Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) lugosi válasza gyapo11 (#2350) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek veled, igaz én csak a sima követ és a pálcás lansky-t használom, de azokkal minden úgy van nálam is ahogy írod.

(#2352) Digitalpimp válasza Djuree (#2349) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gyakorolj olyan késen amiért nem kár. Nézz meg pár videót, vannak nagyon jó részletesek magyarul is. [link] Egy kis kézügyesség kell hozzá, de idővel rá lehet érezni elég jól. Na meg azért a kő se mindegy, kell legalább 2-3.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2353) pulutodurumo válasza Digitalpimp (#2352) üzenetére


pulutodurumo
őstag

2-3 kő?? Ha nem egy darab acéllemezből akar az ember kést faragni minek? Ha csak karban kell tartani az élszalagot, arra kell egy finom kő és kész. Szerintem. A többivel egyetértek.

Én parasztosan csinálom. Van egy 3000-nek mondott - kitudja milyen - kínai zsebkövem. Azzal kiigazítom, aztán pár húzás egy másik kés gerincén és viszi a szőrt. Persze ez nem túl szofisztikált megoldás, de működik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2354) Digitalpimp válasza pulutodurumo (#2353) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Amíg csak finomolni kell arra bármi jó, még a csészealj is, de ha komolyabban utána kell igazítani, egy ezres kővel lebabázik mire végez. Más nem egy kombikövet vegyen akkor pl. 400-800.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2355) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

A témához lazán kapcsolódik, de ez az őrült brit mindig vigyorgásra késztet.
Colin Furze és a "késöv" :C :DD

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2356) Digitalpimp válasza pulutodurumo (#2355) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A haszna kb. nulla, de addig se unatkozott. :D A műhelyét viszont elfogadnám. :K

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2357) discrate


discrate
aktív tag

Ilyen és ehhez hasonló EDC-hez jó lehet a HAIDU HCJ-400-as kő? Más kellhet még ezen kívül vagy ez elég?
Nem éleztem még, de már szükség van rá. A nemrég linkelt videóban láttam a technikával együtt.

(#2358) gyapo11 válasza discrate (#2357) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem ismerem a Haidu köveket, de ha a 400 grit finomságot jelöl, akkor ha tartod az élszöget, jó lesz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2359) Zoltán124


Zoltán124
kezdő

Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, rögtön egy kérdéssel kezdenem, ha nem zavarok : a 420HC acélrol mi a véleményetek?
Köszönöm.

(#2360) discrate válasza gyapo11 (#2358) üzenetére


discrate
aktív tag

Ok, köszi.
És milyen alternatívát ismersz egyszerű felhasználásra?

(#2361) gyapo11 válasza discrate (#2360) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Követ vagy gyémántlapot, ezeket használom.
Kőben a 400-as nem finom élet fog adni, kicsit még karcos lesz, tehát pl. ha egy vékony zacskót akarsz elvágni lefektetve a deszkára, akkor lehet hogy nem vágni fogja, hanem húzni-gyűrni. A 800-as már jó élet ad, még mindig mikrofogazott, de már jól vág.
Gyémántot 1200-ast használok a kínai Qing késhez, jó jó, de nem az igazi, érdekes módon nem ad olyan finom élet mint a 800-as kő. Persze a kő magyar 800-as, a gyémánt meg kínai 1200-as.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2362) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Az @uchan-os pongyüjtős kések szerintetek mennyire jók?

(#2363) Digitalpimp válasza Zoltán124 (#2359) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A 420HC a sima 420-as alap acélnak a több szenet (HC=High Carbon) tartalmazó változata. Jobb az éltartása valamivel, mint a sima 420-nak. [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2364) discrate válasza gyapo11 (#2361) üzenetére


discrate
aktív tag

köszi.
magyarán inkább egy 800-ast ajánlasz a 400-as helyett?

