Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Winnie The P válasza mazsi70 (#51950) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hmm, akkor bocsi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51952) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Erre valaki?

"D3300-hoz vajon jó a Sony 64Gb-os V60 Class10 U3 SDXC karim? Vagy valami kisebbet egyszerűbbet kell vegyek? Még a Sony A6400-ból maradt meg, nem tudom a régicske D3300 felismeri e"

[ Szerkesztve ]

(#51953) mazsi70 válasza Kis Tigris (#51952) üzenetére


mazsi70
senior tag

Tudtommal 64GB-ig kezeli .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51954) Peczek válasza Winnie The P (#51949) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi megnézem

#51949Winnie The P:
köszi, találtam egy oldalt, ahol azt írja, kompatibilis (nem tudom, melyik az igaz)

(#51955) Viperator válasza Peczek (#51954) üzenetére


Viperator
őstag

NCF
WiFi

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51956) markussandor válasza Kis Tigris (#51952) üzenetére


markussandor
senior tag

emlékeim szerint a D3200-om kezelte a 64 GB-os kártyát

(#51957) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Sajnos rég volt használatban az én Nikon D5300-as masinám, de most utazás alkalmával előkerült, és kapott egy használt Nikon 24-120-as obit. Ezzel kapcsolatban van olyan érzésem, hogy nem működik benne a VR.
El szokott az romlani? Illetve a vázon van valami be/kikapcsolási lehetőség? Az obin, ha ki/bekapcsolom, akkor a gép visszajelez egy piktogrammal, de úgy vélem, hogy nem működik, legalábbis semmi látható/hallható/érezhető hatása nincs, ha be is kapcsolom.
Esetleg nagyon régi a gép, és "nem ért" ehhez a lencséhez?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#51958) updog válasza Peczek (#51948) üzenetére


updog
senior tag

QDSLRDashboard, okostelefonról lehet wifin vezérelni (mindent IS), képeket is áttölti telefonra.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51959) Peczek válasza updog (#51958) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi szépen, megnézem

(#51960) Winnie The P válasza updog (#51958) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az fizetős, vagy rosszúl látom?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51961) Peczek válasza Winnie The P (#51960) üzenetére


Peczek
aktív tag

szerintem fizetős
(mintha pc-re ingyen lenne, de annak sok értelme nincs)

(#51962) updog válasza Winnie The P (#51960) üzenetére


updog
senior tag

Igen. Én kérek elnézést ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51963) Katicza


Katicza
tag

Sziasztok. Nikon D3500-as géphez EN-EL14a típusú akku van/kell. Létezik sima EN-EL14 akku is. Mi a kettő között a különbség? Ugyanis az történt, hogy pakolás során elkeveredett a töltő. Tudom, hogy meg fogom találni, de addig is, gondoltam veszek egy másik töltőt. Amiket találtam, annál mind EN-EL14 van írva, nam 14a. :F Sajnos úgy meg nem tudom tölteni, hogy az akku a gépben és kábellel. Sajnos nem reagált rá. Így marad az, hogy veszek egy töltőt, amikor előkerül, legfeljebb lesz kettő, csak elakadtam ezen az a betűn. :U Megvehet azt a töltőt is, amelyik sima 14-es vagy csak a 14a-s a jó? Köszi a segítséget. :R

(#51964) gjoco1 válasza Katicza (#51963) üzenetére


gjoco1
addikt

Ha jól emlékszem a síma az a 3200 akkuja .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51965) Katicza válasza gjoco1 (#51964) üzenetére


Katicza
tag

Értem. És a töltő? Mert van amelyik azt írja, mindkét aksihoz jó. Ha ez így van akkor az érintkezőknek a méretnek jónak kell lenni. Ha pedig nem kompatibilis mondjuk a 3200 a 3500-el akkor lehet a vastagsága tér el? :F Ezen a linken mindkettő készülék szerepel a felsorolásban és mindkét akku [link] Én pedig ezt néztem ki, közel a bolt, nem drága, és remélem megtalálom a gyárit is mielőbb [link] Van cseregarancia, és elviszem az aksit magammal amikor érte megyek, helyben rendezem ha nem jó, lehet tud akkor olyat adni ami tökéletes lesz. Azt sajnálom, hogy készülékben lévős aksit nem lehet kábellel tölteni. Az is segítene most rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#51966) gjoco1 válasza Katicza (#51965) üzenetére


gjoco1
addikt

Pontosan Én sem tudok többet róla . Egyik fotós csoportba generált kisebb vitát . Onnan tudom . Nekem D 3200 gépen van .
EN- EL 14 az akkum .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51967) Katicza válasza gjoco1 (#51966) üzenetére


