Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) balazs1956 válasza lumpy92 (#2750) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Honnan, és mennyiért volt akciósan?

(#2752) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Sziasztok !
Nekem is megérkezett a Domin, ezúton köszönöm, hogy jeleztétek az akciót :R Az enyém k...a éles, nincs vele hiba. Ha netán hasonló akció lesz Geminire, ne tartsátok vissza magatokat !

(#2753) schawo válasza balazs1956 (#2751) üzenetére


schawo
titán

Aliexpress Kizer márkabolt (Kizer Cutlery Store és Kizer Knife Store, ugyanaz két néven) és mindkettő 15 dollár volt, egyszeri, különleges akcióban, ezúton is köszi a fórumtárs észrevételét. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2754) balazs1956 válasza schawo (#2753) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm!
Sajnos lecsúsztam róla:((
Majd talán legközelebb...69 dollárt nem adok érte!

(#2755) schawo válasza balazs1956 (#2754) üzenetére


schawo
titán

Ajánlom a Kesmecet, 38 dollár. Nekem ma hozza a posta, ha megjött beszámolok róla. És jön ma egy Kizer Sealion is a Bladesmith sorozatból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2756) MittuDomain_ válasza schawo (#2755) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na ez egy emlékezetes kés. :)
Egy barátom barátnőjének iszonyatosan elvágta a kezét, mert nem vette komolyan az "óvatosan vele" figyelemztetést.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2757) Lacerta válasza balazs1956 (#2754) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nagyon várom a 11.11-et, titkon remélem, hogy akkor beakciózzák a Begleitereket. :D

(#2758) schawo válasza Lacerta (#2757) üzenetére


schawo
titán

Domin a Begleiter v2, csak más nevet kapott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2759) schawo válasza MittuDomain_ (#2756) üzenetére


schawo
titán

A Sheepdog?

Egy jó kést komolyan kell venni. Már ő is tudja, ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2760) MittuDomain_ válasza schawo (#2759) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem, a 38 dolcsis amit linkeltél.
De tényleg marha jó kés, kipróbáltam én is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2761) Au-Laci válasza schawo (#2749) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

SKG 24 lett belőle. Meglátom milyen lesz.
Áfa értékhatár az darabonként értendő vagy az adott csomag összértékére?

---- AuLaci ----

(#2762) balazs1956 válasza schawo (#2755) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást, várom a szubjektív véleményedet a késről! Esetleg összehasonlítva a Kizer Minivel.

(#2763) schawo


schawo
titán

Fentről lefelé:

Sealion by Ullrich Hennicke
Domin
Kesmec
Sheepdog by Chris Conaway

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2765) schawo válasza schawo (#2763) üzenetére


schawo
titán

Kesmec: hatalmas kés, jóval nagyobb, mint a többi. A markolat kidolgozása nagyon jó, sehol egy durva él, sehol egy sorja, mint mondjuk a Fura késnél. A csapágyazás szorosabban jár, mint a Dominnál, kissé nehezíti a nyitást-csukást. Próbáltam lazítani a csavaron, nem segített. A penge jól kidolgozott, nincsenek durva élek, jó megfogni.

Gyári élezésben egyik Kizer (még a 100 dolláros) sem közelíti a Buck Spitfire-t. A Buck backlockos anna minden előnyével és hátrányával, és a nagyobb erő ellenére könnyebben nyitható egy kézzel mint a Domin és a Kesmec. Persze a két gördülőcsapágyas Kizer (juhászkutya és fóka) ebben messze a legjobb.

A Sealion titán markolata selyemfényű homokfúvást kapott, nagyon kellemes kézbe venni, mintha bársonyból volna. Járt hozzá cipzáras, digi-camo mintás szütyő, keméyn doboz, puha papírdoboz, és dupla méretű mikroszálas kendő.

