Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) qfm válasza balazs1956 (#2100) üzenetére


qfm
senior tag

A kettő együtt amit írtam + szállítás.

HAIDU HCA-600 + HAIDU HCJ-1200 + szállítás. Így nézd.

(#2098) schawo
Közben az alapján amit írtál, megtaláltam, hogy akkor 1200/4000-nek felelt volna meg ez a páros a JIS alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2102) schawo válasza qfm (#2099) üzenetére


schawo
titán

Isten őrizz, ennyit kínaiért ne adj. Max 1000-2000 forint, ha nagyon olcsó kő kell, arra elmegy a kínai. De ezek olyan hitványak, hogy legfeljebb csak nagyon budget kategóriában lehet rajta gondolkodni. Vettem egy ilyet, kipróbálás céljából, és az egyetlen haszna, ha a székláb alá teszem billegés ellen.

Neked is ezt tudom javasolni: [link] Ez olcsóbb is, és egy űrhajó a kínaiakhoz képest. Vagy nagyobb méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2103) qfm válasza schawo (#2102) üzenetére


qfm
senior tag

Köszi, kipróbálok egy ilyet akkor, ez már elfogadhatóbb árban van.

(#2104) schawo


schawo
titán

A kickstarteres ORLO kések [link] még sehol sem tartanak, pedig júliusra ígérték őket. Szerencsére én csak egy kis hámozót vettem tőlük, mert már eredetileg sem tűnt kompetensnek a cég, csak kíváncsi voltam, hogy mit tudnak összehozni.

Ehhez képest a Suncraft kés már nagyon jól áll. Eredetileg szeptemberre ígérték a szállítást, de már most készen vannak az edzéssel és hőkezeléssel, és épp a csiszolás és élezés folyik. Hamarosan kezdik a szállítást. Rendszeresen beszámolnak a folyamatról. Pedig ez egy sokkal komolyabb műszaki tartalmú, és sokkal több fejlesztést tartalmazó kés, amit kb. ugyanannyiért adtak, mint tizenkettő egy tucat ORLÓt. Ezért kell tradicionális, nagy, japó késgyártól rendelni még Kickstarteren is. És szinte lopásnak érzem ezt tőlük átvenni, mert ez a cég a még a VG-10 késeit is gyakran többszázezer forintos áron adja a kiskereskedelemben.

lézerrel kivágott pengék lemezmaradéka

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2105) Fredo78 válasza schawo (#2102) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Szia schawo!
Otthoni kések "hobbi" élezésére ez az általad linkelt megfelelő? Ez az 1000/3000 JIS nem túl finomszemcsés? Nagyoláshoz is jó? Te ezt vennéd vagy egy DC4-et?

(#2106) schawo válasza Fredo78 (#2105) üzenetére


schawo
titán

A 25 micronos DC4 JIS700-nak felel meg, az SKG 1000-e is inkább 800-as, mint 1000-es, olyan 20 mikronos lehet. A Fällkniven gyémántlapja is jó választás. Kisebb vadászkésekhez, zsebkésekhez azt választanám, konyhakésekhez inkább az SKG-t. Már csak a méretek miatt is. A pici gyémántlappal órákig lehet dörgölni egy keményebb nagykést, és nagyon nagy gyakorlat kell hozzá, hogy jól tartsd, a nagyobb fekvő kövön pedig elég kényelmetlen kis késeket élezni, állandóan útban van maga a kő, ezt tapasztaltam már párszor.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2107) balazs1956 válasza qfm (#2101) üzenetére


balazs1956
senior tag

Annyira nem vagyok otthon benne, de talán másfél éve vettem egy csomó Haidu követ, de egyik sem volt 9000 magasságában.
Nem néztem nagyon utána a betük jelentésének,nekem ilyen Haidu HCJ-600-as kövem is van a sorozatban.
Lehet,hogy az általad linkelt Haidu HCA-600
csak méretben különbözik?
Árban 2400, és 9700, igen nagy a különbség.

