Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) betyarr válasza petipetya (#2950) üzenetére


betyarr
veterán

ránTóth-ot keres szerintem,csak elírta :DD

(#2952) hoffman_ válasza petipetya (#2950) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezen is vigyorogtam egyet, jogos-jogos :D

nade viccet félre téve, ez egy "egyszerű" szakácskésnek tűnik, chef knife, ha úgy tetszik. mondjuk egy Wüsthof. vagy a mintájára valami emberbaráti árú.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2953) gyapo11 válasza spileraaa (#2947) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Méretet nem írtál, az 5"-os Qing tökéletes mindkettőre.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2954) Kasya


Kasya
nagyúr

Nektek hogy tetszik az új Victorinox bicska? Szerintem nagyon eltaláltak.

[ Szerkesztve ]

(#2955) betyarr válasza Kasya (#2954) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon szép,de ennyit biztos nem adnék érte :N

(#2956) Digitalpimp válasza spileraaa (#2947) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Steak kés félére gondolsz? Olcsón lehet kapni Tramontinát, van sima- és recés élű is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2957) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Késélező kérdés...
Van most egy ilyen a GB-n, elvileg az élező plusz 4 kő együtt 15USD kuponnal, vélemény?

Kupon: GBHGFS4

Kérdés persze, ez milyen rendszer egyáltalán, mennyire stabil, lehet-e bele szélesebb követ tenni (ez ránézésre max 1,5cm széles, de maga az élező mechanizmusa megfelelően bolondbiztosnak tűnik így elsőre), stb...

Szerk: videó róla, korrektül fikázza, de alapvetően használható szvsz

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2958) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2957) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Három negatívumot látok rajta,
- a folyamatosan állítható élszöget, minden élezés más élszög, ha szétszeded két élezés között, ha nem, akkor jó
- a rögzítés 4 csavarral történik, asszony nem biztos hogy örül, ha megfúrod az étkezőasztalt :)
- a kő végén nincs akadály, ami biztosítaná, hogy az élről lecsúszó kő elrontsa az élet

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2959) ZolkoW válasza gyapo11 (#2958) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az utolsót nem igazán értem.
Én nem csúsztatom le a követ :)
A 4 csavarra egyszerű megoldás, hogy én rácsavaroztam egy 4 centi vastag alkalmasan nehéz deszkára, ami kapott 4 gumilábat. Így használni is könnyebb.

Egyébként most rendeltem egy gyémántos kétoldalú lapot (600+1200), azt a műanyag tartósat, hogy kézzel élezhessek inkább. Ezt meg megtartom élszög beállítónak. A gyári kövei elég harmatosak, főleg a durva nagyon porlik, a 1500-as már tetszik. A folyamatos élszög jó is és rossz is, de ha mindig úgy állítom be, hogy vízszintesen feküdjön a kő a kés pengéjére támasztva, az éppen 20 (ha úgy tetszik, 40) fok.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2960) MittuDomain_ válasza gyapo11 (#2958) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A véleményedből csak az nem derül ki, kezdő késesnek jobb-e ez ennyiért, mint valami szögtartó és kézzel "bohóckodni"?
Szerintem biztosan lehet kézzel sokkal jobb élet csinálni, mint ezzel, de itt talán valamennyire garantált - egy nem feltétlenül kiemelkedően magas - él minőség.

Tanácstalan vagyok (mint egy kisközség), ezért érdeklődöm tőletek...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2961) peestike válasza Kasya (#2954) üzenetére


peestike
senior tag

Tetszeni tetszik nekem is, csak drága. A lyukról mindig a spyderco ugrik be, mint értelmi szerző. :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2962) Vikusz77 válasza MittuDomain_ (#2960) üzenetére


Vikusz77
tag

Én régóta szemezek vele, meg is rendeltem most.
Nem volt kedvem belevágni a komolyabb kövek vásárlásába, meg megtanulni a technikát.
Illetve van kis bicskám, amit "kézzel", - az itt olvasottak alapján - nem egyszerű megélezni.
Kösz a tippet, meg a kupont. :)
Ha nem titok, hol találtad ezt a kupont, mert talán mást is vennék, ha ilyen jó akció lenne rá.

