Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) schawo válasza Snoop-y (#1800) üzenetére


schawo
titán

Szóval inkább durvább dolgokhoz használod, mint puhábbakhoz. Akkor jók lesznek a gyémánt élezőkövek, és elég 1000-1200 jis szemcseméretig menni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1802) Snoop-y válasza schawo (#1801) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha szarvast beleznek nyuznek csontoznek akkor meg borotvael? Nem okoskodok de megvilagosithatnal a temaban kicsit azt hittem amit en csinalok az a light felhasznalas :D (nyilvan nem egy oriasfenyot akarok vele kivagni)
Ezt a kest azert vettem mert eleg robosztus (torvenyes hordhato mereten beluli kesekhez viszonyitva) es a kikepzese megis egyszeru nincs rajta semmi zavaro (furesz,koromcsipesz egyeb baromsag) nyele cserelheto egyszeruen valamint szog egyszeru es a tipusrol jo reviewkat olvastam akinek van mindenki elegedett vele.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1803) pulutodurumo válasza Snoop-y (#1802) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Körömcsipesz nem kell, de a svájci bicskám fűrésze már sokszor jól jött. Meg a dugóhúzó. Az fontos. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1804) Snoop-y válasza pulutodurumo (#1803) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van az is(08 messer) de attol mindig olyan erzesem van ,hogy egyszer elhajlitom a pengejet (nyilvan nem) vagy egyszer a zar szerkezet hagy cserben es szetszabdalom magam.
Ez csak az en paranoiam :DDD ettol fuggetlenul a svajci bicsak jo en csak szeretek celeszkozoket venni egy valamit tudjon de azt jol :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1805) schawo válasza Snoop-y (#1802) üzenetére


schawo
titán

Igen, ahhoz kicsit másfajta élezés jó. EDC (every day carry) késnek inkább masszív, de enyhén fogazott él az optimális, erre pedig a gyémántkövek a legjobbak.

Ha gondolod, valamikor kölcsönadhatok egy Atoma 1200-at kipróbálásra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1806) Snoop-y válasza schawo (#1805) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagyon kedves vagy de ritkan jarok magyarorszagon.
Meglesem majd az ajanlott koveket es elezoket :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1807) numera007


numera007
tag

Üdv! Mivel látom a vágódeszka volt a téma, jelzem, hogy a Penny Marketben volt ma reggel 3 féle. Nem bütüs bükkfa, kis kerek és két olyan 40*28*2 és 2,8cm-es. Olajozott német cucc. Az ára egész baráti 2100-2500-ig volt. A múlt heti akcióból maradt, ha még van.

[ Szerkesztve ]

(#1808) ZolkoW


ZolkoW
őstag

tegnap próbáltam a MOL-féle santokut (csak vettem egyet...), nekem súlyra, fogásra még jobban is tetszik a Jamie Olivernél, és ez élesen érkezett, nem úgy, mint a múltkori 13 centis bökő :) /egyébként azért ez is a vastagabb pengés, nehezebb santokuk között versenyez, nem az a törékeny alkat, ha valakinek ez fontos/
3 ezresért szerintem igencsak ajánlott, csak lassan a tárolásukkal lesz a gond :) az ugyanebben az accijóban kapható késtartó csak pontgyűjtő kártyával vehető, olyat meg eddig lusta voltam csináltatni, kissé elegem van már belőlük..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1809) Skillet válasza ZolkoW (#1808) üzenetére


Skillet
addikt

Vettünk egy deszkát és egy késtartót is. Mindkettő okés.
Viszont... nálam sem éles a 13 centis kés :F
A 9 centis hámozó és a séf kés hibátlan, mint a borotva, de a közepes sajnos nem túl meggyőző. Gondoltam, veszek belőle egy másikat, de ezek szerint újra belefuthatok ebbe a buliba :(
Az élezésnek utánajárok.... nem tudom, neked élezés után milyen lett?
A késblokkban tudok segíteni, ha kell. Van kártya.
Bár, nem tudom, mennyire vagyunk messze egymástól... de ha össze tudunk futni valahol, akkor megoldhatjuk.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1810) betyarr válasza Skillet (#1809) üzenetére


betyarr
veterán

ha esetleg másnak is fenntartod az ajánlatot és megoldható,akkor én jelentkeznék a késblokkra,ha nyíregyháza közelében laksz :R

mod.: hopp,úgy látom van pár száz km közöttünk... :B

[ Szerkesztve ]

(#1811) Skillet válasza betyarr (#1810) üzenetére


Skillet
addikt

Van bizony. De ahogy nézem, ZolkoW sem lakik hozzám közel :N
Ettől függetlenül fenntartom. Ha valakinek segítség kell, szóljon.

