Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) Throme válasza micyke911 (#51199) üzenetére


Throme
veterán

A D750-ben se kéne lennie. Az AA szűrő kivevős divat utáni váz.

(#51202) micyke911 válasza ph_5.5 (#51200) üzenetére


micyke911
csendes tag

Igen valóban tényleg nem pixel szinten számít a minőség... és szerintem is inkább fontosabb a tartalom.
Hisz amúgy egész türhetően elvoltam a D5100-esemmel is de néha van úgy hogy korlátokba ütközök vele. Ezért is gondoltam hogy beújítok egy újabb gépbe. Viszont olyan vagyok hogyha már kiadok valamiért kb olyan 300k-t akkor szeretném a lehető legjobb dolgot kapni ezért az összegért :-) Ezért is jöttem érdeklődni ide :-)

(#51203) randras_83 válasza micyke911 (#51198) üzenetére


randras_83
addikt

Ebben az esetben én a D750-et javaslom, ahogy ph is írta gyorsabb, érzékenyebb AF, a 25%-ra meg bőven tökéletes választás, és a post process során is kellemesebb a kisebb nyersekkel dolgozni.

https://www.flickr.com/randras83/

(#51204) HThomas válasza micyke911 (#51202) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egyébként D5100-ról a D7500 is egész jó upgrade lehet, ha jó áron találsz egyet... és főleg DX obijaid vannak.

(#51205) Throme válasza HThomas (#51204) üzenetére


Throme
veterán

A 7500-ban asszem már történt 1-2 butítás a D7x00 szériához képest (pl 1 kártyahely , egyszerűsített státusz kijelző)...mert a d500-zal együtt jelent meg és markánsabb határvonalat akartak húzni közéjük.

[ Szerkesztve ]

(#51206) Roachy válasza micyke911 (#51202) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért elhangzott itt pár fals infó, amit kicsit kiigazítanék.
A D750-ben van AA filter.
Egyértelműen érzékelhető az AA filter hiánya, alapból is "karcosabb" képek készülnek, míg AA filterrel ugyanazért az eredményért már meg kell rángatni az élesség csúszkát utómunkánál.
Az igaz, hogy az AA filter léte vagy nem léte nem kell hogy elsődleges szempont legyen, annyit nem nyom a latban.
Nem csak a Sigma Art rajzolja ki a 30+ megapixelt, a sima 1,8 G Nikonok is köszönik gond nélkül megugorják a feladatot, de még a régebbi D-s obikkal is remek képek készülhetnek.
Természetfotózásnál jól tud jönni a sok megapixel, a crop faktor és/vagy a több részlet miatt.
Ugyanakkor a magasabb felbontás zajosabb képeket is jelent magas iso-nál.
És a váz is strapabíróbb, bár emiatt nehezebb és nagyobb is.
A fájlméret sem 70Mb, hanem sokkal inkább 50Mb környékén mozog, de inkább alatta. A D750 meg kb a fele.
Összességében a D750 egy gyorsabb, pörgősebb váz, de nagyon hasonló a két kamera végterméke. Az elsődleges különbségek leginkább a nagyobb vs kisebb felbontásból erednek.
Én azt mondanám ha inkább mozgalmasak a témáid akkor d750, ha inkább statikusak akkor D810. Illetve persze az ár még lehet jelentős befolyásoló tényező.
Még annyi, hogy a D750 egy legendásan jól sikerült gép a Nikontól és egyértelműen ár/érték bajnok.

(#51207) Throme válasza Roachy (#51206) üzenetére


Throme
veterán

legendás váznak is volt árny oldala ami a zárhibában nyilvánult meg.
vagy előjött vagy nem
vagy előjön vagy nem
feltehetően kibuktak már az érintett vázak...

(#51208) Roachy válasza Throme (#51207) üzenetére


Roachy
senior tag

A mai napig ingyen cserélik őket.

(#51209) Throme válasza Roachy (#51208) üzenetére


Throme
veterán

mármint a zárat ugye?

(#51210) ph_5.5 válasza Roachy (#51206) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Sigma 50 1.4 Art vs Nikon 50 1.8G
Nem, a Nikon nem rajzolja ki a D810-t. Ami nem tragédia, de így valós az információ.

(#51211) Roachy válasza ph_5.5 (#51210) üzenetére


Roachy
senior tag

Csakhogy a gyakorlatban ez pont semmit nem számít, mert laboratóriumi környezetben mértek valamit.
Ez csupán annyit jelent, hogy a Sigma valamivel élesebb kb 3x-os áron az 1,8g-hez képest.
Szóval de, kirajzolja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51212) Roachy válasza Throme (#51209) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, a gépet már aligha tudják cserélni, már nem gyártják.

