Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) anaqer válasza Throme (#50499) üzenetére


anaqer
veterán

Elnézést, semmi személyes fejleharapásnak nem szántam - csak kifakadt belőlem a régi fórumos meglepődés, hogy valakinek ez a meme még nem volt meg.

Carry on. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50502) forceberg válasza anaqer (#50500) üzenetére


forceberg
veterán

A Z5 szenzora elméletileg visszavezethető a D600-ra, annak a 39 pontos AF-a meg a D7000-re.
Már kész is a baj! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#50503) rekid


rekid
addikt

Kiaza' 14 éves Ricsi srác? Valaki adjon egy linket mert jót sejtek. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50504) Throme válasza forceberg (#50502) üzenetére


Throme
veterán

Úgy tudtam a Z5-ben a D750 szenzora és/vagy AF rendszere van. Akkor téves infóm van.

A Z5 már milc, ami anno a D7k + 35mm kombo hibája volt (b/f fókusz) jellemzően, az elméletileg nem jöhet elő, igaz?

#50503rekid
Ezeréves sztori. Még az előző nagy nikon dslr topikban, kb 2009-2010-re datálható.

(#50505) HThomas válasza anaqer (#50500) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Pár hete adtam el a D7000-rem, és a vevő nem hallott a jelenségről, úgyhogy figyelmeztettem rá... simán lehet ez releváns kérdés még 2021-ben is :)

Egyébként a D7000 nekem pl a 16-80-at sem szerette, kb 16-20 mm között gyakran ment picit félre a fókusz. Nem volt vészes, meg simán lehetett user error is, csak éppen másik vázzal jóval kevesebb ilyen tévesztés volt.

(#50506) Throme válasza HThomas (#50505) üzenetére


Throme
veterán

Ilyen dolgok miatt nagyon vártam a nikon milcet, de túl későn jött ki, ráadásul a Z50 nekem nem kell.
FF meg egy vagyon

(#50507) HThomas válasza Throme (#50506) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Dettó... aztán inkább frissítettem a tükrös szettet, a jelenlegivel eddig nem tapasztaltam semmilyen fókusz anomáliát, minden kánaán. Nincs okom váltani. Majd 5-10 év múlva, ha a jelenlegi cucc széthullik, jöhet a MILC :)

(#50508) .mf válasza Throme (#50506) üzenetére


.mf
veterán

"FF meg egy vagyon"

Nem tudom, otthon milyenek az árak, de nyugatabbra a Z5 kit (24-50-nel) 1099€, a Z50 kit (16-50-nel) pedig 897€ - az a 202€ már nem eget-rengető különbség, és azért nem csak FF szenzort, hanem vázstabit, jobb AF-et, nagyobb akkut, dupla kártyafoglalatot, és még pár mást is kap az ember. Igazából a Z50 létjogosultságát nem értem, obi sincs rá a két kitzoomon kívül.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50509) Throme válasza .mf (#50508) üzenetére


Throme
veterán

Az a baj az FF kategóriával, hogy a belépés se olyan olcsó, de a szükséges átfogás tartomány elérése mégdrágább.
Szóval nem csak a belépő kit-tel van a gond.
Hobbira nagyon drága. Oké hogy jó az AF meg kevés a zaj.

(#50510) anaqer válasza Throme (#50509) üzenetére


anaqer
veterán

Valljuk be - soha nem mi leszünk a Nikon célközönsége. :) Ilyen szempontból nem is lázadoznék a Nikon Z obik árazása miatt... de szerintem még külföldi mércével mérve is elég vastagon fog a ceruzájuk.

Ráadásul értelmezhető fényerejű "mindenes" zoom obijuk egyszerűen továbbra sincs. Jó, évek óta ot sárgállik a roadmapen a 24-105 S - de azt se tudjuk, milyen fényerővel, meg hogy "mikó mán"... pedig nekem tudásában a Z5 (számomra) pont ideális lenne, de nincs mit rátekerjek.

DSLR-re meg tudták csinálni a még megfizethető kategóriás 24-120 f4 VR-t, de mirrorlessre nem látom, hogy bármiféle törekvés lenne tőlük ezirányban. Piac pedig lenne rá - de vagy 70-nél vége, vagy ott van nesztek az ürgelyuk jellegű 24-200 szuppperzoom (50mm-en már f/5.6, na kösszépen...), aztán legyünk vele boldogok. Hát... nos.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50511) Throme válasza anaqer (#50510) üzenetére


Throme
veterán

Hasonlóan gondolom én is.

