Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103851) 4Grider válasza polonic (#103850) üzenetére


4Grider
nagyúr

4G-ben nem létezik standalone?

(#103852) polonic válasza 4Grider (#103851) üzenetére


polonic
félisten

4G-ben ilyen nincs. Ott 4G van.

(#103853) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Adott egy flottas korlatlan adat kartya amit otthon routerbe helyezve (Huawei 5G CPE Pro2) kivalo 5G ertekeket merek Szegeden. (600 koruli le, 90 koruli fel mbit/s)

Egesz nap jo a net. Semmi nem akad, kivaloan teszi a dolgat.

Eljon az esti idoszak kb este 7-10 kozott amikor szinten az oakla sebesseg ertekei jelzik, hogy nagyon jo eros a savszel, megis random elkezd akadozni egy youtube.. bufferelget toltoget, csak ebben az idoablakban naponta.

Egy ismeros mondta, hogy probaljam ki az Otthon netet mert ott allitolag egy kulon csatorna van erre biztositva es elkepzelheto, hogy sokan vannak azon a tornyon azon a csatornan estenkent amit az alap flottas korlatlan adat kartyammal probalok..

Meg tudjatok ezt erositeni esetleg?

Erdemes lehet kiprobalni vagy ugyanugy azzal is ugralhat instabilla valhat hirtelen a savszel?

Koszi szepen.

(#103854) 4Grider válasza nimmrody (#103853) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs dedikált sávszélessége (külön sávja meg főleg nem) az otthonnetnek.
Ott valami torlódás lesz, amit elvileg speedtest-el is ki kellene tudnod mérni.
Alternatív dns kiszolgálót (pl. Google 8.8.8.8) próbáltál már használni?

(#103855) nimmrody válasza 4Grider (#103854) üzenetére


nimmrody
tag

Telefonon beszeltem veluk ott azt mondtak kulon van valami biztositva az Otthon net szamara a stabilitas miatt. Akkor ez nem igaz?

A Huawei routernel amikor bejelentkezek (http://192.168.8.1) kulon dns kiszolgalo beallitasi lehetoseg nincs.

Szamitogepen ok ott tudom allitani.. de itt a lenyeg minden eszkozon akad estenkent.

a CPE 2 mobil routerben MTU meretet tudok csak allitani, dhcp, ddns, hid mod, vpn.. ennyi.

Probaltam hid modban kulon masik wifis eszkozre, (Xiaomi AX3200) illetve a nelkul is a sajat routerre csatlakozva. Mindket esetben akadozik este abban az idosavban ugyanakkor a savszel meg megvan. 500-600 kozotti letoltesi ertekekkel.

(#103856) goop válasza nimmrody (#103855) üzenetére


goop
őstag

A speedtest nincs limitàlva, azon mindig a lehető legtöbbet fogod mérni, max a többieknek megáll a netflix...
Elfogy a sáv, ennyire egyszerű, ne speedtestet futtass, hanem valamit kezdj letölteni, az lesz a valós sebességed.

(#103857) nimmrody válasza nimmrody (#103855) üzenetére


nimmrody
tag

Esetleg LTE-H Monitorban tudnam a radiot valtani masikra.. de ehhez nem igazan ertek melyikre kellene atkenyszeriteni? B3? B7?

Jelenleg ilyen infot latok az osszesitonel LTE H monitorban.

(#103858) SztiviVander válasza nimmrody (#103855) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az apn beallitasaiban tudsz sajat dns-t megadni legalul. De kicsi az eselye hogy stream akadozason az segit.

(#103859) 4Grider válasza nimmrody (#103855) üzenetére


4Grider
nagyúr

Külön van valami mi? Mert hogy több frekvenciasáv nincs, csak amit a tornyok mindenkinek nyomatnak. Qos-t el tudom képzelni hogy a te előfizetésed az adott tornyon kap esténként, azt viszont nehezebben hogy az otthonnetesek ilyenkor nem kapják meg (de persze beetetési időszakban előfordulhat).

(#103860) nimmrody válasza goop (#103856) üzenetére


nimmrody
tag

Probaltam.

A valos letoltesi ertekeknel ami szinten 400 felett van (mbit/s) egy nagyobb file letoltesekor pl egy 12 GB file meretnel.. lekapja par perc alatt. Nem ezzel van a gond.

