Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) flash- válasza rekid (#51895) üzenetére


flash-
veterán

d3100 nál csak azt használtam(oké az más liga) használom mert a többi lassabb - nem érzem olyan pontosnak (de valahogy vmi remlik hogy azok maskepp mukodnek legalábbis regebbrol ilyen remlik)
közben a d7200 pixinfós teszt szerint is pici a kettő közti különbség.
af finomhangolás a 7100 ban is van? mintha kellene mert valami olyan is remlik hogy a 35-öst nem szeretik ezek,es hozza kell igazitani az af-et 🤔

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51902) rekid válasza flash- (#51901) üzenetére


rekid
addikt

Igen van AF fine tune a d7100-ben. Viszont össz vissz egy értéket tudsz beállítani.
A back/front focus probléma pedig tárgytáv és gyutáv függő is.
Ebből rögtön világossá válik, hogy az egy darab eltolási érték amit be tudsz állítani az nem túl sok. Egy darab fix obi adott tárgytávra ok lehet. De amint más a tárgytáv vagy zoom obit használsz már vége a dalnak.
Ezért lehet a dokkolható tamron obikat több gyutáv értéknél is finomhangolni a dokkolóval. (Érthetetlen, hogy miért a DSLR világ végnapjain jött elő ezzel egyedül a Tamron, holott minden gyártó tisztában volt ezzel a legelejétől...)

Persze ha a liew view módot használod akkor ez a probléma megkerülhető, csak ugye a DSLR-ek kontraszt érzékelős élességállítása még baromi lassú ami szaladgáló gyereknél esélytelenek nyugalmával indul.

Szóval ha látványos és élvezhető előrelépést akarsz akkor használt milc.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51903) flash- válasza rekid (#51902) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm szépen a választ!
és a d7200 ben már részletesebb af állítás lehetőség van?

"Szóval ha látványos és élvezhető előrelépést akarsz akkor használt milc. "
bizonyára, de gondolom 120e körül használtan nem kapni olyan milcet amit érdemes megvenni :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51904) rekid válasza flash- (#51903) üzenetére


rekid
addikt

Nem sajnos nincs, ugyan azt az egy èrtéket tudod megadni.
Esetedben én jegelném a vásárlást amíg össze nem jön a zsozso.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51905) flash- válasza rekid (#51904) üzenetére


flash-
veterán

googli hozott olyan d7200 manualt amiben benne van
de akkor kamu lehet mert a hivatalos oldalon lévő manual telejesn más abban nincs ilyen
lehet hogy az lesz köszönöm!
akkor ez a konverteres megoldás nem rossz opció, nem ront a minőségen-fényerőn?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51906) rekid válasza flash- (#51905) üzenetére


rekid
addikt

De van benne, az általad linkelt hivatalosban is benne van:

A nikon gyári "FTZ" adaptere kimondottan arra van kitalálva, hogy az új Z mountos gépekre fel tudd csavarani a régebbi F mountos obikat gond nélkül. (FTZ = F to Z)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51907) Peczek válasza flash- (#51905) üzenetére


Peczek
aktív tag

A D7200-nél lencsénként külön - külön értéket tudsz beállítani. De egy lencséhez csak egy értéket tudsz állítani. Tehát nem tudod az AF finomhangolás értéket tavolságtól és zoom ertéktől függően változtatni. Tehát fix obbira még elmegy, de zoom esetén elég korlátos.

(#51908) Viperator válasza flash- (#51905) üzenetére


Viperator
őstag

Zoom objektív esetén szervízbe kell vinni (kalibráltatni, Camera Kft foglalkozik).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51909) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Az miért lehet, hogy D5300-asunk ha az lcd kijelzőn keresztül csináljuk a képet, olyan mintha lassan lőné el a képet vagy mentené le, sokáig fekete a kép mire mutatja az eredményt? Maga a kép amugy nem lesz homályos, tehát nem olyan mintha 2-3 masodperces lenne a zarido, hanem annyi, amennyit beállítunk neki. Viewfinderen keresztül gyorsan, jól történik minden. Előre is köszi!

