Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) schawo válasza M@rdel (#2699) üzenetére


schawo
titán

Én csak az akciókat írom be, ha találok valamit!

Tudom, hogy nem konkrét ajánlás volt, hanem akciófigyelés. Azért vettem meg, hogy ha olyan, tudjam ajánlani. A Firebird a teljes, 12 dolláros, árán nem éri meg, a Fura viszont simán 16-ért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2702) schawo


schawo
titán

Itt van egy másik Fura kés jó áron, hasonló jellemzőkkel, csak szemre kevésbé brutális. Most akciós, 14 dolcsi. [link] A fekete szállítási költsége magas, figyelem.

Veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2703) balage25 válasza schawo (#2697) üzenetére


balage25
senior tag

Mar en is nagyon varom a sajatom. Oktoberre igertek, de szerintem csusznak vele.

Bekertek a papirokat? Eddig azt olvastam, hogy nem kellett vamot fizetned meg kesre, lehet elkerulte valami a figyelmemet, vagy ez lesz az elso?

Kisebb kest, amhez nagy az elezo seged a szog tartasahoz mivel elezed?

[ Szerkesztve ]

(#2704) schawo válasza balage25 (#2703) üzenetére


schawo
titán

Ez lesz az első. A gyorsposta átka. Ha tudod, ne EMS-sel kérd, mert a idióta postai vámolás miatt úgyse lesz gyors. Lassúval japánból általában 3-5 hét alatt van meg.

mivel elezed
rutinnal :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2705) balage25 válasza schawo (#2704) üzenetére


balage25
senior tag

Az altalad ajanlot suehiro kovel es elsegeddel eleznem, de elseged nelkuul meg nem megy az biztos. Eloszor csak a kovet vettem es nem lett valami eles a kesem. Miutan megerkezett az elseged borotvat csinaltam a keseimbol. Nagyon tetszik, hogy olyan ele van a keseimnek amilyet mindig szerettem volna.

(#2706) schawo válasza balage25 (#2705) üzenetére


schawo
titán

Azt javaslom, hogy gyakorolj a nagyobb késeken segéddel, és idővel a kezed megszokja a tartást a kicsinél is. Olyan jó nem lesz, mint segéddel, de azért elég jó lesz. A kicsi késeknél úgyis mindig minden útban van, macerás élezni őket. Ha nagyon új és jó él kell a zsebkésre, akkor ahhoz előveszem a Ruixin készletet. Az meg nagy késeken használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2707) ZolkoW válasza M@rdel (#2699) üzenetére


ZolkoW
őstag

én egyébként is Sanrenmu rajongó lettem, ennek a kisebbik változata van, és.... penge :D
Még éleznem nem kellett, bár semmi extrára nem számítok az acéllal kapcsolatban, a többi apró bicskám a 7-12 dolláros kategóriába esik, azoknak azért nem valami tartós az éle, de amire használom, (hogy mindig nálam legyen egy csomagot bontani) arra oké.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2708) snakebait válasza schawo (#2697) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia, sziasztok!
Jó ideje csak olvasója vagyok a fórumnak, de most kérdeznék is. Írod, hogy beadtad a papírokat vámoláshoz e-mailben. Igaz én szerbiában (Vajdaság) élek és AliExpresen rendeltem egy pillangó kést fiamnak, de fogalmam sincs, hogy kell-e ilyesmit (elküldeni papirizációt) és egyáltalán milyen dokumetációkról volna szó és nekem kell e ilyennel foglalkoznom? Jó párszor rendeltem már Ali-ról, de kést még sose. Volt mikor a megrendelt árúra fizettettek vámot, de azt csak kikézbesítés alkalmával.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#2709) schawo válasza snakebait (#2708) üzenetére


schawo
titán

Szerbiában iszonyú költséges az eljárás. Van olyan haverom, aki csak azért tart fenn egy magyar címet, hogy ide tudjon rendelni, ne helybe. Hetente átjön, és elviszi a csomagokat magának és a haverjainak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2710) Lacerta válasza Lacerta (#2686) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Na megoldódott a probléma. Tanulságos, ezért megosztom.

Nem azzal volt a gond, hogy túl erős volt a liner lock, hanem, hogy a zárnyelv nem volt szépen a megfelelő görbére hajtva.

