Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) FerNandor válasza Roachy (#51800) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.
Asszem ez a baj nálam is. 4:25-től. [link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#51802) freelanced válasza FerNandor (#51799) üzenetére


freelanced
addikt

Milyen távolságból jön ez elő? Ezt 35mm 1.8-al csináltam, itt a fókuszban levő rész éles egyedül a DOF miatt vannak homályos részek.


Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#51803) freelanced


freelanced
addikt

Mivel nem látom, hogy kimondottan tilos lenne ajánlatokat megosztani, igy a figyelmetekbe ajánlok egy jó akciót, Godox TT685II N + Godox X Pro (Nikon) - 53.000, a zöld manós boltban, ami szerintem eléggé korrekt ár.

Természetesen ha tilos az ilyen jellegű dolog, kérem a moderátorokat, hogy töröljék, de úgy gondolom ennyiért kár lenne kihagyni ha valaki ilyet keres. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#51804) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Budapesten hova lehet vinn a vázat az objektívvel, hogy kalibrálják be rendesen, továbbá mennyi idő alatt végzik el körülbelül és mennyire lehet számítani, mi ennek a díja? D750 + Tamron G2 24-70mm obi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51805) Viperator válasza Vikthor (#51804) üzenetére


Viperator
őstag

Camera Kft.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51806) Vikthor válasza Viperator (#51805) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Köszi majd hétfőn felhívom őket, bár nagyon Canon szaga van, remélem Nikonnal is foglalkoznak.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51807) Viperator válasza Vikthor (#51806) üzenetére


Viperator
őstag

Nikonnal is foglalkoznak. 4x vagy 5x vittem kalibráltatni (Nikon váz + Sigma Art objektívek).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51808) Vikthor válasza Viperator (#51807) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51809) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok ismét.
D7200-ról váltanék továbbra is Full Frame-re. És elkezdtem vívódni a D750 és MILC között. Na, mindegy is :D
D750-nél ugye nem túl nagy a fókuszpontok lefedettsége. Ha pl gyerekeket fotóznék, akkor azt hogyan lehet így megoldani? Mert, ahogy nézem, ahogy sokan csinálják, fókusz lock + újrakomponálás ilyen témánál nem működik, mert egy pillanat alatt elmozdul.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#51810) Vikthor válasza FerNandor (#51809) üzenetére


Vikthor
nagyúr

AF-C igen jól működik benne én úgy vettem észre, jó lesz az a gyereknél is...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51811) FerNandor válasza Vikthor (#51810) üzenetére


FerNandor
őstag

De ha nem tudom máshogy komponálni, csak úgy, hogy mondjuk az arca kiesik a fókuszpontok által lefedett mezőből?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#51812) Vikthor válasza FerNandor (#51811) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez segíthet...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51813) kiraly.andra válasza Viperator (#51805) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Mitől függ, hogy a Camera Kft. vagy a Csurgó László az ajánlott megoldás? Van olyan, amikor egyértelműen csak az egyik jön szóba?

Nekem most egy DX 16-85 VR objektívet kellene megnézetnem, mert egyrészt időnként nem működik a fókusz (csak 3D üzemmódban, D7200 vázon), másrészt néha olyan képeket produkál, melyeken semmi nincs fókuszban, miközben be van állítva, hogy ha nem talál fókuszt, akkor ne is exponáljon. A viselkedés hasonló D80-on is, tehát igen nagy valószínűséggel az objektív hibájáról lehet szó.

Ezzel kihez érdemesebb fordulni?

:a:

(#51814) Viperator válasza kiraly.andra (#51813) üzenetére


Viperator
őstag

Próbáld meg Csurgóhoz fordulni először (ha mégsem vállalja vagy nem tudja, akkor Nikon szerviz, de nem itt fogják megcsinálni, hanem Csehországban).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51815) kiraly.andra válasza Viperator (#51814) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

A Foto Digital szervizelési képességeiről, megbízhatóságáról van valakinek tapasztalata (vagy akár csak közvetett információja)? Vonzóan közel vannak hozzám, de persze nem ez az elsődleges szepont.

