Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) Timer válasza A Zéé (#51850) üzenetére


Timer
veterán

20 év múlva jó kis retro vas lesz.

(#51852) flash- válasza anaqer (#51848) üzenetére


flash-
veterán

egyik a 35mm 1.8 af-s , a másik a 18-105 legelső klasszik af-s vr-es kitobi
mintkettő kicsit csinálja de az is lehet hogy már én jöttem ki mégjobban a gyakorlatból
régebben volt valami fókusz tesztábra ami keringett, ti melyiket hasznájátok?

igazából nem tudom mi lenne a jó lépés róla..
egyszer talán (sok éve) a d5500-öt dicsérte itt nagyon mindenki,(milyen jó a fogása, jobb mint az 5600 nak és hogy képminőségben sem rosszabb.stb..)
vagy d7200? talán annak meg a fókusza ami jó félsötétben is jobban lejjebb tud menni..(valami miatt a d7000-d71000-at akkoriban nem ajánlottátok nagyon fókusz hibák miatt vagy obikkal lévő gondok miatt asszem pont a 35-öst nem szereti.)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51853) A Zéé válasza flash- (#51852) üzenetére


A Zéé
addikt

Őszintén?
Most már csak akkor maradnék tükrös rendszeren, ha lenne olyan szintű obipark, ami miatt megéri, vagy ha valami nagyon komoly, nagyon patika vázat sikerülne megcsípni nagyon jó áron. Ez a két obi van nekem is a Nikonra, szerintem átlag amatőrködésnek megfelelőek, de én elengedtem. D3x00, D5x00 szériát már nem venném :N

Just a simple Lineman...

(#51854) anaqer válasza flash- (#51852) üzenetére


anaqer
veterán

Fókuszhiba a D7000 + 35/1.8 vagy 16-85VR kombóknál volt tipikus jelenség, a D7100-ra ilyen panaszt még nem hallottam (azt a "sávosodás" miatt szokás ekézni :DDD).

A tesztábrával gondolom a focustestchart.com-os pdf-re gondolsz, de az az oldal már nem él, szóval feldobtam box-ra egy példányt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51855) Timer válasza flash- (#51852) üzenetére


Timer
veterán

Lenscal lehet még, meg Reikan Focus. Kínából alin láttam már jóval olcsóbban is lenscal klónt, kérdés, hogy megbízunk-e az általa biztosított eredményben. Nekem eredeti Lenscalom van, de amilyen nyegle egy foskupac az a konstrukció, háááát, ha kicsit nem figyelsz, simán beszívat, pedig nem két forint volt. Szóval ha nem akarsz papírlappal bohóckodni, vegyél valamit az Aliról, jó eséllyel mutatni fogja, ha van valami gikszer. Persze egy teszt nem teszt, sokszor csináld meg, eltérő tárgytávolságokból és gyújtótáv mellett, úgy látod majd, hogy mi is a helyzet pontosan. Nem két perc egy ilyen mutatvány, ezt elárulom, és kábé az ellenségeimnek kívánnám...

(#51856) Bazs95 válasza flash- (#51852) üzenetére


Bazs95
csendes tag

Nekem D7000-em van de nem tapasztaltam hasonlóakat, az is igaz 18-55mm és 18-105mm-el használom többségében. Ha nagyon szembe süt a nap akkor nem találom a keresőben a fókuszt, de kb minden fényképezővel és kamerával így vagyok.
Jelenleg cserélni készülök vázat fentebb már kaptam is tippeket melyikre érdemes, egyenlőre még nem találtam sehol megfelelőt.

(#51857) anaqer válasza anaqer (#51854) üzenetére


anaqer
veterán

Bájdövéj D7100 sávosodás (ami csak akkor jön elő, ha rossz fényviszonyoknál postban RAW-ból emelsz 2EV-nél többet) - azt az újabb Lightroomok Denoise funkciója már alapból kinullázza, szóval erre is van már szofferes megoldás.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51858) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Nikon D90-es gép (igen, nem mai darab), amivel történt valami. Fotóztam vele és a megszokott hang helyett, hangosabb furcsa hangja volt, majd utána kiírta, hogy error és nincs kép. Menü működik, de hiába nézek bele vagy kapcsolom át kijelzőre, teljesen fekete. Gondolom valami mozgó alkatrész hibásodott meg, ami az exponálásnál ki/be szokott csukódni (amatőr vagyok, így nem tudom a szakszavait az alkatrészeknek :) ).

Igazából a kérdésem, hogy mi történhetett? És ezzel otthon lehet-e kezdeni valamit vagy ha nem és szervizbe kell vinni, milyen összegre számítsak? Ha annyiba kerül a javítás, mint egy teljes fényképező, akkor az gáz lesz.

