Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) demars válasza ZolkoW (#1247) üzenetére


demars
addikt

Ma dumáltam egyik kollégámmal, neki több, mint 40 db bicskája van, szépen sorban vitrinben tartja őket. Szeretne venni egy élezőt és ajánlottak neki egyet a wish ről. Vásárolt már onnan valaki?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1252) schawo válasza demars (#1251) üzenetére


schawo
titán

Wish az egy kínai "olcsóbolt". Mint a gearbest, vagy a banggood.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1253) demars válasza schawo (#1252) üzenetére


demars
addikt

Igen, rájöttem közben. Csak az zavart meg, hogy folyton applikációt akarnak a nyakamba varrni, online webes felületet nem találtam. Így nem tudom megnézni a kínálatot sem :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1254) lugosi válasza schawo (#1242) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mostanában én is arra gondolok hogy jó lenne egy 3000-es kő, mert most 1000-es és 6000-es van nekem nagy kőben (kicsi van másmilyen, meg kerámia rúd), de a 6000-es elég korlátozottan használható. Max a 3000-es tényleg jó.

(#1255) schawo válasza lugosi (#1254) üzenetére


schawo
titán

én sorom is: 1000-3000-6000

Meg múlt héten jött 10000-es feliratú kínai, ami max 2-300-nak felel meg, olyan durva :Y

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1256) K Norbi


K Norbi
addikt

Megjöttek a kések, jó cucc csak ajánlani tudom a Victorinoxt :K

[ Szerkesztve ]

(#1257) K Norbi válasza K Norbi (#1256) üzenetére


K Norbi
addikt

Holnap meglesem az enyém tud e ilyet [link] bár még új :D [link]

(#1258) Digitalpimp válasza K Norbi (#1257) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha jól megélezed, biztos. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1259) demars válasza schawo (#1255) üzenetére


demars
addikt

Visszakeresve olvastam, hogy ajánlották itt a Ruixin Pro 3 élezőt. Tetszetős és nem is túl drága.
e-bayről rendelném, és ott a képek alapján kétféle állvánnyal láttam. Fekete aminek a lefogatása tapadókorongos, illetve fém vázas ( fém színű ;) ), aminek ha jól látom csavaros a rögzítése ( rögzítéshez eszközt nem láttam, remélem nem kell átfúrni az asztalt).
Aki használ ilyet melyiket ajánlja? A tapadó korongok kellően rögzítik? Nem mozdul el?
Vagy a másikat le lehet fogatni fúrás nélkül, csak a képek nem adják vissza?

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1260) K Norbi válasza Digitalpimp (#1258) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó egyáltalán az ennyire éles kés? Úgy értem nem veszélyes? :D

(#1261) demars válasza K Norbi (#1260) üzenetére


demars
addikt

A félig éles vagy életlen kés veszélyesebb! Azzal nem tudsz vágni, nyeszetelsz és akkor fogod magadat megvágni vele!
Évi 10-15 disznót levágunk, folyamatosan hordjuk a késeket élezésre (hentes dick és swibo kések). :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1262) schawo válasza K Norbi (#1260) üzenetére


schawo
titán

Minél élesebb, annál inkább ott lesz a penge, ahova te irányítod. Nemfog megcsúszni, megszorulni, megugrani. Ha jó helyre irányítod, akkor nem veszélyes. Ha rossz helyre, akkor veszélyesebb, mint a vajazó kés :DDD

