Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) p_adam válasza Timer (#50149) üzenetére


p_adam
addikt

A 70-200 G2 MILC kompatibilis (firmware frissítéssel, 059178 szériaszám felett már frissítve van)

(#50152) Timer válasza p_adam (#50151) üzenetére


Timer
veterán

Kössz, ez hasznos volt!

(Most már csak a többi F mount obimat kéne milcesítenI! ;-D)

(#50153) 42861 válasza Timer (#50152) üzenetére


42861
senior tag

Milyen F-es obijaid vannak még?

(#50154) Timer válasza 42861 (#50153) üzenetére


Timer
veterán

50 1.8G, 85 1.8G, 24-120F4, illetve erősen gondolkodok valami nagylátón is, mert az IRIX nem vált be.

De tényleg nincs kedvem MILC-re menni, a Z6II kábé tetszene, de aranyárban van, pláne mert markolat is kellene hozzá, meg amúgy szeretem a D750-et, engem nem zavar sem a tömege sem a mérete. Ez a fókusz probléma most marha kellemetlen, de talán lesz rá megoldás, csak fel kéne vinnem a vázat Dávidhoz Pestre, amire jelenleg semmi időm nincs.

És ha már MILC, akkor valszeg' Sony-t vennék, mivel kvázi ők a kategória királyai (tudom, tudom, nem így van! ;-D ), ez viszont újabb parttalan obi eladás / vétel cunamiba torkollna, és mint említettem, épp nincs rá büdzsém! ;)

[ Szerkesztve ]

(#50155) 42861 válasza Timer (#50154) üzenetére


42861
senior tag

FTZ adapterrel mind kiválóan működik. Az 35, 50, 85 1.8-at én is használom Z50-en.

(#50156) Timer válasza 42861 (#50155) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót! Ettől még marha drága a váz, ha FF-en maradok, márpedig abból nem engedek. Ahogy a portré markolatból se.Tavaly is ezek miatt lett D750, a MILC mindent összevetve még a kedvezmények dacára is egy nagyságrenddel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#50157) rekid válasza Timer (#50154) üzenetére


rekid
addikt

"illetve erősen gondolkodok valami nagylátón is"
Tami 17-35 f2.8-4

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50158) Timer válasza rekid (#50157) üzenetére


Timer
veterán

Pont azt néztem! ;-D Csak kicsit keveslem a nagylátószöget. Persze b@szhattam az IRIX 11mm-t, ha a szélén olyan mosott volt, hogy kroppolni kellett a képet. Plusz, ebben legalább van AF. Megvárom, míg visszakapom az IRIX árát a 220-tól, aztán benevezek egy ilyenre. Használod is egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#50159) VivienR válasza Timer (#50158) üzenetére


VivienR
tag

Ha elég a 17 akkor, szerintem sem egy rossz vétel a 17-35. Nekem is van, egyedül a manuális fókusz során a túl laza fókusz gyűrűt nem szeretem, összehasonlitva mondjuk a 70-200 G2-hoz vagy bármelyik Sigma Art objektívhez viszonyítva.

(#50160) rekid válasza Timer (#50158) üzenetére


rekid
addikt

Igen használom rendszeresen. Nagy kedvenc.
1.
2.
3.
4.

A valóban a manuálozáshoz kicsit rövid úton jár a fókuszgyűrű de nem lehetetlenül kicsin. (Engem túlzottan eddig nem sok helyzetben érintett és nem volt gond akkor sem.)
Best buy kategória.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50161) Timer válasza rekid (#50160) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a képeket, és a véleményt, Neked is, VivienR!

Nekem nem gond a manuál fókusz hiányossága, őszontén szólva soha nem használom, ha nem muszáj. Az IRIX-ben is gyűlöltem, hogy a gép már "zöldet" jelzett AF-re, amit nem tudom, honnan vett, mert homályos volt a képen kábé minden, minden létező távolságban. Külön poén, hogy több tíz fokot bírtam tekerni a gyűrűn, és még mindig megvolt a zöld jelzés. Nem is értettem, hogy mit vesz figyelembe....