Azt természetesen nem is kell mondanom, hogy az összes Kizer szépen középre záródik, nem lötyög, nem kotyog, és mind irtó masszív darabnak tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2766) MittuDomain_ válasza schawo (#2763) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nagyon szépek így együtt. Az a Kesmec majdnem fura gear méret így elsőre, le tudnád őket fotózni együtt?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2767) Lacerta válasza schawo (#2758) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Szerintem a Domin, az Domin, a Begleiter, az meg Begleiter.
Más méret, más kialakítás, más stílus a kettő.

A Begleiter V2 a kőmosott pengés, barna vagy kék nyéllel. A V1-esek a titán bevonatú pengések, azok a hamarabb is jöttek ki.

(#2768) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Tegnap kihozta a postás a Sheepdogot.
Nem volt időm nagyon nézegetni, de az látszik, hogy nem zár nélküli prototípus. :DDD
Az olajat nem sajnálták róla, utoljára orosz cuccokon láttam ennyit, de az még az elmúlt évezredben történt, és ők rutinosan zsírpapírt is használtak emiatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#2769) schawo válasza MittuDomain_ (#2766) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2770) lugosi válasza Lacerta (#2768) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, a régi jó öreg 80-as évekbeli bicskám, ami tiszta olajosan, zörgő zsírpapírba volt csomagolva! :) Mondjuk még mindig megvan, sőt napi szinten használom is. Nálam elég sokat kibírnak ezek, ezért nagyon ritkán is veszek kést, csak csodálkozok, hogy ti mennyit vesztek :D

(#2771) MittuDomain_ válasza schawo (#2769) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Köszi, szépek mind a ketten, azért látszik, hogy a Kizer komolyabb széria, de nem akkora a különbség. Méret kb egál, a kidolgozásáról beszéltél, az acél különbségeit pedig tudjuk kb.:)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2772) schawo válasza MittuDomain_ (#2771) üzenetére


schawo
titán

Nincs ég és föld különbség. A Fura nagyon jó vétel. A csapágyazása még jobb is.

A Kizer szép ajándékdobozban jön törlőkendővel. Ha valaki ajándékba szánja, akkor inkább azt, 38 dollárért az is marha jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2773) schawo


schawo
titán

Megjött a kickstarteres (kábé fél éve rendelt) Orlo hámozókésem. Szép kidolgozás, jó éles, szép doboban. 15 dollár volt, megérte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2774) gyapo11 válasza schawo (#2773) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Érdekes, hogy a hegytől a penge tövéig keskenyedik az élszalag. Vajon ez a változó élszög miatt van? Vagy miért lehet?
A Kizeren szép egyenletes.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2775) schawo válasza gyapo11 (#2774) üzenetére


schawo
titán

Ez azért van, mert a penge leélezése (a másodlagos élezés) nem tökéletes, és nem egyenletes a penge vastagsága az élszalagnál. Előfordul :) Ez egy 15 dolláros kis szériás kés, a Kizer meg egy 100 dolláros.

Másik hibája, hogy a nyélben a fém rögzítőcsapok kiállnak a pakkafa síkjából 1-2 tizedmillimétert.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2776) gyapo11 válasza schawo (#2775) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ezért vékonyodik a pengehát is a hegy felé, hogy a leélezés az élszalagnál egyenletes vastagságot adjon. De akkor itt ezt elrontották.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2777) schawo válasza gyapo11 (#2776) üzenetére


schawo
titán

persze, nem lett tökéletes

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2778) Lacerta válasza Lacerta (#2768) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Na megnéztem én is a juhászkutyát, elképesztően jó minőség, és príma az élezése is, viszi a szőrt a kezemről, mint a borotva. Középre zár, és nagyon-nagyon patent a nyitás-zárás.
Az olajat takarítottam egy darabig, alkohollal is, a résekből is, még mindig büdös, de legalább már nem maszatol. :)

Egy zsinórfurat szerintem elfért volna valahol rajta, főleg mert ilyen kicsi. Valamelyik távtartóra rá lehet ugyan hurkolni egy madzagot, ha nagyon kell, de jól meg kell húzni, nehogy belevágjon a penge. Viszont a zsebklip legalább jó szoros, nem olyan egyszerű elhagyni a kést, ha be van akasztva.

