Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) benfolds válasza gyapo11 (#2296) üzenetére


benfolds
őstag

ó, köszi!

(#2302) benfolds válasza lugosi (#2298) üzenetére


benfolds
őstag

tehát mondjuk ehhez a fajta élhez (ezt minek nevezik? azt már tudom, hogy a skandináv nem ilyen) nem is érdemes fenőkövet venni (gondolom kővel megélezni nehéz őket)? a konyhakéseim többségének is ilyen az éle.

(#2303) Skillet válasza Skillet (#2297) üzenetére


Skillet
addikt

Ez még a fontignac-hoz
LiNK
Hátha kiderül belőle bármi is.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2304) gyapo11 válasza benfolds (#2302) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ezt is lehet élezni kövön, csak kicsit közel van az élszalag töve a markolathoz, könnyű vagy összekarcolni a markolatot, vagy élezetlenül hagyni az élszalag tövét. Egyébként az említett Lanskyvel is ilyen probléma lesz, hogy a gömbölyű rúd nem tudja elérni az élszalag tövét. Ezt csakis egy kő hasábbal lehet, megfelelően tartva a kést, nagyjából merőlegesen a kőre. Egy szigszalagot érdemes a markolatra ragasztani a fenés idejére, ha valaki kényes a karcokra.
Az összes acélkarikás, kerámiarudas, gyémántos, keményfém lapkás húzogatós vagy motoros eszközök sem fogják az élszalag tövét élezni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2305) lugosi válasza benfolds (#2302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem nehéz kövön ezt élezni. Ehhez a fajta élhez szerintem bármi jó. Annyi gond lehet csak a kővel, hogy nem biztos hogy nincs útban az a nyitószemölcs. Ha kihajtható, akkor persze ez nem gond. Lehet, hogy egy kővel jársz a legjobban, mert szerintem az a legsokoldalúbb. A rudas lansky rendszer viszont nem igényel nagyjából semmilyen előkészületet, és előismeretet sem.

(#2306) benfolds válasza lugosi (#2305) üzenetére


benfolds
őstag

köszi neked és gyapo11-nek is. szerintem először bepróbálkozok a kővel, úgyis akarok mora-t is venni, ahhoz meg mindenképpen az a jobb, ha jól értem.

(#2307) Winne


Winne
nagyúr

Ugyan nem késes kérdés, de lehet valahonnan olcsón venni olyan borotvát, ami ilyen kinyitós, mint amit a fodrászok használnak? Kis igazításra lenne használva kb havonta egyszer, nem kell csodamárka, kínai tökéletes.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2308) schawo válasza Winne (#2307) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2309) lugosi válasza Winne (#2307) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek közül nagyon könnyű használhatatlan minőségűt venni. Az olcsók közül a Gold Dollar az amit minimumként ajánlani szoktak.

(#2310) schawo válasza lugosi (#2309) üzenetére


schawo
titán

Igen, az a baj, hogy a borotvának nagyon kemény anyag kell, sokkal keményebb, mint bármilyen késnek, különben nagyon gyorsan veszti az élét, olyan vékony az él. Csak hát ilyen olcsóban nehéz bármit elképzelni, ami igazán jó lehet. Aztán lehet, hogy van, csak kell valaki, aki tudja, hogy melyik az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2311) lugosi válasza schawo (#2310) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos van benne valami, az én borotvakésem 20k fölött volt és az is olcsónak számít igazából.
Eltartott egy ideig, míg azt mondom, hogy most már rendben megélezem kövön, de hát muszáj volt már megtanulni.

(#2312) Winne


Winne
nagyúr

Köszi a válaszokat!

