Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) schawo válasza K Norbi (#1200) üzenetére


schawo
titán

VG10-es Tojiro? Persze, hogy jóféle :) Nyugodtan veheted is.

Itt van Tojiro Santoku kicsit könnyebb változatban, kicsit olcsóbban: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1202) jookomak válasza schawo (#1201) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem a penge és a nyél találkozásánál nem túl ergonomikus, ha "pinch grip" módon szeretnéd fogni. Akkor már inkább ez a modell: [link]Igaz, kicsit több, mint az említett 15k-s keret.

(#1203) schawo válasza jookomak (#1202) üzenetére


schawo
titán

28000 forint, ha megáfázzák. Nem csak kicsit több :DDD

Nyilván a belépő modell nem lesz olyan jó, de másik gyártónál sem találni 15-ért (áfás) jobb nagy Santokut VG10-zel :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1204) jookomak válasza schawo (#1203) üzenetére


jookomak
őstag

Ex-navosként duplán gáz, hogy nem számoltam vele. :D
Mindenesetre a 140 mm santokuban már nagyon kicsi. Akkor már inkább egy jó gyuto: [link]

Ha valaki amúgy kicsit drágább japán kést szeretne venni, akkor ezt az oldalt maximálisan ajánlom. Anno ems-el küldték, alacsonyabb összeget ráírva, én speciel megúsztam a vámáfát.

[ Szerkesztve ]

(#1205) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm mind kettőtöknek a választ, meg a linkeket :K
Még nézelődök mi a felhozatal.
[link] [link] de az élezés is sokat számít :)

[ Szerkesztve ]

(#1206) schawo válasza jookomak (#1204) üzenetére


schawo
titán

Amit linkeltem, ott 140 és 170mm-es is van, természetesen a nagyobbikra gondoltam :) De ez a Gyuto is kiváló.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1207) schawo válasza K Norbi (#1205) üzenetére


schawo
titán

Az élezés mindig számít. A legszarabb késeket is fel lehet élezni valamennyire. Azért a legjobb és a legolcsóbb kések között ég és föld a különbség. Egy vacak késemet akármeddig élezem, nem lesz elég éles. A másik, hogy meddig tartja az élét, mennyit lehet vele dolgozni, míg újra kell élezni. A filléres késekkel semeddig.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1208) schawo


schawo
titán

Jött egy 10000-es mesterséges kínai kövem. Nem tudom mit szívtak a kínaiak, de ez jó, ha 2-3000-es finomságú. Van 6000-es és természetes 10000-es jade kövem is, hát ez egy vicc azokhoz képest.

Ez kerülendő: [link]

Oké, értem én, hogy filléres követ próbáltam, hát meg is bukott, mint Rottenbiller.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1209) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok, nem igazán értek a késekhez. Szalonázáshoz, túrázáshoz, természetjáráshoz szeretnék venni egy ilyet: Ganzo F720

15,99USD mennyire értelmes vétel? Ár-érték rendben van? Esetleg alternatívák?
Segítséget előre is köszönöm.

(#1210) K Norbi válasza schawo (#1207) üzenetére


K Norbi
addikt

Holnap fekete péntek, meg jövőhéten is, ha valami helyi webshopba lesznek jó akciók késekre amik kihagyhatatlanok jöhetnek linkek. :D

(#1211) schawo


schawo
titán

Megjöttek a Higonokamik (kettőt rendeltem).

1. Nem lötyögős, hanem mindkettő szépen feszül a tokjában, nem lengedezik össze-vissza.
2. Higonookamik tokjáról írták páran (nyilván másik kovácstól származó darabokról), hogy a réztok éles, kényelmetlen. De ezekre nem igaz, szépen el vannak dolgozva, nem vágnak, jól rá lehet markolni.
3. A penge láthatóan szendvics szerkezetű, 3 rétegű.
4. Nincs agyonélezve. Nem mondom, hogy tompa, mert azért a papírt elvágja, de borotválkozni nem lehet vele. Este szépen megfenem, ha valóban aogami, ahogy az eladó mondja, az hamar kiderül, mert azt eszeveszett élesre tudom fenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1212) K Norbi válasza schawo (#1211) üzenetére


K Norbi
addikt

Neked aztán lehetnek jó késeid :K

(#1213) K Norbi


K Norbi
addikt

Kettő kés között mi a különbség? [link] [link]
Melyik mire való?

