Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) gyapo11 válasza bippeti (#2396) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem így szemre ezek nagyon finom kövek. Meg ha ez a grit az amire én gondolok, akkor biztosan nagyon finom kövek. Nekem 800-as a legfinomabb, meg van egy 1200-as gyémántos lapom, de már a 800-as után is elég a polírpaszta.
Csúcsszuper finom élet tudsz majd ezekkel csinálni, az éles kés jó is, de nem fogják sokáig tartani az élnek ezt a finomsági fokát. Akkor pedig két dolog közül választhatsz, vagy gyakran fened újra, vagy hagyod úgy ahogy van, mármint az 1000 körülivel élezve amikor szükséges. Ha jobban hagyod tompulni, akkor meg meg fogod unni ezekkel a finom kövekkel a csuszatolást, mert lassan fogják leszedni a fölösleget. Majd számolj be, hogy mi lesz a bevált módszer.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2402) schawo válasza gyapo11 (#2401) üzenetére


schawo
titán

Jis szerint 800-as, vagy európai szabvány szerint
A "gritek" a szabvány megjelölése nélkül nem értelmezhetők, az a baj.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2403) gyapo11 válasza schawo (#2402) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem tudom.
Ha bemegyek egy barkácsboltba és veszek csiszolópapírt/vásznat, az mi szerint 800-as? Mert szerintem a kövem is olyan.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2404) peestike válasza betyarr (#2400) üzenetére


peestike
senior tag

Szerintem átlagos használatra teljesen mindegy. :)
Annál a tevékenységnél, ahol estleg csukódhat a penge, ott már fix pengés kés kell.
Eddig nem is igazán gondolkodtam ezen... :DDD
Szerintem vedd azt, ami tetszik.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2405) gyapo11 válasza peestike (#2404) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Debrecenben beszélgettem egy helyi késessel, csak fix pengés kései voltak. Mesélte, hogy régen egyszer rácsukódott a kezére egy bicska, azóta csak fix pengéset készít.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2406) schawo válasza gyapo11 (#2403) üzenetére


schawo
titán

A papírnak megint más az osztályozása. Az inkább a japóhoz (JIS japanese industrial standard) hasonlít.

Itt van egy jó kis konverziós táblázat [link]

Az európai pl Haidu (FEPA) 800-as kb japán/kínai 2500-nak felel meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2407) ZolkoW válasza schawo (#2406) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem úgy van, hogy a japán az logaritmikus, az európai pedig lineáris? Szerintem a papírok lineáris skálát használnak, egyszerűen szemcse/inchben. vagy valami efféle.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2408) schawo válasza ZolkoW (#2407) üzenetére


schawo
titán

Ott a táblázat. Van kő, van papír és van benne japó is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2409) Digitalpimp válasza discrate (#2391) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem vegyél egy olcsó kaszakövet, ha nagyolni kell valamit, meg egy normális 600-as, vagy 800-as követ. Finomolni meg tudsz akár egy porcelán csésze alján is, meg bőrön simán, vagy polírpasztával. [link] Esetleg egy 400-800-as kombi kő lenne a legjobb.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2410) discrate válasza Digitalpimp (#2409) üzenetére


discrate
aktív tag

Normalison mit ertesz? Hogy nagy meretu vagy csak azt, h minosegi? Mert egy db 600-asert sokallom a 10e ft-ot.
Es akkor nincs se durvabb, se finomabb kovem.
400/800-asra van linked esetleg?
Hangsulyozom, nincs tapasztalatom, csak nem utolag akarok tanulni a felesleges penzkidobasbol...

(#2411) discrate válasza Digitalpimp (#2409) üzenetére


discrate
aktív tag

Normalison mit ertesz? Hogy nagy meretu vagy csak azt, h minosegi? Mert egy db 600-asert sokallom a 10e ft-ot.
Es akkor nincs se durvabb, se finomabb kovem.
400/800-asra van linked esetleg?
Hangsulyozom, nincs tapasztalatom, csak nem utolag akarok tanulni a felesleges penzkidobasbol...

