Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92401) Somatom válasza Trooper82 (#92400) üzenetére


Somatom
veterán

Én most csak netezek, de az a szokásos. Gaál József u. teteje.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#92403) Trooper82 válasza 4Grider (#92402) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi, mar a 1220 is mondja, hogy a volte-vel van gond. :R

(#92404) Landsmann válasza Trooper82 (#92403) üzenetére


Landsmann
addikt

Ahha, akkor ezért nem sikerült reggel felhívnom valakit. 3-szor próbáltam. Ő tudott hívni engem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92405) Bl.Gyo. válasza Somatom (#92401) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Fura ez a hullámzás, nekem is hasonló pár napja. Nem ennyire, de hullámzó a grafikon...

Főleg feltöltésnél, de szinte mindig.

Csináltam egy tesztet az oldalon ahol Te is:

[ Szerkesztve ]

(#92406) tomp válasza TeeJay (#92396) üzenetére


tomp
félisten

B7 budapesten pár helyen?
kép
Tény, hogy kevesebb helyen van mint B1 de ez azért nem pár hely. :)

(#92407) Bl.Gyo. válasza tomp (#92406) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez milyen app vagy weboldal?

(#92408) tomp válasza Bl.Gyo. (#92407) üzenetére


tomp
félisten

CellMapper
Androidra van app is hozzá.

(#92409) Bl.Gyo. válasza tomp (#92408) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ja az megvan nekem is, csak nem így jeleníti meg az adatokat (app). Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#92410) Landsmann


Landsmann
addikt

Alighanem vowifiileg is ügyködnek valamit. Most vettem észre, hoyg az egyik telefonon bekapcsolva maradt az opció és mégis elérhető, nem dobta le a mobil hálózatról mint korábban. Most tesztelem a másikon is. Ha az is elérhető marad, akkor reszelgetik a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92411) AtHoS válasza Viktor0610 (#92364) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez az only ügyfélszolgálatos GPRS roaming tiltás lemondás lakossági adatkártya esetén érvényes?

Csak mert nálam KÜFös adatkártya esetében Yettel fiókba belépve a Szolgáltatás módosításoknàl látom, hogy aktív ez a tiltás és le is tudom mondani....legalábbis ott a Lemondom gomb hozzá.

Külföld fül alatt viszont van Külföldi mobilinternet használat tiltás lehetősége.

read-only mode on the forum

(#92412) tomp válasza Landsmann (#92410) üzenetére


tomp
félisten

Ha normálisan van implementálva a telefon szoftverébe akkor eleve nem okozhat gondot ha be van kapcsolva.
OnePlusnál megcsináltam a VoWiFi-t. Folyamatosan be is van kapcsolva de semmi gond nincs.
Samsungnál sincs gond vele.
Xiaominál távolról is megváltozhat az IMS viselkedés. Megjavulhat de el is cseszhetik. Ezeket viszont nem a szolgáltató csinálja hanem a gyártó a háttérben.

(#92413) Viktor0610 válasza AtHoS (#92411) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, mindenkinek (bizonyos szegmensek esetén) elérhető online is.
Csak én a saját szamaimnál nem láttam ilyen opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#92414) Landsmann válasza tomp (#92412) üzenetére


Landsmann
addikt

Valamikor régen nem okozott problémát ha be volt kapcsolva. Aztán igen. Most megint nem. A redmi Note 10 5G-n volt MIUI frissülés, de ez már előtte be lehetett kapcsolva valamikor. Mivel tartalék telefon, hívásindításra, fogadásra nem használom. De most délben tettem egy próbát. Simán kicsöng. Na, ezen felbuzdulva a Redmi 6-ot is átállítottam, az gyakorlatilag fél óra múlva elérhetetlen szokott lenni. Most nem. Simán hívható. De ami érdekes, a két SIM-ből csak az előfizetéses szokott elérhetetlen lenni, a kártyás nem. A másikban is kárytás van, de annál is elő szokott jönni a probléma, de eddig mindhárom SIM hívható.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92415) tomp válasza Landsmann (#92414) üzenetére


tomp
félisten

De ami érdekes, a két SIM-ből csak az előfizetéses szokott elérhetetlen lenni, a kártyás nem

