Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) discrate válasza MittuDomain_ (#2450) üzenetére


discrate
aktív tag

Ja igen, de 52 dollarert vasarolni kell h megkapjam a kedvezmenyt, jol ertem?

(#2452) schawo válasza discrate (#2451) üzenetére


schawo
titán

Nem, a kosárnál levonja. 15 dollárt fizetsz. Csak a termékoldalon nyomj rá, hogy kéred a kupont.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2453) Kasya


Kasya
nagyúr

Koszonet a Kizer Domin ajanlatert, le is csaptam egyre. :R

(#2454) zzz03 válasza Kasya (#2453) üzenetére


zzz03
őstag

+1 en is berendeltem 1db feketet. kivancsi leszek ra.

(#2455) discrate válasza schawo (#2452) üzenetére


discrate
aktív tag

Latom, csak odaig nem mentem 😀
Viszont ranyomtam a feketere, lassam, hogy mukodik, de igazabol kéket jobban szeretnek. Ott viszont mar nem hozza fel mint elérhető kupon. Létezik h hozzarendelte a feketehez, es azt mar nem lehet visszavonni?

(#2456) MittuDomain_ válasza discrate (#2455) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bocsánat hogy ezt mondom, de ne légy "barom":
Ez egy K jó kés ennyiért, ha kell, hupililában is még kell venni, amíg még van. Már sajnálom, hogy a másikra nem csaptam le.
Engem is itt a fórumon győztek meg, hogy ne érdekeljen, hogy lila a Huawei P20, 60e-ért 185e helyett nem szabad otthagyni. Már úton van a GLS depóból a T boltba, remélem holnap átveszem.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2457) discrate válasza MittuDomain_ (#2456) üzenetére


discrate
aktív tag

Ez egy technikai jellegu kerdes volt, amig van valasztasi lehetoseg, miert ne nezzek mas szinbol? Minden késem fekete, valtozatossag kedveert probaltam volna mast.

Ezert ne barmozz le (es mast se), még ha idezojelbe is teszed!
Anno irtam h jo ebbe a forumba jarni, mert itt a segitokeszseg a foszereplo, nem a masik osztasa. Ne menjunk abba az iranyba...

(#2458) discrate válasza schawo (#2445) üzenetére


discrate
aktív tag

Koszi neked es Lacertanak is.

(#2459) peestike


peestike
senior tag

Erről a kizer bicskáról most lemaradtam... Tudom, hogy 15 dodóért nem tudtam volna ellenállni. A kesmec szerintem nagyon jó. 33 usd volt kuponnal, el is csábultam anno. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2460) MittuDomain_ válasza discrate (#2457) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Elnézést, jó szándékú megjegyzés volt, komolyan.

Magamat inkább tartom annak, hogy fél napig ültem felette, mire megrendeltem a lila telefont harmad áron. Óriási mázli volt, rá ~20 percre elfogyott a készlet.

Szerk:
Én is végig kattintottam minden színt, de aztán láttam, hogy csak a fekete olcsó, hát usgyi a kosárba, ez van.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2461) discrate válasza MittuDomain_ (#2460) üzenetére


discrate
aktív tag

Rendben.

(#2462) schawo válasza MittuDomain_ (#2460) üzenetére


schawo
titán

Én is színest vettem volna inkább, de a fekete ízes tök jó lesz. Tulajdonképpen nincs is fekete zsebkésem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2463) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok! Gondolom ez az [élező] utánzat. Meg merjem rendelni?

"HONDACRX4EVER"

(#2464) lugosi válasza schawo (#2462) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem meg majdnem csak az van (a kivételek: az opinelek és egy gerber). Még a victorinoxom is fekete, pedig abból a piros az igazi.

(#2465) lugosi válasza Mityu_76 (#2463) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha arra gondolsz, hogy van ilyen lansky-ban, akkor igen, valószínűleg ez arra hasonlít, de szerintem másik cég is gyártja őket. Ha úgy érted, akkor a linken szereplő "molibao" márkát nem hiszem, hogy hamisítják.

