Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) peestike válasza apholyon (#1050) üzenetére


peestike
senior tag

Tapasztalat, megbízhatóság, jó minőségről azért találni infót a neten, de nincs velük gond. A többiről majd valaki, aki járatos jobban a témában, majd nyilatkozik. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1052) apholyon válasza zzz03 (#1038) üzenetére


apholyon
aktív tag

Esetleg majd megoszthatnád a tapasztalatodat, véleményedet :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#1053) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

8cm-nél hosszabb vadászkést tarthatok kocsiban a tokjában? Elolvastam a jogszabályt, de sosem tudom pontosan értelmezni ezeket. Ha a tokjában van akkor már elcsomagoltnak számít?

Üdv: Fishor

(#1054) lugosi válasza Fishor (#1053) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"8cm-nél hosszabb vadászkést tarthatok kocsiban a tokjában?"

Ez attól függ, hogy mi a célja, kötődik-e valamilyen sport- vagy szabadidős tevékenységhez.

"Ha a tokjában van akkor már elcsomagoltnak számít?"

Szerintem biztos, hogy nem.

(#1055) Digitalpimp válasza Fishor (#1053) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kollégám a csomagtartóba hanyagul csak bedobott kisbalta miatt vagy 1 évig járt a yardra, mire visszaadták neki, meg nem lett bünti a dologból. Pedig kempingezésből jöttek. Szóval ez olyan, hogy épp milyenje van a rend éber őrének. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1056) lugosi válasza Digitalpimp (#1055) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez nem semmi.

(#1057) csibor


csibor
őstag

Megvan a Kershaw Shuffle késem. Nagyon bejött, egy pici apróságot leszámítva. Kínai gyártás, a nyitás rásegítőt egy nap alatt sikerült elhagyni. Ami a lényeg, napi hordásra tökéletes.

(#1058) lugosi válasza csibor (#1057) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolkoztam rajta annak idején a Spyderco Ambitious ellenében amikor tényleg zsebben hordós zsebkést vettem, de aztán maradt a Spyderco. Végül is ez is kínai gyártmány, de egy minőségi kategóriával feljebb pozicionáltam magamban, gondolva azt, hogy árban a fele, nem biztos hogy minőségben ugyanaz. Nekem nagyon bevált az Ambitious, most is ezt venném.

(#1059) csibor válasza lugosi (#1058) üzenetére


csibor
őstag

7K volt postával. Véletlen elhagyom, elfogadható veszteség. Ami megfogott benne, sörnyitó, csavarhúzó. Wave mellé, nyáron helyett. Spyderco olcsóbb verzióját néztem elsőnek, ez jobban tetszett.

(#1060) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kést szeretnék venni ami egy kézzel nyitható (nem rugós), sima pengéjű, zsebben/övön hordható. Kb 16-18k körül szánok rá. Ne legyen teljesen fém a burkolata. Spyderco-t ismerem mint minőségi bicskás, de az olcsóbb szegmensben ismeretlenül nézegetek.
Tudtok ajánlani 1-2 darabot?

(#1061) zzz03 válasza Möhe (#1060) üzenetére


zzz03
őstag

Ganzo G732

nagyon jo kes. nem csuszik, 1 kezzel nyithato, jol nez ki, olcso. kell egy jo keseset/koszorust talanod aki ugy megcsinalja a penget h borotvalkozni is tudsz vele es akk tokeletes lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1062) lugosi válasza Möhe (#1060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pedig a spyderco-nak vannak kései abban az árkategóriában.

(#1063) Möhe válasza zzz03 (#1061) üzenetére


Möhe
addikt

Tetszik, ez csak gearbest-ről van? Máshonnan nem találtam.

Erről mi a vélemény? Spyderco Cara Cara 2

(#1064) TRob1 válasza Möhe (#1063) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem ez van, csak a fém markolattal. Kínai Spyderco, álá Byrd. (Igaz, ez még Mo-ról). Jó kés, de szerintem annyival nem jobb (vagy semmivel) mint a harmad/negyed árba kerülő Ganzo-k vagy Sanrenmuk.