A tövénél nem volt eléggé-, a golyós végénél pedig túl volt hajtva. Ez azt eredményezte, hogy a penge zárt állapotában, amikor a penge oldala kinyomja a végénél támasztva, a nyelv nem a linerrel esett egy vonalba, hanem kipúposodott a markolatpanel felé. A feszes panel pedig húzta magával a linert is. Nem nagyon, tizedekről beszélünk, de épp eléggé ahhoz, hogy ne lehessen rendesen beállítani a kést.

Azt csináltam, hogy megváltoztattam a nyelv hajtásának görbéjét úgy, hogy most, a legvégénél megnyomva, épp a linerrel egy vonalba hajlik ki. Mivel ezzel a mozgás íve is megváltozott ( kvázi hosszabb lett lockolt állapotban ), ezért első körben nem is pattant be a zár, kicsit meg kellett reszelni a legvégét, hogy zárni tudjon, de ez nem gond, legalább finomítottam a felfekvő felületen.

Most viszont tökéletes.
Könnyen mozog, és középre zár a penge, jól rögzít a lock és még oldani is sokkal finomabban lehet.

(#2711) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Megérkezett az élező és a hozzá pluszban rendelt kövek. A 10000-es számmal jelzett kövön egy repedés található keresztben, nem tudom, hogy a képen mennyire jön át.
Jól gondolom, hogy ezt így nem lehet használni, ugye?

(#2712) M@rdel válasza ZolkoW (#2707) üzenetére


M@rdel
őstag

nem kicsi ez kézben?

(#2713) ZolkoW válasza M@rdel (#2712) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 625-ös még legál méret, és nem egy nagy kés, de masszív, amire kellett, pont jó. ha a bowie-khoz vagy szokva,akkor biztos kicsi :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2714) gyapo11 válasza bippeti (#2711) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ha nem esik szét, nincs szintbeli ugrás a repedésnél és nem akad meg a penge benne, akkor használható.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2715) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Megjött a Kizer Sheepdog, a Domin még úton, pedig azt rendeltem előbb.

Nagyon szép csomagolás, benne kis kártya: korlátozott élettartam garancia, visszaküldöd és kapsz másikat, jól hangzik.
Marha jó a csapágy, működik mint az álom. Az egész durván be van olajozva.

Egy bajom van vele: a liner lock semennyit nem áll ki, nem lehet rendesen oldalra húzva oldani, szinte be kell érte nyúlni ujjbeggyel. Majd teszek fel képet róla. Más megkapta már? Nálatok minden oké?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2716) discrate válasza MittuDomain_ (#2715) üzenetére


discrate
aktív tag

Nekem pont most jött meg a Domin, még meleg ☺
Szép forma, a markolat kicsit olcsó hatást kelt (mondjuk nem is volt drága kuponnal), tökéletesen középre zár, a nyitása lehetne finomabb.
Az élét megnéztem ujjbeggyel, és tompának tűnt. Kicsit elkenődtem, h gagyi, de aztán jött a szőr és a papír. Sőt inkább ment. Le és csíkokban, mint a nagykönyvben. Nem volt még ilyen éle egyik bicskámnak se.

(#2717) peestike válasza MittuDomain_ (#2715) üzenetére


peestike
senior tag

nekem nyomkövetés szerint ma indult el hollandiából. jövő hét vége felé nem bánnám, ha megérkezne.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2718) Au-Laci


Au-Laci
csendes tag

Sziasztok!

Schawot kérdezném, lehet még rendelni valahol Suncraft kést? Amit korábban (pár 100 hozzászólással ezelőtt) :) linkeltél oldalt ott nem láttam rendelést.
Te az egész 3 darabos szettet rendelted, vagy csak egyet? Ha kézbe vetted raksz fel róla képet?
Köszi előre is az infót.

---- AuLaci ----

(#2719) zzz03 válasza discrate (#2716) üzenetére


zzz03
őstag

nekem is ma jott meg. ki tudod pattintani 1 ujjal a kes elet? nalam 3/4ig jut csak el. lehet a teknikamon kell meg csiszolni.