(#51910) rekid válasza akos727 (#51909) üzenetére


rekid
addikt

Röviden:
A dolog normális, azért van mert a két esetben teljesen másképp történik a fókuszálás és képkészítés. A live view-s a lassabb.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51911) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Hogyan lehet kikapcsolni a Z váz képernyőjét? (nekem elég a kereső. Ha leveszem, visszakapcsolja. Volt olyan, egy idő után /amikor nem használom/ kikapcsolja automatikusan és ha valamit akarok fényképezni, akkor nehezen ébred fel) Energiatakarékosság céljából.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51912) Viperator válasza Viperator (#51911) üzenetére


Viperator
őstag

Megvan a megoldás.

Valaki csinált már Tamron 15-30/2.8 G1 objektív firmware update-t? (Tap-In Console)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51913) VivienR válasza Viperator (#51912) üzenetére


VivienR
tag

A tap-in a G2-es szériához van. Amennyire tudom egyes objektíveket, amelyek nem kompatibilisek vele a szervíz tud firmware frissíteni hogy kompatibilis legyen a Z szériával.

(#51914) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok :) Profi Sony cucc után belépő Nikonra váltok :)

Nikonban nem sok tapasztalatom még. Egyenlőre egy D3200 lesz egy Nikon AF-P DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR obival 60-ért.

De fotózási szokásaim miatt egy kis fix 50-es (85 jobb lenne) valamint egy tele is kellene. Mivel idővel újra Sony a cél, ezért sok pénzt ezekbe nem akarok ölni.
Nézegettem, az 50-es obikat, jó lett volna stabi és AF is ha van benne, de árban az már egy fentebbi kategória (olyan 60-70 körülre mennék el az 50-esbe. Szóval ha a stabit bukom is, AF azért jó lenne ha lenne. Gondolom itt az 50/1.8 G-t ajánljátok. S 85mm-ben valami alternatíva?

Telében mit tudnátok ajánlani? Ott azért már elvárás lenne a stabi meg az AF. Gondolom itt is van olyan hogy kitobi. Melyik lenne az telében? :)

(#51915) Byk01 válasza Kis Tigris (#51914) üzenetére


Byk01
senior tag

A Nikon csak a makró 85-ösbe tett stabit (micro 85/3.5 VR DX), a portréobjektívekbe nem, szóval ott az AF-S 85/1.8 lesz a megoldás.

Telében volt az AF-S 55-200/4-5.6 VR DX, az AF-S 55-300/4.5-6.3 VR DX, az AF-P 70-300/4.5-6.3 VR DX vagy sokan használtuk a Tamron 70-300/4-5.6 Di VC USD-t. Illetve volt még egy picit drágábban a Nikon AF-S 70-300/4.5-6.3 VR.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51916) gjoco1 válasza Byk01 (#51915) üzenetére


gjoco1
addikt

Követem itt a háttérben az információkat , mert hasonló objektív beszerzésén gondolkozom . Szintén D3200 vázhoz .
Korábban néztem [ezt] . Kizárólag otthoni amatőr , hobbi fotózáshoz . Vállalható obi ez ? Árban nekem zseb barátabb . :DDD
Köszönöm!

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51917) HThomas válasza Byk01 (#51915) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

"Illetve volt még egy picit drágábban a Nikon AF-S 70-300/4.5-6.3 VR."

Az a AF-S 70-300 4.5-5.6G lesz, illetve az újabb az AF-P 70-300 4.5-5.6E.

Viszont fontos, hogy az AF-P-s obik nem működnek megfelelően a D3200-as vázzal.
https://www.dslrbodies.com/lenses/lens-articles/general-nikon-lens-info/understanding-the-af-p.html

(#51918) Viperator válasza gjoco1 (#51916) üzenetére


Viperator
őstag

Miért nem jó a Nikon 85 1.8 G? (használtan 100-120ezerért mennek) Ki tudja, hogy a Meikével fókuszhiba is lehet..... (van 130ezerért 6 hó garanciával is)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51919) gjoco1 válasza Viperator (#51918) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem azt mondtam , hogy nem jó . :DDD Csak sajnos az anyagiak . .
Azt mondod a Meike neccesebb lenne a vázamon ? Ezért kédeztem a vélemény róla és köszi szépen . Ezesetben természetesen inkább kivárok .
Köszi ! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51920) Viperator válasza gjoco1 (#51919) üzenetére


