Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) Lex Icon válasza matyi012345 (#51449) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szervizben/szakemberrel célszerű lenne megnézetni.

(#51452) m3ss


m3ss
veterán

Sigma 50/1.4 Art + D5100 kombó a következőt produkálja: középső fókuszponttal bizonytalan a fókusz, néha frontos, néha backes
ez a tukros pdaf velejaroja. neha frontos, neha backes :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#51453) akos878


akos878
csendes tag

Sziasztok!

Gyakorlati tapasztalatokra szeretnék támaszkodni, illetve véleményetek kérni
Adott egy d7100 ~90e expoval. A gép hibátlan, de a sors úgy hozta hogy többet kell fotóznom rossz fényviszonok között (vaku nem opció). Ez magával hozza a magas ISO éréket.
Érdemes lenne váltani Nikonból egy újabb 7XXX szériára? 1250-es ISO felett már igen látványosan szemcsés kép.

Várom válaszotok,

Á

(#51454) Timer válasza akos878 (#51453) üzenetére


Timer
veterán

Ebből a megfontolásból csak MILC-et nézz. Nálam a D750 1000-es ISO esetén is zajos, pedig ez fullframe. MILC-ek esetén APS-C is jobban teljesít ennél ezen a téren, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#51455) Throme válasza akos878 (#51453) üzenetére


Throme
veterán

szerintem ne aps-c szenzoros gépet keress.
Az újabb d7xxx vázakban már talán sony szenzor van (a d7100 toshiba, ha jól tudom, először és utoljára) és kicsit fejlettebb proci, de ez a zajon csak minimális mértékben javít. Inkább FF.

Szerintem első körben próbálkozz nagyon fényerős üvegekkel és egy jobb fajta szoftverrel (topaz pl), ami leszedi a zajt.
Fényerős üveged biztos van a mostani vázadhoz. Szoftverből meg egy időlimites próbaverziót leszedsz és ki tudod próbálni meddig juthatsz el.
Ha ez nem elég, akkor FF, de az zsebbenyúlós.

(#51456) ph_5.5 válasza Timer (#51454) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az új croppos milc nem tudja zajtűrésben azt amit a D750. A fizikai korlátokat a kisebb szenzor nem tudta átlépni ennyire pici generációs különbségnél.
Ez egy hiteles oldal, hiteles összehasonlítása, egybe tettem a D7100 vs D7500 vs D750 vs Z vázakat.

(#51457) Timer válasza ph_5.5 (#51456) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, hasznos infó. Akkor marad a FF MILC a kollégánál. Jó deal lesz, a Z6II épp akcióban volt, alig 900.000... ;]

(#51458) ph_5.5 válasza Timer (#51457) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Használtan már 700e-ért is beszerezhető :)
Az a helyzet hogy a fotózás mint hobby drága- munkaeszköznek szintén. De a pénzért fotózó kezdők között egyre több olyat látni aki a pro kategóriát megveszi és azzal akar piacot hódítani. És sokszor a technika megoldja a hiányosságokat... szóval nehéz ez. Croppos vázzal fényszegény helyen nem lehet boldogulni vaku nélkül. És van az a világítás ahol az fx sem megoldás mert a fények hiányát nem pótolja a nagyobb szenzor. Csak kevésbé lesz technikailag rossz a fotó jó eséllyel.

(#51459) Timer válasza ph_5.5 (#51458) üzenetére


Timer
veterán

"Használtan már 700e-ért is beszerezhető :)"

Kettőt kérek, menüben! Csak azt nem értem, miért nem esnek már az árak.

[ Szerkesztve ]

(#51460) Throme válasza Timer (#51459) üzenetére


Throme
veterán

Hát chip hiány, infláció, meg itt van ez a háború is...
Azon gondolkodtam, hogy lehet már másodállásként kezelik a fotós boltok az árusítást, mert nem hiszem , hogy a népek rohangálnának vásárolni.
Igaz nem követem nagyon rég óta a milyen cserélhető obis gépet vegyek fórumot.
Közgazdász se vagyok, de úgy tudtam az árakat a kereslet viszi fel.
Most lehet az áru/alkatrész hiány

Elszálltak az árak, még mindig talán a legolcsóbb alternatíva a tükrös rendszer. Nemrég kerekedett nagyra a szemem a fuji aps-c csúcsgépe átlépi a misit...