(#2412) Digitalpimp válasza discrate (#2410) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mondjuk egynek: [link]
Választhatsz kedvedre: [link]
Szerintem 15 cm-től rövidebbet ne vegyél, a szélessége annyira nem számít. Kezdetnek túl sokat ne költs, majd menet közben kialakul az igény. Lehet, hogy nem is jön be neked a kövön élezés, aztán csak ott fog állni.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2413) gyapo11 válasza Digitalpimp (#2409) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Erre maximálisan rá tudok erősíteni, gyakorlatilag ezt a három fokozatot érdemes használni, de leginkább a durvát meg a 800-ast.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2414) gyapo11 válasza Digitalpimp (#2412) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Gyémántos lapot innen vettem.
Enyém 1200-as 17x7.5 cm méretű, szépen leszedi a durvább kő barázdáit és nincs 3 $.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2415) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Valaki tudna ajánlani egy budapesti késélezőt? :) Illetve a rendelt higonokamik éle milyen kidolgozottságú? Ajándékba lesz, még pár nap mire megérkezik, nem tudom kell-e még ráélezni :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2416) betyarr válasza Eugene Roe (#2415) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon nehéz olyan vállalkozót találni,aki korrekt munkát végez.többnyire szárazon köszörülik,az meg nem túl jó a késnek.

(#2417) schawo válasza Eugene Roe (#2415) üzenetére


schawo
titán

gyári éle teljesen jó szokott lenni, nem valószínű, hogy rá kell segíteni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2418) Eugene Roe válasza betyarr (#2416) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, attől tartok én is. Egy-két vallalkozó kiírja, hogy vizesköszörű, már az is valami.

#schawo ez mondjuk gyökerénél oldaná meg a problémámat! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2419) Kasya válasza Eugene Roe (#2415) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon nézegettem én is, végül a neten ők voltak a legjobban "hirdetve" (Welka). Nincs tapasztalatom velük, de az olcsobb szergmensü késeim tervezem oda vinni.

A plázában is található Extrametált nem ajánlom. A legundoritobb az volt, hogy a Fiskars konyhakésen a márkanevet leragasztottak, majd az egesz penget lecsiszoltak. A "szálcsiszolás szerüseg" nekem szemely szerint undormany, a matrica helyen a Fiskars emblema meg elüt, mivel ott maradt az eredeti eldolgozas. Csak egy elezest kertem, nem is ertettem miert kellett barmolni.

Én magán emberhez küldöm a kést élezni Hollandiába. Edgesupply, csak ajanlani tudom annak, aki "valami mast keres".

A magyar keseket a keszitoik is megelezik. Legalabbis FeHoVa-n ugy tapasztaltam, hogy a keseseknek mikor a latogatok beadjak a keseket, azok gond nelkul ott helyben megcsinaljak sima élező kövön..

[ Szerkesztve ]

(#2420) discrate válasza Digitalpimp (#2412) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi, megnézem ezeket. Elsőre elég durvának tűnik...
Általánosságban minden követ érdemes vízbe áztatni, és élezés közben is vizezni?

(#2421) Eugene Roe válasza Kasya (#2419) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Edgesupply jónak tűnik, de akkor már inkább vennék egy edgemaker pro-t vagy mit, meg 3 játékkést, hogy megtanuljam használni :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2422) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#2421) üzenetére


