Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103551) TeeJay válasza leo81 (#103541) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen ezért lenne jó tudni hogy csak magában az N78 5G mit tud és akkor rá lehet számolni hogy a mellé csapott 4G-vel mi lenne kb. a maximum
Hajnalban tesztelgetek mert napközben 2-300megabittel lassabb ugyanott hiszen akkor használják is az emberek. Persze az 1gigabit egy panel telep közepén még így is baromi jó mert csak itt van vagy 6500 lakás meg 18ezer ember :D

donjohnson:
Na és melyik telefon támogatja az 5G CA-t? Vagy kb. mindegyik amihez ilyen 3-4-10gigabites sebességet ír a SOC gyártója?
Nekem az Exynos 1380-re ezt adja Samsung
3.79Gbps (DL) / 1.28 Gbps (UL) és ez 6GHz alatt
tehát akkor gondolom vagy 200MHz-et tud kezelni egyben

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103552) tomp válasza bociusz (#103540) üzenetére


tomp
félisten

B28+N78 párossal is mértem már 1500-at azaz az N78 tisztán tud hozni ennyit.
1,7Gbitet B7+N78-al mértem azaz itt fixen pörgött a B7 is.

(#103553) donjohnson válasza TeeJay (#103551) üzenetére


donjohnson
addikt

még nincs 5g CA a yettelnél, csak n78 van, ami 1 darab 5g sáv, 100 MHz-es. szóval szerintem egyelőre mindegy melyik tud kezelni 5g CA-t.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103554) Katicza válasza TeeJay (#103551) üzenetére


Katicza
tag

A pesti oldalt nagyon megtolták. Régebben többen írták, hogy a Szabadság téren rekord 1700mbps sebességet mértek. Én szoktam a nyugati, deák, kálvin környékén és nem semmi adatokat látni. Én is többször írtam, hogy 1400 felett mérek, és nemcsak hajnalban. Mindenféle napszak. És ez is panel, pontosabban csúszószalus ahol még vastagabb is a fal mint a panel és a nappaliban mérem. Hallottam a ferencvárosból is szép sebességeket, úgyhogy le a kalappal amit pesten produkál nyár óta a Yettel. Remélem máshol is mihamarabb megtapasztalják.

(#103555) tomp válasza Katicza (#103554) üzenetére


tomp
félisten

Blahán nyáron azért volt mikor kezdett maxon pörögni az AAU forgalma.
Sokszor nem ment 300fölé.

Keletinél is beljebb azért nem igazán van 5G terén fejlődés. A DSS is ritka mint a fehér holló. N78 meg konkrétan nincs...
Keletinél lett minden bandon 4G. Van 4CA is. Az elején 300-400Mbitet tudott. Most meg kb 70Mbit. Azaz ugyan ott vagyunk mint a fejlesztés előtti 2CA-val...
Ide úgy kellene egy AAU mint a sivatagba az eső.

(#103556) TeeJay válasza donjohnson (#103553) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem is azt mondom hogy holnapra kell 5G CA mert kevés az 1gigabit hanem hogy a SOC gyártók megadják mit bír 6GHz alatt a vezérlő és abból lehet látni hogy akkor nem csak 100MHz-et kezelnek hanem tippre 200-300-at is ami meg sosem lesz idehaza.
Egylőre bőven elég a 100MHz de ha netán később lesz CA akkor jó tudni hogy utóbbi pár év telefonjai kezelni fogják.
Ráadásul látható hogy azért ezek a szép számok nem biztos hogy napközben meg csúcsidőben is meglesznek így pár év múlva lehet a CA igencsak jó lesz amikor pár száz megabit marad a sok 5G felhasználó által

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103557) Katicza válasza tomp (#103555) üzenetére