(#2466) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

van itthon egy alap olcsó késem 707 gépacél pengével (passz, milyen ötvözet), meg egy ilyen 5-ös Fiskars készletem. valahol a belépőszint küszöbén.

a kések éle már több helyen kezd elfáradni, megkoptak 1-2 év alatt. mivel lenne érdemes éleznem ezeket? úton-útfélen vannak ezek a 3 "slot-os" élezők ezertől tízezer pénzig, de még a hideg is kiráz tőlük. valami normális tipp van? nem nagyon tudom, hogy a szemcseméret, fenőkő anyag meg a pengék alapanyaga milyen korrelációban van. kerestem a topicban is, azt hozzátenném, hogy jelen körben 10e fölé nem nagyon szeretnék lőni és rituálét sem akarok a dologból, már amennyire meg lehet úszni persze. (de az is igaz, hogy előbb tanulok meg kézzel élezni fenőkövön, mint hogy bármilyen tákolmányt építsek hozzá...)

köszönöm előre is!

ui.:

vagy ennyi és netovább, nem lesz jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2467) jookomak válasza hoffman_ (#2466) üzenetére


jookomak
őstag

Haidu hcj 400 vagy 600, meg egy 1000. A maradékból vegyél két sört. Sőt, akár 3 darab is kijön 10k-ból, szóval 280-600-1200, és akkor még a késtartó fa blokkot is meg tudod élezni vele.

(#2468) MittuDomain_ válasza schawo (#2447) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most reggelre újra elérhető lett a sheepdog, nem bírtam magammal, vettem abból is.
4200ért komoly bargain.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2469) schawo válasza MittuDomain_ (#2468) üzenetére


schawo
titán

Én is vettem. :R Vétek lett volna kihagyni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2470) Fredo78 válasza MittuDomain_ (#2468) üzenetére


Fredo78
aktív tag

A Domin is újra indult, elérhető :)

[ Szerkesztve ]

(#2471) lumpy92


lumpy92
aktív tag

NAGYON tetszik ez a Domin, főleg ennyiért, nincs ennek valami legálisan hordható pengehosszú változata? :U

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2472) peestike válasza Fredo78 (#2470) üzenetére


peestike
senior tag

Már nem. Megint lecsúsztam.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2473) MittuDomain_ válasza Fredo78 (#2470) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az engem nem érdekel, megvettem tegnap. :DDD
Viszont figyeljetek, nagyon rövid a processing time, azzal kezdtem, hogy megnyújtottam, nehogy lejárjon és ne adja fel.
Jártam már így alin eláraztott termékkel.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2474) schawo válasza MittuDomain_ (#2473) üzenetére


schawo
titán

Ha elárazott lenne, nem lett volna újra elérhetővé téve ma is. Ha meg tényleg elárazott, akkor egyszerűen nem szolgálnak ki, bármeddig is nyújtod a türelmi időt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2475) Lacerta


Lacerta
aktív tag

@schawo

Nem arra gondoltam, hogy hamis, hanem hogy vajon elküldik-e?
Többször futottam már bele abba az Alin, hogy jó áron adnak valamit, csak soha nem postázzák el.
Aztán szó nélkül visszaadják a pénzt, csakhát idő, meg csalódás.

Az olcsóbb Kizer folderek liner lockosak, a drágábbak frame lockosak.

@mindenki

Látom, meglett a link, bocs, hogy nem szúrtam be, nem gondoltam hogy ilyen népszerű lesz. :B

Tegnap én is lecsúsztam róla, de ma reggel leütöttem egy Domint. Nem mintha nagyon kéne, a Begleiter jobban bejön, de ennyiért legfeljebb a sógornak megvan a karácsonyi ajándéka. :DD

@lumpy92

Gemini. Az 79mm. De most nem akciós.* **

*[ Ezt a 80mm-t sztem túllihegi mindenki. Most őszintén: Nyújtsa fel a kezét az, akinek a rendőr nézett már be a zsebébe / táskájába. Vagy egyáltalán állította meg az utcán, csak úgy. Engem mondjuk egyszer igen, de az tök más miatt volt ( rám csodálkozott ), és akkor sem motozott meg. ]

**[ (2)7 Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

a) (...)