Azért a múltkor megskalpoltam az egyik ujjamat, lehámoztam róla a körmöm felét. Mert picit rossz helyen vezettem a késemet. A bőrömet nem vágta meg, mert annyira azért nem vezettem rossz helyen. :)) Az életlen kés teljesen lecsúszott volna róla (de azzal még most is ott dekkolnék a deszka mellett), a kicsit éles pedig félbevágta volna az ujjamat is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1263) ZolkoW válasza demars (#1259) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem a fém van, a tapadókorongos nem volt szimpi, figyelembe véve, hogy a műhelyben akartam használni. konyhában jó lehet a korongos is, de készülj fel rá, hogy koszolni fogsz, tehát azt mondom, nekem jó döntés volt a műhely :)
eleinte 1 vagy 2 pillanatszorítóval rögzítettem a munkaasztalhoz, de azóta egy nehezebb deszkadarabra csavaroztam, amire ragasztottam 4 gumilábat. nem olyan stabil, mint előtte, de használható, és csak odarakom az asztalra.
teljesen rögzítés nélkül elég esetlen lehet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1264) K Norbi


K Norbi
addikt

(#1261) demars
(#1262) schawo
Így már világos, köszönöm. :R És élezni amiket linkeltetek köveket fentebb azok jók az én késemnek is?
Lehet venni ilyen élezőt is, ez is jó?

[ Szerkesztve ]

(#1265) ZolkoW válasza K Norbi (#1264) üzenetére


ZolkoW
őstag

[link]
kapcsolódik, de nem mint "expert" linkelem, hanem csak mint aki nem olyan rég megtalálta,és elolvasta :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1266) demars válasza ZolkoW (#1263) üzenetére


demars
addikt

Köszi, ez jó ötlet. Deszkára rögzíteni.
Holnap megrendelek egy szettet, bár sztem nem ér ide már idén.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1267) demars válasza demars (#1266) üzenetére


demars
addikt

Meg is rendeltem. Bár a kövek nem túl bizalom gerjesztőek, így kerestem külön hozzá egy 3000 -es és egy 5000-es követ.
Azt hiszem ennyi bőven elég lesz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1268) K Norbi válasza ZolkoW (#1265) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

(#1269) Digitalpimp válasza K Norbi (#1260) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

De, veszélyes. Viszont, ha megvágod magad véletlenül - ne történjen - , akkor:
1., Először észre sem veszed. :) 2., Nagyon szép egyenletes, vékony heg marad utána. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1270) schawo válasza Digitalpimp (#1269) üzenetére


schawo
titán

:)) :C Ez is abszolút igaz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1271) demars válasza schawo (#1270) üzenetére


demars
addikt

Észre sem veszed , tehát nem fáj! :B
Akkor eszmél fel a mókus mikor már tocsog a vérben! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1272) K Norbi válasza Digitalpimp (#1269) üzenetére


K Norbi
addikt

Éles tényleg faszább :K Jobban irányítható.
Vágódeszkát tudnátok ajánlani? Bambusz? Tölgy? Honnan érdemes venni ahol olcsó?
Ja meg késtartót :D

[ Szerkesztve ]

(#1273) Digitalpimp válasza K Norbi (#1272) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nézd meg nagyobb kínai vegyesboltokban, ott szokott lenni legtöbbször bükk. Jó a tölgy, kőris, akác stb. egyéb kemény fajták, vagy táblásított anyagot venni fával foglalkozó boltokban. Esetleg még lépcsőlap a barkácsboltokból, de nézz szét, mert árban hatalmas szórás van. A múltkor vettem kínaiban egy kisebb deszkát zöldségfélét vágni, a madaras teszkóban ugyanaz kétszer annyiba került. :Y

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1274) demars válasza Digitalpimp (#1273) üzenetére


demars
addikt

Miért jó a keményfa deszka? Jobban csorbítja a kés élét!
Otthon "puha" fából készült deszkáink vannak, a nagy csontozó ( daraboló) tönk is nyárból van. Meg persze a bontószék ( asztal) vastag 8-10 cm es lapja is nyárfa ( régi öregek is abból készítették).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1275) Digitalpimp válasza demars (#1274) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A nyárfa is attól, hogy puha fának minősül nyersen, mikor kiszárad azért elég kemény tud lenni, cserébe könnyebb mint a keményfák, és nyersen szuperül faragható. Régen ezért készült belőle sok eszköz - kanál, tál, teknő stb. És szintén nem tesz hozzá az ízekhez, lehet rajta dolgozni. Van nekem is belőle egy közepes deszka, de van mellette tölgy, bükk, dió, kőris is. Dolgoztam a faiparban bő 6 évig. :D