Viperator
őstag

Nem mondtam. hogy a Meike a necces., én Sigma objektívből indulok (ott mindig kellett kalibráltatni. Kalibrálás után tökéletes, de ha másik vázra átteszed, akkor ismét kell kalibráltatni a másik vázhoz.)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51921) gjoco1 válasza Viperator (#51920) üzenetére


gjoco1
addikt

Értem . . . .
Pláne necces lehet a dolog , mert itt nálunk nincs szaki erre . Ezért pedig felmászni Pestre az sem megoldás . Munkadíj - utazás az már pot kiteszi az ár különbözetet .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51922) Viperator válasza gjoco1 (#51921) üzenetére


Viperator
őstag

Ezért mondtam, hogy maradj a Nikon vonalon, ha nem akarsz kalibráltatni.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51923) Peczek válasza gjoco1 (#51916) üzenetére


Peczek
aktív tag

A Nikon 85/1.8 G a Nikon egyik legjobb üvege a DSLR a vonalon, legalábbis az ócsók közül. Majdnem uannyiért én nem vennék Meiket.

De kell a 85-ös? Nem elég az 50-es, azok nagyon olcsók?

[ Szerkesztve ]

(#51924) gjoco1


gjoco1
addikt

Köszi fiúk , ismét tanultam . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#51925) Kis Tigris válasza Peczek (#51923) üzenetére


Kis Tigris
tag

Jó az 50-es is, hisz az FF majdnem 80mm. De a 85-ös még jobb, főleg ha portrézik az ember. Még közelebb van az emberi geometria a valóságoshoz. Volt Viltrox 85/f1.8, mellette sigma 56mm f/1.4 dc dn contemporary. Hiába Sigma f/1.4 meg penge lencse, a képi világ (geometria) inkább a Viltrox :)

Persze művészkedni simán elég az 50mm, lehet egy Takumar 50/1.4 is elég lenne. De mivel a Nikon D3200 nem Sony Milc, így buktam a Focus Peaking-et alapból, ezért kell min az AF. Amúgy nem hiányozna FocusPeaking mellett :)

Más: ha rendelek egy 50mm f/1.8 G-t, mennyi az esélye hogy Defocus lép fel? Igazából pontosan nem tudom mi az, hisz Sony Milc vonalon ismeretlen fogalom. De valahol itt a fórumban olvastam h meg van az esélye h nem illik egy gép egy obihoz :/

[ Szerkesztve ]

(#51926) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Amúgy nem tom a D3200 mennyivel gyengébb mint a D3300. Most jöttem rá, hogy anno 2-3 hónapig volt nálam kölcsönben egy :) S hogy 18-55 kitobival az is tök elfogadható képeket csinált :)


Ha minden jól megy, kedden meg is van a gép. Pont most lesz 29-én egy éve h nincs gépem :D

[ Szerkesztve ]

(#51927) gaben22 válasza Kis Tigris (#51926) üzenetére


gaben22
senior tag

Mármint egy tonna Photoshop/Lightroom társaságában...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#51928) Timer válasza Viperator (#51922) üzenetére


Timer
veterán

Ezt így önmagában nem lehet állítani. Nekem D750-en pont a 85 mm 1.8G van kalibrálva. Vettem hozzá egy lenscal-t, és gépen belül megoldottam, kellett neki egy laza 17 (!)-es állítás a vázamon. Most ki tudja, hogy ez a váz vagy az objektív pontatlansága, mindenesetre, az ötvenest meg ugyanezen a vázon nem kellett kalibrálni. Van két Tokinám is, azok közül egyiket sem kellett kalibrálni, mondjuk F2.8 a 100-as, a 17-35 meg F4, itt nyilván annyira nem is észrevehető, ha csal. 85 1.8G-nél is csak az tűnt fel, hogy sok a félrefókuszált kép, aztán rájöttem, hogy adott tárgytávolsgnál volt benne egy masszívabb front fókusz. Ezt kalibrálva tökéletes és pengeéles, igaz, ráment egy délutánom. Egyébként ugyanez az objektív most FTZ-vel Z6II-őn közel sem ilyen jó, épp most akarom cserélni natív Z 85-re. Szóval, attól hogy Nikkor, még nem biztos, hogy kalbirálás nélkül is pontos lesz, de nyilván az esély sokkal nagyobb rá. tamron 70-200 G2-hőz már kellett kábé három nekifutás, de tök pontos lett végül az is, FTZ-vel meg valahogy az sem az igazi nekem. Másnak lehet jó, de nekem nem elég pontos. Szerencse, hogy a 70-200 Z-re kábé horror áron van, így nem piszkálja a fantáziám. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#51929) Kis Tigris válasza gaben22 (#51927) üzenetére