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

ba) (...)

bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül – az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;

c) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

Nekem ez azt mondja, hogy egy olyan kés, amire a gyártója igazolhatóan azt mondja, hogy EDC, az szokásos életvitel körében használt eszköznek minősül, és ha zárt tokban, táska zsebében, kesztyűtartóban van, akkor teljesen okés.]

(#2476) MittuDomain_ válasza schawo (#2474) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mindkét Kizer feladva ebben a pillanatban, egyszerre, miközben két különböző store, és egy nap eltéréssel rendeltem. Szerintem összevárták, hogy befusson a másik rendelés is. :DDD

Rendesnek tűnő tracking (LXxxxxxxxxNL), ilyenkor természetesen még nem látszik semmi.

Mindegy, megnyugodtam. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2477) schawo válasza Lacerta (#2475) üzenetére


schawo
titán

Zárt tokban, elcsomagolva, szállítás céljából (egyik helyről viszed másikra) nálad lehet. De nem "viselheted". Tehát nem lehet nálad edc (használati) célból. Tök mindegy, hogy a gyártó minek hívja, és hogy máshol (usa) ez jogszerű.

De amúgy a sheepdog jó méretű, viselhető.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2478) schawo válasza MittuDomain_ (#2476) üzenetére


schawo
titán

nekem is feladva

30 dollárért két ilyen kés már lopás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2479) schawo válasza Lacerta (#2475) üzenetére


schawo
titán

amúgy meg ilyenen nem szabad gondolkozni. Le kell rá csapni. Mi a legrosszabb, ami történhet: nem kapod meg. De ha meg se próbálod, akkor se. Tehát megpróbálás nélkül a legrosszabb lehetőség történik. Annál bármi jobb, az egyetlen bármi pedig, hogy megpróbálod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2480) peestike válasza MittuDomain_ (#2476) üzenetére


peestike
senior tag

Ez "rendes", aláírós csomagszám. :)
Nekem már többször volt ilyen holland postás cucc.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2481) Lacerta válasza schawo (#2478) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az enyémet is feladták.
Kíváncsi vagyok, tényleg küldenek- e kést, vagy csak egy kis hitelt akartak bevonni a vállalkozásba. :DDD

"szokásos életvitel körében használt eszközökre"
Ha én reggelente a gyárban azzal vágom a szalonnát a reggelimhez, vagy kartondobozokat szoktam nyitogatni, stb, akkor az a szokásos életvitel körében használt eszköz.

"az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik"
Egy foldernél, ha össze van csukva, akkor az ide tartozik. Ki kell nyitnod, hogy használd. Gyári megoldás a penge elrejtésére. Ha még tokban is van, és/vagy a táskában, kesztyűtartóban, akkor az bizony be is van csomagolva, és zárt tárolóeszközben van.

Szvsz egy táskában / tokban összecsukva hordott, konszolidált geometriájú EDC folderre a rendőr nem fog semmit mondani.
Egy agresszív, fűrészes és fokél köszörült, spear point taktikai késre viszont fel fogja vonni a szemöldökét, még akkor is, ha össze van csukva.

(#2482) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2481) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Megnyugodhatsz.

Az Ali nem eBay vagy GearBest, a store "hitelbe" küldi el neked a terméket, te az Alinak fizetsz, csak azután jut az üzlet a pénzéhez, hogy te visszaigazoltad, épségben megjött. És még ezután is van további 15 napod jelezni, ha valami nem kóser.