(#2720) schawo válasza Au-Laci (#2718) üzenetére


schawo
titán

Szóló konyhakést. De sajnos már az indiegogos pótrendelés is lezárult egy ideje. Már csak a teljes áron lesz elérhető, amint boltokba kerül, a fejlesztési és támogatási szakasz lezárult.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2721) Au-Laci válasza schawo (#2720) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Az kár mert a teljes ára biztos horror lesz. :((
Elolvastam pár 100 régebbi írást itt a topikban, látom elég sok késed van. Magyar késkészítőktől is vannak bicskáid, késeid?

---- AuLaci ----

(#2722) M@rdel válasza ZolkoW (#2713) üzenetére


M@rdel
őstag

Hidd el a szekrényben a katana is legál! :D

ha találok egy apró okot ami miatt ésszerű lenne a vásárlás, veszek egyet! :)

(#2724) discrate válasza zzz03 (#2719) üzenetére


discrate
aktív tag

igen, kitudom. bár hozzáteszem, hogy balkezes vagyok, és ez teljesen jobbkezes kialakítású (nem szimmetrikus), ezért azzal a kézzel nem is lehet.
szerintem a technikával lehet a gond. nyomd be az ujjbegyed végét a fém pöcök mögé, és hirtelen, gyors mozdulattal told felfelé. az még segíthet, hogy egy kissé behajlított csuklóval indítod a mozdulatsort, és ostorcsapásszerűen nyújtod ki.

(#2725) Au-Laci válasza #46372352 (#2723) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Szalonnázóból egy Csigi András bicskám van, és egy Szabadi fejes görbére fáj a fogam Böhler N690-es anyagból.

[LINK]

Szépek nagyon.

---- AuLaci ----

(#2727) jookomak válasza #46372352 (#2723) üzenetére


jookomak
őstag

Egy a bajom a szalonnázóval, igazából a nevéből adódóan másra kevésbé alkalmas. Ha egy bicskát kéne mondani, akkor fejesgörbe, vagy maskara.

(#2729) zzz03 válasza discrate (#2724) üzenetére


zzz03
őstag

problema megoldva. megse a teknikammal volt a gond. a csavar volt kicsit szorosra huzva gyarilag. lazitottam rajta, utana mar elsore sikerult a nyitas. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2731) gyapo11 válasza jookomak (#2727) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem egy Polyák szalonnázóm volt, sajnos elveszett azóta, munkahelyen egy időben hideget ebédeltem azzal, zsömle szétvágása, vajjal kenés simán ment. A hosszabb penge és a felhúzott hegy miatt vágásra nagyon jó, kenésre kevésbé, ezért írtam, hogy a gyakorlatban viszont működött a kenés is. Azóta vettem egy barnás gyöngyház berakásost, kicsivel kisebb, de igazán a Szindbád című filmben Latinovits által használtra vágyom, amivel az erőspaprikát darabolta a húslevesbe, zöld gyöngyház, nagy és csattant a nyitásnál. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2732) lugosi válasza gyapo11 (#2731) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy már írtam, ha duplázok, akkor bocs.
Egyszer voltam egy barátommal az ő, általam nem ismert baráti társaságában, ilyen laza haveri összejövetel, beszélgetés, pizzázás, sörözés. Meghozták a pizzát, egy garázsban volt a buli, ott ugye nem volt komplett konyha, fel kell vágni a pizzákat. Kinél van kés? Mindenkinél volt (kiderült, ők mindannyian ilyen késes - lőfegyveres társaság voltak, persze semmi illegális), én elővettem a kis victorinoxomat, megértően mosolyogtak, mindenkinél olyan kések voltak, hogy csak pislogtam. Vicces volt pizzát felvágni pl AK szuronnyal, de folderből is volt olyan, ami már ijesztő volt.
Jó fejek voltak, érdekes társaság, így utólag visszagondolva arra, hogy kinél van kés, kb. olyan kérdés volt, mintha itt a topikbeliekkel csinálnánk egy találkozót
(!TÉNYLEG! ?) és megkérdezném, hogy van-e valakinél kés.
Mondjuk engem is "megdicsértek" mikor zavaromban benyögtem, hogy nekem is van egy Morám :) Hiába, valamivel menő akartam én is lenni. :)

(#2733) Lacerta válasza peestike (#2717) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az enyém, ha minden igaz, megjött szombaton.
Pont nem volt otthon senki átvenni, úgyhogy csak az értesítőt láttam, de a tracking szerint aznap megérkezett a postára. Szóval az lesz az. Kár, hogy csak pénteken tudok elmenni érte. :W
A másik, a Mini Sheepdog Pesten van, sztem a héten az is itt lesz.