(#103861) nimmrody válasza 4Grider (#103859) üzenetére


nimmrody
tag

Eleg kaka lenne ha valoban lenne valami lassitas estenkent a csucsidoben...

Nem latok kulon nagy dolgokat bar masik toronyra tudnek csatlakozni elvileg.

Lokalban van 2-3 is olyan helyen vagyok. Varos kozepe..

Tesztelgetem majd ha tobb idom lesz. Koszi szepen.

(#103862) nimmrody válasza SztiviVander (#103858) üzenetére


nimmrody
tag

Kiprobalom koszi.

(#103863) 4Grider válasza nimmrody (#103861) üzenetére


4Grider
nagyúr

A qos az összes mobilhálózaton be van állítva. Pont attól lenne kaka a hálózat, ha az üzemeltetők ilyesmivel nem védenék. Viszont gyanús, hogy a letöltést nem akadályozza csak a yt-ot, bár elvileg beállítható ilyesmire is.

(#103864) donjohnson válasza nimmrody (#103853) üzenetére


donjohnson
addikt

amikor nézed a youtube-ot akkor a rouer webes felületén nézz rá, hogy nem-e váltott le 4g-re.
huawei router webes felület / system / device information
ha ott nem látod a csatlakoztatott 5g frekvenciát, akkor abban a pillanatban nincs 5g-n.

sajnos a legutolsó firmware nekem is állandóan váltogatta, főként 4g-hez ragaszkodott és ha a youtube nem elég intenzív neki, akkor nem vált fel 5g-re.

a speedtest-nél viszont felvált 5g-re mert ott nem darabonként töltődik az adat, kihagyásokkal, mint a youtube esetében, hanem egyszerre sok.

ha ezt tapasztalod, akkor a tanácsom: másik 5g-s router (pl zte mc801a) vagy 5g-s telóról megosztott wifi hotspot.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103865) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Múltkor voltam Szegeden, ott mértem 600-800 mbit/sec-et is 5G-n, Hódmezővásárhelyen pedig kb 300 mbit/sec a max.
Szóval tényleg nincs korlát a Yettel otthon net lite csomagon.
Viszont az a kb 300 mbit/sec mennyire jelenthet mikros átvitelt?
Vannak fent kábelek az látszik is.
De kérdés hogy az az-e.

(#103866) nimmrody válasza donjohnson (#103864) üzenetére


nimmrody
tag

Koszi ez is uj most nekem fogom tesztelni.

Koszi szepen a gyors valaszokat mindenkinek.

(#103867) gabor9991 válasza nimmrody (#103853) üzenetére


gabor9991
őstag

Biztos hogy ez sávszélesség probléma?
Én is szoktam ezt tapasztalni hogy vezetékes neten keresztül a YT képes akadozva lejátszani egy videót, látszik hogy a buffer elfogy.
Máskor ugyanaz a videó előre tölt 1 perccel.

(#103868) Cravaly válasza 4Grider (#103859) üzenetére


Cravaly
tag

Az erős lenne, ha az első 3 hónap után tennék csak ránk a qos-t. Mindenesetre elkezdtem letölteni majd 300 gigát, kíváncsi vagyok lesz-e valami változás. (Még beetetés alatt vagyok.)

(#103869) nimmrody


nimmrody
tag

Tudjátok mi a röhej?

Kihoztam délután ezt a 3 hónapos Otthon netet próbára.

Kipróbáltam, megnyugodtam mert tényleg jó.

Gondoltam egyet ugyanazon a helyen az új Otthonnet próba után élesítsük be a régit..

Azóta kifogástalan a net ami hetekig xarakodott esténként.. a flottás korlátlan adat kártyámmal amivel szaggatott pl a youtube az esti csúcs időnél.. a saját régi Huawei CPE Pro 2 vel. Ezt használnám ha így maradna ezért nem kell mégegy előfizu.

Igaz mindkettő a saját nevemen van az otthon net is és a régi flottás korlátlan adat is... Nem ott mókolt valamit az ügyintéző a szgépben esetleg délután?

Tényleg semmi baja meg van a korrekt sávszél is 5-6 eszköz rajta minden egyszerre megy és semmi gond tudja amit kell nincs akadozás nincs bufferelés. :F

(#103870) 4Grider válasza Cravaly (#103868) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz azért egy kicsit többet kell letölteni...