Nem tudom lehet-e máshonnan, de én is GearBest-ről "szoktam" rendelni. Leginkább ha még akciózzák is. :) (És még pontokat is lehet gyűjtögetni náluk, amit vásárlásoknál fel lehet használni)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1065) Möhe válasza TRob1 (#1064) üzenetére


Möhe
addikt

Ganzo-t megrendeltem, de nem tudom miért volt le 16€-t amikor 10.40-be van és a 2.1€ a légiposta. :F

Szerk:
Hol lehet reklamálni hogy a fekete az 10 amíg a többi szín 14€? De nekem azt is rendes áron számolta az oldal? És van belőle elérhető mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#1066) apholyon


apholyon
aktív tag

Segítsetek kérlek!

Bitang módon megtetszett a korábban linkelt Ganzo G7482-BK, viszont felmerült bennem két dolog:

1. A sörnyitó funkció igen hasznos volna számomra.
2. Ennek ugye 89 mm a pengéje... tehát nem éppen legális, ha nálam van...

A kérdésem:

Tudtok kifejezetten hasonló kést, 1. sörnyitóval és/vagy 2. kisebb (<80mm) pengével?

A sörnyitó persze nem feltétel, viszont a penge hosszától tartok kicsit... nem mintha sok lenne az a +9mm (sőt, ennek a késnek a mérete tökéletesnek tűnik számomra), de nem kockáztatnék.

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#1067) TRob1 válasza Möhe (#1065) üzenetére


TRob1
veterán

Hello!
Nem tudom mi lehetett, már jópárszor rendeltem GB-től, és sosem vont többet mint amit az oldal ír.
A jobb felső sarokban van a Support Center, nyugodtan írj nekik, tuti megoldják.

ui: Be volt ál lépve és kosárba tetted? Mert sokszor csak úgy látszik az akciós ár. Vagy nem kuponos volt? Mert akkor meg a kuponkódot kell megadni miután kosárban van a termék. (Nálam perpill €10.47 a fekete és ingyenes a szállítás - már ha a G732-ről beszélünk)

ui: Mondjuk ha zsebben/övön hordás a cél, én nem ezt a modellt rendeltem volna, hisz a megengedett felett van a pengehossz. Ezért is vettem én pl. a F753M1-et.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1068) apholyon válasza apholyon (#1066) üzenetére


apholyon
aktív tag

Tárgytalan, tetszik, megrendeltem. :B

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#1069) Flashback


Flashback
addikt

Szeretnék venni valami jó késélezőt egy életre... Mit ajánlotok?
Első keresés után ezt néztem ki.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1070) jookomak válasza Flashback (#1069) üzenetére


jookomak
őstag

Ez egyféle éltípushoz, egyfajta élszöghöz jó csak, szóval nem hinném, hogy egy "életre" alkalmas lenne. Bár ha nincsenek extra igények, akkor átlagos konyhakésekhez valószínűleg elég lesz. Előnye, hogy könnyen használható, és valószínűleg jó eredményt is fog produkálni.

(#1071) gojko.m válasza jookomak (#1070) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az élszög beállítható. Még egy színes filctollat is adnak hozzá, hogy bejelölhesd a megfelelő élszöget a különböző késekhez. :)

(#1072) lugosi válasza Flashback (#1069) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem egy jó kombi kő, mint egyik véglet, vagy egy lansky turn box vagy egy spyderco sharpmaker mint másik véglet a jó megoldás.

(#1073) Szivacs85


Szivacs85
tag

Enlan M011 Liner Lock Foldable Knife - FINE BLADE KHAKI
App-ból 5,64$ + 0,22$ posta
Legál méret(7,5cm), 8Cr13Mov acél.
Aki olcsó és jó EDC-t akar annak ajánlom.

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#1074) atthany válasza Szivacs85 (#1073) üzenetére


atthany
aktív tag

Nekem most jött meg, nagyon kicsi a markolata, szinte gyerekméret...

(#1075) Szivacs85 válasza atthany (#1074) üzenetére


Szivacs85
tag

Igen? Na kíváncsi leszek. Az enyém még nem jött meg. Csak azért nem azután ajánlottam, hogy megjött volna, mert lehet mire megérkezik vége az akciónak. A "Clip Length: 5.2cm"-ről azt gondolnám, hogy nem olyan kicsi, bár a képeknél is egy női kéz fogja.
Na mindegy mindenesnek talán jó lesz.
Van egy Spyderco(Byrd) Raven-em, de az nem legál(penge 8,7cm). Ezért gondoltam, legyen egy olyanom amit magammal hordhatok nyugalommal és lehet ütni vágni. Az acél ugyanaz.