(#51461) rekid válasza Timer (#51459) üzenetére


rekid
addikt

Mégis mi matt esnének? 20% körüli infláció van itthon, az euró konstans 400 felett -és nem is fog lentebb menni az uniós pénzek megindulásáig- ráadásul minden gyártó árat emel és nő is szépen a nikon negyedéves bevétele. (Z6 III meg majd valamikor jövő évben várható, mesés -hol volt, hol nem volt- gyártással, ahogy látjuk a high end termékek esetén is.)
A legjobb üzlet ha most veszel mert holnap csak drágább lesz. (Jobb esetben ugyan ennyi.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51462) Timer válasza rekid (#51461) üzenetére


Timer
veterán

Igaz.

(#51463) mazsi70 válasza rekid (#51461) üzenetére


mazsi70
senior tag

A legjobb üzlet ha most veszel mert holnap csak drágább lesz.
Tavaly júliusban vettem a Z 6II -őt a Fotoplusnál 3 év garival .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51464) ph_5.5 válasza Timer (#51459) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ahogy #51461rekid leírta előttem ez nem lesz jobb- sőt.
Plusz mindig lesz aki megveszi... én 2009-ben meglepődtem hogy mennyi D3 fogyott anno 1.2 milláért. Most ahoz képest a Z9 2.2 millás bevezető ára nem is volt elszállva. (most már 2.5 ha jól rémlik) Közben a D4, D5, D6 is egyre drágábban volt elérhető.
Plusz a Nikon igazából már a D750 esetén is azt gondolta- ez munkagép- minek is hobbystának ilyen? Nekik jó az aps-c. Mondjuk ezt milcnél elég erőteljesen jelezték is... a sok butítással. Sőt a még a Z5 is elég sok kompromisszumot jelentene sokaknak melóra. (mégis van aki azzal dolgozik- mert ahogy "régen" croppal is megoldotta a pro fotós a munkát, most is meg lehet... csak minden változik)
Nem gyártottak még 100%-os biztonsággal minden helyzetben "éles" (tökéletesen fókuszált) bemozdulásmentes fotókat gyártó gépet.
A Z6II szerintem piszok jó. De itt is van hogy mellé megy ez-az... és pusztán a technika az ami téveszt, mert az irányítást sok esetben a gépre hagyjuk. Mert mf-al, tűző napon, F8-on 24mm környékén mindig is éles volt minden és az is marad. De a divat az lett hogy 105 mm F1.4 1m-re fókuszálva a szénbányában ugráló feketepárduc szeme a mindig pontosan legyen lekövetve ellenfényben is.. és éles legyen 100 képből 120.
Láttam most is olyan hirdetést hogy Z6 15000 expoval 2 évesen eladó - Z9-re váltás miatt.
15.000 expo van olyan ismerős akinél 1 hét alatt belement a vázba.

(#51465) rekid válasza mazsi70 (#51463) üzenetére


rekid
addikt

Há' ja. Ez van. Sikerült nyerned a fényképeződön. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51466) ph_5.5 válasza mazsi70 (#51463) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Mert kapkodtál. Volt az olcsóbb is :)

Amúgy brutál jó szettárak voltak amikor a Nikon megijjedt hogy nem fogják vinni és valahogy be kell promózni a II szériát és a Z rendszert.
A 24-70/F4 (ami egy teljesen tisztességes obi) volt hogy csomagban 50ezerre jött ki.

(#51467) rekid válasza ph_5.5 (#51464) üzenetére


rekid
addikt

"Láttam most is olyan hirdetést hogy Z6 15000 expoval 2 évesen eladó - Z9-re váltás miatt.
15.000 expo van olyan ismerős akinél 1 hét alatt belement a vázba."

Azt én is láttam talán. húztam is a szemöldököm.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51468) Roachy válasza rekid (#51467) üzenetére


Roachy
senior tag

Én is láttam és kommentekben be is szóltak neki. Majd leírta, hogy több váza is van ez csak az egyik amit elad. Így már nem olyan szemöldök felhúzós, ha az ember ismeri a kerek sztorit.

