Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16874) Landsmann válasza sifarr (#16873) üzenetére


Landsmann
addikt

Azért azt is vegyük számításba, hogy az előfizetői létszám csökkenése nem magától való, vagy mind az elégedetlen ügyfelek által generált lemorzsolódás. Nagy szokása volt a Telenornak a SIM-kártya osztogatás. Én is kaptam 500 Ft lebeszélhetőséggel annak idején mikor Hűségesküt téve megvettem a Naite telefont. De emelett még volt másik 5 SIM a nevemen. Nos, a hatból már 4-et kivéreztettem az idén. Már csak kettő van. Nos, az ilyen osztogatott, de utána fel nem töltött kártyák egy idő után lejárnak. Ezt az időszakot is éljük, emiatt is van csökkenés. Az augusztusi létszámnövekedésnek is ez lehetett az oka. Kollégám is kapott SIM-et pluszban. Ha megnézitek a NMHH statisztikáját, abból jól látszik, hogy gyakorlatilag mióta a Telenor névre váltottak, folyamatosan csökkent az előfizetői létszám. Ez folytatódni fog, de immár nem a leketyegő osztogatott számlák miatt, hanem az elmúlt pőár hónap eseményei miatt. Egyrészt az emberek nem fognak mászkálni 2-3 telefonnal mint korábban, (persze van ilyen is még) másrészt a még meglévő, de nem használt kártyákat hagyják lejárni és jellemzőbb lesz az egy ember egy SIM felállás. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a nyár óta lezajlott események és amik még fognak történni, az továbbra sem kedvez annak, hogy egy ember több előfizetést kössön. (mindegy hogy számlás vagy kártyás) Lesz egy, de amennyire tud, azzal is spórol. Nem fog fenntartani 2-3-5 számot, mert mind-mind költség. Főleg úgy, hogy számlásaknál ott van az a rész, amit nem lehet lebeszélni, plusz a kapcsolási díjak, amik külön jelennek mega számlán. Magyarán egyre nehezebb előre kalkulálnia számlával. Mert hiába nem lépi túl az ember a havi keretet, attól a számla nem lesz azonos. Nem mindegy, hogy mondjuk a havi 800 percet havonta 100 hívásból, vagy 200-ból rendezi le az ember. Jó, nem sok a külömbség ha így nézzük, de sok kicsi sokra megy alapon a havi számlák között több ezer Ft-os külömbség is lehet havonta nagyobb havidíjas előfizetés esetén. Rákényszerítik/kényszerítették az embereket a telefonálási szokásaik átalakítására. Ezzel nem feltétlenül az előfizetők járnak rosszul, mert van több alternatíva is. Viszont a szolgáltatók buknak rajta, mert a kevesebb beszédperc, az emelt díjak miatt a bruttó bevétel lehet,. hogy nem lesz kevesebb, de több adót kell belóle kifizetni, ami nettóban már kevesebb lesz. Éppen ezért fontos lett volna/lenne, hogy minél több előfizetőt szerezzenek, tartsanak meg. csak most ennek pont az ellenkezője folyik. Összetett a probléma és szinte megoldhatatlan a szolgáltató számára. Egyrészről a szolgáltatás színvonalát fent kell tartani, folyamatosan működőképesnek kell lennie. Ezzel egyidőben a hálózatfejlesztést, számlázást is meg kell oldani úgy, hogy ne legyenek problémák. De vannak. Ráadásul olyan szerteágazó helyeken, hogy szinte már nem tud mit kezdeni a helyzettel a Telenor. Nem megy normálisan a telefon ügyfélszolgálat (sokszor órákat kell várni), nem megy rendesen az Online felület, sok a reklamáció a hívásmegosztás maitt, piszkálják az előfizetők az adatátviteli problémákkal, Több mint egy éve képtelenek az adaforgalmazási problémát üzembiztosan megoldani, stb. Ezerk nem kevés erőforrást kötnek le, miközben a rendszer működőképességét is biztosítani kellene. Magyarán kezdenek a hullámok összecsapni a Telenor feje fölött. Elég lenen egyesével is megküzdeni a problémákkal, az sem egyszerű, de mikor ilyen fajsúlyos dolgokból van több is, na az maga a rémálom.
Természetesen az előfizetőt ezek a problémák nem érdeklik. Ő szolgáltatást akar igénybe venni elérhető áron, üzembiztosan. De amikor azt látja, hogy ha valami problémával fordula szolgáltatóhoz és csak mismásolás, egymásra mutogatás, hazudozás félretájékoztatás, vagy éppen egyáltalán nem tájékoztatás fogadja, akkor alighanem elégdetlenkedni fog. Egy elégdetelen ügyfél meg több potenciális ügyfelet fog lebeszélni arról, hogy az adott szolgáltatóhoz menjen. Míg egy elégedett ügyfél nem, vagy alig hoz újabb ügyfelet a szolgáltatónak. A rossz hír mindig gyorsabban terjed.
Engem sem érdekel a szolgáltató nyomora, én is a szolgáltatást szeretném használni, de azért nem minden áron. Mikor azt látja az ember, hogy az előre beharangozott telekom adónak a többszörösét kaszírozzák be az előfizetőn, nyilván lépni fog. Érdekes módon más szolgáltatók megoldották, hogy a havi első 10 perc adómentes és csak az utána lévőket adóztatják. Csak ugye a vezetékes piacon ez működik is, míg a mibilénál a kartel miatt nem. Még ha ki sem mondják, hogy nem karteleznek, tudjuk jól, hogy mi van a háttérben. Ezek után aztán nyuilván, hogy én is, eg a másik is valamit lépni fog a szolgáltató lépésére és nem túl valószínű, hogy az előfizető fog ráfizetni a változásokra. Kicsit kényelmetlenebb, de a korábbi havi költésnek még a 10 %-ánál is kevesebbet fizetek havonta. Úgy gondolom, ezzel nem csak én vagyok így. Ha nem lett volna ez a nagy trükközés a telekom adó miatt, a kivégzett 4 kártyából néhány még ma is élhetett volna.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.