(#2734) Fredo78 válasza Lacerta (#2733) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nekem is megjött a Kizer Domin. Én még kezdő vagyok, ilyen szép kés még nem volt a kezemben. Elsőre nekem is csalódás volt érzésre az éle, de aztán kiderült, hogy nagyon éles csak nem "látszik". Régebben olvasgattam cikkeket éltípusokról, de más a leírás mint a tapasztalat. Ennek milyen éltípusa van?

(#2735) schawo válasza MittuDomain_ (#2715) üzenetére


schawo
titán

Nekem megjött mindkettő.

A Sheepdog nagyon puhán jár, és könnyen nyílik. A zár nyitásához kicsit határozottabban kell odanyúlni, mert tényleg nem áll ki a lemez. Gondolom azért csinálták ilyenre, mert kicsit a kés, és így a mutatóujjnak jobb fogása van. Az összes Sheepdog Kinves (nem Kizer, hanem saját gyártású, sokszáz dolláros) kés mind ilyen, rejtett záras. [link] Ezzel a kis zárnyitási nehézséggel együtt lehet élni, egy perc volt megszokni.

A Domin pengéje kicsit nehezebben nyitható ki, az összecsukott állapotban rögzítés kicsit erős. Az egykezes nyitást igencsak gyakorolni kell. Megszokható, de töri az ujjamat. Nyitva nagyon puhán kattan a helyére a zárnyelv. A penge nem jár olyan finoman, mint a golyóscsapágyas Sheepdognál.

Mindkettő kés kiváló kidolgozás, sehol egy durva sarok, sehol egy agresszív él. Minden vonal szépen egybe fut, a markolatok kényelmesek. A kettő közül a Sheepdog egyértelműen jobb, komolyabb darab, de a 15 dollárt mindkettő röhögve megéri, ilyen ajánlat nem lesz még egy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2736) schawo válasza schawo (#2735) üzenetére


schawo
titán

De a Buckot egyik se fogja kiszorítani, most ő a kedvenc napi viselt késem, mert elképesztően könnyű, nem húzza a zsebet. Majd talán a titán Kizer Sealion, pár napon belül megjön az is, már itt van Mo-n.

Gyorsan le is mértem őket.
Buck Mini SpitFire: 55g
Kizer Mini Sheepdog: 90g
Kizer Domin: 104g
Fura "brutál": 154g
Higonokami: 48g

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2737) Kasya


Kasya
nagyúr

Megjott a Domin.

Pontosan kozepre zar, a fogasa jó, nagszeruen tapad. A cucc olyannyira olajozott, hogy ez egesz penget beboritja. Csap alatti mosassal fogom kezdeni.

Bar a nyitasa nem olyan konnyed, mint egy CRK, de majd este szetszedem es ujra pasztazom. Szerintem egy paszta+gyengebb csavarszoritas megoldja a problemat. Amugy igy is nyithato szamomra kis csuklo rasegitessel.

A penge tök eletlen. Nem csak annak tunik, de nem is vag. Egy elezes feltetlen kell neki.

A penge szinte teljesen fix, a zarkezetben nagyobb ero hatasar egy negyed mm jateka van. Kivancsi vagyok mennyi hasznalat utan fog elkezdeni lotyogni.

Az osszhatas kellemes ennyi penzert.

[ Szerkesztve ]

(#2738) schawo válasza Kasya (#2737) üzenetére


schawo
titán

A Domin valóban nem olyan éles, mint a Sheepdog, vagy mint amilyen lehetne, a Buck pedig jóval élesebb mindkettőnél.

A penge szinte teljesen fix, a zarkezetben nagyobb ero hatasar egy negyed mm jateka van. Kivancsi vagyok mennyi hasznalat utan fog elkezdeni lotyogni.

Oldalirányúra gondolsz? Szerintem nem vészes, a Buckban nagyobb játék van. Nem hiszem, hogy jobban ki fogja járni magát, csupa edzett acél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2739) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Egy Ganzo Firebird F753M1 késem volt, de sajnos elhagytam. Szeretnék venni egy ugyan ilyet, de kétszer annyiba kerül, mint amikor én vettem (10$). Inkább feketében venném, nincs bajom a zölddel se, azt pontokkal 3123 forintra tudom csökkenteni.

