Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) updog válasza Viperator (#51050) üzenetére


updog
senior tag

Azért ebből se a legolcsóbbat szerintem, azt hiszem [link] ezt vettem meg sebtében egyszer, mert a régi gyári indokolatlanul megadta magát, de konkrétan úgy éreztem utána hogy az akksik az eddigi töltöttség 70%-át sem érik el a Patonával, annyival hamarabb merültek, és töltéskor viszont sokkal jobban melegedett. A végén inkább vettem +1 gyári akksit és egy gyári töltőt :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51052) VivienR válasza Viperator (#51050) üzenetére


VivienR
tag

Patonából, max a töltőt merem javasolni, nekem egy micro-usb-s dupla töltő van, azzal elégedett vagyok, de lassan már cserélném egy type-c-re, viszont a EL-18-as akkujuk egy kalap szar és inkább vettem Nikon 18c-t.

(#51053) Timer


Timer
veterán

JUPIO-t ajánlom, az egyikben 1 év használat van, és nem rosszabb érdemben, mint a gyári, valamelyest kisebb a kapacitása, de azt nulladik naptól fogva érzem, cserébe nem romlik. Vettem még egyet BF-kor. advesphoto / jupio-akku.hu forgalmazza hivatalosan, a legjobb áron.

[ Szerkesztve ]

(#51054) Throme válasza Timer (#51053) üzenetére


Throme
veterán

Nálam - igaz nem nikon, hanem más milc - a jupio felpúposodott.
Ráadásul a váz tápja is meghülyült (nem kapcsolt be a váz minen esetben). Nem tudom volt-e összefüggés, illetve azt, hogy ok-okozat most melyik irányból ált fent.
A vázat gariban javították.
Vettem eredeti akksit, ami kifogástalan.

Korábban, nikonhoz rendeltem ebay-ról akksikat.
Egyik elromlott.
Persze annyira olcsó volt az utángyártott, hogy rendeltem mégegyet és azzal már nem volt gond. Szóval itt is van jó és rossz tapasztalat.

Most már azok táborát "erősítem" akik azt mondják, hogy egy nem is olcsó vázhoz érdemes eredeti akksit venni. Ha már egy nevesebb utángyártott - emiatt nem is gombokért árult - akksival is probléma van, akkor nem kockáztatok.

(#51055) Timer válasza Throme (#51054) üzenetére


Timer
veterán

Nekem 2/2 jó, de ez nyilván nem mérvadó, ebben igazad van. D750-ben legalábbis nem érzem hátrányát, remélhetőleg nem lesz gond. A púposodás meg egyébként annyira kiszámíthatatlan; 400 ezres ultrabook akkuja másfél év után annyira puklis volt, hogy alig bírtam leszedni a hátlapot.

[ Szerkesztve ]

(#51056) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Szegeden/környékén van-e esetleg valakinek Sigma 10-20mm 4-5.6-os lencséje, egy pár perces teszt erejéig? Köszi! :)

(#51057) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Sziasztok.
Adott nikon D3200 gép, bekapcsoláskor rendszeresen lefagy, csak homokóra jelenik meg a kijelzőn. Gyakran előfirdul a lefagyás néhány kép elkészítése után is. Csak az aksi kivétele segít.
Valakinek ötlet?

(#51058) Timer válasza Pee-Tee (#51057) üzenetére


Timer
veterán

Másik SD kártya? Ugye nem microSD adapterben?

(#51059) Ba cy lus válasza Timer (#51058) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyik kis Nikon DSLR-emben már majd egy éve úgy használom, nem volt belőle semmi problémám. :DD

(#51060) Timer válasza Ba cy lus (#51059) üzenetére


Timer
veterán

Nálam a D3500 nagyon nem szerette, a D3100 megy vele, a D750 meg látszólag működik így, de random hibakódokat dobál fel. Ezért írtam a kollégának, hogy tisztázzuk, mi a helyzet.