:a:

(#51816) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Camera Kft. miért nem veszi fel a telefont, miért nem kapcsolható és a városi is vmi fax hangot ad?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51817) wms válasza Vikthor (#51816) üzenetére


wms
senior tag

Lehet, hogy szabin vannak.

(#51818) Vikthor válasza wms (#51817) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az baszna be... :((( amúgy már sikerült elérnem őket.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#51819) Bazs95


Bazs95
csendes tag

Sziasztok!
Váz váltás előtt állok. A jelenlegi D3200-et és D7000-et szeretném eladni és egy olyat venni akár használtan aminek kihajtható a kijelzője. Egyik ismerősöm ajánlotta a D750-et. Leginkább autóstalálkozókon fotózok hobbi szinten. A kérdésem a következő megéri-e arra váltani vagy van esetleg más ötlete valakinek? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#51820) Viperator válasza Bazs95 (#51819) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen objektívjeid vannak? Jó a D750-es, az attól függ, hogy van-e FX-es obid....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51821) Timer válasza Bazs95 (#51819) üzenetére


Timer
veterán

A D750-nek csak billenthető kijelzője van, nem lehet oldalra kihajtani.

(#51822) Bazs95 válasza Viperator (#51820) üzenetére


Bazs95
csendes tag

Nikon kit obi 18-55mm
Tamron 70-300mm tele obi
Nikon 18-105mm utazó obi

(#51823) Bazs95 válasza Timer (#51821) üzenetére


Bazs95
csendes tag

Igen tudom nem okoz gondot az a fajta sem.

(#51824) Peczek válasza Bazs95 (#51822) üzenetére


Peczek
aktív tag

A 18-55 és a 18-105 FF-en kuka.
Lehet, hogy ha mindenből újat kell venni, elgondolkodnék a Milc vonalon. DSLR lassan a múlt már.

(#51825) 42861 válasza Bazs95 (#51822) üzenetére


42861
senior tag

A Tamronon kívül mindegyik DX-es obi. Nem tudom van-e DX módja a 750-nek. Én elengedném a tükrös vonalat már. Nikon Z30 vagy Z50 FTZ adapterrel szerintem meggondolandó. Vagy esetleg valamelyik DX MiLC Z18-140-el kitben és akkor a 18-55, 18-105 is mehet a piacra.

(#51826) gaben22 válasza Bazs95 (#51822) üzenetére


gaben22
senior tag

Ja, ahogy többiek is mondták, ha FX géped lesz ildomos csúcskategóriás objektíveket rátenni (legalábbis én így csináltam) különben minek FX :). Nálad meg kb. sorcsere kell, akkor meg minek türkös gép, ami sajna már a múlt, gondolkodj inkább valami full frame MILC-en aztán arra pakolgass csúcskategóriás objektíveket.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#51827) Timer válasza 42861 (#51825) üzenetére


Timer
veterán

Van benne DX mód, de ilyen obiparkkal én is inkább Z50 felé terelném a kollégát. Z30-on nincs "rendes" kereső, ami vagy kell, vagy nem, de funkció listában a van mindig jobb, mint a nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51828) Viperator válasza Timer (#51827) üzenetére


Viperator
őstag

Vagy D500. Autókat fotóztam már D500-assal. Persze nem olcsó obikkal.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51829) pandur99 válasza Bazs95 (#51819) üzenetére


pandur99
aktív tag

D7500. DX, és dönthető az lcd. Olcsóbban az 5***-es sorozat, szerintem 5300-tól fölfelé.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#51830) Viperator válasza pandur99 (#51829) üzenetére


Viperator
őstag

Nem ajánlom a D7500-t, egy kártyafoglalat miatt. D7200 vagy D500.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51831) pandur99 válasza Viperator (#51830) üzenetére


pandur99
aktív tag

Töb mint 20 éve használok digitális gépet, sosem volt kártyaproblémám. Amatőr szinten nem is ez a legfontosabb. A D7200 meg fix lcd-s.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#51832) Viperator válasza pandur99 (#51831) üzenetére


Viperator
őstag

"A D7200 meg fix lcd-s." - ez igaz, elfeledkeztem róla. D500 hasonló árban van, mint D750 (használtan). Ha nem akar obikat lecserélni.