(#2365) gyapo11 válasza discrate (#2364) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Rendszeres fenéshez igen, ez kőre vonatkozik, a kerámiát nem ismerem.
Már biztos írtam, de talán nem olvastad, nálam három fokozat van, kaszakő, ami a durva munkához kell, főleg a gyári élszöget megváltoztatni, és egy kétoldalas 200/800-as ha jól emlékszem, a 800 az biztos. Ez szépen és gyorsan leszedi a kaszakő durva nyomait, és egy kellően harapós de elég sima élet ad, ami a puha, lédús paradicsomot úgy szeli át, hogy alig venni észre ellenállást. A műanyag tömlős kenőmájast szintén, 1 cm-es szeletek nem okoznak gondot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2366) betyarr


betyarr
veterán

időnként elfog valami fura vágy,hogy vegyek egy kést.most is ez van.ez tetszett meg bitangul: [link].itt nem túl sokat tudni meg róla,illetve értékelés sincs.az alin viszont egy pöttyet több az infó,meg van értékelés dögivel [link]. kérdés,hogy vajon ugyanaz-e a két kés,vagy a gb-s valami gagyi másolat?
elég jó lenne ilyen kinti sütős-főzős aprító késnek,ahová sajnálnám kivinni a konyhakéseimet.
vélemény?netán tapasztalat,ha valakinek van ilyenje?

(#2367) pulutodurumo válasza betyarr (#2366) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kovácsolt, magasabb széntartalmú acél, nem rozsdamentes. Ha mindig szárazon, vagy olajosan, zsírosan teszed el, nem lesz baja. De majd a többiek kijavítanak ha hülyeséget írtam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2368) lugosi válasza betyarr (#2366) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért arra szerintem kicsi az esély hogy egy 23 USD-s kést 19-ért hamisítanának.

(#2369) betyarr válasza pulutodurumo (#2367) üzenetére


betyarr
veterán

na igen.kérdés mennyire lehet nehéz élezni?

lugosi: jaja,van benne valami...

(#2370) jookomak válasza betyarr (#2366) üzenetére


jookomak
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb forma általános késhasználatra.
Én ezt egyetlen dologra tudom elképzelni, mégpedig az elejtett vad zsigerelésére.
Hogy érted, hogy kintre kell? Túrázáshoz, túrabot, nyárs, szalonna, vagy kerti főzéshez?
A szokásos tippem: mora 860mg. Olcsó, jó.

(#2371) betyarr válasza jookomak (#2370) üzenetére


betyarr
veterán

főleg a kinti főzőcskéhez gondoltam,mint aprító kés: hagyma,zöldségek stb.

(#2372) schawo válasza betyarr (#2371) üzenetére


schawo
titán

Mivel nincs egyenes része, nem lesz egyszerű aprítani vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2373) lumpy92 válasza schawo (#2372) üzenetére


lumpy92
aktív tag

+1

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2374) betyarr válasza schawo (#2372) üzenetére


betyarr
veterán

akkor hallgatok a jó tanácsra :R

(#2375) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Végre szintet lépett a Ganzo:
Ganzo FH11

Nem tudom mire tudnám használni, de tetszik. :DD

(#2376) schawo válasza Lacerta (#2375) üzenetére


schawo
titán

D2? Ez lett a jó acél? A félrozsdamentes szerszámacél? Én inkább maradnék a 440C-nél, ha kérhetem. És eddig nem volt D2 késük? Minden második olcsó kínai cég azt használja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2377) Lacerta válasza schawo (#2376) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Minden második olcsó kínai cég azt használja.

Igazából: Minden második olcsó kínai cég azt írja rá. :(((
A nem annyira olcsó kínai cégek, mint a Ganzo, a Sanrenmu, a Harnds, az Enlan, a Ruike, Real steel, stb. többnyire a 440A-B-C ( ekvivalens ) háromszögben mozognak, és azt is írják rá a termékeikre.

(#2378) schawo válasza Lacerta (#2377) üzenetére


schawo
titán

Nem vagyok oda-vissza a D2-ért. Ugyanúgy kell rá vigyázni, mint egy szénacélra, mert simán rozsdásodik, csak nem olyan tartós az éle, mint a szénacélnak. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2379) Lacerta válasza schawo (#2378) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Mégis drágább késeknél használják.
440C késem van, azt is kapta már meg rozsda az élszalagon. A 440B-t viszont még soha. Mondjuk puhább is.