Katicza
tag

Amikor csinálták ugyanez volt. Volt egy pár hetes visszaesés, amikor nagyon gáz volt, aztán ami a csövön kifér és azóta is töretlen. Pedig sokan előfizettek otthonnetre. Én még a kijövős technikusos isőszakra estem, mondta, hogy csak a házunkba rengeteg helyre jött, de a környéken sem győzik. Ennek ellenére nem esett vissza semmi. Remélem oda is elér ugyanez a fejlesztési ütem és ilyesmi eredmények lesznek felétek is. Természetesen tisztában vagyok, hogy nem lesz mind a 93000 négyzetkilóméter minden pontján maximum sebesség, de abban biztos vagyok, hogy ami a belvárosban és az ország egy részén van, ilyen szuper sebesség, jelerősség, az elég vastagon meg fog nőni, mellette országosan is lesz egy nagyobb ugrás sebességben kb pár hónapon belül. És abban is bízom, hogy a fejlesztések nem fognak megállni. [kép] [kép] [kép]
Nézd meg az időpontokat. Van benne hétköznap meg hétvége, reggel délben este meg hajnalban és stabil. Hónapok óta, miközben sok új előfizető lett. Többen használjuk mégsem volt lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#103558) juve600 válasza Katicza (#103557) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#103559) 4Grider válasza Katicza (#103557) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván nem tudod, hogy hány előfizető esik az aau-dra. Mivel osztott erőforrásról van szó, az aau-ba jut néhány Gbps, elég egyértelmű, hogy a jó eredményeknek egyszer vége lesz, mert csodák nincsenek.

(#103560) Gloob válasza Katicza (#103557) üzenetére


Gloob
addikt

Úgy legyen! Nagyon elkelne itt is. Most mértem telefonnal ( Samsung A52S ), lakásban 19 le, és 9 fel. 5G egyáltalán nincs itt. Nálunk a TV el sem érhető. Dél-Zalai város, 8800! Szóval csak ámulok ilyen sebességeken!

Samsung Galaxy A52S

(#103561) TeeJay válasza Katicza (#103557) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk 6400 lakás van a panel telepen 2 utcában külön páratlan és páros sorban
kb. 16ezer ember lakik itt és ha azt nézzük hogy kb. 3 szolgáltató van és mindenkinek van mobil akkor legalább 5ezer Yetteles lehet
Namost van 2 panel tetején 5G AAU, egy szomszéd telep 10emeletes tetején illetve az üllői úton egy 10emeletes tetetjén. 120fokonként rakták ezeket így 12ilyen antenna lehet potenciálisan mégse mérek mindegyiken ugyanannyit.
Amelyik Kispest családi házas felé néz azok adnak nagyon jó sebességet amelyik a panel telep belseje felé azok csúcsidőben 7-900megabitet.
Az sem mindegy gondolom hogy hova milyen beállítás van mert gyanítom egy forgalmas belvárosi tér körül kicsit komolyabb kakaó lesz benne mint egy külvárosi kertvárosra néző AAU-nál.
Ha amúgy 800megabitet tudni fog már lazán király, erre még ha jönnek otthon netesek akkor sem csökken 500megabit alá az meg a következő 5-10évben elégséges lesz.

Amire még kíváncsi leszek hogy VoNR lesz-e valaha vagy csak akkor fogják felpörgetni ha a 4G hálózat leáldozóban lesz már

Nekem amúgy mázlim is van mert olyan panelban vagyunk ami két oldalra is néz és az erkélyes szoba 5. emeleten pont 120méterre vagyok a szemközti tömb tetején lévő toronytól így egyenesen rá látok és a nagy szobában is van tökéletes 5G. A panel másik oldalán a konyhában viszont már nincs és vélhetően nem is nagyon lesz mert a legközelebbi torony egy gyárkémény Kispesti családi házas részen és nem tudom oda fognak-e tenni bármit.