(#2108) lugosi válasza schawo (#2106) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A 25 micronos DC4 JIS700-nak felel meg"

Végre valahol olvasok konkrét infót róla, sehol nem láttam még. Köszi!

Amúgy fallknivenből is van nagyobb élező, azt hiszem DC521 a neve, és a DC4 nagy változata (ugyanaz a két oldala, ha jól tudom mint a DC4-é).

(#2109) schawo válasza lugosi (#2108) üzenetére


schawo
titán

Ja, csak annak meg is kérik az árát. És az 55-ös szélességgel még az is elég picike, ahhoz képest. Nekem tetszik a DC4, szemezek is vele egy ideje, mert van jó pár késem, amit szenvedés a nagy köveken élezni.

konverziós táblázat: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2110) lugosi válasza schawo (#2109) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy kicsi, nem láttam még valóságban.
Nekem DC4-em nincs, csak a még kisebb DC3-am, és nagyon bevált pont a mérete miatt. Van CC4-em is, nem lenne baj, ha kisebb lenne, de még az is használható méret.
Köszi a táblázatot, megnézem.

(#2111) Fredo78 válasza schawo (#2106) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi a gyors választ. Már majdnem megrendeltem amikor megláttam a Haidu köveket. Kombikat ugyan nem találtam, de a kisebbek árban elég jók, 2-3 kijön az SKS árából. Vélemény?

(#2112) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#1962) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na ma már bekerült a hazai központi feldolgozóba, végig regisztrált posta.
Ha megjön - kb két hét várhatóan - , beszámolok róla. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2113) schawo válasza Fredo78 (#2111) üzenetére


schawo
titán

A HCJ sorozat hátránya, hogy a 38 szélesség ellenére a félköríves oldal miatt a valóban használható felülete csak 30mm széles. továbbra is azt mondom, hogy kis köveket kis késekhez. Ha kicsi késeid vannak, akkor SKG-38, DC4 vagy Haidu HCJ (puhább, német jellegű késekhez teszem, azt 400 és 600 + fenőrúd, illetve keményebb japó/amcsi jellegű késekhez 400 és 1200). Nagy konyhakésekhez Haidu HCA (német: mondjuk 600 + fenőrúd, ill. japó: 400 és 1200), illetve ha már kapható lesz HCR (n: 1000 + fenő, ill j: 600 + 4000), vagy ha nagyon tetszik a Fällkniven ajánlata, akkor DC521 (elég keskeny), vagy Suehiro SKG-24 (vagy "eggyel" - 13mm - keskenyebb változatban az SKG-27). De ezeket (Fäll és Suehiro) csak kemény késekhez venném. Német jellegűhöz a Haidu + fenőrúd jobb ajánlatnak tűnik.

Szerintem. Biztos lesz, aki máshogy látja,

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2114) Fredo78 válasza schawo (#2113) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi a bő, szakmai választ. Rendeltem egy HCJ 280-600-1000 sorozatot meg egy HCC180 tisztítókövet. (ez amúgy hasznos vagy felesleges?) Fenőrúd sosenem volt még a kezemben, biztos nem nehéz vele dolgozni, de egyelőre inkább molyolok a kövekkel.

[ Szerkesztve ]

(#2115) schawo válasza Fredo78 (#2114) üzenetére


schawo
titán

Ha vettél HCJ1000-et, akkor fenőrúd annyira nem kell, mert a HCJ-nek gömbölyített az egyik éle. Azon ugyanúgy fenhetsz, mint egy rúdon. Kézbe fogod, és a gömbölyű élén végighúzod a kést.