Az, hogy a D2 szerszámacél, tökmindegy, a 440 sorozat meg csapágyacél, akkor az sem késnek való? :DDD

Viszont a tapasztalataid érdekelnének. Milyen D2 kést használsz? Nekem még nem volt, viszont szeretnék egyszer valami komolyabb acélból készült kést, de mondjuk 50-60$-nál többet nem szívesen áldoznék rá ( jaja, tudom, Mora szénacél :K ).

(#2380) schawo válasza Lacerta (#2379) üzenetére


schawo
titán

Nem az vele a baj, hogy szerszámacél, nem azért mondtam. Az a baja, hogy ha nem vigyáz rá az ember, nagyon hamar rozsdásodik. A 440 sorozat ennél sokkal kevésbé érzékeny, a C is.

Egy ilyen egyedi készítésű, arab vadásztőröm van D2 acélból. A nyele tevecsont és vízibölényszarv.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2381) Lacerta válasza schawo (#2380) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Díszkésnél nyilván probléma. Ezért nem is D2-ből szokták csinálni.
Ennél a késnél van valami különös oka, hogy miért D2?

[ Az arab dátumos óra nagyon menő :C ]

(#2382) schawo válasza Lacerta (#2381) üzenetére


schawo
titán

Ilyenre csinálták, és kész. Ezzel nincs ilyen bajom, mert folyamtosan kenegetem parafinolajjal, pont a díszkéseknél nem számít annyira. :)

Gondoltam ez az óra passzol hozzá a kép kedvéért. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2383) lugosi válasza schawo (#2380) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bírom a képeidet, mindig tök igényesen megcsinálod, óra stb. 👍

(#2384) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2379) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A mostani Ali szülinapon volt egy igen korrekt S35VN Kizer folder 7.6cm pengével 100 dollár alatt (96), nagyon-nagyon rezgett a léc, de sikerült nem megvennem.
közben ugyanez 160-210 között volt az amazonon

Ha már 60at szánsz késre, "kicsivel többért" ez komoly ugrás. Persze ott van még a kérdés, mi van ha vámolják, de kést nem szoktak, nem igazán tudják, hogy érték. Írni kell a shop-nak, hogy 42 dollárt írjon értékre, az megmagyarázza a komoly dobozt, és slussz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2385) schawo válasza MittuDomain_ (#2384) üzenetére


schawo
titán

Nekem még az Amerikából érkező, 100 dolcsis késeimet se vámolták.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2386) schawo válasza MittuDomain_ (#2384) üzenetére


schawo
titán

Az a Ganzo inkább 25-30 dolcsi, nem 60.

Basszus, akartam venni egy Buck 547 foldingot, csak kiment a fejemből. Erre sehol sem kapni, discontinued, és a rusnya 557 lett helyette. Szép barna pakkafa nyelet lecserélték foszöld micartára. :( Most vadászhatom használtan valahogy.

helyett

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2387) MittuDomain_ válasza schawo (#2386) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem vagyok a műanyag nyelek ellensége, de ez tényleg ergya, remélem sikerül szerezned egyet, akár bolti készletről, újan.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2388) ZolkoW válasza schawo (#2372) üzenetére


ZolkoW
őstag

én kifejezetten kerülöm az egyenes élű késeket.. lehet hogy csak én vagyok így.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2389) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2384) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A Kizerek közül egyedül a Begleiter tetszik, az ráadásul ~50USD körül van árban. Viszont hasonló formájú késből már van kettő - igaz, nem VG10 pengével.

Valójában nem szánok 60$-t egy késre, mert így is több van, mint amennyit értelmesen használok, csak ha lenne egy olyan, ami nagyon tetszik, és jó acélból van, azért adnék max. annyit. :D
Ez az FH11-es Ganzo pengeforma és a D2 miatt izgalmas, bár a gyakorlatban nem tudom, mennyire lenne használható ez a fajta geometria.