(#51213) HThomas válasza Throme (#51205) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, ez így van, de egy D5100-hoz képest még bőven előrelépés így is.
Szeirntem DX-en maradva pl egy D7500, 10-20 AF-P és 18-140 egy elég erős mindenes kit, és árban sem vészes. Esetleg még hozzá egy 35 1.8 vagy egy komolyabb tele...

De nyilván, a D750 más liga...

[ Szerkesztve ]

(#51214) ph_5.5 válasza Roachy (#51211) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Értem. Tehár minden laborteszt felesleges, mert a gyakorlatban nem számít az a 1.5x rajzolat különbség amit mérnek. Oké. Hiszek neked (én örömmel adtam el az 1.4G-t és használtam a Artot ahogy megvettem. Messziről látható módon élesebbek voltak a képek nem csak belenagyítva. De ha ezt tudom hogy a Nikon is jó akkor nem fizetek ennyit érte. (irónia a fenti pár sor, de aki próbált pl 85 1.4 Art obit az utána nem szívesen fotózik a 85 1.8 G-vel, amiről szintén ódákat zengenek. Más használni, más kézbevenni... és igen, más kifizetni. De pont az Art soromat érzem a mai napig a legjobb befektetésnek. Milcen is... )

(#51215) Roachy válasza ph_5.5 (#51214) üzenetére


Roachy
senior tag

Csak te nem azt írtad, hogy élesebb a Sigma, hanem azt sugalltad, hogy az egyetlen használható 30 Mp felett, meg hogy nem rajzolja ki. Ezek egyike sem igaz.
Az a mpixel szám, a pixel színtű élességre vonatkozik és nem arra mi mit rajzol ki. Miközben te magad írtad hogy nem a pixel szintű élesség számít, majd nem sokkal később éppen arra hivatkozol.
Mellesleg ha a te logikádból indulunk ki, akkor bizony a Sigma is kevés a D810-hez, hiszen az sem rajzolja ki... ;)
Bőven van élet a Sigma Art-on kívül is. De az is igaz, hogy az egy bitang jó objektív és valóbban szebb képet ad mondjuk egy 1,8G-nél, de nem feltétlenül csak az élesség miatt, hanem összességében kellemesebb a látvány, a háttérmosás, a kontraszt, a színek stb...
Persze ha sikerül rendesen összekalibrálni a Nikon dslr vázzal, mert sajnos ez is legendásan zsákbamacska tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#51216) Timer válasza Roachy (#51215) üzenetére


Timer
veterán

"Persze ha sikerül rendesen összekalibrálni a Nikon dslr vázzal, mert sajnos ez is legendásan zsákbamacska tud lenni."

Már éppen kezdtem megkívánni. De elmúlt.

;]

(#51217) VivienR válasza ph_5.5 (#51200) üzenetére


VivienR
tag

Nem teljesen értek veled egyet. 1.8 G vs 50 Art témában, nagyon függ a témától is, meg hogy mekkora rekesz értéket használnál. A D850-en sem éreztem pl tájkép esetében gondot az 1.8G-vel f8-on, ugyanakkor asztro fotó esetében még f2.8 is hulladék az 1.8G-vel. Írom úgy, hogy mindkettő megvan.

(#51218) ph_5.5 válasza Roachy (#51215) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A Sigma a 36-ból 35 Mp-t kirajzol. A Nikon 1.8-as csak 22-t. Ha a D850-es tesztet nézed, ott még jobban elválik a két obi tudása.
Az hogy hány Mp-t képes a szenzorra vetíteni, a 100%-os élesség vizsgálatnál az egyik legfontosabb elem. Én a pixelkukkolást hobby szinten teljesen feleslegesnek tartom, mert egy családi fotó amely nem kszül el a legrosszabb verzió. De a másik vége a csládi fotózásnak amikor valaki egy Z9 - 70-200 2.8 S obival ronagál a lánya születésnapján és nem azzal foglalkozik hogy a gyerekkel átélje azt a napot.
Pénzkereseti szinten meg pl stúdióban nem használunk nyitott rekeszt. (vagy de... de ez most kisebb százalék) Ott is az a fontos hogy a technika megbízhatóan működjön. A megbízót és a lőtéri kutyát sem érdekli az hogy F1.2-es vagy F2.8-s l 35-ös obid van, ha hozod az elvárt szintet. És ott jobban megbecseülik ha az a kép kompozíciójában, témájában jó.. nem abban hogy belenagyítva 300%-on jobb mint a konkurencia pl ételfotója. Nem az fogja eladni a megbízó termékét. És nem az fogja boldoggá tenni a családot hogy apa a monitort 30 cm-ről nézi milyen éles lett a gyerek szeme... igaz a fél feje lemaradt.

