Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92701) 4Grider válasza Speeedfire (#92693) üzenetére


4Grider
nagyúr

Korlátlan adathoz vagy hanghíváshoz nem, tehát korlátos adatmennyiséghez lehet igényelni adatmegosztót.

(#92702) Speeedfire válasza 4Grider (#92701) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De társkartyat se? :Y

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92703) Viktor0610 válasza Speeedfire (#92702) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Yettelnél nincs társkártya.
Adatmegosztó van (megadott csomagokhoz), vagy autóskártya (üzleti ügyfeleknek).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#92704) 4Grider válasza Speeedfire (#92702) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mit szeretnél és milyen előfizetéshez?

(#92705) Speeedfire válasza 4Grider (#92704) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi srácok. Akkor ez felejtős.
Korlátlan net van, azt láttam már a múltkor hogy adatmegoszto van, de korlátlanra nincs. Gondoltam hátha van sima társkartya.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92706) zzola


zzola
félisten

Aki a KÜF-nál Bumm csomagban van, tudna segíteni, hogy mi a beszédcsomag és a netcsomag megnevezése? Számlán rajta van!
Köszi!
:R

(#92707) SpongyaBob válasza zzola (#92706) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Flotta 1400
és Flotta (megújuló) Mobilnet Pro

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#92708) zzola válasza SpongyaBob (#92707) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#92709) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok! Yettel otthoni 5G lefedettsegu helyen ugral a telo a 4g, 5g halozat kozott.. kenyszerithetem a telefont csak 5G halozatra van ilyen opcio? Esetleg valami szerviz beallitas fejlesztoi modban stb..? Koszi (Oneplus 9Pro)

(#92710) sirgeoff válasza nimmrody (#92709) üzenetére


sirgeoff
tag

Szia!
A kijelzés egy kicsit cseles, mert az, hogy felül a térerő ikonnál 5G-t látsz még nem jelenti azt, hogy éppen használja is a telefon. Inkább afféle "lehetőség van rá" jelző, pontosabban olyan cellában vagy, ahol van 5G is.
Azért nincs állandóan 5G-n az eszköz, mert úgy többet fogyasztana. Inkább kapcsolgat, ha szükségét érzi.
A 4G-5G kapcsolgatást inkább az okozhatja, hogy cellahatáron lehetsz, és az egyik 5G képes cella, míg a másik nem az.

(#92711) nimmrody válasza sirgeoff (#92710) üzenetére


nimmrody
tag

Koszi szepen.

Feldobtam egy 5G switch appot a play store bol, probalgattam de itt annyi halozati lehetoseg volt hogy egyelore nem eroltetem.. :)

(#92712) eFeMeR74 válasza sirgeoff (#92710) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Arról nem beszélve, hogy nálunk még nagyon sok helyen az ugymond áll (NSA) 5G hálozat fut,(Ami 1 felturbózott 4G+ :) ) mert olcsóbb.
Majd, ha mindenhol legalább SD hálozatok lesznek akkor lesz jó ( idővel)
Ezért, ha van lehetőség a telefon fejlesztői menüjében állítani az 5G hálozatot automatáról NSAra vagy NSA+SDre rakni akkor stabilabb lesz talán :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#92713) Diák66 válasza eFeMeR74 (#92712) üzenetére


Diák66
őstag

NSA és SA lesz az szerintem, amire gondoltál.... az SD felbontásnál még a HD is jobb, nemhogy az FHD/4k/8k. ;]

(#92714) tomp válasza nimmrody (#92709) üzenetére


tomp
félisten

Valóban ugrál 4G és 5G között vagy csak a jelzés váltakozik? Nem mindegy!
Nézd meg CellMapperrel mutat e NR NSA kapcsolatot mikor 5G-t mutat.
A OnePlus 5G-t mutat már akkor is ha látni látja az 5G frekit de NEM kapcsolódik hozzá.