(#51859) A Zéé válasza prime_adam (#51858) üzenetére


A Zéé
addikt

Vedd le az obit, és nézz bele a tüköraknába és nézd meg hogy áll a tükör. Félig ferdén kellene legyen, kitakarva teljesen a szenzort. Valószínű az akadt meg valahol abnormális helyzetben, és/vagy szétesett a zárszerkezet is.

Innentől kezdve viszont gazdasági totálkárosnak tekinthető. Új zárszerkezetet nem kapni már hozzá, szerviz nem foglalkozik vele, 1-2 fotó műszerész lehet, hogy akad még aki esetleg foglalkozna vele, akkor, ha szerzel hozzá valahogy alkatrészt, de biztos, hogy drágább lenne a leves, mint a hús.
És mivel GTK-s a váz, próbálkozhatsz vele, hogy megfeszegeted a mechanikát, hátha megindul. Tovább rontani már nem tudsz rajta.

Just a simple Lineman...

(#51860) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Köszi, ez lesz, mármint "fennakadt". Simán kézzel nyomjam le vagy valami kesztyűben?

(#51861) prime_adam válasza prime_adam (#51860) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Egyelőre megoldódott. Sikerült megtalálnom a kézikönyvét és azt írták, exponáljak. Így sikerült visszaállnia a tükörnek. De mindenesetre rossz jel, lehet jobb, ha felkészülök, hogy előbb utóbb meg fog hibásodni.

(#51862) hotkar válasza prime_adam (#51861) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az én D90-em kétszer csinálta ezt: először és utoljára :((( Legalább nem szenvedett. :U

19e expo volt benne.

(#51863) prime_adam válasza hotkar (#51862) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Az enyém úgy tűnik még gondolkozik, hogy szeretne-e nyugdíjba menni :D

Az expo számot valahol ki lehet belőle olvasni?

(#51864) gaben22 válasza prime_adam (#51863) üzenetére


gaben22
senior tag

Nikon az EXIF metadataban tárolja, nem emlékszem, hogy standard vagy valami kiterjesztett "formában". Vannak neten online oldalak, amik megadják neked, ha feltöltesz egy képet. Gépeden pedig exiftool (perl-image-exiftool) pl. jó, főleg ha scripthez amúgy is kellenek az EXIF adatok. Ilyesmit kell látnod:

$ exiftool DSC_4671.NEF | grep -i shu
Shutter Count : 4791

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#51865) Byk01 válasza prime_adam (#51863) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha megnyitod az utolsó képet az iview-val, az is megmutatja az exif adatok között (total picture néven keresd)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51866) anaqer


anaqer
veterán

AFAIK viszont csak jpegbe pakolja bele, nef-be nem.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51867) hotkar válasza prime_adam (#51863) üzenetére


hotkar
aktív tag

A már linkelt online megoldást használtam arra a 4-5 alkalomra, amikor szükségem volt rá (13 év alatt).

(#51868) markussandor válasza anaqer (#51866) üzenetére


markussandor
senior tag

nefbe ugyanúgy benne van

(#51869) anaqer válasza markussandor (#51868) üzenetére


anaqer
veterán

Valóban, nem tudom miért emlékeztem úgy, hogy nincs...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51870) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Jártam itt egy 3/4 éve, Nikon D90 gép nem akart fókuszálni. Akkor megpucoltam a váz, és az objektív érintkezőit, jó lett.
Mondanám hogy jó lett, de ez nem teljesen igaz, működött, de néha lassan találta meg a fókuszt, de ez még belefért, gondoltam öreg gép, ez ilyen.
Ma reggel családi kirándulás keretében felmásztunk a Csobánc várához. Ködös, párás idő volt. Mire fölértünk a hegyre, autófókusz megszűnt, nem működött. Megtekergettem az obit a bajonettzárnál, nem lett jó sehogy. Ja, gyári kit 18-105 VR obi.
Aztán rájöttem mi a baj, a manual/auto fókusz kapcsoló az objektíven. 1 oda-vissza kattintás, és működött az autófókusz..egy darabig...De az oda vissza kattintás mindig megoldotta. Csomót kattintgattam, egész jó lett.
Ahogy meleg lett, eltűnt a pára, a gép megjavult, soha nem jött elő ezután mai nap a probléma.
Kérdésem: Érdemes ezt az obit javítatni? Mert akkor gondolom, egyértelmű, hogy a kapcsoló kontakt hibás........ :U
Ha érdemes javítatni, ki foglalkozik ilyennel? Sopron mellett élek, Pestre már postáznám. Gondolom házi megoldás nincs (Pl WD40 kapcsolóhoz fújás.... :F )
.Gondolkodtam új gépen, de amennyit használom, egy belépőszintű tükrös vagy MILC jönne szóba. Azért hiányozna a státusz LCD, a két tárcsa, meg a nagyobb kereső....