Yettelnél a számlás és kártyát előfizetéseket egy és ugyan az a rendszer kezeli. IMS-nél szintén. Olyan nincs, hogy az egyikkel gondot okoz a másikkal nem.
VoWiFi kapcsolóval a telefon próbál beregisztrálni kívülről(külső ip-ről) az IMS-re. Mivel nincs meg a jogosultság(nincs az előfizetésed engedélyezve) így az IMS visszautasítja. Mivel sz@rul van konfigurálva a szoftverben a VoWiFi reg így folyamatosan próbálkozik megállás nélkül. Ez vezet egy idő után elérhetetlenséghez mivel time out következik be.
Normális VoWiFi konfignál paraméterezve vannak az próbálkozások.
pl sikertelen regisztrálásnál ismételje meg újra aztán várjon x ideig az újrapróbálkozással

(#92416) TeeJay válasza tomp (#92406) üzenetére


TeeJay
félisten

Úgy értem főleg belső kerületek forgalmasabb helyek.
Külvárosi részen amerre én járok (19-18-10. kerület dél pesti részek) nem igen van és ahol fejlesztés már lement ott is csak B1 és B28 jelent meg B7 sehol

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92417) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Valaki kapott már olyan visszatérítést amiről beszéltek egy pár hónapja (GVH büntetés)?

(#92418) sfdrakex válasza mcdennis (#92417) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen. Kaptam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92419) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

annak vajon mi lehet az oka, hogy ugyanabban a helyiségben, az egyik készülékkel 4G hálózaton ~40-50Mbps sebességet kapok jelenleg, a másikkal pedig 0,45 Mbps sebességet? (full térerő mindkettőnél)

készülék restart már megvolt, sajnos nem oldotta meg....

először hálózati problémára gondoltam, de az így eléggé biztosra ki van zárva.

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92420) sfdrakex válasza bepken (#92419) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen készülékek?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92421) 4Grider válasza bepken (#92419) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezer oka lehet. Az egyik pl. össze tud fogni két vagy több frekvenciát, a másik nem. Az egyik 800 MHz-en volt a méréskor, a másik 1800 MHz-en. És így tovább...

(#92422) bepken válasza sfdrakex (#92420) üzenetére


bepken
veterán

az egyik egy ZTE R216 4G Router, a másik pedig egy Nova 5T

a routernél jött elő a probléma, jelenleg csak USB kapcsolat van (tehát 1 db eszközt szolgál ki), és a sebességet a belső monitorozáson nézem - de természetesen webes mérés is hasonlót mutat

ha a telón kikapcsolom a wifit és saját mobilnettel mérek, akkor meg jön szépen, ahogy kéne neki

#924214 Grider - ez logikusnak hangzik, a ZTE router már nem mai csirke - ez akkor jelenleg valami olyasmit jelent esetemben, hogy ebben a régióban az egyik frekvencia lehalt/túlterhelt?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92423) Bl.Gyo. válasza bepken (#92422) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

A zte cat.4-es. nekem is ez volt a bajom, már megőrültem olyan lassú. Egyetlen frekvenciat tud használni ami le van terhelve azért lassú. A teló valószínűleg többet össze fog és gyorsabb. A lényeg hogy modern routerre kell lecserélni, mást nem lehet csinálni hogy gyorsabb legyen. Régi technológia

(#92424) bepken válasza Bl.Gyo. (#92423) üzenetére


bepken
veterán

így már érthető, köszönöm szépen! :R idő közben egyébként helyre is jött...

ha már itt tartunk...tudtok ajánlani valamilyen típust? mondjuk ami nem 100ropinál kezdődik :DDD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92425) Bl.Gyo. válasza bepken (#92424) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ha "helyre jött" akkor lehet átváltott másik kevésbé terhelt frekire, de az sem megoldás barmikor vissza válthat, és ismét halott.
Én a cat.4-esemet lecseréltem egy cat.19-es Huawei B818-ra (ezt használom én ezt tudom ajánlani nagyon jó) hardverapró-n találtam 36 ezerért. Boltból ez kb. 60 ezer. Érdemes figyelni a hardveraprót.

A hozzáértőktől kérdezném, hogy a B818-nál mit jelent az hogy "5G ready"?