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1276) demars válasza Digitalpimp (#1275) üzenetére


demars
addikt

Tudom, ezért is jelöltem a puha szót :K
Csak furának találom, hogy keményfa deszkákat vesznek "késes" emberek. Lehet, hogy kicsit én gondolom túl a dolgot, csak belém ezt nevelte az élet. :)
Egyébként hentesek műanyag tőkét használnak iparban, ugye a takaríthatóság és higiénia miatt.
Egy maszek hentes ismerősöm viszont úgy csináltatott tőkét, fából és ha jól emlékszek az is kőrisből van ( tartóssága miatt).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1277) K Norbi válasza Digitalpimp (#1273) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :) Lucfenyőből jó lenne? Az puha fa.

[ Szerkesztve ]

(#1278) Digitalpimp válasza demars (#1276) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az ipari felhasználás más, ott az előírások miatt kell a műanyag, ott még a kés nyele sem lehet fa, plusz minden húsfajtát - disznó, szárnyas, hal - külön késsel kell vágni, ezért vannak a különböző színű nyelek.
Az más kérdés, hogy többször bizonyították már, hogy a fa deszka mégis higiénikusabb, de hát az előírás az előírás. :)

K.Norbi: Nem, mert az puha is marad szárazon is, meg elég gyantás ahhoz, hogy ne akarj szeletelni rajta. :)

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1279) K Norbi válasza Digitalpimp (#1278) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor milyet nézzek ami extra kés barát? Vagy annyira egyik sem az?
Bambusz? De az tán kemény.

Tescoba láttam 3000Ft ért Tölgyet. De mondom az kemény..
Így előbb érdeklődik itt aztán vásárolok.

[ Szerkesztve ]

(#1280) K Norbi


K Norbi
addikt

Bambusz fasza lesz! [link]
vagy kivágom a cseresznyefát és gyártok. :DDD

(#1281) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezeket lőttem [link] [link] [link]

(#1282) Digitalpimp válasza K Norbi (#1280) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Amennyiben profi vágódeszkát szeretnél készíteni profi módon, innen ellesheted: [link] :DD

Jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1283) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,

karácsonyra néztem ki egy klassz kis kést. már egy ideje szeretnék egyet. ami néhány hónapja megfogott annál inkább a design volt az érdekes, instagramos reklám volt (knifebox).

ez lesz az első késem. tegnap kicsit lapozgattam, tartottam attól, hogy nem ér ide karácsonyra, lényeg a lényeg, hogy egy Böker Magnum Black Spear lett kinézve.

kicsit tájékozódni szeretnék, ez milyen darab? jónak számít? max 10e-ig van rá büdzsé.
taktikai, vagy zseb kés? mitől lesz egy kés taktikai kés?

köszönöm

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1284) K Norbi válasza Digitalpimp (#1282) üzenetére


K Norbi
addikt

Inkább megveszem :D

Kérdés!
Ezek között mi a különbség? Látom a nyél másabb.[link] [link]
Mi az a Fibrox?
Funkciójukban miben másak?
pl zöldséget aprítani melyik a jobb? Meg vagdosni.

Szélesebbnek van előnye? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1285) K Norbi válasza K Norbi (#1284) üzenetére


K Norbi
addikt

Egy ilyet kifogok próbálni [link] és ennek a késnek nehezebben csorbul ki az éle?
vagy mit jelent a VG-10 acél?

(#1286) lugosi válasza D@niel (#1283) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sok mindenre szokták azt mondani, hogy taktikai, pl a penge színe, bevonata, szerintem ezek inkább a látszólagos dolgok, ami talán lényegesebb, hogy milyen a hegy kiképzése, azaz szúrásra mennyire alkalmas.