Nikon dslr rendszer szimpi volt.
Vázakból is volt több kategória, obikból is be lehetett szerezni a szükséges átfogást, de még a fix-ek világába is be lehetett kóstolni, bankrablás nélkül.
Kiegészítésképpen sigma, tami besegített szépen.

A Z5 nekem is bejön(ne) és elég is lenne, csak nem ér véget a történet a váz és adapter vagy kitobi megvásárlásával.

A Z50 meg ott elvérzett, hogy nincs benne képstabi (sem obi).
Tudom, hogy a tükrös vázakban sincs nikonéknál, de a milc világban ez már eléggé jellemző fícsőr és miért ne lépnék előre, az egy helyben topogás helyett.

Most még gyerkőc kicsi, de mire felnő, újra előveszem -addigra már bőven retro - tükrös nikon vázat és boldogan kattintgatok, amíg bírja a mechanika. :K
Lehet Z vonal is megszűnik, ahogy a nikon1-gyel történt. ;]

(#50512) anaqer válasza Throme (#50511) üzenetére


anaqer
veterán

"Lehet Z vonal is megszűnik, ahogy a nikon1-gyel történt."

Tudom, hogy csak viccelsz, de Z9-es hype meg a Zfc-s *csa-csing* után ezt kizártnak tartom. Céges szempontból minden szinten egyértelműen a Z-mount a jövő. Én csak azt fájlalom, hogy az "enthusiast" szektor ki fog esni a képből, mert vagy kitobizol, vagy kicsengeted az S-felárat - nem látok Nikonnál középutat. :\

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50513) .mf válasza anaqer (#50510) üzenetére


.mf
veterán

"DSLR-re meg tudták csinálni a még megfizethető kategóriás 24-120 f4 VR-t, de mirrorlessre nem látom, hogy bármiféle törekvés lenne tőlük ezirányban. Piac pedig lenne rá - de vagy 70-nél vége, vagy ott van nesztek az ürgelyuk jellegű 24-200 szuppperzoom (50mm-en már f/5.6, na kösszépen...), aztán legyünk vele boldogok. Hát... nos."

Azért árnyaljuk egy kicsit a képet... A 24-120 is drága volt külön, viszont a kitbe féláron adták, az nyomta le az árát.
A 24-200-ast se sajnálnám ennyire le, szerintem az irány jó a nagy tömegeknek: kompakt, nagy átfogás, egész jó rajzolat, és a modern vázak már vannak annyival jobbak magas ISO-n, hogy kompenzálják (főleg, hogy a 24-120-nak is jót tett f5.6).
Ettől függetlenül én is jobban örülnék egy Z-s 24-120-nak, a munkámhoz pont jó lenne, míg a 24-70 már egy kicsit rövid.

"Én csak azt fájlalom, hogy az "enthusiast" szektor ki fog esni a képből, mert vagy kitobizol, vagy kicsengeted az S-felárat - nem látok Nikonnál középutat. :\"

Épp most jelent meg a Nikon 40 f2, az időjárás-állóságot se spórolták most belőle ki, de a 299€ listaár helyett 279€-n nyitott a nyugati boltokban, a szokásos évi akciókkal sztem 240-250€-ra is leakciózzák majd.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50514) rekid válasza anaqer (#50512) üzenetére


rekid
addikt

Azért nem ennyire vészes a helyzet.
Egyrészt ott a komplett F végű paletta.
Másrészt létezik ám Sigma/Tamron is a piacon. Igaz nincs még natív Z mount de F-es végű szintén van néhol jobbak a gyárinál és előbb utóbb lesz Z mountos is.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50515) anaqer válasza rekid (#50514) üzenetére


anaqer
veterán

"Egyrészt ott a komplett F végű paletta. "

Komplett, ja persze... Van egy jó kis AF-Ds obid? Hoppá, szopóka: Z-n csak manuálozhatsz vele. Van, amikor belefér, de sokszor inkább nem.

