Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy D750 vázzal és Sigma 150-600mm obival 2x-es telekonverterrel, nyilván 1200mm állásban csak manuálisan tudok fokuszálni, viszont nem elég finom a fókuszgyűrű mozgása így lutri, hogy mikor éles és mikor nem. Viszont ha átváltok Liveview módba, ott miért van autofókusz? Vagy csak én képzelem be?

Üdv,
Vikthor

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51552) VivienR válasza Vikthor (#51551) üzenetére


VivienR
tag

A fókusz indikátor nem megfelelő (a pont jelzés a keresőben)? Én abban inkább bízom, mint a Live View fókuszban a D850-en, pedig újabb példány, mint a 750. Live view AF-t csak jó fényviszonyok mellett vagy a csillagokra való fókuszáláskor használom - ott is Bahtinov maszk segítségével.

(#51553) anaqer válasza Vikthor (#51551) üzenetére


anaqer
veterán

Végállásban ugye f/6.3-ról indulsz, azt a 2x TC lenyomja effektív f/13-ra... tudtommal a D750-ben lévő PDAF modul f/8-ig működik, magyarul annyira sötét az obi ebben a felállásban hogy teljesen feladja.

A live view az meg ugye mivel contrast detect AF-et használ, ami teljesen más elv alapján műkszik és ezért nem szenved ilyen limitációtól.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51554) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Mindkettőtöknek köszönöm a választ! :R

Arról a Bahtinov maszkolásról, ha egy kicsit bővebben írnál megköszönném, te hogyan alkalmazod, bár szerintem az én "lassú" obimmal esélytelen lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51555) VivienR válasza Vikthor (#51554) üzenetére


VivienR
tag

Lassú obival sem esélytelen, ez ami igazából vagy live view-ban működik jól. Az obira teszel egy Bahtinov maszkot, vagy saját gyártmányút, vagy lehet kapni is talán (én Kase-t vettem, de mostanság már nem látom hogy árulnák). Utána live view-ban maximális zoom mellett egy fényes csillagra állsz, a középső fókuszponton és addig tekergeted a zoom-ot, amíg gyakorlatilag csillagkeresztbe állnak a szálak. Alapesetben van egy X, és az X közepére kell navigálnod a függőleges szálat | és kb egy hat ágú csillagot kell kiadnia. Ha ez megvan akkor jó a fókusz. Leginkább 50mm-es fókusztávtól lehet jól használni a hagyományos maszkot. De kapható olyan is amit direkt nagylátóra lett tervezve a lényege kb ugyan az Focus on Stars néven, de ezt sosem használtam.
Itt egy rövid videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=013CTFptjMQ

(#51556) rekid válasza Vikthor (#51551) üzenetére


rekid
addikt

A többieket kiegészíteném azzal, hogy ugyan live view-ban is felejtős ilyen témánál az auto focus de pont ott van a nagy előnye, hogy tudsz nagyítani az élőképen így még kicsit darabosabb fókuszgyűrűvel is nagyobb hatékonysággal tudsz élesre állítani. (Lásd: éjszakai/ csillagfotózás)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51557) Vikthor válasza rekid (#51556) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Úúú, ez eszembe sem jutott, na legközelebb ezt kipróbálom, köszönöm a tippet!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51558) Timer


Timer
veterán

Úristen, emberek, mocskosul zuhan a D750 ára. Ha így halad, év végére egy zacskó chipset kapok majd érte. Úgy érzem, előre kell hozzam a Z6 II váltást.

(#51559) updog válasza Timer (#51558) üzenetére


updog
senior tag

Vagy, lassan kell venni még egy D750-et ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51560) rekid válasza Timer (#51558) üzenetére


rekid
addikt

Mert hogy? "How much is the fish?"

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51561) Timer válasza rekid (#51560) üzenetére


Timer
veterán

250 körül is láttam hirdetve 30.000 expó körüli gépeket, de 220 körül is kínálnak használtabb darabokat. Múltkor egy zárcserélt példányt pár száz expóval kínáltak 280-ért Facsén. Durva. Persze, ezeréves technika a MILC-érában. Csoda, hogy egyáltalán van még piaca.