(#51061) markussandor válasza Pee-Tee (#51057) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, vedd ki az SD kártyát belőle, úgy is fagy.
Ugyanilyen gépem van, ráadásul microSD kártyával használom kb 5-6 éve, soha nem volt ebből gondom.
A firmware naprakész?

(#51062) jasonka


jasonka
aktív tag

Üvdv Mindenkinek !

(Másod)gépemen, szeretett D5100-amon furcsa, - eddig nem mutatkozó - jelenséget vettem észre : az utángyártott Phottix EN-EL-14 akku "szorul" az akkutartóban - olyannyira, hogy alig tudom kipiszkálni belőle. Amúgy egyébként a váz hibátlanul megy (ezzel az akkuval is) - de a két eredeti gyári akku érezhetően könnyebben ki-és becsúszik a gépbe. Korábban a Phottix-szal sem volt semmi baj.
Kérdés : a Phottix akku lett kissé "méretesebb" ("fúvódott fel" :D ), avagy a gépváz öregedett meg ...? (a gazdájával együtt....) :DD ..
Csak most fedeztem fel azt is, hogy az akkukamra külső oldalán van egy kis kivágás / ajtó (?) - nem tudom, az kapcsolatos-e az akku "kipiszkálásával...


Jóllehet van egy D7200-am is - de ezt a vázat talán egy fokkal jobban szeretem...

(Tudom, tudom - "Mit akarsz ezekkel a kövületekkel, vegyél "Z"-t - az a jövő..!". :DDD )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#51063) A Zéé válasza jasonka (#51062) üzenetére


A Zéé
addikt

Lehet, hogy tönkrement, és felpúposodott az akksi. Nézd át alaposan, ha tényleg ez van, akkor azt az akksit ne használd többet.

Just a simple Lineman...

(#51064) Timer válasza jasonka (#51062) üzenetére


Timer
veterán

Biztos, hogy az akku púposodik. Ne rakd bele többet, mert kiszedni nem lesz egyszerű. Munkám miatt nem 1 notebook akkut láttam már így kifeküdni, gyakorlatilag az egyik napról a másikra púposodott fel az enyém is olyan szintre, hogy billegett a gép az asztalon. Szerintem itt, ha beleszorul, nem nagyon veszed ki roncsolás nélkül.

(#51065) csacsi77 válasza jasonka (#51062) üzenetére


csacsi77
senior tag

A kis kivágáson át lehet kivezetni a dummy akku zsinórját, hogy külső tápról menjen a gép.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51066) jasonka


jasonka
aktív tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat mindnyájatoknak ! -- A Zéé, Timer és csacsi77 :R - megfogadom.. :K Örülök, hogy a gépnek végülis nem esett baja (már-már az a rémképem volt, hogy ez az említett kis oldalajtó az akku kifeszegetésekor utólag keletkezett - annakidején nem is figyeltem meg... - de így megnyugodtam... :DD :DD :DD

Hja kérem ! A Belváros !...

(#51067) Oplex


Oplex
tag

Sziasztok!
Pár napja sikeresen leejtettem a fényképezőt, egy külső vaku volt rajta és kb. tőből letört a gép teteje.
Sajnos körbe tört le a műanyag rész és az áramkör is kiszakadt belőle. Utóbbi talán kevésbé probléma, azt vissza lehet szépen csatlakoztatni/forrasztani, de a széttört műanyagot nem tudom hogyan lehetne javítani.

Tudtok ajánlani valakit/szervizt, ahol meg tudják csinálni a gépet?

(#51068) Lex Icon válasza Oplex (#51067) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Húú, ez elég ijesztően néz ki. A vaku saru a fém lemezhez volt csavarozva? Ha jól látom a fotóról, hogy az egy fém lemez.

(#51069) Peczek válasza Oplex (#51067) üzenetére


Peczek
aktív tag

Lehet, egy használt olcsóbb lesz

(#51070) Timer válasza Oplex (#51067) üzenetére


Timer
veterán

Azt a k_rva, ez nekem is fáj.