Ha nem haragszik meg a T. társaság, egy kép a Nikonból, vagyis nem egészen, kis kontrasztot meg szatot nyomtam rá, de ennyi. Nekem megfelel, hobbi célra. Szép hely. :)

(#51871) csacsi77 válasza Zoli bácsi (#51870) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem hinném, hogy érdemes lenne egy 18-105-öt javíttatni. Drágább lenne, mint amit az obi ér. Mi lenne, ha néznél egy használt 18-140-et? Az újabb, halkabb, hosszabb, jobbképűbb. Ha a 90D megfelel, akkor ezzel még jódarabig ellehetsz.
Ha meg új gép, akkor használtan is zsebbenyúlós.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51872) Peczek válasza csacsi77 (#51871) üzenetére


Peczek
aktív tag

Egyrészt a posztoló vehetne egy használt 18-105-t is, ha azt megszerette, ahelyett, hogy javíttatná sajátját.
Saját példám: én kb. pont annyiért javíttattam egy 18-70-est, mint ami annak a használt piaci ára. Indok: Az a sajátom volt, tudtam, hogy mennyire vigyáztam rá.

Persze a 18-140 is jó ötlet, vagy akár egy használt Sigma 17-70, utóbbinak bár kisebb az átfogása, de fényerősebb, én elégé szeretem

[ Szerkesztve ]

(#51873) Vikthor


Vikthor
nagyúr

D750 váz keresőjének a gumis külső részét honnan lehet pótolni? Sajnos elhagytam.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51874) mazsi70 válasza Vikthor (#51873) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51875) Vikthor válasza mazsi70 (#51874) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51876) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a tanácsokat, akkor elfelejtem a javíttatást.
Ránéztem az árakra, használtakra, újakra.
Egy D5600 nagy visszalépés lenne..? Bár nem is nagyon kapni, ha jól látom.... :U 18-140Vr kitben kerestem. Vagy kétobis kitben, aztán maradna a D90 is.

(#51877) A Zéé válasza Zoli bácsi (#51876) üzenetére


A Zéé
addikt

Neked is érvényes ez a hsz ;)

Just a simple Lineman...

(#51878) flash- válasza A Zéé (#51853) üzenetére


flash-
veterán

értem. köszi nektek.

van egy 18-105 és egy 35mm 1.8 af-s obi
ha d3100 ról feljebb szeretnétek lépni kezdő szint felett egy picivel lévő tudással akkor most mi lenne a jó ár érték arányú beruházás alkalmi fotózgatásra? (családi alkalmak,gyermekfotózás,ilyenek ha sokszor beltében kellene jó teljesítmény)?
d7100-d7200 10-20 ezer expóval? vagy eladni a 3100-at az obikkal és valami mást teljesen? ha igen mit?
én lemaradtam a d5x-d7x tipusoknál, most nem tudom mi lenne nekem az ajánlott..

előre is köszi nektek!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51879) rekid válasza flash- (#51878) üzenetére


rekid
addikt

Használt z50 egy ftz adapterrel így mardhatnak az obik. DSLR-t én már nem vennék.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51880) A Zéé válasza flash- (#51878) üzenetére


A Zéé
addikt

annyira nem követem a technós oldalakat már, hogy tudjam mi a jó tipp. :(
D7200-7500, esetleg D500 APS-C vonalon, amin elgondolkoznék.
Nikon tükörnélküliek kicsit mellé mentek amennyire megmaradt bennem az összkép.
Tükör nélküli APS-C-ből pedig jpeg-ben szerintem a Fuji a legjobb, rendszer szinten meg talán a Sony. Fuji alapvetően drágább dolgokkal operál, de a 18-55-je is olyan, mint egyik másik rendszeré sem :)
Nekem egy Fuji X-E2s van, az a 16 mp-s szenzor szerintem nagyjából mindenre elég, én feltekertem ISO 6400-ra is, bár ott már azért gyenge, de egy 24 megás X-Trans3 már abban is jobb.

Just a simple Lineman...