Mondjuk az egy vicc, hogy a D780-ért mit kérnek újonnan... Nem is nagyon marad más választása az embernek, mint MILC-re lépni. Pedig az ergonómiáját imádom ennek a váznak, markolattal pedig tényleg tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#51562) Lex Icon válasza Timer (#51561) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Csoda, hogy egyáltalán van még piaca.

Pont azért van piaca, amit utána írtál.
D780: 990e.
Z6II: 860e.
Nem is értem, hogy miért drágább a D780 a Z6II-nél? :F
Nemrég még 600e körül voltak ezek. A Ft meg erősödött egy nagyot, persze a kereskedők/gyártók ezt nem adják vissza.

(#51563) total90 válasza Timer (#51561) üzenetére


total90
veterán

Aki most vesz gépet, annak egyáltalán nem éri meg nem a Z szériában gondolkodni. A nagyobb objektív parkon kívül nem sok előnyét látom a tökrös gépeknek.
Z-re ha lassan is, de jönnek az obik...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#51564) Timer válasza total90 (#51563) üzenetére


Timer
veterán

Persze, ezt nem is kétlem, csak hirtelen esnek be a tükrös árak, Z már volt 2 éve is, sőt, talán 4 is.

@Lex Icon: Végülis, igaz.

(#51565) rekid válasza Lex Icon (#51562) üzenetére


rekid
addikt

Hát ezek után nagyon elszántnak kell lenni és/vagy speciális területet kell fotózni, hogy valaki d780-at vegyen...

Sőt most nézem, hogy a7III már van 734e HUf-ért is.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51566) Lex Icon válasza rekid (#51565) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezért kell D750-et venni használtan. ;)

(#51567) Timer válasza rekid (#51565) üzenetére


Timer
veterán

Ha nem lennék tele F obikkal, valószínűleg közelebbről nézegetném azt a Sony-t is....

(#51568) anaqer válasza Vikthor (#51557) üzenetére


anaqer
veterán

BTW én lehet tökre félreértettem a kérdést - itt akkor most mi a pontos felhasználási terület? Csillagászkodás vagy madarászás-vadozás?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51569) Vikthor válasza anaqer (#51568) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Egy ízig-vérig hobbifotóst kell elképzelni aki a holdra vadászott pár napja :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51570) Nickon válasza pergabb (#51507) üzenetére


Nickon
újonc

"Turizmus pörög, nézem a kezükben a legújabb, legdrágább váz.... közelebb mész.. még közelebb és próbálsz úgy kukkolni, hogy ne értse félre, hogy őt akarod felszedni, majd ... hopp, minden full automatán..."
Ha két méteren belül jössz, akkor majd rád szólok vagy ordítok.
Ki nem sz@rja le, hogy kinek milyen fényképezőgépe, telefonja, műszaki eszköze van?
Felszedni...vagy inkább kifigyelni és ellopni.

(#51571) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok, EN-EL3e akksiból milyen érdemes venni?
(Ha tehetem, gyárit használok, de már nem beszerezhető).

(#51572) anaqer válasza p_adam (#51571) üzenetére


anaqer
veterán

Nincs vele személyes tapasztalatom, de fórumokon az utángyártottakból Patona-t meg a Jupio-t szokták ajánlani.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51573) pergabb válasza Nickon (#51570) üzenetére


pergabb
senior tag

látom ráizgultál :D

A lényeg az volt, hogy a hanyatló nyugaton megengedheti magának az annyira amatőr is a legdrágább vázat, aki az automata jpg funkciót ismeri csak. Engem érdekel, mert ők amint kijön az új, megveszik, nekem pedig az ölembe hullik occcón az ő "régi" gépe :)
Cangákra is igaz, németben olyan pro csilivili cuccot vesznek, amivel 1 évig a városban hetyerészik, utána pedig 10-ed áron eladja és mehetek darálni a sziklákat vele, mert elpusztíthatatlan terep szörnyek.
Most akkor felszedjelek, vagy ellopjalak? :))