Érdemes lehet nekem megvenni inkább egy olyat akkor, amibe a klasszikus Wilkinson pengét bele lehet tenni, amit ugye cserélni tudok, vagy az megint más világ?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2313) lugosi válasza Winne (#2312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyanom is van, az is használható (értem úgy: jó). Arra, amit szeretnél, nagyon jól használható.
Az úgy működik, hogy a hagyományos biztonsági borotvapengét eltöröd félbe, és a felet rakod bele. Vigyázni kell vele, mert míg ha hagyományos biztonsági borotvába teszed bele, akkor az beállítja azt a szöget, ahogy az arcodhoz ér, de ezekben az ún. shavette-ekben bármilyen szögben állhat, és ha rosszul rakod rá az arcodra akkor nem vág, hanem szinte reped alatta a bőr. Kétséged se legyen felőle hogy eleinte el fogod vágni vele magad, de kialakul, megtanulja az ember.

(#2314) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nem nagyon értek hozzá, de jó deal-nek gondolom:
RUIXIN PRO Knife Sharpener késélező Gearbest app-ból csak (?) 19,50USD.
Az Amazonon 50, talán nem rossz vétel. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2315) discrate válasza MittuDomain_ (#2314) üzenetére


discrate
aktív tag

Nekem 29.99-et mutat.

(#2316) MittuDomain_ válasza discrate (#2315) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mikor linkeltem, teszteltem, tényleg annyi volt...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2317) Kasya


Kasya
nagyúr

Valakinek van tapasztalata a Welka elezessel?
Nagyon nincs jo tapasztalatom a bolti elezesekkel. Alap elezest otthon szoktam vegezni, de most lenne 2 kesem, amit szeretnek profi modon eleztetni.

(#2318) denko


denko
senior tag

Sziasztok késes srácok!

ez jó ez ez a fajta kés? [link]

(#2319) Kasya válasza denko (#2318) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ar-ertek aranyban jo, mashol se olcsobb, hacsak nem min 100 db-ot rendelsz (akkor pont feleennyi). Az Amazonon maga a pengere amugy jokat irnak.

(#2320) denko válasza Kasya (#2319) üzenetére


denko
senior tag

:R

(#2321) betyarr válasza denko (#2318) üzenetére


betyarr
veterán

a topikban többeknek is van.jó véleménnyel vannak róla.

(#2322) numera007


numera007
tag

Van egy Herbertz 207813 bicskám, aminek a rugó része eltört. Javítható valahol? Normális árban? Köszönöm.

(#2323) denko válasza betyarr (#2321) üzenetére


denko
senior tag

:R

(#2324) Talala


Talala
senior tag

Mik a vélemények a tescoban forgalmazott Richardson késekről? Van szett asztali késtartóval 20 000-ért. Megérheti? Olló, hámozó, séf kés, kenyérvágó és szeletelő kés + az asztali tartó

(#2325) schawo


schawo
titán

Suncraft kés update. Nyelek polírozása folymatban


[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2326) pulutodurumo válasza schawo (#2325) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezek is nagyon szépek, még szerencse hogy csak kicsit érdekelnek a kések. Különben már tele lenne a konyha. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2327) schawo válasza pulutodurumo (#2326) üzenetére


schawo
titán

Nagyon komoly lesz. Már nagyon várom :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2328) balage25 válasza schawo (#2325) üzenetére


balage25
senior tag

Kapod a fenykepeket, vagy valahova felteszik?

(#2329) schawo válasza balage25 (#2328) üzenetére


schawo
titán

Kickstarter, de azt hiszem a projekt idővonal csak támogatónak látható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2330) lugosi válasza schawo (#2325) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó hogy betetted. Már egészen leült a topik, vagy két hete nem is volt poszt.

(#2331) schawo válasza lugosi (#2330) üzenetére


schawo
titán

Igen, láttam, azért is tettem be valamit :)

Buck Open Season csontiról raktam már be képeket?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2332) MittuDomain_ válasza schawo (#2331) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Akkor jelzem, hogy olvasom én is a történéseket, csak nincs mit bekommentelnem, a tök standard 440C késem még úton van.

Köszi a kampány kés bejegyzéseidet. :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2333) balage25 válasza schawo (#2329) üzenetére


balage25
senior tag

Én kickstarteren a pre order-re kattintottam és az indiegogo honlapon rendeltem meg. Akkor én nem láthatom a részleteket sajnos.