(#51469) ph_5.5 válasza rekid (#51467) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Sosem itelek elsore...ha valami fura inkabb rakeresek
Nos amikor valakinek jellegzetes neve van, es a google nem ad talalatot ra, plusz a fb hirdetesnel a sajat profiljahoz nincs semmi fotos kotodes akkor ezzel egyutt mar vegkepp nem ertelmezheto nekem egy ilyen hirdetes.
Keves olyan esetet tudok ami indokolja plusz 2milla elkolteset egy vazra.
Ha meg azt veszem alapul hogy tobb vazam van az sosem szerettem ha ossze kell fesulni az anyagot és es nag az elteres. Pl cropoos 10 eves vaz vs modern fx kepe.
Szoval ha kell a Z9 akkor kb ketto kell. Amihez bevetel, ismert nev szokott tarsulni.

(#51470) mazsi70 válasza ph_5.5 (#51466) üzenetére


mazsi70
senior tag

:D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51471) rekid válasza Roachy (#51468) üzenetére


rekid
addikt

Nem ítéltem, csak felhúztam a szemöldököm. Ritka szokott lenni egy ilyen váltás. Akinek z9-e van az általában az első pillanatban tudja, hogy a melójához az kell.
De nekem azzal sincs bajom ha egy hobbista azt vesz magának ha szüksége van rá ha nincs. Saját szíve vágya ha van rá pénze miért ne? Addig sem a kocsmában költi.. egyszer élünk. (Emberek sokkal nagyobb összegeket szívnak fel az asztalról..)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51472) Timer válasza ph_5.5 (#51464) üzenetére


Timer
veterán

Hát igen, de valahol elkeserítő, hogy egy lassan 2 éves gép drágább, mint megjelenésekor. Tiszta VGA piac. Na mindegy, úgysincs rá zsé.

A 15k pedig úgyis összejöhetett, hogy jellemzően videózott, nem?

(#51473) ph_5.5 válasza Timer (#51472) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

No most már pc előtt... így hosszabban tudok és olvashatóbban írni :)

A 15.000 expo az fotóban kevés, videoban meg sok. És itt Z6 első generációról beszélünk, amit a megjelenésekor kevesen vettek videora inkább Sony, Pana ment ilyen célra. Nem látok bele sem a vevő/eladó pénzárcájába, sem munkájába.. de mivel nem egy Kiss Pista photographí hirdet, hanem "ritka" nevű és nulla találat van a nevére ezzel a "szakmával" (nevezzük annak de már nem az :) ) kapcsolatban, ez inkább engem arra emlékeztet amit két napja személyesen tapasztalatam.
X srác hirdet egy Sony A7III-t. (elég húzós áron) AZ ok: A7IV-re szeretne váltani.
Csak a családot fotózza. Találkozunk, van nála egy A7R *** nem tudom melyik.
Sigma 35 1.2 Art és hasonló színtű obik. Megteheti? Persze. Nagyon normális srác. Megkereste a rávalót- és tényleg arra költi amire akarja.

De hogy én tuti nem írnám ki a hirdetésem alá hogy Z6 eladó meeeer Z9-t veszek. Oké, ha én lennék pl a Nánási Pál akkor lehet hogy kiírnám mert így nem az lenne a Nánási hirdetése alatt az első kérdés- mostmán csak bótos leszel?
Második a szakmától- mi lesz helyette?

A Z9 egy csúcs milc. Talán a piac legjobbja. Én ugyan fotózásból élek, de eszembe sem jutna ilyen összeget fektetni egy vázba- még akkor sem ha tudom hogy "rövid" idő alatt megtérül. Mert igazából sesem térül meg... mert pont olyan (jó vagy vacak) képet tudok lőni egy D750-el vagy egy Z6 I-el is mint a Z9-el. Azért mert nem fotózom pl F1-t. Vagy foci vb-t... mert kb ez a két terület az ahol látom az indokot ilyen beruházásra.

