Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50519) VivienR


VivienR
tag

Javítsatok ki ha tévedek, de a Z50 esetében az obiba rakták a szabit. Ami nyilván nem olyan jó mintha a szenzor lenne stabilizálva, de a semminél több a korábbi obik esetében is igy volt. Nyilván nem a legjobb fényerejűek a kit obik, de azért egész jó dolgokat olvastam róla. Szerintem sokkal nagyobb arcul csapás a 25-ös akku, hogy finoman fogalmazzak. Csak gyári van belőle és semmiféle utángyártott módszer nincs arra hogy pl USB-ről tudjon folyamatosan menni mondjuk terepen. Tekintsünk el arról hogy lehet van hivatalos Nikon AC kábel. Míg a 14-es 15-ös akksikbol jó az ellátottság, és vannak USB-s dummyk is.

Az FF obi probléma meg szerintem kicsit tulgondolt dolog hogy a 30 éves obik menjenek róla... Nyilván neglephettek volna, de szerintem egy az FTZ-be helyezhető szűrő sokkal jobb megoldás. Nyilván az FF nulláról belépés sosem olcsó, mondjuk APS-C vonalon a Sigma 1.8-as zoom kettőse sem sokkalta olcsóbb... Egy Sigma 25-105-os es egy 100-400-as Sigma/ Tamron obi kettősel máris rengeteg fókusz távot le lehet fedni. Mostmár elvileg a Sigmanak is van gyári állvány talpa a 100-400-ashoz. Tamron objektívet meg nyugodtan lehet venni az EU-ból is, nincs garancia probléma, mint a Sigma esetében. Én is németből cipeltettem a Tamron objektíveim, mert 70+k-val olcsóbbak... Nem mellesleg az árak is szépen kúsznak fel, főleg idehaza. Vannak olyan Sigma obik amik 30%-al drágultak 3 év alatt... Nyilván főleg a még kívánság listámon levők.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.