(#51881) csacsi77 válasza flash- (#51878) üzenetére


csacsi77
senior tag

A használt Z50 még mindig ott van a 220volt oldalán.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51882) VivienR


VivienR
tag

Nem értem ezt a nagy 'anti' DSLR vonalat egyeseknél... Ha valaki nem fotóz és videózik meg nem állandóan hipermozgó témákat fotóz akkor minek? Ahhoz hogy valóban jó AF képessége meglegyen kellenek az új obik is. Amiknek azért valljuk be elég nagy az ár szórása, és nem vagyok róla meggyőződve hogy helyenként megéri 2-3* ár (pl zoomok esetében).
Kicsit olyan érzés, mintha MILC-ek előtt lehetetlen lett volna fotózni.

A jelenlegi Nikon APS-C MILC-ek szerintem nem kifejezetten jobbak mint a korábbi DSLR APS-C-nel. Már többször nekifutottam, hogy vegyek egy Z50-et vagy Zfc-t pici gépnek a D850 mellé, de mindíg arra jutottam, hogy számomra hiányos a tudása. Jelenleg nem úgy nez ki hogy lesz normális APS-C megfelelője a D500-nak.

(#51883) flash-


flash-
veterán

akkor osszegezve nem jarnek rosszul ha inkabb d7100 at vennék azert arban a fele mint a z50 es adapter se kene 🤔

egyebkent a d7200 megéri azt a pluszt(20-40e) a d7100 hoz képest ha jobb iso képesseget akarok es biztosabb autofokuszt kozepesen megvilagitott helyen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51884) Viperator válasza flash- (#51883) üzenetére


Viperator
őstag

+1 D7200-nek

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51885) A Zéé válasza VivienR (#51882) üzenetére


A Zéé
addikt

Senki nem mondja, hogy nem lehetett a MILC előtt fotózni.
Szimplán csak volt idő, amikor nem volt más opció a komolyabb digitális fotózásra, mint a DSLR. Aztán volt, amikor már volt alternatíva, de még nem volt jobb. Most meg már az van, hogy pár speciális esetet leszámítva csak kb. jobb opció van, mint a DSLR.

Just a simple Lineman...

(#51886) Peczek válasza flash- (#51883) üzenetére


Peczek
aktív tag

D7000-D7100-D7200
Én azt vennék, amiból van jobb állapotú. D7500-ot nem vennék már.
Persze MILC már a jövő, de hobbinak szerintem még nagyon drága.

(#51887) rekid válasza VivienR (#51882) üzenetére


rekid
addikt

Pont fordítva.
Szvsz egy hobbifotósnak sokkal egyszerűbb egy milc-el fotóznia mint egy régebbi DSLR-rel. Persze, aki DSLR-en nevelkedett és nem csak hobbifotózott az megoldja a feladatot egy tükrössel is. Egy hobbifotós minek szenvedjen egy back/front focus problémával, esetünkben főleg a 35mm 1.8-al ami híresen problémás, amikor nem muszáj? Főleg úgy, hogy egy z50 is simán megcsinálja a szemkövetést tehát még gondolkodni sem kell csak fotózni. Így lesz 10/8 éles képe DSLR-rel meg lőheti egyfolytában a sorozatot hogy minden második betaláljon, ha nincs back/front focus.

Mindezt írom úgy, hogy a d750-et imádom használni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51888) rekid válasza Peczek (#51886) üzenetére


rekid
addikt

Nem értem miért lenne drága a z50. (Itt a drágát úgy értem, hogy minden máshoz képest nem minimálbérhez nézve.) A linkelt 220V-os példány áráért lassan egy középkategóriás telefont sem kapsz... :(

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51889) Peczek válasza rekid (#51888) üzenetére


Peczek
aktív tag

Újonnan azért drága
Váz vagy kitt mindegy

Vagy ennyit gyengült a forint, mióta D7200-et vettem

(#51890) HThomas válasza rekid (#51887) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Illetve azt is tegyük hozzá, hogy egy D3x00 vagy D5x00 már a megjelenésekor sem volt nagy szám, a szenzorokat leszámítva. Kicsi, sötét kereső, egyszerű fókuszrendszer, amit ráadásul finomhangolni sem lehet, leegyszerűsített kezelőszervek. Budget megoldásnak, kezdőknek elment, de aki tehette, előbb-utóbb váltott felfelé. A Z50 meg egy egész komoly kis gép lett.

A D500 és a D850 meg egy más világ, bár tegyük hozzá, hogy egy Z8 már azokat is übereli minden szempontból. Egyszer talán lesz Z80 is, bár ahhoz obik sem ártanának...

