Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) LamaCube válasza G@ben (#10000) üzenetére


LamaCube
addikt

Szívesen! Késalapanyagok.hu itt tudsz venni 50ml-es egységben is vagy 0,5 liter. Az 50ml-es nagyon sokáig elég. [link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#10002) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Csupán egy kis rövid beszámolót írnék egy élezőről. Május közepén vásároltam a Bladeshop-nál egy Work Sharp Knife and Tool MK2 élezőt. Nagy reményeket fűztem hozzá hogy végre lesz egy jó élezőm. Sajnos több fajtát kipróbáltam de mondhatni hogy hulladékok voltak. Viszont ez nagyon jó vétel minden egyes forintot megért. Végre itthon minden kés éles, és még egy aránylag rossz éllel rendelkező kést is nagyon gyorsan élessé lehet tenni.
Volt olyan kés ami annyira csorba volt hogy a P80-as szalaggal kellet neki esni, aztán P220, majd egy P6000 a végére. Hibátlan lett a kés utána. Miután 1-1 kést megcsináltam vele és kialakult az új élszalag a megfelelő élszöggel, utána már könnyű karbantartó élezést csinálni. Nagyjából 3-5 húzás minden oldalon a P220 majd a P6000 szalaggal és hibátlan lesz a kés.
Pár perc alatt meg van az egész folyamat.
Gyárilag 2db P80 2db P220 2db P6000-es szalag járt hozzá, és még mindig ezeket használom. Bár a P220-ból tervezek egy 6-os pakkot rendelni mert az kellene már, viszont az elhasznált szalagokat nem szabad kidobni mert polírozásra egy sokat használt P220-as szalag tökéletes!
7-8 kést tartok folyamatosan élesen az élezővel, szóval a szalagok jól bírják nagyon. Nem olcsó, mivel most itthon 57-58 körül van ha jól rémlik, de megéri ez a szalagos élező nagyon! Remélem segítettem valakinek a kis írásommal aki elgondolkozott már rajta.

Rengeteget keresgéltem utángyártott szalag után de egyszerűen nem találtam hozzá megfelelőt. Még ha méretbe lenne is de sajnos nem annyira hajlékony hogy tudja forgatni a gép. Szóval sajnos marad az eredeti nagyon drágán.

iPhone 13 Pro Max

(#10003) gyapo11 válasza jozsi252 (#10002) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Szuper. Nekem egy egyszerűbb szalagos gépem van és volt valaki akinek olyan a gépe, hogy vízszintesen fut a szalag, és mind a hárman megelégedéssel használjuk. Szóval szalagos csiszolóra fel! A szalag nálam is gond lehet, ebben a szélességben és hosszban nem nagyon találtam, igaz még annyira nem sürgős mert keveset kell használni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#10004) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Írtam a túrázós topikba pár gondolatot az erdőjárással kapcsolatban, mert úgy gondoltam, hogy jobban oda való, kíváncsi vagyok a véleményetekre. [link]

(#10005) H-Zol válasza gyapo11 (#10003) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sziasztok !!
Lajikusként nézelődök, olvasgatok!
Ez az élezés nem tudom [link] mennyire válik be :)

(#10006) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Kinéztem pár kést, segítséget kérnék a választásban. :)
Mindennapi használatra kéne, lehetőleg 5-7cm pengével, de mindenképp 8 alatt.
QSP Penquin volt az első komolyabb, annál kényelmesebb legyen.
Árban max 30-35k, de ha van best buy kicsit többért megfontolom.

Alapjában véve CIVIVI Baby Banter tetszik, abból is ez a 2 változat. [link] [link]
Spyderco Ambitious Lightweight Black milyen vele szemben? [link]
FRN markolat rosszabb a G10-nél? Képeken kicsit gagyinak tűnik ez a gumis műanyag.
Esetleg Oknife Rubato 3 ? [link] 30-ért kapnék.

Ami a lényeg, ha már ennyit szánok rá tartós legyen.
Más alternatívát is szívesen hallgatok. Ha a kinézett darab rendben van arra kérnék megerősítést. :R

[ Szerkesztve ]

(#10007) gyapo11 válasza H-Zol (#10005) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Mennyire melegszik föl a közel 0 vastagságú él? Ettől kilágyul-e? Rengeteg anyagot pazarol a pengéből. Nem tudom mennyire tudja tartani az élszöget, ha nem akkor csúnya lesz az élszalag bár ettől még vág.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#10008) H-Zol válasza gyapo11 (#10007) üzenetére


H-Zol
senior tag

Értem, akkor nem a legjobb megoldás ! Csak belefutottam a videóba és gondoltam ti itt jobban tudjátok, mert én nem értek hozzá, van itt a faluban egy idős bácsi ő hozzá viszem el !
Állandó munkája van , minden elezést meg csinál !
Tovább olvasgatok, mert szeretnék egy kést és egy bicskát vásárolni, ha fel akadok majd jövök a kérdésekkel !!