Tudod kényszeríteni "NR Only" módra a telefont de akkor nem lesz semmilyen hálózatod mivel az 5G nem önálló hálózat hanem 4G-re épül. Azaz legalább NR/LTE mód kell. De ha nem vágod akkor inkább ne piszkáld! :)

(#92715) eFeMeR74 válasza Diák66 (#92713) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Természetesen igaz :) :R

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#92716) DrBubo77 válasza tomp (#92714) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem pl 5G-t jelez, de a Net Signal Pro lebuktatja, hogy az csak 4G. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#92717) adam1400 válasza Avayasoft (#92678) üzenetére


adam1400
tag

állítólag borsodban már megy

(#92718) tomp válasza adam1400 (#92717) üzenetére


tomp
félisten

Olyan nincs, hogy egyik megyében megy a másikban nem...
Maga amúgy a VoWiFi az már hónapok óta megy a tesztelőknek. Publikusan senkinek!

(#92719) INGJOKE válasza adam1400 (#92717) üzenetére


INGJOKE
veterán

Borsodban minden is megy :DDD :DDD :DD

(#92720) SpongyaBob válasza adam1400 (#92717) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem megy pedig :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#92721) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Most hívták asszonyt a Yetteltől valami felmérésre. Pár percet hallottam belőle, de az kiderült hogy október 1-től az üzletben befizetéssel nem teljesíted az ecomform vagy milyen fizetést és a következő havi számlán kiszámlázza.

Erről nem hallottam még itt ez nem nagyon van reklámozva, vagy a hetente változó valamelyik Ászf-be volt? :)

(#92722) zzola válasza INGJOKE (#92721) üzenetére


zzola
félisten

Nekem tegnap azt mondták Pécsett, hogy irodában csak pénzért lehet számlát befizetni...

(#92723) INGJOKE válasza zzola (#92722) üzenetére


INGJOKE
veterán

A nő azt olvasta fel, ha így fizeted, akkor az ezért kapott kedvezményt a következő hónapi számlán kiszámlázzák. Hiába mondta az asszonynak, hogy mondja azt hogy ez miatt utálni fogjuk a yettelt és hogy nem korrekt, semlegesre tette. Engem nem érint még ha nem lenne kedvezmény erre akkor se mennék be ezért az üzletbe, meg ha tehetem inkább semmiért. :)

(#92724) szabonagyur válasza INGJOKE (#92721) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit jelent az e-Komfort csomag? - Yettel

Amúgy meg ha belegondolsz jogos. Azért ad kedvezményt a cég mivel nem kellene neki erőforrást allokálni ilyenre ami 2 kattintás otthon. De ha meg erőforrást kell allokálni akkor drágább (ez minden cégnél így ment eddig is).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92725) sfdrakex válasza INGJOKE (#92721) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez már sok éve így van szerintem. Ha kérdz e számlát, kapsz kedvezményt, de ha üzletben fizeted, bukod a kedvezményt. Minden szolgáltatónál így van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92726) INGJOKE válasza sfdrakex (#92725) üzenetére


INGJOKE
veterán

Dehogy volt így. Eddig ezzel sokan éltek így. Mondom elegem nem érint, de sok embert igen. :)

(#92727) sfdrakex válasza INGJOKE (#92726) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor csak így kellett volna lennie, csak eddig nem foglalkoztak vele. Az e-komfort vagy mi a neve, leírásában benne van minden szolgáltatónál. Engem se érint, online fizetek mindent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92728) szabonagyur válasza INGJOKE (#92726) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a baj sokan így használták, aztán amikor mennél ügyet intézni (olyat amit csak személyesen tudnál) meg vársz egy napig a sorra mert mindenki számlát fizet be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92729) INGJOKE válasza szabonagyur (#92728) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én ritkán járok üzletbe, de egy kezemen meg tudom számolni mennyien fizettek be előttem számlát. Általában az szokott lenni, ami 2022-ben számomra hihetetlen, hogy valaki bemegy és fingja nincs mit akar és az ügyintéző nagyobbnál nagyobb bullshiteket mond neki és vesz egy telefon, úgy hogy gyakorlatilag semmit nem tud róla. :)

(#92730) DrBubo77 válasza szabonagyur (#92728) üzenetére


DrBubo77
addikt

Talán ezért veszik szigorúbbra.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#92731) szabonagyur válasza INGJOKE (#92729) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én pár évente egyszer megyek be amikor olyan dolog van és valahogy mindig sokan vannak a számla fizetéssel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92732) macman507


macman507
aktív tag

Szóval Yettel kártyás mobilnet ára 270 Ft, 300MB-ot adnak érte nagy kegyesen, egy napig érvényes, szuper. Megvettem ma délután 4 körül. Bekapcsolom mobilon, megnyitok egy appot és mintha nem lenne net, wtf.. másik appot is nézem, hátha csak azzal van a baj, az se jó.. na fasza. Telefon újraindít, hátha megjavul. Nem javult meg.

