Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) schawo válasza gyapo11 (#2250) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogy bármilyen fegyverrel próbálsz védekezni, mire előveszed, már 5 döfést kaptál, és a földön fekszel. Jopár biztonsági kamera felvétel van a videóban, amit linkeltem. Futni pedig már egy döfés után is elkezdhetsz, és még egy darabig jó erdéllyel sikerülni fog. Úgyse futnak utánad, hacsak nem személy szerint téged kell kinyírn.

Egyénként 8 centis késel is ki lehet nyírni bárkit ugyanúgy, mint egy 15 centissel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2252) Digitalpimp válasza schawo (#2249) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, az a legjobb, hogy előbb lökni-rúgni ahogy sikerül, aztán uzsgyi. És nem közel engedni senkit, figyelni a kezeket. Ha valaki gyanúsan zsebre dugott kézzel közelit, azt már a lehető leghamarabb elkerülni. Remélem soha nem kerülünk ilyen helyzetbe.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2253) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok szerintem ne ilyen depresszív témákról beszélgessünk.

(#2254) gyapo11 válasza schawo (#2251) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Abból a helyzetből indulok ki, hogy nem bérgyilkos jön szembe, aki pont engem akar megölni, és megközelítés után egyből agyon szurkál, hanem rablótámadás. Ott pedig előbb el kell mondania, hogy mit akar, tehát nem szúrhat le egyből. Ekkor jön jól a lökés/rúgás és futás, de közben elő lehet szedni a megállító eszközt, és ha követ, akkor kapja meg az élményt.

Egy 8 centis késsel a kezemben nem akarnék szembeszállni olyannal, akinél 20 centis van, de egyébként egy 20 centissel se, mivel nem értek a késharchoz se meg a védekezéshez se, és ölni se akarok, de még maradandó sérülést okozni se, csak a támadást akarom kivédeni azzal, hogy ideiglenesen támadóképtelenné teszem. Erre nem igazán a 8 centis kés a legjobb. Van egy sokkolós lámpám, de nem kilövős, hanem odanyomós, szóval testközelben kell lenni vele, ez se a legmegnyugtatóbb, ráadásul tiltott.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2255) gyapo11 válasza lugosi (#2253) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Tkp. igazad van, de egyrészt nem árt felkészülni, legalább lélekben, másrészt a kés fegyver is, bármelyikünket megtámadhatják vele.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2256) benfolds válasza gyapo11 (#2255) üzenetére


benfolds
őstag

egyik nap egy túraboltban voltam, és látom, eltűntek a pultról a kések. kérdem a boltos csajt, hogy miért. kiderült, hogy fél, hogy valami őrült ráfogja (egyedül viszi a boltot egy viszonylag eldugott helyen).

a tescóban van most egy új késsorozat. x50CrMov15 - milyen lehet?

(#2257) betyarr válasza benfolds (#2256) üzenetére


betyarr
veterán

nekem van belőle egy séf kés meg egy hámozó.szerintem teljesen jók.nem túl rég vettem,úgyhogy még nem tudok nyilatkozni az éltartásáról.fogása sztem nagyon kényelmes és a súlya is korrekt.eddig elégedett vagyok vele :K

(#2258) benfolds válasza betyarr (#2257) üzenetére


benfolds
őstag

Kialakitasra kb olyanok, mint a tavalyi spar-os jamie oliver kesek, de nem olyan szep a megmunkalasuk. Ami meg feltuno, h sokkal konnyebbek.

(#2259) betyarr válasza benfolds (#2258) üzenetére


betyarr
veterán

én az ikeás 365+ sorozat séf késével tudom összehasonlítani.attól nehezebb.

(#2260) ZolkoW


ZolkoW
őstag



megérkezett a kis Sanrenmu. az az iszonyú méretű övbújtató szerencsére leszerelhető a merev tokról, így már okés.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2261) schawo válasza ZolkoW (#2260) üzenetére


schawo
titán

Jól néz ki :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2262) schawo válasza schawo (#2180) üzenetére


schawo
titán

Elkészült az aogami késem fejlesztése.

