Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) csibe1 válasza Arcsi93 (#7991) üzenetére


csibe1
addikt

A lényeg, hogy kis területen próbáld ki; aztán látod, hogy mi az ami beválik.
Első körben megpróbálnám sima papírtörlővel, aztán ha előbbi módszer nem sikeres (valószínűleg nem szedi le az összes rozsdát főleg ha vastagabb réteg) szintetikus higítós papírtörlővel.
Ha nem válik be akkor meg fogkefére tett Cif-el vagy féktisztítóval ledörzsölni.
Ha valamelyik verzió beválik a fényesebb részen utána alaposan lemosnám, és szárazra törölném; aztán hajszárítóval végigmennék az egész pengén, hogy biztosan ne legyen rajta nedvesség. Akkor lekenném valamilyen olajjal, ha nincs otthon Ballistol akkor lenolajjal vagy étolajjal, zsírral. A lényeg, hogy a penge felülete ne érintkezzen közvetlenül a levegővel.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8002) lugosi válasza Donki Hóte (#7998) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem 3,2-es morám van, az repesztett sokmindent vágásnál amikor főzéshez daraboltam vele (répát vagy hagymát vágni kifejezetten rossz, de tudom hogy nem elsősorban arra találták ki). Jellemzően tömörebb, merevebb dolgokat volt nehéz vele vágni. Egyszer úgy adódott hogy görögdinnyét kellett volna szeletelni, az jópofa volt, az éle hozzá sem ért a dinnyehéjhoz mert repedt előtte.

(#8003) lugosi válasza Arcsi93 (#7991) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egyik késen kis adag polírpasztát tettem egy kis darab bőrre és azzal csiszolgattam, úgy is lejött. Kicsit tovább tartott, de nem lett karcos a kés.

(#8004) Digitalpimp válasza Arcsi93 (#7991) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Van kimondottan egy rozsdaradír nevű cucc, ha tudsz venni emberi áron az jó. Innen is vehetsz ötletet: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#8005) Arcsi93 válasza lugosi (#8003) üzenetére


Arcsi93
újonc

És polirpasztát hol vehetek ?

(#8006) lugosi válasza Arcsi93 (#8005) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Keress rá a neten arra hogy zöld polírpaszta, én azt használok.

(#8007) gyapo11 válasza lugosi (#8006) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Extrametál, autós boltok.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8008) #86883328


#86883328
törölt tag

Megérkezett a Gemini. A "prezentésön" exkluzív. A kés markolata sima, de nem csúszik. Fogása tökéletes, kissé keskeny. Flippere gyorsan kipattintja a pengét. Odiumnál gyorsabb, Bo-nál lassabb bár kétszer akkora a pengéje. Az éle 90%-ban viszi a papírt 10%-ban tépi. Látványra nagyon szép kés. Egy problémám van vele. Az élhosszúság meghaladja a 80mm-t. Ez elgondolkodtatott. Visszaküldjem? Leköszörültessem? Ezt még el kell döntenem.

(#8009) wavrekordz válasza #86883328 (#7927) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Én kydex tokban hordok így legális fixeket, persze nem hétköznap, hanem olyan "munkás" vagy túrázós napokon. Balos vagyok és a jobb oldalon van vízszintbe, nekem ez a legkényelmesebb. Pont ott van ahol a biztonsági öv, de nem zavar egyáltalán. Mivel a legális fixek markolata sem túl nagy, ezért többnyire van rajtuk zsinór (parából csomózott kis farok), kivéve ami karikás (pl. Izula). A nagyobb fixek már inkább táskában várnak, legfeljebb a használatra lógatom fel. Bicskát viszont nem hordanék így, mert egyszerűen minek. Az azért bicska, mert zsebre való :)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#8010) dzsi23


dzsi23
addikt

Twosun bicskákkal van itt valakinek tapasztalata?

(#8011) MittuDomain_ válasza dzsi23 (#8010) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Itt = Tatooine-on? ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#8012) la_cc válasza dzsi23 (#8010) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem kicsit bazárinak tűnik. :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#8013) dzsi23 válasza la_cc (#8012) üzenetére


dzsi23
addikt

Melyik? Az összes? A google keresője azért többet feldob, mint az amazoné, és igen, vannak csicsásabbak, és vannak egyszerűbbek. Vagy mitől bazári?

#8011 MittuDomain_:
Jobb ötletem nincs, hogy honnan jöhetett a nevük. :D Amúgy akár onnan is írhat valaki véleményt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8014) Donki Hóte válasza dzsi23 (#8013) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jobb ötletem nincs, hogy honnan jöhetett a nevük.