(#51474) szupermacs válasza ph_5.5 (#51473) üzenetére


szupermacs
veterán

Kínos kiírni, hogy kell a pénz és azért adja el. De ez már mindenkinek magánügye mi az ok.

(#51475) ph_5.5 válasza szupermacs (#51474) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Persze, az anyagi okok nem tartoznak senkire...
Ha kiírná hogy kell a zsé pl gázszámlára, tartozásra... akkor elindulna az alkudozás. Mert előszeretettel rúg a magyar a földön fekvőbe ...
De ha kiírja hogy Z9-re akkor szerintem pici irigységet szül kapásból sokakban... és inkább mástól vásárolnak. De nem ebből doktoráltam így lehe thogy rosszul gondolom :)
Amúgy rákerestem kíváncsiságból... 3 céghez dob árat a legnépszerűbb kereső. Ebből 2-nél van raktáron. És az egyiknél tudom hogy van beszámítás... most ha odamegyek hogy vennék Z9-t, és számoljátok be a Z6-t, akkor az egy piacképes váz, így megteszik. Ráadásul kb annyiért mint amennyiért ő hirdeti. De túlragoztuk :)

(#51476) rekid válasza ph_5.5 (#51473) üzenetére


rekid
addikt

Úgy gondolom nincs ebben semmi különbség ahhoz képest mint amikor fiatal srácok 1-3 milliós lefingott "fullmekka" bömbikbe és a "racsing tuning" kiegészítőkre öntik a pénzt. ..és ők mennyivel többen vannak...
Ehhez képest nem nagy dobás egy z9...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51477) ph_5.5 válasza rekid (#51476) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A '90-es évek elején a jó csajok még kispolszkival jártak... most meg van olyan modell lány aki pár éves S klasse Mercivel jött fotózásra (pasijáé, de ő használja) . Változik a világ :)

A fent említett srác családapa. Jól fizetett munkakörben. Itt nálunk van aki hipiszupi vázat kapcsizott az apucitól karácsonyra... lett belőle photography, de saját keresetéből már csak 1.8-as kínai obikra futik, mert több nem folyik be... Bár hamarosan jön megint karácsony, lehet hogy lesz a fa alatt megont valami érdekes drága :)
Nem turkálok mások pénztárcájában, de tényleg érdekel kinek is kell egy Z9, a birtoklási vágyon kívül? (fent már említettem két példát.. de ott meg nem saját Z9-el dolgoznak )
Ha sok megapixel kell akkor Z7II. Ha meg univerzális akkor Z6II. Sportra meg egy D5 700e körül logikusabb szerintem. Videozni megint inkább egy Z6II mint Z9 (mármint ha Nikon fun valaki)

(#51478) Lex Icon válasza ph_5.5 (#51477) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A fotón a "jó csaj" mögött a "kispolszki" nem mutat olyan jól, mint az S-es Merci. :D
Úgy is mondhatom, most van mivel feldobni a hátteret.

[ Szerkesztve ]

(#51479) ph_5.5 válasza Lex Icon (#51478) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

:DD
(a lökhárítók változtak még látványosan... :D )

[ Szerkesztve ]

(#51480) Lex Icon válasza ph_5.5 (#51479) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezért kell a nagyobb kocsi, hogy kilátszódjon a "lökhárítók" mögül. :D

(#51481) ph_5.5 válasza Lex Icon (#51480) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Jogos :D
Plusz most még divatosabb lett a futóműtuning az edzőteremben a personal trénerrel... meg a lélek megtalálása a pasi pénzén a "kócsoknál", meg persze gyakrabban járni a sebészhez mint iskolába . Jól elkalandoztunk a Z9-től a 800ccm felé :D

