Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) jookomak válasza betyarr (#1500) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem nincs, de mindenhol jó véleménnyel vannak róla. Képek alapján ránézésre a forma jó, nem konzervdobozból van, normálisan használva sokáig nem kell élezni.
Nem tudom milyen 1.5k-s élezőre gondolsz, de elképzelhető, hogy egy sima fenőacéllal helyre lehetne állítani az élt.
Ezek a kerámia rudak olyanok, mint egy lapos kő, csak az alakja miatt talán könnyebb elsőre használni. Ugyanakkor nem tudod a finomságát, csak egyféle van belőle. Ha nincs fenőacélod, inkább azt vegyél előbb.

(#1502) betyarr válasza jookomak (#1501) üzenetére


betyarr
veterán

ja,akkor félreértettelek.azt hittem neked is van.

erre az élezőre gondoltam.mindenütt elvannak ájulva tőle,hogy az árához képest milyen hasznos és egész jó élt csinál.

(#1503) lugosi válasza betyarr (#1502) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ilyennel sose élezném a késeimet. Miért nem veszel rendes követ? Pl egy fallkniven DC3? Vagy valami kis egyszerű élező rendszert mint pl a lansky turn box?

(#1504) gyapo11 válasza lugosi (#1503) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Igen, az az élező sem a penge hegyét sem a tövét nem tudja normálisan élezni, a tövét sehogy, mert általában a markolat akadályozza, hogy hozzáérjen a korongokhoz. Egy sima kő vagy kerámia az mindent élez, és csak kézügyesség kérdése, hogy mennyire tartja az élszöget, ami a penge anyaga/edzése után a második legfontosabb.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1505) Zolás válasza jookomak (#1499) üzenetére


Zolás
addikt

Azt néztem ki, majd megyek és egyet megtapogatok, nem szeretem amikor kicsi a nyele a késnek. Bár az eggyel kisebb méretű se rossz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1506) lugosi válasza gyapo11 (#1504) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A lansky turn boxot azért szerettem meg mert ott kvázi elronthatatlan az élszög.

(#1507) betyarr válasza lugosi (#1503) üzenetére


betyarr
veterán

ezt a turnboxot néztem,de nem túl rövid egy 20 cm-es konyhakéshez?

(#1508) jookomak válasza Zolás (#1505) üzenetére


jookomak
őstag

Kis túlzással a nyél mindegy, próbáld meg használni a pinch grip-et, hatékonyabb leszel tőle.
Valamint célszerűbb a nagyobbat venni, a kicsi némely esetben rövid lehet, a nagy viszont mindig használható, akár kisebb dolgok aprítására is. ;)

betyarr: jó az hosszabb késre is, max többször kell huzogatni. (nem félreérteni!)

(#1509) betyarr válasza jookomak (#1508) üzenetére


betyarr
veterán

úgy érted,hogy két menetből élezem meg a kést?

(#1510) lugosi válasza betyarr (#1509) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen én a hosszú késeknél így csinálom. De valóban inkább rövidebb késekhez ideális, de két menetből a nagyobb is megvan.

(#1511) betyarr válasza lugosi (#1510) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
van valami olcsó forrás ehhez?

(#1512) Zolás válasza jookomak (#1508) üzenetére


Zolás
addikt

A kés anyukámnak lesz, és a spéci reumája miatt deformálódnak az ujjai, ezt a fogást már nem tudja megcsinálni. Ezért kell a nagyobb nyél, hogy rá lehessen markolni. A keskeny nyél kicsúszik a kezéből, így akár drága japán akármi is lehet, nem fogja tudni használni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1513) basaja válasza betyarr (#1511) üzenetére


basaja
senior tag

Ez engem is érdekelne, mert pl itt
két fajta is van belőle...melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1514) lugosi válasza betyarr (#1511) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az amazonról rendeltem. Kétféle van, az egyikben egy “gyémántbevonatú” (nem tudom a valóságban mennyire az) rúd és egy finom kerámia van, a másikban egy durvább kerámia és egy finomabb kerámia. Nekem a gyémántos van, az nagyon viszi a fémet.

Illetve, van még egy harmadik verzió is, abban csak egy pár rúd van.

(#1515) basaja válasza lugosi (#1514) üzenetére


basaja
senior tag

Mennyire vagy vele megelégedve? Tényleg jó? Szerát pengét is lehet vele élezni?