(#103871) 4Grider válasza nimmrody (#103869) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy kereskedő a te flottás profilodon nem állít semmit. Azt sem tudja, hogy működik a rendszer, arról nem is beszélve, hogy hozzá sem fér...

(#103872) RoyalAirForc válasza nimmrody (#103869) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Ez még változhat...

(#103873) nimmrody válasza nimmrody (#103869) üzenetére


nimmrody
tag

Sebesség sávszél rendben.

Letöltéssel is.

(#103874) nimmrody válasza RoyalAirForc (#103872) üzenetére


nimmrody
tag

Tesztelgetem pár napot ismét utána megosztom a tapasztalatokat.

(#103875) donjohnson válasza nimmrody (#103869) üzenetére


donjohnson
addikt

kaptál egy zte mc801a-t?
vagy csak otthonnetes sim kártyát kértél?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103876) nimmrody válasza donjohnson (#103875) üzenetére


nimmrody
tag

TpLink Nx510v ezt adtak.

De ki van kapcsolva a sajat Huawei tokeletes a regi kartyammal..

(#103877) donjohnson válasza nimmrody (#103876) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor az lehet a válasz, hogy alapból 4g-5g van a helyen ahol laksz, most ugye vettél egy otthonnetet ami miatt már 2 db 5g-s eszköz van az adott helyen rövid időn belül és az 5g lesz a fontosabb: dynamic spectrum sharing
ha visszaviszed az 5g-s otthonnetet akkor vissza fog esni 4g-re a fontosság és a huawei se fogja tudni tartani foyamatosan az 5g-t, le fog kapcsolni időnként 4g-re és akadozni fog a youtube.
magyarul tartsd meg az otthonetet, ha folyamatos 5g-t szeretnél.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103878) 4Grider válasza donjohnson (#103877) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez így elég nagy badarságnak tűnik...

(#103879) donjohnson válasza 4Grider (#103878) üzenetére


donjohnson
addikt

miért? nem erről szól a dynamic spectrum sharing hogy azoknak az eszközöknek ad több erőforrást amiből több van egy adott helyen?
ha kevés 4g-s eszköz van és több 5g-s, akkor az 5g-s frekvenciát adja erősebben.
ha 4g-s eszközből van több, akkor pedig a 4g-s eszközökre "koncentrál" a bázisállomás.
de lehet hogy félreértem itt a szöveget, nem értem 100%-osan: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103880) csernak75 válasza donjohnson (#103879) üzenetére


csernak75
senior tag

Hát az a baj hogy a Yettel N78 5G nek semmi köze a DSS hez. Az N1 és N28 esetén van. Ahol egy sávon osztozik a 4-5G. :)

(#103881) donjohnson válasza csernak75 (#103880) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, akkor tévedtem.
de a sugárzási teljesítményt csak befolyásolja, nem?
ha nincs 5g-s eszköz akkor visszaveszik a teljesítményt n78-on (hogy takarékosabb legyen, kevesebb áramot fogyasszon).
ha pedig van, akkor erősebben sugározzák.
ilyen létezhet, vagy ez is badarság? :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103882) 4Grider válasza donjohnson (#103881) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából kizárt, hogy aau-t olyan helyre tegyenek, ahol nincs egyszerre több tucatnyi 5G-s eszköz rajta.

(#103883) kl122


kl122
tag

Nem semmi látni mennyire pörög az Otthonnet eladás, ma voltam Yettel irodában és akik előttem voltak, 5-6 ember mindenki vagy eziránt érdeklődött, vagy épp megrendelte. Kérdeztem az ügyintézőt azt mondta rengeteget eladnak belőle, nem győzik routerrel.

