Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) lumpy92 válasza Lacerta (#2900) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nagyobb kedvezmény esetén egy Geminire (VG10es) beneveznék.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2902) Lacerta válasza Lacerta (#2900) üzenetére


Lacerta
aktív tag

[ Olyasmire gondolok, hogy ha valaki mindenképp venne egyet, csak nem sürgős, nem pedig arra, hogy "ha elég olcsó lesz, akkor veszek belőle". Ilyen 15 dolláros árak biztosan nem lesznek, és olyanba nem szeretnék belemenni, hogy kialkudom 30 darabra a diszkontot, aztán a végén nem veszek csak én egyet. ]

(#2903) Lacerta válasza Lacerta (#2900) üzenetére


Lacerta
aktív tag

No.
Azt írja a gyerek, hogy 3 darabtól már van kedvezmény, akkor is, ha különféle modellek.
És több darab, nagyobb kedvezmény. A mértéket nem írja, nyilván modelltől is függ. 5 darabtól bármire, bárkinek jár amúgy 10%, sztem ilyesmi nagyságrendben érdemes gondolkodni.

Van-e komoly érdeklődés?
Modell, darabszám.

Én mindenképp megveszem a Begleitert 11.11 áron is akár, ha olcsóbban kijövök, az csak extra feature, de nem létszükséglet, szóval több kavarásra ezen felül nem vállalkozom. :N

(#2904) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2896) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Elég kicsi valóban, de ettől még használható nagy késre is. Egyrészt nem kényelmes annyira mint egy nagyobb kő, másrészt egyszerre kevesebb szemcse csiszol. Ha csökkented a nyomóerőt, akkor nem halad annyira, ha növeled, akkor meg könnyen egyenetlen lesz az élszalag, mert nem tudod pontosan végig tartani ugyanazt a nyomóerőt, hol többet szed le hol kevesebbet, hullámos lesz, japán technikával meg főleg, pedig a kisebb kő szinte ösztönöz a szakaszos élezésre. Ha begyakorolod a nagyobb késeken is az egyenletes végighúzást, és közben tartani a nyomóerőt és az élszöget is, akkor OK.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2905) gyapo11 válasza hoffman_ (#2897) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem használom a japán módszert, az élekben nem tudom mi lehet a nagy különbség, hacsak nem az élszög, illetve japánoknál vannak vésőéles kések, csak az egyik oldalt kell fenni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2906) gyapo11 válasza Lacerta (#2899) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Titánt lehet kapni, azt láttam már. De nem tudom, hogy adott késhez készült-e, vagy csak egy egyszerű hegyes rúd.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2907) Lacerta válasza gyapo11 (#2906) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én bronzot láttam. Van most is, az Etsy-n árulnak 26 fontért.

A victorinoxnak szabvány a fogpiszkálója, talán 2 vagy 3 hossz van belőle. A Spartan 91mm-es, ez a legelterjedtebb méret, ha 91mm-eshez keresel, az jó lesz.

De továbbra sem értem, miért nem jó a műanyag?

A fa eltörik könnyen, a vizet ( nyálat ) nem bírja hosszú távon, és nem higiénikus.
A fémmel pedig könnyen megsérti az ember az ínyét.
Nem vagyok nagy műanyagbarát, de ide az a legjobb.

[ De ha nagyon akarsz, panelba illeszkedő fa fogpiszkálót nem olyan nehéz reszelni magadnak. ]

[ Szerkesztve ]

(#2908) lumpy92 válasza Lacerta (#2903) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Kizer Gemini VG10 részemről 1 db, viszont ~40 USDnél húzom a határt,ami több mint 10% kedvezmény.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2909) ZolkoW válasza Lacerta (#2907) üzenetére


