Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Face8814 válasza BloodRay (#11999) üzenetére


Face8814
őstag

Igen USA-ból rendeltem knifecentertől. Az a baj, hogy még csak a full fekete változat jelent meg, amit én rendeltem az pedig fém színű pengével jön. Fogalmam sincs mikor dobják piacra. Bízom benne, hogy április-majusban megkapom.
A Sebenza nyele egy hangyányit jobban tetszik. Viszont nem tudom, hogy melyik penge formával vegyem. Ma éppen a tanto tetszik.... :D Az lenne az igazi ha meg tudnám mindegyiket tapogatni de hát ez kb esélytelen.
Ez a bajom nekem is a Koeniggel, hogy nem tudom ad e annyival többet amivel drágább mint pl egy CR. Egy titan Arius az egyik legszebb, legigényesebb kés amit valaha láttam, de mire ideér bőven 1000$ fölött lenne (inkább 1200$) ami már fáj. Az más kérdés, hogy nem sokszor jönne szembe velem még egy ilyen :DDD
A custom cuccok között láttam most jó pár Marfione példányt ami nyálcsorgató, de azt még a dobozából is félnék elővenni nehogy baja legyen :D

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12002) Face8814 válasza koxx (#12000) üzenetére


Face8814
őstag

Őszintén szólva kb csak "játékra" használom. Egyszerűen kellett egy otf és ha már veszek, akkor a legikonikusabbat akartam. Az meg egyértelműen a Microtech Ultratech.
Ha most vennék akkor viszont már inkább a 3. generációs Combat Trodon lenne a célpont.
Illetve egy warhound pengés ultratech is birizgálja a fantáziám full feketében, de az megint csak amcsiból rendelhető, úgyhogy egyelőre az itthoni sarcok mértéke miatt ez off.
Igazság szerint nekem egyértelműen a Microtech otf-jei tetszenek leginkább. Tudom, hogy volna ezeknél olcsóbb és minőségben nem feltétlenül rosszabb változat, de nekem a Microtech jelenti az otf-et (nyilván ez elég szubjektív, úgyhogy ennek megfelelően kell kezelni :) )
Egyébként van ultratech MagnaCut pengével is a bladehq exkluzív változatban. Kb ugyan annyi mint a sima ultratech.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12003) Face8814 válasza BloodRay (#11999) üzenetére


Face8814
őstag

Esetleg tudnál egy fotót lőni a Sebenzádról úgy hogy van mellette egy Para 3, vagy PM2, esetleg egy ultratech?
Csak a méret miatt szeretném látni, hogy mennyire kicsi a small változat.
Nagyon köszi :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12004) gyapo11 válasza tboldi (#11972) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Én a Gerberen is látom, hogy szerszám. Ilyen kínait tized áron vettem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#12005) BloodRay válasza Face8814 (#12003) üzenetére


BloodRay
veterán

Mindennapi hordásra nagyon jó méret a small, erdőbe, durvább dolgokra már nem mondanám. :)
Amúgy tény, hogy kinézetre nekem is jobban tetszik mint az Inkosi egy hangyányit. De azért egy tanto Inkosi... :K
Nem leszek a pénztárcád barátja, de ha Koenig akkor toolsforgents.com-ot figyelgesd. ;) Német bolt így nekünk EU-ban ez a legkényelmesebb forrás kb.
Ha már custom, akkor nekem egy OZ Roosevelt, egy NCC(kb bármelyik) és egy custom Wehr knives kellene majd egyszer még. :K
Para 3-am sajnos eladtam, úgyhogy most két egyéb csoportképet tudtam neked összedobni, próbáltam sorba rakni méret szerint pár kést, hogy legyen viszonyítás.
Egyiken azért van egy Spyderco. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12006) FBLLMAG válasza BloodRay (#12005) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Egyre szebb, csodásabb bicskákat látni. :R

(#12007) BloodRay válasza FBLLMAG (#12006) üzenetére


BloodRay
veterán

:R
Amúgy rohadt finnyás vagyok, amim van mind szeretem, de nem tudnék mondani kedvencet, vagy egyet amelyikre azt mondanám, hogy mindenben tökéletes számomra. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12008) Face8814 válasza BloodRay (#12005) üzenetére