Meghoztátok a kedvemet ehhez a Tamihoz! Most már csak egy biztosan dolgozó AF rendszerű D750 kéne! :DDD

(#50162) Throme válasza HThomas (#50150) üzenetére


Throme
veterán

Nikon szervizbe én többet nem megyek. Kb 10 éve be se tettem oda a lábam. Pláne ha garis a cucc (fizetőst meg pláne nem ezek után). Valami lóf@sz referenciával összehasonlítják, amiről a jóég se tudja ki és mikor kalibrálta egyáltalán. Az eredmény mindig az, h fasza a cucc, semmi baja. D7k 35 kombot senkinek nem tudták belőni.
Bazinagy decentert se vesz észre a referenciájuk, 2 nekifutásra se. Tájképnél jönnek a fókuszsíkkal....
..a szervizvezető ráadásul... Milyen lehet a tõbbi?

Pixel mappinget, szenzortisztítást rájuk bízhatod...

(#50163) pergabb válasza Timer (#50156) üzenetére


pergabb
senior tag

Az a z5 amig van nikon akcio nem annyira horror, d750 szint kepminosegben, csak magasabb ison nem esik szet a kep, mint 750 eseten. Szinzajra, oacasodasra, szinhusegre gondolok, zajban amugy egy kutya, de egy z6ii is max fel fenyertekkel jobb. Raadas z5 dinamikatartomanya alap iso-n jobb, legalabb is jobban nyuzhato, mint a z6 vaze, hosszu exponal sincs az a stuck es hot pixelesedes, mert sima cmos es nem bsi-cmos. Amugy is a z6 vazakban ugyan az a szenzor van, mint a sony a7iii-ban, ott is gondok vannak a hosszu expoval :) kijon ev vegen a z9, akkor kov ev elejen szerintem z5 marad, z6ii megy, z7ii marad, megveszem a z9-et, melo teljes, szett teljes, utana 10 evig nem koltok semmire ami fotozassal kapcsolatos es nem olvasom a tech hireket, hogy mar magatol el megy nyulat fotozni az uregbe es le is lovi, ha kell.
Feleslegesen hosszu lett :D a lenyeg, hogy z5-el meg jol jarsz es talan 420 az ara? Vmi ilyesmi. Markolat minek, nekem rendre 1000 feletti kepek jonnek ossze, a vazban meg van stabi, ha remeg a kezed. Gyutav fuggetlen amugy 1/3 kb amit kezbol ki lehet tartani, 14 es 105mm eseten is ugyan ezt tapasztaltam, hiaba van kozte 91mm kulonbseg

(#50164) Roachy válasza pergabb (#50163) üzenetére


Roachy
senior tag

Amugy is a z6 vazakban ugyan az a szenzor van, mint a sony a7iii-ban
Te ebben biztos vagy? Mert szerintem nem ugyanaz, annak ellenére, hogy eléggé hasonló a karakterisztikájuk, de van köztük fizikailag is különbség, pl a felbontás sem ugyanaz. Az ok, hogy a legtöbb Nikon vázban Sony gyártású szenzor van, de nem ugyanazok, amiket a Sony használ a sajátjaiban. A Sony gyártja, de a Nikon tervei alapján.

(#50165) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Találkozott már valaki utángyártott MB-N11 markolattal ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#50166) Roachy válasza mazsi70 (#50165) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem még nincs, csak a sima elemtartó markolat expó gombbal.

(#50167) ph_5.5 válasza mazsi70 (#50165) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Eredetit is alig lehet beszerezni. Kicsi kinaiaknak meg még nem volt kedvük másolni, de gyanitom jobb is. Nikon eléggé megbonyolitotta a 11-es markolatot, és félek hogy magnézium ötvözet helyett a müanyag utángyártottak nem igazán müködnének jol. Usb töltés, joy, csuszo ajto idöjárás állosággal...ezeket jol másolni olcson nem hiszem hogy lehet.

(#50168) mazsi70


mazsi70
senior tag

Köszönöm ! :R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#50169) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan emberkét aki objektívhez ért is és esetlegesen af motort cserélne?
Gyanítom, hogy behalt a nikkor 70-200-am motorja. Nem akar fókuszálni. A képstabilizátor úgy hallom működne, de meg nem mozdul belől semmi.