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1516) betyarr válasza lugosi (#1514) üzenetére


betyarr
veterán

ez a gyémánt/kerámia szett és ha lehet hinni a hirdetésnek,akkor bazi jó áron van (nem is értem miért van ingyen a posta usa-ból...) [link]
amazonról ugyanez 11-12k-tól kezdődik a szállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1517) lugosi válasza basaja (#1515) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen meg vagyok vele elégedve. Fogazott élű pengét próbáltam, de inkább nem mint igen a vele való élezés.

(#1518) lugosi válasza betyarr (#1516) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amazon.de, 34 euró ha jól látom.
29 felett ingyen van a szállitás Magyarországra.

(#1519) betyarr válasza lugosi (#1518) üzenetére


betyarr
veterán

jah,sose nézem,csak uk-ban :O
bár az ebayes ~3k-val jobb vétel (már ha eredeti).

[ Szerkesztve ]

(#1520) lugosi válasza betyarr (#1519) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Általában az ebayen ki lehet fogni jobb árakat, de mióta rászoktam az amazonra, nem vettem semmit az ebayen.

(#1521) betyarr válasza lugosi (#1520) üzenetére


betyarr
veterán

és a használatáról mondanál pár szót?gondolom a gyémántos rudakat akkor kell használni,ha komolyabban elment az éle a késnek.a kerámia meg többnyire elég egy hirtelen fenésre.vagy nem jól gondolom?

(#1522) basaja válasza lugosi (#1517) üzenetére


basaja
senior tag

Esetleg a Spyderco Triangle-vel is van tapasztalatod? Ezt a kettőt néztem, de nem tudom, hogy megérné-e Spy a felárat...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1523) lugosi válasza betyarr (#1521) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon könnyű használni. Leteszem az asztalra, megfogom bal kézzel a dobozt, és függőlegesen tartott késsel lefelé vágó-húzó mozdulatot csinálok, gyakorlatilag erő nélkül.
Így ahogy írod, a gyémántos rudat alig használom. Ha egyszer éles egy kés, csak a fehér kerámia rudat szoktam elővenni.
Kétféle élszöget tud, késhez csak az egyiket használom.

Basaja: nincs a spyderco hasonló élezőjével tapasztalatom. Az jobbnak tűnik képek és tesztek alapján, azzal szerintem lehet fogazottat is élezni. De nekem az nagyon drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#1524) basaja válasza lugosi (#1523) üzenetére


basaja
senior tag

Nyeltem egy nagyot és megrendeltem a Spyderco-t...remélem tényleg olyan jó, ahogy mindenfelé hallom, mert az ára az elég "minőségi"... ;]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1525) lugosi válasza basaja (#1524) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ha anyagilag belefért akkor mindenképpen jó választás! Majd számolj be róla, hogy milyen. Szerintem nem fogsz csalódni benne.

(#1526) basaja válasza lugosi (#1525) üzenetére


basaja
senior tag

Mindenképp írok, amint megjön.

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1527) betyarr válasza basaja (#1526) üzenetére


betyarr
veterán

honnan rendelted,ha nem titok?

(#1528) basaja válasza betyarr (#1527) üzenetére


basaja
senior tag

Persze, nem titok. Rendelem már innen ,korrekt cég

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1529) discrate válasza lugosi (#1518) üzenetére


discrate
aktív tag

Nem kötözködés, csak kérdezem, h 29 vagy 39 eur felett ingyenes a szállítás? Korábban én is néztem ezt az élezőt.

(#1530) lugosi válasza discrate (#1529) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, köszi hogy észrevetted, elrontottam! A 39 euró sajnos a jó.