Amit csináltam rajta:
- A kovácsolásból származó fekete kürócsi (kurouchi) réteget eltávolítottam, és tükörre políroztam (50k/0.25μ szintig).
- A girbegurba felületet síkba csiszoltam, hogy a tükör ne vidámparki legyen.
- A penge korábban is folyamatosan vékonyodó volt, de nem kellő mértékben, ezért ezt a hatást határozottabbá tettem.
- Összesen 37g acélt vakartam le róla (189->152g), ezt elsősorban a kés elejéről, hogy meredekebben vékoynodjon. Ezáltal a penge könnyebb lett, és mivel a tömeg az elejéből fogyott, és az egyensúlyi pontja 15mm-rel hátrébb került, sokkal jobban fordul a kézben, jobban használható a hegye finom vágásokra.
- A leélezést (másodlagos élszalagot) felcsiszoltam 80-as papírral, hogy a szeletek ne tapadjanak a késpengére.
- A gerincet legömbölyítettem, hogy kényelmesebb legyen megfogni és nyomást kifejteni rá.
- És a végén feléleztem 6k-ig, majd megfentem 7k és 30k pasztán, végül lóbőrön. Most olyan éles, hogy egy szőrszálat 4 rétegben tudok vele meghámozni. (tényleg)
- Összesen 20-25 órám ment rá egy 60 dolláros késre. Ha kiszámolom órabérrel, akkor ennél jóval olcsóbban a végeredménynél sokkal jobb, még mindig teljesen kézi gyártású japó késeket kapni :DDD Például ez a Zwilling Euroline Kramer [link] [link]
Amire menet közben rájöttem, hogy ezt a kést is hamon edzéssel készítették. Ez azt jelenti, hogy a kés alsó 15-20mm-nyi része és a hegye van megedzve, a penge többi része nem, ezáltal sokkal masszívabb, tartósabb a kés. Meglepett, mert ilyet csak a drágább késeknél szoktak elkövetni, mert elég bonyolult eljárás.

Ilyen lett a végeredmény (további képek [link])

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2263) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Üdv!

Ajándékba vennék egy vastag Victorinox SWISSCHAMP 1.6795 kést.
Ajánlott beszerzési forrás?
Legolcsóbban itt az Euro-kés oldalon találtam.
Ismeritek ezt a helyet, megbízható?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2264) MittuDomain_ válasza schawo (#2262) üzenetére


MittuDomain_
őstag

szééép

te aztán igazán komolyan tolod, gratu :C

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2265) gyapo11 válasza schawo (#2262) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Jó kis meló volt.
Különösen tetszik a számolási mód, hogy fogok egy tescós kést 1000-ért, átgondolom, hogy 30 óra munka lenne 2000 Ft órabérrel az 60 ezer, dobom el a tescóst, és veszek egy 200 $-sat japán mesterektől. :)
Lehet, hogy neked nem is kést kellene venned, hanem csak készre kovácsolt acél lapot, és az pont olyan kés lenne, amilyet szeretnél. :)
Olyan ez mint anyám töltött káposztája, mikor elmondta, hogy mennyi és milyen műveleteket csinál, akkor láttam, hogy ez nem nekem való, én ennyi munkát biztos nem fogok beletenni. Meg is van az eredménye, az övé jobb, finomabb, jobb állagú.
Egy késbe is tkp. mindig bele lehet kötni, mindig lehet találni rajta valamit, ami nem pont úgy lenne a legjobb szerintünk. Ha ezt meg tudjuk változtatni, és hajlandók is vagyunk beletenni a munkát, az szuper, mert sokkal elégedettebbek leszünk az eszközzel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2266) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Rendeltem túrázáshoz egy Terävä Jääkäripuukko kést.

Szerintetek, hogy kell majd élezni. Ha sima skandináv leélezése lenne, az nem lenne gond, mivel a morám ilyen, és azt szuperül tudom élezni. Ennek viszont a skandináv leélezésen túl van egy másodlagos mikro-éle.
Szerintetek azt élezzem, vagy vegyem majd ki ezt a másodlagos élt? Elvileg ez utóbbi volt a tervem, aztán 1-2 yt videóban meg fórumon nem ajánlották, mert sokkal laposabb a skandináv élszög, és állítólag nagyon sérül úgy.
Szóval, szerintetek?

(#2267) schawo válasza lugosi (#2266) üzenetére


schawo
titán

Ha sokat fogsz faragni, akkor hagyd meg inkább a kettős élezést. Ha nem, akkor nyugodtan mehet skandinávra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2268) discrate válasza schawo (#2262) üzenetére


discrate
aktív tag

Hoppá, Ray Fincle is írogat a fórumba?
A képen látszik, h hiányzik egy kő a bajnoki aranygyűrűdből. :D

(#2269) lugosi válasza schawo (#2267) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor szerintem meghagyom. Összenéztem a morával, tényleg sokkal laposabb a szöge a mint a morának, azt írják a fórumokon hogy skandinávra élezve sérülékeny az éle.

(#2270) peestike


peestike
senior tag

Mekkora előre lépés lenne egy d2 acél a 440c-hez, vagy a 8cr13mov-hoz képest?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2271) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a késhez ilyen mindenes késnek, ha az ember kijut a szabadba véletlenül és legyen valami ha kell?