(#51482) Roachy válasza ph_5.5 (#51477) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért te sok mindent eléggé kisarkítasz.
Nem kell hírnév ahhoz, hogy valaki a szakmába dolgozzon (akár fotós, videós), ezt a saját példámmal is tudnám bizonyítani.
Ez a mennyi expo kevés vagy sok, ez sem ilyen egyszerű.
Mi van ha vegyesen használja, de leginkább videóra? Mi van ha az csak egy tartalék váz és nem igás ló? Mi van ha csak igazolványképeket lő vele, fixre beállított, világított helyszínen és ez még több más ágra elmondható, ahol nem kell egy témáról kismillió kép, hanem egy is elég (műszaki fotózás, repro, nem ipari termék fotózás)? Mi van ha örökölt, vagy csak nagyon megy a biznisz? Persze az is lehet, hogy valami kamu van a háttérben. De igazából kit izgat? Ha a Z6 létezik és nem átverés, akkor mindegy is, legyen az ő baja, hogy mit miért írogat.
Z9.
Próbáltad, volt már a kezedben? Az egy egészen más liga.
Jó képeket egy Nikon D100-al is csinálhatsz, de mégis egy D750-et nyüstölsz. Na legalább ekkora a különbség a D750 és a Z9 között.
Nyilván az ár az rettentően sok, emiatt is a legtöbbünk számára álom/fölösleges kategória de csak egy magyar "kisiparosnak". A világ szebbik felén is drágának számít, de ott arányaiban kb annyira fáj mintha itt egy Z7II-re gyűjtenél a melóhoz. Ha meg van rá keret bőven, akkor meg miért ne vennéd meg a jelenlegi csúcsot? Hobbistaként hosszú évekig elég lesz, de akár egyetlen gépként életed végéig is. De egy profi is nyüstölheti addig, amíg nem lesz egy újabb nagy ugrás, amire megérné váltani.
Szerinted csak F1 meg foci. Szerintem meg kevesebb az olyan fotós téma ahol nem tudod kihasználni az előnyeit, mint ahol meg nagyon is megkönnyíti, segíti, produktívabbá teszi a munkádat. Jobb fotós nem leszel tőle, de a lehetőségek miatt hozzá segít a jobb fotók készítéséhez.
Videóba messze sokkal jobb mint a Z6-7 II. Sokkal fejlettebb minden szempontból. Csak a portré markolat miatt mégsem annyira ideális, a bumfordisága sok videós műveletben hátrány.
Amúgy a sport fotósok legnagyobb része is saját fotós cuccal dolgozik. Csak van mögöttük valamilyen támogatás, ami a legtöbb esetben sem a munkáltatótól, hanem sokkal inkább a gyártól (Nikon, és tsai), vagy egy fotós bolttól érkezik.
Amiért engem egyáltalán nem fenyeget a nyálcsorgás és remegés a Z9 után, és hogy ha lenne rá pénzem akkor sem vennék, az hogy egyszerűen nem szeretem a portré markolatot. Nem tudom megmagyarázni miért, nem jön be. Csak aztán nehogy jöjjön egy Z8, én akkor bajba kerülök... :DD
A Z9 az egy jövőbe mutató masina, minden következő Nikon váz abból fog táplálkozni.

(#51483) Timer válasza ph_5.5 (#51473) üzenetére


Timer
veterán

Annyit kellett volna kiírnia, hogy kategória váltás miatt eladó. Hogy az pontosan melyik kategória, az lényegtelen. Én is ezt írtam ki, amikor a féléves processzort árultam a gépemből, nem írtam oda külön, hogy kétszer drágábbat veszek belőle, mert egyrészt nem releváns, másrészt senkinek semmi köze hozzá. Érdekes egyébként, hogy fényképezőnél rendszeresen felmerül a "de minek az neked" kérdés, miközben telefonnál lazán megveszi a szalagmunkás is az 500 ezres iphone / galaxy párost, pedig messengerre, tiktokra a fele annyiba kerülő is masszív túllövés. Ezzel valahogy nincs baja senkinek! ;] Már megint a fotósok ölik egymást, látszik, hogy nagyrészük informatikus, ott divat ez! :D

[ Szerkesztve ]

(#51484) ph_5.5 válasza Roachy (#51482) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem sarkítok semmit.