[ Szerkesztve ]

(#51071) kuyarashi válasza Oplex (#51067) üzenetére


kuyarashi
őstag

Csurgó László.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51072) Roachy válasza Oplex (#51067) üzenetére


Roachy
senior tag

Kell egy donor gép, aminek belső hibája van és a váz ép. Majd egy szervízben (Csurgó László pl jó választás) átrakni a belét.
De az is lehet, hogy cserélhető a modul és lehet hozzá rendelni újat.

(#51073) Oplex


Oplex
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

#51068 Lex Icon
Nem, a vakusaru a vázhoz/műanyaghoz van csavarozva. A fenti képen az már egy nyomtatott áramkör.
Így néz ki a leszakadt rész:

Egyébként ez egy D5600, szóval nem hiszem, hogy egy használt olcsóbb lenne, mint a javítás. A beépített vakut sosem használtam (ez sem működik így), de a külsőt néha igen - ennek a hiánya fog fájni igazán.

Jobban megnézve a kiszakadt részt esélyes, hogy a nyomtatott áramkör is kettészakadt. Ha így van akkor nem fűzök sok reményt hozzá, mivel valószínűleg a belsejét (vagy egy részét) is cserélni kéne :(

(#51074) Lex Icon válasza Oplex (#51073) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az 1. képen is látszik, hogy a fólia el van szakadva (felső vége, pirossal jelöltem), de a saru képén is látszik, hogy szakadt a fólia.
A zölddel jelölt részre gondoltam, hogy az fém lemez, amihez a sarut rögzítették, mivel a saru elég nagy erőhatásnak van kitéve és nem biztos, hogy elég a műanyag. Ha fémhez van rögzítve, akkor a műanyag ragasztásával és a fémhez való rögzítéssel talán megoldható a dolog mechanikusan. A NYÁK fólia meg cserélhető, mert az alaplaphoz megy egy csatlakozóba.
Szóval, ha szerencséd van, még lehet belőle valami.

[ Szerkesztve ]

(#51075) anaqer


anaqer
veterán

Ez egy D5500, nem? Tartok tőle, hogy gétékás...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51076) Timer


Timer
veterán

Üdv Urak! D750-re van valami sleeve, tok, bármi, ami kellően színes egy gyerek számára is? Nem bírom fotózni a csemetét, mert amint felveszem a gépet, sírni kezd (ennyire azért nem vagyok szar fotós! ;] ). Mintha félne a nagy fekete dög géptől. Ilyen szilikon dolgokat láttam már tereptarkában, vagy ilyesmi, de nekem valami vidámabb árnyalatra lenne szükségem. Gyerekfotósok biztosan találkoztak már ezzel a problémával, azért gondolom úgy, hogy kell rá valamilyen megoldásnak is lenni.

(#51077) Viperator válasza Timer (#51076) üzenetére


Viperator
őstag

Mennyi idős a gyerek? Ha nagy már, biztos nem akar róla képet. (nem véletlen van erről indián bölcsesség)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51078) Timer válasza Viperator (#51077) üzenetére


Timer
veterán

7 hónapos Nagylány, de most még ne dacoljon! :DDD

(#51079) Lex Icon válasza Timer (#51076) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mintha félne a nagy fekete dög géptől.

Van egy elfekvő D40-em. Cuki kis gép. :DDD
Esetleg egy színes rajzot, fotót applikálni a gép elé? Vagy egy plüss állatot ráültetni? Esetleg cérnára kötött csilingelő színes dolgok?

Megöregedtem. :((( Senior tag lettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#51080) Timer válasza Lex Icon (#51079) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a tippeket, valami olyan megoldásban gondolkodtam volna, ami nem esik le, stb., de végső soron ez is jó lesz. Az állványmenetbe már láttam máskor rögzítő csatot, oda fel lehet aggatni mondjuk valamit, és akkor a gép felé nézés témaköre is megoldódik. Már azon gondolkodtam tegnap, hogy egy diznis papírtányért fúrok át az objektívvel! ;-D

Szerk.: gratulálok a ranghoz, ez már csak rosszabb lesz! ;]

[ Szerkesztve ]

(#51081) azka79 válasza Timer (#51076) üzenetére


azka79
aktív tag

kaphato az obira ültethető plüss figura, de szerintem ez otthon is kivitelezhető egy kis kézügyességgel.