(#51891) flash- válasza Peczek (#51886) üzenetére


flash-
veterán

rendben csak arra vonatkozott a konkrét kérdés hogy iso-ban(tehat jobban birja e a magasabb iso-t a d7200 mint a 7100) és af-ben (ami -3fé től mukodik az automatikus elesseg allitas,szemben a d7100 al aminek -2fé től) az előnye az én felhasználásomnál (fotozas beltérben kevesebb fénynél) kijönne e a 7200 fenti előnyei?
vagy nem jobb iso-ban és ez a -1fé diffi sem érezhető ?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51892) Bazs95 válasza Peczek (#51886) üzenetére


Bazs95
csendes tag

Én pedig pont D7500-öt néztem ki magamnak használtan a kihajtható kijelző miatt. Másikat pl. a D500-at nem találtam eddig jó állapotban kevés expóval.

(#51893) Peczek válasza Bazs95 (#51892) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ennyiért én akkor már inkább megnézném azt a használt z50-est.
A DSLR rendszernek szerintem már reszeltek.

(#51894) HThomas válasza Bazs95 (#51892) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A D7500 jó kis váz, csak azért kapott sok (jogos) kritikát, mert a korábbi hétezres vázakhoz képest kihagyott belőle pár funkciót a Nikon. Ha ezek nem fontosak, akkor jó vétel lehet.

(#51895) rekid válasza flash- (#51891) üzenetére


rekid
addikt

Nem fogod észrevenni. Főleg, hogy ezek jellemzően a középső fókuszpontra vannak megadva. Amint nem azt használod máris értelmét vesztette a kérdésed. .

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51896) rekid válasza Peczek (#51889) üzenetére


rekid
addikt

Használt váz volt a téma. Úgy szerintem nem kérdéses a dolog. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51897) Timer válasza rekid (#51887) üzenetére


Timer
veterán

"Mindezt írom úgy, hogy a d750-et imádom használni."

Érdekes dolog ez. Esetemben úgy volt, hogy ha megjön a Z6II, akkor eladom a D750-et, anyagi megfontolásból. Ennek lasan 5 hónapja, mégis itt ül a táskámban. Azóta kábé kétszer vettem elő, lőttem vele pár képet, és valahogy annyira más világ. Sokkal gépiesebb, maszkulinabb, vagy nem is tudom. Tömzsi, tuskó, de baromi jó fogni, full stabilan lehet tartani, pláne markolattal. Kéne az ára, de nincs szívem piacra dobni. Ha esküvöznék, vagy ilyesmi, akkor nem is gondolkodnék az eladásán, de hobbista portrésként semmi értelme megtartani. Ésszel nézve legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#51898) Viperator válasza Bazs95 (#51892) üzenetére


Viperator
őstag

Link

Kevés exposat lehet találni a Jófogáson 400ezer Ft felett.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51899) rekid válasza Timer (#51897) üzenetére


rekid
addikt

A fogás miatt van még meg nekem is. :) Lapát kézzel nehéz az élet. A régi pentaxoknak volt baromi jó mély fogása.
A Z8 tetszene de számomra nem éri meg ennyit adni egy gépért. Az új Zf funkcióban tökéletes lenne, megnézem mit tud egy plusz grippel bár nem fűzök hozzá sok reményt.
A sony-k szintén a fogásuk miatt estek ki.

Ha meg is lesz a nikon milc utód, a d750 marad másodváznak mert tájfotózni még mindig patent ha elég a 24mp. Bár sikerült már ilyet is lőni vele és csak kb. 7-800 expoba került. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51900) Timer válasza rekid (#51899) üzenetére


Timer
veterán

" 7-800 expoba került."

Ne is törődj vele, én a MILC-be raktam 300-400-at csak azért, mert vizsgáltam az AF módok hatékonyságát különböző szituációkban! ;]

Az a baj a D750-nel, hogy baromira magasra tette a mércét képminőségben, és még ma is megállja a helyét a legtöbb szituációban. A fókusz rendszere sok esetben nyilván nem veheti fel a versenyt a modernebb vázakkal, de ha betalál, akkor még egy kutyaközönséges 50-es / 85-ös is olyan éles, hogy besz@rsz. Így utólag ebből adódóan kicsit bánom, hogy Z6II lett az utód, mert nem érzek akkora ugrást közel sem, mint amikor D3500-ról érkeztem D750-re. Nyilván Z7II-re kellett volna kuporgatni, hogy biztosan meglegyen a wow, de őszintén szólva ez a beruházás sem érte meg, ha azt nézem, évente hányszor tudok úgy fotózni, ahogy szeretnék, és azt, amit szeretnék. Piszok jó gép az öreg, nehezen fogok tőle megválni, ha egyáltalán sikerül valaha.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.