(#51574) total90 válasza anaqer (#51572) üzenetére


total90
veterán

Annyit hozzá tennék, hogy Patona-ból a sárga nem különösen ajánlott, ellenben a zöld igen. Volt személyes tapasztalatom is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#51575) tvamos válasza pergabb (#51573) üzenetére


tvamos
nagyúr

"a hanyatló nyugaton megengedheti magának az annyira amatőr is a legdrágább vázat"
Azert ez eros tulzas!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51576) Nickon válasza pergabb (#51573) üzenetére


Nickon
újonc

Ne buzulj!

[ Szerkesztve ]

(#51577) pergabb válasza tvamos (#51575) üzenetére


pergabb
senior tag

nézd, akik kimentek azok köszönik szépen, jól megvannak. Erre volt példa amit le tudsz csekkolni, hogy lesd meg a túristák gépeit :)

(#51578) pergabb válasza Nickon (#51576) üzenetére


pergabb
senior tag

<3

(#51579) Roachy válasza tvamos (#51575) üzenetére


Roachy
senior tag

Annyira nem nagy túlzás.
Egy haverom 2 éve él Ausztriában, egy Billa üzletvezetője.
Még nyár végén keresett meg, hogy elkezdene fotózgatni mert olyan gyönyörű a táj és a fotózás is régóta érdekli, de itthon nem volt pénze belefogni. Kérte segítsek neki gépet választani, nyilván jöttem a belépő MILC-ekkel, de kifaggatott a többi kategóriáról is mit tud mennyibe kerül stb... Januárba szólt, hogy összejött a pénz egy Z6II 24-120 KIT-re és hogy menjek ki hozzá fotózni.
Kb 4-5 hónapig kellett spórolnia, hogy megvehesse és 2 gyerekes családapa, albérletben laknak a feleségével, gyerekeivel.
Mindezt a jelenlegi gazdasági helyzetben.

(#51580) A Zéé válasza Roachy (#51579) üzenetére


A Zéé
addikt

Azért egy középvezetői fizetésből itthon is össze tud jönni ennyi félretett pénz ennyi idő alatt, csak elhatározás kérdése...
Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet könnyebben félretenni egy osztrák fizetésből, de azért csak emiatt a példás miatt a "bezzegynyugatonmindenjobb" mantrát felesleges mondogatni.

Just a simple Lineman...

(#51581) Roachy válasza A Zéé (#51580) üzenetére


Roachy
senior tag

Ő az egyetlen kereső a családban, mindent az ő béréből fizetnek és közben volt egy karácsony, járnak síelni, járnak haza is.
Igen, itthon egy szingli Aldis üzletvezető, talán össze tud kapargatni 1,3 milliót ugyanennyi idő alatt, ha rendesen spórol. De az is biztos, hogy nem 2 év munkaviszony után jut el erre a szintre...
Nem jobb minden nyugaton, itt is vannak lehetőségek, ha akar itt is tud fejlődni, szintet lépni az ember, de ugyanazt az életszínvonalat elérni és fenntartani kint sokkal könnyebb, nálunk nehezített pálya van.

(#51582) tvamos válasza pergabb (#51577) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem allitom, hogy rosszul lennek, de en nem azt latom magam korul, hogy mindenki a legujabb csucs vazakkal rohangal.

(#51579) Roachy
Oke, en egyszerubb emberek kozott elek, nem uzletvezetok... de monduk nem is a legszegenyebbek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51583) pergabb válasza tvamos (#51582) üzenetére