ZolkoW
őstag

+1 a reszelésre, bár én sem erőltetném ezt, műanyagot bele vagy titánt..
De ha mégis reszelés, akkor a bambuszt javaslom, sokkal szívósabb. Mármint jó értelemben :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2910) schawo válasza lumpy92 (#2908) üzenetére


schawo
titán

A Gemini 10% kedvezménnyel 42,75 usd-re jönne ki. ($52,5 - $5) x 0,9

(700 forint különbség az elvárt $40 áradhoz képest)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2911) schawo válasza Lacerta (#2903) üzenetére


schawo
titán

Ha az Aileont [link] odaadnák 10% kedvezménnyel
($72 - $14) x 0,9 = $52,2-ért már be is nevezek rá :) (ha nem kapnánk meg a csoporttal, akkor is meg fogom venni 11.11 akcióban 58-ért, de ezt nyilván nem kell tudnia a boltnak :D)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2912) Lacerta válasza schawo (#2911) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez eddig 2.5 kés. :DDD

(#2913) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok.
Van itt nekem egy több mint 5 éve vásárol MÜLLER KOCHTOPFHAUS megnevezésű 8 db-s fa tartóval együtt egy szettem. Most elő vettem és kérdezném, hogy érdemes-e vele foglalkozni ? Milyen minőséget takar? Mivel kezdek kikopni a saját készletemből, le kellene cserélnem őket. csináltam egy pár képet. Kicsi 2 szem nyugdíjas háztartást vezetünk.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2914) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

A rugós kést külön említi a törvény, hogy közterületre nem szabad vinni. De mi van a vásárlással? Vehetek-e ilyet Kínából?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2915) petipetya válasza gyapo11 (#2914) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha van pénz a kártyádon, vehetsz.

"nincs rá lezsóidő"

(#2916) petipetya válasza Lacerta (#2899) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Eszembe nem jutna a fogaimhoz érinteni. Piszkálásra használom, amihez a műanyag gyenge, legutóbb például ehelyett egy ceruza helyével szabályoztam be az automata órát.

"nincs rá lezsóidő"

(#2917) schawo válasza gyapo11 (#2914) üzenetére


schawo
titán

"közforgalomban nem vámkezelhető"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2918) gyapo11 válasza schawo (#2917) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Valami ilyesmire emlékeztem. Akkor hagyom.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2919) schawo


schawo
titán

Megjött az akcióban 14 dolláros Fura Gear késem [link]. Ez állati jó. Masszív, de precíz és könnyű. Nagyon jó nyitni-zárni és kézben tartani is. A leélezése is korrekt, a penge szépen vékonyodik, a G10 is jól van megmunkálva. Most úgy érzem, hogy napi használatra ez lesz a kedvenc késem. A fekete változat még most is akciós. Aki olcsó kést keres, az ne habozzon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2920) D0zeR válasza gyapo11 (#2883) üzenetére


D0zeR
tag

Szia én is egy séf kést akarok vásárolni a kérdésem az hogy a 7cr17 anyagú késeket érdemes nézni vagy kacat?

(#2921) balazs1956 válasza schawo (#2919) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Nekem Ganzo bicskákból van egy sorozatom
Kép1
kép2
kép3

Szerinted az Általad ajánlott Fura kés ezekhez képest előrelépés lenne?
Előre is köszönöm a szakértést

(#2922) Lacerta válasza petipetya (#2916) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Piszkálásra ott a dugóhúzóba csavarható csavarhúzó. :)
Esetleg veszel a bicskádra "Plus" markolatpanelt, abban van +2 slot, egy golyóstollnak és egy gombostűnek való. 15 dollár körül mennek az Ebayen a színes darabok. De fentebb említett a bronz fogpiszkáló árából már majdnem kijön egy titán panel is. :D

(#2923) peestike válasza Beni2360 (#2913) üzenetére


peestike
senior tag

Szerintem segítene kezdésnek, ha a penge anyagát lehetne tudni. Gugliban 3 különböző tuti van.
18/10, x45crmov15, x50crmov15. Ki kell próbálni, max. Sűrűn kell fenni. :)
Itthon van az x50-es késekből, nekem tetszenek.
18/10 csak lábasban van itthon, x45-el még csak nem is találkoztam. A többiek hátha mondanak valamit, kíváncsi lennék én is rá.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2924) Lacerta válasza peestike (#2923) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A 18/10 ausztenites acél, nem edzhető.
Vajaskenyér, nem késnek való.