"Másrészt létezik ám Sigma/Tamron is a piacon. Igaz nincs még natív Z mount"

Megintcsak adapterezés, házibarkácsolás. Ha már egyszer tényleg át akarnak váltatni milcre, miért nincs kulcsrakész megoldás? Ezt azért még az m43asok is sokkal decensebben megugrották.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50516) anaqer válasza .mf (#50513) üzenetére


anaqer
veterán

"Épp most jelent meg a Nikon 40 f2"

Azt én is kinéztem, de elérhetőséggel kapcsolatban vannak kételyeim... ne legyen igazam, de szerintem EU-ba nem mostanában fog értelmezhető mennyiségben bekerülni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50517) rekid válasza anaqer (#50515) üzenetére


rekid
addikt

Figyi, szerintem ez "fotelprobléma". Felróni, hogy egy lassan 20 éves obi sorozat csak manuálban működik egy zsír új fejlesztésen szerintem tök felesleges és irreleváns elvárás. Ott a teljes G sorozat és van gyári átalakító.
Ha 30 évre visszamenőleg kompatibilitás kell akkor ott a pentax. A másik oldalon meg nézd meg a Sony-t ott csak barkácsolás van jóformán az elejétől kezdve és hát mindenki köszöni szépen hajeldobós képek születnek.
Sőt eretnekséget mondok: pl. protré esetén nem gondolom, hogy jobb megoldás kéne egy sigma 85 f1.4 art z6 kombónál.

"Ha már egyszer tényleg át akarnak váltatni milcre, miért nincs kulcsrakész megoldás? "

Ha meg csak az lenne akkor az lenne a gond, hogy miért kell a régi obikat kidobni?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50518) topikk válasza anaqer (#50512) üzenetére


topikk
senior tag

Pedig a Nikon Z sokkal inkabb a kozeputra ment ra mint a Canon RF. Peldaul a fix f/1.8 sorral, vagy az f/4 24-70mm es 14-30mm. A Canon a csucskategorias meregdraga obikkal inditott Ha meg csalk az arat nezem azonos kategoriaju obikbol Sony / Nikon / Canon altalaban a Nikon hajszalnyival olcsobb. Azt elfogadom, hogy a kozeput draga lehet ennyiert, de ez egyreszt egyeni erzekenyseg, masreszt a telejs piac szukulesevel egyre dragabb lesz minden. Azok az arak mar soha nem jonnek vissza amikor 5x ennyit gyartottak mindenbol.

(#50519) VivienR


VivienR
tag

Javítsatok ki ha tévedek, de a Z50 esetében az obiba rakták a szabit. Ami nyilván nem olyan jó mintha a szenzor lenne stabilizálva, de a semminél több a korábbi obik esetében is igy volt. Nyilván nem a legjobb fényerejűek a kit obik, de azért egész jó dolgokat olvastam róla. Szerintem sokkal nagyobb arcul csapás a 25-ös akku, hogy finoman fogalmazzak. Csak gyári van belőle és semmiféle utángyártott módszer nincs arra hogy pl USB-ről tudjon folyamatosan menni mondjuk terepen. Tekintsünk el arról hogy lehet van hivatalos Nikon AC kábel. Míg a 14-es 15-ös akksikbol jó az ellátottság, és vannak USB-s dummyk is.

Az FF obi probléma meg szerintem kicsit tulgondolt dolog hogy a 30 éves obik menjenek róla... Nyilván neglephettek volna, de szerintem egy az FTZ-be helyezhető szűrő sokkal jobb megoldás. Nyilván az FF nulláról belépés sosem olcsó, mondjuk APS-C vonalon a Sigma 1.8-as zoom kettőse sem sokkalta olcsóbb... Egy Sigma 25-105-os es egy 100-400-as Sigma/ Tamron obi kettősel máris rengeteg fókusz távot le lehet fedni. Mostmár elvileg a Sigmanak is van gyári állvány talpa a 100-400-ashoz. Tamron objektívet meg nyugodtan lehet venni az EU-ból is, nincs garancia probléma, mint a Sigma esetében. Én is németből cipeltettem a Tamron objektíveim, mert 70+k-val olcsóbbak... Nem mellesleg az árak is szépen kúsznak fel, főleg idehaza. Vannak olyan Sigma obik amik 30%-al drágultak 3 év alatt... Nyilván főleg a még kívánság listámon levők.