Face8814
őstag

Nagyon köszi. :R
Az a Koenig egy álom. Nagyon szép, arányos kés. Gyönyörű lágy vonalak, de mégis kellően agressziv.
A weblap ötletet köszi, asszem figyelni fogom, bár májusban és júniusban is megy egy barátom amcsiba, így most vele is tudnék hozatni dolgokat. Egyelőre még az utolsó lökésre várok, hogy mi legyen a befutó. A tanto Sebenza / Inkosi vonalat valahogy képtelen vagyok elengedni. Bár szívem szerint Koenig kellene, de valahol húzni kell egy határt és tartok tőle hogy a Koenig azon túl lenne..... Egyszerűen nem látom bele ebbe a késbe azt az összeget amibe kerül. :N

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12009) koxx válasza Face8814 (#12008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amcsi rendelésnél amúgy nincs szopatás ugye? mármint ok, hogy adott esetben rámegy a vám+áfa ami sokszor így is a knifestock ár alá jön ki. De nincs olyan, hogy illegál kés aztán lefoglalja Segio a reptéri biztonsági. 2010 körül rendeltem Fallkniven F1-et ami akkor simán átjött mindenen és kb félár alatt voltam az itthonihoz képest.

(#12010) csibe1 válasza BloodRay (#11983) üzenetére


csibe1
addikt

A képen lévő kés akkor most melyik is? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12011) BloodRay válasza Face8814 (#12008) üzenetére


BloodRay
veterán

Chris Reeve és Koenig között nagyon kicsi a minőségbeli különbség, inkább csak kicsit más filozófia mivel ugye az Arius csapágyas. Nekem egy álom még egy inlay-es markolatú (deep carry clipes mert ilyen nem lesz záros belátható időn bellül) mini Arius lenne. :DDD
Ár/értékben a CR jobb azért, ha szereted a foszforbronz alátétes, apokalipszist is túlélő darabokat, akkor 100% elégedett leszel vele.
Bár ahogy néztem nekem az Umnumzaan pl nem sokkal lesz olcsóbb mint anno az Arius volt, pláne most a harmatgyenge Fortinttal... :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12012) BloodRay válasza csibe1 (#12010) üzenetére


BloodRay
veterán

Berg Blades Buttonlock Barber :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12013) Face8814 válasza koxx (#12009) üzenetére


Face8814
őstag

Nekem a minap jött meg ugye a Stitch de semmi gond nem volt. Arra azért figyelni kell, hogy a shipping díj és a vám is az áfa alapját képezi, illetve még felszámol a posta további 7.500 Ft vámkezelési díjat, szóval brutálisan lerántanak anyagilag. Illetve amcsiból 1 hét alatt beérkezett az országba a rendelésem, de további két hétre volt szükség, hogy a magyar posta jelezze, hogy át is vehetem. Ezt leszámítva rendben volt a dolog.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12014) koxx válasza Face8814 (#12013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

felszámol a posta további 7.500 Ft vámkezelési díjat

Wtf :Y a kva anyjukat, aztán mire fel. Igen így már csak a felsőbb árkategóriában lévő cuccokat éri meg rendelni.

(#12015) BloodRay válasza Face8814 (#12013) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezt csak alátámasztani tudom, pontosan így van.
Még a szállítási idő is detto így alakult nálam is... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12016) csibe1 válasza BloodRay (#12012) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi! :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12017) tboldi válasza gyapo11 (#12004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez volna a lényeg nekem, hogy valamiféle crossover legyen egy dizájnos kés és egy ütnivaló céleszköz között.

Egyébként meg is rendeltem, csak nemtom, mikor fog "beérkezni".

[ Szerkesztve ]

(#12018) Face8814 válasza BloodRay (#12011) üzenetére


Face8814
őstag

Akárhogy nézegetem a Sebenza és az Inkosi méreteit mindig oda jutok, hogy a large a számomra megfelelő méret. Ráadásul most van is a Bladehq-n tanto Inkosi, de ezt tuti nem rendelem hanem hozatom majd a haverommal. Ahogy lehúz a posta/állam ezekkel a vám + áfa + ilyen olyan díjakkal, teljesen felháborít. Viszont sajnos EU-ban nagyon korlátozott az elérhetősége ezeknek a cuccoknak. Mondjuk a másik oldalról nézve, így legalább jobban megnézem mit veszek és van pici kontroll a költéseimen. :DDD :DDD :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12019) BloodRay válasza Face8814 (#12018) üzenetére


BloodRay
veterán

Csak azt nem tudom így a doboza akkor nem lesz majd meg? Mert azzal együtt viszont megvámolhatják tudtommal.
Még van kis időd átgondolni.
Amúgy egy large Inkosi se egy behemót dög. Nem legál aztán ennyi.

csibe1 -> szívesen

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12020) Face8814 válasza BloodRay (#12019) üzenetére


Face8814
őstag

Hozott már így kést és nem volt semmi. Dobozában be a bőröndbe és kész. Nyilván 1-2 dobozról van csak szó...