(#51082) Dave0502


Dave0502
csendes tag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni hogy nikon d80 error hibánál leghosszabb esetben mire számítsak ?

(#51083) Timer válasza azka79 (#51081) üzenetére


Timer
veterán

Köszi! ;)

(#51084) Roachy válasza Timer (#51076) üzenetére


Roachy
senior tag

Camera buddy kell neked. Lehet készen is venni, de kis fantáziával csinálhatsz is.

(#51085) hotkar válasza Roachy (#51084) üzenetére


hotkar
aktív tag

Számomra egy csupasz objektív sokkal barátságosabb, mint bármelyik szörnyeteg ;]

(#51086) Viperator válasza Roachy (#51084) üzenetére


Viperator
őstag

Jó ötlet :C

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51087) Byk01 válasza Timer (#51076) üzenetére


Byk01
senior tag

Tripontnál 10 db ezresért van sárga szilikon tok. Ebayen van piros is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51088) Timer


Timer
veterán

Köszi Srácok! Roachy, ez marha jó, valami ilyesmit kerestem! :R

(#51089) tvamos válasza Roachy (#51084) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pont ezt akartam en is irni! [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51090) Lex Icon válasza tvamos (#51089) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezekről ez a videó jut eszembe. :D

(#51091) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Melyik Nikor szervízet ajánljátok, hova érdemes vinni a vázat javíttatni? Úgy néz ki, hogy az autofokusz nem lövi be a képet élesre egyik lencsémmel sem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51092) kuyarashi válasza Vikthor (#51091) üzenetére


kuyarashi
őstag

Csurgó László.
Nagyon életlen? Mindig egy irányban és ugyanakkora mértékű az eltérés? AF Fine Tunet próbáltad?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51093) Vikthor válasza kuyarashi (#51092) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Leesett kb 5 lépcső fokot és se a 24-70 se a 70-200 obival mem jó az autofokusz nsgyon mellélövi. Remélem ilyesmit a váz ban meg lehet javítani...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51094) kuyarashi válasza Vikthor (#51093) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hátha!
Egyébként melyik váz?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51095) Vikthor válasza kuyarashi (#51094) üzenetére


Vikthor
nagyúr

D750

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51096) kuyarashi válasza Vikthor (#51095) üzenetére


kuyarashi
őstag

Megéri javíttatni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51097) Vikthor válasza kuyarashi (#51096) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Köszönöm szépen, felhívtam, még a héten viszem és leadom neki, elvileg tükörmechanika cserés lesz 60-70e között.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51098) kuyarashi válasza Vikthor (#51097) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51099) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Jelenleg Nikon D7200 vázat használok és szeretnék venni egy Godox V1 N vakut. Esetleg használja valaki ezt a kombót, van vele tapasztalat?

A vaku használatiban a D7200-at elég jól körbelövik... :D Kompatibilis termékek között fel van sorolva a D7000, D7100, D7500, de a 7200 pont nem. Remélem ez csak a leírásból maradt ki és a valóságban teljes funkcionalitást kapok...

Vázcsere tervben van valami használt FF DSLR-re, bár ennek az időpontját nem tudom, a vaku pedig -ha megtetszik- maradna. Még az is lehet, hogy a 7200 is maradna a FF váz mellett. Ez mind attól függ, hogy mit, mennyiért és mikor találok.

[ Szerkesztve ]

(#51100) Vikthor válasza kuyarashi (#51092) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Most megyek épp haza de kb 5 mp alatt "megjavitotta" a mágus, elvileg beakadt a mechanika az esés után és most már jónak kell lennie. Nem kért semmit sem. Ha ez igaz lesz... Akkor van mák a vilagon! :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.