(#50520) OPiiPO válasza VivienR (#50519) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Ami nyilván nem olyan jó mintha a szenzor lenne stabilizálva, de a semminél több a korábbi obik esetében is igy volt." - mi a hátránya? Ezek szerint ebben jobb volt a m4/3-ad elejétől fogva :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#50521) Throme válasza OPiiPO (#50520) üzenetére


Throme
veterán

A Z50 - úgy tűnik nekem - a DSLR berögződést viszi tovább és nem tettek bele stabit, maradt az obi stabilizátor. Ami a milces világban egy baromi nagy baklövés (szvsz).
Az m43 világban is van különbség, mert az oli egyáltalán nem, míg a pana szokott stabit tenni az obikba. Már ami erre a rendszerre készültek, a "sima" 4/3 rendszert nem ismerem.

DSLR-ben az volt a gáz ezzel a szenzor stabilizátorral, hogy nem kaptál stabilizált képet a keresőben, csak az exponáláskor lett stabilizálva a kép. Előnye, hogy nem fizettél minden obinál a stabilizátorért (elméletben, aztán milyen volt az árazás végfelhasználónál azt nem tudom), valamint stabis volt kvázi a fix obid is.

Én ezért preferáltam a canikon vonalat, aminek annyi a hátránya, hogy minden obihoz megveszed a stabilizátort is, de nem ugrált a kép a keresőben, csak a fixek esetében.

Milceknél - leegyszerűsítve - közvetlenül a szenzor képét látod (kereső, LCD tökmindegy), így ha a szenzor stabilizált, akkor a látott kép is az. A fix obik is stabilizáltak.
Ráadásul elkezdtek továbblépni, és már egyszerre használhatsz váz + obi stabit (ahol van, ill támogatja a váz is) .

Kérdésedre a válasz az, hogy attól függ.
Ha a Z50-hez csak stabis obikat használsz, akkor nem vagy hátrányban az m43 rendszerrel szemben, stabi terén .

[ Szerkesztve ]

(#50522) Timer


Timer
veterán

Kerestem itt makró obit néhány napja (hete?), gondoltam, megírom a végeredményt. "Tokina AT-X M100 AF PRO D - AF 100mm f/2.8 Macro" lett a nyertes, használtan innen apróról. Az első tapasztalatok pozitívak, 85-ért vettem, annyit szerintem megért. Egyetlen furcsasága van, de lehet, ez csak nekem új: a rekesz alsó értéke a tárgytávolságtól függ. Tehát nem a gyújtótávtól (fix százas), hanem a tárgytávolságtól. Makró üzemmódban F4 alatt nem igen van élet (igaz, nem is nagyon életszerű), de 100-as portré obiként használva elérhető a 2.8 -3 körüli rekesz. Ilyet még soha nem láttam, ez valami Tokina feature, vagy csak nekem újdonság ez a viselkedés? Egyébként F32-re van zárva az obi, és a vázról állítom a rekeszt.

(#50523) topikk válasza Throme (#50521) üzenetére


topikk
senior tag

"az oli egyáltalán nem, míg a pana szokott stabit tenni az obikba" - Az Oly--nal is van dual stabilizalas, pl. 12-100mm, 300mm Pro, vagy a nemreg megjelent 150-400mm.

[ Szerkesztve ]

(#50524) Throme válasza topikk (#50523) üzenetére


Throme
veterán

ja, bocs, igaz. Szóval az oly néha, a pana sűrűn szokott tenni stabit.
nem is számoltam vele, mert az én oly vázam amúgy se tudja a dual stabit :D

[ Szerkesztve ]

(#50525) forceberg válasza Timer (#50522) üzenetére


forceberg
veterán

Ahogy egyre közelebb fókuszálsz, csökken az effektív rekeszérték, szerintem jobb, hogy ezt írja ki, nem pedig a "kamu" 2,8-at.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#50526) Timer válasza forceberg (#50525) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, utánanéztem, így már érthető.

(#50527) .mf válasza Throme (#50524) üzenetére


.mf
veterán

A Pana azért tesz bele, mert csak az utóbbi pár évben kezdtek stabit tenni a vázba, és az első generáció abból se volt húdejó, így ha nem akarják az utóbbi 2 generációnál régebbi vázzal rendelkezőket arconcsapni, kénytelenek obistabit is használni.