Unboxing videókban látom, hogy adnak hozzá tépőzáras C01C feliratú matricát, az enyémben nem volt, gondolom, a tiétekben sem? Nem mintha 15 dollárért olyan nagyon hiányozna, de azért mégis, na. :)

Szóval jó kis bökő ez, már csak azt kellene kitalálnom, hogy mire tudom használni legjobban. Vagy egyáltalán. :DDD

(#2779) schawo válasza Lacerta (#2778) üzenetére


schawo
titán

C01C nálam sem volt

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2780) Lacerta válasza schawo (#2779) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Biztos csak a promós cuccokhoz adnak.
Elemlámpáknál többször tapasztaltam, hogy a promózott, reviewra kiadott példányok gazdagabb felszereltséggel / jobb minőségű tartozékokkal mennek ki, mint amit élesben megvesz az ember.
Erről mondjuk leszokhatnának a tesók. :(((

BTW, ez a mini bárd forma mire alkalmas? Miben a legjobbak ezek a kések? Az oké, hogy hihetetlenül cool a kinézete, de ezen túl? :D
[ Nem volt még ilyen bicskám, most is csak az ára miatt vállaltam be. ]

(#2781) schawo válasza Lacerta (#2780) üzenetére


schawo
titán

szerintem faragni lehet jó

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2782) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2778) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hogy mire lehet használni, azon én is gondolkozom, mondjuk cserébe legál/EDC méret, csak az alakja nem nagyon EDC.
Viszont drabális, nem fog eltörni akkor sem, ha mondjuk gyújtóst kell vele hasogatni,

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2783) schawo válasza MittuDomain_ (#2782) üzenetére


schawo
titán

Legál méretben "mindenvivős". Tulajdonképpen ennyi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2784) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2782) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Viszont drabális, nem fog eltörni akkor sem, ha mondjuk gyújtóst kell vele hasogatni,

Túl rövid, hogy az ütőfával rendesen rá lehessen húzni. :DDD
...de mondjuk betonacélt tutira lehet vele hasítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#2785) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ez a kenyérvágó kés itt elég jó áron van: [link]
Illetve a kis Kai is: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2786) M@rdel


M@rdel
őstag

Ehhez a Böker-hez hasonlót nem láttatok valamelyik kínai gyártó kínálatában?

(#2787) Dzsedáj válasza M@rdel (#2786) üzenetére


Dzsedáj
tag

A Buck-nak van hasonló és ha jól látom feleannyi.

Bocs most látom hogy kínait keresel, sorry.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2788) M@rdel válasza Dzsedáj (#2787) üzenetére


M@rdel
őstag

Jól értetted, az ár miatt írtam a kínait! :)
Kösz!

(#2789) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Hátha valaki fantáziát lát benne: Indiegogo keychain "sword"

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2790) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

panaszkodó email, sry...

Normális, hogy a juhászkutya már egy hete megjött, a Dominon - amit korábban rendeltem - viszont még mindig ül a posta? A 4 napos miatt jó esetben is legalább 10nap késéssel vágom el vele a kezem.

Csak én várok még, vagy már mindenkinek megjött az összes Kizer amit rendelt?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2791) schawo válasza MittuDomain_ (#2790) üzenetére


schawo
titán

van követőd, nem?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2792) MittuDomain_ válasza schawo (#2791) üzenetére


MittuDomain_
őstag

de, mondjuk akkor sem értem, hétfő óta már a postánál van...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2793) Au-Laci válasza MittuDomain_ (#2792) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Azért mert a követő azt írja még nem biztos, hogy a postánál van. Volt olyan csomagom amire azt írta, hogy a postánál van, és még Magyarországra sem ért be. Amikor a külföldi elosztónál (Zurich-be van) szelektálják melyik országba megy, ott regisztrálják be, hogy átadják a magyar postának. Onnantól kezdve azt jelzi, hogy a postánál van, sajna nem elég pontos a rendszer. :-)