Kis Tigris
tag

Ismered a mondást: szarból nem lehet várat építeni ;) Tudom h sose lesz ARJ minőség a RAW-ja (NEF ha jól tudom?), de kiindulási alapnak tökéletesen elég :) Utómunka.. én meg nem idegenkedem tőle, nem vagyok analóg a digitálban. Ha kell (vagy az elképzelésem megkívánja), az ördög gatyájáig lenyúlok egy képben. :)

[ Szerkesztve ]

(#51930) gaben22 válasza Kis Tigris (#51929) üzenetére


gaben22
senior tag

Párdon, nem az objektívet/vázat akartam kritizálni, meg az is látszik hogy sokkal több tehetséged van mint nekem bármikor lesz (mert nekem kb. semmi sincs :D), csak nálam photoshop/lightroom munkáskodás mindig triggerel valamit, pláne objektívek/vázak összevetésénél (vagy épp HDR enabled esetén). Amúgy a képek nekem eléggé tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#51931) VivienR válasza Kis Tigris (#51925) üzenetére


VivienR
tag

De mivel a Nikon D3200 nem Sony Milc, így buktam a Focus Peaking-et alapból, ezért kell min az AF. Amúgy nem hiányozna FocusPeaking mellett :)

Nem akarok nagy szakmai titkokat elárulni, de létezik fókusz indikátor, már a régi F90-es filmes gépben is benne volt, ahogy a mostani DSLR-ekben is benne van, jelzi, hogy a kiválasztott fókusz pontod fókuszban van e vagy sem.
Keresd a bogyót a keresőben, vagy a két háromszüg egyikét, ha nincs fókuszban.

(#51932) Kis Tigris válasza VivienR (#51931) üzenetére


Kis Tigris
tag

Őőő, ezt most hogy érted? ha manuál lencsét rakok fel, kézzel fókuszáláskor valami jelzi a fókusz helyét a képen, nem kell a szememre hagyatkoznom? Na ez jó hír lenne :)
Sony-nál megszoktam a FocusPeaking-et, gyakorlatilag mellette művészet életlen képet csinálni :) Nikon-nál kézi fókuszálásnál nem tudom milyen segédeszközök állnak rendelkezésre. Szeretek pl makrózni manual obikkal, ahhoz meg nagyon kell hogy legyen valami segitség, mikor pl egy virág bibéjének a végét akarom fókuszba fogni :)

Más: D3200-hoz vajon jó a Sony 64Gb-os V60 Class10 U3 SDXC karim? Vagy valami kisebbet egyszerűbbet kell vegyek?

(#51933) Kis Tigris válasza gaben22 (#51930) üzenetére


Kis Tigris
tag

Nos, igen, nyers képpel lett volna igazolnom amit írok. Csak annyira megszoktam hogy csak RAW s utómunka, hogy én ott tudom egy-egy lencse minőségét lemérni, hogy a vele készült RAW-ból mit tudok kihozni :)

(#51934) VivienR válasza Kis Tigris (#51932) üzenetére


VivienR
tag

Igen, a fókusz ponttal megcélzod, amit szeretnél, hogy fókuszban legyen, és az exponáló gomb félig lenyomva tartásával (manuális obi, vagy AF kikapcsolva) fog jelezni neked, hogy fókuszban van e vagy sem, közben meg tekergeted a fókuszt. Ami kell neki, hogy gyenge fényben legyen egy jó, fény-árnyék határa.
Íme: Manual Focus - Nikon D3200 User Manual [Page 145] | ManualsLib

(#51935) Kis Tigris válasza VivienR (#51934) üzenetére


Kis Tigris
tag

De jó, na most feldobtam a napom :) Mindjárt rá is keresek, hátha YouTube fent van :)

(#51936) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Találtam 70-ért egy szép állapotú Tamron 70-300mm f/4-5.6 DI VC USD obit. Szerintetek jó az ár érte? Valamint a D3200-re megfelelő lenne?