Timer: ahogy Forceberg is írja, közelre fókuszálva kisebb lesz az effektív rekesz. Pl. Canon MP-E 65-nek volt egy kis füzetkéje, hogy mennyi az annyi. 1:1-nél az f2.8-ból f5.6 lesz - 5:1-nél pedig f16.8...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50528) Timer válasza .mf (#50527) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, soha nem hallottam még, de újszülöttnek minden vicc új a jelek szerint! :P

(#50529) VivienR válasza OPiiPO (#50520) üzenetére


VivienR
tag

Nyilván a hátránya hogy a nem stabilizált (pl Sigma fix obik) továbbra sem lesznek stabilizáltak. Plusz elvileg a vázba épített és az obiba épített stabi együtt tud működni ha jól tudom pl a Z-k esetében. Mintha olvastam volna, jelenleg nincs Z-m, mert még jól elvagyok a jelenlegi felszerelésemmel...

(#50530) pergabb válasza forceberg (#50502) üzenetére


pergabb
senior tag

A z5-ben a D750 szenzora van egy az egyben, csak milcesített kiadásban, ennek megfelelően 273 fázis alapú és lövésem sincs hány kontraszt alapú. Tudom, a D750-et meg anno a D610-re alapozták, aztán D600, stb, de ott mint kiderült egy más szenzor került a vázba :)

(#50531) pergabb válasza anaqer (#50512) üzenetére


pergabb
senior tag

Fogtad már kézbe a Nikon Z fc vázat? Tök szép, de amint megfogod elröhögöd magad :D szerencsétlen nagyon toy kamera hatású, fröccsentett műanyag az egész külső.
Amúgy meg igazad van, persze, hogy nem szűnik meg a Z vonal, én már D850 utódot sem várnék, szerintem nem lesz több dsrl, a márkát sem féltem, jelenleg a legokosabb amit tehettek, hogy elérhető árban adják a belépő szintet. Z9-nek iszonyat nagyot kellene gurítania, hogy ne legyen baj, canon mint látható meg is lépte, ráadás ez még mindig nem egy R1 váz. Amúgy meg mindenki baromi kényelmes lett, aki fikázza a rendszert, szerintem álmodni sem mertünk 10 éve 1 keresztszenzor mellett, hogy a gép majd magától szemre állít élességet, most meg már leköveti a szemem, felismeri a bolha p*csét is, már csak a képeket kellene feldolgoznia míg alszom Amúgy ez az egész irányzat egyszerre fantasztikus és közben teljesen lelketlen is, régen anyáztam a leválogatott képek mellett, most meg törlök 1-et ezerből, ami jó is, meg rossz is, de a jövőben kijövő vázak már tényleg olyan tudásra lesznek képesek, illetve már most is egy r3, amire semmi szükségem.

(#50532) pergabb válasza topikk (#50518) üzenetére


pergabb
senior tag

Az a 14-30 pont ugyan olyan éles képszéleken, mint a 2.8-as tesó, szóval még belépőnek sem merném nevezni, kivétel a fényerőt, de csillagokra gerjedek, akkor egy motor és ez az obi még mindig olcsóbb, lehet egész nyáron sörözni a maradékból :D

(#50533) forceberg válasza pergabb (#50530) üzenetére


forceberg
veterán

Megnézed a DXO-n a D600 vs. D750-et, aztán nyugtázod, hogy a két szenzor ugyanaz, csak tekertek egyet a mögé tett elektronikán. [link] De az is lehet, hogy csak a SW-en. :D
Ami nem baj, mert a D600/D800-ban megjelent szenzorok igen jól sikerültek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#50534) pergabb válasza forceberg (#50533) üzenetére


pergabb
senior tag

igazad van..
Sony IMX-128- (L) -AQP

D600, 610, 750, sony Rx1
.. és vélhetőleg a z5 :)

[ Szerkesztve ]

(#50535) HThomas válasza pergabb (#50531) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a mai vásárlót nem érdekli, hogy mi volt 10 évvel ezelőtt... onnan nézve a legtöbb mai MILC űrtechnika... Ahogy meg jönnek ide is az AI-val megtámogatott intelligens funkciók, úgy lesz még "lelketlenebb" az egész.
A szemkövető fókuszpont váltás viszont nem újdonság, a Canon már filmes géphez készített hasonló rendszert.