pergabb
senior tag

nem tudom hol vagy és azt sem kinek lested a gépét :)
Nekem pár évig heti 1-2 napra ki kellett ugranom fotózni, az a inkább másfél nap megfelelt az itthoni havi keresetemnek. Minden héten mentem (ergo már 4 havi kereset), közben itthon is toltam, de itt a család, gondolok most apámra, nővéremékre, a gyerekeire, képtelen lennék elmenni, viszont ez a pár év elég volt arra, hogy tavaly megvegyem az új lakásom, még év végén sikerült a régit is eladni, ergo nem voltam arra kényszerülve, hogy előbb félig eladjam, hogy legyen pénz foglalóra a köv. lakás esetén. Odakinn bizonyos területeken mint fotós, hülyére tudod magad keresni és ezerszer jobban meg is becsülnek, persze ugyan úgy igaz ott is, hogy igen is a profiknak is el kell menni évi 3-4 tovább képzésre és folyamatosan tanulni és kísérletezni. Nyáron 39 leszek, az nekem már 40 :Dmeguntam a rohangálást, lassan 1 éve lesz, hogy nem megyek ki, nem is fogok már, kivétel akkor, ha rájövök itthon nem tudom kitermelni az új vázak és számítógépek árát, ami bármilyen fizetéshez viszonyítva is fájdalmas, mert ha havi 10 milliót keresek, akkor sem akarok egy laptopra több mint másfél misit költeni, pláne nem egy hülye kis telefonra közel 1 millát, teljesen beteg a világ. Van z6ii, z7ii, z9, z5 mindenesnek és 6 millió obi, rohadtul várom a z6iii-at, de tutira nem veszem majd meg, ezeknek sok-sok évig ki kell még szolgálnia és mivel már nem megyek ki vissza is estem a csóró kategóriába, ami különösebben nem érdekel, mert ha néha vannak vágyaim, akkor azokért képes vagyok tenni, amúgy nekem teljesen megfelel a hétköznapi, de stresszmentes élet, főleg utóbbin van a lényeg. Pont most néztem, hogy van pár dolog ami érdekelne a Luminar Neo progiban, rálestem az örök licenszre minden kiegészítővel, majd megállapítottam, hogy én ugyan ki nem fizetek érte 140 ezret (most akciós), meg van a sima Luminar Ai és az is borzalmasan lassú és egy bughalmaz. Spúr kis görény lettem, irreálisnak tartom az árazást egy optimalizálatlan progiért. Jobban belegondolva milcre sem kellett volna váltanom, lehet nem lennék trendi, de mindent meg tudtam oldani tükrös gépekkel és igen is volt, amiben a mai napig jobbnak tartom, még egy csúcs z9-hez viszonyítva is. Z7ii lassan megy is el, teljesen értelmetlen a léte, csak z9 után nem volt még időm megválni tőle. A nyugati mantrát meg csak azért toltam, mert itthon azt nyomják megfagynak, éheznek, közben pedig csak más az ingerküszöb, a magyarok le vannak butítva, mi 6 millió hülyeség esetén is szemet hunyunk, ott már elég 1 kis légypiszok és utcára mennek az emberek. Igazából én azt hittem ilyenkor már nálunk is utcán lesz a fél ország, tévedtem, benyeltek mindent, de nem szeretnék politizálni, nem is tudok :D Nyilván aki akar és tesz is érte az bárhol képes megélni jó körülmények között, de máshol még mindig sokkal könnyeb dolga van az embernek, én pedig igazából nem szeretnék dolgozni, csak kapni a pénzt és hódolni a szenvedélyemnek :D :D :D

(#51584) Timer válasza pergabb (#51583) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom már, Veled tárgyaltam-e korábban erről, de a Luminar az úgy fos, ahogy van. És ez volt a legfinomabb jelző, ami eszembe jutott. A fejlesztő cég pedig egy inkompetens, hazug tróger tetű banda. Igen, ez is a legfinomabb volt, ami kijött velük kapcsolatban. 2-3 évig boldogítottam magam azzal a hulladékkal, mert bár könnyen lehetett látszólag jó dolgokat csinálni benne, a kiexportált kép már közel sem volt annyira minőségi, mint az ember várta volna. Random zaj, homályos részek, nevetséges sebesség és gépigény, ez a Luminar néhány szóban. Ráadásul az a kód egy toldfozgatott, foltozgatott szutyok, amit nulláról véletlenül sem írnak újra, de szábszkripsönért pénzt kérni, új verziót minden évben kiadni van ész. Aztán meg a support annyi, hogy hát vizsgáljuk, meg nézzük, meg izé, és végül egy nagy lóf...ütty, semmi nem történik. Minden forint kidobás volt, amit arra a fospermetre költöttem, pedig nem volt kevés...

