Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Digitalpimp válasza gojko.m (#1000) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szívesen. Igen, én készítettem. Bükkfa 18mm-es lépcsőelem, lenolajjal beeresztve. 20 db. 12mm-es n52-es mágnes, duplán rakva, 2X5 helyes. Még egy 3. mágnes nem ártott volna, de így se rossz. Na meg függ attól is, melyik kés milyen anyagból van. Némelyiket nagyon fogja, de van amit gyengébben. A mágnesekkel vigyázz, mert könnyen pattannak-törnek. Vagy kettőt én is eltörtem, mert kipróbáltam, hogy milyen messziről összeugranak. :)

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1002) ZolkoW válasza gojko.m (#998) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, igen, erre én is akartam írni. attól függ, mennyire voltál penge technika órán, és mennyire vannak szerszámaid. de a legegyszerűbb a hengeres neo mágnes, annak csak furat kell. De az a jó, ha 1-2mm-re (inkább 1) közel tudod tenni a pengéhez, ahhoz pedig lehet csinálni fafúróból úgy, hogy rövidebbre köszörülöd a hegyét. Az állványos fúrógép nagy segítség.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1003) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!

Konyhakések ,kisebb bicskák élezéséhez,élen tartásához mit vegyek?
Fallkniven DC4 vagy Haidu fenőkövet? Melyik az ajánlott ?
A DC4 szimpatikusabb mert szárazon használható.

(#1004) gojko.m válasza Digitalpimp (#1001) üzenetére


gojko.m
senior tag

Először is, gratulálok a késtartódhoz! Nagyon jól néz ki. :C

Aztán, ha már belementél a részletekbe (aminek nagyon örülök), kíváncsi lennék még egy-két adatra:
- Az N52-es mágneseid milyen vastagok? (gondolom a 12mm az átmérőre vonatkozik)
- Milyen vastag faréteg van a mágnesek és a késpenge között? Azaz mennyire süllyesztetted be a 18mm-es lépcsőelembe őket?

(#1005) gojko.m válasza ZolkoW (#1002) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszönöm a tanácsokat!

Minél egyszerűbbre és minél egyszerűbben szerettem volna megoldani ezt a késtartót. De állványos fúró nélkül, egy kicsit át kell gondolnom a kivitelezést. Az az 1-2mm távolság elég precíz furatolást feltételez, de majd valahogy megoldom. Előbb még legyenek meg a megfelelő mágnesek. ;)

(#1006) lugosi válasza A214 (#1003) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A nagyobb méretű kövekkel sokkal jobb eredmény érhető el. Igaz, hogy van egy tanulási idő, addig nem fog menni, de egy idő után ráérzel, sokkal rugalmasabb, sokoldalúbb a hagyományos kő. Viszont nagyon jó egy olyan is, amit én régebben vettem (Lansky Turn Box), ebben rudak vannak és szinte elronthatatlan a kés élszöge.

(#1007) Digitalpimp válasza gojko.m (#1004) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi.3 mm vastag mágnesek, duplán rakva. Én kézi fúróval csináltam a süllyesztést, ráraktam a mélységmérő pálcikát és egy másik darabon csináltam próbasüllyesztéseket. Kb. olyan 1-2 mm között van a maradék anyagvastagság, jégkrémes pálcikával tesztelgettem, hogy mekkora erejű a vonzás. Én 12-es forstner fúrót használtam.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1008) gojko.m válasza Digitalpimp (#1007) üzenetére


gojko.m
senior tag

Már minden fontos infót megkaptam tőled, de még lenne egy kérdésem: a mágneseket beragasztottad, vagy hátulról megtámasztottad?

(#1009) Digitalpimp válasza gojko.m (#1008) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Pillanatragasztóval lettek egymáshoz- és beragasztva is. Innen vettem én is az alapokat.[link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1010) gojko.m válasza Digitalpimp (#1009) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ez már nekem is eszembe juthatott volna, hogy szétnézzek a youtube-on... :B
Nem is értem miért gondoltam azt, hogy pont erről nincsenek fent videók.
Köszi még egyszer!

(#1011) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Otthoni felhasználásra ez, vagy ez a fenőkő jó megoldás lehet?
Az ilyen-olyan tesco-s késekhez eddig olcsó kaszakövet használtam, amit akár az obiban is meg lehet venni. Viszont így, hogy vannak "komolyabb" késeim is már, nem szívesen használnám majd.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1012) Digitalpimp válasza Speeedfire (#1011) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezek nem rosszak, csak elég kicsik, illetve az Alin kb. féláron megveszed őket. Nekem a 3000/ 10000-es van, finomolni nagyon jó, csak szokni kell a méretét.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1013) lugosi válasza Speeedfire (#1011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy 1000/6000-es kombi követ használok, de más kombináció is jó lehet.
Mondjuk én ettől egy fokkal azért márkásabbat vettem, nem használódik el ez annyi idő alatt, hogy ne érné meg rátenni azt a plusz pénzt.