Gyakorlatban a Nikonnal is tökéletesen lehet fotózni, de minden objektív eléri a korlátait egyszer. A SIgma később... de eléri. F8-on pedig a régi mondás szrint a sörösüvg talpa is remekül rajzol, ezért fontos a nyitott rekeszes tudás. Ezért vesszük drágán a fényerőt, aminek csak akkor van értelme ha az nem csak annyiban nyilvánul meg hogy rövidebb záridőt használhatsz beltérben azonos ISO-nál.

#51217VivienR Daróczi Csabának volt egy közszájon forgó mondata, mert megkérdezték tőle egy éjszakai tájképe esetén hogy milyen rekeszen fotózta. A válasza az volt (nem szószerinti idézet mert legalább 10 éves story) : Azon a rekeszen ami rá van írva az objektívre. Ahogy fentebb írtam, a fényerőért vesszük (meg a profi építésért, gyorsabb af-ért, tartósabb működésért...) a drága profi obikat. A fényerő aranyat ér... és azon kívül hogy nő az élességi tartomány rekeszelve, sokmindent eldobunk a szűkebb rekesz használatával.
Ha világítunk, akkor más tud lenni a helyzet. Ott a világítás erejéhez igazítjuk a blendét- ha kell. De ott is ha nyitott rekesz a feladat, akkor meg ismét jön a játék. A záridővel, a hss vaku képességgel vagy bármi mással.

Ez hétvégi- fénybeállítási kép. Ez is nyitott rekeszes.. mert akár beltérben, fények mellett is szebb eredményt adhat. (igaz ez a 85-ös)

[ Szerkesztve ]

(#51219) Roachy válasza ph_5.5 (#51218) üzenetére


Roachy
senior tag

És ezzel most mit magyaráztál meg? Semmit...
Profi szinten is teljesen felesleges a "pixelkukkolás", hacsak nem műszaki, precíziós fotózásról van szó, vagy nagyméretű művészi nyomatról.
Nem kell ART széria a profi fotózáshoz, ugyanakkor egy amatőr is élvezheti az egyértelmű előnyeit ha vesz magának.
A példaként felhozott képed sem magyaráz meg semmit. Sőt az én szememnek az bizony pont hogy túl kemény, én lágyítanám. De ez már inkább ízlés dolga.

(#51220) lacoszka


lacoszka
csendes tag

Szép napot nikon d3500 fényképező gép nem hajlandó vakuzni jelző fény bekapcsol de a vaku nem találkoztatok már ilyen problémával?

Köszönöm :R

(#51221) markussandor válasza lacoszka (#51220) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, bár az én régi gépem is ugyanezt produkálja, de a mai napig nem jöttem rá a megoldásra. Külső vakuval remekül dolgozik.

(#51222) Timer válasza lacoszka (#51220) üzenetére


Timer
veterán

Nem lehet, hogy fizikailag hibás a cső benne, pld?

[ Szerkesztve ]

(#51223) lacoszka válasza Timer (#51222) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Nem tudom még hogy mitől lehet de benne van a bakliba hogy "belső" hiba miatt nem működik

(#51224) Peczek válasza lacoszka (#51220) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kiégett. Elment belőle a gáz, megrepedt a villanócső.
Én ez után cseréltem le a D70-emet.

(#51225) lacoszka válasza Peczek (#51224) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Akkor ezeket nem is lehet javítani?

(#51226) Peczek válasza lacoszka (#51225) üzenetére


Peczek
aktív tag

A kompakt fénycsövet sem javítod, hanem cseréled. Gondolom, a fgépben is ki lehet cserélni a vakucsövet.

[ Szerkesztve ]

(#51227) randras_83 válasza Roachy (#51219) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem kár emiatt, tény hogy az ART széria egy elég jól sikerült széria, már-már sterilen karcol annyira éles, biztosan kijön az előnye főleg nagyobb szenzoron, az más kérdés hogy lehet szívni tükrösön vele vastagon. Én minden rendszeren a natív objektíveket használtam, valamiért azt éreztem a legjobbnak. Nyilván van az a szint ahol megfizetik az árkülönbséget a két obi között. A pixelcukkolásról már leszoktam, ahhoz ott a középformátum. :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#51228) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Előjött a D750 Err üzenete, a "szokásos" hosszabb (pár óra) állás után bekapcsolás utáni első expokor fennakad a tükör, "Err" üzenet villog, de kép készül, és újabb expogombra lemegy a tükör, probléma megszűnik (na mármint arra a körre).