Melyik alkalmasabb
kenyeret zsömlét kiflit, sonka, kolbász, zöldségeket, csirkét boncolni.
Ez a sajátom lenne, 1 kés mind felett. hehe

A család meg kap valami szettet elég a nekik.
Mert tudjátok nem vigyáznak az ilyen kincsekre. Pl tányéron szeletelnek.
Akkor pontynak a fejére ráteszik a kést a másik élét Kloffolóval ütik.
Késgyilkosok :)

[ Szerkesztve ]

(#1214) schawo válasza K Norbi (#1213) üzenetére


schawo
titán

gjútó (gyuto) = európai hatású általános konyhakés
szantokü (santoku) = tradícionális japán általános konyhakés

Nem véletlenül a japánok is legjobban a gjútót szeretik, pedig van hagyományos formájú késük is. Ha csak egy mind felett, akkor gjútó. Hosszú, egyenes pengés, ami néha (itt is) az utolsó harmadában felfelé ívelődik.

Mutter kapott tőlem egy Shirogami pengés nakirit. Fél órán keresztül magyaráztam neki, hogy nem rakjuk mosogatógépbe, hogyan kell kezelni, mert nem rozsdamentes, és ezerszer a lelkére kötöttem, hogy ez nem bárd, hanem kés, mégha úgy néz is ki. Ne csapkodjon vele semmi keményet, mert összetörik. Pont nála voltam, amikor nagy csattanásokat hallottam a konyhából. Kimegyek, látom, hogy a nakirivel csapkodja a csirke farhátat. Mondom neki, hogy állj. Ránézek a késre, hát már szanaszét törte. 3 csapás, 3 ujjnyi kitörés. Gratuláltam neki, jó drága csirkefarhát pörkölt lett. Akartam adni neki egy gjútót is, de inkább hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1215) Digitalpimp válasza schawo (#1214) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Általában a család nőtagjainak kezébe nem való drága kés, mert annak a késnek kampec. :) Nekik kés-kés, oszt jólvan. Nálunk is csak én használom a jobbakat, le vannak tiltva róluk.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1216) K Norbi válasza schawo (#1214) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R akkor a Gyutot megrendeltetem.
Szegény kés nem volt hosszú életű, úgy látom tudod miről beszélek. :))

(#1215) Digitalpimp +1 :C

[ Szerkesztve ]

(#1217) schawo


schawo
titán

Higonokami A közelebbit megéleztem. Még nem vágódik rajta hasra a légy, de még két élezés, és kapaszkodót kell felszerelnem rá. Az eredeti élezése elég barbár. Nem csoda, hogy nem vág jól, nem tiszta az vágóél sem, szinte recés. Felélezve tökéletes.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1218) lugosi válasza schawo (#1217) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha az alsót élezted, akkor annak szerintem el van rontva az élszöge. Mit csináltál vele, hogy lett rajta még egy élszög a tulajdonképpen élszög kb. felénél?

(#1219) schawo válasza lugosi (#1218) üzenetére


schawo
titán

Egy élszöge van, csak ez egy szendvics penge. Amit látsz határvonalat, az a középső, kemény volfrámos-krómos szénacél mag és a külső puha vas köpeny elválasztó vonala. Az első késnél azért nem látszik, mert nincs felpolírozva, a durva gépi köszörű nyomai elfedik. De ha nagyon alaposan megnézed, annál is átsejlik kissé.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1220) schawo válasza schawo (#1219) üzenetére


schawo
titán

Most fentem még őket egy csomó ideig. Már sokkal tisztább a vágóél, és szebben vágják a papírt, meg még borotválkozni is lehet vele (úgy, ahogy), de meg sem közelíti a komolyabb (aogami vagy sirogami pengés) konyhakéseimet. Nagyjából egy VG10 szintjére tudtam felélezni, talán kicsit alá. Ami egy szénacéltól nem egy förgeteges eredmény. Lehet, hogy aogami, de nem igazán jól lett kovácsolva. Majd meglátom, hogy mennyire tartja az élét. Végül is olcsó zsebkésnek nagyszerű, ezzel nem egy kiló zöldséget kell felvágni julienre.

Aztán az is lehet, hogy a meredek élszög miatt nem lehet élesebbre fenni egy ilyen kést, még sosem volt ilyen meredek élszögű késem. Nem biztos, hogy a képeken látszik, de kb 3mm vastag a penge, és emiatt nagyon meredek az élszög. Cserébe viszont jól kell tartania az élét, gondolom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1221) demars válasza schawo (#1219) üzenetére


demars
addikt

Valóban látható a másiknál is.