Cikk

Van hasonló, ami tartósabb, kényelmesebb, élesebb, jobb?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2272) ZolkoW válasza Winne (#2271) üzenetére


ZolkoW
őstag

ennyiért nem csodálom,hogy elfogyott, mondjuk 42 dolcsi körül szoktam látni HX Outdoors-t,az jobban tetszik. csak az 4x-es ár,ugye..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2273) Winne válasza ZolkoW (#2272) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor ez egy nem rossz kés ennyiért?

Nem tudsz jobbat ajánlani? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2274) lugosi válasza Winne (#2271) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nem full tang (a cikk alapján nem vettem ki, hogy az lenne), én lehet hogy inkább egy mora companion heavy duty-t vennék ilyen célra.

(#2275) ZolkoW válasza Winne (#2273) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem vagyok ezekben otthon, csak ha ilyen kéne, ezt venném: [link]
Nem ismerem a Ganzót sem, de 10$-ért ha már kés formája van, nagy baj nem lehet :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2276) schawo válasza peestike (#2270) üzenetére


schawo
titán

Önmagában az acél egy kicsi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2277) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Nemrég vettem Haidu köveket és mivel a késeken végigértem gondoltam az egyéb eszközökre is rámegyek:
Sima ollót és metszőollót élezhetek velük?
Ha igen akkor a 180-280-600-1000 sorozatból melyikkel?

(#2278) ZolkoW válasza Fredo78 (#2277) üzenetére


ZolkoW
őstag

remélem, a jó oldalukat fogod élezni! ;-)
tudtommal ollót nem szokás finomra, kifejezetten kell a mikrofogazás még papír esetén is, jobban működik. saját bőrön is tapasztaltam, szóval nagyon max 600, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2279) peestike válasza schawo (#2276) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi! Ezt gyanítottam én is. Bicskákat nézek, gondolkodom olyan acélban, ami még nincs.
S35vn, s30v pengések túl vannak a kereten, még egy esélyes van, 38 usd, vg10 acél, de nem tudom, hogy ez még megérné e...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2280) Winne válasza ZolkoW (#2275) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt az ajánlatot kaptam még, amit jó szívvel ajánlanak helyette. Tapasztalat?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2281) schawo válasza Winne (#2280) üzenetére


schawo
titán

Egy 3000 forintos kés helyett egy 9000 forintost? Ez is egy ajánlás. Tehát akkor most mennyiért keresel kést? 9000 forintért csillió kés van a piacon. Morából miért nem egy olcsót? 3000 körül már nagyon jó Morákat kapni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2282) Winne válasza schawo (#2281) üzenetére


Winne
nagyúr

Az eredeti 5let 24 euró volt, csak amit linkeltem az egy out of stockos akciós ár volt. 30 dollár környékén húztam meg a határt.

Morából a penge miatt ajánlották ezt.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2283) peestike


peestike
senior tag

Érdeklődnék csak, hogy a kínai kizer márkával van valakinek tapasztalata?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2284) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a fenőkő

alkalmas ennek a késnek a napi élezésére.?
Használat előtti lehúzásra gondolok.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2285) Digitalpimp válasza balazs1956 (#2284) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Alkalmas, de nem igényli a kés a napi fenést.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2286) lugosi válasza balazs1956 (#2284) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy a kolléga írja, naponta nem kell. Amennyire egyébként eddig olvastam, a Haidu elég jó márka.

(#2287) balazs1956 válasza Digitalpimp (#2285) üzenetére


balazs1956
senior tag

Porcelán tányéron szeleteltem gyümölcsöt...
Meg egy kiló csirkemellet aprítottam, igaz fadeszkán.
A paradicsomot már alig vitte:((

(#2288) schawo válasza balazs1956 (#2287) üzenetére


schawo
titán

Meh. Lehet hogy beütött a kínai QC, és tiédet elfelejtették megedzeni??

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2289) jookomak


jookomak
őstag

Annyit beszéltetek már erről a qingről, hogy rendeltem egy kis hámozót. Kíváncsi vagyok milyen lesz.

(#2290) Digitalpimp válasza balazs1956 (#2287) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mi csak fa deszkán használjuk, de komolyabban még nem kellett hozzányúlni. Néha húzok rajta párat 1200-es meg 3000-es papíron meg bőrön, ennyi elég, pedig pár hónapja már megvan. A porcelánt azért egyik se szereti.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2291) benfolds


benfolds
őstag

az komoly, hogy jófogáson nem lehet bicskát meghirdetni (8 centis penge, ami a leírásban is szerepel)?

egy ilyen értesítést kaptam (találkozott már valaki ilyennel?):

Hirdetésed még nem megjeleníthető, mivel nincs teljesen összhangban oldalunk szabályzatával. Kérjük, hogy az alábbiak figyelembevételével módosítsd hirdetésed:

Nem engedélyezett termék

Hirdetésedben egy olyan szolgáltatást vagy terméket kínálsz eladásra, illetve olyan terméket keresel cserére, amely szabályzatunk értelmében a Jófogás.hu oldalain nem megjeleníthető, ezért hirdetésedet sajnálatos módon nem tudjuk feltölteni. Amennyiben csak a cseretárgyak között szerepel nem engedélyezett termék (pl. eladni kívánt termékedet cserélnéd fegyverre, alkoholos italra), kérjük, töröld az erre utaló részt, és add fel ismét hirdetésedet.