Elvileg októberben érkezik majd.

[ Szerkesztve ]

(#2334) schawo válasza balage25 (#2333) üzenetére


schawo
titán

Ennyi a szöveg a képek mellé:
Dear Backers,
We would like to share our current production status.

Our craftsmen keep polishing handle with a special machine called "Bafu" which turns cloth wheel. Below picture shows the machines and polished knife handle.

We estimate we will be able to start shipping rewards on the next month.
We will post about shipment date at the next update.

Thank you for your patience.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2335) balage25 válasza schawo (#2334) üzenetére


balage25
senior tag

Teljesen kezdőkent rendeltem ezt a kést. Mire kell figyeljek, mit vághatok vele? Ha leejtem könnyen eltörik? Nem akarom dobálni, de bármi előfordulhat.

Élezéshez rendeltem egy SUEHIRO követ, gondolom ezzel nem lőttem mellé.

(#2336) schawo válasza balage25 (#2335) üzenetére


schawo
titán

Csontot, jeget, fagyott ételt, vastag műanyagot ne vágj vele. Zöldséget, húst, minden egyebet, ami konyhai előkészítésnél előfordulhat (papírdoboz, műanyagzacskó, csirkebőr, stb), nyugodtan vághatsz. Ha leejted, a penge nem fog kettétörni. Ha a hegyére esik, az lepattanhat, ha az élére koppan, akkor kitörhet belőle egy kis darab. De ezek javíthatók, csak munka kérdése, nem kell kidobni a kést.

Az a kő teljesen jó lesz élezéshez. Fontos tudni róla, hogy csak teljesen átázva szabad használni (10 percet kell víz alatt tartani élezés előtt), és a vizet rendszeresen kell rá locsolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2337) balage25 válasza schawo (#2336) üzenetére


balage25
senior tag

Jelenleg német késeim vannak, de belekóstolok egy kicsit a japán stílusba is. Rendeltem két qing kést is az aliexpresszről, azokból amit itt a topikban ajánlottatok.

Mennyi idő alatt szokott megérkezni?

[ Szerkesztve ]

(#2338) schawo válasza balage25 (#2337) üzenetére


schawo
titán

Az enyém 3 hét alatt jött meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2339) peestike


peestike
senior tag

nekem egy hete jött meg aliról ez a kizer.
33 usd volt kuponnal.
itthon is elérhető, de árban azért nem ugyanaz: például
fogása nagyon jó, penge tökéletes, könnyen jár, középre zár. nagy bevetéseken még nem volt, csak evés volt vele, madzag vágás, akácfa nyárs vágása, hegyezése.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2340) Digitalpimp válasza schawo (#2325) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Már nagyon várom a beszámolódat, remélem innen már nem sok idő.

2331: Ez is nagyon szép, mostanság vetted, vagy már régebbi?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2341) schawo válasza Digitalpimp (#2340) üzenetére


schawo
titán

Kábé egy éve van meg a Buck. Hivatalnak vadászkés, de konyhában is jól működik csontozáshoz, filézéshez. Csak átéleztem 22 fokról 13-15-re.

Én is várom már, kíváncsi vagyok milyen lesz a 63-as Nexushoz képest.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2342) schawo


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2343) Gargouille


Gargouille
őstag

Eddig csak olvasója voltam a topicnak, de most szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Van pár Ganzo késem (meg egy CRKT), és nagyon elégedett vagyok velük, ár/érték arányban is tökéletesek, meg nagyon tetszenek is a késeik. Egyetlen bajom, hogy sajnos mind nagyobb 8cm pengehossznál.

Kinéztem most egy 8cm-es pengéjű Ganzo-t (még épp a legális méret) és teljesen belezúgtam, de akárhol keresek rá, sehol nem rendelhető. Ez lenne az:

G724M

Kifejezetten a narancssárgát preferálnám. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudtok e esetleg olyan megbízható oldalt ahonnan még lehetne ilyet rendelni? Előre is nagyon szépen köszönöm. :R

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2344) Kasya válasza Gargouille (#2343) üzenetére


Kasya
nagyúr

Német Amazon esetleg?