Más: Ha esetleg akciós követ lát valaki, kérem ne tartsa magában! Kellene már egy jó szett, nem tudok dönteni, hogy mi legyen. Haidu, vagy más amit itt többen használtok. Ha szerencsém lesz kifogok valami jó kis akciót.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1222) K Norbi válasza schawo (#1217) üzenetére


K Norbi
addikt

Szépségek :R

(#1223) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Japán kések jó áron: szénacél: [link]
Kai nakiri: [link]
Egy olcsó készlet: [link]
Kai gyuto: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1224) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy kést 10ezerFt alatt. Nem nagyon vagyok otthon a témában, tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemes választani ezek közül? Igazából nem kell sok mindenre, csak megtetszettek a kések, és gondoltam beszerzek egyet. Az egykezes kinyitás jó lenne. :)

Böker Magnum Echo Charlie
Böker Magnum Urban Outback
Böker Magnum Satin Rainbow

Kinézetileg talán a Satin Rainbow tetszik a legjobban. Jó minőségű kések ezek egyálalán, vagy csak kínai vackok?
Köszi előre is! :)

S9+

(#1225) demars válasza Yasuo (#1224) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Böker jó minőséget képvisel. Ha tetszik vedd meg nyugodtan.
Vannak olcsóbb kínai "vackok" , kicsit olvass vissza, többen is vettek itt a fórumról GB -ről pl Ganzo kést.
Ezek jóval olcsóbbak, igaz várni kell rá pár hetet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1226) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Ismét egy kérdés, a családnak szeretnék összeválogatni egy normális késszettet.
Victorinox [link] vagy Fiskars legyen?
Esetleg mást tudtok ajánlani? Amik jók és nem túl drágák?

[ Szerkesztve ]

(#1227) Yasuo válasza demars (#1225) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Köszi a választ!
Hát sajnos a GB már nem játszik, mivel karácsony előtt jó lenne megszerezni.

De egyébként a fenti 3 közül úgy mégis melyik a használhatóbb, jobb? Gondolok itt a zárra, penge kidolgozottsága, stb..
Vagy ne keressek ezek között nagy különbséget?

[ Szerkesztve ]

S9+

(#1228) Digitalpimp válasza K Norbi (#1226) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Inkább Victorinox, a Fiskarst már csak a neve viszi. Esetleg még Icel, Tramontina, ezek nem olyan drágák.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1229) K Norbi válasza Digitalpimp (#1228) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi, utánuk nézek :)

(#1230) demars válasza Yasuo (#1227) üzenetére


demars
addikt

Mindhárom szinte ugyan az, szóval azt vedd ami tetszik!
Azt, hogy melyik a használhatóbb azt neked kell tudnod, te tudod, hogy mire szeretnéd használni! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1231) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Az valós, hogy a kerámia késeket nem lehet olyan élesre fenni, mint az acélokat, vagy csak én vagyok béna? :)
az anyag eltávolítása nem volt gond, van gyémántos fenőkövem, de nagyon sok pepecselés, és két különböző élszög kipróbálása után sem jött össze igazi borotvaél. ezután pár hagyományos kést megéleztem, ami mind sokkal jobb lett. Azt hittem, egyszerűbb eset lesz, gondolván, hogy a kerámia bizonyára nem sorjásodik. még szerencse, hogy csak ez az egy kerámia késünk van.
(gyárilag sem volt valami penge.)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1232) Digitalpimp válasza ZolkoW (#1231) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy a kerámia késeken gyárilag is inkább olyan mikrofogazott él van, mint rendes borotva. Gondolom ezt tudja tovább tartani érezhető élvesztés nélkül. Mondjuk nagyon drága még nem volt a kezemben, azok lehet másabbak.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1233) zoli03


zoli03
őstag

Venni akarok fenőköveket, de elakadtam, hogy milyet. Haidun gondolkodom (600/1200), vagy Kínából. Először Haidut akartam, viszont ahogy néztem, elég keskeny (kb 4 cm), a kínaiak meg 5-6 cm szélesek, ami másfélszer akkora, így gondolom nagyobb kést szögsegéddel egyszerűbb élezni rajta. Árban ahogy néztem, kb ugyanannyi lenne. Ti melyikre szavaztok?

(#1234) schawo válasza zoli03 (#1233) üzenetére


schawo
titán

Én eddig egy kínait vettem, borzasztó. Maradj a normális márkáknál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1235) zoli03 válasza schawo (#1234) üzenetére


zoli03
őstag

Na rosszul fogalmaztam, japán kő, csak eBay-ről/AliExpress-ről.

(#1236) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Szerintetek el lehetne valahogy intézni ezzel a webshoppal, hogy szállítsanak MO-ra is? Ez a kés kellene, és náluk kb 5000Ft, nálunk meg 11ezer... :(

S9+

(#1237) lugosi válasza zoli03 (#1235) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lennék meggyőződve róla, hogy azok japán kövek. Megbízható helyről vásárolj inkább egy kicsit többért.

(#1238) zoli03 válasza lugosi (#1237) üzenetére


zoli03
őstag

Ez is hamisítvány lenne?