Szerencse kérdése. Voltak, akik pórul jártak. Én így szoktam, hogy az egyikbe NEF, a másikba JPG fájlok mennek. Eddig sem volt gond. Mi van akkor ha valamelyik elromlik, akkor legalább a másikban megvan az adat (még ha nagyon fontos eseményről lenne szó).

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51833) HThomas válasza Viperator (#51832) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

De akkor miért nem NEF mindkettőre?

(#51834) Lex Icon válasza HThomas (#51833) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vagy ha szükség van a jpg-re, akkor NEF+jpg mindkettőre. Nekem így van beállítva a D7k-ra és így bármelyik kártya megy tönkre, nincs gond.

(#51835) Bazs95


Bazs95
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
@gaben22 Nálad meg kb. sorcsere kell, akkor meg minek türkös gép, ami sajna már a múlt, gondolkodj inkább valami full frame MILC-en aztán arra pakolgass csúcskategóriás objektíveket. Nem szeretnék most teljes szettet cserélni így maradnék a mostani obiknál.

@Timer Z30-on nincs "rendes" kereső, ami vagy kell, vagy nem, de funkció listában a van mindig jobb, mint a nincs. Igen azt néztem árukeresőn hogy a kihajtható kijelző miatt jó lenne viszont a kereső nagyon hiányozna.

@Viperator Utána nézek a D500-nak. Köszönöm. Árban sem mindegy ha nem muszáj nem költenék most 600 ezreket egy "új" vázra.
D3200-vel kezdtem és nem volt gondom az egy kártyafoglalattal.

(#51836) Bazs95


Bazs95
csendes tag

És még egy kérdés.
Használtan nézelődöm akkor mennyi az az expószám amiért még megéri ezek a gépvázak?
Köszönöm előre is!

(#51837) anaqer válasza Bazs95 (#51835) üzenetére


anaqer
veterán

"Nem szeretnék most teljes szettet cserélni így maradnék a mostani obiknál."

Ebben az esetben felhívnám a figyelmedet arra, hogy a Tamron 70-300 (gondolom erről beszélünk) nem igazán kompatibilis Z vázra adapterezve. Legalábbis én Z5-ön próbáltam, és annyira gány (lassú és sokszor tévesztő) vele az AF (meg a VR is furcsán működött), hogy cserélnem kellett rögtön a Nikon AF-P verzióra, amivel viszont pöpecül működik minden. (A Nikon kitobikkal nincs ilyen gond.)

Anyagi keretet nem írtál, így anélkül csak vakon mondom hogy most egy használt Z5 + 24-70 f4 együtt kb 500 kHUF kijön, aztán max. kroppolsz addig, amíg egy kompatibilis telére való összegyűlik... vagy rögtön a használt vázhoz nézel egy Z 24-200at (ez csak újonnan van, használtan még nem láttam...), és akkor az ~720 lenne, de egy lencsével nagyon sok mindent megcsinálsz.

Ami a kijelzőt illeti, (szigorúan!) szerintem a kiforgathatós megoldás túlértékelt - a sima dönthető (ami a D750en meg a szóba kerülhető Z vázakon van) bőven elég praktikus a fixhez képest, onnan a forgatható már inkább csak spec felhasználásra meg talán videózásnál jelent értékelhető többletet. Viszont a belenézős keresőről meg egyszerűen nem tudnék lemondani, így én a Z30-at tényleg abszolút elkerülném.