Katicza
tag

Bocsi nem szándékoztam szét trollkodni az oldalt de így tudtam bemásolni amit találtam, szerintem nem sok lehet a különbség. [link] [link] [link] [link]

(#51968) Byk01 válasza Katicza (#51965) üzenetére


Byk01
senior tag

A Nikon oldalán a D3500-hoz mellékelt töltő típusa MH-24. Ugyanitt az MH-24 leírásában ez van: "Az MH-24 egységgel töltheti a Nikon EN-EL14 lítium-ion akkumulátorokat.". Ha a kettőt összerakom, akkor ugyanaz a töltő való a 14-hez, mint a 14a-hoz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51969) Katicza válasza Byk01 (#51968) üzenetére


Katicza
tag

Köszi szépen :)

(#51970) Katicza válasza Byk01 (#51968) üzenetére


Katicza
tag

Megvettem az utángyártott töltőt, most el is kezdte szépen tölteni. Már sajnos lemerült az akku szerdán, azóta keresem az eredeti töltőt. Tudom, hogy megvan és meg is lesz, de most hazahoztam és elkezdtem a töltés. Nem emlékszem mennyi idő alatt tölt fel a gyári? Én sosem merítettem le teljesen, mindig időben töltöttem és sosem mértem. Ebben a töltőben is van túltöltöttség elleni védelem, világít egy led, ami majd zöldre vált ha kész. Ezt sasolom most öt percenként. Csak nem tudom megsaccolni mennyi lehet egy teljesen lemerült gyári akku teljes feltöltése? [link]

(#51971) ozeviktor92 válasza Katicza (#51963) üzenetére


ozeviktor92
tag

A 14a emelt kapacitású. Csereszabatosak egymással. 3300-hoz nekem van mindkét típusból, 14 kevesebb expot bír picit.
Hivatalos

(#51972) Katicza válasza ozeviktor92 (#51971) üzenetére


Katicza
tag

Köszönöm szépen, aksiból is eredetit fogok venni tartaléknak. A töltő pedig amit vettem a teljessen lemerült aksit 3 óra alatt töltötte fel 100%-ra. Remélem ma megtalálom az eredeti töltőt is :)

(#51973) ozeviktor92 válasza Katicza (#51972) üzenetére


ozeviktor92
tag

Szerintem felesleges akkuból gyári. 2,5-szer annyiba kerül mint egy utángyártott és ugyan annyit bírnak. Töltő nekem kb 1-1,5 óra alatt tölti fel egyébként.

(#51974) Katicza válasza ozeviktor92 (#51973) üzenetére


Katicza
tag

Nálam is annyi volt a gyári töltő de sosem merítettem le teljesen, csak most kényszerből használtam végkimerülésig mert nem volt meg a töltő. Ez is növelhette az időt és az is, hogy ez egy kisebb "doboz" lehet más a kapacitása. Gondolom ha nem merítem le teljesen akkor a jövőben ezzel is elegendő a másfél óra :)

(#51975) csacsi77 válasza ozeviktor92 (#51973) üzenetére


csacsi77
senior tag

Minden más csoportban pedig azt mondják, hogy csakis a gyári.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51976) Timer válasza csacsi77 (#51975) üzenetére


Timer
veterán

Azért, mert azzal nem lesz szopó. Nincs kedvem megint leírni, mert szerintem ide is betoltam anno, de legyen annyi elég, hogy jó minőségű JUPIO akkunál láttam olyat D750-ben, hogy silent módban valahogy késett a redőny lefutása, mint amikor vakuhoz rossz záridőt párosítasz, és "behúz". Na, ezt természetes fénynél csinálta, sorozatban. Másik JUPIO-val, gyári akkuval nem volt gond, visszacserélve csinálta. Normál üzemmódban semmit nem vettem észre vele, teljesen véletlenül jöttem rá. Ki tudja, mibe szól bele néhány százalékkal kevesebb feszültség vagy épp áramerősség?! Z6II el sem indult ezzel az akkuval, kiírta, hogy nem tud vele kommunikálni. D750 gyári akkujával simán megy az is. Szóval, vettem inkább két gyárit még.