Nekem majd a 13 centis élezéséhez kellene kis segítség. Jómagam nem hiszem, hogy neki fogok állni, de ha tudtok olyan helyet, ahol értenek hozzá, szívesen veszem az infókat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1812) schawo válasza Skillet (#1811) üzenetére


schawo
titán

Fogalmam sincs, hogy hol értenek hozzá (én csak barbárokkal találkoztam), de ha gondolod, és elhozod hozzám (12. ker), akkor megcsinálom neked egy este.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1813) ZolkoW válasza Skillet (#1811) üzenetére


ZolkoW
őstag

Köszi szépen a felajánlást, majd valahogy megoldom, legrosszabb esetben csináltatok egy nyüves pontgyűjtőt :)
Én nem nagyon értek hozzá, tehát ilyet csak magamnak vállalnék, de mindig azt mondom, hogy érdemes felszedni egy kis gyakorlatot (meg pár követ, de minimum egyet), főleg ha sok késed van. Egy kis fenés az enyémnek elég volt, csak elfelejtették befejezni :)
Újabban csak az 500-as gyémántos élezőt használom, így egy kővel gyorsan megvan a feladat.
A gagyi anyagú steak késeinket (Tramontina, szerintem az ország összes étkezőjében megtalálhatóak) kipróbáltam a 200-assal :D - az volt a koncepció, hogy ez a mikrofogazásnál már durvább, igaz, a rendes fogazásnál finomabb...hátha tovább bírja majd a porcelán tányéron. Még nincs sok tapasztalat, de vágni lehet vele, az tény.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1814) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Itteni ajánlásra megvettem ezt a élező, kisegítő valamit..
A kérdésem az lenne, hogy ezzel csak az élszöget állítom be, vagy egyre finomabb kövekkel, a teljes élezést is meg tudom csinálni vele?
Lehet, hogy amatőr a kérdés, de csak tanulom a késélezést.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1815) schawo válasza balazs1956 (#1814) üzenetére


schawo
titán

Nem jó a linked, a purchase historyra mutat, ami mindenkinek más :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1816) balazs1956 válasza schawo (#1815) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, javítottam!

(#1817) schawo válasza balazs1956 (#1814) üzenetére


schawo
titán

Végig használd, mindig legyen fenn a késen, amíg élezed, fened. Fektesd neki a kőnek (minden kőnek), így mindig csak ez és az élszalag ér le a kőre mindig ugyanabban a szögben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1818) balazs1956 válasza schawo (#1817) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R
Úgy lesz!

(#1819) Skillet válasza schawo (#1812) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm :R alkalomadtán élni fogok a lehetőséggel.
Bár... most még az sem lehetetlen, hogy magam fogjak neki :DDD
(#1817) schawo
Ez a cucc minden késhez jó? Egy keskeny hámozó késnél is működhet?

(#1813) ZolkoW
Végén még engem is rábeszéltek, hogy magam csináljam :)
Melyik lenne az az egy kő (500-as gyémántos), linket tudsz dobni? Azzal én is meg tudnám oldani ezt a kis élezést? Kell még hozzá valami? Gondolok itt az előbb említett "segédre", ami az élszög miatt kellhet.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1820) schawo válasza Skillet (#1819) üzenetére


schawo
titán

Ugye minél szélesebb a penge, annál kisebb (meredekebb) élszöget hoz létre. Keskeny pengén nem igazán szerencsés, mert túl nagy lesz az élszög. Én inkább széles konyhakésekhez ajánlom. Keskeny, kicsi hámozókéseket amúgy is könnyebb tartani, főleg, ha nagykéseken a segéddel megszokja az irányt az ember.

Nyugodtan írj rám, akár hétvégén is jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1821) ZolkoW válasza Skillet (#1819) üzenetére


ZolkoW
őstag

én Ruixin 3 élezőhöz vettem egy 3-as szettet, de ahogy rákerestem, külön is kapható: [link]
Mindazonáltal én ezt inkább ilyen élezőrendszerrel együtt való használatra javaslom, szokásos használathoz az ideálisnál talán keskenyebb. De persze biztos működik úgy is.
itt egy szett, de nekem 200-500-800 -as durvaságú kövek vannak benne.