582-re látok rá erkélyről, a hátsó szobákból 196-ra látnék de azt még semmivel nem bővítették és egy gyárkémény
B3 és B20 van rajta ami fura hogy még B1 sem meg semmi más sem

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103562) Katicza válasza 4Grider (#103559) üzenetére


Katicza
tag

Ezt hallom tőled az eleje óta. Azóta folyamatosan mérem és semmit sem csökkent, miközben sokan előfizettek. A boltban is említette az ügyintéző, a technikus is mondta, hogy nem győznek menni. De semmi sem csökkent. Elhiszem és tudom amit mondasz. De a tények mégis mást mutatnak. Az elején megírtam ha kapok stabilan 300 feletti környéki sebességet akkor az engem kiszolgál. Várom az elejétől a csökkenést de semmi. Nem megy 1400 alá. Mennyi előfizető kellene hogy 300 körülire zuhanjon? De itt nem egy adó van. 3 van egyforma távolságra. Plusz nem sokkal messzebb is vannak. Sok van a környéken mind optikával betáplált és modernizált. A Ping is 17-23 között. Első leszek aki jelezni fogom ha bezuhan a sebesség és nem fog fájni. Az is elég lesz. Hónapok óta a legnagyobb megelégedéssel használom.

(#103563) szabonagyur válasza Katicza (#103562) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd ha bekerül pár heavy user akkor lesz gond ott is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103564) csacsi67


csacsi67
addikt

De gondolom nem ez tart itt ,hogy itt :) élj ha lehetne költöznél. .'15 évet nyomtam le de nem kivánom senkinek ott volt Bp elsö térfigyelö rndszewr ami semmit nem ért

(#103565) Katicza válasza csacsi67 (#103564) üzenetére


Katicza
tag

Természetesen nem ez tart itt, hanem a mindennapi élet kényelme. Nem rossz a környék, vannak sokkal rosszabbak is. Sokat fejlődött, volt honnan és lenne még nagyon sok fejleszteni való. De szuper a közlekedés, minden van a környéken, az Orczy park bejövős, és természetesen a yettel is megfelelő itt, megérte kidobni a kábeles vodát. :) Nekem személyesen soha semmi problámám nem volt a környékkel, pedig sokszor jöttem haza egyedül éjszaka is műszak vagy színház után. Viszon ez a fórum arra is megtanított, ha költözök akkor sok szempont mellett a mobil térerő, a lefedettség is számítson. :)

(#103566) Landsmann válasza Katicza (#103562) üzenetére


Landsmann
addikt

Valószínűleg a bázisállomás nem teljes kapacitását feditek le. Magyarán, el tudom képzelni, hogy mondjuk le van szabályozva, hogy a bázisállomás Y sebességet enged egy felhasználónak. Tehát nem az összesnek. A bázisállomás teljes kapacitása lehet Yx20, a bázis betápja meg mondjuk Yx20x2. Így egy jó darabig változatlan sebességgel ki tud szolgálni mindenkit.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#103567) martonl válasza Katicza (#103562) üzenetére


martonl
senior tag

A 4G-ből kiindulva elképzelhető, hogy 2-3 évig is kihúzza majd a jó sebesség. Írtam már, hogy a 4G bevezetésekor, most nem akarok hazudni, de szerintem még 2015 előtt, Szigetszentmiklóson beltéren 100Mbps felett mértünk (Telekommal). Szerintem akkor még CA se nagyon volt, de az akkori mikrós net mellé kellett egy tartalék is. Egyrészt azért lehetett gyors, mert kevesebb eszköz volt rajta, de én akkor tapasztaltam nagy visszaesést, amikor elkezdett megjelenni a VoLTE. Technikailag ennek szerintem nem kellett volna önmagában ilyet okoznia, gondolom ezzel együtt rohamosan emelkedett a hálózat adatterhelése is.

Az, hogy a szerelő azt mondja, hogy nem győzi ott kötni a címeket, nos, erre azért ne vegyél mérget, hogy igaz is. Marketing szöveget is simán tolhatnak, lehet nálam is ezt mondanák. Max. én itt kiröhögném. :K Azért nem olyan jó az a papagájos reklám, hogy az emberek elkezdjék sorban felmondani a vezetékes szolgáltatásukat.