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#2963) MittuDomain_ válasza Vikusz77 (#2962) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mivel az oldal reflinkes, leírom magyarosan:
KuponszFromCsájna FB oldala.

Közel sem csak kés specifikus oldal, mindenféle kupont nyomnak a GB és BG berkeiből. A GB vonal erősebb, BG-vel olyan fél éve foglalkozik a srác, aki egy lengyel fejlesztő/informatikus.Van ilyen nevű weboldal is amit fejleszt, de a fb gyorsabb.

Én is belevágok, rendelek egy csomagot. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2964) Vikusz77 válasza MittuDomain_ (#2963) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a forrást is. :)
Remélem mindkettőnknek beválik az élező, lehet, hogy veszek majd még hozzá valami jobb köveket is.

(#2965) ZolkoW válasza MittuDomain_ (#2960) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem nekem címezted, de szerintem 15 dolcsit simán megér. én ebayről akasztottam 20 körül.
2 centi szélesek a kövek kb., és a legfinomabb kivételével én egy külön vett gyémántos készletet használok hozzá. De mivel sokat nem szeretek szöszölni, ezt is inkább leegyszerűsítettem egy darabra, az 500-ast használom legtöbbet. Még úgy, hogy mágnesesre alakítottam a kés rögzítését, úgy is macerásnak találtam a forgatást, ezért legutóbb már nagyobb (szélesebb) kövön kézből próbálkoztam, eleinte gyengébb lett az eredmény, mint a szögbeállítós szerkezettel, de majd belejövök.
Ezzel a Ruixinnel bárki tud gyári kinézetű, mértani pontosságú polír élet kialakítani ;-) A legutolsó lépéshez kell gyakorlat, amikor a sorját tünteted el, ez nekem nem mindig sikerül jól, de használható éleket azért tudtam csinálni. Alap, hogy az első jópár élezés valami olcsó alanyon történjen..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2966) lugosi válasza Kasya (#2954) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kép alapján nekem nem tetszett.

Az új victorinoxok közül nekem ez tetszett meg:
https://www.swissarmy.com/us/en/Products/Swiss-Army-Knives/Large-Pocket-Knives/Locksmith/p/0.8493.M

Volt eddig is hasonló csak nem sima élű pengével.

(#2967) schawo válasza schawo (#2911) üzenetére


schawo
titán

Az ugye megvan, hogy a kizer kések az akció keretében (és annak örömére) konkrétan drágábbak lettek? A kiírt ár ugyan csökkent, de a kuponokat jobban lefaragták, mint az árcsökkenés mértéke. Ez a profi, kínai akciózás :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2968) petipetya


petipetya
nagyúr

Kérlek segítsetek benne, hogy a nagyméretű Victorinox Outrider-hez a large méretű olló rugót rendeljem meg eBay-ről? A small/medium választható még.

"nincs rá lezsóidő"

(#2969) lumpy92 válasza schawo (#2967) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Igen, pontosan így....

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2970) Kasya válasza petipetya (#2968) üzenetére


Kasya
nagyúr

Large, igen.

(#2971) Beni2360


Beni2360
félisten

Ezeket a vizes és olajos köveket milyen eszközzel szokták tisztítani? Láttam a videóban, hogy időnként lehúzza a felületet vagyis síkban tartja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2972) lugosi válasza Beni2360 (#2971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vannak olyan kövek, amik más kövek szinten tartására szolgálnak. Ilyenekkel szokták.