Aztán nagy nehezen sokadjára betöltötte a böngésző a google-t, amikor kerestem valamit, még youtube is betöltött, de még mindig nagyon lassú. Akkor megnéztem speedtesten milyen, kb 50 Mbps le és 24 körül fel. Egész gyors, kár hogy 150 megámba került ez a manőver :D
És továbbra is dög lassú a net ha használni akarom.

Eddig mindig jó volt, volt valami kimaradás vajon, vagy egy egyszerű csomagváltás is okozhat ilyet (feltöltőkártyás)? Pl az új csomagban direkt szívatnak ;] Hálózatfejlesztés nem ma volt a környéken, szóval az se lehet.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#92733) asdf_ válasza macman507 (#92732) üzenetére


asdf_
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#92734) Bl.Gyo. válasza macman507 (#92732) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ilyet én is megfigyeltem hogy néha belassulnak a dolgok, nehezen tölt be bármi, yettel tv megáll tölt, de egyből mérek egy speedtestet és 80mbit jön ki. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#92735) Kolondrum

Üdv. Realme GT2 pro vs. Elszáll a net.
Régebben is volt, aztán elmúlt, de újabban megint ez van, néha 3x 1 perc alatt.
Tünet: Minden jó de mégsem, nem megy a net, semmi nem érkezik meg bla bla, de ennek nincs jele. Aztán rep.gép üzemmód ON majd vissza és ideig jó. Az ideig óráig pár napja ezt jelenti, hogy folyamatosan elszáll. Mi lehet a.baja? Mert páromnak jó, de ő telekomos és ugyan ilyen gt2 pro.

Illetve éjjel elmegy a minden is, ma épp 0:43-kor se térerő semmi. Sokat dolgozok éjjel és etájt lekapcsol a yettel 1-1 percre. Ilyenkor mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#92736) martonl válasza Kolondrum (#92735) üzenetére


martonl
senior tag

Tesztelni kéne másik SIM kártyával is. Akár Yettelesel. De én 60% eséllyel telóhibára tippelek.

(#92737) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok!

A Yettelnél csak a dualsim-es készülékek függetlenek? 1 sim-es eszközök esetén kizárólag Yettel-es kártya helyezhető az eszközökbe? Egy Galaxy Tab S8-ról lenne szó.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#92738) burgatshow válasza tuto558 (#92737) üzenetére


burgatshow
veterán

Szerintem ahány márka annyi szokás. Az iPhone-ok esetében például a 13-as szériától lettek függetlenek a Yetteles készülékek, korábban függők voltak és ha dual SIM-es volt a készülék, akkor mindkét SIM "foglalat" függő volt.

[ Szerkesztve ]

(#92739) donjohnson válasza Kolondrum (#92735) üzenetére


donjohnson
addikt

ideiglenesen cseréljetek telefont a pároddal. vajon az ő telefonjában is rossz lesz a yettel sim/hálózat?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#92740) pdr755


pdr755
tag

Ezt a kérdést még a háború előtt ( :( :O ) beírtam már egyszer de akkor nem kaptam választ rá.
Elsősorban Viktor0610 vagy más Yettel közeli ember tudhatja rá a választ.
Flottas csomagban vagyok a yetinél. 2023 decemberig van érvényes hűsegnyilatkozatom (ez már a flottába belépésen túl vállalt 1 éven túlmenően van)
Mivel úgy tűnik (ennek még utána nézek) hogy a flottába foglalt 10 gigabájtos netnél nincs nagyobb, fontolgatom hogy átterek publikus tarifára (Yettel Prime jöhet szóba elsősorban)
A kérdés:
- Elvileg a Telenor korszakban volt lehetőség husegido alatt flottásról publikus tarifára áttérni. Ez a Yettel éraban is így maradt?
- 2021 decemberben vettem keszuléket is a flottával (ezért van még 2023 végéig hűségem). Ha áttérnék Yettel Prime tarifára, a készülék vásárlás esetén felszámított (1500 vagy 2000 forinttal magasabb) havidíjat fizetném vagy a havi 9900-asat?
Ez utóbbi kérdés azért merül fel mert a Yettel Prime tarifához tartozó készülék ártámogatást nem vettem igénybe, hanem csak az annál jóval alacsonyabb (jelképes értékű) flottásat.
Előre is köszönöm ha valaki tudja a választ!