"kézi" élezéshez én ilyesmit vennék: [link]
Ebből van olcsóbban, ami csak a kb 2mm vastag lapot tartalmazza, olyat még nem próbáltam, de stabil felületen jó is lehet. Egy kb. 6mm vastag ACÉL alapú 400/1000-es gyémántos élezőm van, azt nem ilyen jó áron vettem (értsd: lehetett volna találni olcsóbban, ráadásul nem is makulátlan, de azért egész jó). az egy böszme nehéz vasdarab, két oldalán ilyen méhsejtes mintájú gyémántporral.. de inkább vésőkhöz, és egyebekhez szoktam használni, eleve ilyen munkákhoz vettem.

Még annyit, hogy amikor megvettem a vastag vasas élezőt, úgy gondoltam, a 400 és 1000 finomság túlzás, és durvábbak ennél. Most nem tudom, mit gondoljak, de annak a 400-asa tényleg durvább a Ruixin 500-asánál, de ez azt is jelenti, hogy azt már kicsit túl durvának tartom normál használathoz. az ezrest meg ki tudja... az talán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1822) schawo


schawo
titán

Megjöttek a Qing késeim. Megjegyezném, hogy ez nem valódi damaszkusz, hanem mezei 3 rétegű laminált, és a damaszkusz minta rajzolva van rajta. Van rendes damaszkuszom, világít a különbség. A damaszkusznál a rétegek között is van is kis árok, nem csak a élmag és a laminált burkolat között. A gyártási minőség elmegy, de azért a kettőből egyiken van egy olyan hiba, hogy az magacél a kovácsolás során kitért a tengelyből, ezért a penge egy részén az élszalag a csiszolás után a kemény (VG10?) acél helyett a puha burkolatból jött létre.

A kés gyárilag éles, viszonylag jól meg van élezve. Este megnézem, hogy mennyire tartja az élét, hogyan élezhető, illetve hogy mennyire hasonlít egy valódi a VG10-es pengéhez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1823) betyarr válasza schawo (#1822) üzenetére


betyarr
veterán

Megjegyezném, hogy ez nem valódi damaszkusz

hát,igen,ez várható volt ennyi pénzért.illetve,a hozzászólásokban többen is jelzik,hogy ez nem damaszkolt penge.

(#1824) Digitalpimp válasza schawo (#1822) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Tudtam én, hogy majd te megmondod a tutit. Az élét szerintem elég jól tartja, még nem éleztem, csak vagy kétszer meghúztam a J.O. kenyérvágó fokán, mert valamelyik családtag sikeresen belecsapott vele párszor a porcelán tányérba, és lett rajta két kisebb tompultat. Mindenesetre ennyiért nem rossz, szép, nem egy csúf fekete műanyag nyelű Fiskars.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1825) schawo válasza Digitalpimp (#1824) üzenetére


schawo
titán

A nyele az tényleg nagyon jó, valóban minőségi pakkafa (műgyantával átitatott, rétegelt, valódi fa). Amire még kíváncsi leszek hosszabb távon, mert nem tűnik túl jó minőségnek, az a bakni (angolul: bolster), ami a penge és a markolat között van. Az élezés elég durván fogazott, szemre olyan 3-400 körüli szemcsével dolgozták ki.

Amit még nem igazán értek, hogy miért ilyen vastag a kés gerince. Emiatt nagyon merev, ami hámozókésnek nem optimális. Bár ha arra gondolok, hogy így is sikerült az egyiket félrekovácsolni, akkor kezdem sejteni.

Ez a kés jó, és az áráért rendben van, de a kínaiak sem tudnak csodát tenni. Ha pedig beleszámolom, hogy az egyik késnek fenn kellett volna akadnia a QC-n, és 28 dollárért egy jó és egy hibás kést kaptam (ami persze még mindig el fogja vágni az almát, az nem marad egyben, szóval ez így nem ér), akkor ennyiért japóból sokkal jobbat kapni. De gondolom ez nem jellemző, hogy minden második hibás lenne, csak pont pechem volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1826) Phülöp


Phülöp
addikt

jó rég jártam erre :)

Ősszel bóklásztunk kicsit Helsinkiben, 2 óra válogatás után egy ILVES PUUKKO tulajdonosaként jöttem ki a Marttiini boltjából.
Azóta szinte mindenre ezt használom - el is gondolkodtam, hogy a Nagy Csaba féle mindenes késemet eladom kihasználatlanság okán.