(#1014) Speeedfire válasza Digitalpimp (#1012) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tudnál ajánlani valami aliról hasonló árban?


lugosi: Annyira nem akarok bele menni, láttam, hogy itt az ajánlott olyan 5-6k körül megy. Ennyi volt a kés is. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1015) lugosi válasza Speeedfire (#1014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont a követ utána minden más akár jelenleg meglévő, akár jövőben megvásárolt késedhez használhatod.

(#1016) Digitalpimp válasza Speeedfire (#1014) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Aliról azt vedd, ami legolcsóbban először szembejön. Ezek a kis kövek minden eladónál ugyanazok. Vagy vehetsz még az élező rendszerekhez árult köveket is, azok is jól használhatók. Ha elég jól megy az élezés akár még kézből is, de ha van egy kis barkács vénád, akkor csinálsz neki valamilyen kis tartót, amin lehet cserélgetni őket. Vagy nézel itthon Haidu köveket, ár-értékben nagyon jók. Meg ahogy Lugosi is mondta, a kő sokáig kiszolgál, csak elejteni nem szabad.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1017) lugosi válasza Digitalpimp (#1016) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A haidukról én is jókat olvastam.

(#1018) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Végül ezt rendeltem meg, majd meglátom, hogy milyen.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1019) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Az alábbi késekhez szeretnék venni egy fenőkövet.

-ICEL Platina 20cm (57-59 HRC)
-Victorinox húskés 18cm (hengerelt)
-Wüsthof Classic (58HRC)

Mit tudtok ajánlani?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1020) jookomak válasza MurdR (#1019) üzenetére


jookomak
őstag

Nem fizetett hirdetés: [link]

(#1021) MurdR válasza jookomak (#1020) üzenetére


MurdR
veterán

Olvastam ezt a hozzászólásodat, akkor ezekszerint ez nekem is jó lesz.
Ezzel kompletten ki lehet váltani egy jó minőségű fenőacélt?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1022) lugosi válasza MurdR (#1021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem. A fenőacél nem ugyanarra való, mint ezek a kövek.

Jókomák: szerintem az 1200-as fölé én még vennék valamit. Én inkább egy 800 + 3000-es, vagy 1000 + 6000-es kombinációt vennék.

(#1023) MurdR válasza lugosi (#1022) üzenetére


MurdR
veterán

Jogos. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1024) MurdR


MurdR
veterán

Konyhai kiskésnek (zöldséges stb) használ valamelyikőtök görbe pengéset? Szemezek velük, de nem tudom mennyire funkcionális, megéri e befektetni 6-7ezret egy kovácsoltba...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1025) busman


busman
addikt

Japánból, szerdán ütöttem le, már megjött. No comment..👍

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1026) pulutodurumo válasza TRob1 (#996) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is vettem egyet, a japán órák mellé kell japán kés is. :) Nagyon gyorsan ideért. De többet nem olvasom a topikot, elég egy költséges hobbi. :D

A markolaton mi a felirat? Google fordító nem igazán érti.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1027) benfolds


benfolds
őstag

jelentem, viszonylag hamar elment a jamie oliver kések éle. mondjuk az is igaz, hogy én porcelánon szeletelek. :DDD most jön az, hogy akkor olcsó kínai kő, vagy haidu postával együtt 6000-ért. esetleg valami más.
ajánlhatnátok egy jó vágódeszkát is. van fa és műanyag is itthon, de nem szeretem őket, mert mindig az van bennem, hogy a fa beissza a hús levét, nehéz tisztán tartani, a műanyagot meg beleszeletelem a kajába. a porcelánnal nincs ilyen gond, már ha egyáltalán jogos az aggodalmam.

(#1028) gojko.m válasza pulutodurumo (#1026) üzenetére


gojko.m
senior tag

"A markolaton mi a felirat? Google fordító nem igazán érti."

Én erre a megfejtésre jutottam:

登録商標 -> bejegyzett védjegy
肥後守 -> Higonokami
定駒 -> állandó darab (talán: egyedi darab)

Reméljük lesz itt egy japán szakos fórumozó, aki kijavít. :D

(#1029) TRob1 válasza gojko.m (#1028) üzenetére


TRob1
veterán

Nah, kb. valami ilyesmit hámoztam ki én is a neten keresgélve...

¤ R'n'R ¤

(#1030) ZolkoW válasza benfolds (#1027) üzenetére


ZolkoW
őstag

én a bambusz deszkákat bírom, de ebből a szempontból nem sokkal jobb, mint a fa. ha egyszer-egyszer tányéron kell vágnom, fizikai fájdalmat érzek :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1031) Tik_Tak


Tik_Tak
csendes újonc

Bíró Zoltán késeiről mi a véleményetek?
Engem főként a melós maskara, és a szalonnázó érdekelne.