[ Szerkesztve ]

(#51977) csacsi77 válasza Timer (#51976) üzenetére


csacsi77
senior tag

Engem nem kell meggyőzni, én sem vennék a gépemhez nem gyárit. Úgy érzem biztonságban a működést.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51978) ozeviktor92 válasza csacsi77 (#51977) üzenetére


ozeviktor92
tag

Nem akartam én meggyőzni senkit, mindenki azt vesz, amit szeretne és belefér számára anyagilag. :R Nyilván ha simán belefér 24-25-ért a gyári akkor vedd azt, nekem mivel nem volt gond sosem utángyártott (nyilván minőségi) akukkal, ezért én maradok azoknál.

(#51979) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Adott egy Angol és Kínai menűs Nikon D7100 ás kamera . Nem EU s piacra készült és nincs benne Magyar nyelv . Szoftver cserével megldható , hogy legyen benne Magyar mennü . Ha igen honnan lehetne beszerezni hozzá ?
Köszi szépen !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51980) Viperator válasza gjoco1 (#51979) üzenetére


Viperator
őstag

Passz, de kérdezd meg a Nikon szerviztől.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51981) gjoco1 válasza Viperator (#51980) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi !
Ha van is rá lehetőség , macera oda bevinnem vidékről . Itt nálunk nincs sajnos .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51982) Viperator válasza gjoco1 (#51981) üzenetére


Viperator
őstag

Futárral megoldható, előtte a szervizzel kell egyeztetni. Én is így csináltam, szenzor tisztítás miatt.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51983) gjoco1 válasza Viperator (#51982) üzenetére


gjoco1
addikt

Értem , köszi !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51984) csacsi77 válasza gjoco1 (#51979) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem nincs ilyen lehetőség. Még szervizben sem.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51985) gjoco1 válasza csacsi77 (#51984) üzenetére


gjoco1
addikt

OK .
Közben megoldósott . . . :) ( nem az , hanem egy másik , ami Magyar nyelvet tartalmaz . )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51986) gjoco1 válasza gjoco1 (#51985) üzenetére


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Újabb D7100 . . . .
Van egy igen kedvező árban Magyar menűs váz . Kicsit a bal oldali gombokon a feíratok kopottak és a módválasztó középső gombja beszorult , de szépen működik attól a váltás . Nem akad , nem szorul . Viszont , ami kissé számomra érdekes , hogy első szemrevételezés után a kisebb használati nyomok ( nem durva ) és az expo szám valahogy nem tükrözi az átfedést .
Létezik , hogy a shootter számot valami módon " vissza pörgetik " ? Feltöltve az utolsó kép a kamera shootter re az alacsony számot mutatja . Szoftver cserével módusul ( nulláról indul ) az expo szám ? Vagy a másik még ami felmerülhet (?) , hogy a zárszerkezet cserélve lett ?
Köszi a válaszotokat !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51987) gaben22 válasza gjoco1 (#51986) üzenetére


gaben22
senior tag

Amit bizton tudok, hogy Nikon az expo számot EXIF metadatában tárolja, azt gyerekjáték átírni, így ha pl. az eladó küldött neked egy fotót te pedig megnézted azon kép alapján, hogy mennyi az annyi, akkor ott lehet turpiszság simán.