(#2342) schawo: koszi, felvéstem a naptarba!

[ Szerkesztve ]

(#2345) Djuree


Djuree
félisten

hali.

tegnap vettem egy Auchan-os pontgyűjtős kést. kell pár jobb kés, mert amik most vannak azok rettenetek.
szeretnék valami jó élezőt venni.
mit ajánlotok? amit egy amatőr is tud rendesen kezelni, nehogy elbasszam a zélét. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2346) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

Ez a kés jó vétel lehet ? Alkalmi havi 1-2 használatra, túra peca ilyesmi.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2347) Gargouille válasza Kasya (#2344) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez a 720 amit linkeltél, ilyenem van (9cm-es pengehossz). Sajnos amazonon nem találtam és gearbest, fasttech-en sincs. Ettől függetlenül nagyon köszönöm!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2348) gyapo11 válasza Djuree (#2345) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Linkek nélkül, a lényeg, hogy ne vegyél késgyilkos élezőket, amiken egy völgy van és oda kell illeszteni a kés élét és végighúzni. Mindegy hogy kerámia, acélkarikák, keményfém lapka van benne, vagy motorral hajtott kő.
Ezek helyett vehetsz egyszerű követ, lehet kétoldalas is, hátránya, hogy kézzel kell tartani az élszöget, vagy esetleg a pengehátra rakott támasztékkal. Ugyanez a gyémántos lapok is.
Vagy vehetsz az élezést segítő eszközt. Ilyen a Sharpmaker, vagy a Lanskynek is van hasonló, ferde lyukakban vannak a kövek, és a kést függőlegesen tartva kell rajtuk húzogatni az élet.
És vehetsz Lansky élező rendszert, ezen a kés be van fogva két lap közé, és a köveket pálcás vezetéssel kell az élen húzogatni.
Csak a szabad kezes kő és a pálcás Lansky biztosítja azt, hogy az él minden pontján azonos erővel nyomódjon a kőhöz.
A ferde köves élezők 1-2 élszöget tudnak, a pálcás Lansky van 5-6 lyukas, ez ennyi féle élszög, vagy van szabadon csavarral rögzíthető, ez bármilyen élszöget tud a két szélső érték között. A szabadkezes kő bármilyen szöget tud, csak be kell gyakorolni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2349) Djuree válasza gyapo11 (#2348) üzenetére


Djuree
félisten

köszi. nem is olyan egyszerű ez. van fenőkövem, de szerintem én csak elb@szni tudom vele a késeket. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2350) gyapo11 válasza Djuree (#2349) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az a baj, hogy valamennyi kézügyesség nélkül nem lehet hibamentesre fenni. Bármelyiken ha nem egyenletesen húzod, akkor valahol több anyagot szed le, máshol kevesebbet, hullámos lesz az élszalag, sima nyomásra nem vágja el az anyagot a deszkán.
A legkíméletesebb a kerámia két ferde korongos élező, de ez tényleg csak fenésre jó, az életedet megunod, ha ezzel akarsz pl. élszöget beállítani. Szerintem hasonló (nekem nincs) a Sharpmaker, simogatós, nem haladós, meg a Lansky ferde köves és összes másolata is.
Akkor marad a pálcás Lansky és másolatai, azzal csak úgy tudod elrontani, ha egy helyen tovább csiszolod, vagy egy helyen nagyobb erővel. Ennél csak arra kell figyelni, hogy azonos erővel a teljes élszalagon, viszont nagyobb késeket több fogásból ér át, és minden fogásnál azonos erő azonos ideig.
Viszont egy nagyobb kövön az egész élet végig szoktuk húzni, tehát a teljes élszalag egyenletes lesz, sehol semmilyen hullámosság nem alakulhat ki, de az élszögre figyelni kell. Vegyél egy távtartót a pengehátra, és máris adott az élszög, köved meg már van.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.