A ferdeszeműeket nehéz követni a névadásban. Mindig elgondolkodtam rajta, hogy az LG (ami a Lucky GoldStar név rövidítése) honnan vette a nevét :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8015) #86883328 válasza Donki Hóte (#8014) üzenetére


#86883328
törölt tag

Két cég összeolvadása során jött létre az LG. Az egyik a Lak Hui amit a Lucky-hoz hasonlóan ejtenek Koreában és adta magát, hogy amerikanizálják a másik cég pedig a GoldStar. Én még emlékszem a Goldstar televíziókra.

(#8016) dzsi23 válasza Donki Hóte (#8014) üzenetére


dzsi23
addikt

Már az is elgondolkodtató, hogy miért 1 nap van logójukban, ha 2 nap a nevük. :D

(#8017) Digitalpimp válasza dzsi23 (#8016) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Lehet, hogy a megoldás a két csirkelábban van és úgy áll össze teljesen, hogy mire is utalnak a névvel.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#8018) petipetya válasza petipetya (#7812) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megérkezett a Para 3 G10-hez rendelt alis clip is. Ez sem tetszik, mert puha anyagból van, és így elég gyengén fogja a bicskát a zseben. Nincs értelme jobban behajlítani, mert hitvány anyagból van. Körülbelül olyan erősséggel bír, mint a Para 3 LW gyári drótclipje - ennél az LW-nél egyszer elővettem a telót, közben észrevétlenül lelöktem a bicskát, ami a zsebemben landolt.

Úgyhogy a Delicához hasonlóan a Para 3 G10-nél is maradok a gyári kanál clipnél, amely pont megfelelő erősséggel tartja a bicskát a zseben vagy a vászonövön.

"nincs rá lezsóidő"

(#8019) nrg.960


nrg.960
tag

Elkezdtem a Para 3 mellé Delica 4-et nézegetni. Az acél markolatos modell eléggé tetszik, az bontható vagy csak úgy becseppentve olajozható?

Nem vagyok a szavak embere..

(#8020) Donki Hóte válasza #86883328 (#8015) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt a Lak Hui-t nem tudtam, köszi az infót :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8021) dzsi23


dzsi23
addikt

Mi a véleményetek a damaszk pengés bicskákról? Vennétek vagy nem, és miért? Továbbá, ha volt már valakinek, mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#8022) #86883328 válasza dzsi23 (#8021) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nekem nem nagyon tetszenek. Láttam már szépet, de inkább koszosnak tűnik ha nem közvetlen közelről nézem. Azt sem nagyon fogom fel, hogy ugye elvileg az egyik réteg keményebb és nem biztos, hogy rozsda mentes a másik lágyabb és általában az több krómot tartalmaz na és amikor ezek az élezéstől kopnak akkor elkerülhetetlenül néha a lágyabb réteg adja az élszalagot. Vagy van az élszalagban mindkettőből akkor hogyan kopik, törik stb...? Nem lesz fűrészfog effektus?

(#8023) BloodRay válasza dzsi23 (#8021) üzenetére


BloodRay
veterán

Dísznek, könnyebb dolgokra teljesen jó, amúgy én nem erőltetném. Olcsóbb daraboknál a kitudjamilyen acélok keveréke inkább csak szép mint praktikus szerintem.
Nálam az Appalachian ilyen amúgy.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8024) Donki Hóte válasza #86883328 (#8022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A damaszk pengés kések 99 %-a laminált penge, vagyis középen egy szívósabb (éltartó) egybefüggő acélréteg van.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8025) petipetya válasza dzsi23 (#8021) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mindennapi használatra nem venném, nem az én stílusom a páváskodás, emellett sajnálnám használni. Egyedül egy gyüjtői darabos fixpengés késen tudom elképzelni, amely egy üvegvitrinben dekorációs célt szolgál.

"nincs rá lezsóidő"

(#8026) gyapo11 válasza dzsi23 (#8021) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A Qing evőkésem mutatós, nem az a sötét, hanem fémszínű, és csak halványan látszanak a csíkok. Ez bicskában is szép lenne. Acélszerkezetileg nem értek hozzá, hogy mi az előnye a damaszknak, gondolom van.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8027) dzsi23


dzsi23
addikt

Köszönöm a véleményeket! :R

#8022 _Harcos:
"inkább koszosnak tűnik"
De neked a kőmosott pengék is koszosnak tűnnek. :D Persze, van benne valami, főleg egy szép selyemfényű vagy tükörpolíros penge mellett.