(#2925) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!
Egyszerű, pár száz forintos, lehetőleg kétoldalas fenőkövet hol érdemes keresni itthon offline üzletben? Hülye kérdés, de ezért kérdezem, mert voltam pár szerszám, meg barkácsüzletben, de sima kaszakövet em találtam mindenhol, de amikor mondtam, hogy nem is az kéne akkor meg néznek rám, hogy mit akarok még élezésre. Neten találtam, de párszáz forintos cuccnál nem akarom a többszörösét költeni postázásra.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#2926) petipetya válasza Lacerta (#2922) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt valahogy el is felejtettem, lévén itthon van órás csavarhúzó, ha 100 évben egyszer kellene, emellett azzal az apró valamivel eszembe sem jutna csavarozni. Ám mivel a régi hatalmas, és az új kisebb Victorinox-on ugyanakkora a dugóhúzó, így a csavarhúzónak titulált piszkálót át is raktam az új bicskára.

"nincs rá lezsóidő"

(#2927) Digitalpimp válasza Llew (#2925) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én kertész áruházban vettem régebben olcsó kétoldalas követ.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2928) hoffman_ válasza gyapo11 (#2905) üzenetére


hoffman_
nagyúr

láttam sok videót most a témában, néhányban érzésre eléggé túl tudják misztifikálni a dolgot, de alapvetően jól írod, én is ezt szűrtem le, az élszög a lényeges diffi, jóval laposabb. a vésőél is helytálló adott késekkel, de az mondjuk tárgytalan, spéci felhasználási terület, nem az én hétköznapjaim.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2929) Fredo78 válasza schawo (#2919) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Lassan ki kéne venni a kedvencekből e topikot :) Állandóak a csábítások!
Elég nehéz megindokolni akár magamnak is, hogy a következő késre miért is van szükség :)
Most pl a schawo által linkelt Fura Gear megvételére mindössze annyit tudnék előadni, hogy kiváltaná a "topikos" Kizer Domin napi használatát amit picit sajnálok és féltek :))

(#2930) MittuDomain_ válasza Fredo78 (#2929) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, a Fura Gear nálam is erősen must have...
De tegnap összepakoltam és találtam pár kést, amit el is felejtettem hogy van, szóval most nyugi van. :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2931) D0zeR


D0zeR
tag

Belépő kategóriás séf kést vennék az alirol, van esetleg valakinek tapasztalata melyik ajánlottabb? Köszönöm

(#2932) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Schawo-n kívül nincs érdeklődő a Kizer groupbuy-ra?
Lumpy92? Döntöttél?
Ha senki mást nem izgat, ma visszaszólok, hogy bocs, nem jött össze.

(#2933) schawo válasza Lacerta (#2932) üzenetére


schawo
titán

Várj, még a végén kitalálom, hogy kettőt veszek, ha nem lesz más.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2934) balazs1956 válasza schawo (#2933) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!

Erre valami vélemény?

Köszönöm,előre is.

(#2935) Lacerta válasza schawo (#2933) üzenetére


Lacerta
aktív tag

:D

(#2936) Lacerta válasza balazs1956 (#2934) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Furám nincs, de Ganzo igen. Sztem kb. egy kategória.
Ami eltérés lehet, hogy a Ganzo előszeretettel használ 440C acélt és Axis Lockot ( valamint más gyártók designját :DDD ).
Ilyen árban jó vétel mindkettő, amelyik neked jobban bejön, azt válaszd.
Minőségi ugrás több pénzért lesz, Ruike, HX Outdoors, Real Steel, Kizer, stb.