(#10009) Lacerta válasza lugosi (#10004) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Igazad van.
A magyar szabályrendszer jellemzően tiltás alapú, bármilyen területet nézel.
Ennek az az oka, hogy sokkal egyszerűbb, kevesebb felelősséggel jár ( és kevésbé erőforrásigényes ) mindent kategorikusan megtiltani, mint józan paraszti ésszel szabályozni, és azt viszont kőkeményen betartatni.

(#10010) Fred23 válasza Grave_444 (#10006) üzenetére


Fred23
nagyúr

Használtál már olyan rövid pengés kést, mint amilyen a Baby Banter? Ha igen, és nem volt vele problémád, akkor nyugodtan megveheted, de ha nem, szerintem próbálj ki egy hasonló méretű kést még vásárlás előtt, nehogy csalódás legyen a vége. Az az 5,9 cm-es penge NAGYON kicsi, rengeteg kompromisszumot igényel, nem való szerintem egy halom hétköznapi dologra.
8 cm-es pengehossz alatt stonewashed pengével -ha ez tetszik-, szerintem jobb ajánlat a legtöbb ember számára valamelyik Elementum.
Pl. Ő, vagy Ő, netán Ő. Ez az utolsó van kékben és narancsban is.
Ez persze csak 1 vélemény, de én tuti tartanék attól, hogy az az 5,9 centis penge zavaróan kicsi a legtöbb hétköznapi dologra. Akár csak felvágni egy zsemlét.

(#10011) lugosi válasza Grave_444 (#10006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem ezek közül a spyderco van, nagyon bevált a mindennapokban. Viszont a másik kés úgy látom jobb acéllal van szerelve, és valamivel drágább is.

Fred: nekem ennek a spyderconak a mérete annyira bevált a mindennapokban, hogy vettem egy hasonló méretű fix pengés kést is, nagyon jól elvagyok velük.

(#10012) lugosi válasza H-Zol (#10005) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem tönkreteszi a kést.

(#10013) lugosi válasza Lacerta (#10009) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek veled. Sajnos sokszor nem is szabad az emberek mentalitására rábízni dolgokat.

(#10014) FBLLMAG válasza H-Zol (#10008) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bicskára elég a Fälkniven CC4 is esetleg a Worksharp Guided Field Sharpener. De a még egyszerűbb Work Sharp EDC Pivot, vagy a Work Sharp EDC Pivot Plus is megteszi. Esetleg a profibb precíziós szerkezetei közül is válogathatsz. Másik árban elérhető élező gyártó a Lanski. Ennek is van rengeteg terméke. Én ezek közül válogattam össze magamnak 1 készletre valót. ;)

Az apróbbak közül pedig beszereztem a Blademedic és QSHARP modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#10015) Fred23 válasza lugosi (#10011) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, idővel én is hozzá tudnék szokni az ilyen kicsi pengéhez, de jelenleg az ideális EDC pengehossza számomra valahol 8-10 centi körül van. Szóval ha éppen szempont a legál méret is, nekem marad az, hogy annak a tetejét keresem.
Egyébként nekem is tetszik az a Spyderco, ahogy a Baby Banter is, csak ne kelljen velük kenyeret szelnem. :D

(#10016) #86883328 válasza Grave_444 (#10006) üzenetére


#86883328
törölt tag

Éltartás szempontjából a 154CM a jobb választás. A Nitro-V és 8Cr13MoV kb. ugyanolyan ebből a szempontból. Az Elemntum jó választás ha szereted a flippert és nem zavar, hogy rozsdásodik az éle, bár ez inkább majd a hőségben fog előfordulni.
Az én tapasztalatom az, hogy se az Ambitious, se a Persistence nem nyílik olyan szépen mint a Tenacious de az már nem legál méret. Több helyen láttam, hogy kiesett a csavar ebből a Spyderco-ból. Talán itt ezen a fórumon is volt ilyen. Nem emlékszem, hol olvastam.
A Rubato-ról annyit tudok, hogy a Kizer gyártja és az "Axis lock" a Benchmade megoldásánál is jobb.