(#2973) gyapo11 válasza ZolkoW (#2959) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Amikor húzod a követ, a kő végénél mi történik? Lehuppan az élre merőlegesen, a követ tartó műanyag ugyanis nem egy szintben van a kővel. A pálcán meg nem látok egy kihúzást korlátozó valamit, tehát ki lehet húzni addig, hogy ez megtörténjen.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2974) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2960) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nincs élszög tartóm, nem tudom vele összehasonlítani. Szerintem ez az élezési módszer jó, ha vissza tudod mindig állítani ugyanazt az élszöget a késhez, ha nem húzod túl a követ sose. Viszont szöszmötölősebb mint a kézi egy nagyobb kövön, főleg nagyobb késekkel, többször befogni, nehezebb vizezni is, de az eredmény garantáltan szebb. Esetleg 30 éve kést élező japán mesterek tudnak kézzel hasonló szépet csinálni, én pl. biztos nem, de engem csak az él érdekel a kinézet nem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2975) schawo válasza gyapo11 (#2973) üzenetére


schawo
titán

Így is irtó hosszú a kő, ezzel sosincs gond. Inkább az a probléma, hogy használat közben a kőnek csak kis részét szoktam használnie zzel a készülékkel. És ezek a gyenge minőségű kövek eléggé kikádasodnak. Érdemes venni hozzá rendes (drágább) köveket is, azookkal nincs ilyen gond.

ha vissza tudod mindig állítani ugyanazt az élszöget a késhez
Alkoholos filctollal egy vonal a rúdon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2976) Beni2360 válasza lugosi (#2972) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2977) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Vettem egy Nagy István (Érd) desszert kést. Létezik, hogy a két oldalán az élszalag különböző szögűre van élezve? Ránézésre is látszik különbség a két élszalagot nézve, emiatt megnéztem műanyag tollon, hogy milyen szögnél akad meg az él a műanyagban és elég markáns különbség van.
A kés amúgy tetszik, bár az egyszerű műanyag nyelet ha tehetném lecserélném valami igényesebbre (persze ez az árán is látszana)

(#2978) ZolkoW válasza gyapo11 (#2973) üzenetére


ZolkoW
őstag

Még sosem fordult elő... betolásnál mehet ütközésig, ott megakad a fémpálca tartójában.
Nedvesítéshez a legegyszerűbb nekem az, ha kihúzom az egész mozgórészt a kővel együtt, hátára fektetem, majd lehet csepegtetni. A gyári kövekhez nekem jobban működött az olaj, a gyémántosakat inkább szárazon használom.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2979) petipetya válasza Kasya (#2970) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#2980) spileraaa válasza gyapo11 (#2953) üzenetére


spileraaa
senior tag

ebből volt vagy 10 db de csak 1 maradt meg épen
szettben vettem vagy 2 éve és elég jól vág vagyis evéshez megfelelő
de nagyon gyenge a nyele

valami hasonlóra gondoltam de erőseb nyéllel

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2981) gyapo11 válasza spileraaa (#2980) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem is van egy ilyen, egy ismerős ilyennel evett, és megtetszett, de annyira hajlékony a penge, hogy nem használom. A gyenge a nyele alatt azt érted, hogy kitörik belőle a penge?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2982) schawo válasza spileraaa (#2980) üzenetére


schawo
titán

Ezek a hetvenes évek vége cuculizmus borzadályai. Biliműanyag és biliacél.

Valamikor a távoli múltban enek az éle ki volt hullámosítva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2983) Mr.Csizmás válasza schawo (#2982) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legjobb eszköz májkrémet kenni :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2984) lugosi válasza schawo (#2982) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A hullámos élű változata volt gyerekkorom első olyan kése, amivel csak én ettem. vagy 25 éve is meglehet már, hogy tönkrement, de jó volt így visszaidézni. Szerintem vagy 10 évig simán bírta nálam napi használatban.

(#2985) Au-Laci válasza spileraaa (#2980) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Csigi András késesnél láttam hasonlót asztali kés vajkenő néven. Az anyaga meg jobb mint annak a késnek amit felraktál. Nekem vannak Csigi késeim és nem rosszak.

---- AuLaci ----

(#2986) balazs1956 válasza spileraaa (#2980) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nekem ezek váltak be a legjobban!