Elnézést a hangnemért, de kikívánkozott.

A Z5 egyébként mennyivel rosszabb váz a mindennapokban, mint a Z6 II? Utóbbira fáj a szívem, de csak az előbbire van pénzem. Kicsit tartok tőle, hogy bakot lőnék vele, mert D750-et váltana, és mintha ugyanaz a szenzor lenne benne kicsit megpöckölve. Plusz, a lassú szenzor kiolvasás miatt elvileg már egy elhúzó autó megörökítésére is alkalmatlan a tesztek alapján. Én portrét fotóznék, meg ugye a kislányomat, utóbbi képes úgy irányt váltani, hogy ott már gond lehet a jello! ;]

[ Szerkesztve ]

(#51585) p_adam válasza Timer (#51584) üzenetére


p_adam
addikt

A rolling shutter csakis akkor téma, ha elektronikus zárat használsz, elektronikus első redőnyzárral sem probléma vagy teljesen mechanikus zár ugyanolyan lesz, mint a D750 volt (és a kamera a két utóbbi között is tud automatikusan váltogatni, ami hasznos).

(#51586) Timer válasza p_adam (#51585) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, akkor ennek még utánaolvasok jobban. Pixinfo tesztből nekem úgy jött le, hogy kábé minden mozgó tárgy fotózása esélytelen Z5-tel.

[ Szerkesztve ]

(#51587) p_adam válasza Timer (#51586) üzenetére


p_adam
addikt

Itt vannak egy felhasználó benyomásai D750 vs Z5 témában

+ Lényegesen halkabb zár
+ Ergonomikus kialakítás átlag méretű kéznek
+ Sok gomb jól testreszabható, így minden fontos beállítás elérhető a keresőt használva
+ IBIS
+ 1/8000 záridő
+ nincs szükség AF finomhangolásra
+ világos, könnyen megszokható EVF
+ belenagyítással könnyen ellenőrizhető élesség
+ AF pontok lefedettsége
+ Jó méretű puffer - dupla UHS-I kártyával 27 vs 12 D750-en

- Vakus használat - expo szimuláció megszűnik, ha a vaku be van kapcsolva, a környezeti fény arányának állításához ki kell kapcsolni (gombhoz hozzárendelhető) ez is csak egy MILC sajátosság, szokni kell
- Magas ISO - 3200 és afelett a D750 kissé jobb, bár nem olyan szembetűnő
- AF-C teljesítmény - hol egyik, hogy a másik jobb, amikor lassan mozog a téma akkor jó a szemkövetés, de ha a kamera felé mozog direkt, akkor könnyen elhagyja a témát
(beállítások finomhangolása után is)

Ez akkor volt, amikor a kamera kijött, azóta érkeztek firmware frissítések. Száguldó kisgyereket nem hiszem, hogy ilyen kamerával lehet legjobban lekövetni, ezt leszámítva a mindennapokra teljesen jól használható váznak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#51588) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Az van egyre inkább, hogy az emberek rájönnek, hogy a magasabb kategóriával könnyebb érvényesülni, dolgozni, legyen szó bármiről. (Szándékosan nem írom azt, hogy fotózáskor jobb képeket készít, akinek drágább gépe van, mert nem ettól lesz élvezhető egy fotó.) Így általánosságban elfogadottabbá válik a drágább gépváz is. Sokan kezdőként tényleg több millás felszereléssel vágnak neki a szakmának és nem feltétlenül azért, mert anyagilag jól állnak. Szerintem is sok ilyet lehet látni.
Szóval ma elfogadottabb, hogy valami drága.