[ Szerkesztve ]

(#92426) bociusz


bociusz
aktív tag

Az M6-osról, Pusztaszabolcson és Iváncsán találtam ma meg az első két Balatonon kívüli B8-as helyszínt. :)

(#92427) bepken válasza Bl.Gyo. (#92425) üzenetére


bepken
veterán

ezt már egyszer nézegettem, RJ-45 csatlakozó része is tetszik :)

wifi mennyire erős? hány eszközzel használod?

(bocsi, remélem nem vagyok ezzel a témával nagyon offtopic)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92428) Lacpac válasza bepken (#92427) üzenetére


Lacpac
őstag

Ha kihagyták volna belőle a wifit, akkor semmivel sem tudna kevesebbet mint most...
Szerintem értékelhetetlen az erőssége.
Ezért nálunk nincs is más dolga, csak a mobilnet emészthetővé tétele. Bridge módban van.

(#92429) Bl.Gyo. válasza bepken (#92427) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Wifi jel (2.4ghz) lehetne jobb is, de ez sem rossz. 70m-re van a kapu a háztól, felúton van egy xiaomi repeater jel továbbító eszköz a kapunal lévő kamerához. A repeatert épphogy eléri (nagy ritkán eldobja a jelet de ez lehet a repeater hibája) úgy hogy van köztük 2-3 lombos barackfa, és egy vékonyabb fallal is megküzd. Előző routertem kicsit erősebb volt de nem sokkal.

Hány eszköz?
- telóm 5ghz
- laptop 5ghz
- okos tv 5ghz
- másik okos tv 5ghz
- másik teló 2.4ghz
- wifi továbbító 2.4ghz
- néha 1-1 mas eszköz

[ Szerkesztve ]

(#92430) bepken válasza Bl.Gyo. (#92429) üzenetére


bepken
veterán

ez nekem nem tűnik vészesnek :) repeater valószínűleg nálunk is kell majd, de 3-4 eszköznél több egyszerre nem lesz felcsatlakozva rá - jelenlegi meg nem is nagyon bír el többet...

azon felül, hogy a fent említett sávszélesség problémákat is jó eséllyel orvosolni tudná ez a kütyü, talán végre az az idegesítő probléma is megszűnne, hogy hetente újra kell indítani routert....plusz ugye ennél van egy típushiba is, miszerint minden újraindításnál "be kell állítani" a preferált hálózatot, mert megától nem lép fel mobilnetre (szóval viszket a tenyerem rendesen :DDD)

#92428 Lacpac - mondjuk igazad van! ha mégse volna elég a wifi teljesítménye, még mindig ott van a lehetőség, hogy bridge módba vágom :)

holnap felhívom a Yettelt, hátha lehet valahogy kedvezményesen szerezni tőlük (flottás vagyok, fogalmam sincs, milyen árat kell néznem)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92431) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
Engem az érdekelne hogy ezzel az otthon net lite csomaggal meg routerrel amit hozzá adnak választva, várható hogy gyorsabb jobb lesz a 4g net mint egy mobilon a mobilnetemmel?(MI9 T pro).
Úgy ertem van esély a megadott 150/50Mbit/s- re vagy megközelitve vagyis jobb lehet az internet sebesség ezzel az otthon nettel?
A telefon általában 15-65 mbit körül mozog.(speedtest)

WoT:jimmbo

(#92432) Viktor0610 válasza jimmy74 (#92431) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire tudom, az OtthonNet Lite pont ugyanazt a 4G-t használja, mint a telefon (egyéb eszközök), szóval max. abból kifolyólag lesz jobb/rosszabb a sebesség, hogy milyen sávokat fog össze a telefonod és a router.

Samsung Galaxy A54

(#92433) jimmy74 válasza Viktor0610 (#92432) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszi
Én főleg más eszközön használnám így a mobil esetleg mint szűk keresztmetszet kilőve🙂

WoT:jimmbo

(#92434) Viktor0610 válasza jimmy74 (#92433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy jelenleg a 9T Pród összefog X sávot, a router Y sávot.
Ebből a különbségből lehet sebességkülönbség.

Samsung Galaxy A54

(#92435) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Mik a tapasztalatok ezzel az otthon internettel? 1 évre, csak 6 hónapot kell fizetni! Azért az elég olcsó! :R

Távmunka+meetingek mennének!

(#92436) zzola válasza I02S3F (#92435) üzenetére


zzola
félisten

Balatonalmádi.
Tegnap épp jó volt, bírta a 4k streamet, máskor a böngészés is problémát jelent.
Nyilván cella függő a sebesség...