[ Szerkesztve ]

(#103568) slug válasza pourri (#103533) üzenetére


slug
senior tag

semmi gond, csak ket hete ki volt rakva hirben, sot sms-t is kellett kapnod a karbantartasrol :)

[ Szerkesztve ]

(#103569) pourri válasza slug (#103568) üzenetére


pourri
aktív tag

Én nem értesültem erről az információról, de nem is panaszkodásképpen írtam csak észrevételként. örültem, hogy korán aludhattam legalább. :C

(#103570) bango


bango
tag

Készüléket szerettem volna függetleníteni üzletben. Az ügyintéző szerint nem lehetséges. (ezt már akkor közölte mikor még szóba se került hogy kié a készülék vagy hogy hány éves egyébkén legalább 5 éves). Meghatalmazással SE!
Ezt hogy kell értelmezni? Tegyek panaszt?

[ Szerkesztve ]

(#103571) sfdrakex válasza bango (#103570) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Számla nálad volt, nevedre kiállítva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103572) Zsolt,72 válasza bango (#103570) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Keress másik ügyintézőt, s erre tudsz hivatkozni: [link]

(#103573) Viktor0610 válasza bango (#103570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már el kell fogadnon meghatalmazást.
Szóval akár panaszt is tehetsz, de szerintem csak menj vissza/másik ügyintézőhöz.

Samsung Galaxy A54

(#103574) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Viktor

A Yettelnél miért csak ilyen kevés tablet érhető el és az is az iPadeket leszámítva a belépő/közép kategória?
Drágább Samu sincs nem hogy egy jó Xiaomi pad 5/6…

(#103575) csacsi67 válasza Katicza (#103565) üzenetére


csacsi67
addikt

Laktam ott a Csontváry végén az egy álom volt a Havanna elejéhez képest. De sokat át toltam volna kispestnek az egész Havannát sok bosszuságot
okozott nekem szerencsére 2007 ben sikerült vidékre költöznöm 5g nélkül. :) Volt olyan estem a 24 orában hogy este 17 orátol ahogy mentek haza az emberek 11 lakásbetörést jelentettek.Abban ez idöben vittek mindent.

(#103576) lala666 válasza csacsi67 (#103575) üzenetére


lala666
senior tag

Havanna u. 9.ben laktam 1983.ban, kemény világ volt...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#103577) sfdrakex válasza lala666 (#103576) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5G milyen volt akkor? 🤣😂😁

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103578) akaszajanos válasza SztiviVander (#103419) üzenetére


akaszajanos
tag

Vagy pénzügyileg tudatos, ha már egy drága portékát vesz. Egy kamatmentes hitel 2 éves periódusra ilyen inflációs környezetben sokkal jobb deal, mint most, egyben megvenni.

Szívesen. Reflexből fikázás helyett.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#103579) TeeJay válasza lala666 (#103576) üzenetére


TeeJay
félisten

Ma már teljesen nyugodt, éjszaka vígan sétálhatsz, lakás betörést egyet sem hallottam mióta 10 éve itt vagyok. Kihaltak a problémás egyedek annyira megdrágultak a lakások.

Mobil hálózattal meg Yettel elég penge a környéken úgyhogy van öröm mióta megy az 5G 4 tetőről is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103580) adika4444 válasza martonl (#103567) üzenetére


adika4444
addikt

Ezt én is tapasztaltam. 2014-ben a Telekom 30 Mbps koax (ami néha lelassult) mellett iPhone 5C-vel a 4G stabil 70--100 Mbps-t tudott, ami akkoriban elképesztő volt számomra:D. Aztán jött a DIGI FTTH, több előfizető és mostanra csúcsidőn kívül tud 40 Mbps-t a Telekom CA-val. A Yettel viszont szépen feljött, ők 2--3 Mbps-os B20-ról indultak, most 100 közeli B3 van, sőt, talán 5G is, de ezt még nem teszteltem.