Ha eltömődik a sok fémcsiszolattal a kő, és már nem koptat eléggé, akkor érdemes lehet átdörgölni a tisztítókővel. De állandóan pucolgatni nem érdemes, mert hamarabb elfogy a kő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2116) gyapo11 válasza schawo (#2115) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Van nekem egy kerámia csövem, fogalmam sincs, hogy mi lehet ez eredetileg. De mivel nincs markolata, gondolom valami alkatrész. A lényeg, hogy matt volt, és érezni lehetett, hogy fogja az acélt, most meg már sima és csúszik rajta a kés. Még mindig fen valamennyit, de jó lenne vissza mattítani. Ezt mivel lehet megcsinálni? Kaszakő, köszörűkő, csiszolóvászon, egyéb?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2117) pulutodurumo válasza gyapo11 (#2116) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A korundos csiszoló papír / vászon szerintem fogja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2118) lugosi válasza gyapo11 (#2116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg homok.

(#2119) ZolkoW válasza gyapo11 (#2116) üzenetére


ZolkoW
őstag

csiszolóvászonnal próbálnám, azzal meg tudod őrizni a hengerességét, merev cuccal nehogy szögletesedjen..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2120) tng


tng
tag

Sziasztok!
Öcsikém szakácsnak fog tanulni, szeretném meglepni egy szakácskéssel. 10.000 ft-ot szánok rá. Lehet ennyiért normálisat kapni? Ha igen, van amit esetleg ajánlotok? Köszi!

(#2121) schawo válasza tng (#2120) üzenetére


schawo
titán

Japán-európai kevert jellegben kínai előadással: [link]

vagy konvencionális németben [link] (azért ez a páros, mert most épp szuper-akciós, és szólóban drágább: [link])

Én az elsőt venném, de ahhoz ajánlott venni komolyabb élezőt. Ha nincs élező, és nincs szándék megtanulni jól élezni, akkor a Zwillinggel könnyebben ellavíroz, mert azt könnyebb élezni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2122) purpledonkey válasza schawo (#2121) üzenetére


purpledonkey
tag

Köszönöm a tippet, a párost meg is rendeltem.

(#2123) basaja


basaja
senior tag

Sziasztok!
Három acélról kérnék elfogulatlan véleményt. Az egyik a Krupp 4116,a másik a 8Cr14Mov,a harmadik pedig a 14C28N. Melyik mennyire jó,éltartó illetve élezhető egyszerűen? Néztem többfelé a neten,de azért van összevisszaság rendesen... :O

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#2124) schawo válasza basaja (#2123) üzenetére


schawo
titán

Árkategória szerint 14C28N > 8Cr14Mov >> 4116

Ebből a nitrides 14C28N konkrétan egy felső kategóriás acél, viszonylag kemény, mégis rugalmas, de nehezen élezhető. A 8Cr14Mov egy alsóközép kategóriás acél, elég jól élezhető, de ha keményre van edzve, akkor törékennyé válik, a 4116 pedig egy olcsó, egyszerű német késacél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2125) basaja válasza schawo (#2124) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm a segítséget. A 4116 mennyire van a 440 C -vel partiban?

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#2126) schawo válasza basaja (#2125) üzenetére


schawo
titán

A 440C egy jellemzően kisméretű késekbe szánt acél, a 4116 pedig inkább konyhakésekbe való (bár amcsik mindent tesznek mindenhova).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2127) basaja válasza schawo (#2126) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm :R

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#2128) betyarr


betyarr
veterán

és igeeeen!már meg is érkezett a május 7-én rendelt suehiro kövem!

már csak valami olcsó és jó állvány kellene hozzá,ami állítható a kövek méretéhez.tudtok ilyet?nyilván akár külföldről is.

(#2129) schawo válasza betyarr (#2128) üzenetére


schawo
titán

[link] Én ezt használom.