(#10017) Lacerta válasza lugosi (#10013) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hivatalnokokéra pláne! :)

(#10018) Fred23 válasza #86883328 (#10016) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Nitro-V-nek jobb az éltartása, mint a 8Cr13MoV-nak, elérheti akár a 154CM-ét is. És igen, a D2-vel szemben a Nitro-V nem rozsdásodik, és nem is olyan törékeny. (Kedvenc acélom.)
Legjobb lenne talán egy Button Lock Ementum II, csak még sok nevesebb webshop azt nem árulja (de 2-3 hét múlva már tuti lesz kábé mindenhol).
Illetve sokan kedvelik a D2-t is, kis odafigyeléssel nem lesz rozsdás, és aki nem feszegeti a pengét, annak el se törik. Több helyen olvastam, hogy ennek az acélnak is vannak rajongói, elég szubjektív dolog.

No és persze jó lehet a Baby Banter is, ha bírja azt a méretet.

[ Szerkesztve ]

(#10019) #86883328 válasza Fred23 (#10018) üzenetére


#86883328
törölt tag

Én hetente éleztem a Nitro-t úgy, hogy 5 dobozt kibontottam vele.

[ Szerkesztve ]

(#10020) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
Tudtok esetleg linkelni vagy adni egy olyan leírást, ami összehasonlítja az általánosságban használt, legelterjedtebb acélfajtákat éltartás, keménység, rozsdásodás ... stb alapján?
Próbáltam keresni ezzel kapcsolatos anyagokat, de elég laikus vagyok a témában, így valami szájbarágósabb magyarázatnak örülnék :D
Leginkább az érdekelne, hogy a CPM S30V, S35VN, S45VN, S90V és S125V között mi a lényegi különbség.
Láttam, hogy bizonyos Spyderco modellek készülnek/készültek szinte az összes fenti acélból gyártott pengével és szeretnék tisztában lenni az ezek közötti különbséggel.
Vettem most én is egy Para 3-at és azt gondoltam (és a leírások alapján is úgy láttam), hogy S30V pengével kapom, de S45VN-el érkezett. Ez most akkor jobb acél? :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#10021) Fred23 válasza #86883328 (#10019) üzenetére


Fred23
nagyúr

Milyen kés volt? Nem mindegy, hogy 59 vagy 62 HRC. (Nitro-V-nél ez a bevett tartomány keménységre.) Illetve számíthat a penge kialakítása is.

(#10022) lugosi válasza FBLLMAG (#10014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A CC4 mellett / helyett a DC4-et is érdemes meggondolni, attól függ hogy mennyire tompa, milyen gyorsan kell élezni stb. Jók ezek az élszöges élezők (nekem gépi nincs, csak lansky turn box meg spyderco sharpmaker), de a sima kővel nagyon kevés kivétellel mindent meg tudok csinálni. A kivétel is inkább a fogazott él, ahhoz kell más.

(#10023) #86883328 válasza Grave_444 (#10006) üzenetére


#86883328
törölt tag

30ezerért Rubato 3?

(#10024) lugosi válasza Fred23 (#10015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja úgy igen, én bicskával kenyeret szelni nem szoktam. Reggelizéshez van egy 8-as opinelem, az nagyon hozzám nőtt, de általánosságban mindenhez amihez bicska kell, ahhoz ezeket a kisebbeket használom, nem tudom miért, így alakult ki, ezek kényelmesek. Meg elfogadottabbak is, például egy áruházban ha ki kell bontani valamit, üdítők zsugorfóliáját értem ez alatt meg ilyesmi (hogy ne az ujjammal kelljen lyukasztgatni meg tépni), arra is egy ilyen kisebb pengés bicskát vesz elő az ember, akkor nem rebbennek szét körülötte a vásárlók. Jó, mondjuk egy 8-10 centis penge se egy bozótvágó, az is igaz.
Szóval nálam ha valamihez nagyobb kés kell, az általában már fix pengés. Nálam úgy alakult hogy van egy kihagyás, ha bicska akkor ezek a 6 centi körüliek, ha nagyobb akkor vagy olyan 10 centi körüli de ezt inkább kicsinek érzem (mora), vagy inkább a 14 centis puukko. A legjobb párosítás így a 6 centis és a 14 centis kés.

(#10025) lugosi válasza Lacerta (#10017) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne is mondd. :((

(#10026) #86883328 válasza Face8814 (#10020) üzenetére


#86883328
törölt tag

(#10027) #86883328 válasza Fred23 (#10021) üzenetére


#86883328
törölt tag

Civivi 58-60HRC. Mint kiderült a keménység és az éltartás nem ugyanaz, bár nyilvánvaló az összefüggés.