Néhány éve még a 100.000 Ft-os telefonvásárlásoktól is elájultunk, most meg nagyon sokan 300.000-ért vásárolnak telefont 2 évente, magyar átlagfizetésből. Nekik ez a fontos... Más meg napi doboz cigire költ havi 50 ezret, de 13.000-ért nem vesz SSD-t a gépébe, mert nincs rá pénze.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51589) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Inkább off topikba teszem. Ha képeket szeretnék nyomtatni, akkor megéri nyomtatóra beruházni, vagy inkább erre szakosodott céget keressek fel? Az elképzelés hogy a képeimet kinyomtatni, üveg mögé (ez opcionális) keretbe tenni. Van aki esetleg a fórumról foglalkozik vagy csinált már ilyet és tud tanácsot adni? Köszönöm

(#51590) kuyarashi válasza Papa-Het (#51589) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem ez emberfüggő. Valaki megelégszik az otthoni nyomtatással (50.000 Ft-os tintasugarassal), más meg a labormunkában is talál hibát.
Profi fotópapírra otthon is el lehet érni jó minőséget, de valószínűleg drágábban, mint amit a boltban kérnek érte, illetve A4 lesz a max. méreted, mert ennyit tud a printer. Esetleg beruházol egy A3-asra, ha az elég, de azok már elég húzósak árban.
Szóval a nyomtató, meg a nyomtatás költségén évekig lehet nyomtattatni erre szakosodott üzletekben.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#51591) Timer válasza p_adam (#51587) üzenetére


Timer
veterán

Nagyon szépen köszönöm a pontokba szedett leírást, hasznos! A gondom az, hogy nekem három-négy fontos területből ezek szerint csak kettőben lenne igazán előrelépés a Z5, így pedig kicsit zárójelbe teszi a dolgot a D750 eladási árát követően is legalább 300-350 ezres plusz beruházás (Kell FTZ, 500 alatt nem igen van itthon váz, ráadásul a régi Tokina obikat dobhatom el vázmotoros AF hiánya miatt, azon is bukok majd az "új" objektívek beszerzéséhez képest.)

Ami fontos lenne nekem: zajtűrés (itt egál a meccs a D750-nel a jelek szerint), 3D AF (ezek szerint ugyanúgy nem hatékony még közeledő témában, márpedig a gyerek az bizony közeledik rendesen), cserébe megszabadulnék az idegesítő front/back fókusztól, és lenne kiterjedtebb AF mezőm is. A többi dolgot meg tudom szokni szerintem, bár markolatot erre is kábé az első nap szereznem kellene, remélhetőleg az teljes értékű már ennél a váznál is. Nehéz kérdés, a Z6II piszkosul túl van árazva, úgy érzem. Kicsit olyan ez, mint a D610 / D750 volt anno.

(#51592) p_adam válasza Timer (#51591) üzenetére


p_adam
addikt

Sajnos a II előtti vázakhoz csak utángyártott grip kapható, ami nem egyenértékű a gyárival.
Igen, az optikákat előbb-utóbb úgyis fejleszteni kell, ugyanis még ha van is egy szuper AF rendszer az adott kamerában, a teljes sebesség megfelelő optika nélkül nem lesz elérhető, ergo "kis" lépést nem igazán lehet tenni.
Esetleg számításba jöhet a FF mellőzése, ha az AF ennyire magas prioritást élvez, persze az is kompromisszum, de nem feltétlen elvetendő.

Vagy meg lehet tanulni a manuális fókuszt is, nekem pl. sikerül hintázó kislányt 50/1.2 vagy 85/1.5 obival tökéletes fókuszba hozni - nem csak sorozatfelvétel üzemmódban ;)

Egyébként az a tapasztalatom, hogy hiába lesz fókuszban a kép a hiper-szuper AF rendszerrel, ha a nincs meg a szög, megfelelő irányú fény stb. tehát egy kevésbé mozgó portrénál ahol a fotós innen kezdi el építeni a dolgokat (olyan szögből/helyből fotóz, van kontextus a képkereten belül) sokkal inkább lehet olyan képet készíteni, ami időtálló lesz, ezeket a képeket még mindig a manuális objektíveimmel tudom legjobban meglőni, mert tudat alatt is próbálok kicsit építkezni valahogy...
Hogy a témánál maradjak: nincs valakinek egy megunt 58/1.2 Noct-Nikkor obija esetleg? :DD

(#51593) Timer válasza p_adam (#51592) üzenetére


Timer
veterán

"nekem pl. sikerül hintázó kislányt 50/1.2 vagy 85/1.5 obival tökéletes fókuszba hozni - nem csak sorozatfelvétel üzemmódban"

Az igen, elismerésem! :R Pont ez az a terüle ,ahol kábé minden fókusz módszer elvérzik már 85/1.8 mellett is a D750-en.