A fotózás olyan alkotói tevékenység melynél szerzői jogot gyakorolsz. Ha te nem is (mármint nem te hanem úgy általában egy fotós) nem az a "magamutogató", fb vagy insta oldalt üzemeltető valaki... a munkáin megjelölik. Nem 100%-ban, de ha csak minden 10. esetben akkor is a google már ki fog adni rá találatot. Ha pedig kifejezetten rákeresel valakire aki ismerősökkel, arccal, névvel van fent egy közösségi oldalon és nulla találat van a megjelölései, említései kapcsán akkor az azt jelenti hogy nem nagyon van a kezéből kiadott anyaga. A "neved van" nálam csak annyit jelentett hogy fotósként kiírnak. Z9 tulajként meg olyat tudok elképzelni akinek a saját szakmai részében legalább a környezetében van némi ismertsége.

1994 óta munkám része a fotózás. 2000-től már digitális technikát használtunk (jó hulladékot, de digitálist) , de 2005-ig párhuzamosan analógra is kellett fotózni a hitelesség miatt sok esetben. 2005 környékén ugrottunk bele saját dslr szettekbe, azóta Nikon vonalunk mozgunk. És nem D750-el fotózom hanem Z6II vázaink vannak. Mármint van még D750 meg más Nikon dslr is itthon mert egyszerűen felesleges eladnom. Én még tudom használni ha kell... bár az utóbbi 1.5 évbeb a D750-be pont 0 expo ment :) De elfér a sok "vacak" között.

Volt a kezemben Nikon napon a Z9. Semmiféle birtoklási vágyat nem éreztem iránta. Egy sima statikus teszen amit ott 180-400/F4-es obival elkövettem (mármint én voltam statikus :) ) semmi "huuuu, ezt semmi mással nem lehet megcsinálni" érzés nem volt. A közel 5 millás obitól sem estem hasra. Főleg nem 5 milláért ;]

Tizenéve fx vázakkal dolgozom. A cropp- fx váltáskor (amikor megjelent a Nikon első fx sorozata) azt mondtam huu, van difi. Majd amikor erről a szettről váltottunk a következő generációs fx-re (jobb szenzor, nagyobb dinamika...) akkor megint úgy voltam vele hogy érezhetően jobb a szenzor tudása. Az AF nem volt sokkal jobb. Nálam legalábbis nem.
A milcre váltás 1 nap alatt zajlott. Lett egy a páromnak (ő is ebben utazik) mert ki akarta próbálni. Én vittem el első éles bevetésre, még aznap vettem magamnak is. Átszokni ovf-ről evf-re két pillanat volt. Menü bővített, de nagyon hasonló. Fogás kb azonos. (2006-tól minden vázamon gyári portrémarkolat volt... Z6II-re még az elején sikerült beszerezni ami utána olyan hiánycikk lett mint szint eminden Z cucc az elején)
Egy kis senki fotós vagyok egy nagyobb városban. Nem hajszolom a követőket, szinte nulla marketinggel dolgozom. Külön van oldala a stúdiónknak, páromnak, nekem... és csak az enyémhez van korlátozott hozzáférésem, van amit nem is látok :) Ennyire nem érdekel az egész. Én fotózni szeretek. Most is megyek és egy gyönyörű modellel kell végigdolgozom a nap jó részét. Külső helyszín és stúdió... rollupok készülnek.
Az hogy melyik váz mire elég ? Fotózom terméket. Ott fénymérés után 1 expo 1 használandó kép az átlag. Fotózom webshopnak pl ruhákat modellel- ott 1:3 az arány kb. (mármint ami átadásra kerül). Esküvő.. nos ott 1:5 amit kiadok. Rendezvény- az feladat függő... de fotóztam már koncerteket, szépségversenyeket, katalógusokat, ételt, nagyméretű terméket, apró dolgokat, aktot, glamourt, testépítket, fittness versenyzőket, üzleti portrékat, autósportot... meg még a franc se tudja mit. Az elmúlt 10 évben kb 1000 fotózást toltam végig. Ebben volt 30 perces és 8 órás is. És tudom hogy nincs szükségem egy Z9 tudására. Ahogy eddig sem volt. Könnyebb lenne a megoldás technikailag? Minimálisan talán... de ahogy nem váltok Z7II-re sem mert a Z6II fájljaiból elképesztően nagy nyomatokat készítettek már (hibátlan minőségben) pont úgy el tudom költeni másra is a a plusz mondjuk 200-300ezres difit.