Az ilyenek miatt mondják például, hogy lassan jobbak a kínaiak, mint a fejlett nyugat.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2483) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2482) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nyugodt vagyok, sokat rendeltem már Aliról. :D

De.
Néha fura módon becsúszik egy-egy hetekkel később törölt szállítás, amiről nincs értesítés e-mailben, vagy egyszerűen csak nem jön cucc, és az eladó aztán bevallja, hogy nem tudja újraküldeni, mert rég elfogyott.
Ilyenkor azért felmerül a gyanú, hogy többet adott el, mint amennyi raktáron volt, vagy a semmit árulta.
És hát ne feledkezzünk meg azokról, akik nem figyelik a határidőket, és bukják a pénzüket.

[ Az utóbbi időben ( kb. 1.5 év ) már nem lehet ám csak úgy rossz értékeléseket írni, ha elégedetlen az ember, mert az eladó kitiltat az aliról, és még el sem árulják, mi az oka. Én 3 accountomat buktam így, mire rájöttem, hogy mi a fenéért van az, hogy feedbackben konzekvensen 5 csillag van, kommentben pedig azt írják név nélkül, hogy retek az eladó, ne vásárolj tőle. Hát ezért.
Sőt, olyat is tapasztaltam, hogy ha keménykedsz ( dispute ) akkor az eladó a saját webáruházából tilt ki. Látod a cuccokat, csak minden out of stock, ha ki akarod fizetni. Másik accountról viszont megveheted simán. ]

[ Szerkesztve ]

(#2484) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#2476) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most jött üzenet tőlük, hogy ezt a piszok kedvezményes árat a "Chinese Mid-Autumm Festival" keretében adták. Kérik, az értékelésbe véletlenül se írjam bele az árat (gondolom ne rontsam az üzletüket, hogy valaki kinézi és kivárja, hátha megint lesz ennyiért), és ne töltsek fel róla képet.

Utóbbit egyszerűen nem értem.
Miért? Official Kizer Store, mi bajuk lehet belőle?
Anno az a store is ezt csinálta, ahol az S35VN (?) kést vettem [egyébként elégedett vagyok vele], de ott legalább megértettem az okát: Mint kiderült, a promo képeken nincs semmi szitázás, de a küldött terméken rajta van Chris Reeve logoja is, szóval valsz azonos anyag, azonos gyártósor, csak nem vették meg a brandingelést hivatalosan.

Itt viszont tényleg nem tudom hova tenni a dolgot, ezek tök hivatalos eladók.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2485) schawo válasza Lacerta (#2481) üzenetére


schawo
titán

Nem, ez a jogszabály helytelen értelmezése. Ennek a jogszabálynak megvan a rendeleti értelmezése, és az egyértelműen munkavégzés céljából teszi csak lehetővé

Egy foldernél, ha össze van csukva, akkor az ide tartozik.
Nem nem tartozik ide, nincs becsomagolva, nincs zárt tárolóeszközben. Ne próbáld a jogszabály csűrni, csavarni, mert a rendőr kiröhög.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2486) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2484) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én is kaptam ilyen levelet, visszaírtam, hogy köszi, remélem lesz még máskor is akciójuk, és itt különösen a Begleiterre gondolok. :D

Nem bírtam magammal, leütöttem a másikon a Mini Sheepdogot is. Ha nem tetszik, legfeljebb eladom ugyanennyiért.
Viszont amint fizettem, azonnal elfogyottra váltott az összes változat státusza, és azóta "payment verified"-ben van. Lehet hogy ebből már nem fogok kapni. :(((
Ja, és nekem csak kéket engedett, míg a kupon feketére volt. De a kéket simán engedte 15$-ért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#2487) Lacerta válasza schawo (#2485) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Amit bemásoltam, az értelmezés!
A kormányrendelet csak a definíciót tartalmazza.

Van a családban rendőr, nem röhög ki.

Elengedtem a témát.

(#2488) schawo válasza Lacerta (#2486) üzenetére


schawo
titán

Viszont amint fizettem, azonnal elfogyottra váltott az összes változat státusza, és azóta "payment verified"-ben van.