Grip tekintetében most is MEIKE-t használok, és ha a minőséget nem nézem, csak a használati értéket, akkor nincs vele gond, ez nem tántorítana el MILC esetében sem. Bár lövésem nincs, mit veszítek a gyári verzióhoz képest , mert olyan nekem soha nem volt.

(#51594) p_adam válasza Timer (#51593) üzenetére


p_adam
addikt

Ez egy olyan eset, amikor fix pályán mozog, tehát csak beállítod egy fix távolságra, és időzíted a kattintást (vagy max fps mód), oldalról még könnyebb, mert akkor a távolság még kevesebbet változik.
D750-nel is ugyanúgy meg lehet csinálni, csak idő kérdése, míg rájössz, mi ez a pontos távolság és mennyi a zár késleltetése.Ahogy látom, manuális fókusszal keresővel 0.055 sec, ami elég tisztességes érték (Live View-ban lassabb) D700-al is kipróbálom majd, ha sikerült életre keltenem egy akksival, ez még jobb 0.045 sec, ezek a régi gépek elég fickósak, hol itt az előrelépés :)

Az EOS R egyébként már időnként képes volt tökéletes fókuszba hozni ugyanezt (RF objektívvel). Amikor futást fotóztam szemből, akkor sok képnél icipicit késett, de valószínű be lehet volna állítani úgy, hogy gyorsabb legyen. Az R6 használt ára is elkezdett lefele kúszni, ebben már igen erős az AF, persze így is Z6II árszint...

Ezeken az utángyártott markolatokon (mint a Vello BG-N21 v. Newell MB-N10) csak expogombod van, nincs semmi más, a Nikon MB-N11 gyári markolaton vannak kezelőszervek - de az ára is brutális, főleg ha az újabb vázak árát is hozzászámoljuk...

[ Szerkesztve ]

(#51595) Papa-Het válasza kuyarashi (#51590) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

(#51596) Timer válasza p_adam (#51594) üzenetére


Timer
veterán

Köszi újfent a válaszokat!

" Nikon MB-N11 gyári markolaton vannak kezelőszervek - de az ára is brutális, főleg ha az újabb vázak árát is hozzászámoljuk..."

Az biztos, néha én is nézek, hogy normálisak ezek? :F

(#51597) rekid válasza Timer (#51591) üzenetére


rekid
addikt

Gyerekhez nagyon nem árt a sorozatfelvétel, és emiatt esett ki nálam. A 4 kép/sec a mai milc felhozatalban a siralmas kategória. A d750 is tud 6-ot.
Én kuporgatok a z6II-re. Vagyis most épp nem mert más viszi a zsét. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51598) Timer válasza rekid (#51597) üzenetére


Timer
veterán

Plusz 1 érv a Z5 ellen, ez szemet szúrt nekem is, de emiatt azért nem dobnám el a dolgot. Az a baj, hogy a két váz között majdnem kettes a szorzó, és az nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#51599) markussandor válasza rekid (#51597) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem a Z5 inkább a D610 párja, hiszen ezek a legolcsóbb FF vázak a Nikonnál.

(#51600) rekid válasza markussandor (#51599) üzenetére


rekid
addikt

Persze ezzel nincs is gond, de a 4 fps egészen biztos a sales agyából pattant ki (ne kannibálízaljának és működik is mert én rögtön a Z6 felé fordultam) és nem a mérnökökéből. Ráadásul a d610 is tudott 6 fps-t. Vissza a jövőbe... Nem lennék meglepve, ha ez szoftveres korlát lenne.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.