(#50170) ph_5.5 válasza szeva000 (#50169) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Vr1?
Csurgo Lacit érdemes keresned vagy Kalocsay fiait. Net mi dkettöhöz ad tel számot. Laci a Pillango parkban dolgozik, de pár éve is már csak délutánonként volt hivhato.

Illetve vr1 esetén nem biztos hogy lesz még alkatrész.

Vr2 swm motor van, az ugy rémlik márkaszervizben 70e - 100e közötti történet.

(#50171) szeva000 válasza ph_5.5 (#50170) üzenetére


szeva000
addikt

VR2-es, igazából nem is egy agyonhajtott...patika állapotú, keveset használtam. Tegnap elővettem és az fogadott, hogy nem hajlandó fókuszálni...
Vázat kizárnám, mert minden más obi megy rendesen

[ Szerkesztve ]

(#50172) ph_5.5 válasza szeva000 (#50171) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Érintkezöket probáld megtakaritani...hátha.
Vr2 legalább orvosolhato. A régi jo eséllyel kuka. Ezért tartom viccesnek hogy hadználtan sokan még 200 felett hirdetik, pedig rajzban nem erös, stabija 1 Fé t tud... És szét vannak hajtva többnyire.
A vr2 jobb, drágább, mástol is olvastam hogy minden elöjel nélkül megállt a motor.

(#50173) szeva000 válasza ph_5.5 (#50172) üzenetére


szeva000
addikt

Engem az bosszant fel,hogy ilyen árért ezt kapja az ember.
Van 2db tamronom is, a 24-70-en már 2X cseréltem gumit és mindig megy. Sztem ez volt az utolsó nikkor objektívem.... Méghogy ennyiért minőség... :((( :F
Szerencse, hogy Franciából hoztam anno és nagyon olcsó volt kint... Majdnem fele, mint az itthoni ár . Szerintem nincs benne 2-3000expo, de akkor már túlzok rendesen.
Megpróbálom első körben majd akkor Csurgó mestert, hátha tud egy megközelítő összeget mondani. Ha 100e körül van, akkor még pihenni fog, majd télen meg lesz csináltatva :)

(#50174) ph_5.5 válasza szeva000 (#50173) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Engem a garanciával vesztettek el. 1 év. Akkor is ha 20e ft értékü kiotobit veszek, és akkor is ha 3 millás telét. Vicc. Sigma normális 3 évet kinál, Tamron 1 normálisat és 4 és kamut...

(#50175) Timer válasza pergabb (#50163) üzenetére


Timer
veterán

Ha most vennék valamit, az AF szopás miatt inkább MILC-et vennék én is már. MIvel azonban megvan minden már DSLR-re, ami kellett, ordenáré bukóval tudnék most vázat cserélni, erre meg most tényleg nincs forrásom.

(#50176) ph_5.5 válasza Timer (#50175) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Több mint 16 éve fotozom Nikon dslr vázakkal. Az elején még finomhangolás sem volt a vázakban, mégsem volt ennyi gond. Pedig anno is sokszor fotoztunk 1.8, 1.4 fixekkel vagy 2.8 as zoomokkal.
Milc? Nyugi, ebbe is beletette a Nikin a finomhangolás menüpontot :). Szerintem már ök sem biznak semmiben.

(#50177) szeva000 válasza ph_5.5 (#50174) üzenetére


szeva000
addikt

nem is lenne gond azzal sem, vagy gari nélkül adja inkább...de fél áron! Mindenki jobban járna. Igazából nem is ér többet....

(#50178) szeva000 válasza ph_5.5 (#50176) üzenetére


szeva000
addikt

Igen, én is ezt veszem észre, egyre több a szívás. Elkezdődött anno a D600-nál nálam, mikor a 70-200-al is tévesen fókuszált...Akkor legalább gariban még a zárszerkezetet is kicserélték :D
Persze az alapvető problémámra azt mondták, hogy ez teljesen jó így :).
Ezt én is megerősítem, régen nem volt semmi gond. Most dobálják ki a sz*rnál sz*rabb, teszteletlen pédányokat,mert ez éri meg.... Nem kellene csak 1-2 normális vázat legyártani és mellé pár obit és no problem...

