Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108901) bopeti98 válasza 4Grider (#108900) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem használok egyedi dnst, minden alap beállításon van hagyva.
Viszont most ezt az IPv4/6 dolgot megnéztem, és érdekes, hogy az APN beállításoknál a protokoll csak IPv6-ra volt állítva, viszont a telefon nem kapott egyáltalán 6-os címet. Most átállítottam a protokollt IPv4-re.

(#108902) 4Grider válasza bopeti98 (#108901) üzenetére


4Grider
nagyúr

Javaslom én is a Viktor által ajánlott cloudflare vagy a google dns-ek egyikének használatát (1.1.1.1 vagy dns.google androidon).

(#108903) Landsmann


Landsmann
addikt

Főnökasszony mutatja, hogy milyen sms-eket kapott. Egyetlen egy smile van az üzenetben, semmi más. Rövid időn belül 3-at kapott, mindegyik más számról jött. Egy 30-as és két 20-as számról. A számokra rákeresve a tudakozó az egyikre adott ki találatot, de nem ismeri. Ez megint valami újabb csalásnak az előszele lenne?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108904) Zssom válasza Landsmann (#108903) üzenetére


Zssom
tag

Gyanítom, igen, ezek ilyen megelőző célzattal jöhetnek, azt ellenőrizhetik, hogy a szám élő-e. Ha nem ismerős számok, inkább tiltsa már most azokat. Az is lehet, hogy a kapcsolatfelvétel új módjával találkozhatunk, ahol az üzenetet kapó fél kiváncsiságból jelentkezik. Én nem kockáztatnám semmi esetre sem.

(#108905) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Létezik a Yettelnél olyan meghatalmazási formátum, ami vállalati? Csak a kéttanús meghatalmazás mintát tudom letölteni az oldalukról és céges meghatalmazást szeretnék.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#108906) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Yettel Wallet-ben vásárolt buszjegyet hogyan lehet érvényesíteni?

Kaptam egy szép QR kódot. A buszon mondtam a sofőrnek, hogy ilyenem van, hogyan tudom érvényesíteni?

Azt mondta a sofőr, hogy nem tudja. Úgyhogy kenhettem a hajamra a Yettel Walletben vásárolt buszjegyet.

Volt valami kütyü kirakva a buszon, de QR-kód beolvasót nem sikerült rajta felfedezni. Inkább mintha valami NFC-s cucc lett volna.

Van erről a Y. Walletben adott QR-kód érvényesítésről oktató videó?

(#108907) donjohnson válasza Rodzser Mór (#108906) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem azt a qr kódot az ellenőrök tudják leolvasni a kézi műszerükkel. legalábbis a papír bérletemen mindig a qr kódot olvassák be ellenőrzéskor.

szerk.: a sofőröknek valami figurát, ábrát szoktak felmutatni az emberek egy app-ban (nem biztos hogy a yettel-es), ami naponta más.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108908) slice14 válasza Rodzser Mór (#108906) üzenetére


slice14
veterán

Nincs a QR kód megnyitása alatt egy Érvényesítés gomb?
Simple-nél ss a Közlekedési Mobiljegy app-nál így van.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108909) Rodzser Mór válasza donjohnson (#108907) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Hmmm.

Figura nekem nem rémlik.
De olyasmi valóban mintha lett volna, hogy az ellenőrök számára van a QR-kód.

De akkor a sofőr miért nem tudja, hogy mi a bánat van? Mit kell mutatni? Nincsenek kiképezve?

És mi a bánatért nincs erről leírás, oktatóvideó, ábra stb....? :W

(#108910) Rodzser Mór válasza slice14 (#108908) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

De van.

Ezt utólag próbálgattam.

Erre rápöttyintve kijött a scan (engedélyeznem kellett program számára a kamera használatát). Azaz szerintem vonalkódot, QR-kódot be kellett volna szkennelnem. De ott a sofőr körül sehol nem láttam ilyen kódot.

És továbbra is kérdés, a buszvezető ennek a használatát miért nem tudja?

(#108911) slice14 válasza Rodzser Mór (#108909) üzenetére


slice14
veterán

• Mi a teendő, ha elsőajtós járatra szállok?
Elsőajtós felszálláshoz válaszd ki a már megvásárolt érvényes napijegyed vagy bérleted. Ezután nyomd meg a Kódbeolvasás felszálláshoz feliratú gombot, majd olvasd be a járművön elhelyezett kódot. A sikeres beolvasás után az alkalmazásban megjelenő animált szimbólumot kell bemutatnod a sofőrnek. Link

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108912) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

A Yettel fiókban honnan tudom letölteni a szerződést?
Kártya szintű jelszó szerepel a fiókban, lehet emaitt nem sikerül?
Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#108913) Viktor0610 válasza Papix (#108912) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, az elektronikus dokumentumok csak ügyfélszinten hozzáadott szám esetén látszanak.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#108914) Papix válasza Viktor0610 (#108913) üzenetére


Papix
tag

:R

Akkor mehetek be valamelyik üzletbe ezt elinézni. :W

(#108915) qltsar válasza slice14 (#108911) üzenetére


qltsar
addikt

Amiota elerheto, digitalis berletet hasznalok Budapesten, viszont a Yettel Walletben lattam, hogy videki jegyeket is lehet venni.