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12021) BloodRay válasza Face8814 (#12020) üzenetére


BloodRay
veterán

Na, akkor viszont ez így sokkal jobb mint rendelni, persze. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12022) tboldi


tboldi
nagyúr

Megérkezett az Otacle U1 trapézpengés kés, hamarabb, mint hittem. :)

Első benyomások:
Valahogy elsiklottam felette kereséskor, és most meglepődtem, hogy csapágyas, nagyon könnyen nyitható/zárható egy kézzel. Plusz a mellékelt Workpro penge egy fokkal élesebb, mint a Milwaukee-é, és gyakorlatilag egyáltalán nem lötyög kinyitva ellentétben a pirossal. Money well spent. :K

És hogy miért kerestem ilyet? Jobban passzol az EDC-mbe. :D


[ Szerkesztve ]

(#12023) agaron válasza tboldi (#12022) üzenetére


agaron
tag

Jol nez ki. Honnan rendelted egyebkent? :)

Steam Deck | PC | PS5

(#12024) tboldi válasza agaron (#12023) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#12025) agaron válasza tboldi (#12024) üzenetére


agaron
tag

Köszi :R

Steam Deck | PC | PS5

(#12026) H-Zol válasza tboldi (#12022) üzenetére


H-Zol
senior tag

Így mostmár értem , ez tényleg passzol az EDC-jeid közé :C és ahogy írod egy minőségi darab , nekem is tetszik :D !

(#12027) haddent válasza Face8814 (#11977) üzenetére


haddent
addikt

Ahhhh... Manix2 salt -ot nem akarod eladni? :DDD Honnan sikerült szerezni?

(#12028) Face8814 válasza haddent (#12027) üzenetére


Face8814
őstag

Amcsiból jött az is és nem eladó :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12029) z123456z válasza tboldi (#12024) üzenetére


z123456z
senior tag

Nagyon jó, most be is akciózták picit. Lehet, hogy veszek én is, de sosem gondoltam volna, hogy egy tapétavágóra fogok vágyni. :Y

(#12030) H-Zol válasza z123456z (#12029) üzenetére


H-Zol
senior tag

👍 ebből legalább nem olyan nagy a kínálat :D

(#12031) hcs57


hcs57
őstag

Talán már ismeritek, érdemes elolvasni: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12032) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Asszonypajti volt Salzburgban, és mit fotózott nekem?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#12033) H-Zol válasza gyapo11 (#12032) üzenetére


H-Zol
senior tag

:D jó helyen járt :K :C
Itt innen fórumról , sokan szerettek volna a felyében lenni !

(#12034) lugosi válasza gyapo11 (#12032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú az a mora eldris 49 eur-ért nem drága egy kicsit?

(#12035) gyapo11 válasza lugosi (#12034) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem néztem végig az olvasható árakat, nekem a 2xx EUR tűnt soknak bármilyen bicskáért.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#12036) lugosi válasza gyapo11 (#12035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

3 számjegyű eurós árakat az én szemem automatikusan átugrik :)

(#12037) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy könnyű (mondjuk 60-70gramm alatti) zsebkést, aminek a markolata barázdált műanyag/gumi, és a penge ezekhez hasonló?
[F759M] [G729] [Spyderco Para Military 2 G-10]
Ganzo G729, Ganzo Firebird F759M, Spyderco Para Military 2 G-10

A G729 és a Spyderco lenne tökéletes kinézetre (feketében), de sajnos túl nehezek, és túl drága is nekem a Spyderco. Az F759-be nem tetszik a logó mindenhol.
Egyszerű letisztult, könnyű kés kellene, lehetőleg fekete színben. Sima alkalmi csomag nyitogatásokra, kemping kiegészítőnek...stb. nem konkrét felhasználási módra, csak szeretném hogy mindig legyen nálam egy ilyen kis zsebkés ami kihúz a legtöbb hétköznapi helyzetből. :)

Nem esküszök egyik anyagra sem, szóval ebben nagyjából bármelyik jó nekem. Örülnék hogyha 25 ezer forint alatt megúsznám, még jobb lenne 10 alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12038) csibe1 válasza Laby (#12037) üzenetére


csibe1
addikt

"Örülnék hogyha 25 ezer forint alatt megúsznám, még jobb lenne 10 alatt."