(#1531) basaja válasza lugosi (#1525) üzenetére


basaja
senior tag

Megérkezett a Spyderco Triangle. Úgy bontottam ki, mint egy kisgyerek karácsonykor...Egy óra alatt(ebben benne volt az ismertető könyvecske átnézése)6 kést is lehúztam vele. Egy santokut, egy séfkést,egy Wenger bicskát,egy Mikov bicskát,a Laetherman Sidekick egyenes és szerát pengéjét is, valamint a Dieter Duane-omat.
Ez az utolsó egy félszerát penge154CM acélból. Eddig nem volt itthon semmi,amivel normálisan megélezhettem volna, de most...a pók pár perc alatt borotvált csinált a késből...az egyenes és a szerát pengék is pillanatok alatt brutálisan megéleződtek, egyszerűen félelmetes. Viszont a Leathermant egyszerűen nem tudtam annnyira lefenni, mint a többit. Éles, de mégsem az igazi, legalábbis a többihez képest. Elvileg 420 HC acél,nem kellene, hogy probléma legyen a fenése, de mégis hagy kívánni valót maga után. Meg persze nekem is gyakorolnom kell,az is lehet-mivel az volt az első-én bénáztam el.
Eddig nagyon pozitív a barátság a Spyderco-val, remélem még mélyülni fog... :K

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1532) lugosi válasza basaja (#1531) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök hogy jól sikerült a vásárlás.
Nekem is van leatherman-em, annak olyan furcsa élszöge van szerintem. Próbáld esetleg úgy, hogy nem az élező előre beállított élszögével élezed, hanem csak az egyik háromszöggel, ráfektetve, úgy hogy kézzel megpróbálod eltalálni az élszöget. Vagy nem az a gond?

(#1533) basaja válasza lugosi (#1532) üzenetére


basaja
senior tag

Nem tudom, az élszalagot elnézve jónak kellene lenni, és mégsem.Holnap megpróbálom fektetve, előbb-utóbbl csak jó lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1534) jookomak válasza lugosi (#1532) üzenetére


jookomak
őstag

Biztos, hogy ez a gond, valószínűleg nem 20/40 fokos az élszög, hanem nagyobb a Leatherman esetében, lévén elsősorban nem a kés a fő funkciója, így gondolom inkább nagyobb élszöggel dolgoznak a jobb éltartás érdekében.
Nekem is volt olyan késem, ami szinte csak rosszabb lett a spy sharpmakertől. Elég sokat kell csiszatolni, hogy a durvább rúddal profilozni tudj.
Közben utánaolvastam, kedvenc multiszerszám gyártónk 16/32 fokot használ a fórumok szerint.

basaja: tedd át a rudakat a másik lyukba. ( ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1535) betyarr válasza basaja (#1531) üzenetére


betyarr
veterán

hát,ez nagyon jól hangzik!én is berendeltem az ebayről,az usából.remélem nem áfázzák meg.

(#1536) lugosi válasza betyarr (#1535) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennyiért rendelted?

(#1537) betyarr válasza lugosi (#1536) üzenetére


betyarr
veterán

kicsit több mint 16k.pontosan még nem tudom,csak ha lekönyvelik a banknál.ha megúszom a tréfát,akkor jó biznisz volt.tekintve,hogy itthon egy ~10-essel drágább.ha a német amazont nézem,ott is 24k-ba fájna,ha jól rémlik.

szerintem eredeti,mert jó páran vettek ettől az eladótól és elégedettek a cuccal.illetve,az értékelése is igen jónak mondható.
na meg abban is bízom,hogy sérülésmentesen fog megérkezni.
egyébként ez lenne az (amikor vettem,akkor egy picit kevesebbre jött ki): [link]

ha minden a tervek szerint megy,akkor a jövő héten hozzák meg az ikeás 365+ késeket.elsősorban azokhoz vettem.de van még 1-2 pengém,amikre tudom használni.nyilván nem fog elkopni a sok használattól,de ha azt nézem,hogy egy mezei köszörűs is elkér 4-500 forintot az élezésért és nem kíméli a kést,akkor már megérte.

amúgy néztem még hozzá ultra fine követ az ebayen 5k környékén.bár,konyhakésekhez sztem totál felesleges.no,meg így is túllőttem már a célon a témában,mert a turn box ~6k-s árát is soknak tartottam.de ez a spyderco valahogy megbabonázott a videókat elnézve :K

a többit meg majd meglátom akkor,amikor megjött és kipróbáltam néhány késen (szigorúan a gagyikkal kezdve :DD ) ha nagyon nem leszek esetleg megelégedve vele,akkor továbbpasszolom.

mod.: az amazonon ~26-ért van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1538) basaja válasza jookomak (#1534) üzenetére


basaja
senior tag

Hali!
Átraktam a köveket és voilá: jobb lett mint új korában... :R köszönöm az ötletet, úgy látszik a Leatherman-nek ez kell az üdvösséghez.Még egy kérdés : hogy szoktad tisztítani a köveket?