(#10028) H-Zol válasza lugosi (#10012) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor felejtős lessz , ezért is kérdeztem tőletek :R

(#10029) H-Zol válasza FBLLMAG (#10014) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi !
Ez nekem még új , most olvasgatok ismerkedek, (a lámpák mellé valami bicska is kell ;) )
Egyenlőre még van mit vissza olvasni !!

(#10030) Grave_444 válasza Fred23 (#10010) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igazából egy ismerősöm miatt kattantam rá a témára, egyébként nem használtam napi-heti szinten sem bicskát. Baby Bantert ő hozta megmutatni, de sajnos akkor nem csaptam le rá és már eladta. Szóval elég ekkora nekem. :)

lugosi Köszönöm az infót.

_Harcos
Szóval a két linkem minőségre kb megegyezik, értem.
Elemntum nyitása, esetleges rozsdásodása és a mérete sem tetszik.
Igen, 30-ért vehettem volna az említett ismerőstől. Tegnap elhozta személyesen.

D2 sem rozsdamentes, az nem kéne, olyanom volt a QSP.

Összességében a leírtak alapján akkor úgy néz ki a Baby marad a befutó. :D
Én kissé laikusként csak utánaolvasni tudok, személyes tapasztalatom nincs ezekkel a darabokkal, viszont 3-4 nagyobb webshop teljes kínálatát végignéztem.
Az hogy a 2 linkemen különböző színű a penge gondolom a minőséget nem befolyásolja.

(#10031) Face8814 válasza #86883328 (#10026) üzenetére


Face8814
őstag

Köszönöm. :R Elég informatív és hasznos írás, valami ilyesmit kerestem.
Érdekes ez az új MagnaCut acél. Megnéztem a kifejezetten erről szóló cikkét is az illetőnek és gyorsba rá is kerestem az ezzel gyártott késekre. Nem olcsók és ahogy látom még közel sem terjedt el teljesen a gyártók között. Azért megnéznék egy ilyen pengét élőben is... :B

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#10032) #86883328 válasza Face8814 (#10031) üzenetére


#86883328
törölt tag

A blog szerzője egy fémkohászatból doktorált srác Dr. Larrin Thomas. Van youtube csatornája is. írt egy könyvet, valamint ő fejlesztette ki a Magnacut acélt.

[ Szerkesztve ]

(#10033) Face8814 válasza #86883328 (#10032) üzenetére


Face8814
őstag

Lejött az írásból hogy az ő műve a MagnaCut. :K
Elég felkészült a srác. Köszi mégegyszer az ajánlást. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#10034) Szulita28 válasza Grave_444 (#10030) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mindennapi használatra - a te igényeidnek megfelelve - szvsz a Fox Core-nál nincsen jobb. Kiváló acél, jó és stabil zár, ergonomikus markolat (a kis méretű kések egyik hátránya a kicsi és foghatatlan markolat). Árban is még belefér.
Az FRN nem jobb vagy rosszabb a G10-nél, hanem más. Igénytelenebb, kopogós, de ha nem zavar ez, munkakésre tökéletes borítás.
Nézd meg még a Böker Little Friendet. Az sajna sokkal drágább már, viszont egyszerűen tökéletes (lenne) arra, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#10035) #86883328 válasza Szulita28 (#10034) üzenetére


#86883328
törölt tag

A Fox-ot ha megolajozod meg esetleg az alátétet polírozod az könnyedén nyílik? Extrametálban próbáltam de baromi szoros volt.

(#10036) #86883328 válasza Grave_444 (#10030) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nem tudom a deep carry clip mennyire fontos neked, de ha igen akkor a Spyderco-ra még 15.000Ft-ot kell költened.
Vele illetve nélküle:

(#10037) lugosi válasza Grave_444 (#10030) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A lehetséges rozsdásodást én személy szerint nem tartom akkora kérdésnek. Ha megjelenik egy kis folt a késen, attól nem kell megijedni. Egy kis polírozással lejön, és megelőzni se vészes.

(#10038) #86883328 válasza lugosi (#10037) üzenetére


#86883328
törölt tag

A baj az, hogy az éle is rozsdásodik. Amíg télen semmi bajom nem volt a D2 élével, ezzel szemben nyáron azt is hetente éleztem. Engem nagyon idegesített a dolog. Semmit nem vágok vele és nem olyan borotva az éle mint pár napja? Nem értettem a jelenséget. Nagy megkönnyebbülés volt rájönni, hogy elrohad az éle. Azota nem használok D2-őt. Még télen se.