(#2292) schawo válasza benfolds (#2291) üzenetére


schawo
titán

lófogás

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2293) lugosi válasza benfolds (#2291) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ezt kicsit túlzásba vitték szerintem.

(#2294) benfolds válasza lugosi (#2293) üzenetére


benfolds
őstag

egy egyszerű zsebkésről van szó, még csak nem is rugós. nevetséges...

(#2295) lugosi válasza benfolds (#2294) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyan mértékben szabályozott már sok dolog, hogy a szolgáltatókban már irreális félelem dolgozik.

(#2296) gyapo11 válasza benfolds (#2294) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Index bicskák, kések, tőrök, kardok adás-vétel fórum jó lehet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2297) Skillet válasza schawo (#2176) üzenetére


Skillet
addikt

már lassan egy hónapja, hogy írtatok, azóta akarok válaszolni :B
pedig amit írtatok, azt azonnal elolvastam.
szóval elnést kérek érte! :R

(#2182) gyapo11
(#2176) schawo
(#2173) gyapo11
(#2177) Digitalpimp
(#2155) lugosi

arra jutottam a röpke egy 1 hónap alatt, hogy igazatok van. aztán, hogy mennyi időm lesz a kések fenésére, azt még nem tudom, de legyen így... vagyis újfent ajánlást kérek szépen tőletek.
azt vettem ki szavaitokból, hogy EZ is csak félmegoldás lenne, akárcsak EZ. bár utóbbi, azért már csak-csak. vettem valamelyik nap az auchan-os Fontignac kollekcióból egy hámozót és egy ollót. olló már kellett, a hámozót pedig azért szereztem be, hogy legyen min gyakorlatozni :B
szóval... a lényegre térve: miket szerezzek be? jóhet a végleges megoldás, ne kíméljetek! :DDD
jóhetnek a fenőkövek, vagy bármi, amivel hosszó távon elégedett lehet egy magamfajta amatőr paradicsomkaszaboló :DD persze, az olcsó, egyszerű és jó megoldást keresem, de ha ez együtt nem megy, akkor inkább legyen jó! ;)
jut eszembe... a megvett fontignac hámozó ugyan éles, de nem az igazi. a paradicsomon fűrészelni kell.
vagyis, gyárilag nem egy hű de komoly az az él. paprikát pl viszi, mint a vajat. de azt azért már megtanultam, hogy a paradicsom az igazán mérvadó. azon azonnal érezni, ha valami nem olyan, mint kellene.

schawo nagyon köszönöm a felajánlást! :R megbeszéljük. ha kíváncsi vagy a remek fontignac-ra is, hogy milyen élezni, azt is fel tudom ajánlani ;] azért remélem nem serbli acélból van.
köszönöm mindenkinek az eddigieket és az elkövetkezendőket is :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2298) lugosi válasza Skillet (#2297) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"azt vettem ki szavaitokból, hogy EZ is csak félmegoldás lenne, akárcsak EZ. bár utóbbi, azért már csak-csak."

Szerintem kis félreértés van. Az első egy élező rendszer, a másik egy bőr fenőszíj tulajdonképpen egy fán. Tök másra való a kettő.

Szerintem a linkelt lansky mondjuk inkább komplett megoldás, hacsak nem akarsz furcsa élszögű (konvex, skandináv) késeket élezni, akkor teljes körű megoldás. Én a lansky kerámia rúdja mellett nem használok bőrt fenni a késeken.
Lapos kövön csak a borotvakésemet élezem, és a skandináv élezésű morámat. Ha ilyesmire nincs szükséged, akkor kő nem kell. Egy kerámia rúd mellett, szigorúan szerintem (!) bőrre sincs szükséged. Vagy arra jó egy leselejtezett nadrágszíj (borotvánál is bevált).

(#2299) ZolkoW válasza Skillet (#2297) üzenetére


ZolkoW
őstag

lehet, hogy csak azért vagyok boldog a meglévő késeimmel, mert nem szeretem a paradicsomot? :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2300) schawo


schawo
titán

Elkészültek a Suncraft kések, a nyél polírozása van hátra. Hamarosan postára adják őket. Tűkön ülök :D

Ilyen lesz

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.