Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Fredo78 válasza schawo (#2600) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Usákoknál gyakori az ilyen jellegű garancia. Hallottam sztorit hogy egy faszi kiment a testvéréhez 1981-ben, vett egy örök garanciás metszőollót és amikor kilencvenvalahányban megint ment "visszavitte" mert volt valami baja és cserélték. Olyat is hallottam, hogy pl Adidas dzsekit kapott egyik ismerősöm karácsonyra , nem tetszett neki és egy fél év múlva visszavitte számla nélkül egy másik boltba és szó nélkül visszavették. Ott ez bevett gyakorlat

(#2602) G@ben válasza Lacerta (#2595) üzenetére


G@ben
addikt

Megnézem őket, hátha... :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2603) schawo válasza Fredo78 (#2601) üzenetére


schawo
titán

Azért az összes többi amerikai gyártónál (Spyderco, Gerber, Benchade, Zero Tolerance stb) gyártónál korlátozott élettartam garancia van, ami késeknél pár évet jelent.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2604) G@ben válasza G@ben (#2602) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem, Kizerben nincs fix, Real Steel-ben meg csak kisebbek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2605) Lacerta válasza G@ben (#2604) üzenetére


Lacerta
aktív tag

De, igen, több is ( pl. Kizer Bush. ), csak nem a Kizer honlapján kell keresni. :Y

(#2606) G@ben válasza Lacerta (#2605) üzenetére


G@ben
addikt

Elnézést, nekem evidensnek tűnt ott nézni. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2607) Dzsedáj


Dzsedáj
tag

Kaptam egy kést (igaz nem most, hanem még tavaly), igazi klasszik székely vadászkés :) Nagyon örültem neki. Akinek belefér ez az árkategória, nézelődjön. Igen príma áru: [link]

Természetesen kifizettem, jelképes összeggel :DDD

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2608) lugosi válasza Dzsedáj (#2607) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem rosszak, de árban tényleg egy kicsit meggondolandók. Tetszeni tetszenek.

(#2609) Lacerta válasza G@ben (#2606) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Kínai logika. :DDD

[ az olcsóbb Kizerekre ( 52$-tól ) van most fix 5$ engedmény az Alin. Ha esetleg érdekel valakit. A fix 15$ jobban tetszett :DD , de ez is valami ]

(#2610) lumpy92 válasza Lacerta (#2609) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ó bárcsak egy Geminit bedobnának 15-ért :U

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2611) schawo válasza Lacerta (#2609) üzenetére


schawo
titán

$5 per $52

Tehát minden elért 52 dollárra van 5 kedvezmény. Azaz most 116 pl dollárosra öszesen 35 dollár a kedvezmény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2612) Kasya


Kasya
nagyúr

Az Auchan-os Fontignac kesek milyen anyagbol vannak? Egyaltalan milyen minoseguek?

(#2613) Lacerta válasza lumpy92 (#2610) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Egy Wanderert. Vagy legalább a Begleitereket :K

(#2614) Lacerta válasza schawo (#2611) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Azt írtam, az olcsóbb Kizerekre van 5$.
Egy 100 dollár feletti kés nem olcsó. :N

(#2615) Dzsedáj válasza lugosi (#2608) üzenetére


Dzsedáj
tag

Egyébként igen, magamnak nem valószínű hogy megvettem volna. Viszont azért van 1-2 amire egyszer lehet befizetek. :DDD

- Classic KA-BAR

- Spyderco Civilian (mondjuk ez indokolatlanul drága, de Byrd-be van hasonló, ami végül is Spyderco :DD )

- Meg valami jó kis Tojiro szakácskésre vagy hasonlóra.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2616) schawo válasza Lacerta (#2614) üzenetére


schawo
titán

nem javításnak, hanem az info kiegészítésének szántam :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2617) Digitalpimp válasza Kasya (#2612) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Talán ezekre írta valaki, hogy a Zwilling valamelyik almárkájának az almárkája. Ha jó emlékszem a klasszikus X50 acél.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2618) lugosi válasza Dzsedáj (#2615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nagyon drága késről van szó, akkor én következőre egy nagyon jó minőségű bicskát vennék. Ha nem sajnálnám rá a pénzt, egy Cold Steel 4Max-et. De szerintem lehetne akármennyi pénzem, ennyit akkor is sajnálnék rá. Bár van olcsóbb cold steel bicskám, ha csak negyed annyival minőségibb a 4Max mint amennyivel többe kerül, akkor már nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#2619) jookomak válasza lugosi (#2618) üzenetére


jookomak
őstag

Ha ennyi pénzt bicskára kéne költenem, akkor Chris Reeve Sebenza-t vennék. Megy egy Fallkniven A1-et, és még egy Kocsis Feri fejesgörbe is kijönne az árából. :D

Cold steelek amúgy jó, kimondottan jó cuccok, de azért a marketingjük elég erős. Anno engem is megvett kilóra az egyik bemutató videójuk, sokáig akartam is egy SRK-t tőlük. Aztán utánaolvastam, a penge gyengébb lett az évek során, már kevésbé minőségi, és beláttam, hogy rohadtul nincs szükségem egy olyanra.

