de 99,9% h 13-as

[ Szerkesztve ]

(#290) kornél1 válasza Lejszi (#289) üzenetére


kornél1
aktív tag

nekem furcsa. ez mikori clio? Clio II ugye??? a www.startgumi.hu alapján erre 14es a minimum. a nagyobb fékek miatt. és nekem is ugy rémlik 14es kell rá. (amugy 18" is befér) 14esnek kell lennie.

(#291) gabx76 válasza kornél1 (#283) üzenetére


gabx76
senior tag

Hááát nem tudom.
Szerintetek mennyit lehetne kérni ezért?

[ Szerkesztve ]

(#292) kornél1 válasza gabx76 (#291) üzenetére


kornél1
aktív tag

11-12k

(#293) Lejszi válasza kornél1 (#290) üzenetére


Lejszi
senior tag

Igen CLIO II.

de most már annyira kiváncsivá tettél, hogy mindenképp megnézem, de én úgy emlékszem a gumikra R13 van írva.
Majd irok...

(#294) kornél1 válasza Lejszi (#293) üzenetére


kornél1
aktív tag

várom. :R :R

(#295) gabx76 válasza kornél1 (#292) üzenetére


gabx76
senior tag

akkor egyelőre ráér...

(#296) kornél1 válasza gabx76 (#295) üzenetére


kornél1
aktív tag

de aztán lehet hogy több nem tom. majd rákeresek.

(#297) nemma válasza gabx76 (#269) üzenetére


nemma
addikt

Hálás kis autó, én is ilyesmit szeretnék! :K
Mondjuk a 88 LE-t nem hiszem el, de 80-ig hajlandó vagyok elmenni :D
Az átlag 6l-es fogasztást a fedélzeti sz.gép mérte?

(#298) gabx76 válasza nemma (#297) üzenetére


gabx76
senior tag

A 80LE a sima 1.4-esé (pontosabban 79). Ez viszont 1.4e, ami kicsit több. (85-90-ig láttam már említve).
Fedélzeti számítógép?! :D Napersze. Indulás előtt teletankoltam, aztán mikor hazaértem újra. Aztán számoltam.

mod: 92-ben volt még 1.4i is, szintén 79LE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#299) nemma válasza gabx76 (#298) üzenetére


nemma
addikt

Ezek szerint nincs benne? :DDD
Én úgy tudom, volt a "sima" 1.4-es, az 60LE, az 1.4e(gondolom ez az energy motorra utal) pedig 80LE. Mondjuk ezen nem fogunk összeveszni...
Egyébként hol vetted ezt a fehér paripát? :)

(#300) gabx76 válasza nemma (#299) üzenetére


gabx76
senior tag

Hát nincs... :)
Lehet, hogy neked van igazad, tényleg nem számít igazán, hogy 80, vagy 88.
Már 3 éve szolgál a járgány, egyébként Kaposvárról származik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.