Vázon resetelni a számlálót már érdekesebb kérdés. Neten rákerestem és (szoftverfejlesztő vagyok) általában ha pár perc alatt nem találok meg valamit, akkor az vagy nem létezik vagy nagyon-nagyon mélyre kell ásni, amit egy hétköznapi felhasználó már ritkábban tud megoldani, legalábbis nagyon kell neki akarni :). Nikonnak van szerviz szoftvere ami megcsinálja neked (pl. ha zárat cserélnek a gépben, akkor jó eséllyel resetelik is a számlálót), de úgy látom az általános internetes konszenzus az, hogy ez még nem szivárgott ki (persze lehet van 1-2 regisztrációhoz kötött fórum, amit Google nem lát és ott terjed ilyen cucc). Ettől függetlenül, ha a használati jelek mást sugallnak, mi több túl jó vételnek tűnik, akkor alkalmazd a józan paraszti ész elvet és járj el aszerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#51988) gjoco1 válasza gaben22 (#51987) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszönöm szépen !
Én nem vagyok jártas ezekben a dolgokban , de az okfejtésed logikus .
Köszi szépen !
Amúgy itt megáll a józan paraszti ész is nálam . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51989) Peczek válasza gjoco1 (#51986) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem van, olyan, hogy valaki állandóan hozta vitte a gépet, de nem feltétlenül nyomot bele sok expót, mint pl. egy esküvői fotós. Pl. van lelakott autó kevés km.-el. Kérdés, mitől megy jobban tönkre egy gép. Ja, a videó sem látszik az expószámban. Az autós újságírók mondták mindig, hogy állapotot veszünk, nem km.-t. Talán ez erre is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#51990) gjoco1 válasza Peczek (#51989) üzenetére


gjoco1
addikt

Ez is nagyon ésszerű amit mondasz , mert elég sokat " cipelte " magával , de keveset használta elmondás szerint . . Símán elképzelhető ,hogy a fotós táskában horzsolódott le kicsit egy két gomb . A Camera Shutter Count al magam ellenőritem le az ígért expo számot . Én lőttem a képet és azt töltöttem fel .
Szóval lehet én látok rémeket és gyártok feleslegesen összeesküvési elméletet .
Amúgy teljesen szépen muzsikál minden porcikája . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51991) Stauffenberg válasza gjoco1 (#51988) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem vagyok DSLR user 10+ éve, de privátban kaptam a kérdést eredetileg, azért is jöttem "szakérteni".

Lehet attól is alacsony az expo szám, hogy a tulaj főleg videóra használta. Attól még lehetett rongyosra használni a gépet ebben a műfajban és akkor a zárszerkezet relatíve keveset jár, de a külsején jobban meglátszik a sok használat.

A videó amúgy kíméletesebb a zárral, hiszen ilyenkor nem járatja annyit. Ha a külseje alapján úgy érzed oké, nem ezzel szántották a búzamezőt és nem ezzel verték be a falba a szögeket, akkor nagyon nem aggódnék miatta.

Btw az Exifból kiolvasott expo számnál mindig egy fokkal megbízhatóbb a szervizmenüből előcsalt szám.

(#51992) gjoco1 válasza Stauffenberg (#51991) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszönöm szépen !

Nem nem szántottak vele és szöget sem vertek a falba . :DDD
A többit vágom , köszi mégegyszer !! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51993) Roachy válasza gjoco1 (#51990) üzenetére


Roachy
senior tag

Saját példámmal élve, nekem van egy Z6-om ami harmadik backup vázként volt tartva, de expó zabáló fotós munkára végül nem kellett bevetni, volt pár forgatáson, és ezt a vázat használtam streetelésre, ezért rengeteget lógott rajtam és fogtam a kezemben, így az ennek megfelelő helyeken vannak használati nyomok, markolatnál kisimult gumi, széleken, sarkokon enyhe festékkopás. Viszont az expó szám kicsit több mint 28000.
Szerintem zárcserénél sem nagyon szokta nullázni még a Nikon sem, sokszor látok olyan hirdetést, hogy pl expó szám 110000, de 80000-nél zárcsere történt.
Szóval ha a gép amúgy tökéletesen teszi a dolgát, akkor az esztétikai hibákkal ne törődj. Pont hogy emiatt lehet jobb vétel, hiszen kénytelen az ember picivel piaci ár alatt árulni az ilyen gépet. Valamiért előbb veszik meg az akár többszörös expós, de külsőre patika gépeket az emberek. Ez kicsit olyan mint az autóknál a km fétis.
Nem mellesleg mindezzel kicsit haza is beszélek, mert pár napon belül meghirdetem a szóban forgó Z6-omat eladásra, 24-70 F4-el, és egy SB910 vakuval, szűrőkkel meg pár egyéb kiegészítővel, ha valakit esetleg érdekelné, írjon rám. ;) :))