Ha tankhámozó bicska kéne, akkor pedig ZT, vagy Strider. Illetve magyarok közül Zsolt fekete erő-je volt valami brutál darab. Tán "sorozatgyártásba" is került.

(#2620) schawo válasza jookomak (#2619) üzenetére


schawo
titán

Ennyiért bármit, tényleg bármit meg lehet kapni. Nekem most (jóval kevesebbért) csinálnak egy teljesen egyedi liner lockos kést, aminek a formáját én rajzoltam meg, én választok bele acélt, és egy tank készül. Igaz, csak jövő nyárra készül el. Nálam a sorozatgyártás elfogadható határa késben, zsebkésben valahol 200 dolcsi körül mozog.

Egy konyhakést is fogok csináltatni teljesen egyedit, ahol én rajzoltam meg a pengeformát, választom ki a damaszk mintát, a nyél formáját, a súlyelosztást, a vastagságot, a leélezést, élszöget, edzést, és még úgy is olcsóbb, mint ezek a "csúcskések".

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2621) Dzsedáj válasza lugosi (#2618) üzenetére


Dzsedáj
tag

jó fogása lehet, tetszik a markolata, a penge nekem túl "böszme". Viszont tanto-ba tetszik. Viszont ennyi zsetonért már lassan budget, de minőségi katana-t lehet venni :D

Egyébként ki , milyen taktikaira esküszik? Nektek milyen van? :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2622) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

na, megjöttek a Haidu kövek. nem sok időm volt bíbelődni, de ma nem bírtam magammal, csak beáztattam őket. nem tudom, hol a hiba, de 30-35 perc alatt sem jutottam előrébb. azt hittem, hogy nem olyan vészes a helyzet (nem csorba a penge vagy ilyesmi), de a 600-assal 3-4 perc után és az 1200-assal 2-3 perc után gyakorlatilag semmi nem változott. nekiduráltam magam, áztattam a 280-ast is. azzal kezdve, türelmesen, az összes netes videós tudást és mozdulatot (nem a japán rutint használva), szöget, ismétlést latba vetve kezdtem újra és zongoráztam végig 1200-ig. egy hangyfingot ha változott így...

megtaláltam a kést újra, Sanrenmu. nem is emlékeztem, hogy ennyire low budget volt anno - ez az íves penge sem könnyíti meg a dolgom.

mit csinálhatok rosszul?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2623) lugosi válasza Dzsedáj (#2621) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, és vastagnak is túl vastag talán. Ez is csak egy olyan kés, amit az ember nézeget, de soha nem vesz meg. Legalábbis én. :)

Taktikai? Én pl. semmilyet, teljesen távol áll tőlem.

Shawo, jookomak: lehet, hogy félreérthetően írtam, nem áll egyáltalán szándékomban 4max-et venni még a távolabbi jövőben sem, ezt csak mint olyat említettem, mint "érdekes lenne" kategória. Nekem pl. a 200 usd is sok zsebkésre.

(#2624) lugosi válasza hoffman_ (#2622) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudnál egy rövid videót csinálni arról, hogy hogyan csinálod? Elég szerintem ha a kezed és a kő, meg a kés látszik közben.

(#2625) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sziasztok!

konyhai késeket keresek saját leendő konyhámhoz, valahol a pontgyűjtős kamusvájci szint felett... :F (meg más eszközöket is, de az offtopic - vszeg GN edényeket veszek)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2626) discrate válasza hoffman_ (#2622) üzenetére


discrate
aktív tag

Nekem is ma jottek meg, hasonló helyzetben vagyok pont.
Konyhai késeknél mintha lenne javulas, de a bicskaknal semmi.

(#2627) schawo válasza Mr.Csizmás (#2625) üzenetére


schawo
titán

Keret?

Keret hasra: Ha ár-érték arány optimumát keresed, akkor bátran ajánlhatom a Qing és Sunlong késeket. Ugyanaz az OEM, csak a Sunlong választéka kicsit nagyobb, és komolyabb a csomagolás, emiatt kicsit drágább ugyanaz (ahol van Qing megfelelő, ott azt linkelem). Ezek már jobb minőségű késacélt használnak viszonylag jó edzéssel. Elég tartós az élük, de azért még komoly gyakorlat nélkül is élezhetők. Kicsi hátrányuk, hogy elég vastag és merev a penge, de azért szokható. Finom japó VG-10 acél, örökélet pakkafa nyél, egész jó edzés.

fontossági sorrendben:

8" (20cm) konyhakés: [link] vagy [link]

3,5" (9cm) + 5" (12cm) hámozó: [link]

5" (12cm) santoku: [link]

7" (18cm) santoku: [link]

6,5" (17cm) nakiri: [link]

8" (20cm) kenyérvágó: [link]

10" (25cm) szeletelő: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2628) schawo válasza discrate (#2626) üzenetére


schawo
titán

Kis bicskákat rohadt nehéz élezni. Konyhakésen kell gyakorolni, aztán jöhetnek a konyhai szeletelők, ha már ez megy simán, akkor a zsebkések a legvégén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2629) Mr.Csizmás válasza schawo (#2627) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

santokuval ügyködök itthon (pontgyűjtős kamus), egy időben volt egy nakirim, de az eltűnt :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2630) schawo válasza Mr.Csizmás (#2629) üzenetére


schawo
titán

A nakiri nem igazán jó ebből az anyagból. A jó nakiri pengéje nagyon vékony, na ez nem olyan. Azért soroltam hátra a listámban. A hosszú szeletelőkést meg azért, mert a konyhában nehéz hasznát venni, csak ha már van minden, akkor. A kenyérszeletelőt meg azért, mert pazarlás ilyen drága pengét kirecézni. Ráadásul a többi is olyan éles, hogy rece nélkül is viszi a kenyeret könnyedén. Szóval ebből a típusból ezeket csak akkor, ha már minden mással elégedett vagy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2631) jookomak válasza Mr.Csizmás (#2629) üzenetére


jookomak
őstag

Részemről a sorrend: nagy séfkés, kenyérvágó, és kis hámozó. Aztán én speciel itt meg is állnék.
Edények: öntöttvas serpenyőt mindenképp vegyél, a kedvenc cuccom.
Egy videó Gordon Ramsaytől, itt igazából mindent elmond, hogy mik azok az eszközök, amiket tényleg használni is fogsz. Mennyi, de mennyi kacatunk volt a konyhában anno, amiket szökőévente használtunk volna, de persze akkor pont nem találtuk, de költözéskor bezzeg előkerült.
Szóval részemről a minimalista, de az jó legyen, és használható elv híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2632) lugosi válasza schawo (#2628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem tűnt nehéznek a kis bicska élezése (spyderco ambitious-om van).

(#2633) Dzsedáj válasza Mr.Csizmás (#2625) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ha már megemlítetted a "kamuspontgyűjtőssvájci" késeket, én összegyűjtöttem tavaly a Spar-os Jamie Oliver késeket tartóval. Szerintem kiváló a minősége. A santoku késsel sikerült a jobb mutatóujjamat csontig bevágni a másodperc tört része alatt, úgy hogy épp mostam el és lecsúszott a szivacs. Persze nyilván van jobb. Kérdés hogy chef vagy e vagy csak otthoni felhasználásra kell :)

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2634) Mr.Csizmás válasza Dzsedáj (#2633) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

otthoni, de séfmódra főzök :D a tavalyi JO-s dolgokat kihagytam.

(#2631) jookomak igen, ezért vagyok dilemmában az edényekkel is, mert minek vegyek xyz száz darabos edénykészletet, mikor max 3-4-et fogok használni.

(#2630) schawo kenyeret is egyenes pengével vágok, a recéstől valahogy irtózok, mármint ahogy vág, és fogom :U :F

@ontopic: mágneses fali késtartó mennyire baromság? inkább filccel bélelt fiók?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2635) Dzsedáj válasza Mr.Csizmás (#2634) üzenetére


Dzsedáj
tag

Yes Chef! Egyébként a Bonyhádi edényekkel se lősz mellé :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2636) betyarr válasza Mr.Csizmás (#2634) üzenetére


betyarr
veterán

pedig egy jó recés kenyérvágó igen jó tud lenni.nekem csak az ikeás 365 sorozatból van egy,de max elégedett vagyok vele.a papírt is úgy vágja,mint a borotva :K

(#2637) schawo válasza lugosi (#2632) üzenetére


schawo
titán

örülj neki, hogy neked kézre áll :)

Nekem gond, hogy nehezen férek hozzá, túl rövid a penge, mindig beleütközök a nyélbe, ívelt a penge, mindig csak kis felület ér a kőhöz, és nem tudok kellő nyomást adni rá, mert keskeny a penge, nem tudom rendesen megtámasztani, ezért főleg csuklóból nyomon. Hamarabb megélezek egy hrc61-62-es 20 centis konyhakést, mint egy hrc58-as 9 centis zsebkést. Fosok is a Buck 61-es keménységétől. Lehet, hogy ezért nem szokták keményre edzeni a zsebkéseket? Lehet, hogy ezért nem népszerű a Buck? :D