Eugene Roe
őstag

EdgePro Apexet, nem azt amit az előbb írtam :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2423) gyapo11 válasza discrate (#2420) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A durva kővel is lehet finomabban élezni kisebb nyomóerővel. Persze van határa, de fele finomságot biztosan el lehet érni.
Vannak vizes kövek és olajos kövek. Az olajosból nem tűnik el az olaj, ha már teleitta magát, akkor annyit kell csak pótolni, amit olajsár formájában letörölsz róla. A vizet viszon bőven, beáztatni, és folyamatosan vizezni, legjobb a fekvő vagy forgó kőre folyamatosan csorgatni, ha ezt nem lehet, akkor mondjuk fél percenként mártogatni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2424) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Kb egy hónapos Opinel 8-as késem hegye lepattant amikor egy keményebb műanyagot akartam farigcsálni. Gondolom erre nincs garancia...
Viszont ház körüli munkákhoz masszívabb versenyző kéne. A topikban favorizált Ganzo-k elég jónak tűnnek ilyen célokra.
Azon gondolkodom még hogy merev vagy bicska legyen? A bicska mobilis, zsebre rakható jobban hordozható a simát viszont nem kell nyitni-zárni lockolni.

[ Szerkesztve ]

(#2425) MittuDomain_ válasza Fredo78 (#2424) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Kés tokkal?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2426) gyapo11 válasza Fredo78 (#2424) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Inkább fix pengéset választanék, mert a bicskánál a penge tengelyét is erősen igénybe tudja venni a farigcsálás, feszegetés. Pesten a Soroksári úton egy horgászboltban vettem Balzer horgászkést, kb. Bahco másolat, erős, 10 cm-es penge, kemény műanyag tok, azt pl. ajánlom ilyen mindenes munkákra.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2427) Lacerta válasza Fredo78 (#2424) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hát ha szempont, hogy kis helyen elférjen, és el lehessen zárni jól a pengét akkor egy folder.
Ha nem szempont, akkor meg egy Mora. :)

A folderek nyilván kevésbé masszívak, a kérdés, hogy mennyire kemény munkára kell?
A ház körül felteszem nem buscraftolni akarsz, nem lesz ütőfázás, szikravetőzés, keményfába való dobálás, lándzsahegyként való alkalmazás, vaddisznófaragás.
Mert az ilyesmire tényleg kevésbé alkalmas egy folder. Abban az értelemben, hogy hamarabb törik, kopik, használódik el.

(#2428) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Valószínűleg egy fix lesz, a Mora tetszik. :)
Az Opinel hegyével tudok valamit kezdeni? Lekerekíteni kaszakővel? Flexxel? Vagy ez hülyeség? :)

(#2429) Lacerta válasza Fredo78 (#2428) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Flexszel semmiképp, biztosan elrontod a hőkezelését!
Bármivel csinálhatod, de hidegen legyen.

(#2430) gyapo11 válasza Lacerta (#2429) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Jaja, vizes köszörűvel ha van, ha nincs akkor tényleg kaszakő vizezve.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2431) Lacerta válasza Lacerta (#2389) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Eh, csak mégis kéne egy Kizer Begleiter, egyre jobban és jobban tetszik, és hát mégis csak VG10, szóval harcolok a késztetés ellen, de gyengülök. :W
Egy picit kacérkodtam a Dominnal, 8 centi alatt van a pengéje, érdekes a formája, de úgy látom, az egyenes élszakasz valójában homorú picit, úgyhogy emiatt végül kiesett.

Honnan érdemes rendelni? Ahogy látom, azonos áron, ingyen szállítással több helyen is elérhető.
Mennyire szokták a Kizereket akciózni? 8 hét, és itt van 11.11. Érdemes megvárni?

(#2432) schawo válasza Lacerta (#2431) üzenetére


schawo
titán

Én egy Buck Spitfire 726-ot rendeltem (0726BLSSH) S30V-vel (kisszériás, sorszámozott, 100db/szín).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2433) Lacerta válasza schawo (#2432) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Vagány kinézetű kés, gratulálok hozzá!

(#2434) Fredo78 válasza Lacerta (#2427) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi mégegyszer. Egy Mora Robust-ot vettem, nagyon tetszik. Vastag a pengéje és merev mint a fagyott kutya lába :)
Carbon késem még nem volt, érdekes a pengéje viszont már az első nedves használat meglátszott rajta. Ráadásul fafaragás közben eltaláltam egy vasalatot ezért a hegye mellett kicsorbult. Kövön ki tudom javítani? Ha igen melyikkel? 180-280-600-1000 van nekem.