/jellemző, hogy az asszony két kést vett, én meg csak egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1827) schawo válasza Phülöp (#1826) üzenetére


schawo
titán

Szép vadászkés :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1828) Digitalpimp válasza schawo (#1825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Engem is igazán a kíváncsiság hajtott, hogy milyen lehet. Összességében pozitív a mérleg, főleg annak tükrében, hogy itthon ennyiért miket kapni. Én inkább azt gondoltam, hogy a VG10 nem fog beleférni, nem a damaszk, mert azért géppel egy párszor áthajtani, meg kikalapálni nem egy örökkévalóság. A baknival mi a baj?

Phülöp 1826: Jó kis kés, teccesz! :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1829) Snoop-y válasza Phülöp (#1826) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tetszik :K

Akkor mar en is lovok az enyemrol ;) :
[kép]
[kép]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1830) schawo válasza schawo (#1825) üzenetére


schawo
titán

Szóval, hogy jókat is mondjak róla:

A nyél tényleg nagyon jó minőségű, hosszú, ilyet csak jóval drágább késeken találni. A nyél anyaga azért is fontos, mert a pakkafa fajsúlya (sűrűsége, fizikai értelemben) nagy, valamint a végére kapott egy szép és vastag ellensúlyt, ezért a kés egyensúlya nagyon hátul van, ami miatt jól használható hámozásra és kisebb vágásokra. Az él gyárilag jól használható, a kés formája is jó. Most megfentem, az biztos, hogy az olcsó japán (57 HRC körüli) késemnél keményebb, de a sirogami és aogami szénacéloknál (61-62 HRC körül) érezhetően puhább. Ez egyébként egész jól elvárható a VG10-től (valahol 59 körülinek saccolom). Sajnos most nincs itt a VG10 késem, holnap kapom vissza (egyébként emlékezetből annál kicsit puhább, de valószínű csak a memóriám nem jó, vagy esetleg az egy kicsit keményebbre van edzve).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1831) schawo válasza Snoop-y (#1829) üzenetére


schawo
titán

Ez nagyon kiváló, komoly darab, nem spóroltak az anyaggal. Vigyázz rá. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1832) schawo válasza Snoop-y (#1829) üzenetére


schawo
titán

Ha már vadászkések. Az enyém ilyen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1833) Snoop-y válasza schawo (#1832) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szep csontozo :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1834) Digitalpimp válasza schawo (#1830) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi az infókat, akkor csak nem volt rossz bolt. 1832: Szép kés! Amúgy neked hány darab késed van? Nyithatnál egy second hand boltot lassan. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1835) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

A fiam most fog 8.-ból ballagni. Ősszel kezdi a szakács sulit. Nagyon elhivatott alig várja a főzést.
Késekhez nem igazán ért a családban senki.

Ballagásra kapna tőlem egy komoly séf kést,aminek remélem jó sokáig hasznát veszi majd.

Annyira nem érdekli még, lehet nem is fog akkora jelentőséget tulajdonítani neki, de mivel munka eszköze lesz a kés, biztos tudni fogja előbb utóbb hogy melyik a jó .

Az sem biztos hogy szeretni fogja amit tőlem kap, így lehet nem is használja majd sűrűn, de mikor a kezébe kerül a pályája kezdete jut az eszébe.

Ezért szeretnék valami komolyabbat.
Laikusként a Wüsthof Culinar 23cm-es kését néztem ki neki.

Ti mint hozzáértők, mit mondotok rá?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1836) Digitalpimp válasza Biluxzsolt (#1835) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem tűnik rossznak a leírás alapján, viszont két dolgot megjegyeznék: Egy ilyen nyelű kést kipróbálás nélkül nem vennék meg, illetve én személy szerint nem szeretem a fémnyelű késeket. A márkával nagyon nem nyúlhatsz mellé, de nézd meg a Victorinoxot, Zwillinget is. Na meg a japánokat. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1837) lugosi válasza Biluxzsolt (#1835) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon nem ezt vennék egy kamasz gyereknek ballagásra. Szép a szándék de rosszul fog elsülni.

(#1838) schawo válasza lugosi (#1837) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez túl felnőttes. Neki még nincsen közvetlenül saját pénze, ezért minden, amit kap, óriási érték, az ő vagyona. A tulajon érzése a gyerekekben is megvan. Ezért nem jó valami olyat adni neki, amit majd csak évek múlva tud értékelni. Adj neki valamit, ami már most különleges neki. Nem kell, hogy örök emlék legyen, sokkal inkább a pillanatnyi örömet, boldogságot hoz, aminek sajátjaként tud örülni. Kést ráérsz akkor adni, amikor befejezi ezt az iskolát. Adj egy fejhallgatót, egy xboxot, vagy bármi napi tárgyat, amit szórakozásra használhat. Esetleg mellé egy olcsóbb párezer forintos kést.

