Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50513) .mf válasza anaqer (#50510) üzenetére


.mf
veterán

"DSLR-re meg tudták csinálni a még megfizethető kategóriás 24-120 f4 VR-t, de mirrorlessre nem látom, hogy bármiféle törekvés lenne tőlük ezirányban. Piac pedig lenne rá - de vagy 70-nél vége, vagy ott van nesztek az ürgelyuk jellegű 24-200 szuppperzoom (50mm-en már f/5.6, na kösszépen...), aztán legyünk vele boldogok. Hát... nos."

Azért árnyaljuk egy kicsit a képet... A 24-120 is drága volt külön, viszont a kitbe féláron adták, az nyomta le az árát.
A 24-200-ast se sajnálnám ennyire le, szerintem az irány jó a nagy tömegeknek: kompakt, nagy átfogás, egész jó rajzolat, és a modern vázak már vannak annyival jobbak magas ISO-n, hogy kompenzálják (főleg, hogy a 24-120-nak is jót tett f5.6).
Ettől függetlenül én is jobban örülnék egy Z-s 24-120-nak, a munkámhoz pont jó lenne, míg a 24-70 már egy kicsit rövid.

"Én csak azt fájlalom, hogy az "enthusiast" szektor ki fog esni a képből, mert vagy kitobizol, vagy kicsengeted az S-felárat - nem látok Nikonnál középutat. :\"

Épp most jelent meg a Nikon 40 f2, az időjárás-állóságot se spórolták most belőle ki, de a 299€ listaár helyett 279€-n nyitott a nyugati boltokban, a szokásos évi akciókkal sztem 240-250€-ra is leakciózzák majd.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.