Re: exposzám - én 40-50.000ig különösebb gondolkodás nélkül elmennék, afölött már esete válogatja. (Csak a kíváncsiság kedvéért, a mostani vázaidban mennyi van?)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51838) Viperator válasza Bazs95 (#51835) üzenetére


Viperator
őstag

D500 váz a DX vázak királya.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51839) anaqer válasza Viperator (#51838) üzenetére


anaqer
veterán

Viszont a D500 cserébe DX létére egy böszme nagy & nehéz jószág, és OP "Leginkább autóstalálkozókon fotózok hobbi szinten." akkor feltételezhetőleg nem monopodon panning shotokat lő...? (Javítson ki, ha tévedek.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51840) csacsi77 válasza Bazs95 (#51836) üzenetére


csacsi77
senior tag

220Volt Z50
+
A kitobija

Öreg fater megoldja!!!!

(#51841) Bazs95


Bazs95
csendes tag

Ismételten köszönöm mindenkinek, igyekszem a felmerült kérdésekre válaszolni.

@anaqer: Anyagi keretet nem írtál, így anélkül csak vakon mondom hogy most egy használt Z5 + 24-70 f4 együtt kb 500 kHUF kijön, aztán max. kroppolsz addig, amíg egy kompatibilis telére való összegyűlik... vagy rögtön a használt vázhoz nézel egy Z 24-200at (ez csak újonnan van, használtan még nem láttam...), és akkor az ~720 lenne, de egy lencsével nagyon sok mindent megcsinálsz. Na igen a keret korábban lemaradt. 250k gondoltam maximum, ebben az árban lett is volna D750 amiket eddig néztem a Nikon fb csoportban. Viszont nem használnám ki szerintem minden funkcióját egy autóstalálkozón például. Z30-at én is elengedtem sőt maga a Z széria is az F bajonettes obikkal nem működik csak FTZ adapterrel amit mondjuk 70k-ért láttam használtan.
Expószám D3200: 27.366, D7000: 12.748
Nem használok állványt max akkor, ha családi fotózásra kérnek fel akkor pedig az időzítő miatt. A gép pedig most is nehéz nem okoz gondot (D7000+18-105mm obi).

@csacsi77: Most aztán megleptél ezzel a linkkel, mert valóban jó ár és egy kis obival nagyon klassz. FTZ adapterrel pedig minden obimat tudnám vele használni. Erre aludnom kell még 2 napot. Hétvégén Tatabányán lesz rendezvény arra még elviszem a D7000-et.

(#51842) HThomas válasza Bazs95 (#51841) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem így a D7500 lenne a legjobb opció. Kb belefér a keretbe, viszonylag modern váz, tudja amit kell és jól fog működni a meglévő obikkal. Esetleg később lehet azokat is fejleszteni, egy használt 16-80 vagy 18-140 jó upgrade lehet.
A D500 egy szuper váz és megéri az árát, viszont erre a felhasználási módra valószínűleg felesleges.

"FTZ adapterrel pedig minden obimat tudnám vele használni." -> A Tamronnal lehet baj., lásd #51837 anaqer

(#51843) Byk01 válasza Bazs95 (#51841) üzenetére


Byk01
senior tag

"FTZ adapterrel pedig minden obimat tudnám vele használni."
Én a helyedben inkább megpróbálnám eladni azokat az objektíveket, és az árukból, meg abból, amit az FTZ-re költenél, vennék egy Z bajonettes 50-250-et.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51844) Viperator válasza anaqer (#51839) üzenetére


Viperator
őstag

Én kézről fotóztam: Sigma Art 18-35 és Sigma Art 50-100 obikkal (autókat. Azokat már eladtam). Sigma OS 70-200 (az újabbik) obival egész nap is fotóztam már. Van súlya. Férfi létére ok a súly. Annak idején, amikor a katonák páncélosan mentek harcolni, azoknak mennyi a súlyuk, akkor még nem volt autó vagy vonat, hanem gyalogosan mentek (meg lovakkal, de nem mindegyik).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51845) Viperator válasza Bazs95 (#51841) üzenetére


Viperator
őstag

"Hétvégén Tatabányán lesz rendezvény arra még elviszem a D7000-et." - tudsz linket adni a rendezvényről? Kösz!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#51846) Bazs95 válasza Viperator (#51845) üzenetére


Bazs95
csendes tag

Igen tudok.
https://www.facebook.com/events/174108085650727?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Eladni nem igazán szeretném egyik obit sem max a Tamron-t. Azt néha veszem elő csak. Kérdés van-e még valaki akinek kell ilyen obi.