Ugye végül nem kellett áfázni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2130) betyarr válasza schawo (#2129) üzenetére


betyarr
veterán

szerencsére nem kellett fizetni.elolvastam az ebayes totyik összefoglalóját,kitöltöttem és beküldtem amit kellett.
persze a helyi posta is majdnem megszívatott: még nem volt szelvényem,csak láttam hogy már pénteken megérkezett a helyi postára.mondom ma beugrok érte.megyek,mondom mi a helyzet.kereste a kis csaj,de nem találta.pedig,mondom,a ragszám alapján rákeresve itt kellene lennie.na,megnézte ragszám alapján.azt mondja,ja igen,a kolléganője páncélszekrényében van...... :U

valami barátibb árú cucc nincsen :F :B

[ Szerkesztve ]

(#2131) schawo válasza betyarr (#2130) üzenetére


schawo
titán

[link] Esetleg, de szerintem a másik megéri a plusz 3 dollárt. Sok anyag van ám benne, egy kiló darabja, drága a szállítás. Amúgy meg tedd rá egy többszörösen összehajtott vizes rongyra, ami már nem kell többet. Sokáig én is így csináltam. ;) Csak a gyémánthoz vettem ezt a tartót, mert azt nem lehet rongyon használni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2132) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Nagy csönd van itt. Qing késsel újabb tapasztalat, hogy a kaszakő szárazon nem annyira jó, mint a puhább késsel volt. Annyira erősek a mikrofogak a durva kő után, hogy nagyon tépi a vágandót, leginkább a kenyeret. A kerámia már nem volt elég, más követ meg nem szeretnék szárazon használni, szóval muszáj mondjuk havonta megfenni kövön, aminek a kaszakő kb. 100-as szemcséjénél finomabbnak kell lennie.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2133) schawo válasza gyapo11 (#2132) üzenetére


schawo
titán

Fällkniven DC3/4 nyugodtan mehet szárazon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2134) gyapo11 válasza schawo (#2133) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az is kerámia, a másik oldala meg gyémánt. Külön-külön van mindkettő. A kerámia már kevés volt, a gyémántot még kipróbálom. Valahogy kiesik a gyémánt, vékony lap, nem tudom úgy befogni hogy normálisan lehessen rajta élezni, a köveknél megszokott vizes rongy módszer nem jó. Kézben tartva meg az élszöget nem érzem annyira, és ha letompítom nagyon az élet, akkor több idő lesz visszacsiszolni kövön. Ezért inkább beáztatom a köveket, és vízszintesen a jó élszöggel fenek.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2135) gyapo11 válasza gyapo11 (#2134) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Qing további tapasztalat 400-as gyémántlappal, hogy egy kicsit túl fogós, tapad a fára, a puha kenyeret is kicsit tépi, a papírt nagyon tépi, viszont paradicsom paprika mint az álom. Sajnos finomabb gyémántom nincs, esetleg lövök valami Lanskyba való keskeny lapot, az nem drága. A DC4 25 mikronja az hányasnak felel meg kőben?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2136) schawo válasza gyapo11 (#2135) üzenetére


schawo
titán

6-700 JIS, európai FEPA szerint 350-400

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2137) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#2112) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na megjött már egy hete, csak nem jeleztem. S35VN ? "full-tang", ez az, ne kelljen sokat visszamenni
Szóval, out-of-the-box olyan éles, hogy jó ideig nem fog kiderülni, milyen élezni, és ebből az anyagára következtetni.
A penge kisebbnek tűnik, mint egy átlag 8cm-es kés, pedig lemérve megvan az adatlapon lévő infó. Az ujjvédő a gyakorlatban minimális, ami problémás, mert a markolat marha rövid, maximum 4 ujjas, rendesen rámarkolni nehéz, alulról meg kell támasztani kisujjal.

A kidolgozás viszont tényleg kóser, a tok is oké. A promó képekkel szemben rá van szitázva egy logo, most meg nem mondom mi, ezt fejből írom nektek. :)
Ha érkezik kérés, teszek be róla fotókat.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2138) gyapo11 válasza schawo (#2136) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Akkor ugyanaz, ami most van. :(
Alin találtam gyémántlapokat pár $-ért, veszek ezrest meg kétezrest, és minden happy lesz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2139) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2137) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Majdnem hordható is, ezzel a felhúzott éllel már szerintem 8 cm fölé megy az élhossz. De nyilván a tokkal együtt nem zsebbe való.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2140) ZolkoW válasza gyapo11 (#2139) üzenetére