(#50536) Throme válasza pergabb (#50531) üzenetére


Throme
veterán

Z vázakat nem ismerem, de melyik nikon dslr váznál nem "fröccsentett műanyag az egész külső"?
Nézhetjük a Z-ket is, hátha azoknak fém a külseje.

Ami fémmel szerintem találkozik a júzer kívülről, az a vakusaru, az állvány menet, és a bajonett, ja és a vállpánt klipsz... ezen felül full műanyag az összes.

(#50537) Vikthor válasza Throme (#50536) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igazából hibrid ez, de nagyon jó az anyaghasználata (D750), mindenhol dícsérik:

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50538) HThomas válasza Throme (#50536) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

A Z-t én sem tudom, de a komolyabb DSLR-ek anyaga tipikusan magnézium ötvözet és valamiféle szénszálas műanyag.

(#50539) mazsi70


mazsi70
senior tag


Z6

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#50540) Throme válasza HThomas (#50538) üzenetére


Throme
veterán

#50539mazsi70
#50537 Vikthor

Tudtam, hogy ebbe bele fogunk futni ;)

Mégegyszer idézem az állítást:

"fröccsentett műanyag az egész külső"

És az állítás a külső alapján született, hogy játékszernek tűnik.

Kívülről mindegyik műanyag! ;)
Oké, hogy belülről valamilyen fém ötvözet haladótól felfelé (belépők még ott sem).
Nekem van két nikon vázam, d5k, d7100. Kívülről ezek is műanyagok, de az utóbbi fémvázas belül.

[ Szerkesztve ]

(#50541) Roachy válasza HThomas (#50535) üzenetére


Roachy
senior tag

A Canon filmeseken a szemkövető, nem a modell szemét követte, hanem a fotósét és oda fókuszált ahova a keresőben nézett. De nem volt egy igazán kiforrottan működő technika.

(#50542) Roachy válasza Throme (#50540) üzenetére


Roachy
senior tag

Z6-7 fém külső, D8xx szériától fölfele fém külső. Csak gumi borítás van rajtuk.

(#50543) HThomas válasza Throme (#50540) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hát nem tudom, amikor a D7000 nekem itt-ott lekopott, akkor látszódott, hogy nem műanyag, hanem festett fém. A D500-nak pl az eleje műanyag, a többi része szintén fém.
Ok, nem fém az egész, de azért távol áll a kínai gagyi fröccsentett műanyagtól, szerencsére :)

Roachy: igen, tudom, de az R3-ban sem az arcra/szemre fókuszálás az újdonság, hanem az, hogy a fotós szemét követő fókuszterület kiválasztást beépítették. Az eredeti hsz mindkettő funkcióra hivatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#50544) Throme válasza HThomas (#50543) üzenetére


Throme
veterán

Na ezt meg is nézem.
Kíváncsi lettem.

#50542 Roachy
Igen, ez lesz. Néhány képet néztem neten és van ahol fém váz ugyan, de kap egy külső borítást, és van ami már nem.

Szóval van mindenkinek igazsága, váza válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#50545) anaqer


anaqer
veterán

Eleve nagyon-nagyon kevesünknek van szüksége 100% weather proofingra, vagy szarrá üthető vázakra.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50546) pergabb válasza Throme (#50536) üzenetére


pergabb
senior tag

Fogj kézbe egyszer egy Z fc-t és meg fogsz érteni. Irgalmatlan gagyi érzése, összenevettünk az eladóval, ismerem, őt is érdekelte én mit gondolok róla. Műanyagból is van amúgy olyan, amit jó megfogni :) egyébként meg itt is bejátszik a magnézium ötvözet, vhol alul, felette meg van egy papírvákony, kopogós, iszonyat gagyi festett műanyag, ezért is írtam, hogy olyan igazi toy kamera hatása van. Nagyon bejött kinézetre, gondoltam z50 helyett inkább ez, de elmenekültem amilyen messzire csak lehetett. Egyébként nekem anno canonról nikonra váltva is fura volt, canon vázai (nem tudom most milyen), de a tükrösök sokkal masszívabb érzést adtak. 5d sorozat után a D750 sokkal gyengébbnek tűnt, de nem ez a röhejes kategória volt, inkább csak nagyon más. Számomra a D750 igazi igáslónak számított, mint anno a D700 is, változatlan bánom, hogy eladtam, egy életre meg kellett volna tartanom, akár csak emlékbe is.