Neten kb. azt találtam hogy megesik, igazából az érdekelne hogy átutaztassam-e fél Európán a Nikonnal (ráadásul decemberben járt le a váz gari, szóval fizetősen), hogy aztán széttegyék a kezüket hogy valóban megesik... :D Vagy van erre valódi megoldás?

Érintkezők patyolattiszták; akksi, töltő gyáriak, Sandisk Pro SD kártya van benne, objektívek amikkel próbáltam Tamron 70-200G2 és Sigma 150-600, mindkettővel előjött, pár héttel ezelőtt kezdődött, előtte meg semelyikkel nem volt soha ilyen...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51229) hotkar válasza updog (#51228) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én már megszoktam. Ezért nem is adom el, mert nem akarok magyarázkodni az új tulajnak, hogy "csak néha-néha csinálja bekapcsolás után, és mindig helyreáll a következő gombnyomásra, és különben is jó lesz a felvétel, csak egy kicsit alulexponált".

Úgysem hinné el senki. :(

(#51230) updog válasza hotkar (#51229) üzenetére


updog
senior tag

Én elhinném :DDD De most épp nem veszek D750-et :D

Ha a D750 kiszolgál (és így könnyebb lesz asszonyt meggyőzni hogy ki van szolgálva ;]) akkor MILC jön már.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51231) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!
Huh, de rég jártam erre... :Y
Nos, SOS-ben a kérdésem, hogy van egy 80-200 D-m, a két gyűrűs változat. Érdemes lehet lecserélni egy Tamron 70-200 VC G1-re? Sokszor küzdök a back focus problémával és néha elég idegesítő, hogy még -20-as AF fine tune mellett sem akar jó lenni. Más obikkal szinte 0-án full pontos a fókuszom, de a 80-200 miatt rágom a kefét. Na meg egy VC/VR is jól jönne néha.
Képminőségben hozza ezt a szintet? Valakinek van érdemi tapasztalata a két objektívvel?
Nikon D600 a váz.
Köszi! :DD

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#51232) kuyarashi válasza szecsgeri (#51231) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az objektív volt már szervizesnél?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51233) Timer válasza szecsgeri (#51231) üzenetére


Timer
veterán

Csak a back front miatt ne cseréld le, mert ha az a Tamron is rossz ezen a téren, ugyanúgy nem tudsz majd vele mit kezdeni. Nekem a G2 verzió van, ez sem tökéletes alapból, viszont itt dokkolható a cucc, és a fine tune is több tárgytávolságra és gyújtótávra megadható. Erre szükség is van, mert 100-on kicsit frontos, 200-on meg durván backes a helyzet, ezt vázon belül máris nem tudod kiszedni. Jelzem, még a tárgytáv se mindegy, közelre a 200 például egészen pontos, 15 méterre meg már nagyon nem. Óráim vannak már a kalibrálásban, mégse tökéletes. Szóval, vagy G2, vagy semmi, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#51234) szecsgeri válasza kuyarashi (#51232) üzenetére


szecsgeri
tag

Ezt az obit nem lehet kalibrálni, csak a vázat. Azt meg nem állítatnám el, mert minden mással pontos.

Timer: köszönöm! Meglátjuk melyik marad és melyik megy majd. :D

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#51235) shaman101


shaman101
csendes tag

Sziasztok! Friss d3200 tulaj lettem, es nem ertek egy dolgot a geppel kapcsolatban...
Ha optikai keresore van allitva, es autofokuszal a keresoben, akkor "megremeg" a kep, mintha stabilizalna. Ekkor ha ujra autofokuszt nyomok, nincs stabilizalas (remeges), viszont 20mp inkativitas utan ujra "beremeg". Az obi egy 18-55 DX VR nikon kitobi, amit a gephez kaptam.
Mintha a stabi motorja vagy esetleg a fokuszmotor lenne, hallom is a motorhangot. Ha a vr-t kikapcsolom, ugyanez a jelenseg....ez termeszetes hogy vr modban es nelkule is stabilizal a gep 1x - 1x? Elektronikus keresobe pedig ezt nem csinalja..

[ Szerkesztve ]

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51236) shaman101 válasza shaman101 (#51235) üzenetére


shaman101
csendes tag

Bocs hulyeseget irtam, nem elektronikus kereso, hanem az lcd. Lcd-n nem remeg be a kep....