(#103884) donjohnson válasza kl122 (#103883) üzenetére


donjohnson
addikt

persze, mert 3 hónapig vissza lehet vinni és nem kell furkálni a falat.
sok ember meg albérletben lakik a mai ingatlanárak mellett.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103885) INGJOKE válasza donjohnson (#103884) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ismerősöm is múltkor mesélte, hogy végre nem a voda korlátlan mobilnetjét osztja mindennek, ha net kell, hanem a Yettelnek van egy vezeték nélküli 5G-s netje ami tök gyors és váltsam le az 1000-s Digit. Mondtam itt még azért nem tartunk. Mondjuk azt mondta neki a szerelő, hogy ezek a cuccok külön hálózaton vannak és sosem lesz lassabb tök mindegy mennyien használják a környéken. :DDD

(#103886) 4Grider válasza INGJOKE (#103885) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezeket a szerelőket páros lábbal kellene fenéken billenteni, amikor ekkora hülyeségeket terjesztenek.

(#103887) sfdrakex válasza Viktor0610 (#103837) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már reklámban is szerepelsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103888) Viktor0610 válasza sfdrakex (#103887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:Y
Nem tudok róla. 🤣 (Ismerem a videóban szereplő Viktort. :K )

Mondjuk, jövőre lesz 20 éve, hogy a cégnél vagyok. Jól bírom, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#103889) pjen


pjen
félisten

Én ritka sz@r helyen lakom yettel szempontból. Samsung A72 fel 6, le 3. Ugyanaz a teló, ugyanazon a széken voda simmel 4x gyorsabb. Bp.17.ker.

(#103890) yanna


yanna
őstag

Lányok/fiúk! Személyi igazolvány cserét be lehet jelenteni onlájtosan Yeti fiókon keresztül?

(#103891) sfdrakex válasza yanna (#103890) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem csak üzletben személyesen. Online nem találtam ilyen lehetőséget 2 éve mikor cseréltem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103892) yanna válasza sfdrakex (#103891) üzenetére


yanna
őstag

Köszi! Nem örülök, de ha ez van, bemegyek hamarosan.

(#103893) Viktor0610 válasza yanna (#103890) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Adatmódosítás, átírás
Előfizetői adatokban történt változás bejelentése
A személyes adatokra (bejelentett állandó lakcím, személyazonosító okmányok stb.) vonatkozó módosítást kérheted a változást igazoló dokumentumok bemutatásával a Yettel üzletekben, vagy levélben a dokumentumok másolatának megküldésével erre a címre: Yettel Magyarország Zrt. 2045 Törökbálint, Pannon út 1.
Az írásos kérelemben fel kell tüntetni a telefonszámodat és számlázási azonosítódat, valamint levél/fax esetén az aláírásoddal kell ellátni a dokumentumot.
Elektronikus űrlapunk kitöltésével is leadhatod módosítási igényedet ügyfélszolgálatunknak.

Samsung Galaxy A54

(#103894) yanna válasza Viktor0610 (#103893) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! :R

(#103895) zelikocc válasza Viktor0610 (#103893) üzenetére


zelikocc
senior tag

Erősen OFF, de mennyire fájdalmasan idiótaság ebben az országban, hogy mindenhez egy olyan okmány számot kell használnunk ami rendszeresen megváltozik és aztán nekünk kell rohangálni mindenhova frissíteni az adatokat :(((. Ahelyett hogy mint minden normális országban, a személyi számot használnánk mindenre is és egy darab számmal egyértelműen azonosítva lenne mindenki.

(#103896) pourri válasza zelikocc (#103895) üzenetére


pourri
aktív tag

Én sem értem, persze lejár a személyi járjon le, csináljunk új képet, de hogy miért kell teljesen új számot kapnia érthetetlen. :D

(#103897) Zsolt,72 válasza zelikocc (#103895) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

1975 és 1995 között jól működött a személyi szám “intézménye”. Sajnos, 1991-ben az Alkotmánybíróság megtiltotta a használatát, a személyiségi jogokra hivatkozva.
[link]

(#103898) Mindent bele válasza Zsolt,72 (#103897) üzenetére


Mindent bele
kezdő

És 2010-ig volt is relevanciája az Alkotmánybíróság döntéseinek. Viszont azóta... :O

[ Szerkesztve ]

(#103899) Bferibörs válasza Viktor0610 (#103893) üzenetére


Bferibörs
addikt

Bementem egy yeti pontra személyi sz. változás miatt, azt mondták nem kell átírni. Tmobilenel ugyan ezt mondták,vodánál átírták.🤔

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#103900) sfdrakex válasza Bferibörs (#103899) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az érdekes, mert ha pl rendelsz online készüléket, átvételkor nézik az igazolványszámod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.