(#51994) gjoco1 válasza Roachy (#51993) üzenetére


gjoco1
addikt

Nagyon szépen megköszönöm Neked is a választ ! :R
Megnyugtató . . . :)
Amúhy a gumik is szépek . Nem kopott , nem lóg rajta . Szóval minden bizonnyal túl toltam a fantáziám . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51995) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Van egy D3100 vázam és rájöttem, hogy ezzel lehet értelmesebb képeket csinálnák a gyerekről foci közben, mint a telefonommal.
Ma ki is próbáltam egy Tamron 17-50mm F2/8 objektívvel. Persze voltak benne a (számomra) jó képek, de arra én is rájöttem, h ez ide nem elég.
Hazajöttem és megtaláltam a fiók mélyén a Sigma 18-200mm DC 3.5-6.3 objektívem - ez már inkább jó lehet. :)

Az a kérdésem, hogy jó ez vagy nézzek vmi mást?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#51996) total90 válasza Elar (#51995) üzenetére


total90
veterán

Ha van elég fény, akkor jó lehet. Persze az is kérdés, hogy mennyire akarsz "közel menni". 300-400 mm-el biztosan jobb, de mielőtt vennél valamit, teszteld le mit tud 200-on.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#51997) anaqer válasza Elar (#51995) üzenetére


anaqer
veterán

Szia,

a D3100 AF rendszere egy iszonyat régi 11 pontos (IIRC középső egyetlen a keresztes) cucc, még a 2008-as D90-ből lett megörökölve... igazából ott mozgó témára nagy vasziszdaszra nem számítanék, akármilyen csúcs obit is tekernél rá.

Na, a Sigma 18-200 meg pláne nem az - nekem az újabb, C(ontemporary) volt belőle, az rendes vázon sem egy AF bajnok, nem arra találták ki ezeket a szuperzoomokat. Ha olcsón akarsz viszonylag OK fókuszos telét, akkor vagy a Tami 70-300 VC vagy a Nikon 70-300 VR* az még egész tűrhetően nem a szűk keresztmetszet lesz a rendszerben... talán.

*ebből neked csak a régi ("piros betűs VR-es") AF-S jöhet szóba, az új AF-P már nem tud fókuszálni D3100-on.

Ha tényleg sportot akarsz lőni, akkor DSLR vonalon sztem egy használt D7100-D7200 a belépő váz (nagyon zárójelben egy megkímélt D300s :P), de a D3100at tényleg nem erre találták ki - sok kuka kép lesz vele, akármit tekersz elé.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51998) Timer válasza anaqer (#51997) üzenetére


Timer
veterán

Egyetértek, nekem volt (illetve szekrényben van is) D3100-am, statikus témák esetében is hajlamos tévedni, még 35 fix-szel is, ami pedig elég jó választás mellé. Sportra egyszer használtam, jógára! :-D Ha alacsony a budget, próbálj szerezni egy D3500-at, az nagyságrendekkel jobban kezelte a gyors mozgást, Blancplain GT-n fotóztam vele, meglepően jól teljesített.

[ Szerkesztve ]

(#51999) jattila48 válasza Kis Tigris (#51952) üzenetére


jattila48
aktív tag

A D3300-at ha beépített vakuval használom, akkor az expo gomb lenyomása után 2-3 másodperccel exponál csak. Ennek mi lehet az oka? Valamelyik kondenzátor halódik esetleg? Meg kell várni míg feltöltődik? Javítható?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#52000) magusx21


magusx21
újonc

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy megoldható e az a probléma, hogy a Nikon D3100-nál videózásban közben a felvételbe belehallatszik az autofocus hangja?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.