Én imádtam anno a kémiát (aztán 4 év múlva vegyészmérnökire mentem), de ha egy márkás vákuumkristályosítót kaptam volna ajándékba, nem lett volna őszinte a mosolyom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1839) Biluxzsolt válasza schawo (#1838) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Az a baj, hogy nincs rálátásom, hogy pl szeptembertől a tanműhelyben használhatnak e saját kést vagy még bevinni is tilos.
Ha ott nem is, de jövő nyáron már ki lesz helyezve gyakorlatra, étterembe. Ott már tuti használhat, úgyhogy nem hinném hogy évekig mellőznie kellene.
Egy új telefon kap ez csak egy ráadás lett volna.
Köszönöm nektek, igazatok lehet és inkább leteszek róla. :R
További szép napot. :)

(mondjuk, ha én anno kaptam volna pl. egy nyomaték kulcsot biztos örültem volna neki ;) )

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1840) schawo válasza Biluxzsolt (#1839) üzenetére


schawo
titán

Étterembe biztos, hogy nem vihet be saját kést, szigorúan tilos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1841) Phülöp válasza Biluxzsolt (#1839) üzenetére


Phülöp
addikt

jó, persze, egy nyomatékkulcsnak szerintem mindenki örülne :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1842) gyapo11 válasza schawo (#1840) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ez csak szakácsokra vonatkozik? Mert én mint vendég rendszeresen saját bicskát használok, az éttermi késeket nem nevezném késnek. Tipikus kabaréjelenet, amikor gyaszitolom, erőlködök, aztán egy szép ívben elrepül a leszakított rántott hús darab a szomszédos asztalnál ülő hölgy dekoltázsába. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1843) schawo válasza gyapo11 (#1842) üzenetére


schawo
titán

Persze, az étel előállítására vonatkozik az egészségügyi kockázatok miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1844) gyapo11 válasza schawo (#1843) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Akkor jó.

Elővettem egy olcsóbb 13 centis kést, és a megszokott módon evés előtt a száraz kaszakővel megsimogattam, hát a fasorban nincs az éle az Icel késhez, ami az alap evőkésem. Az egészből az az érdekes, hogy ugyanaz a kéz, ugyanazzal a fenési eszközzel és móddal, és hatalmas különbség az élben. Vagyis nem elég egyféle módon tudni fenni, hanem ez késenként is változhat, hogy mire van szükség.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1845) Snoop-y válasza Biluxzsolt (#1835) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha ennyit szansz ra megneznek egy Global-t is.
Az etteremben ahol meloztam anno azt hasznaltuk en speciel nagyon szerettem.
Fentebb irtak a nyel format ami total egyeni preferencia kerdese es lehet draga kest kap meg jot csak epp utalni fog vele dolgozni...

Mod:
Nalunk lehetett sajat kesed ha jovahagytak csak akkor leltarba kerult es nem hurcolhattad ki be a konyhabol.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1846) lugosi válasza gyapo11 (#1844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a megszokott módon evés előtt a száraz kaszakővel"

Figyimár, ez azt jelenti hogy minden evés előtt élezel rajta?

(#1847) Snoop-y válasza lugosi (#1846) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet egyiptomi pitat eszik. Tele van homokkal es tompul a kes ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1848) gyapo11 válasza lugosi (#1846) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ha nem is minden nap, de 2-3 naponta igen. Szeretem a puha kenyeret, és utálom, ha összenyomja, és nem úgy halad át rajta mint a puha vajon. Úton van egy kemény kés is, majd meglátom melyik módszer jön ben jobban, a puha kés gyakori (de rövid) fenés, vagy a kemény kés ritkább (de hosszabb) fenés. Az nem opció, hogy a kés nem éles. Persze az élesség is sok fokozatban elképzelhető, nálam a kenyér jó mérce, ha a szelet héját elfekteti a deszkán, az már nem jó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1849) basaja válasza gyapo11 (#1842) üzenetére


basaja
senior tag

Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen ;] ...az asszony mindig ezzel abajgat, hogy mit szólnak az étteremben...és én mit szóljak, hogy csak nyiszatolom az elém rakott ételt?!

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1850) gyapo11 válasza basaja (#1849) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Aztán az abajgatás után meg megkér, hogy vágd föl légyszi az ő rántott húsát is. :) Mert az éttermi késsel nem bír vele.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.