Vajon ott is mukodik, vagy max UFO-nak neznek?

[ Szerkesztve ]

(#108916) Akelaus válasza qltsar (#108915) üzenetére


Akelaus
senior tag

Budapest Go-ban nem játszik az adott településen?
Mióta megtörtént a nagy megegyezés, azóta jópár város megjelent abban is.

(#108917) qltsar válasza Akelaus (#108916) üzenetére


qltsar
addikt

Szeretnem a feltoltokartyam osszeget kolteni, viszont ezt a Budapest Go-s plusz varosokat nem tudtam, ez nagyon kemeny :Y.

(#108918) slice14 válasza qltsar (#108915) üzenetére


slice14
veterán

Gondolom ugyanúgy működik mint a Simple és a Mobiljegy app.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108919) szabonagyur válasza qltsar (#108915) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyíregyházán pl. működik, attól, hogy vidék miért ne menne?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#108920) nfsu17 válasza Rodzser Mór (#108910) üzenetére


nfsu17
veterán

Jutottál vele valamire?

Én simple appban veszem a buszjegyet, ott nincs qr kód.
Qr kód a busz oldalán van, amit 'lecsippantok' mobillal, majd jön egy ábra a kijelzőre, felmutatom a sofőrnek és fent vagyok a buszon.
Sztem itt is így kellene működnie.
Költenem kellene az egyenlegem, mert mennék át T-hez.
Erre pont jó lenne

(#108921) donjohnson válasza nfsu17 (#108920) üzenetére


donjohnson
addikt

neked nincs ilyen kódbeolvasás felszálláshoz feliratú gombod, amit slice14 ír?
[link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108922) nfsu17 válasza donjohnson (#108921) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom. Még nem vettem jegyet. :D amíg vki le nem írja, hogy minden frankó

(#108923) Rodzser Mór válasza nfsu17 (#108920) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

"Qr kód a busz oldalán van"

Ehh!
És ez miért nincs leírva se a Volánbusz weboldalán, se a Yettel weboldalán. És miért nem tudja ezt a sofőr? :W

Ezek szerint nincs egy értelmes ember ezeknél a társaságoknál, aki érthetően leírná, ábrával, bemutatóvideóval ezt megcsinálná :W

Majd ha látok egy buszt, megfigyelem, van-e rajta QR kód kívül az ajtó mellett.

Valamint miért nem lehet belül is elhelyezni a sofőr előtt IS ilyen beolvasnivaló kódot?

Senkiháziak kezében van a tömegközlekedés! ;]

[ Szerkesztve ]

(#108924) Zsolt,72 válasza Rodzser Mór (#108923) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az információ megtalálható a Yettel honlapján:

[Forrás.]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#108925) Rodzser Mór válasza Zsolt,72 (#108924) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

"majd olvad be a járművön elhelyezett kódot"

Hol a járművön?

Én ilyen slendrián, hiányos munkautasítást írtam volna, úgy picsán rúgtak volna, hogy csak zörög.
Szóval ez egy slendrián, hiányos szar. Jól mutatja a "nyomda meg", hogy mennyire vették komolyan a feladatot.

Továbbra is fenáll a kérdés, a sofőr miért nincs erre kiokítva, hogy az utasnak megmondja, ott van kint a k*rva kód az ajtó mellett kivül a karosszérián vállmagasságban elhelyezve, azt kell beolvasni (vagy valami ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

(#108926) nfsu17 válasza Rodzser Mór (#108923) üzenetére


nfsu17
veterán

Majd ha látok egy buszt, megfigyelem, van-e rajta QR kód kívül az ajtó mellett.

Jó lesz? [YT]

Valamint miért nem lehet belül is elhelyezni a sofőr előtt IS ilyen beolvasnivaló kódot?