(#92437) bkiky01 válasza I02S3F (#92435) üzenetére


bkiky01
senior tag

Lefedettség függő, a hozzá kapott routerrel nem tudja azt mint egy felsőbb kategóriás mobil, de pl nálam olyan 120/50 megabit azért megvan. Néha 10%-kal kevesebb.. Huawei B535 router.. Ha jobb a router több frekit is összefog.

(#92439) zzola válasza #45580032 (#92438) üzenetére


zzola
félisten

Mindeközben egy Pécs-Siófok-Balatonalmádi útvonalat nem tudok úgy végig beszélgetni, hogy ne kelljen legalább 5x megszakítanom a hívást, mert nincs 4G, sem 3G és a beszédhang minősége kritikán aluli....

(#92440) RoyalAirForc válasza I02S3F (#92435) üzenetére


RoyalAirForc
tag

OtthonNet Pro-m van. A szaki azt mondta, nagyon jó helyen vagyok (Siófok, belváros) , itt ő ezernégyeket is mért a tabletjén. Nekem a telepített Nokia routerrel 250-300 mbps le általában megvan, néha benéz 400 fölé is. Viszont van, hogy random megszakad a net, vagy beesik 50 alá. Ez napi egyszer biztos előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#92441) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Mobil netről kellene üzemeltetnem kamerákat. Ipcím natolt. Hogyan tudnám megoldani? Yettel tud adni fix ip-t? Nincs még előfizetés, próbálok utánajárni szolgáltatós megoldáson. Más opció nincs.

Köszi

(#92442) 4Grider válasza seger (#92441) üzenetére


4Grider
nagyúr

Yettel ad publikus ip címet, amit összehozol egy ddns szolgáltatóval, és máris eléred őket.
Vagy olyan kamerákat használsz, amik kívülről elérhetőek nat mögül is.

(#92443) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
A címemre a Yettel hozza a korlátlan OtthonNET-et.
Viszont nem a legszuperebb a térerőm itt a lakásban, és sebességebn is csak kb olyan 8-10Mbit-et mér lefelé a Speedtest, felfelé kb 3-at. (Prime csomag, Iphone 12, Samsung S21)
Jól gondolom, hogy a routerral sem lenne ez több, nem adanak több kakaót az OtthonNet előfizetésre? :U

(#92444) Viktor0610 válasza seger (#92441) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt nem egészen értem.
Ha nincs meg még az előfizetés, honnan tudod, hogy az IP-cím natolt?
Ha net alapú a kártya, akkor lesz publikus IP-d, ha hangalapú az előfizetés, akkor nem lesz publikus az IP-címed.

Samsung Galaxy A54

(#92445) zzola válasza TomPack (#92443) üzenetére


zzola
félisten

Nem feltétlen. Ha a router össze tudja fogni a frekvenciákat, akkor lehet jobb a sebesség...

(#92446) MadMancs válasza zzola (#92445) üzenetére


MadMancs
veterán

S21 nél szerintem nem igen fog össze több frekit egyik yetteles router sem. LTE cat19, összesen 312 féle CA kombinációra képes. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#92447) zzola válasza MadMancs (#92446) üzenetére


zzola
félisten

Várjuk meg azért a gyakorlati példát. Nekem Almádiban az i13pro-n egy pálcika térerő és pár megabit sebesség van, ugyanez routerrel 4 rublika és 20-50 mbit...

[ Szerkesztve ]

(#92448) 4Grider válasza MadMancs (#92446) üzenetére


4Grider
nagyúr

S21-el nem lehet B28-at és B20-at összefogni. Itt nálam így csak B20+B3+B1-et tud. A mellette lévő router meg ezekhez hozzá tudja fogni a B28-at is. A különbség meg 80/130 Mbps.

(#92449) seger válasza Viktor0610 (#92444) üzenetére


seger
addikt

Nincs még előfizetés, csak Ismerőstől lett kölcsönbe egy próbára. Az natolt. Azt mondták arra nincs publikus. De akkor lehet az hang alapú volt. Köszi, már ez is hasznos infó.

(#92450) Somatom válasza seger (#92449) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszerű megnézni. A hangalapú csak "online" APN -nel müxik, a netes pedig csak "net" APN -nel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.