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51237) shaman101


shaman101
csendes tag

Tehat nem ugy ertem hogy magatol "beremeg", hanem autofokuszalok es kozben mintha stabilizalna egy pillanatra, ha megint ranyomok az autofokuszra ezutan, akkor nem "remeg be", eltelik 20mp, megint ranyomok az autofokuszra, megint "remeg" egyet, aztan megint nem.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51238) Timer válasza shaman101 (#51237) üzenetére


Timer
veterán

Másik objektívvel is csinálja?

(#51239) shaman101 válasza Timer (#51238) üzenetére


shaman101
csendes tag

Nincs masik obim. Most vettem a gepet a kitobival....
Egy canon 10d-m volt elotte.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51240) shaman101 válasza Timer (#51238) üzenetére


shaman101
csendes tag

Ezt leszamitva minden ugy mukodik a gepen ahogy kell.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51241) VivienR válasza shaman101 (#51237) üzenetére


VivienR
tag

Szerintrm az AF timeout miatt. Úgy emlékszem állítható valahol a kulonleges menüknél. Mintha D850-ben is lenne, de ez alapján biztosan nem ott fogod megtalalni. Egy idő után elegedi a gép a fókuszt és utána újra kell állítania. Nezd meg a menüket vagy a leírását, valami timeout, sleep környékén keresgélj.

(#51242) shaman101 válasza VivienR (#51241) üzenetére


shaman101
csendes tag

Hu, koszi. Erre is gondoltam, csak attol feltem a stabi szol bele a kepallitasba. De akkor megnyugodtam.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51243) shaman101 válasza VivienR (#51241) üzenetére


shaman101
csendes tag

Leirasban ha jol lattam nemvolt rola szo. Csak eppen az van hogy AF kikapcsolt allapotaban is ezt csinalja.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51244) shaman101 válasza VivienR (#51241) üzenetére


shaman101
csendes tag

De akkor gondolom a vazba epitett autofokusz rendszer a felelos erte...

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#51245) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
Egy imserősőm szeretne vásárolni egy zoom objektivet... Nikon D3300 váza van. Próbáltam keresni neki megfelelőt amit a pénztárcája is elbír, találtam egy kettőt ami megfelelő lehet, de nem vagyok tisztában a nikonos jelőlésekkel hogy mit jelentenek. Annyi tiszta hogy a DX az aps és FX a ff, VR a stabi...
de hogy mi az AF-S és AF-P, ED stb ezeket már nem tudom.
MEgírnátok légyszi hogy mit jelentenek ezek a jelölések?
Illetve ezeket ajánlottam neki:
Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC
Nikon AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR
Nikon AF-S 18-140mm f/3.5-5.6G DX ED VR
Ezek közül bármelyikkel boldog lenne?

(#51246) Winnie The P válasza zümzümm (#51245) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!
Itt [link] olvashatsz róluk.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51247) Throme válasza zümzümm (#51245) üzenetére


Throme
veterán

18-tól indulók inkább utazó zoomok, ilyen mindenes obik, míg 70-300 már tele obi.
Kéne tudni mit szeretne fotózni...

(#51248) Timer válasza zümzümm (#51245) üzenetére


Timer
veterán

A 18-200 baromi jó, D3100 / D3500-on használtam, igazi kis mindenes. Ezek közül tuti ezt venném. Ha portrézna, akkor pedig egy Nikon AF-S 50 1.8G. Esetleg, ilyen családi mindenesnek a 35 1.8G. De ha elsősorban kültéren, jó fényviszonyok között használná, kvázi mindenre is, a Tamron a legjobb opció.

[ Szerkesztve ]

(#51249) Peczek válasza zümzümm (#51245) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ha ennyire nem tudja / tudod, hogy milyen célra kell (az utazózoom és egy telezoom nagyon nem ugyanaz), akkor vegyen egy Nikon 18-105-t 40-50 eFt-ért használtan, aztán ha el kezd fotózni, majd kitalálja mi kell még neki. Van benne stabi, és nem is olyan életlen, és baromi ócsó.

Esetleg egy 18-140-et, de az azért drágább,

[ Szerkesztve ]

(#51250) anaqer válasza zümzümm (#51245) üzenetére


anaqer
veterán

Amit a kollégák írtak - egy 70-300 meg egy 18-140 teljesen más gyutáv, nem összehasonlítható.

Én ezek közül a Tamront ajánlanám (csak fényerő miatt cseréltem le anno), de hasznos lenne pl. azt is tudni, hogy most milyen objektívet hajt azon a vázon.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.