Ez teljesen normális, meg fogod kapni :)

De a kéket simán engedte 15$-ért. :Y
Mázlista :C

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2489) Lacerta válasza schawo (#2488) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem, nem normális, ritka az, hogy 5 percen belül nem vált státuszt. Ez meg már több, mint 1.5 órája úgy van.
Valszeg rendszerhiba, pár másodpercen múlhatott, hogy engedett fizetni, de lehet, hogy termék már nem volt mögötte. Még picit tartok tőle, hogy valahogy visszatáncolnak.

Igazából már csak a kéket engedte, a másik kettő ki volt szürkítve.
Ez is rendszerhiba lehet, hisz a kupon a feketére szólt.
Mondjuk nekem a kék épp bejön, de a feketével is kiegyeztem volna. Sőt, a zöld sem rossz. :D

(#2490) schawo válasza Lacerta (#2489) üzenetére


schawo
titán

Nekem sokszor van, hogy fél napig is ilyen státuszban van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2491) schawo


schawo
titán

Végül vettem tőlük egy Kájzer Sealiont is.

95 dollárért egy titán nyeles, S35V, framelockos kés. Nem is értem :B

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2492) MittuDomain_ válasza schawo (#2491) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Akkor neked bejött a marketing amit toltak, vedd úgy, a 3 késért fizettél 125öt, így már a boltnak is megéri. :)

Nekem a birkakutya zöld lett, esetleg cserélhető a kékre ha megjöttek, ha valaki úgy gondolja. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2493) betyarr válasza schawo (#2491) üzenetére


betyarr
veterán

nem csoda,hogy elköltöztél.gondolom kellett a nagyobb lakás a rengeteg penge miatt ;] :DDD

(#2494) schawo válasza MittuDomain_ (#2492) üzenetére


schawo
titán

Pontosan, tulajdonképpen ezért is vettem, hogy azért ők is jól járjanak (meg én is :) ). Rájuk írtam, és azért tettek ki egy 25 dolláros kupont, ami már erre a késre is igénybe vehető (korábban 160 dollár alatti késekre nem volt kupon).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2495) Lacerta válasza schawo (#2494) üzenetére


Lacerta
aktív tag

El is tűntek a választékból igen gyorsan. :DDD

( Na jó, nem mind, de igen leszűkült a merítés )

[ Szerkesztve ]

(#2496) MittuDomain_ válasza schawo (#2494) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R :R :R
Köszönjük, megrövidítetted magad 95 dollárral, hogy mi is kapjunk még kedvezményeket.

Ezt kell mondani az asszonynak is, hogy a közösségért tetted.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2497) Kasya válasza MittuDomain_ (#2484) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak formara hasonlit, jo hamisitvany. Tudtommal CRK minden kese hazon belul keszul. Ugyan a Professional Soldier kozos munka volt Harsey-jel, de csak dizajn teren, ha jol tudom.
Amugy a Sebenzakat is hamisitjak.

[ Szerkesztve ]

(#2498) hoffman_ válasza jookomak (#2467) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a tippet!

tegnap este belemerültem kicsit YouTubeon, arra jutottam, hogy csakis fenőkövet veszek, aztán előbb-utóbb belejövök.

viszont ott kicsit más számokkal találkoztam (elég sok különböző csatornán néztem körül), azt szűrtem le, hogy 400-1000 között volt az első kő, amivel kvázi a durva melót, él kialakítást, "apex"-et csináltak, aztán 3000 körül a következő lépés és 8000 zárszónak. illetve a végén sok esetben le is "bőrözték".

van értelme ennyire mélyen? illetve nem értem, hogy miért ekkora a szórás 280-600-1200 vs. 220-1000-6000.

:R

szerk.:

ááá, látom, azt hiszem. az én általam, tegnap látottak valószínűleg más (JIS) skálát használtak?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2499) jookomak válasza hoffman_ (#2498) üzenetére


jookomak
őstag

Úgy van. Te először a japán stílusú számozást láthattad, az általam javasolt Haidu pedig másikat használ.

(#2500) hoffman_ válasza jookomak (#2499) üzenetére


hoffman_
nagyúr

okés, kerek minden, Haidu lesz belőle. köszi a segítséget!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.