(#2937) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2936) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nono, a Kizer sem drága ha jókor veszi az ember.
Életem eddigi legjobban elköltött 30 dollárja volt az a két kés (a kés vásárlásaim között) ár/érték arányban. :DDD

és egyre jobban szeretem a sheepdogot, a csapággyal még nyitni is öröm, masszív kis eszköz

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2938) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2937) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én is csak azt sajnálom, hogy a másik alis accountomról nem rendeltem még kettőt. :DDD :(((

(#2939) schawo válasza Lacerta (#2936) üzenetére


schawo
titán

a Ganzo előszeretettel használ ... más gyártók designját

A Kizer is. Csak ők rendesen licencelik a designt :DDD

Ugye milyen jó? És egyáltalán nem zavaró, hogy nincs kimélyítve a zárhoz hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2940) MittuDomain_ válasza schawo (#2939) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Azért zárni továbbra sem magától értetődően kényelmes a juhászkutyát, de megszokható.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2941) Beni2360 válasza peestike (#2923) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi válaszodat, sajna semmi infót nem találok az anyagáról csak a szokásos marketing szöveget. EDELSTAHL, TOP QUALITAT :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2942) Lacerta válasza schawo (#2939) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Azért a Ganzo-nak is vannak saját tervezései, és érdekes módon pont azok a legsikerültebb modellek.
...lehet hogy önértékelési zavarban szenved a termékmanager... ;]

Tényleg nagyon menő a sheepdog, nem bánom, hogy megvettem, szuper kis kés.
A Domin viszont mindig nyikkan egy picit, amikor oldom a zárat. Ilyen slipstick hangja van. Valószinűleg a zárnyelv élén egy hangyányit simogatni kellene, de nem volt még lelkierőm szétszedni a kést emiatt.

(#2943) schawo válasza Lacerta (#2942) üzenetére


schawo
titán

nyikkan

Az enyém nem csinálja. Nem lehet, hogy túl jól lemostál róla minden olajat?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2944) Lacerta válasza schawo (#2943) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem, olajosan is nyikorgott.
Szerintem ( belenézve látszik is ) kissé élen fekszik fel a nyelv a penge kimunkálásán zárt állapotban, és ezért jobban meg is szorul, illetve rezgésbe tud jönni amikor megindítom.
Maradhatott egy kis sorja rajta kivágáskor. Gondolom nem sokkal szerszámcsere előtt készült az én példányom, a megkopott kivágószerszám tud ilyet csinálni.
...vagy sima véletlen. :)

(#2945) lumpy92 válasza Lacerta (#2932) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia!
Úgy látom nagyobb rendelés most nem jön össze, így gondolom nagy kedvezmény sem, emiatt így most kihagyom a vásárlást. Azért köszi a szervezést!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2946) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Alis KIZER store-tól jött:

Dear friend,thanks for your support all the time./:010

We always devote ourself to producing the high quality products and providing the best service to our customers./:001

And now we are sincere to inform you that there will be a big discount promotion activity on our store during the 11,11(From 10th,11 05:00:00 to 12th,11 04:59:59---American time).

You can focus on our store and check if there are some knives you like.If you buy more,we can also provide you some extra discount about your orders.So please feel free to contact us if you want to buy more items from us./:004

Sorry to trouble you.
Have a nice day.Thanks

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2947) spileraaa


spileraaa
senior tag

nem tudom hogy nevezik de tudnátok olyan kést ajánlani kinabol ami jó paradicsom felvágásra de akár rántót húsnak is

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2948) lugosi válasza Lacerta (#2944) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy egyszerűen csak egy ilyen olcsó kínai gyártónak ilyen a minőségellenőrzése, és ekkora a szórás, van amelyik nyikorog, van amelyik nem.

(#2949) hoffman_ válasza spileraaa (#2947) üzenetére


hoffman_
nagyúr

olyan kés, amivel előbb paradicsomot vágsz, majd kirántod húsnak, szerintem nem nagyon lesz.

:DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2950) petipetya válasza hoffman_ (#2949) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értelmezésem alapján a "rántót húsnak is" = egy olyan embert keres a húshoz, aki kirántja (az lesz a rántó).

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.