[ Szerkesztve ]

(#50179) Throme válasza Timer (#50175) üzenetére


Throme
veterán

Lassan érik nálad a vezérhangya :D
Csere lesz ebből hamarosan :K

(#50180) Throme válasza ph_5.5 (#50176) üzenetére


Throme
veterán

M43 vázakban is van majdnem fókuszpontonként finomhangolás. Belépő omd vázakban is. Ami itt a tükrösökben van az vicc, már amibe beleteszik.
Nikon milcekben is valszeg azért van, hogy adapterezett obikkal ne legyen gond. Szóval a Z bajonettes lencséknél nem fogod használni. M43on is ezért van csak af tuning, vagy hívják bárhogy.

(#50181) ph_5.5 válasza Throme (#50180) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A vázaimat amikor megveszem, testreszabom...és nem piszkálom utána. Af finomhangolást dslr esetén mindig megnéztem, ha kellett hangoltam de utána amig megvolt bármely vázunk is nem kellett hozzányulni.
Most a dsl vázak mellé lett két z6II. Láttam hogy van finomhangolási menü, de bele sem léptem. Pedig a z obikon tul vagy 8 f bajonettes fut, és mind hibátlan.
Ha valami nem jol dolgozna és észlelem, akkor szoktam átrágni hol a bibi.

(#50182) Timer válasza Throme (#50179) üzenetére


Timer
veterán

Nem nagyon érik, őszintén szólva. Inkább az zavar, hogy amikor fotózok, nem tudok már bízni a gépben, mert az is elég kockázat (pedig csak hobbista vagyok, szórakozásból fotoznék alapvetően), hogy én cseszek el valamit, de így kapott még egy random generátort a történet, ami már nem annyira vicces. Érdekes, hogy a D3100 / D3500 vázaimmal semmi, de tényleg semmi gondom nem volt, erre itt van ez, ami elvileg egy bevált és kiforrott modell, aztán úgy szopok, mint VadKati fénykorában.

(#50183) Throme válasza Timer (#50182) üzenetére


Throme
veterán

Nem csak technikai vezérhangyára gondolok. Böszme váz, nagy obik, nehéz cuccolni, ha bővül a család...

(#50184) Uniross2 válasza Throme (#50183) üzenetére


Uniross2
csendes tag

Mihez képest böszme?

D750
750g
141 x 113 x 78 mm

Nikon Z7 II
705 g
134 x 100,5 x 69,5 mm

(#50185) rekid válasza Uniross2 (#50184) üzenetére


rekid
addikt

Nekem is ez jutott eszembe.
m4/3-os rendszeren kívül nincs nagyon értelme méret/tömegbeli előnyről beszélni MILC/DSLR fronton annyira elenyésző a különbség. (Talán ha pl. street fotós vagy és valami nagyon minimál pancake fix megoldással nyomulsz.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50186) mazsi70 válasza rekid (#50185) üzenetére


mazsi70
senior tag

Street fotózásra Tokina 16-28 Operát használok .940 gramm.... Nincs előnyöm a DSLR-hez képest . :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#50187) rekid válasza mazsi70 (#50186) üzenetére


rekid
addikt

Hát azzal nehéz "lesifotót" csinálni.... :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50188) pergabb válasza Roachy (#50164) üzenetére


pergabb
senior tag

A neten tobb forrasnal is ugyan azt a szenzort emlitik, mint ami a sony a7iii-ban van, konkretan nikon es sony lapon is szerepel a lapka megnevezese ami detto ugyan az.

(#50189) Throme válasza Uniross2 (#50184) üzenetére


Throme
veterán

Z5 és egy fix beltérre. Egyszerű sötét zoom kültérre. Aztán ha már használhat vakut is, akkor a zoom beltérre is jó lesz. Kis váz egyobis szett. Z5 600g alatt van meg egy kb 200g fix az most csak a d750 üresen... Nemsokára minden gramm és hely számítani fog neki.
:K

(#50190) ph_5.5 válasza pergabb (#50188) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A Sony a73 szenzora 1-1 mm-el kisebb minkét irányban, illetve a felbontása is más mint aZ6 z6II esetén.
Feltehetöen az alapok azonosak lehettek, mégis más lett a végeredmény.
A két váz eltér af - ban is. Mármint az lrzékelök számában. Dxo szerint más a dinamika tartomány, de af érzékenység sem azonos. Oké ez szoftveres kérdés is tud lenni.