Nálunk (Győr) van a sofőr mellett is. Sőt. Láttam a busz közepén, az ablakon is. "érvényesítse jegyét, stb"

(#108927) Zsolt,72 válasza Rodzser Mór (#108925) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A tájékoztatás úgy kezdődik, hogy „Mi a teendő, ha elsőajtós járatra szállok?”, ez alapján én az első ajtó környékén keresném a kódot.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#108928) INGJOKE válasza Rodzser Mór (#108923) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azért nem belül van, mert magyarok használják és csak akkor olvasnák be a qr kódot, mikor jön az ellenőr.... mindig azért kell sz*pni a normális embereknek is, mert a magyar az "leleményes". :)

(#108929) donjohnson válasza Rodzser Mór (#108925) üzenetére


donjohnson
addikt

legközelebb kérdezd meg a sofőrt, hogy ő miért nem kapott erről tájékoztatást, akivel beszélgetsz épp.
így utólag egy fórumon teljesen felesleges ezen fröcsögni. az a sofőr úgy se fogja olvasni ezt a fórumot.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108930) slice14 válasza Rodzser Mór (#108923) üzenetére


slice14
veterán

A#108911-es hsz-ban a Yettel oldalán lévő leírást másoltam be és linkeltem is.

Amúgy minden Volánbusz oldalán (első ajtón vagy mellett) ott a beolvasandó QR kód.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108931) Rodzser Mór válasza nfsu17 (#108926) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

"Jó lesz? [YT]"

Köszi, végre egy értelmezhető utasítás.

"Nálunk (Győr) van a sofőr mellett is. Sőt. Láttam a busz közepén, az ablakon is. "érvényesítse jegyét, stb""

Én kerestem a buszon belül (sárga Volánbusz), de nem találtam a sofőr mellett. Hátrébb már nem kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#108932) Rodzser Mór válasza INGJOKE (#108928) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A felszálló utasnak a sofőr részére fel kell mutatni az animációt a telefonon, hogy érvényes a jegy. Az ellenőr egy követklező szűrő lenne, ha jön.

(#108933) slice14 válasza Rodzser Mór (#108931) üzenetére


slice14
veterán

Általában a sofőr mögött a fülke oszlopán vagy fülke ajtaján szokott lenni.

Hátrébb a helyközi buszokon szerintem nincs, de helyi buszoknál elvileg kel legyen. Debreceni (DKV) buszokból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108934) nfsu17 válasza Rodzser Mór (#108931) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem egy nagy valamit kell keresni, kb 3-4cm X 3-4cm qr kód, de ha egyszer kiszúrod, akkor a többi járaton is már könnyű észre venni (ha nem kopott le, ott van, stb)...mármint ezt belül, a sofőr melletti ajtón lévő qr kódra értem.
A busz oldalán tényleg könnyű észre venni. Bal oldalt, kb pont az ajtó magasságának felénél van, kb mellmagasság alatt picivel.

(#108935) vezse válasza nfsu17 (#108926) üzenetére


vezse
tag

Éppen írni akartam, hogy Kecskeméten is az első ajtó mögött, illetve a sofőr mellett lent az jegyérvényesítő közelében is ki van téve egy-egy QR kód. Itt csak elsőajtós felszállás van, hátul már nincs érvényesítésre lehetőség. :)

(#108936) janeszgol válasza janeszgol (#108684) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, visszakapcsoltam a hivásvárakoztatást. Mert hívás alatt semmi nem jelezte, hogy valaki hívni akart és a híváslistámban sem volt benne. Ez így tré.
A szolgáltatásmenedzser intézi nekem azt a számot, ami sms-t küld ilyenkor, hogy ki hívott.

(#108937) slice14 válasza janeszgol (#108936) üzenetére


slice14
veterán

A hívásértesítés aktív az előfizetéseden, valamint a "Ha foglalt" átirányítás a telefonon erre a számra mutat?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#108938) 4Grider válasza janeszgol (#108936) üzenetére


4Grider
nagyúr

A rendszer nem fogja helyetted neked megfelelőre beállítani. Szóval csak addig lehet tré, amíg be nem állítottad úgy, ahogy neked jó.

(#108939) janeszgol válasza slice14 (#108937) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem volt. Köszi, beállítottam. Meglátom.

(#108940) qltsar válasza szabonagyur (#108919) üzenetére


qltsar
addikt

Legutobb (1 honapja) amikor voltam ott, ahol szeretnem hasznalni, nem lattam erre utalo jeleket (QR code az elso ajtonal, buszsofor fulkejen).

(#108941) RajnaiGabi


RajnaiGabi
újonc

Sziasztok!
Egy kellemetlen helyzetbe kerültem, amihez a tanácsotokat, tapasztalataitakat szeretném kérni.
Nemrég vettem egy használt telefont, amiről kiderült, hogy céges flottás készülék, amin még részletfizetés van, amit márciusban letiltottak így jelenleg teljesen használhatatlan. Van egy adásvételi szerződésem, amit az eladó állított ki.