(#51937) Kis Tigris válasza Kis Tigris (#51925) üzenetére


Kis Tigris
tag

Mindenki szabin van? 😎

Más: D3200 és D5200 ha 50mm f/1.8 G obival van össze párosítva, nincs AF?

(#51938) Viperator válasza Kis Tigris (#51937) üzenetére


Viperator
őstag

Dehogynincs. Az obi nevéből kitűnik az AF-S.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51939) Viperator válasza Viperator (#51938) üzenetére


Viperator
őstag

Vagy nézd meg a vázon a beállítást (az obi melletti kapcsoló AF/MF állását).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51940) Kis Tigris válasza Viperator (#51939) üzenetére


Kis Tigris
tag

Igazad van :K Megzavart hogy valahol azt írták hogy a G-s obiknak nincs autófókuszuk az af-s vázakon... :C

[ Szerkesztve ]

(#51941) rekid válasza Kis Tigris (#51940) üzenetére


rekid
addikt

Ez helyesen úgy szól, hogy a G széria előtti obiknál csak akkor van autofókusz ha a vázban van fókuszmotor és "kurbli". Ha jól emlékszem a 3xxx-es és 5xxx szériában nincs csak onnan felfelé.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51942) Byk01 válasza Kis Tigris (#51940) üzenetére


Byk01
senior tag

Ne a G-t nézd, hanem az AF, AF-S, AF-P jelöléseket. A G a rekeszvezérlésre utal (a G-s obikon nincs rekeszgyűrű).

rekid: van AF-S objektív, ami nem G-s (konkrétan a 80-200/2.8 D biztos ilyen), és van olyan objektív is, ami G előtti, de semmivel nincs autofókusz, hiába van benne esetleg motor (AI, AI-S, nonAI objektívek).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51943) rekid válasza Byk01 (#51942) üzenetére


rekid
addikt

Valóban.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51944) Kis Tigris válasza rekid (#51943) üzenetére


Kis Tigris
tag

Erről az obiról van valakinek infója?
Sigma 50 mm 1:2.8 DG Macro D

Venni akarok egy Nikon 50mm f/1.8 G-t, de szembe jött ez velem, 40-ért.

Pro és kontra, művészkedni (háttérelmosás, virágok, stb) melyik lenne a jobb vajon? AF lenne D3300-on? 🙂

(#51945) Timer válasza Kis Tigris (#51944) üzenetére


Timer
veterán

Járt utat...

(#51946) Byk01 válasza Kis Tigris (#51944) üzenetére


Byk01
senior tag

"AF not supported by D3000, D3100, D5000, D40, D60 and other Nikon cameras with no AF motor in the body." [link]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51947) Kis Tigris válasza Byk01 (#51946) üzenetére


Kis Tigris
tag

Köszönöm, akkor maradok az 50mm f/1.8 G-nél :)

Más: D3300-hoz vajon jó a Sony 64Gb-os V60 Class10 U3 SDXC karim? Vagy valami kisebbet egyszerűbbet kell vegyek? Még a Sony A6400-ból maradt meg, nem tudom a régicske D3300 felismeri e 🤔

(#51948) Peczek


Peczek
aktív tag

D7200-hez van-e valami wifis szoftver (főleg exponálásra, de kép letöltésre is)? Eddig a WirelessMobileUtility-ot használtam, de az elég gyenge (pl. csak az egyik kártyát látja, kártyákat fel kell cserélni, ha a másikat akarod elérni).

(#51949) Winnie The P válasza Peczek (#51948) üzenetére


Winnie The P
őstag

Snapbridge?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51950) mazsi70 válasza Winnie The P (#51949) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.