(#51847) flash-


flash-
veterán

üdv!
van egy 11 éves d3100...
még sose látott szervizt.ezen milyen karbantartásokat érdemes elvégeztetni?(én még a tükröt se tisztitottam sose,a gépben semmit,csak az obit néha kivülőrl)
(obik is ennyi idősek)
úgy elsőre rendben van a gép tlaán mintha már pontatlanabbul fókuszálnia valamennyire...de nem olyan túlzó mértékben csak gyakrabban hiábzik..

lenspen:
még mindig ez ajánlott lencse tisztitásra? az is 10 éves, még haszánljam,vagy már ennyi év alatt "bedöglik" érdemes újat venni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51848) anaqer válasza flash- (#51847) üzenetére


anaqer
veterán

Hali,

"én még a tükröt se tisztitottam"

AFAIK ha a tükör lenne olyan koszos, hogy amiatt az AF elkezdene félrehordani, azt már pentatükrös gépnél is a keresőben látni lehetne... de ez több kérdést felvethet. Első körben azt, hogy milyen obikkal használod a gépet? Mindegyikkel hibázik a fókusz?

Ha egy konkrét obinál jelentkezik csak a hiba, akkor első körben az obira gyanakodnék, hogy koránál fogva (kitobiknál ez azért előferdülhet), vagy fizikai behatásra decenteressé vált, ami esetenként már kihatással lehet az AF-re is.

Ha több obival is, akkor lehet, hogy a tükörakna alján lévő AF modul lazult ki egy picit - 11 év után az sem kizárható. Na azt viszont nem fogják megoldani tisztogatással, az már komolyabb, szétszedős szervíztéma... a vonatkozó költségekkel. Ha valóban az lenne a kalamajka forrása, egy D3100-ra én már nem tartanám azt megtérülőnek.

Lenspen: ha a csak a frontlencse tisztítására használod, akkor eleve feletjsd el, arra szerintem mindig is fingfogás volt. Ha a hátsó tagot is azzal tisztogatod, akkor valóban megérhet egy cserét... bár erről mások vszeg többet tudnak mondani, őszintén szólva én ode se szórakoztam még egy körtepumpányinál többet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#51849) Timer válasza anaqer (#51848) üzenetére


Timer
veterán

A lenspen kapcsán nem értek egyet, kábé 3-4 éve használom objektívre, drónra, szemüvegre (peeps), és baromi jó terméknek tartom. Két évente veszek mondjuk belőle újat, nem egy nagy tétel.

A D3100 kapcsán: nekem van egy 1X éves példány itthon, évekig használtam első vázként, aztán a szekrénybe került. Szenzor tisztítást, vagy egyéb belső tisztítást a pumpán felül sosem kapott, de nem rosszabb a fókusza, mint az elején volt. Szerintem csak egyszerűen többet vársz el tőle, mint amit tud. Hibáztak ezek régen is, csak akkor még nem volt ez annyira lényeges, mert amihez mérted (akkor telefonok, kompaktok) sokkal rosszabbak voltak AF terén. Szerintem ez a váz már annyit sem ér, hogy érdemes legyen szervizbe adni tisztításra...

[ Szerkesztve ]

(#51850) A Zéé válasza Timer (#51849) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem ez a váz már annyit sem ér, hogy érdemes legyen szervizbe adni tisztításra...

hát igen. Én is gondolkoztam rajta, hogy eladom, és veszünk a páromnak is egy Fuji-t, de már nyúlottak a gumik a vázon is, a 18-105-ön is, utóbbinak már a tubusa is laza, a kettő együtt ér vagy 50k-t. De hát nem csoda, 12 éve vettem. Annyiért meg inkább marad, aztán használja, amíg meg nem áll.

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.