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#1076) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1077) jookomak válasza freelanced (#1076) üzenetére


jookomak
őstag

Végre nem egy ganzo! Ki követte el? Milyen anyagokat használt?

(#1078) ZolkoW válasza freelanced (#1076) üzenetére


ZolkoW
őstag

szép! cseresznye van benn?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1079) freelanced


freelanced
addikt

N690-es acél, nyír és csont. Nagy Csaba készítette.

Nincsen benne cseresznye :N

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1080) freelanced


freelanced
addikt

Lenne két kérdésem. Aki rendelt japán "Folding Knife"-ot honnan rendelte?

Továbbá konyhakésnek ki mit ajánlana, mit használ?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1081) zzz03 válasza freelanced (#1076) üzenetére


zzz03
őstag

mennyibe kerult? szep darab.

(#1082) freelanced válasza zzz03 (#1081) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm ! 30.000

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1083) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Most találtam erre a topikra, még nem olvastam "végig", de pár hsz-t elolvasva szinte megtaláltam ami nekem kell. Egy jó kis EDC kés :K Van ajánlott tipus? Nem kell extra minőségű, hiper pengés, szuper erős, elég ha nem esik szét.
Valójában kettő kellene, egyet munkában használnék ( amolyan mindenes lenne, műanyagot vágni, zacsit bontani, ceruza faragás, esetleg fa faragás), a másik lenne a ritkábban használt ( túrázáskor legyen valami nálam)
Ami tetszik az a Gerber EVO Tanto. Van más alternatíva? Inkább az olcsóbb kategóriában keresgélnék.
Köszönöm a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1084) Digitalpimp válasza freelanced (#1080) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia! Higonokamit innen: [link]
Konyhakést meg ezt: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1085) demars válasza demars (#1083) üzenetére


demars
addikt

Rendeltem végül ebből 2 db -ot. Melózni tök jó lesz szerintem. Meg egy másik ganzot is behúztam csak úgy.
Viszont gerber evo tanto nincs GearBest -en, azt honnan érdemes rendelni?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1086) MurdR válasza freelanced (#1080) üzenetére


MurdR
veterán

Konyhakésből én az ICEL Platinát ajánlom, ha kovácsoltat szeretnél jó áron. Ha hengerelt acél is megfelel, akkor Wüsthof, Victorinox....
Az az igazság, hogy a szakácskés az nagyon személyes dolog. Nem egyforma a kezünk, a vágási szokásaink... Először mindenképpen nézzél be egy extrametálba, ott meg is tudod fogdosni őket.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1087) demars


demars
addikt

Egy barátomnak van egy remek Whalter bicskája ( Whalter tac tanto ), baromira tetszik és bejön ( recézett penge, fekete, kényelmes markolat), viszont ugye egy kicsit nagy. Elkezdtem keresgélni és találtam megfelelőt, ami méretben "hordható" Whalter Subcompanion . Amazonon láttam még, de ott drágább mint a fenti boltban.
Valaki esetleg tudna ajánlani hasonló paraméterekkel másik bicskát aminek recézett a pengéje ( elég, ha csak egy picit). :P
Köszönöm. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1088) Digitalpimp válasza demars (#1087) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezt a fajta kést mire szeretnéd használni? Vagy mert csak tetszik és annyi? Mert ha csak nézegetni kell, akkor ok. Viszont ha használni is, akkor szerintem nem olyan praktikus.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1089) Digitalpimp válasza MurdR (#1086) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akartam májusban venni egy kést az EM-ban, mivel a boltokban ugye nem minden van, ezért a webshopban. Kiválasztom, megrendelem, bolti átvétel, ok. Pár nap, jön a mail, hogy nincs, majd leghamarabb augusztusban! Na szép. Visszamondtam, de azért a shopban még jó pár hétig mutatta, hogy megvehető. Róluk ennyit. Arról nem beszélve, hogy arany-heroin árban adnak mindent. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1090) MurdR válasza Digitalpimp (#1089) üzenetére


MurdR
veterán

Nem azt mondtam hogy az extrametalba meg is kell venni, de megfogdosni meg lehet. :K