Plusz egy valami ami kimaradt. A helyi most már médiaworks csapat 15 éve sem használt saját vázakat. D2(h?) cucc után kaptak D3 és D700-t. De maradt jórészt a croppos obisoruk. Kivéve a telék... mert focimeccsre azzal mentek. Riportra meg 10-20 Sigma volt pl az uwa szett. És D3 croppos módban bőven elég volt a sajtónak. Printre is... raszteres nyomáshoz pláne. Másik hírügynökségnél 5-6 éve még láttam D80-t munkában. A nagyonnagy cégek az Olimpiára is saját szettet visznek. És amikor láttunk olyan fotókat hogy az F1-ben a palán kmellett sétál valaki monopoddal a vállán, rajta a 1200-1700-as Nikon- az sem a fotósé hanem a cégéé jó eséllyel.

#51483Timer - Igen, bőven elég kiírni ... és akokr nins féltékenység és nincs 20 hsz egy fórumban :)

[ Szerkesztve ]

(#51485) HThomas válasza Timer (#51483) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha fennvan még a hirdetés, akkor valaki megkérdezhetné igazán a srácot, hogy mi a váltás oka, ha már a fél topic ezen pörög :)

Egyébként erről a beszélgetésről egy idősebb ismerősöm jut eszembe, aki valami markolatos drága Canonnal tolta... viszonylag kevés képet készített és valszeg a váz tudásának egy kis részét, ha kihasználta, de neki mégis ez volt a hobby, örült, hogy megengedhette magának, és boldogan kattintgatott.
Végtelen különböző oka lehet annak, hogy ki mit miért vesz, szerintem teljesen felesleges ezeket firtatni, hacsak nem tanácsért jön ide az illető :)

(#51486) ph_5.5 válasza HThomas (#51485) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Én a termék "saját" fórumán találkoztam a hirdetéssel. Ahol a hirdető komplett fb profilja elérhető. Ezért volt ez a sok mondat a részemről korábban- mert 0 db fotót lehet hozzá kapcsolni, mint átadott anyag. A neve pedig "egyedi"... tehát nem Kiss, Kovács... vagy bármely nagy sorozatszámú haza név, de más platformon sincs találat a srácra.

Ő mit miértre maga adta meg a választ. Z6-t (370ezer kb) cserél le 2.5 millás Z9-re. Megteheti? Persze. Van hozzá közünk? Kb mint amikor a fociról beszélgetnek az emberek... nem értik mire ment el a sok zsé :) Meg hogy van-e értelme. Csak ő nem kösz(i)pénzt költ jó eséllyel :)

(#51487) Lex Icon válasza Timer (#51483) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A fényképezőgép egy szerszám és a használata szakértelmet igényel, az ájfón meg "élvezeti" cikk és nem kell hozzá szakértelem.
A "miért adom el" kérdés mindig kényes pont a használt cikkeknél és mindenkinek más elképzelése van ennek a megfogalmazásával kapcsolatban. Lehet, nem is Z9-et akar venni, csak azért írta, hogy úgy tűnjön gazdag nemtudommitcsináljakasokpénzzel kölyök, így azt gondolják a cucc rendben van, mert csak ráunt.
Persze kismillió más ok is lehet és tényleg túl van tárgyalva. :)

(#51488) HThomas válasza ph_5.5 (#51486) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ja igen, hülyeséget írtam, azt kéne tőle megkérdezni, hogy miért akar Z9-et venni :)

(#51489) Throme válasza Lex Icon (#51487) üzenetére


Throme
veterán

Jelentem a fényképező nekem is "élvezeti cikk". :DDD
Itt mindenki "photography"? ;]

#51483Timer
Ezek "minek az neked", vagy a másik kedvencem " nem használod ki" dolgok inkább a másik pénztárcájában való turkálás.
Hányszor felmerül a fényképező ajánló fórumokon?!

[ Szerkesztve ]

(#51490) Lex Icon válasza Throme (#51489) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Attól hogy élvezed, még szerszám és nem hétköznapi használati tárgy, mint egy teló. Ha élvezed és nem a munkád, azt hobbinak hívják. :)

(#51491) rekid válasza Throme (#51489) üzenetére


rekid
addikt

"Itt mindenki "photography"?"