---- AuLaci ----

(#2794) schawo válasza MittuDomain_ (#2792) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy kiválasztották vámolásra. Ne aggódj, a fa alá akkor is befér. ;] :O

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2795) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Nem olyan hű, de régen találtam erre a fórumra és csak olvasója vagyok szinte. A késeket, bicskákat szeretem, nem mániákusan, de az átlag emberektől talán kicsit jobban. Nem vagyok annyira benne a márkákban, az acél fajtákban meg még ami hozzájuk kapcsolódik (pl. élezés) még úgysem. Szóval, néhány nevesebb késmárkát ismerek, de mint amit itt olvasok pl. Kizer, nem is hallottam. Először nevéből adódóan azt hittem valami német gyártmány. Mikor utána néztem és láttam kínai, volt ám meglepődés. Meg mikor utána néztem az áruknak. Mi a jó francért ilyen drágák? Emlegettétek itt a Sheepdogot és még képet is raktatok be róla. Egészen más formájú bicskákhoz szoktam, de ez már annyira bizarr kinézetű, mondhatnám csúnya, hogy már gyönyörű. Meg is ragadott egyből. Viszont látom, hogy a minit is horror áron árulják 60-70€. A nagyról meg nem is beszélve, 230€🤪Befektetnék egy ilyenbe ha nem lenne ilyen horror ára. Igaz nem is tudom a pengéjéből adódóan mire is tudnám használni 🙄

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#2796) MittuDomain_ válasza snakebait (#2795) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az itteni tagok a Sheepdog mini-t 15 USD-ért vették ám. ;)

Nem, nem elírás, volt egy egyedi akció, aminek keretében ennyiért volt ez és a Domin is (maximum 1/fő), talán Lacerta linkelte, ezúton is köszönet! :R
4.183,- Ft-ot röhögve megért darabja, ezért került hirtelen ennyi az országba. Hétfőn megnéztem a termék oldalt ahol akcióban volt, 43 rendelésből 30 magyar volt, szerinted?;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2797) balage25 válasza MittuDomain_ (#2796) üzenetére


balage25
senior tag

A kicsi sem rossz, de a nagy sheepdog az nagyon tetszik nekem is. Meg gondolkodom rajta, mert $167 azert nem keves penz. Lehet majd itt is akcioznak, akkor biztosan benevezek egyre.

(#2798) peestike válasza MittuDomain_ (#2790) üzenetére


peestike
senior tag

Nemrég nekem 17 napig ült a csomagon a posta. Ügyfélszolgálattal beszéltem, persze csak a lerázó szöveg ment. Elvileg írt emailt, hogy nézzenek rá a csomagra.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2799) schawo válasza snakebait (#2795) üzenetére


schawo
titán

A Kizer egy néhány éves kínai késgyártó, akik lovasrohammal bevették a piacot. Az olcsó késeik nagyon jó minőségűek jó anyagminőséggel (mint mondjuk a Domin), a közepesen drága késeiket neves kovácsműhelyekkel tervezetették (ilyen a Mini Sheepdog is, amit a Sheepdog kovácsműhely vezetője tervezett), a drága késeiket pedig prémium anyagminőség jellemzi (titán markolat és S35VN szuperacél).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2800) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Tegnap kézbe kaptam az én Dominomat is.
Az enyém is szoros.
Az ergonómiája egy picit lehetne jobb, nyitáskor ha megcsúszik a hüvelykujjam a nyitópöckön, mindjárt a penge élére röppen.
A többi késemnél nem tapasztaltam ilyet, meg is lepett erősen, lehet, hogy a penge lazítása segít rajta, de elmulasztani nem fogja.

Szóval mégiscsak a Begleiter kéne. :D
Lehetőleg 15 dollárért. :))

[ Apropó, lesz belőle hamarosan S35VN változat titán panellel. De valószinűleg nem fog tetszeni a színe. :DDD ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.