#8023 BloodRay:
Akkor nem is nagyon használod az Appalachiant? Esetleg tapasztaltál valami negatívumot? Amúgy egyik bicskámat sem használom kifejezetten kemény munkára, csak nagyon ritkán, inkább fix való arra. :)

#8025 petipetya:
Természetesen nem páváskodni kell, órát/ékszereket sem páváskodásból hordok, hanem mert nekem tetszenek. :) Dekorációként pedig jobban szeretem az olyan dolgokat, amikkel egy óvatlan vendég sem tud kárt tenni magában (legalább is kisebb valószínűséggel tesz kárt magában, mint egy vágóeszközzel).

#8026 gyapo11:
Elvileg az lenne az előnye, hogy ötvözi a felhasznált anyagok pozitív tulajdonságait, régesrégen is ezért használták, gyakorlatilag viszont ma már csak azért, mert jól néz ki. A Tűzben edzett sorozatban is előszeretettel alkalmazzák. :D

(#8028) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Pár napja megrendeltem az első két késemet (egy nem volt elég :D), szeretnék valamilyen élező készletet is venni. Egynek kinéztem a Lansky Deluxe-ot, ötféle kővel. Elég a max. 1000 grit? 20e Ft-ig esetleg mi van még, ami ajánlott?

gyapo11: szerintem ma már semmi előnye sincs, csak szép.

(#8029) #86883328 válasza dzsi23 (#8027) üzenetére


#86883328
törölt tag

Lehet azt szépre is készíteni. A képen a Kizer is kőmosott:

(#8030) #86883328


#86883328
törölt tag

Készítettem vagy 8 féle pengeformát a Gemininek. Párat úgy, hogy az él felőli oldalból köszörültetnék egy ívet, párat a pengehát felő és kettő olyat is ahol bár kisebb részt vennék el ugyan de mindkét oldalból. Hát az eredmény nem lett jó egyik verziónál sem, pedig bezier görbével elég jól meg lehetett rajzolni az íveket. Aztán már csomagoltam is vissza a dobozba amikor beugrott ez:

(#8031) dzsi23 válasza #86883328 (#8030) üzenetére


dzsi23
addikt

Máskor ezzel kezdd, ha csak 1-2 millit kell spórolni. :)

#8029 _Harcos:
Nagy eltérés szerintem nincs köztük, csak a sötétebb acélon feltűnőbb a kőmosás, és mattabbnak is tűnik. Hogy melyik szebb, az szubjektív. :)

(#8032) BloodRay válasza dzsi23 (#8027) üzenetére


BloodRay
veterán

De használom, de csak levél, dobozbontogatásra, iratmegsemmisítésre. :DDD Szerintem max ilyesmire való. :)
Amúgy tegnap már nagyon untam a 8 órás telkót és közben véletlen belevertem az asztalba a Smock hegyét, nem köszönte meg. :DDD Jelentem továbbra is szuper választás volt a WorkSharp élezőszett.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8033) wavrekordz válasza Ereshkigal (#8028) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Szerintem megéri az árát a Lansky, de azzal - legalábbis az első alkalommal - mindent újra kell profilozni, gyári él karbantartására alkalmatlan. Én pár próbálgatás után már hanyagoltam, de ha át kell profilozni valamit, akkor a mai napig előveszem, mert ott van előnye a szabad kézihez képest... viszont csak amíg megvan az apex, utána már jönnek a haidu kövek meg a bőr.

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#8034) #86883328 válasza BloodRay (#8032) üzenetére


#86883328
törölt tag

Milyen köveket vettél hozzá és melyik volt a legkeményebb acél amin használtad?
(Worksharp)

(#8035) dzsi23 válasza BloodRay (#8032) üzenetére


dzsi23
addikt

Ma én is belevertem véletlenül a Gannet hegyét az asztalba, vagyis csak majdnem, szerencsére voltak ott iratok, csak azokat lyukasztottam át. :D

(#8036) BloodRay válasza #86883328 (#8034) üzenetére


BloodRay
veterán

Precision Adjust Knife Sharpener -em van nekem, még a gyári alapszett. Most tavasszal rendelem hozzá a kiegészítő csomagot.
Eddig az S30V-n kellett még csak használnom a komolyabbak közül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8037) #86883328 válasza BloodRay (#8036) üzenetére


#86883328
törölt tag

Melyik kőnek érzed hiányát a kiegészítő csomagból?