ZolkoW
őstag

a hordhatóságról jut eszembe, úton vagy egy ilyen: [link]
Már régebben kinéztem, legál méret, és tetszik is.. kíváncsi vagyok. a gyártótól most már van 3 zsebkésem, de azok inkább a legalapabb acélok, ha jól értem, ez hajszálnyival felette van :)
Egyébként kidolgozásban nagyon tetszenek a Sanrenmuk, na jó, talán a kis 5 dolláros, 5 centis pengéjű olyan, hogy bele tudnék kötni a műanyag (G10?) megmunkálásába, meg olyan pici az egész, hogy játék méret, de a másik kettő szinte ékszer kategória.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2141) schawo


schawo
titán

Készülnek a Suncraft SG2 kések. Csiszolás éás élezés folyamatban :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2142) schawo válasza gyapo11 (#2139) üzenetére


schawo
titán

Igen, sajnos kár, hogy hosszú kicsit a pengéje, már nem hordható. Az élhossz szemre olyan 85-90mm.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2143) MittuDomain_ válasza schawo (#2142) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hivatalosan 83mm.
Gondolkozom, hogy ha a tövéből leköszörül az ember 3mm-t a markolatnál, akkor szabályos-e, mit tesz vele a rendőr.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2144) schawo válasza MittuDomain_ (#2143) üzenetére


schawo
titán

83 mm a pengehossz, olyan 90 mm az élhossz. Azt az él mentén haladva (kanyarban) végig mérik. A jogszabály előírása szerint egyik sem haladhatja meg a 80 mm-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2145) MittuDomain_ válasza schawo (#2144) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez jogértelmezési kérdés, mert ha így lenne, akkor egy kenyérvágó kés (recés...) élhossza meg 80-100cm lenne.
Vagy a másik oldalról, egy kis 5cm kés sem lehet az embernél, ha akár csak részben fogazott?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2146) schawo válasza MittuDomain_ (#2145) üzenetére


schawo
titán

Valóban érdekes kérdés a recézett kés, de azt is egy szalaggal szokták mérni :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2147) schawo válasza gyapo11 (#2138) üzenetére


schawo
titán

Most kínai van? Mert a kínai 400-as az JIS szerint méretezett, és az olcsó kínaiakra jellemzően teljesen inkonzisztens szemcsemérettel rendelkezik. Tehát egy kínai 400-ason 40 micron helyett kb. 20-80 micon közötti random szemcseméret van. És a 80-assal agyon karcol. Ahhoz képest egy márkás 25 micronos konzisztens szemcsemérettel sokkal finomabb, és mégis hasonlóan szedi az anyagot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2148) lugosi válasza gyapo11 (#2135) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg nézd meg a CC4-et.

(#2149) gyapo11 válasza schawo (#2147) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ezt nem tudom. Emlékeim szerint szerszámokat is árusító barkácsáruházban vettem, Baumax, Praktiker esélyes. 3 fokozat van a készletben, 150, 300 és 400.
Made in kezdetű sor nincs, van egy ilyen:
L.S.R.Werkzeughandel GmbH & Co. KG D-42499 Hückeswagen Germany
Kést nem is említ csak fúrókat, egyéb éllel rendelkező szerszámokat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2150) gyapo11 válasza lugosi (#2148) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ezt írja a CC4-nél:
0.1 mikronos (~1200 grit) és egy 1 mikronos (800 grit)
Egy másik helyen találtam egy FEPA táblázatot, abban az 1200 grit az 3 mikron, a 800 grit meg 6.5 mikron.
Most már nem tudom akkor mi van, keveredik az amcsi ANSI, a japcsi JIS meg a FEPA grit.
Nincs valami etalonnak tekinthető táblázat valahol?
Amúgy jó is lehet ez a Fallkniven, csak eléggé a sor végére került az árával.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.