üdv, adika4444

(#103581) lala666 válasza sfdrakex (#103577) üzenetére


lala666
senior tag

Az 5g más volt teljesen :C
Kaputelefonnal néztük...:DD

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#103582) lala666 válasza TeeJay (#103579) üzenetére


lala666
senior tag

Igen, szerencsére változott sokat. Érdekes volt akkoriban, nekem mondjuk nem volt problémám soha.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#103583) Katicza válasza martonl (#103567) üzenetére


Katicza
tag

Egy dolgot még vegyél figyelembe a technikus szövegénél. Minek nekem marketing amikor már eldöntöttem. Egy technikus nem a legélesebb kés a céges marketing világában. Másrészt itt nagyon szar a voda, a telekom meg drága. Sok idős és gyesen lévő anyuka van a környéken, megnézik mire mennyit adnak ki. A yeti meg olcsó is mellette. Aztán a lakótelepes rész döntően albérletből áll. Jó közlekedés, rengeteg egyetem főikola a környéken. Nem kötnek be vezetékest, mobilnetet használnak. Amúgy az egészben az tetszik, hogy a fórumon mindig mindenki a negatívat erőlteti, a rosszat kívánja, sőt szugerálja, hogy ígyis az lesz, úgyis az lesz :D Az optimizmusomat pedig a realitások táplálják és a megérzéseim ami még soha az életben nem csapott be. Jól van ez nekem így, akármi is lesz :)

(#103584) martonl válasza Katicza (#103583) üzenetére


martonl
senior tag

Én nem erőltetek semmi negatívumot, úgy kezdtem, hogy még lehet akár 2-3 jó éved. :K
A technikusnak is sajnos ma már megmondják, mit kell mondania. Abban valóban lehet realitás, hogy albérletben sokan választják a mobilinternetet, ez abban a szegmensben szokott jellemző lenni. Bár sokszor a tulaj eleve internettel adja ki a kecót még a panelben is.

[ Szerkesztve ]

(#103585) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A 2100 mhz-es 3G lekapcsolás hozhat valami pluszt a 4G / 5G hálózatok esetén?

(#103586) polonic válasza aprokaroka87 (#103585) üzenetére


polonic
félisten

Akár hozhat is. Azokat a frekvenciákat lehet használni 4G-te és 5G-re is.

(#103587) aprokaroka87 válasza polonic (#103586) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy nézem a B1 és a B65 és az N1 is használja.
Bár gondolom itthon a B65 az nem opció.

(#103588) CellWalker válasza aprokaroka87 (#103585) üzenetére


CellWalker
junior tag

Természetesen, a meglévő 10MHz mellé jön még 5. Ha csak B1-et használsz, akkor ez 50%-os növekedés az eredeti állapothoz képest.
Ha több sávot használsz egyszerre, akkor arányaiban már nem fog sokat számítani.

Sajnos csak 15MHz-et 'vásárolt' a Yettel B1-en 20 (ennyi a maximális 4G csatornaszélesség) helyett.

[link]

(#103589) tomp


tomp
félisten

Jött az új számla.
Rajta van, hogy majd februárban lejár a hűség. Ez oké.
Alatta, hogy a szokásaim alapján a megfelelő tarifa nekem a Prime Plus+ lenne 15ezerért... :DDD
Ezeknek elgurult a gyógyszerük.
A mostani Prime+ perceit sem maxolom ki. Adat meg eleve korlátlan. Akkor mégis milyen felhasználási szokás? Jaa, hogy keveset fizetek? :DD

(#103590) aprokaroka87 válasza CellWalker (#103588) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem.
N1 5G-re is lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#103591) aprokaroka87 válasza tomp (#103589) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyáltalán lehet olyat hogy non-stop 24 óra hívás egy hónapon keresztül?
mert lényegében a korlátlan hívás az az.
😁

(#103592) Landsmann válasza aprokaroka87 (#103591) üzenetére


Landsmann
addikt

Apróbetűs rész biztos van. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#103593) CellWalker válasza aprokaroka87 (#103590) üzenetére


CellWalker
junior tag

Persze. Sőt, ne álljunk meg itt, elég ütős lenne vidéken egy n1 - n7 kombó, olyan helyekre ahol nincs (főként anyagi szempontok alapján) realitása a C sáv (AAU) kiépítésének.