Betyarr: engem is a videókkal vett meg, de így személyesen tényleg minőségi és pompás darab...élvezet vele a munka ;]

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1539) betyarr válasza basaja (#1538) üzenetére


betyarr
veterán

még arra leszek kíváncsi,hogy a szerrát pengét,mint a kenyérvágó késnél is van,hogy fogja élezni.gondolom annál nem olyan egyszerű a móka.

(#1540) basaja válasza betyarr (#1539) üzenetére


basaja
senior tag

Pedig egyszerű...nem is hinnéd mennyire :P

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1541) betyarr válasza basaja (#1540) üzenetére


betyarr
veterán

azt foganként kell?vagy ugyanúgy kell végig húzni,mint a rendes pengét?

(#1542) lugosi válasza betyarr (#1541) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Foganként mindenképp. Van róla egy csomó videó a youtube-on.

(#1543) lugosi válasza betyarr (#1537) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szerintem jó ár. Én is ezt a 25-30 közötti árat láttam érte és az nekem sok volt. De kétségem sincs afelől, hogy jobb mint az én Lansky-m.

(#1544) betyarr válasza lugosi (#1543) üzenetére


betyarr
veterán

egyébként érdekes a dolog,mert csak simán rákeresve az ebayen nem dobja ki a kereső ezt a találatot.tök véletlenül leltem rá,asszem az egyik találatban a lap alján a People were also interested in között :F

(#1545) jookomak válasza lugosi (#1542) üzenetére


jookomak
őstag

Sharpmakerrel egy átlagos kenyérvágó kést nem kell foganként. Sűrűbben fogazottat még nem próbáltam, de oda amúgy sem férne be a kő éle.
A lényeg, hogy a háromszög profilú rúd élét használod, nem a lapját. És csak egy oldalon többször, a másik oldalát csak a sorja lehúzására használod. Kötelező videó a témában: [link]

basaja: Tisztítás mosogatószeres vízzel, szivaccsal elmosod. Nem kell minden használat után, bőven ráér nagyobb időközönként.

[ Szerkesztve ]

(#1546) basaja válasza betyarr (#1541) üzenetére


basaja
senior tag

Ahogy írta jookomak, simán a háromszögű kő csúcsán kell végighúzni a szerát pengét. A kiskönyv szerint három húzás után egyet kell ellenkező oldalon lehúzni, hogy levigye a sorját. A Leatherman szerát pengéjét húztam meg, ma ki is próbáltam műanyag rögzítő szalagokat vágtam vele.Mondanom se kell, vitte, mint Floki a lábtörlőt...

Jookomak: köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1547) betyarr válasza lugosi (#1536) üzenetére


betyarr
veterán

16350 huf lett a vége.

basaja: :R

(#1548) basaja válasza betyarr (#1547) üzenetére


basaja
senior tag

Az nagyon baráti ár érte. Remélem hamar ideér, és te is megírod a véleményed.

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1549) betyarr válasza basaja (#1548) üzenetére


betyarr
veterán

pláne ha az áfa is elmarad róla :B

mindenkinek:

ettől az eladótól van jó áron ultra fine kő is jó áron: [link].itthon kb másfélszeres az ára.gyanítom,hogy ez csak 1 db és nem 1 pár.és van gyémántbevonatú is: [link].ez már egy pár.itthon kb. dupla áron kapható.

(#1550) lugosi válasza jookomak (#1545) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kenyérvágó késnek hullámosak a fogai, meg az azért egy "hadd vesszen" kategória, ha az ember elrontja.
Ebben a videóban nem csak azt mondják, hogy csak ilyen módon élesítsd a fogazott élű pengét, hanem azt is, hogy csak egy irányba mozgasd rajta, és csak akkora élezővel, ami nem nagyobb mint a fogazás, hogy ne sértse meg a fogazás szélét. Én ezt komolyan venném, mégis csak egy késkészítő cég tanácsai. Egy kenyérvágó késsel én se vacakolnék a fogazás hullámmintája, a kés mérete és értéke miatt sem, de egyik normálisabb fogazott késemet se élezném végighúzva az élezőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.