(#1032) Digitalpimp válasza benfolds (#1027) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nyugodtan vághatsz fa deszkán, már sok helyen sokszor ki lett tárgyalva, ha tisztán tartod, teljesen higiénikus. Melegviz, mosószer, oszt annyi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1033) benfolds válasza Digitalpimp (#1032) üzenetére


benfolds
őstag

láttam még üveget is, de gondolom ugyanúgy eszi a kést, mint a porcelán. lehet visszatérek a bambuszra, ha találok belőle valami szimpatikusabbat és méretben megfelelőt (elég nagy a helyigényem a konyhában).

(#1034) Llew


Llew
senior tag

Olcsó, kezdő EDC kést keresve vettem nemrég egy Ganzo/Firebird F753M-et, hogy a legális kategóriában maradjak. Első késnek abszolút elégedett vagyok vele, 10 $-ért nagyon megérte. Aki kicsi olcsó kést keres annak javaslom.
Amit hibaként tudok felróni neki az a következő: a rögzítő fül csavarjai közül az egyik hosszú és belóg a kés belsejébe a csukott pengéhez. Nem éri el, csak látszik. Ezzel nem tudom mit lehet kezdeni. Levágni, lereszelni a csavar végét?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1035) ZolkoW válasza Llew (#1034) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha jól látom, torx, és színes, így a pótlása nem annyira jön szóba - szétszedném a kést, gondolom a műanyag borítás is lejön a markolatról, csavar be a fém részbe úgy, hogy másik oldalról, így a reszelőnyomok a műanyag burkolat alatt lesznek, lereszel, visszaszerel, kész.
ha csak úgy magában a csavart reszeled, akkor elnyalod a menet elejét, az macera, így viszont a kitekeréskor helyreáll.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1036) Digitalpimp válasza benfolds (#1033) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vagy vegyél táblásított keményfa anyagot olyan méretben amekkorát szeretnél, vagy lépcsőlapot.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1037) TRob1 válasza Llew (#1034) üzenetére


TRob1
veterán

Vajon Én fogtam ki a hibátlant, vagy Te a "hibást"? :) (Amúgy sztem megoldható az ha kicsavarod és lereszeled, majd a végén még kicsit "ferdén" körbe hogy "visszataláljon" a lyukba)

¤ R'n'R ¤

(#1038) zzz03


zzz03
őstag

rendeltem magamnak egy "rugos" kest!

KNIFE GANZO G7482

fasttech-nel milyen gyors a szallitas?

(#1039) benfolds válasza Digitalpimp (#1036) üzenetére


benfolds
őstag

hol lehet ilyen táblásított anyagot kapni? lépcsőlap=járólap? :U

(#1040) Digitalpimp válasza benfolds (#1039) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Bükkfa lépcsőelemet én az Obiban vettem, abból lett a késtartó. Táblásított anyagot meg faáru kereskedésekben. Vágódeszkának, bükk, tölgy, akác, kőris, gyertyán, ez mind jó.
[link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1041) benfolds válasza Digitalpimp (#1040) üzenetére


benfolds
őstag

okés, köszi szépen!

(#1042) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Ugye ezt a Ganzo G727M-et 10$-ért nyugodt szívvel megvehetem? Sima EDC, nincs mögötte tényleges igény, kell mert csak. :)))
Kicsit vastagabb, strapabíróbb penge, közel 10cm pengehossz, nyársat faragni, szalonnázni ideális méretnek tűnik.

Köszi :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1043) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#1042) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Pontozható volt, így 7,01USD-ért megvettem. Azért véleményezzétek, ha már... :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1044) lugosi válasza MittuDomain_ (#1043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát én sok infót nem látok róla, de igaz hogy most mobilnézetben vagyok.

(#1045) peestike válasza MittuDomain_ (#1043) üzenetére


peestike
senior tag

Mobilon linkelni nem jó, de keress rá az ontario rat 1-re. :)
A ganzo azért lecserélte a zárat... Nem gondolom, hogy rosszabb lenne. :D
(Nekem van egy ontario rat 2, én szeretem.)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1046) MittuDomain_ válasza peestike (#1045) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Pff, ez tényleg 1:1 copy. Viszont csak 1800,- Ft volt végül, nem 15k. :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1047) lugosi válasza MittuDomain_ (#1042) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy látom 9.5 cm, edc-nek talán egy kicsit nagy. Amúgy 440C acél, olcsó. Amennyit adtál érte, annyit simán megért szerintem.

(#1048) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!
Kicsi/közepes, strapabíró zsebkést keresek, általános használatra. Tudnátok ajánlani megbízható márkákat vagy akár konkrét típusokat, illetve beszerzési helyet? 10k alatt, ha lehet :)
Előre is köszi! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#1049) peestike válasza apholyon (#1048) üzenetére


peestike
senior tag

Kínai rendelés játszik, vagy nem? Ha igen, akkor a szokásos trió, sanrenmu, ganzo, enlan szinte bármi. Rendelni meg a gearbest főleg, fasttech, vagy aliexpress.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1050) apholyon válasza peestike (#1049) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem ítélem el, ha már van vele tapasztalat és megbízható / jó minőségű. Egyébként a nem kínai nem fér bele 10k körül? Mi az az értékhatár, ahol minőségi ugrás tapasztalható?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.