A Vasedényben máig lehet kapni, de piacokon is érdemes megnézni, ott olcsóbb.
Kb huszat vettem már, mert aki használta annak ilyen kellett.
A hegyüket egy köszörűsnél legömbölyíttettem, és így kenésre is kiváló.
Általánosan használjuk reggelizésnél, és a hétköznaki ebédeknél egyaránt.
Szépen vágja a kenyeret, húst stb.
A mosogatásnál nem szoktam a fa nyele miatt vízben hagyni, de ez ízlés kérdése.

(#2987) balage25


balage25
senior tag

Konyhai bárdot keresek, olyan lenne jó amivel nem csak csirkét lehet bontani, hanem sertést is.

(#2988) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Ilyen Haidu kővel szoktam alkalmanként lehúzni a késeimet.
Az lenne a kérdésem, hogy a rajta keletkezett vas fémport mivel lehet eltávolítani?
Mivel ez a kő nem vízzel használatos, zavaró, hogy a kés már nem húz rajta, hanem csúszik.

(#2989) spileraaa válasza Au-Laci (#2985) üzenetére


spileraaa
senior tag

mivel erdélyi vagyok gondolom ide nincs szállítás

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2990) schawo válasza balazs1956 (#2988) üzenetére


schawo
titán

tisztítókő kell hozzá HCC sorozat

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2991) Au-Laci válasza spileraaa (#2989) üzenetére


Au-Laci
csendes tag

Azt sajnos nem tudom, de nagyon rugalmas és nyitott ember, írj neki egy emailt és kérdezd meg tőle.

---- AuLaci ----

(#2992) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Nem annyira a fontos csak érdekel, erre valaki ? [link]
A GB-n a Schawo által múltkor linkelt Fura Gear D2 12-14 dollár színtől függően. Én még agyalok a megvételen mert majdnem teljesen a Kizer Domin mérete.

(#2993) Llew válasza Fredo78 (#2992) üzenetére


Llew
senior tag

Ha ebben az ársávban keresel legális méretű kést, akkor most 11.99 a Firebird F753M1

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#2994) G@ben


G@ben
addikt

Nem tudtok olyan késeket, amik hasonló jellegűek, mint pl ez?
Tehát egykezes, klipszes, és keskeny pengéje van. Kb mint a magyar bicskák, csak egykezesítve. Mostanában egyre jobban szeretem az ilyen keskeny pengés késeket, de nem találok normális, legális bicskát, ami normális minőség, és meg is fizethető.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2995) Kasya válasza G@ben (#2994) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem egybol a chris reeve mnandi jutott rola eszembe, csak az epp nem a 2000 forintos kategoria.

(#2996) G@ben válasza Kasya (#2995) üzenetére


G@ben
addikt

Arról lett mintázva. :)
Ennek a kis kínai változatát keresem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2997) ZolkoW válasza Kasya (#2995) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem meg erről a Leatherman Skeletool, de nem annyira apenge keskenysége miatt, inkább az íves forma emlékeztetett.. [link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2998) Lacerta válasza G@ben (#2994) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A Kizer Silver sztem nagyon ez a stílus. S35VN penge, és megkapod kuponnal 56 dollárért.
Viszont nem legális méret, 90mm a pengéje.

(#2999) G@ben válasza Lacerta (#2998) üzenetére


G@ben
addikt

Nem kell ilyen csúcs penge, nagyon jól elvagyok a 8Cr13MoV anyaggal, csak a szélességet csökkenteném. Illetve az ár ha megállna 30$ körül, az sem lenne rossz, viszont a legalitás fontos! 6-7 centis pengehossz is elég, évekig egy 5 centis Gerber Truss 2.0 volt velem, a napi feladatokra bőven jó volt.
A makolat is lehet keskeny, őszintén szólva egy egykezes, klipszes nádert el tudnék képzelni. :)
Most egy Spy Persistence van, szeretem is, de ha a pénztárcám ki akarom szedni a zsebemből, akkor eléggé útban van a szélességével.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3000) Kasya válasza G@ben (#2996) üzenetére


Kasya
nagyúr

Alin rakeresve sok utanzat van. Ezek esetleg?

Valoban, jol mondod. Kozbe beleolvastam a linkelt cikkbe is :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.