(#8038) BloodRay válasza #86883328 (#8037) üzenetére


BloodRay
veterán

Az durvább 220-400 és az extra finom lapok is jól fognak jönni.
El lehet amúgy lenni az alapkészlettel is, nagyon jó kis szett ez, de szerintem így lesz komplett. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8039) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Szeretnék vásárolni egy összecsukható "vadász" kést .
Előírások alapján 8cm nél ne legyen hosszabb a pengeje mert munkában hordanam.
Pl ha egy ujjnyi vastag ágat át lehetne vele vágni az jó lenne ,fonott kötelet , gyorskorozot.
Ha létezik ilyen 5-10 ezer Ft körül akár itthon vagy aliexpress oldalon is megfelelne.

(#8040) Ereshkigal válasza wavrekordz (#8033) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!
Akkor sajna önmagában egyik sem tökéletes. Eddig nekem ezek a kövek kimaradtak, pedig olvasgatom már egy ideje a topikot. Mondjuk egy 250-600-3000-es haidu sor elég lehet?
Gondolom Lansky-ból akkor a három köves is elég, ha csak profilt csinál vele az ember.

[ Szerkesztve ]

(#8041) KKG


KKG
kezdő

Támogassuk a magyar ipart - Széchenyi nyomán. :)

Megjöttek Pájer mestertől az Őrmester kistestvérei: a Legenda és a Tárkány.
Fekete dió markolat, bivalybőr tok, kézi kovácsolás. Egy tankolás áráért a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#8042) lugosi válasza Ereshkigal (#8040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"250-600-3000-es haidu sor"

Én inkább 400, 1000 és ezen felül vagy 3000 vagy 6000 méretben gondolkoznék.

(#8043) Ereshkigal válasza lugosi (#8042) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Lehet én nézek be valamit, de 400-as követ nem látok. Vagyis van, de csak a hengeres változat.

[ Szerkesztve ]

(#8044) lugosi válasza Ereshkigal (#8043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy nincs. Én ezeket a vezetett élező rendszereket nem használom, nem ismerem annyira, sima vizes kövekben gondolkoztam.

(#8045) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, keresek Cold Steel Master Hunter cpm-3v kést, ha esetleg tud valaki...

Lehetőleg a nem bevonatos, kőmosott (36CB), de akár dlc bevonatos is (36CC) érdekel.

Köszi. :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#8046) Ereshkigal válasza lugosi (#8044) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem akarok spammelni többet, de ezt még leírom. :)
Egyről beszélük szerintem. https://haidu.hu/ Nem gyártanak már 400-as követ. Persze nem kell feltétlen ezt a márkát venni...

Más.
Megjött ma a Civivi Elementum és a Baby Banter. Az Elementum első nyitásra-zárásra tökéletes volt, szuper kés, a mérete is elég. A Banter nehezebben adta magát. Nehezebben nyílt és záródott. Egy mozdulattal nem is ment a nyitás. Aztán némi járatás után most már alakul. Ha pihen, az első nyitás nehézkes még mindig, de utána már szépen nyílik. Lehet egy szétszedést, tisztítást, olajozást megérne a dolog. Egyébként baromi kicsi, főleg összecsukva. Hiába tudtam, hogy ekkora, a videókon nagyobbnak tűnt. :) És mégis, meg lehet kényelmesen fogni. Mondjuk a finger choil ebben sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#8047) #86883328


#86883328
törölt tag

Kipróbáltam a WE Bantert. Baromi jó bicska lenne ha a linerlock hegyes tüskés felülete nem kezdené ki az ujjamat 3 nyitás után. Kár érte. A Kwaiken Compact nem érkezett meg egy hónap után sem. Közöltem a kereskedővel, hogy nem szeretnék többet várni egy késre. A Mini Feldspar minősége kb. a negyed áron kapható Ganzo szintjén van ezért sajnos azt sem maradt nálam. Tudom, hogy nem lesz népszerű ez a poszt de hátha valakinek hasznos információt tartalmaz legalább a két késsel kapcsolatban amit volt szerencsém kipróbálni.

(#8048) #86883328


#86883328
törölt tag

Pár napja írtam a WE-nek, hogy rosszul írták ki az Altus nyitó mechanikáját. Flippert írtak thumb stud helyett. Kijavították. Erre ez történik:

(#8049) petipetya válasza Ereshkigal (#8046) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem egy takarítás nem árt a Baby Banternek. Ki tudja hol és miként tárolják, kint vagy bent, hidegben vagy melegben stb., amely által a gyári kenésbôl nyálkás trutymó válhat.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8050) Szulita28 válasza Wolfskin (#8045) üzenetére


Szulita28
senior tag

[link]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.