(#1287) schawo válasza K Norbi (#1285) üzenetére


schawo
titán

A VG-10 az egyik legjobb japán rozsdamentes pengeacél. Közepesen rozsdamentes, magas széntartalmú (tehát jól élezhető) és meglehetősen kemény (tehát jól tartja az az élét).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1288) K Norbi válasza schawo (#1287) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi, akkor amik ebből készülnek profi kések.

[ Szerkesztve ]

(#1289) schawo válasza K Norbi (#1288) üzenetére


schawo
titán

Mindig függ a kovácsolástól a végeredmény minősége, ezért is van vg10 acélos kés tízenpár ezertől párszázezerig. Nem hiszem, hogy a "filléres" Tojirókat az alapműveleteken túl kezelnék. De azért jó a vg10, mert komoly megmunkálás nélkül is már használható anyag, olcsóbb késekben is jól teljesít.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1290) demars válasza schawo (#1289) üzenetére


demars
addikt

A pengébe nem látni bele, akár a drágább késnél is lehet olcsóbb penge. Persze jó esetben nem ez a helyzet.
Minden esetre ezek a hajtogatott pengék nekem nagyon tetszenek, egyet majd behúzok. De csak ünnepek után, már úgy sem ér ide.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1291) lugosi válasza demars (#1290) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"akár a drágább késnél is lehet olcsóbb penge"

Ez mondjuk így ahogy van igaz! ;)

Mondjuk szerintem kimaradt egy "jobb" a mondatból, de anélkül nem lehet belekötni, az biztos. :)

Vettem egy karbon opinelt. Nagyon rossz volt a gyári élezése. Egyik oldalra teljesen elhajló sorja volt rajta. Mondjuk nem bánkódok rajta túlzottan, mert a kicsomagolás után úgyis meg akartam fenni, de így élezni is kellett. Annyira sorjás volt, hogy szabályosan akadt a fenőszíjon. Oké, nem volt több 5 percnél megoldani, de azért figyelhetnének erre jobban is, még akkor is ha olcsó kés.

(#1292) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Dobok fel pár anyagot, lehet olvasgatni, összehasonlítani fémeket, csiszolóanyagok jelölését.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1293) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#1292) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A 2-6. linkek elejéből töröljétek ki a http://, és a https után tegyetek egy :-ot, akkor jó lesz a link. Nem tudom miért ilyen érdekesen illesztette be, bocsi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1294) sebo válasza Digitalpimp (#1293) üzenetére


sebo
tag

Meg a %20 -at törölni a https elöl.
Amúgy köszönjük :K

Szerk:
Ha már leszedtem őket... :)
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1295) demars válasza sebo (#1294) üzenetére


demars
addikt

Úgy úgy! Telefonról néztem volna ezeket, de nem tudtam.

Köszi az infót és a jó linkeket, mindenkinek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1296) MurdR


MurdR
veterán

Ganzo G704 Gearbesten 10USD, APP only!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1297) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Ez milyen évtizedből lehet?:
[kép] [kép]
"C. Duisberg
Solingen" - a felirat rajta.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1298) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Kés élező szett után kutatok,méghozzá olyan után,ami akár egy évtized múlva is tökéletesen használható lesz.
Előre is köszi az ajánlatokat.

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#1299) demars


demars
addikt

Tegnap megérkezett a szögsegéd. Nagyon gyorsan ideért.
Már várom a fenő szettet meg a plusz köveket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1300) demars


demars
addikt

Ma jött ismét csomag, skg-27 kő.
Néztem videókat a fenésről, de picit összekuszált lettem.
Most akkor éllel előre kell fenni, vagy az élt húzva?
Ezer féle lehetőség van a YT -on, mindenki máshogy csinálja.
Vagy mindegy, ahogy jobban bejön?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.