Sajnos azonban érzésem szerint a jelenlegi modernizálás sem teljesen jövőálló, sok helyre 'csak' 4 sávos antennák kerültek fel, ami már mind foglalt (pl. B28-B20-B3-B1), itt a 7-es sáv indítása ismételt eszközcsere nélkül esélytelen. Azt nem tudom, hogy ezekre a helyekre milyen RRU került fel, de lehet azon is spóroltak.
De ismétlem, ez csak feltételezés részemről, nem állítom hogy ez teljesen megfelel a valóságnak.

(#103594) aprokaroka87 válasza CellWalker (#103593) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az n7 az nem 2600 mhz-en megy?

innen néztem

(#103595) CellWalker válasza aprokaroka87 (#103594) üzenetére


CellWalker
junior tag

Ott megy, jól látod.

(#103596) aprokaroka87 válasza CellWalker (#103595) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A másik amire kíváncsi lennék hogy a b20 800 mhz-el, mi lesz 2029 után vagy még közben.
Mert ahogy nézem a N82 is ott megy?
Vajon meglépik technikailag hogy ott ahol most csak 4G b20 van, oda felraknak majd egy N82-es eszközt?
2029 még messze van, elvileg akkor jár le a Telekom / Yettel közös b20 dolog.
Bár annyira meg nincs messze hogy megoldást kell találni.
Nyilván a végtelenségig nem lehet csak b20 only.

(#103597) Katicza válasza martonl (#103584) üzenetére


Katicza
tag

Én nem gondolkozom olyan távlatokban. Elég csupán hűségidőszakos intervallumonkban gondolkozni. Lemegy a két év hűség és akkor jön el a mérlegelés ideje. Ha kell akkor majd ott váltok. Addig más lesz a piac és a technológia. Csak én maradok majd a régi :D

[ Szerkesztve ]

(#103598) MadMancs válasza aprokaroka87 (#103591) üzenetére


MadMancs
veterán

Még a 3 óra is lehetetlen. Mert 2 óránként bontja a vonalat. Ha azonnal vissza is hívod kiesik néhány másodperc. :DD

Nálunk szokott olyan lenni hogy messzi messzi családot felhívjuk. Ők is csinálják a viszonylag helyhez kötött dolgaikat, mi is. Közbe beszélgetünk.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103599) CellWalker válasza aprokaroka87 (#103596) üzenetére


CellWalker
junior tag

Ha megnézed, az n82 duplex mód mezőben a 'SUL' szerepel, ez annyit jelent értelmezésem szerint, hogy ebben az esetben ez a tartomány feltöltési irány rásegítésként működhetne. Csak akkor oda a jelenlegi üzemmód (B20).

Az ilyen és ehhez hasonló különlegességek használatára egyelőre nem sok esélyt látok, sajnos ennél jóval fontosabb helyi sajátosságokat se sűrűn vesznek figyelembe (pl. határközeli csökkent frekvenciakészlet pótlása használaton kívüli sáv bekapcsolásával), inkább a sematikus üzemeltetés a jellemző.

A közössé tett B20 jövőbeli sorsáról itt talán senkinek sincs érdemi információja, majd a döntéshozók eldöntik. Az biztos, hogy a jelenlegi állapot kényelmesebb mindkét érintett szolgáltató számára.

(#103600) DrBubo77 válasza MadMancs (#103598) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Biztos a 2 óra? Nekem 17 évvel ezelőttről a 3 óra rémlik.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.