(#2435) balage25 válasza schawo (#2325) üzenetére


balage25
senior tag

A suncraft kesekrol van hired'

Nemreg kaptam egy levelet, hogy keszul mar az enyem is, de ugyan azt a kepet kaptam, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#2436) peestike


peestike
senior tag

A tesco-ban - 35% van a v sabatier késekre, így már tetszetősebbek az árak. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2437) schawo válasza balage25 (#2435) üzenetére


schawo
titán

A jövő héten adják postára az enyémet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2438) schawo válasza Fredo78 (#2434) üzenetére


schawo
titán

180-280. Aztán a többivel pedig élezd meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2439) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Kuponnal az alin:

Kizer Domin 15$
Kizer Mini Sheepdog 14$

Szerintetek, kamu, vagy komoly?
Kizer forgalmazók, a többi cuccuk rendes áron van, ezt a kettőt lehet csak kuponozni.

(#2440) schawo válasza Lacerta (#2439) üzenetére


schawo
titán

Olyan olcsó, hogy érdemes rámenni. 99%, hogy rendben van, szemrevételezés alapján úgy tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2441) lumpy92 válasza Lacerta (#2439) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Kár, hogy 8cm-nél hosszabb a pengéje a Dominnak.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2442) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2439) üzenetére


MittuDomain_
őstag

küldj linket pls :B
nem találom

Szerk:
na vettem egy Domin-t, a birkás nem tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2443) schawo válasza MittuDomain_ (#2442) üzenetére


schawo
titán

Ha már Kizer

Jól látom hogy ez egy liner lockos VG-10 kés 38 dollárért? [link]

A zárómechanikáról nem ír a leírás, de szemre ez nem abszolút liner locknak tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2444) M@rdel válasza Lacerta (#2439) üzenetére


M@rdel
őstag

nekem is jöhet link pls!

(#2445) schawo válasza M@rdel (#2444) üzenetére


schawo
titán

Kizer Domin 15 dollárért [link]

És most látom, hogy ez is liner lockos :Y

A másik elfogyott: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2446) MittuDomain_ válasza schawo (#2443) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most idehívtam a szobatársam megmutatni neki. Ő az, aki belevitt ebbe a késmániába.
Neki ilyen van, és az Alin vette talán 42 dollárért, olyan fél éve.

Liner lock-os, eredeti, és ez egy reális ár.
Nagyon rosszul van fotózva, nem látszik rendesen a hirdetés képein a zár.
Egy icipicit nehezebbn csukható, nem a legtökéletesebb a lock mechanizmus.
Ezen a gyári képen látszik belőle egyedül valami:

Ő elég "sznob" (jó értelemben), jól megnézi hogy ne vegyen gagyit, bízom benne. Ja és persze nekem is megmutatta; szóval ez egy jó kés.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2447) schawo válasza MittuDomain_ (#2446) üzenetére


schawo
titán

Azóta megtaláltam bladehq-n, és a Domin és a Mini Sheepdog is liner lockos, emellett a Mini Sheepdog még gyolyóscsapágyazott is. :Y (Domin siklócsapágyas)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2448) M@rdel válasza schawo (#2445) üzenetére


M@rdel
őstag

Kösz!
Pedig voltam itt, csak nem esett le elsőre mire kell kattintani! :B

VG-10 -t lehet otthon élezni?

(#2449) discrate
Get Seller Coupons

[ Szerkesztve ]

(#2449) discrate válasza schawo (#2445) üzenetére


discrate
aktív tag

Nalam 52 dodo. Honnan szerzel hozza 37 dollaros kupont? Kuldenel linket pls?

(#2450) MittuDomain_ válasza discrate (#2449) üzenetére


MittuDomain_
őstag

itt ni:

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.