(#50191) Roachy válasza pergabb (#50188) üzenetére


Roachy
senior tag

Küldenél egy linket? :R

(#50192) pergabb válasza ph_5.5 (#50190) üzenetére


pergabb
senior tag

Nyugi en sem ertem miert ugyan azt a szenzort jelolik meg :)
Haza ertem keresem majd a linkeket, mobilrol nehezebb, lassabb, sietek is.

(#50193) pergabb


pergabb
senior tag

Írtam a nikon z6ii-vel kapcsolatos problémáimról már, ugye nikonnal leveleztem és mondták ez normális, amit el is fogadnék, ha nem a kép jobb alsó negyedében jelentkezne csak, de ott durván, este meg ugye az egész képen, de azok pixel nagyságúak, ezek meg nagy göbök kb.
Tripont kicsit mást írt, náluk ugye ma nyitott nap van.
Ergo lehet feleslegesen megy ki szervizbe a váz..

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#50194) Timer válasza pergabb (#50193) üzenetére


Timer
veterán

Azért az durva, hogy szerintük ez normális. Hogy klasszikust idézzek: a lónak a f@szát!

(#50195) Throme válasza pergabb (#50193) üzenetére


Throme
veterán

Ha iz itthoni nikon írta, hogy minden rendben, de a csehekhez megy ki a váz, akkor van remény.

(#50196) Timer válasza Throme (#50195) üzenetére


Timer
veterán

Nem az van, hogy csehek csak DX-et javítanak?

(#50197) Throme válasza Timer (#50196) üzenetére


Throme
veterán

Lehet ez az alap leosztás, de szerintem fogadnak FX-et is.
Régen volt aki pl németekhez küldte ki az FX vázát mert nem volt elégedett a képek színével és állítottak neki rajta, hogy jó vagy jobb legyen. (akkor még nem volt cseh szerviz)

Abban is bízom, hogy nem véletlen a cseh szerviz nyitás.... ;]

(#50198) pergabb válasza Timer (#50196) üzenetére


pergabb
senior tag

De igy van, viszont a milc sorozatot csak a Cseheknel tudjak szervizelni.
Mint latjatok z6ii vazak eseteben ez altalanos es varjak az infot mi a retek van, ha sima z6 nem csinalt ilyet.
Amugy siman van, hogy iso 400 15mp es latni, aztan kov kep 25 mp es semmi. Ergo neha szoftveresen szur vmit a vaz, neha meg nem.
En meg mindig fosok tole, hogy kikuldom szervizbe es azt mondjak ez nornalis, hisz hosszu expo es kapcsoljak be a huosszu expos zajszurest.

(#50199) Roachy válasza pergabb (#50198) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyébként meg ha a hosszúexpós zajszűrés megoldja a problémát, akkor végülis jogosan mondhatják, hogy ez így normálisnak számít. Még akkor is, ha jól láthatóan nem az más szériákhoz viszonyítva.
Lehet, hogy ez ennek a szenzornak egy fizikai tulajdonsága, amit ha akarnának sem tudnának szervízben megoldani, ergo nem hiba, hanem tulajdonság. Amit szoftveresen gond nélkül lehet kompenzálni a hosszú expós zajszűréssel.
Bár vicces lenne ha forradalmat indítanál és a te hatásodra visszahívnák a Z6II-őket gyári javításra.

(#50200) Byk01 válasza Roachy (#50199) üzenetére


Byk01
senior tag

A gond csak akkor van, ha én nem akarok hosszú expós zajszűrést, mert nem akarok minden fél perces expo után egy másik fél percet várni, hogy megint fotózhassak (mondjuk egy esti villámfotózáskor) csak azért, mert a Nikon nem tud megoldani egy problémát. És lehet mondani, hogy ez az én egyéni szoc problémám, de az meg a Nikoné lesz, ha ilyenek miatt többen mondják azt, hogy akkor ők Sony-t vagy Canont vesznek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.