100$-t [ még :DDD ] nem adnék ki késért, max. elemlámpáért, de azért is csak akkor, ha az adott modell nagyon-nagyon megérinti a lelkemet. :D

(#2390) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2389) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Akkor hasonló vonalon mozgunk, nekem is ez a két hobbi viszi el a legtöbb játékpénzt, bár a lámpa magasan vezet. (olyan 3 vagy 4 az egyhez...)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2391) discrate


discrate
aktív tag

Minél jobban körbejárom az élezés kövön témát, annál jobban megosztódnak a vélemények a kő választásról.
Nekem elég meggyőző a Haidu féle, csak megnehezíti a döntést, hogy abszolút nincs gyakorlati tapasztalatom a munkafolyamattal. Látom, hogy nem ördöngősség, kérdés, hogy az itthoni bicskákhoz és konyhakésekhez vajon melyik a jobb választás?

- 1 db 600-as nagyméretű kő, amivel a nagyobb méretű eszközökhöz is megfelelő (10e huf, elég drága)
vagy
- 1 db 600-as és 1 db 1000-es (5e huf együtt), csak fele olyan széles, de sorját szépen le lehet szedni az 1000-essel.
Persze egyéb véleményt, akár kínai kétoldalas kővel való tapasztalatot, tanácsot is elfogadok. :)

(#2392) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Teljesen új vagyok késélezés témában, sem a késekhez, sem az élezéshez nem értek. Anno mentettem el schawo hsz-át itt és most jutottam el oda, hogy foglalkozzak a kérdéssel. :)
Egyszerűen csak konyhai célokra ill. ollók élezésére szeretnék rendes élezőt, illetve szeretném élvezni, hogy élesek a késeim és jó velük dolgozni. :)
Azt hiszem, hogy a késeink acélok, ill. kerámia kések. Azoknak az élezésére alkalmas ez az élező? A video végén látom, hogy a 10000-es után kétfajta bőrön (szíjon?) húzza végig. Erre van tippetek, hogy honnan kerítsek?
Ha ezt venném hozzá kiegészítőnek a kapott készlethez, azzal már érdemes lehet elindulni, vagy inkább mást ajánlanátok?
Köszi előre is a segítséget! :R

(#2393) gyapo11 válasza bippeti (#2392) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A linkelt élező jó, kicsit babrálni kell vele, befogni a pengét, fölszerelni az egészet valahova stabilan, beállítani a magasságot (élszöget), olajozni vagy vizezni fenés közben, követ cserélni.
Az igazán finom köveket én nem használom, nem borotva éles kés kell hanem éles.
A bőrön fenés az már nálam az extra kategória, vehetsz készen is bőr fenőt, vagy akármilyen bőrt bekensz polírpasztával, vagy cigaretta hamuval beszórod, és tükrös borotva éled lesz, kb. 5 vágásig. Mert a nagyon vékony él nagyon gyenge is. Borotvánál van értelme, az kemény anyag és nagyon húz ha nem elég éles.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2394) schawo


schawo
titán

Hétvégi program :) [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2395) lugosi válasza bippeti (#2392) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A bőrön fenésből ne csinálj nagy kérdést. Én a borotvakésemet derékszíjon szoktam fenni, nagyon ritkán direkt erre készített fenőszíjon, a derékszíj teljesen jó.

(#2396) bippeti válasza gyapo11 (#2393) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a tippet mindenkinek. Végülis ezt rendeltem meg a "váz" mellé:
1 Set Sharpening Stone 3000/ 5000/ 8000/ 10000 Grit Whetstone Grinder Knife Sharpener Stone Grindstone Kitchen Tool Z30
http://s.aliexpress.com/NrYBziU7
Illetve egy mágnest.

(#2397) betyarr


betyarr
veterán

valakinek van tapasztalata ezekkel a ganzo féle spyderco másolatokkal? [link]

(#2398) peestike válasza betyarr (#2397) üzenetére


peestike
senior tag

Pont ezzel konkrétan nincs, de az évek során jó néhány ganzo átment a kezeim között. Van most is, amennyibe kerül, azt a pénzt megéri. Egynek volt kisebb baja, axis lock-os volt. Ha felülről nézted, akkor lehetett látni, hogy a zár kissé keresztbe van. Egyébként mindegyiknél a penge szépen nyílt, nyitva nem lötyögött, középre zárt. Spyderco koppintás nekem f729 van, meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2399) discrate


discrate
aktív tag

Erre valaki?

(#2400) betyarr válasza peestike (#2398) üzenetére


betyarr
veterán

szerinted melyik a jobb: az axis lock vagy a frame lock?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.