(#10039) Grave_444 válasza Szulita28 (#10034) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezek nem tetszenek annyira. :B

_Harcos Nem lényeg, 15 ezret biztos nem adnék érte pluszba.
Nekem is ezt mondta ismerősöm, hogy télen nem ajánlja.

lugosi Végül is jogos, de ezzel az utánajárással már több időt szántam rá, mint amennyit kellett volna. Van helyben Extrametál, ahogy nézem az országos lefedettséget ez kiváltság.
Ott van pár Spyderco, megnézem őket, bár ránézésre nem fogom tudni pontosan melyikek.

[ Szerkesztve ]

(#10040) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Utolsó kérdések.

Spyderco Ambitious (ha beszerezhető Lightweight Black) vagy Civivi Baby Banter?
[link] , [link] vagy [link]
Ez a "színezett" pege nem hátrány? Nem karcolódik stb? Akkor inkább fémszínűt keresek.

(#10041) Szulita28 válasza #86883328 (#10035) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nekem egy kis olajjal frankón működik :K

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#10042) #86883328 válasza Grave_444 (#10040) üzenetére


#86883328
törölt tag

Ciivivi könnyebben hordható, farmer órazsebben elfér, csapágyas ettől sebesebben csapódik ki nyitáskor, deep carry clip. Spyderco alátéten forog, talán masszívabb, és az előbbiek ellentéte.
A bevonat idővel nyilván karcolódik.
A zár miatt a Rubatot venném.

(#10043) Donki Hóte válasza Face8814 (#10031) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezekről a mostanában fejlesztett új típusú késacélokról általánosságban el lehet mondani, hogy a forgalomban lévő késkínálat 0,001 %-ában használják őket, így alig van velük valós gyakorlati tapasztalat.

Ez érthető is, hiszen a 20-50 éve gyártott késacélok is tökéletesen lefedik a szóba jöhető felhasználási területeket. A szerszámacélok tekintetében van értelme a folyamatos fejlesztésnek, viszont a rugóacélok, vagy méginkább a késacélok tekintetében egy-egy új acélfajta kifejlesztése és bevezetése 95 %-ban csak marketing okokból történik.

Arra a célra, hogy egy késpenge egyszerre szívós, kemény, éltartó is legyen már évszázadok óta használják a laminálás módszerét, ez sokkal olcsóbb módszer, mint ha olyan acélfajtát szeretnének kifejleszteni, ami egy anyagban egyesíti ezeket a tulajdonságokat.

De aki egynemű acélból akar ilyen pengével rendelkező kést, az támogassa a fejlesztők munkáját és nyúljon nagyon mélyen a zsebébe a kés megvásárlásakor :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10044) lugosi válasza #86883328 (#10038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen még nekem nem fordult elő, de lehet hogy csak nem figyeltem rá igazán. Érdekes felvetés, figyelni fogok rá hogy mi van ilyenkor az élével.

(#10045) Grave_444 válasza #86883328 (#10042) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azóta csökkent a Rubato ára. :D Maga a zár és nyitás nekem is vonzó.
Viszont ez még mindig kissé nagy nekem, nem ilyet keresek.
Köszönöm szépen mindegyikőtöknek az eddigi segítséget. :R
Írok majd pár sort vásárlás után, egyelőre még agyalok rajta.

(Ha olvassa az a moderátor a topikot, aki múltkor kiszúrt, ezúton elnézést kérek tőle a hozzászólásom miatt, nem szándékos volt a szabálysértésem. Ha valaki úgy jelentett, akkor neki nem üzenek semmit.)

[ Szerkesztve ]

(#10046) #86883328 válasza Grave_444 (#10045) üzenetére


#86883328
törölt tag

Fene tudja. 10 gramm és csukott állaptban 5mm a különbség a Spyderco meg az Oknife között. Ha ennyire kicsit keresel az nem eközött a kettő között fog eldőlni az biztos.
Ha a méret fontos akkor egyértelműen a Baby Banter kell neked.

(#10047) Grave_444 válasza #86883328 (#10046) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biztos jó adatokat néztél? Csukva majdnem 2cm-el kisebb és 30g a különbség. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#10048) #86883328 válasza Grave_444 (#10047) üzenetére


#86883328
törölt tag

Az Ambitous és a Rubato 3 adatait írtam.

(#10049) Grave_444 válasza #86883328 (#10048) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem figyeltem, bocsánat. :K

(#10050) #86883328


#86883328
törölt tag

Melós bicska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.