Itt? Mindenki... :DDD :DD :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51492) Timer válasza Throme (#51489) üzenetére


Timer
veterán

"Ezek "minek az neked", vagy a másik kedvencem " nem használod ki" dolgok inkább a másik pénztárcájában való turkálás."

Szerintem nem feltétlenül. Igaz, IT téren, de én is elég sokszor kerülök a másik térfélre, és tanácsadóként meg szoktam mondani, ha a kitűzött kritériumokhoz képest jelentős túltolás van az elképzelésekben. Aztán persze még dönthet másként a kérdező, de legalább tud róla, hogy feleslegesen költ.

(#51493) Throme válasza Lex Icon (#51490) üzenetére


Throme
veterán

Attól szerszám valami, hogy hányan használják? A fotózás mint hobby nem annyira elterjedt, mint a mobil, akkor szerszámot használunk, míg a mobil fotózás, játék, netezés...stb az élvezet.

Mindegy, nem értünk egyet. Nekem élvezeti cikk. Én nem alkotok, csak fotózok.

#51492Timer
Azzal nincs baj, ha valaki tanácsod ad, hogy esetleg az adott "feladatra" elég egy szerényebb "szerszám" / "élvezeti cikk". Jellemzően nem a normális tanácsadó szúrja oda ezeket a megjegyzéseket, hanem néhány balfék. aki odaírja

[ Szerkesztve ]

(#51494) HThomas válasza Throme (#51493) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igazából telefonnál ugyanez van... sokan mászkálnak méregdrága csúcsmodellel mert az a menő, miközben alig használják ki. Van akinek meg a munkájához kell, és annak megfelelően választ céleszközt...

(#51495) Throme válasza HThomas (#51494) üzenetére


Throme
veterán

Ez oké, csak miért kell leszólni azokat, akik megvesznek kütyüt (akármit) , amit nem használnak ki 100%-ban?
Ha megtehetném szerintem nekem is lenne egy Z9 vázam, azt' sehol nem vagyok a photography-khoz képest.
Nem lehet, hogy nettó irigység? ;)

(#51496) pergabb válasza Roachy (#51442) üzenetére


pergabb
senior tag

nincs semmi project, lakást fotóztam és a szerencsétlen ingatlanos telibe tolta a szenzort, a rendszer milc, így folyamatosan megy. Problémát nem tapasztalok, de kb 10 percig csak a k. anyázásra tudtam gondolni. Ráadás ez nem az első ilyen alkalom volt, néha azt érzem teljesen fogyatékos minden ingatlanközvetítő, eleve hogy a rohadt életbe nem lehet ennyire célozni, avagy épp fotózom, akkor miért is kell pont beállni elém és méregetni? no mindegy.. Lassan úgy megyek ki, hogy nem, nem akkor mutatjuk meg az ingatlant érdeklődőnek, vagy oké, de + x ezer ft, míg várok. Nem, nem akkor kezdünk takarítani, mert oké akkor várok, de + x ezer ft. Nem akkor méregetjük a lakást és állunk be lézeres mérővel a gép elő, de úgy alapból ha fotózom, akkor takarodás van és nem sétálgatunk, mert több ezer expó összejött már azért, mert jaaa, belesétáltam? igen, bele, köszi szépen, maradj a seggeden és húzás.

[ Szerkesztve ]

(#51497) akos878 válasza Throme (#51455) üzenetére


akos878
csendes tag

Köszi!

(#51498) akos878 válasza Timer (#51454) üzenetére


akos878
csendes tag

Köszi, én is a MILC felé hajlok. Lehet időtállobb megoldás. Az utómunka mindig időigényes szórakozás.

(#51499) Timer válasza akos878 (#51498) üzenetére


Timer
veterán

Azt mondjuk akkor sem úszod meg, ha MILC-et veszel. Az a MILF lesz, de szerintem azzal is illik utómunkázni.

;]

(#51500) akos878 válasza Timer (#51499) üzenetére


akos878
csendes tag

Ott a pont :-)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.