[ Szerkesztve ]

(#92741) malor


malor
aktív tag

Nagyon láma kérdés az államilag támogatott 2G/3G telefoncsrere programban ezt a feltételt hogyan ellenőrzik:

"a lecserélni kívánt mobil 2021. július 1. és 2022. április 30. között legalább egyszer hanghívást indított, adatforgalmat bonyolított, vagy SMS-t küldöt"

Elméletileg mondjuk besétálok egy ilyen mobillal a Yettelbe, ami minden feltételnek csak ennek nem, azt hogyan szúrják ki?

(#92742) Fenyi Leopol válasza malor (#92741) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Imei szám alapján.

FL

(#92743) malor válasza Fenyi Leopol (#92742) üzenetére


malor
aktív tag

Ez olyan furán hangzik. Tényleg nem ismerem a technikai hátterét, de a világon bárhol is használtam a telót, bármilyen szolgáltató telefonszámával - függetlenül attól, hogy a készülék itthoni vásárlás - azt az IMEI szám alapján pl. a Yettel ellenőrizni tudja? Ez azért már olyan "titkosszolgálati módszernek" tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#92744) donjohnson válasza malor (#92743) üzenetére


donjohnson
addikt

miért titkosszolgálati? az imei szám a telóknak olyan mint a kocsiknak a rendszáma vagy alvázszáma. ha ellopják és bejelented, az alapján tiltják a telefont. vagy ha mondjuk részletre vetted és nem fizeted a részleteket.
a telefon ezzel azonosítja magát a hálózaton, a sim kártyával együttvéve persze.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#92745) malor válasza donjohnson (#92744) üzenetére


malor
aktív tag

Nem rágom tovább a gittet. Akkor van olyan nemzetközi adatbázis, amiben a világ összes mobiljának a tevékenységét gyűjtik és tárolják.

A letiltás evidens. Az egy egyszeri esemény és van előzménye és van egy fix következménye. Logikus (ok-okozat). De az IMEI számok alapján, az aktív telefonok folyamatos megfigyelése globálisan...amihez láthatóan elég szabad a hozzáférés...na az azért elég forró pitének tűnik. Ez azért nem annyira evidens szerintem. Komoly biztonsági kérdéseket feszeget. De jó tudni, hogy az IMEI szám alapján ennyire könnyen megfigyelhetőek vagyunk "legálisan". Ma is tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

(#92746) viktorhu válasza malor (#92745) üzenetére


viktorhu
veterán

Nyilván nem globális, hanem arról van egy lista, hogy milyen IMEI-ről jelentkeztek be az adott időszakban magyarországi mobilhálózatra. Ha Etiópiában használtad a telefont, nem leszel rajta a listán.

(#92747) malor válasza viktorhu (#92746) üzenetére


malor
aktív tag

Időközben a Pályázati kiírás és útmutató precízebb feltételei ezt jobban megmagyarázzák és tényleg belföldi használathoz kötik. A Yettel oldalán ez nem olyan egyértelmű.

(#92748) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Yettelnél jól működik a VoLTE? Egyébként ezt külön kell bekapcsoltatni? DIGI-nél van, Yettelnél nem látszódik.

(#92749) Baca válasza burgatshow (#92738) üzenetére


Baca
csendes tag

Akkor most a iphone 14-ek függetlenek?

(#92750) burgatshow válasza pinnacle (#92748) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen. Nem kell kulon bekapcsoltatni, ha a telefon tudja, akkor automatikusan bekapcsoljak. A VoLTE kapcsolo mar az ios 15-tel eltunt, amugy ez a Carrier Bundle-tol fugg, hogy lathato-e.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.