Eleinte a zsebkés nem is lett igazán éles, annyira nem állt kézre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2638) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Ha már élezés téma: A kisebb Haidu köveknek milyen (élezés közbeni) tartót barkácsolnátok? Jelenleg satuba fogom őket, de szerintem nem túl jó megoldás a lekerekített oldal szorítása (hosszantilag nem tudom befogni mert nem éri át a satu)

(#2639) schawo válasza Fredo78 (#2638) üzenetére


schawo
titán

az kaszakőszerűen kézben fogásra van kitalálva

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2640) gyapo11 válasza hoffman_ (#2622) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Gondolom nem nézted az élszalagot órás lupéval előtte-utána. Mert abból kiderül, hogy mit is koptatsz éppen, ha nem élesedik, akkor valószínűleg az élszalag pengehát felőli szélét. Ezért is fontos az élszög, hogy az annak megfelelő tartással élezzünk. Én sem tudom minden késemnek az élszögét, ezért nézem lupéval, az első 1-2 húzás után ránézek, látom, hogy túl laposan vagy túl meredeken tartom a kést.
Nem ismerem a Haidu köveket, de a jó szögben tartott kés 1-2 perc alatt éles lesz, mert leszed annyit az élszalag felületéről, hogy friss él kerüljön a végére. De a rossz szögben tartott késnél nagyon sok idő is lehet, amíg egy finomabb kő annyit le tud szedni róla.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2641) schawo válasza gyapo11 (#2640) üzenetére


schawo
titán

filctoll az élszalagra segít

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2642) Fredo78 válasza schawo (#2639) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Az nem olyan jó. Én általában két kézzel húzogatom a késeket a köveken: Egyik kézzel a nyelét másikkal a hegyét fogva tolom kicsit keresztirányban, hogy az él teljes egésze "kapjon" a kőből mire végigérek egy toláson. Ez nem jó módszer?

(#2643) schawo válasza Fredo78 (#2642) üzenetére


schawo
titán

Az a kő nem ilyenre van kitalálva. Hanem úgy, hogy a követ mozgatod a pengén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2644) hoffman_ válasza lugosi (#2624) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet, igyekszem rá időt keríteni és mutatom majd. kíváncsi vagyok nagyon.

schawo-nak is köszi a gondolatot!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2645) Fredo78 válasza schawo (#2643) üzenetére


Fredo78
aktív tag

köszi, erre nem gondoltam. Akkor nézek olyan videót amin így használják.

[ Szerkesztve ]

(#2646) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Kis pengére én egy ilyet használok.
Nem mondom, hogy ez a legjobb eszköz, de elég jól működik. A gyémánt oldal nagyon gyors, a kerámia pedig szép finomra, simára eldolgozza az élet.

(#2647) lugosi válasza Lacerta (#2646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jók ezek a kis kövek. A fallkniven DC3 és a DC4 van nekem, nagyon jól használhatók, én a nagyobb késeimet is szoktam rajtuk élezni, nagyon jól használhatók és gyakorlatilag minden táskába beférnek.

(#2648) Lacerta válasza lugosi (#2647) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Olyasmit kerestem, csak olcsóbban. :DDD

(#2649) lugosi válasza Lacerta (#2648) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát nézd, távol álljon tőlem hogy a te rovásodra "költekezzek", de régen én is mindig vadászgattam az ilyen-olyan olcsóbb "hasonlít rá, ugyanolyan jó az" dolgokat, aztán rájöttem hogy a legtöbb esetben nem ugyanolyan jók. Azóta inkább ritkábban vásárolok de próbálom megvenni a minőségibb dolgokat és nagyon elégedett vagyok velük.
Ha a kettő közül csak az egyiket lehetne megvenni én a CC4-et venném, a finom kerámia részt jóval többet használom mint a durva részt a másikon, de másoktól meg pont azt olvasom, hogy a durva rész fontosabb.

(#2650) hoffman_ válasza hoffman_ (#2644) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na, csináltam egy pici videót a zsebkés élezésről. a kövek áztak egy jó 20 percet, plusz az élezések alatt végig. az igazsághoz hozzá tartozik, hogy amikor nekiduráltam magam, akkor nem egy kézzel, hanem kettővel csináltam, a másikkal próbáltam még jobban tartani a szöget. egy hangyányival ma talán jobb lett, de nem az igazi.

a konyhakéseknek is nekiláttam ma, azokat jóval könnyebb élezni, olyan tekintetben, hogy szép egyenletes ívük van. sikerült javítani rajtuk, de nem az igazi. az ilyen papírt lehelet könnyedén vágó videók nyomába se érnek az élek. almát szép vékonyra vágok, de nem tudom mihez kéne viszonyítanom.

illetve az él kialakításával is vannak gondjaim szerintem. simán lehet, hogy amit a 280-assal megalapoztam (és már az sem jó), a 600-assal és 1200-essel elcseszem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.