GANZO FIREBIRD F759M (FEKETE) 8900 Ft

Nézz körül az oldalon. :D

Amúgy guggli a barátod. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12039) Laby válasza csibe1 (#12038) üzenetére


Laby
senior tag

Köszi, de ha végig olvasod amit írtam pont ezt a kést linkeltem be én is hogy hasonló kinézet, csak csillámpóni tűzcsóva sasfej gagyi logó nélkül kellene valami hasonló. :)

(#12040) peestike válasza Laby (#12037) üzenetére


peestike
senior tag

ha el tudod engedni a pengeformát, ez kicsi, könnyű:
CRKT 5390
aliról még olcsóbban.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12041) csibe1 válasza Laby (#12039) üzenetére


csibe1
addikt

Köszörüld le róla. :D ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12042) tlala


tlala
addikt

De jó, hogy van késes topik is! :)
Segítséget szeretnék kérni.
Profi szakács fiamnak keresnék jó Tojiro vagy hasonló 21 cm-es kést.
Honnan ajánlott? E-bayről pl. szabad ilyet venni vagy fake?
Köszi előre is.

(#12043) koxx válasza tlala (#12042) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én inkább biztosra mennék és a knifestockon néznék körbe. (bár az eladó jónak tűnik, de vám-áfa rájön még és akkor már nem akkora buli)
Wüsthof kések úgy tudom elég jók pl [link]
vagy Böker 30k körül [link]
vagy Kai japán séfkés [link]

[ Szerkesztve ]

(#12044) H-Zol válasza csibe1 (#12041) üzenetére


H-Zol
senior tag

Csiszoló szalaggal , utána kifényezni és meg sem fog látszani :DDD

(#12045) iatti válasza H-Zol (#12044) üzenetére


iatti
aktív tag

:D

(#12046) Dr. Akula válasza koxx (#12043) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van Wüsthofom, tényleg egész korrekt. Étkezőkés méretben vettem, konyhai machetekről nem tudok nyilatkozni, de gondolom a márka az márka, ugyanazt tolják bele, csak más méretben.

(#12047) jookomak válasza tlala (#12042) üzenetére


jookomak
őstag

Ha profi szakács, ne vegyél neki kést szerintem.

(#12048) gyapo11 válasza jookomak (#12047) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Van benne valami, nem is a profiság miatt, hanem egy kés sok tulajdonsággal rendelkezik, és az egyes embereknek nem ugyanazok tetszenek. Egy szakács viszont sokat használja, és ha valami zavarja, az hosszú távon nagyon bosszantó tud lenni.
Nekem a Benke Laci bácsi jut eszembe, amikor fellángolt a kerámia kés mánia, akkor az ő főzésében is megjelent, használta, de pár hét múlva már nyoma sem volt a késnek, visszatért a jó öreg acélhoz. Én is vettem annak idején egy kerámiát, sok baj van vele, a formája, a penge vastagsága, a házi élezhetetlensége hogy csak párat említsek, azóta is ott pihen a dobozában.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#12049) csibe1 válasza gyapo11 (#12048) üzenetére


csibe1
addikt

A kerámia kés olyan, mint a zsiráf: szép, szép; de otthonra nem kéne...
Miután kettő eltörött a kezembe, inkább hanyagolom az ilyen vackokat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12050) koxx válasza gyapo11 (#12048) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2008 körül vettem egy kyocera kerámia kést, kb 2 hónapig használtam, eleinte kurva jó volt mert milyen borotvaéles. Amíg el nem kezdett szépen lassan kipattogni a penge, pedig fán vágtam és nem csontoztam vele oldalast. Majd amikor rákérdeztem mennyiért élezik akkor inkább eladtam mert majdnem annyi lett volna mint amennyiért vettem. :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.