[ Szerkesztve ]

(#1239) schawo válasza zoli03 (#1238) üzenetére


schawo
titán

Dehogy. De ez nem is Kínából van :) De egyébként itt egy kicsit olcsóbb: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1240) zoli03 válasza schawo (#1239) üzenetére


zoli03
őstag

De utána írtam, hogy eBay/AliExpress-re gondolok, nem Kínára :) . Korábbi hozzászólásodban írtad, hogy van egy finomabb köved is. Konyhakésekhez akarom használni, kezdésnek van értelme venni még egy finomabb követ venni? Később lehet veszek, de az elején nem akarok annyi pénzt kiadni, mert hátha nem fogom használni, így kezdésnek csak egy 1000/3000-es követ+szögsegédet gondoltam venni.

(#1241) lugosi válasza schawo (#1239) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Merész kijelentés azért ez a dehogy így látatlanban egy link alapján. Velem már többször előfordult ebayes vásárlásnál, hogy köze nem volt végül a származási és a feladási országnak sem ahhoz, amit az eladó feltüntetett. Néha még nevetséges módon EU-n belül is. A múltkor rendeltem valamit a német ebayről, oda volt írva, hogy az áru helye: Németország. Aztán végül Spanyolországból jött. A vásárlás szempontjából nincs persze jelentősége (vám és ÁFA szempontból), viszont volt egy cikkben, hogy Spanyolország a kínai cuccok legnagyobb kapuja az EU-ba.
Szóval szerintem ki lehet próbálni, megrendelni, és vagy Kínából jön vagy nem. Ha nem, akkor szerencse. Általában az ár ha alatta van a szokásosnak, akkor szerintem valószínű, hogy kínai, amivel nincs semmi baj önmagában, csak ha egy japán követ fizetsz ki, akkor van.

A konkrét eladó állítólag USA-beli és Japánból küld mindent, plusz 700 körüli eladása van - én azért azt mondanám hogy érdemes felkészülni meglepetésekre is.

(#1242) schawo válasza lugosi (#1241) üzenetére


schawo
titán

Oké, kissé merész amit, írtam, hogy dehogy, hiszen még nem vásároltam onnan. A képen jó kő van, az biztos. A másik, amit én linkeltem, viszont garantált, onnan már vásároltam, tőle eredeti fenőkő érkezik, valóban Japánból.

(#1240) zoli03
Szerintem a 3000 elég. Ugye, ez JIS3000, ezt fontos tudni róla, de ezzel már elég tiszta lesz az él.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1243) demars válasza schawo (#1242) üzenetére


demars
addikt

Meg is rendeltem amit linkeltél. Köszi
Élezéshez kell még valami? Szögtartó, paszta, bőr?
Esetleg jobbfélét linkelhetnél. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1244) demars válasza demars (#1243) üzenetére


demars
addikt

Csak egy picit kellett vissza pörgetnem.
Megrendeltem azt a szögtartót is, amit te is használsz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1245) schawo válasza demars (#1243) üzenetére


schawo
titán

Azért azt tudni kell erről a fenőkőről, hogy használat előtt 10-15 percen keresztül áztatni kell, és hogy folyamatosan vékony vízréteget kell fenntartani a felületén élezéskor.

Én ezt a szögsegédet használom: [link] K..va drága egy darab vacak műanyagért, és a kidolgozása sem fantasztikus. A teflon (?) siklófelületet befogó rész olyan sorjás volt érkezéskor, hogy a teflon fölé lógott. Persze 2 perc alatt lekopott a sorja, de akkor is. Van másik két ilyenem, azok sokkal jobb kidolgozásúak, olcsóbak (kínaiak), mégsem használom őket, mert összekarcolják a kés felületét. Ehhez is kell ragasztószalagot használnom védelemnek. Szóval biztosan létezik az általam linkeltnél jobb szögsegéd olcsóbban, de én nem tudom, melyik az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1246) demars válasza schawo (#1245) üzenetére


demars
addikt

Köszi. Videót is néztem, ha megjön majd kérdezek.
Ugyan azt a szögsegédet rendeltem én is. Lehet, hogy drága, de valami kellett.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1247) ZolkoW


ZolkoW
őstag

ezeknél a szögsegédeknél nem problémás, hogy a kés szélességétől függ a szög?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1248) demars válasza ZolkoW (#1247) üzenetére


demars
addikt

Szerintem ez csak nagyobb konyha késekhez lesz jó. Egy kisebb bicskánál nem tudod feltenni (szerintem!).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1249) zoli03 válasza demars (#1248) üzenetére


zoli03
őstag

YouTube videókban használják kisebb késekhez is, maximum félbevágják, ha lelógna hosszában.

(#1250) demars válasza zoli03 (#1249) üzenetére


demars
addikt

Végül is, megoldható. Van kés amivel ketté vágjam. :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.