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1091) demars válasza Digitalpimp (#1088) üzenetére


demars
addikt

Ritkán, de használni szeretném. Túrázásnál nyárs faragás, szalonna vágás, olyan mindenes lenne, ha vinni kell egy kést.
Miért nem praktikus? A kis mérete miatt?
Van itthon nekem még 2 db békebeli, fa betétes bicskám, viszont elég hosszú a pengéjük, olyat keresek ami hordható.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1092) Digitalpimp válasza demars (#1091) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

MurdR: Ha lenne mit megfogdosni. :)

demars: Mert nem igazán túra kés. A tanto hegy oda nem praktikus, mint ahogy a részben recézett, vastagabb penge sem. (Nehezebb élezni, vágni vele.) A feketített pengén jobban látszanak a használat nyomai, főleg, ha erősen kopni is fog. Persze, így jól néz ki meg minden, de nem praktikus. Szerintem inkább valami fixpengés, vagy valami ideálisabb pengéjű bicska.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1093) demars válasza Digitalpimp (#1092) üzenetére


demars
addikt

Hm. Erre nem is gondoltam. Valóban csak a kinézete fogott meg elsőre. Mivel úton van 3 kés GearBest -ről így nem sürgős, meg amúgy sem, eddig is elvoltam a meglévő 2 bicskámmal. Csak megtetszett ez a whalter, mert jól néz ki! :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1094) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy Walther srácok, nem Whalter.

(#1095) demars válasza lugosi (#1094) üzenetére


demars
addikt

:R
Hülye okostelefon javít folyton! :W

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1096) freelanced válasza MurdR (#1086) üzenetére


freelanced
addikt

Szuper, köszönöm, illetve neked is Digitalpimp !

El fogok menni mindenképp. A másik kérdésem az lenne, hogy soha nem éleztem még kést. Persze ez fura lehet, de a lényeg, hogy szeretnék ez ellen tenni.

Milyen opciók vannak egy ember számára akinek teljesen ismeretlen ez az egész? Mit kell erről tudnom?

Szóval annyit tudok már, hogy különböző éltípusok vannak és mindet kicsit máshogy kell továbbá gondolom függ a kés anyagától is.

Miket kéne beszereznem, hogyan kezdjek egyáltalán neki?

Nagyon köszönöm előre is!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1097) MurdR válasza freelanced (#1096) üzenetére


MurdR
veterán

Ha a Nyugati EM-be esetleg el tudsz menni, akkor ott az öreg tud neked ajánlani acélt is, amivel az élszalagot szépen helyre lehet húzni. (Huszon évig volt szakács)
Ha kovácsolt kést veszel, az szépen tartja az élét, utánahúzni is viszonylag ritkán kell. Néha meg el kell vinni köszörűshöz, de otthoni felhasználásnál az akár 2-3 év is lehet, mire szükség lesz rá.

A fenőacél használatáról pedig rengeteg videót találni neten. Viszont arra készítsd fel magadat, hogy 10 alatt azt sem úszod meg. Abból én inkább az oválisat ajánlanám, engem szakács haverok arra beszéltek rá.

Viszont a tárolással rohadtul tessék vigyázni, nem a többi kés mellé való még az Icel Platina sem. Mert ha rosszul nyúlsz hozzá, miközben matatsz a kések között a fiókban, hamar csontig vághatod magadat :D

Jahh, annyit még az Icel platináról, hogy viszonylag nehéz kés.

továbbá:
-ne mosd meleg vízzel
-mosogatógépben
-amint tudod töröld tisztára
-a leg élbarátabb pedig a műanyag vágódeszka

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1098) demars


demars
addikt

Nézegetem a késeket, bicskákat, a bőség zavara :DDD
Megtetszett egy de picit sokallom az árát.
Leatherman C33TX Kollégámnak ilyen van, ma megfogdostam, (a kést :D ). Viszont 19 k szerintem sok érte. Esetleg tud valaki olcsóbb forrást (akció, gyűjteményből feleslegessé vált darab).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1099) csibor válasza demars (#1098) üzenetére


csibor
őstag

(#1100) lugosi válasza demars (#1098) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fekete pengével 45 euró

Ezüst pengével majdnem 48

29 euró felett ingyen szállít Magyarországra a német amazon, így ez 14k körül meglehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.