Pár kérdésem lenne:
1. Igaz 8cm-ig hordhatok magamnál bicskát közterületen?
2. Miért drágult be ennyire a kés ára? Vagy csak pont akcióban fogtam ki?
3. Szokták még akciózni a ganzo késeket?
4. Esetleg valamilyen alternatíva erre a késre?

Bár nagyon gondolkodom, hogy inkább megveszem zöld színben pontjaimat beáldozva.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2740) M@rdel válasza csuzda (#2739) üzenetére


M@rdel
őstag

2. Miért drágult be ennyire a kés ára? Vagy csak pont akcióban fogtam ki?

Meglehetősen hullámzó az ára, érdemes várni!

(#2741) schawo válasza csuzda (#2739) üzenetére


schawo
titán

8cm

Igen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2742) gyapo11 válasza schawo (#2741) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

De mintha úgy emlékeznék, hogy a vágó él sem lehet hosszabb 8 cm-nél, adott esetben a penge hossza csak kevesebb lehet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2743) schawo válasza gyapo11 (#2742) üzenetére


schawo
titán

sem a pengehossz, sem a vágóél nem lehet hosszabb. Valóban, így pontos. Lehet mondjuk 2 cm-es vágóél mellett is 9 cm-es pengehossz, nem lehetetlen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2744) Au-Laci


Au-Laci
csendes tag

Schawo a japán suehiro kövek közöl csak a Cerax jó? vagy a többi Suehiro kő is jó? Még nincs velük tapasztalatom és ha már tesztelgetted őket akkor inkább megkérdezlek, mert tesztelgetni nincs pénzem.
Esetleg "olcsó" beszerzési hely? Én Ebay-en nézegettem őket.

---- AuLaci ----

(#2745) schawo válasza Au-Laci (#2744) üzenetére


schawo
titán

Az SKG (24 27) olyan kövek, amik két (1000/3000) Cerax kő összeragasztva. Van még egy csomó jó Suehiro, de azok baromi drágák.

ebay.com

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2746) Au-Laci válasza schawo (#2745) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Találtam amazonon is, de ott nincs cerax 3800. A legolcsóbb is majd 17000. Ha azt nézem a Haidu darabja is 10k felett van, és legalább 2 kell, akkor jobban jövök ki a suehiróval.

Aha amit Te mondasz az skg 27-24 az még olcsóbb, de az nem cerax. Az van Neked is?

Esetleg SKG 38?

[ Szerkesztve ]

---- AuLaci ----

(#2747) ZolkoW válasza Au-Laci (#2746) üzenetére


ZolkoW
őstag

A Haiduból a nagyokat nézegetted? én is csak nézegettem régebben, de a közepes méretű kövek (pl. HCJ?) messze nem olyan drágák, ha kell a nagy, akkor nem szóltam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2748) Au-Laci válasza ZolkoW (#2747) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Igazából csak a HCR jöhet szóba mert a többi nem olyan jó 60-as hr felett.

---- AuLaci ----

(#2749) schawo válasza Au-Laci (#2746) üzenetére


schawo
titán

Az SKG kövek Cerax kövek, csak a nevük nem jelzi. A 38-as pici (4x13 cm), konyhakésekhez nem ajánlott, túl keskeny, és nem jó az ár-érték aránya.

A 27-es nagyobb (5x15 cm) [link], a 24-es pedig a legnagyobb (6x18cm) [link]. Mindkettő bejön az áfa értékhatár alatt (jelenleg 43 dollár). Én is ilyet használok. A 27-ből 3000 forintra jön ki egy oldal, a nagyméretű 24-ből is csak 4500, jóval olcsóbb, mint egy Haidu, és úgy viszi a 63-as kést is, mint a kisangyal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2750) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Megérkezett a Kizer Mini Sheepdog. Képen nem jött be, de annyira mondtátok, hogy ennyiért vétek otthagyni, hogy berendeltem. Nagyon jól tettem, prémium ez a bicska. Bitang éle van, könnyen nyílik, a liner lockhoz tényleg picit mélyre kell nyúlni. Ezek után biztos lesz majd egy Kizer Gemini, már csak valami brutál akció kéne rá. Első komoly bicskám. Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.