Az eladó a Yetteltől vásárolta a készüléket flottában. Az ügy meghaladja a nagyobb értékű csalás mértékét. A történet azért is zavaros, mert először azt állította, hogy a telefont egy összegben vásárolták, nem részletre. Azonban nem biztos, hogy részletfizetésre vette az eredeti tulajdonos, hanem lehet, hogy csak kedvezményesen vette flottába egy összegű kifizetésre, de hűségidő alatt. Mindenesetre nem tiszta a helyzet, hiszen nem teljesen transzparens az illető, már személyeskedik, és nem érzem, hogy haladni fog valaha is a történet.

Most elismerte, hogy még tartozik a szolgáltatónak, és emiatt vannak rajta korlátozások. Azt ígérte, rendezi a tartozást és visszafizeti nekem a vételárat, de különböző okokra hivatkozva még nem tette meg. Többször próbáltam vele kommunikálni, többféle megoldást felajánlottam, de nem jutottunk egyezségre. Kicsit nyomoztam, és kiderült, hogy a volt cégét nagy eséllyel felszámolták, és most inkasszózta a NAV a jelenlegi működése miatt a számláját, tehát teljesen csődbe ment.

Most ott tartok, hogy ha záros határidőn belül nem kapok kártalanítást, kénytelen leszek rendőrségi feljelentést tenni. Már elég valószínű a feljelentés ténye, elsősorban pressziót akarok gyakorolni rajta.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy:
- Volt-e valaki hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan oldotta meg?
- Mit javasoltok, milyen lépéseket tegyek még a rendőrségi feljelentés előtt?
- Van-e valakinek tapasztalata, hogy a Yettel vagy a rendőrség hogyan kezeli az ilyen ügyeket?

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

(#108942) zoli8814 válasza RajnaiGabi (#108941) üzenetére


zoli8814
tag

Konkrétan buktad a pénzt és a telefont is. Az adásvételi szerződés semmit nem ér ebben az esetben, a rendőrség sem fog vele foglalkozni érdemben.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#108943) 4Grider válasza RajnaiGabi (#108941) üzenetére


4Grider
nagyúr

A rendőrségről és a Yetteltől is joggal fognak elhajtani. Magánjogi szerződéssel jutottál egy olyan eszközhöz, amivel az eladó átvágott. Polgári peres ügylet.

(#108944) Prien válasza RajnaiGabi (#108941) üzenetére


Prien
addikt

Szerintem ez csalás. A bizonyítékokat vidd be az őrsre. Lassú az ügymenet, akár másfél-év is lehet, de ha van bármilyen jövedelme az illetőnek, lefogják belőle és visszakapod a pénzed.
Bele kell állni, mert lehet mást is megkárosított már.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#108945) nfsu17 válasza Rodzser Mór (#108931) üzenetére


nfsu17
veterán

Ma használtam ezt a walletes buszjegyet.
Ugyanúgy megy, mint amit leírtam a Simple app-al kapcsolatban.
Kódolvasás, sofőrnek bemutatás. Nagyjából ennyi.
Az egyenlegemből (feltöltős kártya) meg levonta a buszjegy(ek) árát.
Viszont (nálam) a beolvasás rohadt nehezen megy. 5cm-re kell a kód fölött szambázni a telefonnal, míg végül nagy nehezen kiadja az ábrát.
Volt egy simple app frissítés, ami pont így viselkedett. Alig akarta olvasni a kódot.
Írtam is nekik...majd 6 nap múlva jött egy új appverzió, azt feltéve megint jól megy a kódolvasás. Messziről, könnyen, gyorsan veszi.
Én biztos maradok a simple-nél (B verziónak, Y-eseknek jó lehet ez a cucc), lefogy az egyenlegem, aztán megyek át T-hez, nincs utána szükségem erre az appra.

(#108946) gabor9991 válasza Prien (#108944) üzenetére


gabor9991
őstag

Inkasszózta a NAV a számláját, miután rendezte a tartozását a NAV felé utána jöhet a többi tartozás.
Szerintem kár az időt pocsékolni erre, ez az összeg amennyib a telefon került egyértelműen a tanulópénz lesz ebben az ügyben.

(#108947) gps76 válasza RajnaiGabi (#108941) üzenetére


gps76
őstag

Milyen márkájú telefon? Duál SIM esetén van, hogy a 2. SIM működőképes marad, vagy az eSIM-nél hallottam már ilyet.

(#108948) szabonagyur válasza gps76 (#108947) üzenetére


szabonagyur
félisten

2. SIM működőképes marad, vagy az eSIM-nél hallottam már ilyet.

Nekem is is volt ilyen iPhone, hogy eSIM része az megmaradt, használtam is, de csak adott szolgáltatóéval ment.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#108949) snooze


snooze
veterán

mai frissitéssel..👏👏 tegnap meg csak egy volt..😂😂link
ja,és minden belépéssel eggyel több..ismét jol sikerült frissités..🤔🤔

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#108950) snooze


snooze
veterán

üfsz ujratelepitést javasolt,de ugyanaz maradt..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.