(#50547) pergabb válasza HThomas (#50535) üzenetére


pergabb
senior tag

Tisztában vagyok vele.. ez olyan mint a digitális és filmes éra. Pedig sokat hozzá ad a mai napig, ha vki tudja milyen filmre fotózni. Full fogyasztói társadalom vagyunk, írtam, bemutatták a szerencsétlen, persze betegesen túlárazott iphone 13 készülékeket is, megy is a savazás rendesen, hogy semmi újat nem hozott. Az emberek ahhoz vannak szokva, hogy pikk-pakk eszméletlen új és világmegváltó dolgok jönnek mindig, el is várják. Ugyan csak 37 vagyok, de jobban belegondolva szerintem vhol az utsó generáció lehetek, akinek még volt gyerekkora, a sárban ugráltam egész nap, 15 éves koromban lett jó kis betárcsázós netünk, amin fél óra volt egy pixelhalmazt betölteni és már attól felállt, most meg olyan ütemben fejlődnek a dolgok, vagy csak felnőttem, hogy semmilyen érzést nem váltanak ki belőlem ezek a dolgok, sokszor inkább már elvesznek. Szeretem, hogy a Z sorozat vázai betalálják a szemeket, sajnálom, hogy a kutyámnál a különleges szemöldöke miatt nem mindig 100-as, de ennél több nekem már nem kell. Már a madárszem felismerést is érdekesen néztem canon oldalon. Vannak ismerősök, akik vadat fotóznak, lesben ülnek és várják a madarakat, pont az adja az élményt, mint akár a pecázás egyeseknek, hogy egész nap síri kussban, kiürített elmével ott jógázik, aztán ha van kapás, akkor neki lehet feszülni. Elhiszem, hogy sok embernek, a többségnek ezek mind hasznos dolgok, nekem már sok és részemről tényleg lelketlen, bár az is tény, hogy hiába a csiribiri varászlat, egyéni látás mód ettől még mindig nem lesz, nem ettől lesz jó egy fotós, kivétel pár területet, mint riporter fotózás, sport, stb, ahol kitartod a vázat, a többit már megcsinálja magától. Amúgy lehet tényleg én öregszem, tiniként egy új dolgot kibontottam, beteltem a szagával/illatával, hetekig nézegettem, fél év után és együtt aludtunk, most meg kinyit, csekkol működik e, oké, pipa minden, beb*szom a szekrénybe és amikor kell használom. A fejlődés azért káros az egészségre, az én koromban max azért szívták a vérem, mert trabink volt, most meg azért osztja egy 12 éves az ívet, mert neki iphone telefonja van, a másiknak meg ...valami más :D aztán ezt jól meg is beszélik chaten úgy, hogy egymás mellett ülnek. Na jó, ez már kezd nagyon off topic lenni, kussolok.

(#50548) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Kicsit távolabbról nézve a váz anyagokat, 2021-ben furcsállom, ill. értelmesebbnek látnám, ha nem kellene alu.ötvözetből készíteni a vázakat, hanem annál egy sokkal erősebb műanyagból készülne (lényegtelen, hogy ez üvegszálas, szénszálas, nanocsöves vagy a franc tudja, milyen spéci műanyagok vannak még) és eleve 20-30-40 dekával könnyebb lehetne a váz, ami nem elhanyagolható szempont. Lehet, hogy súlyra ekkor is "fröccsentett műanyag" érzete lenne, de fogásra biztos masszív lenne. A D40 után a D7k olyan volt, mintha ólombetétes lenne a cucc.

(#50549) pergabb válasza Lex Icon (#50548) üzenetére


pergabb
senior tag

Ezzel nem lenne gondom, de ha érzetre is kopogós műanyag.... :D

(#50550) mazsi70 válasza Throme (#50540) üzenetére


mazsi70
senior tag

Kívülről ezek is műanyagok, de az utóbbi fémvázas belül.
Persze . ;)

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.